Autor Wątek: The Darkness 2  (Przeczytany 10444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
The Darkness 2
« dnia: Lipca 28, 2009, 08:11:46 am »
Cytuj
Przed dwoma dniami, w trakcie odbywającego się w San Diego Comic Con International, oficjalnie poinformowano, iż trwają prace nad sequelem The Darkness, gry autorstwa Starbreeze Studios, która do sklepów powędrowała w 2007 roku.

Podczas jednego z wielu paneli, zorganizowanych w ramach corocznego San Diego Comic Con, Mark Silvestri poinformował, iż trwają prace nad kontynuacją świetnego shootera z przed dwóch lat. Silvestri to osoba niezwykle znana w komiksowym światku. Jest on między innymi założycielem Top Cow, firmy odpowiadającej za publikowanie komiksów, jak również współtwórcą The Darkness, który zadebiutował właśnie w formie historyjki obrazkowej. Pierwszy zeszyt z Jackiem Estacado, głównym bohaterem serii, trafił na sklepowe półki w 1996 roku odnosząc spory sukces. Do dziś rozeszło się ponad milion kopii.

Pierwsze wzmianki o nadchodzącym projekcie pojawiły się przed ponad rokiem, również w trakcie Comic Con, lecz zorganizowanym w Nowym Jorku. Wtedy jednak, do czynienia mieliśmy z nieoficjalnymi informacjami, podczas gdy oświadczenie z przed dwóch dni, jest oficjalnym stanowiskiem firmy. Top Cow, właściciel marki, poinformował ponadto, iż osobami stojącymi za dewelopingiem gry nie są członkowie szwedzkiego Starbreeze Studios. Niestety jak dotąd nie poznaliśmy ekipy odpowiedzialnej za powołanie tytułu do życia.
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=47581

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 28, 2009, 15:03:26 pm »
I zajebiście! Jedynka była naprawdę niezła, może nie genialna, ale potrafiła wciągnąć jak diabli. Sequel niech naprawi jedynie pewne niedobory w gameplayu i grafice, a klimat niech zostanie ten sam. Trzymam kciuki.

LesiuPL

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 07-09-2008
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 28, 2009, 15:12:38 pm »
O tym że ma powstać The Darkness 2 słyszałem juz dawno. Czekam z niecierpliwością. Jedynka byla świetna. Super klimat. Dla mnie jeden z lepszych fpsów w jakie grałem obok kronik Riddika.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 29, 2009, 16:16:44 pm »
Również jestem "za". Poprzedniczka grą wybitną nie była, ale na tyle dobrą, że zasługuje na kontynuacje. Oby było jeszcze mroczniej, brutalniej i bardziej dosadnie, z oczywiście grafiką trzymającą jak najwyższe standardy.

lupinator

  • Gość
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 08, 2011, 18:30:30 pm »
The Darkness 2 coming fall 2011, Digital Extremes behind the wheel
http://www.joystiq.com/2011/02/08/the-darkness-2/
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2011, 18:33:04 pm wysłana przez Lupi »

nakimushi

  • Gość
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 08, 2011, 18:59:22 pm »
sam nie wiem czy to dobrze ze DE robi ta gre ... oni nic ciekawego nie splodzili  :-?
skrin wyglada tez tak malo ciekawie .... no i chyba grafika jest cell shaded ! :roll:

lupinator

  • Gość
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 08, 2011, 19:00:51 pm »
Też właśnie nie wiem o ch**, za przeproszeniem, chodzi z tym cell shadingiem. Gdzie takie numery do kimatu The Darkness?

