Autor Wątek: Doom  (Przeczytany 45425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Doom
« dnia: Sierpnia 15, 2009, 18:32:55 pm »
Podczas ostatniej prezentacji Ragew siedzibie firmy dla wybranych dziennikarzy (nie, chłopaki z gazet konsolowych się nie załapali), Carmack nie omieszkał wspomnieć o tym, że ostro dłubie przy kolejnej części kultowego tytułu. Oczywiście o oficjalnej prezentacji nie może być mowy, jednak najnowszych wieści świat ma spodziewać się niebawem - jest to spowodowane zapewne tym, iż chłopaki bawią obecnie swe najnowsze dziecko.

Zanim pojawią się zatem pierwsze konkretne informacje nt Zagłady 4, zapraszam was do podzielenia się swymi przemyśleniami odnośnie poprzednich odsłon, jak i przedstawienia oczekiwań w stosunku do nadchodzącego Doom IV.

Jako, iż Rage ukaże się w formie wieloplatformowej (PC,x0,PS3, a najpopularniejsza konsola dostanie w zamian nowe WiiSport zapewne), można przypuszczać, że i kolejny Doom zaprzyjaźni się z kilkoma znakami firmowymi.

Kto i jak bardzo czeka, ręka w górę i niech swe przemyślenia przeleje na klawiaturę.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 15, 2009, 18:49:48 pm »
W Game Informer Carmack wspomniał, że prawdopodobnie Doom 4 zostanie wydane na 3 płytach DVD na X0. Cóż, Doom 3 był wydany na (jeżeli dobrze pamiętam) 4 CD na PC ;).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Ememiks

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 04-12-2005
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 0
  • PSN: Ememiks
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 15, 2009, 18:57:25 pm »
Dlamnie bomba!
Nie jestem wielkim fanem serii doom chociaz jestem z ta seria od samego poczatku. I nie zapomne jakie ogromne wrazenie zrobil namnie doom 1 na moim 486 dx4 100mhz (to byly czasy i komputery) Mysle ze ta seria to krol fps i tak pozostanie.
Doom 3 byl bardzo dobry i oczywiscie mozliwosci silnika gry tez byly fenomenalne oczywiscie w tedy kiedy ta gra wychodzila.
Mysle ze osoby ze starszym stazem w grach bardziej doceniaja prace Carmacka niz wspolczesne pokolenie dla ktorych tworca serii doom jest slabym programista ;) Tylko zanim pisac takie bzdety te osoby mogly by zapoznac sie z historia  id Software i przekonaly by sie jakim slabym w tym co robi jest Carmack.
Czekam na 4 obym sie tylko doczekal ;)

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 15, 2009, 21:38:40 pm »
Pożyjemy zobaczymy. Nie skończyłem żadnej części a w trójkę pograłem parę minut u kumpla na kompie, i w tamtych czasach grafa powaliła na kolana.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 16, 2009, 11:52:59 am »
Pamiętam Doom (tak dla retrospekcji). To były czasy. Żaden dupek nie napisał "zero fresh ideas" zaniżając notę (7/10 dla Kz2 z taka właśnie argumentacją - przyp. SW).
Jakież zdziwienie wywołał fakt , iż wersja na SNES była lepsza niż ta z Saturna. Ogólnie polecam i dzisiaj - niekoniecznie na dużym ekranie - choćby po to by zobaczyć jak to jest, gdy nie można patrzeć w górę, jak i w dół.

Doom 2, natomiast to jedna z najlepiej ocenianych gier na PC (i nie tylko, choć tu nie bez znaczenia chyba jest fakt, że tych recenzji mało było - średnia 95%).

Przy Doom III miał być przełom, rewolucja i ogólnie słodki tort w pudełku przy edycji kolekcjonerskiej, jednak te plany popsuł Far Cry . Klaustrofobiczne, ciemne pomieszczenia nie robiły już aż tak wielkiego wrażenia - i ten durny pomysł z latarką.... sic.
Natomiast do trybu multi nie doczepiałbym się. To nie główna oś, poza tym Bioshock kompletnie jest go pozbawiony i jak wypada w oczach grającego? Najlepszy FPS roku, który spoliczkował nawet H3.

