Autor Wątek: Forza 3 vs Gran Turismo 5  (Przeczytany 118025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #240 dnia: Października 19, 2009, 15:03:48 pm »
no i temat ucichł ... a takie fajne notki zbiera FORZA  :-o

No to raczej temat do dyskusji w dziale Forzy, a nie tutaj. Jakoś nie przypominam sobie, żeby wyszło GT5 coby móc porównywać oceny ;).

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #241 dnia: Października 19, 2009, 15:05:20 pm »
wyszło GT5P  :-x

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 288
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #242 dnia: Października 19, 2009, 15:40:56 pm »

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #243 dnia: Października 19, 2009, 15:43:48 pm »
wyszło GT5P  :-x
Skończ.

10 stron porównań wcześniej Ci nie przeszkadza? :-?

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 288
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #244 dnia: Października 19, 2009, 15:48:16 pm »
wyszło GT5P  :-x
Skończ.

10 stron porównań wcześniej Ci nie przeszkadza? :-?
No więc jest 10 stron i po co wałkować ciągle to samo. Koniec tematu.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #245 dnia: Października 19, 2009, 15:51:09 pm »
wyszło GT5P  :-x
Skończ.

10 stron porównań wcześniej Ci nie przeszkadza? :-?
No więc jest 10 stron i po co wałkować ciągle to samo. Koniec tematu.

jak by Forza zbierała chooyowe noty to banda playslavków już zrobiła by z tego tematu 74 strony... ale ponieważ Forza zbiera dobre notki to cicho szaaaaa... porównany ją to GT5 (jak wyjdzię i zbierze dobre oczeny...)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 288
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #246 dnia: Października 19, 2009, 15:53:18 pm »
wyszło GT5P  :-x
Skończ.

10 stron porównań wcześniej Ci nie przeszkadza? :-?
No więc jest 10 stron i po co wałkować ciągle to samo. Koniec tematu.

jak by Forza zbierała chooyowe noty to banda playslavków już zrobiła by z tego tematu 74 strony... ale ponieważ Forza zbiera dobre notki to cicho szaaaaa... porównany ją to GT5 (jak wyjdzię i zbierze dobre oczeny...)
No i tak cie to boli? Jeszcze jeden tego typu post i ci sprezentuje kropeczke.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #247 dnia: Października 19, 2009, 15:54:27 pm »
jak potrafisz to prezentuj...  :-? sie kierva zrobiło forum z embargo na posty...
 Wedle życzenia.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #248 dnia: Października 19, 2009, 16:01:42 pm »
jak by Forza zbierała chooyowe noty to banda playslavków już zrobiła by z tego tematu 74 strony... ale ponieważ Forza zbiera dobre notki to cicho szaaaaa... porównany ją to GT5 (jak wyjdzię i zbierze dobre oczeny...)

Ponieważ Forza zbiera dobre oceny to zdecydowana większość graczy (niezależnie od platformy) wie, że to dobry bodziec dla Polyphony, aby zrobić grę jeszcze lepszą.

Gdybanie to sobie odpuśćmy, bo gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #249 dnia: Października 19, 2009, 16:41:55 pm »
bo gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem.

Nieprawda, są kobiety, które mają lekki zarost nad ustami a wciąż są kobietami (czyli w przypadku posiadania wnuków - babciami)  :mad:
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #250 dnia: Listopada 13, 2009, 01:51:35 am »
http://www.gtplanet.net/forza-vs-gran-turismo-a-war-of-words/

Czyli jak wyglada podejscie developera amerykanskiego do konkurencji, a jak japonskiego. Heh w dupach sie tym hamburgerom juz poprzewracalo ;\
: Październik 20, 2009, 12:05:44 pm
I to by bylo tyle jesli chodzi o GT 5 killera. Szkoda, ze sprzedala sie tak slaba np w porownaniu do ODST czy Wii Sport Resort

Cytuj
NPD October 2009
PlayStation 2 117.8K
PlayStation 3 320.6K
PSP 174.6K
Xbox 360 249.7K
Wii 506.9K
Nintendo DS 457.6K