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 10, 2011, 13:46:35 pm »
Bardzo dobre demo z E3, na którym widzimy kilka możliwości rozgrywki. W "jedynkę" nie grałem, ale sequel przykuł moją uwagę.


lupinator

  • Gość
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #8 dnia: Października 28, 2011, 09:21:32 am »
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107165,10551943,Ciemnosc_nie_ma_litosci_dla_swoich_wrogow.html

Fajne, brutalne finiszery wrogów, jak choćby wyciąganie kręgosłupa przez odbyt. Ciekawe tylko, czy w filmie nie zaspoilerowali wszystkich dostępnych w grze :lol:

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #9 dnia: Października 28, 2011, 10:24:08 am »
Dopiero teraz zobaczyłem Darkness 2 i nie wierze jak mogli tak zjebać kontynuację. Cell shadeing? Komiksowa grafika? Komiksowy design? To wszystko na serio?

Jak mogli z ciemnej, klimatycznej, naturalistycznej gry zrobić taki badziew?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 14, 2012, 16:24:33 pm »
Dopiero teraz zobaczyłem Darkness 2 i nie wierze jak mogli tak zjebać kontynuację. Cell shadeing? Komiksowa grafika? Komiksowy design? To wszystko na serio?

Jak mogli z ciemnej, klimatycznej, naturalistycznej gry zrobić taki badziew?
Mnie najbardziej wkurwiają te punkty, które wpadają za każdą czynność, którą wykonamy. Rozumiem jeszcze w multi, ale kur** w singlu? Co to ma być? Kolejna gra, która oferuje ten zjebany system nagradzania za nic. Zabij kogoś 100 XP, zgaś lampę 50XP( :lol:) - ja pier**lę. 

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 19, 2012, 20:02:59 pm »
Demo dostępne do pobrania na Xbl (1.4GB) Na PC i PSN 24 stycznia.
Dopiero teraz zobaczyłem Darkness 2 i nie wierze jak mogli tak zjebać kontynuację. Cell shadeing? Komiksowa grafika? Komiksowy design? To wszystko na serio?

Jak mogli z ciemnej, klimatycznej, naturalistycznej gry zrobić taki badziew?
Mnie najbardziej wkurwiają te punkty, które wpadają za każdą czynność, którą wykonamy. Rozumiem jeszcze w multi, ale kur** w singlu? Co to ma być? Kolejna gra, która oferuje ten zjebany system nagradzania za nic. Zabij kogoś 100 XP, zgaś lampę 50XP( :lol:) - ja pier**lę. 
Można to wyłączyć. Ogólnie demko zrobiło na mnie pozytywne wrażenie, a cel-shadingowa oprawa nadaje grze komiksowego uroku(choć mogłoby być ciut mroczniej).Nie jest to dla mnie must have, ale w przyszłości za rozsądną cenę rozważę zakup.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2012, 22:23:09 pm wysłana przez piter86 »

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 25, 2012, 11:47:36 am »
Ja właśnie przeszedłem demko (z US Store)..gra mi skopała dupsko, jest zajebista, nie do końca kminię historię, bo grałem tylko w demo 1, ale jaram się jak Rzym za czasów Nerona.
Pójście w cel-shadeing mi w ogóle nie przeszkadza, akcje jakie można wyczyniać są super..no podoba mi się strasznie :)
jedynie z początku jest lekki chaos bo trzeba wyrobić sobie nawyk "osobnego" używania L1/L2 nie tak jak we większości strzelanek że L1 prawie ze jednocześnie z R1.
Aż mam ochotę sprawdzić 1.choć nie ma trofeów :(

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 25, 2012, 13:40:19 pm »
Aż mam ochotę sprawdzić 1.choć nie ma trofeów :(
:lol: Ludzie, do czego to dochodzi. ;)

nakimushi

  • Gość
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 25, 2012, 15:59:45 pm »
demko calkiem fajne ale nie urywa glowy
gra sie przyjemnie i grafika tez ladna ale czegos tej grze brakuje wedlug mnie ...

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 27, 2012, 10:50:47 am »
Wlasnie przeszedlem nie rozumiem co wam przeszkadza komiksowa grafika pasuje tu idealnie.
Nigdy nie czytaliscie komiksow Darkness?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2012, 10:52:46 am wysłana przez Patosław »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 27, 2012, 11:32:43 am »
Wlasnie przeszedlem nie rozumiem co wam przeszkadza komiksowa grafika pasuje tu idealnie.
No właśnie dupa a nie pasuje. Gówno mnie obchodzi, że to na podstawie komiksów, to żadne wyjasnienie.

