Autor Wątek: Garou: Mark of the Wolves  (Przeczytany 5444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Garou: Mark of the Wolves
« dnia: Kwietnia 22, 2009, 18:30:38 pm »

Garou: Mark of the Wolves jest dziewiata i za razem ostatnia czescia bardzo udanej serii Fatal Fury. Gra zostala wydana w 1999 roku na bardzo mocno juz wymeczone NegoGeo. Dlaczego ostatnia odslona nie ma w tytule Fatal Fury? Tego nie wie nikt, i nikt pewnie sie nie dowie, ale wazne ze SNK Playmore zapowiedzialo wydanie tego swietnego fightera na Live Arcade. Dla osob ktore nigdy nie graly powiem tylko ze osobiscie uwazam Garou: Mark of the Wolves za najlepszego fightera jakiego SNK kiedy kolwiek zmajstrowalo. Postacie sa bardzo dobrze zabalansowane a walka jest bardzo techniczna. Oczywiscie jak to w fighterach juz bywa, widac delikatna przewage co poniektorych postaci, ale nie jest na tyle duza aby gra faworyzowala ktoregos z wojownikow. Gra ma ukazac sie w tym roku na Live Arcade, dokladnej daty nie ma, ale mowi sie o terminie wiosna/lato. Co prawda gra zostala zapowiedziana narazie na rynku japonskim, ale nie wyobrazam sobie aby nie ukazala sie takze na innych marketplace. Ta gra jet po prostu za dobra  aby zostawic ja tylko japonczykom. Osoby, ktore znaja gre na pewno chcialy by dostac wersje odswiezona, ja rowniez chcialbym taka dostac, ale raczej tak sie nie stanie i gra zostanie wydana w takiej samej formie jak za dawnych czasow.


Screeny









Gameplay


hanza

  • Gość
Odp: Garou: Mark of the Wolves
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 23, 2009, 13:48:56 pm »
Najlepsza z serii FF,nie widze sensu odgrzewania po raz n-ty tego samego w niezmienionej formie. Widac po SSf2hd jak stara gra mozer znowu zarzadzic. A w Garou to zagral kazdy kto chcial na poperzedniej generacji konsol, bo chyba wyszla na wszystko.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Garou: Mark of the Wolves
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 23, 2009, 13:57:08 pm »
To ze ty nie widzisz sensu i nie masz zamiaru w to grac to nie znaczy ze inni tez. Sa osoby, ktore uwielbiaja gry SNK i beda w nie grali bez wzgledu na to ile gra ma lat, na co wychodzi i jak wyglada.

hanza

  • Gość
Odp: Garou: Mark of the Wolves
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 23, 2009, 14:06:17 pm »
To ze ty nie widzisz sensu i nie masz zamiaru w to grac to nie znaczy ze inni tez. Sa osoby, ktore uwielbiaja gry SNK i beda w nie grali bez wzgledu na to ile gra ma lat, na co wychodzi i jak wyglada.
Panie ale ja nigdzie nie napisalem ze ta gra to syf a wrecz przeciwnie,a le jest to jechanie po najmniejszej linii oporu i wyciaganie kaski od grzaczy za to samo do kilku juz ladnych lat. Co im szkodzi wrzucic to w hd i wtedy brac piniadz.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Garou: Mark of the Wolves
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 23, 2009, 16:22:05 pm »
A to im szkodzi ze generalnie musieli by zrobic to na nowym silniku, pewnie na tym samym co smiga KoF XII. Zrobienie wszystkich sprajcikow postaci w HD od nowa troche czasu i wysilku zabiera. Zrobienie wszystkich plansz od nowa tez troche czasu by zajelo, a te wiadomo w grach SNK zawsze sliczne i recznie rysowane byly. To wszystko sprowadza sie do tego ze raz, to wszystko by troche czasu zajelo a dwa mialo by o wiele wieksza cene, niz ta za ktora zostanie to wydane. Oczywiscie ze kazdy chcialby dostac takiego odnowionego Garou, Samurai Shodown czy Last Blade, ale raczej to sie nie stanie. Byc moze gdy SNK ukonczy prace nad KoF XII to wskrzesi nam jakiegos swietnego fightera w nowej, slcznie wygladajacej oprawi ale na chwile obecna za bardzo bym na to nie liczyl.

Wez tez pod uwage to, ze dopiero w 2004 (o ile nie pozniej) chlopaki zamienili wysluzone NG na Type X2, ktore im sluzyl ile? Ponad 10 lat, jak nie lepiej, i te wszystkie gry smigajace na NG do dzis wygladaja przy najmniej zacnie. Nie mowie ze wygladaja slicznie, ale nadal trzymaja dobry poziom wizualny.

Majac do wyboru dwie opcje, dostac Garou w starej wersji lub nie dostac go wcale, zdecydowanie wybieram opcje pierwsza. Wiesz jak to jest, jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma :)

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2009, 16:25:40 pm wysłana przez _ReD_ »

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Garou: Mark of the Wolves
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 23, 2009, 16:27:06 pm »
To ze ty nie widzisz sensu i nie masz zamiaru w to grac to nie znaczy ze inni tez. Sa osoby, ktore uwielbiaja gry SNK i beda w nie grali bez wzgledu na to ile gra ma lat, na co wychodzi i jak wyglada.

Wpis ! Już widzę opuchnięte kciuki  :sad:

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Garou: Mark of the Wolves
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 23, 2009, 16:35:44 pm »
Dla osob, ktore nigdy nie graly w Garou zamieszczam zdjecia wojownikow, nie wiem jak SNK to robi, ale oni we wszystkich grach maja bardzo fajne postacie.