UNCHARTED 2: AMONG THIEVES (PS3; Oct-09) 537,000
WII FIT PLUS* (WII; Oct-09) 441,000
BORDERLANDS (360; Oct-09) 418,000
WII SPORTS RESORT* (WII; Jul-09) 314,000
NBA 2K10* (360; Oct-09) 311,000
HALO 3: ODST (360; Sep-09) 271,000
NBA 2K10* (PS3; Oct-09) 213,000
FORZA MOTORSPORT 3 (360; Oct-09) 175,000
KINGDOM HEARTS 358/2 DAYS (NDS; Sep-09) 169,000
FIFA SOCCER 10 (360; Oct-09) 156,000

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #251 dnia: Listopada 14, 2009, 17:07:22 pm »
Ej, ale przecież forza wyszła podkoniec października, 26 chyba, zresztą nagle wyniki są ważne? :lol:

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #252 dnia: Listopada 14, 2009, 17:41:47 pm »
Ej, ale przecież forza wyszła podkoniec października, 26 chyba, zresztą nagle wyniki są ważne? :lol:
No i co z tego, ze 26? To 2 tygodnie, jak na 19m konsol to niski wynik, tym bardziej po tym wielkim hype jaki byl wszedzie na forach i mediach.
Tu wyniki sa wazne, bo wszyscy mowili jak PD failuje i ze nikt juz na GT 5 nie czeka. Poza tym pod wzgledem jakosci Forza 3 to nic jakiegos mocno wyjatkowego, a na pewno nie jest to gra wyscigowa tej generacji - nie wiem jak mozna bylo tak napisac w recenzjach. Bardzo dobra gra wyscigowa i tyle.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #253 dnia: Listopada 14, 2009, 18:15:45 pm »
Sprzedaż FM3:



I dla porównania GT5 Prologue:



Prologue w analogicznym okresie wyraźnie lepiej - m$ raczej nie ma powodów do zadowolenia...

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #254 dnia: Grudnia 27, 2009, 23:33:15 pm »
Maly flamik ;]

Porownanie fizyki w GT 5:A i Forza 3 przez gosci z skylineowners.com
http://www.skylineowners.com/forum/showthread.php?p=1372536

Mala i ciekawa debatka na forum gtplanet z fajnymi przykladami
http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=123914

Oraz fajny filmik. A mowili, ze na X0 nie ma Wipeouta  :roll: [a tak serio to sprobujcie tak sobie zagrac w GT 5:A]

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #255 dnia: Grudnia 30, 2009, 22:59:54 pm »
KKRT

Te linki to śmiech na sali :lol:

Ok, to mogę dać linka z forum Forzy, tylko jakie Forza Central, Forzamotorsport.net, nasza Polska społeczność, czy jakieś inne mam poszukać :grin:

Filmiki śmieszne :roll:

To może ja dam jakieś bardziej obiektywne, zgodzisz się(ja myślę) 8)

370z w FM3:





Porównanie Gt5 vs FM3:




Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #256 dnia: Grudnia 31, 2009, 00:21:11 am »
Forum Skyline Owners raczej nie zrzesza społeczności Gran Turismo, a filmik - faktycznie - śmiech na sali. Gra aspirująca do miana symulacji, w której można płynnie przelecieć bokiem cały zakręt, zahaczając przy tym o trawę i tarkę, wyraźnie w międzyczasie przyspieszając, to definitywnie śmiech na sali. Ridge Racer by się nie powstydził  :P

No i zastanawiam się co jest obiektywnego w tych twoich materiałach - to, że koleś w Forzy ścina większość zakrętów, a w Gran Turismo w ogóle nie potrafi jakkolwiek poprawnie jechać?

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #257 dnia: Grudnia 31, 2009, 00:57:44 am »
Cytuj
Te linki to śmiech na sali
Taa...argumenty w topicu z GTPlanet tez smiech na sali? :> Mozesz dac swoje, byle nie z glownego forum Forza, no chyba, ze naprawde fajnie tam sie rozpisali, bo poziom niektorych tam osob jak np kolesi, ktorzy robia nalepki na samochody z postacia sikajaca na gran turismo sa zalosne.