Jedynka była ciężka, mroczna i bardzo naturalistyczna. To tak samo jakby nowego Silenta z robili w cell-shadeing i z systemem punktów.

Ja nie mówię, ze gra jest zła, ale po co zmieniali design? Niech wydadzą inną grę w komiksowym klimacie, ale niech zrobią zwykłą kontynuację.

Co ostatnio w ogóle wydawcy wzięli się za zmienianie tego co stare i dobre. NFS, Tomb Rider, Silent Hill, DMC, Soul Calibur, Pronce of persia itd.

lupinator

  • Gość
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 28, 2012, 22:44:06 pm »
Właśnie skończyłem demo i mimo, iż oglądałem z niego filmik, tak jestem w szoku, jak zajebiste jest! Wcześniej podchodziłem do The Darkness II bez większej podjarki (głównie przez oprawę), ale teraz nie wyobrażam sobie odpuścić ten tytuł. Strasznie wciąga sianie rozpierdolu Ciemnością - ciskanie przedmiotami, wyrywanie serc, przecinanie wrogów pod dowolnym kątem, miotanie nimi w co popadnie, do tego dochodzi dual-wielding Uzi + Colt i jestem zakochany. Wszystko jest płynne, szybkie, efektowne. Jeszcze nieziemsko klimatyczna muza w menu głównym teraz mi przygrywa. Jak sobie pomyślę o rozwiniętym drzewku umiejętności  :eek: Dawać mi The Darkness II!

qbes

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 30-11-2006
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 1
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 28, 2012, 23:27:21 pm »
Po ograniu demka po pełną wersję nie sięgnę na pewni nie grałem w pierwszą część i nie zagram w tą nie ma czego żałować. Nie przemawia do mnie szatkowanie tymi mackami.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 29, 2012, 15:15:04 pm »
Mnie się tam podobało. Miła dla oka oprawa, niczego sobie klimat. Macki to przedni pomysł. Z pewnością się skuszę na DII.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 29, 2012, 15:21:12 pm »
Pograłem i co tu dużo mówić, kolejny shooterek. Nic nowego. W dodatku samograj.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 30, 2012, 12:24:43 pm »
Dla mnie powodem do zainteresowania tą grą jest już sam Patton ze swoim "fantomasowatymi" wstawkami.
W demku miałem ciągłe problemy ze sterowaniem - klawisze L i R ciągle mi się pitoliły, ale całość wygląda bardzo dobrze. To będzie dobra pozycja typu "do pożyczenia".

lupinator

  • Gość
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 06, 2012, 19:21:52 pm »
Postać z gry:




nakimushi

  • Gość
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 27, 2012, 16:08:25 pm »
gra skonczona ... naprawde solidny shooter z bardzo fajnym i wciagajacym story
grafika jest solidna ale poziomu z dema nie przebija w pelnej wersji ... jest tak samo a sa i gorsze levele
za to strzelanie daje naprawde sporo zabawy
jesli ktos moze dorwac tanio i podobalo mu sie demo to powinien sprobowac  ;)

lupinator

  • Gość
Odp: The Darkness 2
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 14, 2018, 13:12:56 pm »
6 lat temu odbiłem się od gry, która technicznie była bardzo wstrzymywana przez PS3. Teraz wróciłem po latach do The Darkness 2 i skończyłem ją w dwa wieczory. Coś niesamowitego, tak brutalnych gier już się robi. Twórcy strasznie fajnie wyczuli złoty środek pomiędzy uczuciem potęgi u gracza, a jednoczesnym zagrożeniem ze strony przeciwników. Dawno nie grałem w tak efektywne strzelanie, gdzie między akcjami przechodzi się płynnie, a to co widać na ekranie przechodzi ludzkie pojęcie. Powinni zrobić remaster dwóch części.

Trochę fotek z podróży: