Autor Wątek: PS2 + component + monitor LCD ?  (Przeczytany 12513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

robix2

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 27-12-2008
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
PS2 + component + monitor LCD ?
« dnia: Czerwca 16, 2009, 19:53:04 pm »
Witam
Jestem zainteresowany kupnem PS2 slim, mam 24" monitor NEC AccuSync LCD 24WMCX wyposażony w złącze component, hdmi, dvi, d-sub, głośniczki, 16:10 z opcją rozszerzenia obrazu na cały ekran albo proporcjonalnie z czarnymi pasami. Czy jeżeli kupie PS2 slim i kabel component to czy nie będzie żadnego problemu z odbiorem obrazu/dźwięku? pytam bo słyszałem już różne opinie na ten temat, google mówi że jakaś osoba miała problem z tym że obraz był czarno-biały. Może znacie tego przyczynę? Mój monitor przyjmuje sygnał od 480i/p i 576 i/p aż po 1080p (tak tak, PS3 już miałem ale sprzedałem z uwagi że brakowało mi największych hitów, MGS4 ukończyłem, kupię zapewne znów za rok jak wyjdą najlepsze gry). W tej chwili chce nadrobić zaległości z PS2. Prośba o pomoc czy ktoś miał już doświadczenia z monitorem wyposażonym w Component i PS2 slim?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi

Pozdrawiam

darsyn

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 5
Odp: PS2 + component + monitor LCD ?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 16, 2009, 20:20:11 pm »
Używałem kiedyś przez kilka lat combo PS2, później slim + 22" monitor Benq (nie pamiętam modelu) + kabel component. Z obrazem nigdy w żadnej grze problemów nie było, dźwięk miałem puszczony przez kino domowe. Teraz czasami w pracy podłączam slima pod Samsunga Sync Master i też wszystko zawsze OK. Wypróbowałem mnóstwo gier w wersji NTSC i PAL - obraz zawsze w kolorze - warunek to ustawienie w opcjach konsoli sygnału YPbPr.
Co do jakości obrazu to większość gier  wygląda jak kupa, ale jest sporo obsługujących progressive scan lub HD - polecam sprawdzić przed kupnem http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Progressive_Scan_PS2_Games