Idąc tym torem można przypuszczać, że Doom IV będzie miał kapitalną oprawę, która wcale nie musi jednak wbić grającego w ziemię - z racji ogromu konkurencji. Będzie strasznie, dostaniemy na końcu przyjemnego bossa, a imp jeszcze nigdy nie będzie tak oświecał nam drogi.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 16, 2009, 14:28:11 pm »
Nie wnośmy Dooma 3 do rangi uberdzieła. Owszem, grafika kopała zady, ale gameplay kulał bardzo mocno. Nie był niczym innowacyjnym, a straszenie było rozwiązane w najbardziej prymitywny sposób. Carmack obróśł legendą za poprzednie dzieła, lecz teraz nie potrafi wymyślić nic, co by mogło założeniami rozgrywki zaskoczyć gracza. Zresztą cyferka IV jest bardzo nieszczęśliwą w tej historii  mając w pamięci kompletny niewypał, jakim był QIV.

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 16, 2009, 15:10:10 pm »
Nie wnośmy Dooma 3 do rangi uberdzieła. Owszem, grafika kopała zady, ale gameplay kulał bardzo mocno. Nie był niczym innowacyjnym, a straszenie było rozwiązane w najbardziej prymitywny sposób. Carmack obróśł legendą za poprzednie dzieła, lecz teraz nie potrafi wymyślić nic, co by mogło założeniami rozgrywki zaskoczyć gracza. Zresztą cyferka IV jest bardzo nieszczęśliwą w tej historii  mając w pamięci kompletny niewypał, jakim był QIV.

Dokładnie, Doom 3 to takie gówienko zawinięte w super opakowanie. Rozgrywka wydała mi się jakaś taka bezpłciowa, ani to nie straszyło, ani jakoś super się nie strzelało, ot gdyby nie grafika i legenda tytułu, to ta gra przeszłaby niezauważona. Jednego czego oczekiwałbym po IV części cyklu (przy okazji za QIV przypadkiem nie stał Raven Software? a id jak i Carmack tylko doradzał?) to nie jakiejś mega grafiki (którą prawdopodobnie i tak dostaniemy), a mrocznego klimatu zaszczucia i dobrej jakości strzelania, tyle w sumie. BTW wiedzieliście, że Doom 3 to jedna z najlepiej "sprzedanych" gier spod skrzydła tego studia? Ironia losu.

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 17, 2009, 03:23:04 am »
W Doomie3 patent z latarką był mega-dobry i nigdy nie zrozumiem ludzi, ktorzy go krytykują :cool:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 19, 2009, 20:15:11 pm »
Ja go nie krytykuje. To nawet podbijało atmosferę, takie - albo strzelasz i nie wiesz w co, albo masz podgląd sytuacji, ale nie oddajesz wystrzałów.
Jednak w Doom IV , to chyba nie przejdzie.

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 19, 2009, 23:37:29 pm »
Ostatnie zdania Sylvana w drugim poście, dokładnie obrazują to co dostaniemy.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #10 dnia: Września 25, 2009, 10:52:57 am »
W rzeczy samej.

Konsole to mocarne sprzęty. Ukazują się nań piękne tytuły. Ot wystarczy wspomnieć o Gears of War II, Batmanie nowym, czy nadchodzących Uncharted 2 oraz GT5.
Oczywiście odstają nieco (póki co) od PC'ów, ale radzą sobie wspaniale.

Pamiętam jednak jak to było z Doom III na x box. Fakt, robił wrażenie, ale to i tak kilka klas na jego niekorzyść w stosunku do komputerów (tych mocarnych ma się rozumieć).
Teraz tej różnicy jeszcze aż tak bardzo nie widać (fakt NfS:Shift to więcej detali, lepsza animacja, wyższa rozdzielczość et cetera), ale krzywdy konsolowej nie ma.