Filmik mial byc smieszny ;]

BTW 2:27 - http://www.youtube.com/watch?v=w​HnhcjwgVrw troche nieteges ta jazda po trawie, a potem piasku. Ogolnie szkoda, nie ma pokazania bar'ow odpowiadajacych za gaz i hamulec, ciezko tak porownywac i nie wiadomo tez jak stunningowany jest ten pierwszy.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #258 dnia: Grudnia 31, 2009, 10:15:43 am »
Filmiki z porównania żalllllll. Koleś w gt nie umie jeździć dodatkowo gra na padzie wystarczy przypatrzeć się kierownicy jakie wychylenie są podczas skrętu.

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #259 dnia: Grudnia 31, 2009, 10:36:24 am »
Porównanie Gt5 vs FM3:





Ja przepraszam, ale co ten koleś robi??? Bo raczej jazdą tego nazwać nie można. :lol:

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #260 dnia: Grudnia 31, 2009, 11:07:29 am »
Dlatego porównanie trzeba zrobić najlepiej we własnym zakresie, najlepiej wspólna kierownica(Fanatec) lub 2 dane modele do danej konsoli, wył. wspomagacze, podobna trasa i samochód. 8)

Już to nie raz powtarzałem, na chwilę obecną lepiej charakter samochodów i różnice między nimi oddaję GT5P/A, jednak lepszą fizykę i całościowo model jazdy póki co ma FM3. Jak będzie gdy wyjdzie pełnoprawne Gt5 to okaże się za kilka miesięcy.

Jeśli chodzi o kwestie graficzne to samochody w gameplay'u/replay'ach lepsze w Gt5P/A(nieznacznie, głównie dzięki pokazania wnętrza pojazdu). Samochody w Photo Mode/Menu to mniej/więcej ten sam poziom, choć mi bardziej podobają się z FM3, ale to kwestia gustu. Trasy bezwzględnie ładniejsze i lepsze od strony technicznej w FM3. :)

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #261 dnia: Grudnia 31, 2009, 11:18:53 am »
Możesz podać jakieś argumenty według, których oceniasz model jazdy w FM3 na lepszy? Co do tras to mi akurat bardziej podobają się te z GT5:P. Owszem w Forzie jest więcej bajerków, typu kwiatuszki i takie tam kolorowe "fiździpołki". Natomiast trasy w GT5:P wygląda po prostu znacznie realistycznej i bardziej przypominają swoje prawdziwe odpowiedniki. A np. taki Londyn pokazuje że Forza3 pod względem szczegółów wcale nie wyprzedza GT5:P, a nawet plasuje sie za nim. Odnośnie aut to tutaj przewaga GT5:P jest spora. O wnętrzach nie wspominam, bo to już kompletna deklasacja. Jednak skupmy się na modelu jazdy. Chętnie poczytam na jakiej podstawie wyciągnąłeś takie wnioski?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #262 dnia: Grudnia 31, 2009, 11:55:15 am »
Nie oczekuj argumentów na potwierdzenie mitu, który podtrzymuje jedynie wiara zwolenników serii. Każdy, kto miał okazję sprawdzić w praniu oba tytuły i stara się zachować choć odrobinę obiektywizmu, widzi gigantyczną przepaść, która oddziela jazdę w Gran Turismo od beztroskiego latania w Forzy Motorsport 3. Ostre hamowanie do samego szczytu i wyjście z zakrętu na pełnym gazie - only on xbox three-sixty.

