Autor Wątek: Far Cry 3  (Przeczytany 52749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Far Cry 3
« Odpowiedź #200 dnia: Marca 31, 2013, 15:24:40 pm »


Zapowiada się ciekawie :lol:

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Far Cry 3
« Odpowiedź #201 dnia: Września 11, 2013, 07:59:57 am »
Odkopuję, bo pykam i chciałem się podzielić uwagami.

Gra się bardzo fajnie. O wiele lepiej, niż w Far Cry 2. Fajny patent z polowaniem na zwierzynę. Przez 6 godzin biegałem z jedną bronią licząc na to, że kolejny wolny slot odblokuje mi się automatycznie w czasie postępu w grze.  :lol: Dopiero potem zauważyłem, że muszę sobie zwierzaka upolować i udoskonalić sprzęt do noszenia ekwipunku. Graficznie wygląda bardzo ładnie. Tropikalne widoki dają radę i wersja na X360 ani razu na razie mi nie chrupła.

Akcje z łukiem faktycznie dają radę. Rambo pełną gębą. Trochę mnie nie przekonuje transformacja głównego bohatera. Jeszcze na początku przy akcji trochę coś tam gadał w emocjach a teraz to już zimnokrwisty zabijaka.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Far Cry 3
« Odpowiedź #202 dnia: Stycznia 07, 2014, 20:26:57 pm »
Prawie 3 miesiące przerwy dobrze zrobiły tej grze. Dzięki temu ponownie nabrałem chęci i oczyściłem obie wyspy z posterunków i listów gończych oraz w 3/4 ze zwierzyny do upolowania. Szkoda, że tak mało misji fabularnych, bo niektóre były naprawdę fajne. Zakończenie trochę rozczarowujące i jak się wykonało wszystko w czasie fabuły to już nie ma sensu dalej grać nawet dla samych znajdziek. Słyszałem głosy, iż gra porównywana do Skyrim we współczesności. Nic bardziej mylnego. Poza otwartym światem nie dopatrzyłem się żadnych podobieństw a to co w grze Bethesdy było mocne, czyli misje poboczne, w produkcji od Ubisoftu jest wręcz śmieszne.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 3
« Odpowiedź #203 dnia: Stycznia 08, 2014, 09:56:59 am »
Słyszałem głosy, iż gra porównywana do Skyrim we współczesności
:lol:

Pierwsze słyszę takie porównanie.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Far Cry 3
« Odpowiedź #204 dnia: Stycznia 08, 2014, 15:44:11 pm »
A widzisz, a ja szperałem trochę w sieci, kiedy gra wyszła i wielu recenzentów robiło takie porównania.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 3
« Odpowiedź #205 dnia: Stycznia 08, 2014, 15:50:05 pm »
No to totalnie z dupy, bo to trochę bardziej rozbudowany fps, koło Skyrima rozbudowaniem to nawet nie stało.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Far Cry 3
« Odpowiedź #206 dnia: Stycznia 08, 2014, 22:09:02 pm »
Zgadzam się.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 3
« Odpowiedź #207 dnia: Września 18, 2014, 14:14:01 pm »
Far Cry 4 to dla mnie pewniak, przynajmniej w kwestii zakupu.

Po wspaniałym graficznie, choć niedopracowanym i nudnym FC II, przyszedł czas na niezbyt piękną kontynuację (choć brzydką ją sposób nie nazwać), która jednak zaskoczyła wprost niesamowicie pod względem grywalności. Coś niesamowitego. I bodaj po raz pierwszy zbieractwo nie powodowało ziewania. Vass miał być mocnym punktem tejże produkcji. Binarnym wcieleniem zła i charyzmy. Marnie mu to wyszło, przereklamowany jegomość. Jednak już sama gra to skarbnica miodu.
Świetnie się przy niej bawiłem, a wiele wskazuje na to, że kontynuacja pójdzie w jej ślady, ale już oczaruje grającego szata graficzną.

7/10 - grafika
8/10 - audio
9/10 - grywalność

9/10 - ocena końcowa

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Far Cry 3
« Odpowiedź #208 dnia: Października 13, 2014, 10:46:21 am »
7/10 - grafika
Grałeś na konsoli czy piecu? Bo na kompie imo gra wygląda zajebiście.


O ile gra z początku mnie męczyła, tak po kilku sesjach przyzwyczaiłem się do mechaniki, wykonałem podstawowe sprzęty i już jestem pod wielkim wrażeniem całości. Otwartość świata daje masę radochy. Fakt, większość pobocznych zadań jest na jedno kopyto, ale jest to na tyle dobrze zrobione, że np. każdy posterunek zdobywa się trochę inaczej, a radiostacje nie są swoimi wiernymi kopiami. Jeśli chodzi o fpp z otwartym światem, to teraz FC3 stanowi dla mnie ideał. Poza główną fabułą gracz sam decyduje, co i kiedy chce robić, i jak chce podejść do gry. Czy ma ochotę zbierać każdy drobiazg, czy może tylko chce sobie pobuszować po pięknych, tropikalnych lokacjach. Niezła robota. Zagrywam się w trójkę i już czekam na czwórkę 8)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 3
« Odpowiedź #209 dnia: Października 13, 2014, 10:55:59 am »
Grałeś na konsoli czy piecu?
Na konsoli grafa też jest bardzo spoko.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 3
« Odpowiedź #210 dnia: Października 19, 2014, 10:20:07 am »
7/10 - grafika
Grałeś na konsoli czy piecu? Bo na kompie imo gra wygląda zajebiście.