Rage może owe szale przechylić bardziej (zapewne podobnie nowe GTA, bowiem kiedyś tam powstanie na pewno).

A Doom IV powinien być o wiele bardziej zaawansowany (zobaczymy także co też Crisis 2 pokaże w tej dziedzinie). Jak sobie z nim konsole poradzą (o ile łaskawie w tym tysiącleciu się ukaże).
Ano poradzą sobie, gdyż są jeszcze młode i pełne sił. Pytanie, ile i będzie taki gracz stratny?

Ja, widząc oprawę obecnych pozycji (vide nadchodzący A vs Predator, czy Raczet i Klank) jestem o PS3 i x0 spokojny.

O PC tym bardziej z racji nadchodzącej nowej jakości - http://www.neogo.pl/forum/index.php?topic=10666.msg565089#msg565089 dla zainteresowanych, krótka informacja, oraz widok na sprzęt, któremu Doom IV w fHD straszny nie będzie.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #11 dnia: Września 25, 2009, 14:33:22 pm »
a crysis miał śmigać ultra płynnie na wspaniałym 8800gt w dx10 pod vistą hłehłehłe... Jeszcze 2 razy tego radosława zmienisz żeby pograć w max ustawieniach płynnie w gry na dx11

mateo

  • Gość
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #12 dnia: Września 25, 2009, 14:37:06 pm »
Pożyjemy zobaczymy. Nie skończyłem żadnej części a w trójkę pograłem parę minut u kumpla na kompie, i w tamtych czasach grafa powaliła na kolana.

I tym razem będzie podobnie, wszak marka DOOM obowiązuje ;)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #13 dnia: Września 25, 2009, 14:51:01 pm »
a crysis miał śmigać ultra płynnie na wspaniałym 8800gt w dx10 pod vistą hłehłehłe... Jeszcze 2 razy tego radosława zmienisz żeby pograć w max ustawieniach płynnie w gry na dx11
Mylisz sie. Crysis 1 dziala jak dziala, ze wzgledu na optymalizacje. Nowy radek spokojnie starczy do plynnej gry z AA w FullHD w Crysis 2.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #14 dnia: Września 25, 2009, 14:57:41 pm »
a crysis miał śmigać ultra płynnie na wspaniałym 8800gt w dx10 pod vistą hłehłehłe... Jeszcze 2 razy tego radosława zmienisz żeby pograć w max ustawieniach płynnie w gry na dx11
Mylisz sie. Crysis 1 dziala jak dziala, ze wzgledu na optymalizacje. Nowy radek spokojnie starczy do plynnej gry z AA w FullHD w Crysis 2.
Z kąd ta pewność że crysis 2 będzie tak pięknie zoptymalizowany? Już wyszedł? Moim zdaniem oleją optymalizacje przecież każdego stać na super mocną karte za 2500zł

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #15 dnia: Września 25, 2009, 15:24:06 pm »
Cytuj
Z kąd ta pewność że crysis 2 będzie tak pięknie zoptymalizowany? Już wyszedł? Moim zdaniem oleją optymalizacje przecież każdego stać na super mocną karte za 2500zł
Stad, ze podczas pokazu chipu R800, mielismy odpalone demko CryEngine 3 i jeden R5870 wyswietlal go bardzo plynnie w rozdzielczosci 5760x1080.
Tu prezentacja

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #16 dnia: Września 25, 2009, 15:38:04 pm »
Plus stąd, że gra działa na multiplatformowym silniku. O ile faktycznie przy tytule tylko na PC można olać optymalizację, bo zawsze można powiedzieć "kup więcej RAM albo lepszą grafikę", tak przy konsoli takie coś nie przejdzie.

EDIT: Poza tym, to trochę nie fair oskarżać Crysis o słabą optymalizację. Jasne, może trudno zmusić ją do działa na hi-detalach w full hd i 60fps, ale ta gra wyszła 2 lata temu i do dzisiaj jest uważana za jedną z najładniejszych (niektórzy wręcz uważają ją za najładniejszą, szczególnie przy dodatkowych specjalnych ustawieniach) i najbardziej zaawansowanych technicznie gier. Ba, w chwili premiery kumpel odpalał ją na ustawieniach medium i przy dosyć płynnym chodzeniu już wtedy zrywała czapki z głów.
 
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2009, 16:04:51 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #17 dnia: Września 25, 2009, 16:27:53 pm »
Wybaczcie moi mili ale myślałem że crysis 2 wyjdzie na zupełnie nowym silniku!!! Wydawało mi się ze cryengine3 to tylko na konsole a na pc pracują już na czymś innym. Nadal podtrzymuje zdanie że na jakiś nowy mega super tytuł na DX11 ten radek nie starczy może kolejny również. Ahh pamiętam jak dziś kiedy co pół roku wymieniałem karte graficzną a co rok cały piec  :lol:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #18 dnia: Września 26, 2009, 16:03:12 pm »
Pożyjemy zobaczymy. Nie skończyłem żadnej części a w trójkę pograłem parę minut u kumpla na kompie, i w tamtych czasach grafa powaliła na kolana.

I tym razem będzie podobnie, wszak marka DOOM obowiązuje ;)
Wszystkie ochy i achy jednak mocno przyćmił Far Cry. Być może teraz będzie podobnie. Hegemonia w tym temacie nie jest pewna.

Cytuj
KKRT
Moim zdaniem oleją optymalizacje przecież każdego stać na super mocną karte za 2500zł

Co wy z tymi cenami z kosmosu mocarnych kart? Najpotężniejszy obecnie sprzęt (4870 x2) nie kosztuje nawet 1.4k. O Wiele mocniejszy, nadchodzący następca będzie tyle właśnie kosztował (czyli, tym samym cena x2 spadnie z 300zł). A 4870, który spokojnie wystarcza na zabawę z każdą grą w maksymalnych detalach wraz z fHD , to cena rzędu 690zł.

Stawiam wypłatę FAX'a , że na niej spokojnie będzie można cieszyć się Zagładą no 4.

Niemniej faktycznie. Optymalizacja wysokiej klasy się przyda i na PC i na konsolach (szczególnie dla tych drugich).

mateo

  • Gość
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #19 dnia: Września 26, 2009, 16:28:38 pm »
Niestety optymalizacja na konsolach ma swoje granice, ale nie śmiem wątpić, że konwersja z PieCów będzie na conajmniej dobrym poziomie.

Mrocz

  • Gość
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #20 dnia: Września 26, 2009, 18:25:10 pm »
Co wy z tymi cenami z kosmosu mocarnych kart? Najpotężniejszy obecnie sprzęt (4870 x2) nie kosztuje nawet 1.4k. O Wiele mocniejszy, nadchodzący następca będzie tyle właśnie kosztował (czyli, tym samym cena x2 spadnie z 300zł). A 4870, który spokojnie wystarcza na zabawę z każdą grą w maksymalnych detalach wraz z fHD , to cena rzędu 690zł.

Stawiam wypłatę FAX'a , że na niej spokojnie będzie można cieszyć się Zagładą no 4.

Niemniej faktycznie. Optymalizacja wysokiej klasy się przyda i na PC i na konsolach (szczególnie dla tych drugich).

True... Od siebie dodam, że obecnie gry na PC sporych wymagań nie mają... Ja w większość nowych tytułów gram na maksymalnych detalach i komfortowej płynności na swoim laptopie... A jakiegoś super kosmicznego sprzętu nie mam...

Wyjątkiem jest Crysis a i tak chodzi mi bardzo płynnie na Średnio/Wysokich...

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #21 dnia: Września 26, 2009, 18:32:46 pm »
Co wy z tymi cenami z kosmosu mocarnych kart? Najpotężniejszy obecnie sprzęt (4870 x2) nie kosztuje nawet 1.4k. O Wiele mocniejszy, nadchodzący następca będzie tyle właśnie kosztował (czyli, tym samym cena x2 spadnie z 300zł). A 4870, który spokojnie wystarcza na zabawę z każdą grą w maksymalnych detalach wraz z fHD , to cena rzędu 690zł.

Stawiam wypłatę FAX'a , że na niej spokojnie będzie można cieszyć się Zagładą no 4.

Niemniej faktycznie. Optymalizacja wysokiej klasy się przyda i na PC i na konsolach (szczególnie dla tych drugich).

True... Od siebie dodam, że obecnie gry na PC sporych wymagań nie mają... Ja w większość nowych tytułów gram na maksymalnych detalach i komfortowej płynności na swoim laptopie... A jakiegoś super kosmicznego sprzętu nie mam...

Wyjątkiem jest Crysis a i tak chodzi mi bardzo płynnie na Średnio/Wysokich...
Co ty masz za laptopa? Ja niedawno kupiłem i o komfortowym graniu w nowości moge pomarzyć. :???:

Mrocz

  • Gość
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #22 dnia: Września 26, 2009, 18:53:33 pm »

DaVon

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #23 dnia: Września 26, 2009, 19:49:55 pm »
Jeśli chodzi o kolejną część z  Doom chciałbym aby odcięła się ona od pozostałych , była odświeżeniem serii z zupełnie na nowo opowiedzianą historią: tajemniczą , ciekawszą i bardziej survival niż action:) Pozdro

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #24 dnia: Września 27, 2009, 09:10:40 am »

Co wy z tymi cenami z kosmosu mocarnych kart? Najpotężniejszy obecnie sprzęt (4870 x2) nie kosztuje nawet 1.4k. O Wiele mocniejszy, nadchodzący następca będzie tyle właśnie kosztował (czyli, tym samym cena x2 spadnie z 300zł). A 4870, który spokojnie wystarcza na zabawę z każdą grą w maksymalnych detalach wraz z fHD , to cena rzędu 690zł.

Stawiam wypłatę FAX'a , że na niej spokojnie będzie można cieszyć się Zagładą no 4.

Niemniej faktycznie. Optymalizacja wysokiej klasy się przyda i na PC i na konsolach (szczególnie dla tych drugich).

True... Od siebie dodam, że obecnie gry na PC sporych wymagań nie mają... Ja w większość nowych tytułów gram na maksymalnych detalach i komfortowej płynności na swoim laptopie... A jakiegoś super kosmicznego sprzętu nie mam...

Wyjątkiem jest Crysis a i tak chodzi mi bardzo płynnie na Średnio/Wysokich...
Miałem acer 6935g z gf9600gt na ddr3 i pisanie że wszystkie gry śmigają w max to przesada. Nie cierpię spadku fpsów i małej ich ilości. Wystarczy włączyć crysisa gta4 assasina żeby się   przekonać że tak kolorowo jak piszesz nie  jest. Co do radosława 4870 to kolega na 4 rdzeniowym amd owszem włączy crysisa na max ale przy większej jadce jest lipa i konkret spadki. <dx10 i vista rodziałke monitora ma 1440 na ileś i max detale>

Cytuj
Najpotężniejszy obecnie sprzęt (4870 x2) nie kosztuje nawet 1.4k. O Wiele mocniejszy, nadchodzący następca będzie tyle właśnie kosztował (czyli, tym samym cena x2 spadnie z 300zł).
- Właśnie obecnie tyle kosztuje a kiedyś ile kosztował? Ta nowa karta co wchodzi to w stanach może sobie tyle kosztować a nie na wejściu  w polsce...
Najlepsze jest to że kupując takiego prądożernego potwora ze w wsparciem dla dx11 będzie można sobie go rozbić o kant pupy jak wyjdzie jakiś konkretny "fotorealistyczny" tytuł robiony pod dx11. Ja swoją zabawę z graniem na PC skończyłem na gf6800 modowanym na GT. Zawsze chciałem grać na max detalach i sporo musiałem wydać żeby to osiągnąć. Czekanie roku półtora po premierze fajnej gry za kartą  która jest go w stanie porządnie obsłużyć to nie dla mnie.   




Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #25 dnia: Września 27, 2009, 14:17:57 pm »
Z laptopami jest troszkę jak z autami. Jest Ford Focus z wiadomymi osiągami i jest Veyron, pojazd sto razy droższy, ale w zamian jest konkordem w dziedzinie samochodów i pali na torze testowym więcej niz Fiat Panda przez 4 lata użytkowania.

Mój kolega ma sprzęt (laptop), na którym Crysis chodzi płynnie w średnich detalach i średniej rozdzielczości. Co wprawia w osłupienie, jednak za owego potwora od Asus dał 4 x więcej niż w typowych laptopach prezentowanych na reklamówkach Saturna.

Mrocz jest przy tym skromnym człowiekiem, który nie chce się pochwalić, lub neguje AA. Faktycznie, dobry obecnie PC, czy wysokiej klasy laptop dzielnie walczy z większością tytułów, jednak sporo zależy od ustawień. Taki NfS: S przy maksymalnych obrotach powoduje pocenie się niezwykle mocarnych sprzętów. Jeśli chodzi o Crysis i GTA IV nie ma co przyrównywać ich. Oczywiście mają ogromne wymagania, ale i kod jest niespecjalny. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że na kartach, na których bez problemu i to lepiej niż na konsolach hula wiele gier (CoD WaW), GTA IV przy ustawieniach jak na konsolach tnie niemiłosiernie, a do prawdziwego pokazu mocy trzeba niezwykle wysokiej klasy sprzętu.

sieg, racja. Kiedyś kosztował więcej, ale PS3 też nie kosztowało dwa lata temu tyle co teraz. Ja kupowałem niedługo po premierze i wydałem jakieś 1.6k. Właściwie to dużo mniej, ponieważ sprzedałem 4870 i tylko dołożyłem różnice. To nie jest tak, że wychodzi nowa karta i dajemy pełną cenę za nią.

Tak czy owak jestem przekonany, iż osoby, które posiadają dobre karty - od 4850 - wsparte dobrym procesorem będą się cieszyć Doomem czwartym , choć zapewne, podobnie jak w przypadku Crysis 2 nie w pełni. Zresztą nie jest przesądzone , czy mając 5870 , będzie można swobodnie ustawić sobie wszytko na max. Pamiętamy jak było przy premierze Crysis.

Z drugiej strony Warhead już ma lepszy kod. A co nie zostanie załatwione od razy, pacze sobie z tym poradzą.

Faktem oczywistym jest też to, że sporo konwersji jest nie najlepszych delikatnie sprawę oceniając. Jednak Doom IV to marka sama w sobie. Tytuł , który elektryzuje i będzie o nim głośno. Gra, przy której pracują profesjonaliści, stąd sądzę, że wersje na x0 i PS3 będą bardzo dobre. Tym bardziej, że przecież obie mają jeszcze spory zapas mocy.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #26 dnia: Września 27, 2009, 15:03:34 pm »
Cytuj
racja. Kiedyś kosztował więcej, ale PS3 też nie kosztowało dwa lata temu tyle co teraz. Ja kupowałem niedługo po premierze i wydałem jakieś 1.6k. Właściwie to dużo mniej, ponieważ sprzedałem 4870 i tylko dołożyłem różnice. To nie jest tak, że wychodzi nowa karta i dajemy pełną cenę za nią.