Jeśli chodzi o grafikę, to zabawnie jest porównywać z jednej strony idealnie odwzorowany tor, a z drugiej palmy na poboczu, kolorowe parasole i fantazyjne zadaszenie trybun, które jednak z Indianapolis nie mają kompletnie nic wspólnego. Wystarczy spojrzeć na trasę w Tokio i na pierwszy rzut oka laika widać, która gra ma "bezwzględnie ładniejsze i lepsze od strony technicznej" trasy.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #263 dnia: Grudnia 31, 2009, 12:18:48 pm »
@ Kaszkietowy

Odnośnie modelu jazdy. W FM3 lepsze czucie zawieszenia(choćby dobijanie podwozia), asfaltu, ciężaru auta, ponadto tarki które działają jak należy, wypychają na trasę, choć istnieje niebezpieczeństwo dachowania, przy tych odpowiednio wysokich. Oczywiście mowa o jeździe na kierownicy, na padzie też to czuć, choć nie w tak dużym stopniu.

Odnośnie kwestii graficznych, również się nie zgadzam. Trasy w FM3 mają 3D kibiców nawet na trybunach typu tor w indianopolis(w FM3 odpowiednik Penisula), lepiej wykonane drzewa, więcej szczegółów, smaczków itd. Jedynie w Gt5P/A może się podobać oświetlenie, w niektórych trasach lepsze niż w FM3, ale to kwestia gustu. Jeśli chodzi o samochody, to w gameplay'u/replay'ach jedynie poza odwzorowaniem wnętrza i kloszy lamp w GT5P/A, reszta bryły na bardzo podobnym poziomie, z kolei felgi/opony lepsze w FM3. Jeśli chodzi o lampy to myślę że tu też kwestia zniszczeń, w FM3 można poobijać klosze, czy całe lampy, na filmiku z Ferrari w Gt5 gdzie widać zadrapania karoserii, nie można ich poobijać na tym samym poziomie co w FM3. Jeśli zaś chodzi o Menu/Photomode to tak jak wspomniałem mniej więcej ten sam poziom, mi się bardziej podobają fury w FM3. Jeśli chodzi o wnętrza, fakt tu Gt5 jest lepsze, ale FM3 też nie ma się czego wstydzić.

Londyn Londynem, jednak zobacz sobie jedną z najdłuższych i najlepszych tras w FM3, Rally Di Positano(będziecie mięć też tak długie odcinki tras, poza Nurburgringiem):



@ Iras

Jak widać idealista obalił cynika, argumenty powyżej. Aż mi lepiej :P

Ps. Powtarzasz się i to staję się nudne.


« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2009, 12:32:25 pm wysłana przez Unlimited »

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #264 dnia: Grudnia 31, 2009, 12:31:18 pm »
Oki, argumenty są. O ile zgodziłbym się z nimi, gdybyśmy porównywali tryb standard z GT5:P, tak przy fizyce profesjonalnej rzecz ma się inaczej. Według mnie to w GT5:P lepiej czuć auto, a już fizyka z GT Academy to jeszcze poziom wyżej. W Forzie 3 mam uczucie, że auta są momentami bardzo ciężkie a nagle stają się ultra lekkie. To burzy obraz symulacyjnego modelu. W GT5:P jestem w stanie przewiedzieć co może stać się z autem kiedy już nauczę się maszyny. W Forzie mi tego brakuje.
Odnośnie tras, to ja polecam sprawdzić porównanie Indianapolis z rzeczywistości do tego z GT Academy. Zobaczysz że Polyphony stawia na idealne odwzorowanie, a nie na przepych szczegółów. Londyn i Tokio natomiast, są dowodem na to iż trasy w GT5 będą prezentować się bardzo pięknie. W Londynie masz kibiców 3D, więc jak widzisz, to tylko i wyłącznie kwestia toru. W trasach gdzie Polyphony może puścić wodzę fantazji, dostaniemy śliczne otoczenie. Natomiast w oryginalnych torach, Polyphony będzie starało się odwzorować trasę jak najbardziej realistycznie.
Co do aut i wnętrz, nadal podtrzymuje swoje zdanie że GT nie ma tutaj konkurencji.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #265 dnia: Grudnia 31, 2009, 12:37:42 pm »
Widzisz, każdy z Nas ma inne zdanie, nie mam ochoty na siłę Cię przekonywać, nie o to tu chodzi, wierze że grałeś w oba tytuł na kierownicy, bez wspomagaczy itd. Tak jak wspomniałeś lepiej charakter samochodów odwzorowało Polyphony, jednak całościowo model jazdy lepszy ma Fm3, mniej minusów niż plusów, z kolei po Gt5A widać że Polyphony idą w dobrym kierunku jednak wg. mnie całościowo jednak jeszcze trochę brakuję do FM3.

Jeśli chodzi o grafikę, to tak jak wspominasz na torach miejskich gdzie nie ma tak dużych trybun, a co za tym idzie nie ma tylu kibiców, Polyphony potrafi zrobić bardzo ładne trasy, co więcej te torowe są też ok, wyglądają realistycznie, tylko wg. mnie są zbyt uproszczone w kwestiach technicznych, i co za tym idzie nie są tak plastyczne(tor-samochód) jak te w FM3.

Jeśli chodzi o wnętrza aut, to w gameplayu ładniejsze ma Gt5, z kolei w menu/photomode to ten sam poziom(pomijając różnice obu silników gry i skupianiu się bardziej na innych aspektach).

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #266 dnia: Grudnia 31, 2009, 12:41:41 pm »
Odnośnie modelu jazdy - stek bzdur i pobożnych życzeń, które mają się nijak do rzeczywistości. Bajki możesz opowiadać na dobranoc dzieciom, które Forzę widziały na filmikach z jutub - podobnie jak ty GT Academy.

Jeśli chodzi o grafikę - smaczki i detale, proponuję popatrzeć na przezroczyste szyby w wieżowcach na trasie w Tokio i lampy na sufitach.

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #267 dnia: Grudnia 31, 2009, 12:44:29 pm »
Oceniając model jazdy obu gier, oceniam grając w obie padem. W GT5:P grałem dobrą kierownicą i to sporo, natomiast w Forze3 grałem na jakimś starym kółku Logitecha bodajże, które nie miało nawet 900 stopni obrotu i coś co udawało FF. Jednak grałem zbyt krótko żeby móc się wypowiadać o obu grach testowanych na kierownicy. Chodzi mi o to że grając na padzie, już można zauważyć że auta w Forzie3 reagują bardzo randomowo. Po prostu w podobnych sytuacjach zachowują się zupełnie inaczej. To strasznie mnie irytowało. Natomiast w GT5:P jak już przejechałem parę kółek daną furą, to wiedziałem na co mogę sobie pozwolić w danych partiach toru.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #268 dnia: Grudnia 31, 2009, 12:52:42 pm »
Iras, to czekam na Twoje bajeczki, chętnie poczytam przed snem, może mi się to przyśni :grin:

Moje wady Gt5A:

- Gorsza praca zawieszenia niż w FM3. Brak dobijania, czucia asfaltu(tu pewnie 3 grosze dokłada fizyka opon).

- Brak dachowań, choćby po najechaniu na dość wysoką tarkę, nie mówię już o dachowaniach po utracie przyczepności.

- Ciężar aut, to jeszcze nie to samo co w FM3.

-Odbijanie się od otoczenia to też jeszcze nie to samo co w FM3, ale na pewno lepsze niż w Gt5P.

I tu dobra dyskusja na jednym z forum(Te Osoby są bardzo dobre w obie gry):

http://xboxonline.valhalla.pl/index.php?showtopic=15787&st=4880

@ Kaszkietowy

Pograj dłużej w FM3, choćby na kółku M$. Myślę że trochę zmienisz zdanie. ;)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #269 dnia: Grudnia 31, 2009, 13:03:37 pm »
Cytuj
Odnośnie modelu jazdy. W FM3 lepsze czucie zawieszenia(choćby dobijanie podwozia), asfaltu, ciężaru auta, ponadto tarki które działają jak należy, wypychają na trasę,
Nie zgodze sie, w GT 5:A czuc to auto o wiele lepiej. Czuc kazdy wyboj, kazda nawet mala utrate przyczepnosci, czuc jak przenosi sie srodek ciezkosci podczas bardziej gwaltownego skrecania. W Forza jak jezdzilem na Nurburgringu podobnymi samochodami do 370Z Tuned to jedyne na co musialem zwracac uwage to to, czy nie jade za szybko na dany zakret - wciskanie gazu w podloge czy hamulca w zaden sposob az tak nie pozbawialo samochodu przyczepnosci jak w GT 5:A.
By zobaczyc jak dobrze zachowuje sie samochod w GT 5:A wystarczy probowac szybko przejechac te 2 dalsze zakrety na dwojce, albo 4 zakret [dlugi luk] na trojce - prawdziwa mordega i walka z przyczepnoscia. Wcale sie nie dziwie, ze ludzie porownuja model jazdy z rFactor czy LFS, bo jak ja gralem w LFS to jezdzilo mi sie tak samo ciezko jak tutaj.

