Autor Wątek: Arcade Stick  (Przeczytany 40979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lokolake

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-06-2010
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwca 20, 2010, 20:26:44 pm »
Jak znam siebie to pierwszego dnia go roztrzaskam...

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwca 20, 2010, 20:32:45 pm »
Z tytułu gry, czy nerwów i tym samym spotkania ze ścianą  :angel:

Lokolake

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-06-2010
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwca 20, 2010, 20:40:09 pm »
Picie coli pomiedzy rundami, nerwy, napieprzanie na chama w co wejdzie miedzy rundami =D. Ot takie fajne zabawy gdy sie czeka 10 s az przeleca scenki...

Lokolake

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-06-2010
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwca 23, 2010, 18:13:46 pm »
No wiec stick doszedl - teraz powstaje tylko pytanie jak go "odpalic" na PC... Podlaczylem, wykrylo polaczenie usb zaswiecily sie diody i dead. Dalej nic nie dziala, przycisk "power" nic nie daje... Wie ktos moze jak to odpalic?:D
Dobra, zadzialal ;D nie jest tak zle

@Jednak jest ch**owo =D. na 4h prob 2 razy weszlo srk fadc ultra
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2010, 12:49:00 pm wysłana przez Lokolake »

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwca 24, 2010, 21:16:48 pm »
 :lol:

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwca 24, 2010, 21:21:06 pm »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwca 24, 2010, 22:51:24 pm »
No wiec stick doszedl - teraz powstaje tylko pytanie jak go "odpalic" na PC... Podlaczylem, wykrylo polaczenie usb zaswiecily sie diody i dead. Dalej nic nie dziala, przycisk "power" nic nie daje... Wie ktos moze jak to odpalic?:D
Dobra, zadzialal ;D nie jest tak zle

@Jednak jest ch**owo =D. na 4h prob 2 razy weszlo srk fadc ultra
Jak na osobę zaczynającą przygodę z AS, jest nieźle. Nikt z miejsca nie siekał na AS takiego DLC przykładowo.

Lokolake

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-06-2010
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwca 24, 2010, 23:12:45 pm »
Tak mnie wkurwila niemoznosc wklepania ultra po fadc ze zaczalem mainowac chun-li =]

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwca 24, 2010, 23:32:06 pm »
Spokojnie. To tylko kontroler i to tylko gra.
Jest jeszcze opcja, że musisz go najzwyczajniej w świecie rozruszać. Wszak nowy jest. Musi się dotrzeć.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2010, 14:28:38 pm wysłana przez Sylvan Wielki »

Lokolake

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-06-2010
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #89 dnia: Października 30, 2010, 21:30:36 pm »
Panie i panowie to znowu ja ; ). Czas wykopac temat, mam problem(a). Pomyslalem sobie - zaszaleje, kupie madcatz TE. Dostalem jednak "cynk", ze round 1 jest awaryjne, cos z portami usb czy jakis inny wuj, nie znam sie na tym, ze powinienem kupic round2/ssf4 TE edition. Problem tkwi w tym ze sa one prawie 2 razy drozsze. Moje pytanie brzmi wiec - czy madcatz TE round 1 do xboxa naprawde jest jakis awaryjny czy nie? :D

/Mam zamiar uzywac go z PIECEM.

johnny23

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 558
  • Reputacja: 4
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #90 dnia: Października 30, 2010, 21:37:32 pm »
Może Patosław się wypowie...

Ja posiadam TE dedykowaną pod SSF4 biały egzemplarz i jak dotąd nie zauważyłem żadnych problemów (ps3 version).

Lokolake

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-06-2010
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #91 dnia: Października 30, 2010, 21:40:48 pm »
No wlasnie podobno ssf4 i te round 2 sa okey.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #92 dnia: Października 30, 2010, 23:57:32 pm »
W pierwszej wersji jebało się PCB, ale w drugiej wersji siedzi dokładnie to samo, więc nie ma żadnej różnicy poza artem i kolorem przycisków.

Lokolake

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-06-2010
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #93 dnia: Października 31, 2010, 00:00:08 am »
Wiec kupowac czy nie kupowac? Znajde cos lepszego na peceta?

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #94 dnia: Października 31, 2010, 00:05:17 am »
Ja na Twoim miejscu zamiast się obawiać kupiłbym dobre PCB (np. Cthulhu ) i zrobił sobie sprzęcik, który nie zjara chodźbyś go na grzejniku trzymał.
http://www.kowal.itcom.pl/ArcadeParts_pliki/asSFIVFSTE.htm - Tutaj masz porządną recke, która odpowie na Twoje pytania lepiej niż ja.

Lokolake

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-06-2010
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #95 dnia: Października 31, 2010, 00:44:52 am »
Okey, dzieki. Z samym podlaczeniem xboxowego te do pc miec raczej nie bede?