O ile gra z początku mnie męczyła, tak po kilku sesjach przyzwyczaiłem się do mechaniki, wykonałem podstawowe sprzęty i już jestem pod wielkim wrażeniem całości. Otwartość świata daje masę radochy. Fakt, większość pobocznych zadań jest na jedno kopyto, ale jest to na tyle dobrze zrobione, że np. każdy posterunek zdobywa się trochę inaczej, a radiostacje nie są swoimi wiernymi kopiami. Jeśli chodzi o fpp z otwartym światem, to teraz FC3 stanowi dla mnie ideał. Poza główną fabułą gracz sam decyduje, co i kiedy chce robić, i jak chce podejść do gry. Czy ma ochotę zbierać każdy drobiazg, czy może tylko chce sobie pobuszować po pięknych, tropikalnych lokacjach. Niezła robota. Zagrywam się w trójkę i już czekam na czwórkę 8)
Na konsoli. Mocne 7/10. Animacja i widoki są w porządku, podobnie jak wykonanie modeli oraz wszelakie efekty, ale to żaden cyfrowy zachwyt. Rzecz jasna sprawdziłem grę na moim master race i oczywiście na PC gra prezentuje się bardziej okazale, choć takiego zachwytu jak lata temu FC Drugi gra nie przyniosła. Wówczas nawet na konsolach można było wystawić 9/10. Coś pięknego.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Far Cry 3
« Odpowiedź #211 dnia: Czerwca 06, 2017, 13:32:44 pm »
Odkopie: Grane na X360:

Gra ukonczona wiec napisze swoje 3grosze: FC3 zarwal mi nieco nocek, nie spodziewalem sie, ze tak mnie pochlonie. W koncu zwierzyna ma sens, sa drapole, ktore sobie takze poluja na inne zwierzeta (i ludzi). Fajna sprawa z rzadkimi zwierzakami i polowaniem na nie (ale mogli dac wiecej) - nie upolowalem jedynie rekina ludojada z łuku... nie mialem juz sil, nieco idiotycznie to wygladalo. Druga wyspa fajna sprawa, ze nie jest dostepna od poczatku, ciekawy patent z podszywaniem sie pod przeciwnika na tej wyspie. Jednak mimo tego byla nudna... Naprawde nie chcialo mi sie juz grac i modlilem sie o zakonczenie.  Z bledow zauwazylem, ze mozna sie czasem zawiesic na amen - np. gdy zsiadlem z quada na lekkim wzniesieniu, pojazd sam staczal sie w dol i gdy chcialem w trakcie ruchu go uzyc postac zamrozila sie i jedynie restart pomogl. Przeciwnicy potrafia strzelac bedac w srodku kamienia lub stosu drewna (zauwazylem, ze wtedy gdy podjada blisko takiego obiektu, jeden z nich "wysiada" do srodka skały/kamienia/drewna. Oczywiscie ciezko go zabic, a sam nawala do nas. Snajperka chyba nie jest dopracowana - chcieli zrobic dosyc realistyczne celowanie, ale naprawde czasem ciezko trafic i kula pewnie "kolo ucha" przelatuje przeciwnikowi. Ale jednak bywaly chwile, gdzie celujac w przeciwnika ten sam strzał dosiegał osobe stojaca 2m od niego :D I obaj identyczna animacja smierci od snajperki hehe. Gra swietna, postacie zarypiscie zarysowane, ale jednak FC4 chyba sobie daruje, o znudzila mi sie mechanika FC3 a FC4 to przeciez to samo :/ Moze kiedys jak juz nieco zapomne o FC3  :lol:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2017, 13:34:39 pm wysłana przez siudym »

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Far Cry 3
« Odpowiedź #212 dnia: Września 18, 2017, 15:55:45 pm »
Ja przechodziłem grę na dwa razy. Musiałem sobie zrobić przerwę w pewnym momencie, bo gra zwyczajnie nudziła. Pamiętam jednak, że mi to dobrze zrobiło, bo po powrocie przeszedłem ją bardzo szybko. Czasami po prostu tak trzeba.

lupinator

  • Gość
Odp: Far Cry 3
« Odpowiedź #213 dnia: Września 18, 2017, 21:34:42 pm »
Dobry jest motyw w Far Cry 3, kiedy myślisz że już kończysz grę, a tu niespodzianka - jest jeszcze druga wielka mapa. Niby w Far Cry 2 zrobili to samo, ale tam tylko najbardziej wytrwali poszukiwacze nudy dotarli do końca pierwszej połowy.