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #270 dnia: Grudnia 31, 2009, 13:08:12 pm »
Odnośnie tej dyskusji, którą dałeś w linku to widzę że ludzie chwalą FM3 za to że jest łatwiejsza. GT5:A zarzucają że jeździ się zbyt trudno i utrzymanie przyczepności jest trudniejsze niż w GT5:A. Ogólnie dyskusja, podobna jak tutaj. Nie widzę sensu sugerowania się tamtymi opiniami.

Co do Twoich wad.
Ad1.
Nie wiem czy grałeś w GT:Academy na kierownicy, bo praca zawieszenia jest tam niemal idealna. Nie wiem co takiego nieodpowiednio w niej jest że narzekasz. Jest na prostej taki moment, gdzie są faliste nierówności. Wjeżdżając w to czuć jak kierownica reaguje na pracę zawieszenia i dokładnie wiemy co dzieje się z autem. 

Ad2.
To już nie model jazdy, a model zniszczeń.

Ad3.
I tu się zgadzam, tyle że ten ciężar aut wypada na korzyść GT5:A. Tak jak pisałem, w FM3 auta czasem wydają się bardzo ciężkie, a za chwilę ultra lekkie. Dziwne to bardzo.

Ad4.
Tu się zgadzam, jednak to nie dotyczy model jazdy.

Miałem raz okazję pograć nieco na kółku M$, pożyczonym od kumpla, ale wtedy nie miałem Forzy3. Grałem w PGR'a i było całkiem spoko. Jednak sama kierownica pozostawia wiele do życzenia w kwestii FF i wykonania, porównując nawet do tych tańszych Logitech'ow.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2009, 13:12:41 pm wysłana przez Kaszkietowy »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #271 dnia: Grudnia 31, 2009, 13:15:31 pm »
Czy aby móc grać na 3 ekranach potrzeba 3 x0?
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #272 dnia: Grudnia 31, 2009, 13:20:19 pm »
Czy aby móc grać na 3 ekranach potrzeba 3 x0?

Tak, taki feature byl tez w Forza 2 i GT 4.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #273 dnia: Grudnia 31, 2009, 13:54:41 pm »
Czy aby móc grać na 3 ekranach potrzeba 3 x0?

+2 zapasowe:)

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #274 dnia: Stycznia 08, 2010, 12:37:05 pm »
Kontynuując dyskusję z Unlimited. Chciałem pokazać parę zdjęć z Nurburgring Nordschliefe, żeby udowodnić iż ta trasa to po prostu pola i drzewa.

http://moto.onet.pl/138341,5812859,1,zdjecie.html?node=27
http://moto.onet.pl/138341,5812866,1,zdjecie.html?node=27
http://moto.onet.pl/138341,5812860,1,zdjecie.html?node=27

Oraz mały filmik z przejazdu.



Jakość słaba ale wystarcza żeby zauważyć iż ten tor nie ma żadnych dodatkowych szczegółów wokół. Chcę po prostu uświadomić sceptyków iż Polyphony kiedy tworzy tory, które istnieją w rzeczywistości to chce to zrobić jak najbardziej fotorealistycznie, aby gracz widział podczas jazdy to co widzi kierowca jadąc po danym torze. Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do faktu iż w GT5 będą trasy wywołujące opad szczeny to proszę sobie obejrzeć materiały prezentujące Tokio, albo zagrać w GT5:P na trasie w Londynie. Tam gdzie Polyphony może sobie puścić wodzę fantazji, otrzymamy piękne trasy. Jednak w przypadku torów spodziewajmy się jak najdokładniejszego oddania rzeczywistości.