-a ja ostatnio sprzedałem Mitsubishi Galant 1.8 TDI GLS z 92roku i za połoę kwoty jaką otrzymał kupiłem sobie g25 (nie żartuje ?). Kogo to obchodzi zkąd masz pieniądze cena jest taka i tyle w sklepie musisz zapłacić .  Ps3 kupujesz i 8 lat grasz bez zmiany czegokolwiek w środku i to jest dla mnie bomba. Sam byłem pctowcem i też sprzedawałem i kupowałem części. Tylko zobacz ile pieniędzy wydajesz w przeciągu 8lat żeby zawsze móc w max detalach grać. Rozumiem że odzyskujesz kase ze sprzedaży starej karty ok ale sprzęt strasznie szybko tanieje i gubisz 30-40% ceny. Ja kiedyś usiadłem z kalkulatorem i jak zacząłem liczyć to w połowie wysiadłem i kupiłem KLOCA    :lol:
Jeśli ktoś ma ful siana to spoko jeśli ktoś może pograć na średnich i też się cieszyć to spoko. Jak jesteś na garnuszku starych nie możesz przeżyć że w max Ci coś nie lata to tylko konsola. Crysi dla mnie rozje*** skale tyle czekać żeby gra w końcu latała jak trzeba. Co do warheada to racja jest lepiej zoptymalizowany co nie znaczy że mógłby być jeszcze bardziej zoptymalizowany. Nie mam nic do grających na blaszakach żeby nie było  :-P

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #27 dnia: Września 28, 2009, 10:10:50 am »
Wychodzę z założenia "mam na to, to czemu nie". Zresztą ja tylko sprostowałem nieprawdziwą cenę nowych kart. Notabene dwukrotnie zawyżoną niemal. Co do cen przy zakupie, podobnie jest z grami.
Ja przykładowo swoich nie sprzedaje, ale są tacy, którzy przejdą dany tytuł (powiedzmy Batman za 196zł) i go za 169zł sprzedadzą. Dołożą te 40zł i kupują nową pozycję. Teoretycznie stracili niespełna 200zł, ale w praktyce zaliczą dwie gry za nieco ponad dwieście zł. Teraz pomnożyć to przez kilkadziesiąt takich operacji i ....

Nie widzę powodów, by mając odpowiednią ilość $ nie zadbać o PC. Odwdzięczy się tym. Czym? Ano tym, że Doom IV będzie wyglądał kilka klas lepiej, a cenowo będzie dwukrotnie tańszy.
Bowiem teraz sieg należy usiąść z kalkulatorem i policzyć ile wydało się na CoD4, Dead Space i inne na konsoli a na PC.

* ps A jak ktoś pali papierosy, to już ma złoty przelicznik zysku z tego tytułu , jak i strat $.

* ps 2 - zapraszam do działu PC, na ewentualne dalsze kontynuowanie tematu, a tutaj skupmy się bardziej na bohaterze naszym.

Może tak .... jaki tryb multi widzielibyście w Doom IV? Na kolejny MAG nie ma co liczyć, ale liczmy , że będzie lepiej niż przy okazji Doom III.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 22, 2011, 16:52:49 pm »
Doom 4 - więcej przeciwników, mniej FPS-ów w trybie single player
Cytuj
Zdecydowaliśmy, że w trybie multiplayer Dooma 4 będzie 60 FPS, ale w single 30 FPS, dzięki czemu na drodze gracza stanie dwa razy więcej demonów. - powiedział John Carmack, współzałożyciel id Software w wywiadzie udzielonym serwisowi Gamasutra.
http://www.gram.pl/news_8A7kH,28_Doom_4_wiecej_przeciwnikow_mniej_FPS_ow_w_trybie_single_player.html