EKIPA

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2009, 16:46:27 pm wysłana przez _ReD_ »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 553
  • Reputacja: 251
Odp: Garou: Mark of the Wolves
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 30, 2009, 23:34:03 pm »
Mnie Garou zawsze się niezwykle podobało (ta animacja, te postaci). Konkretna odpowiedź na SF III. Fakt, faktem, jednak, że w naszym rodzimym kraju tytuł niesłusznie zupełnie został zepchnięty, a z niszy, w której się niestety znalazł na poczet właśnie SF, czy GG raczej nie uda mu się wydostać. Zresztą teraz jest czas SF IV.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Garou: Mark of the Wolves
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 01, 2009, 06:54:26 am »
Zgadzam sie z toba, zarowno animacja jak i postacie to prawdziwa rewelka. Niestety mam wrazenie ze w polsce gry SNK niestety nie sa tak popularne jak fightery Capcom, a szkoda bo sa to naprawde rewelacyjne gry. Moze wraz z premiera KoF XII i Samurai Shodown:EoD troszeczke ten stan rzeczy sie zmieni.

Co prawda narazie nie ma zadnego info na temat gry, wiec na chwile obecna zapodam wam filmik z roznymi kombosami. Poczatek jest czarno-bialy, ale dalej jest juz ok, milego ogladania.


Garou : Mark of the Wolves combo video

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 553
  • Reputacja: 251
Odp: Garou: Mark of the Wolves
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 05, 2009, 12:58:40 pm »
To się nazywa "magia tytułu". A filmik bardzo dobry, i ta muzyka.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Garou: Mark of the Wolves
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 25, 2009, 14:39:04 pm »
Lista achievementow zapowiada sie raczej dosyc standardowo, pewnie uonczenie Survival mode bedzie nie lada wyzwaniem, zastanawia mnie tez jakie beda DEFAULT BATTLE SETTING, mam nadzieje ze chlopaki z SNKP nie ustawili domyslnie na hard :)

Perfect Match 5 
Achieve 1 round perfect. (No damage victory) 

Blood of Geese Howard  10 
Use ROCK, take "Deadly Rave Neo" once. *STORY MODE only 

Impregnable Defense  20 
Take "Just Defense" more than 10 times in one match. *STORY MODE only 

Rage of Mademoiselle  15 
Use B.JENET, take "Ennui Mademoiselle" once. *STORY MODE only 

Lonely Wolf  10 
Clear STORY MODE without encount KAIN. *In default BATTLE SETTING

Invincible Wolf  20 
Clear STORY MODE, don't lose any round, any continue, don't encount KAIN *In default BATTLE SETTING

Legendary Wolf  25 
Clear STORY MODE, don't lose any round, any continue, encount KAIN. *In default BATTLE SETTING

Survivor  10 
Achieve more than 7 straight victories in SURVIVAL MODE. 

Hunter  30 
SURVIVAL MODE Clear. 

Bishop  10 
In Xbox LIVE MODE, achieve more than 10 victories in total. *Only in RANKED MATCH 

Knight  15 
In Xbox LIVE MODE, achieve more than 20 victories in total. *Only in RANKED MATCH

King  30 
In Xbox LIVE MODE, achieve 5 straight victories. *Only in RANKED MATCH 

: Maj 22, 2009, 05:12:52 am


Ostatnio troszeczke cisza byla w temacie ale byc moze zmieni sie to za sprawa tego co mam zamiar napisac. Otoz juz jutro na Live Marketplace pojawi sie pelna wersja Garou: Mark of the Wolves w cenie 800MSP.
: Czerwiec 23, 2009, 09:13:01 am
Zakupilem, pogralem i musze powiedziec ze jest power na maxa. Jesli jest ktos kto jeszcze nie gral w Garou a lubi bijatyki (nia sadze ze ktos taki jest) to powinien czym predzej sprawdzic Garou. 800MSP za Mark of the Wolves wydaje sie byc naprawde smieszna cena za ta odslone Fatal Fury biorac pod uwage ile ta gra ma w sobie funu. Mam nadzieje ze nie spodziewacie sie odnowionej wersji gry, bo garou to 100% port klasyka, jedyna extra opcja, jaka zostala dodana to wygladzanie spritow. Gra mimo tego ze ma juz 10 lat na karku nadal wyglada swietnie a do tego jak sie rusza  :shock:

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Garou: Mark of the Wolves
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 14, 2009, 23:33:14 pm »
Z racji awarii telewizora emulator z Garou poszedł w ruch i dopiero teraz widzę jak bardzo uproszczone są bijatyki 2D na konsolach obecnej generacji.

Ta gra wymaga nieprawdopodobnego manuala, dawno nie spotkałem się z tak cholernie wymagającym tytułem. System walki jest wbrew pozorom niesamowicie złożony i prawie że perfekcyjny.

No cóż na dniach kupuje msp i wersja na X0 leci do mnie, jeżeli ktoś będzie miał ochotę na mały sparing to zapraszam (Gt: Patoslaw).

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 553
  • Reputacja: 251
Odp: Garou: Mark of the Wolves
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 16, 2009, 16:01:03 pm »
To ze ty nie widzisz sensu i nie masz zamiaru w to grac to nie znaczy ze inni tez. Sa osoby, ktore uwielbiaja gry SNK i beda w nie grali bez wzgledu na to ile gra ma lat, na co wychodzi i jak wyglada.
(....) Co im szkodzi wrzucic to w hd i wtedy brac piniadz.
Słuszna uwaga. Ja bym na PSS z miejsca to kupił w takiej formie.