Na dokładkę screen pokazujący to o czym piszę.

http://generationdreamteam.free.fr/imagesjeux/Comparaisons/GT5Prologue-Suzuka.jpg
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2010, 12:49:25 pm wysłana przez Kaszkietowy »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #275 dnia: Stycznia 08, 2010, 13:20:04 pm »
A to Nuerburgring w rzeczywistości nie jest otoczony polami namiotowymi i kolorowymi domkami?  :hihi:

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #276 dnia: Stycznia 08, 2010, 13:24:29 pm »
Ultimate niech sie lepiej schowa ze swoimi pseudo faktami

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #277 dnia: Stycznia 08, 2010, 13:55:36 pm »
Ultimate niech sie lepiej schowa ze swoimi pseudo faktami

I tak zacznie się tu wojna... Dla mnie sprawa jest jasna... GT 5 ma wystarczająco piękne trasy, by gra była piękna. Nie potrzeba mi bajerków "umilających" tor... I tak to wszystko to tylko tło...

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #278 dnia: Stycznia 08, 2010, 13:55:57 pm »
Odpowiadając na Twoje pytanie z działu GT5, porównanie tego samego miejsca z obu gier:

Póki co offscreen z FM3.

Gameplay:



Photomode:



No i to zdjęcie z Gt5.



-----

Od razu widać że samochody w gameplayu lepiej wyglądają w Gt5 i to bez dwóch zdań, tu jedynie można przyrównać Photomode z FM3. Odnośnie trasy, poza ładniejszym oświetleniem w Gt5, widać że lepszy asfalt, drzewka, horyzont ma FM3. Jednak to także kwestia gustu, bo tak jak mówiłem PD ładnie to zatuszowali bitmapami w głębi i oświetleniem. Odnośnie zmyślonych tras, lub tras opartych na pewnych odcinkach tras prawdziwych, Turn 10 także odwaliło świetną robotę, dostarczając Nam w FM3 dwie najdłuższe i najpiękniejsze trasy, pierwsza to zapomniana przez niektórych:

Fujimi Kaido:



druga to Rally Di Positano:



Tego mi póki co brakuję w newsach o Gt5, czyli długich, wymagających i pięknych tras Point to Point. :)

@ Tomasz

Schowaj swój zacny młodzieńczy języczek za zębami.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2010, 13:59:45 pm wysłana przez Unlimited »

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #279 dnia: Stycznia 08, 2010, 14:04:33 pm »
Jeszcze kilka tygodni temu "Wszystkie drzewka" w GT 5 były bitmapami... a teraz tylko te w głębi... :P

Sorry Unlimited, ale sam zobacz, otoczenie na tym screenie z Forzy jest bardzo... Średnie, po za horyzontem, (którego w GT 5 nie widać, bo fotka pod innym kątem zrobiona i drzewa zasłaniają).

Drzewa w Forzie aż mogę policzyć je... Nie wygląda to realistycznie... W GT5, roślinność jest śliczna, bardzo gęsta, a w Forzie 3, strasznie sterylnie to wygląda... Nie wiem może zrobiłeś fotki z innego momentu trasy. Strasznie łyse i nieciekawe. Asfalt, różni się tylko odcieniem... na screenie z GT 5 motion blur maskuje szczegóły.

Generalnie na tych screenach, GT 5 całościowo wypada dużo dużo lepiej... No i ta zmiana szczegółów samochodu w Forzie 3... sorry ale to trochę boleśnie wygląda, od razu rzuciło mi się to w oczy...

PS. A Trasy Point to Point w GT 5 też bardzo bym chciał... Ale ostatnio pojawia się duża szansa, że będzie Stelvio Pass... I przez to mam nadzieje, że będzie to jako droga a nie zamknięty tor :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2010, 14:06:54 pm wysłana przez Mrocz »