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 20, 2012, 13:24:24 pm »
Niestety spoglądając na to co dzieje się w niektórych tematach (vide Rage), jestem przekonany, że graficznie Doom IV zachwyci (a to, że zapewne w 2014, to inna sprawa), a niektórzy gracze i tak będą obwąchiwać ściany w poszukiwaniu słabszych tekstur. Coraz bardziej wątpię, że ta gra ukaże się na tej generacji. Raczej tu węszę graficzny przełom wraz z premierą kolejnych sprzętów.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 20, 2012, 16:09:39 pm »
Ponoć to właśnie Rage, a raczej jego słabe wyniki sprawiły, że prace nad Doom IV zostały wstrzymane. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale kilka tygodni temu każdy serwis growy o tym trąbił. Zatem wizja kolejnego Dooma na nowe konsole jest bardzo prawdopodobna.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 20, 2012, 20:03:18 pm »
Ponoć to właśnie Rage, a raczej jego słabe wyniki sprawiły, że prace nad Doom IV zostały wstrzymane. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale kilka tygodni temu każdy serwis growy o tym trąbił. Zatem wizja kolejnego Dooma na nowe konsole jest bardzo prawdopodobna.
Nie zostaly wstrzymane zadne prace nad Doom IV. Za to pare osob z id zostalo zwolnionych.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 25, 2012, 12:41:24 pm »
Carmack to łebski człowiek. Współpracuje z inżynierami z N.A.S.A. Zrewolucjonizował gry wideo. Zapewne nie ma niskiego mniemania o sobie, a i ego jest słusznych rozmiarów. Należy przypomnieć, iż Itagaki bryluje w tym segmencie pomimo mniejszych (i to znacznie dokonań). Molyneux'a nawet nie wspominam.

Rage ma taką sprzedaż/oceny, których nie musi się wstydzić. Jednak dla Johna to za mało. Gra podzieliła losy Doom III, którego wykolegował FC2, a JC zapewne chce przy Doom IV boomu, jak przy pierwszej odsłonie, czy przy Quake.

Im dłużej będzie zwlekał z wydaniem gry, tym będzie mu ciężej zadowolić graczy.

Konkurencja wszak nie śpi, a gracze lubują się w potyczkach wieloosobowych. Z drugiej strony, Bioschock udowodnił z jakim impetem na poletko graczy można wejść, i to bez multi.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 27, 2012, 12:44:03 pm »
Bo nie tylko gameplay tworzy grę. Wszyscy wiemy, że kolejny Doom to będzie kolejny FPS, więc Carmack i ID Software będą musieli się postarać o niesamowity klimat (z czym raczej nie powinno być problemu), ale również fabułą (z czym w ID sobie wyraźnie nie radzą). Osobiście chciałbym, aby nowy Doom ukazał się jeszcze na obecnej generacji, ale mam co do tego spore wątpliwości.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 29, 2012, 15:34:09 pm »
Wiesz, fabuła dobra rzecz. Ale ważniejsze od tego z jakiego powodu strzelamy, jest to w jaki sposób to robimy. Zresztą, jakby nie było, Doom nigdy nie brylował w segmencie fabuły, to nie Suikoden II.
Niech popracują nad kodem i niechaj nową generację Doom IV zachwyci przynajmniej w materii grafiki. W obecnych czasach JC nie ma szans zrewolucjonizować tego segmentu. Za duża konkurencja.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 02, 2012, 09:58:03 am »
Czy przypadkiem tak nie było z Rage? Ja chcę pełnowartościowej gry, a nie tylko strzelanki. Chciałbym mieć również inne powody, aby strzelać, a nie tylko taki, że jak nie strzelę ja to mnie zastrzelą.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 02, 2012, 10:01:38 am »
Czy przypadkiem tak nie było z Rage? Ja chcę pełnowartościowej gry, a nie tylko strzelanki. Chciałbym mieć również inne powody, aby strzelać, a nie tylko taki, że jak nie strzelę ja to mnie zastrzelą.
A od kiedy w Doom i tym podobnych shooter-ach ważna jest fabuła?

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 02, 2012, 10:13:55 am »
Od kiedy w grach zaczęto na poważnie zwracać na nią uwagę.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 03, 2012, 17:25:55 pm »
To źle.
Doom zawsze miał lichą fabułę. Niemniej LukeSpidey ma sporo racji. Wystarczy przywołać na scenę takiego Rage i psioczenie o fabule. Gra ma dawać przede wszystkim frajdę.
Nie twierdzę, że nieciekawa fabuła urąga przedstawicielowi FPS, ale przy Doom IV niech skupią się na kapitalnej oprawie, systemie, jak i tym, by gra była interesująca i przyciągała przed TV/monitor gracza.
Fabuła niechaj drugorzędną rolę spełnia.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Doom IV
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 28, 2012, 18:20:42 pm »