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #96 dnia: Stycznia 08, 2012, 12:03:11 pm »
Jaka jest wysokość szafta w MaDCatz TE? Chodzi mi dokładnie o odległość od blatu do samego początku gwintu.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #97 dnia: Stycznia 08, 2012, 12:25:14 pm »
2,3cm

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #98 dnia: Stycznia 08, 2012, 21:37:20 pm »
Thx
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #99 dnia: Lutego 10, 2012, 11:03:41 am »
Noszę się z zamiarem zakupu Arcade Sticka ,a że nie jestem obeznany w tym temacie to chciałbym zapytać Was o zdanie  :)
http://allegro.pl/profesjonalny-arcade-stick-fighting-ps2-ps3-pc-i2108868803.html
Taki Arcade Stick mi najbardziej pasuje ,gdyż mógłbym go podłączyć do Ps3 ,Ps2 ,Pc ,a nawet Wii .

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #100 dnia: Lutego 10, 2012, 11:59:05 am »
Panie kupa to jest i za miesiac sie spierdoli

Calam

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 20-12-2010
  • Wiadomości: 411
  • Reputacja: 17
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #101 dnia: Lutego 10, 2012, 13:20:19 pm »
Zależy czy chcesz sobie pograć na as, bo masz chwilową zajawkę, czy raczej chcesz spędzic więcej czasu przy bijatykach. Ja np zaczynałem na as z T6 (też żadne mistrzostwo). Po jakimś czasie, gdy już wiedzialem, że zostanę przy bijatykach na dłużej, postanowiłem wymienić buttony na sanwa, no a ostatnio przesiadłem się na Tournament Edition. Druga sprawa to też kasa- nie każdego stać żeby od razu zainwestować w TE (przynajmniej tak było w moim przypadku).

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #102 dnia: Lutego 11, 2012, 10:06:54 am »
Na as rozważam granie przede wszystkim w bijatyki 2D i ewentualnie nowego virtua fighter'a. Chwilowa zajawka raczej to nie jest. Od czasów snes'a gatunek ten jest jednym z moich ulubionych , konsolowego arcade stick'a nigdy nie miałem w rękach ,a moje doświadczenie ogranicza się wyłącznie do automatów z Tekkenem i Killer Instinct.
Patrzyłem na amazonie i znalazłem tego as co podałeś Calam.
http://www.amazon.co.uk/Tekken-6-Arcade-Stick-PS3/dp/B002IC04AE/ref=sr_1_52?ie=UTF8&qid=1328893663&sr=8-52
Cena jest nawet przyzwoita.
Patosław jakie mógłbyś mi polecić as do 350 złotych ???
Dzięki za odpowiedz. Obydwoje macie po plusie  :)

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #103 dnia: Lutego 11, 2012, 11:06:04 am »
O tym stiku mówił calm. Pograsz trochę i będziesz musiał zainwestować w części.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Calam

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 20-12-2010
  • Wiadomości: 411
  • Reputacja: 17
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #104 dnia: Lutego 11, 2012, 15:05:19 pm »
Idealnie by było znaleźć używanego TE za ok 300zł. Mnie się udało, jednak w Polsce ogólnie jest dosyć trudno dostać ten sprzęt. Co do tego T6, to na bank po 2/3 miesiącach będziesz musiał wymienić buttony, bo strasznie szybko się pierdzielą. Joy wytrzymał w moim przypadku do końca (ponad rok). Sporym minusem (według mnie) jest zasilanie - 2 bateryjki. Tutaj albo zainwestujesz w aku i ładowarkę, albo średnio co 30h będziesz musiał kupować baterie. Wagowo, as jest bardzo lekki i może sprawiać problemy gdy się go trzyma na kolanach. Lubi się przemieszczać przy bardziej energicznych ruchach :D
Za cenę którą podałeś, można też zainwestować w coś takiego http://allegro.pl/xbox-360-madcatz-arcade-stick-fightstick-sf4-sanwa-i2091269629.html (niestety wersja xo), jednak zdania co do tego sprzętu są bardzo podzielone. Sporo ludzi mówi, że buttony przestają odpowiadać, że joy lubi się zacinać, itp. Oczywiście są też tacy, którzy są zadowoleni z tego as. Dużym plusem jest fakt, że sprzęt jest bardzo mod-friendly, więc nie będzie problemu z wymianą podzespołów, jeżeli zajdzie taka potrzeba.
Aaa, jeszcze jedna rzecz - pomimo tego co piszą na aukcji, guziczki ponoć nie są sanwa. Niektórzy to określają jako semi-sanwa :roll:, jednak różnica, w porównaniu do takiego TE, jest dosyć odczuwalna.
Ostatecznie, jak już wspominałem, moim zdaniem używany TE to najlepsze rozwiązanie za ok 300zł, ale można też pokombinować z modami itp. No a jeżeli Cię stać, to od razu inwestuj w nowego TE i po krzyku :)

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #105 dnia: Lutego 12, 2012, 23:01:22 pm »
Na as rozważam granie przede wszystkim w bijatyki 2D i ewentualnie nowego virtua fighter'a. Chwilowa zajawka raczej to nie jest. Od czasów snes'a gatunek ten jest jednym z moich ulubionych , konsolowego arcade stick'a nigdy nie miałem w rękach ,a moje doświadczenie ogranicza się wyłącznie do automatów z Tekkenem i Killer Instinct.
Patrzyłem na amazonie i znalazłem tego as co podałeś Calam.
http://www.amazon.co.uk/Tekken-6-Arcade-Stick-PS3/dp/B002IC04AE/ref=sr_1_52?ie=UTF8&qid=1328893663&sr=8-52
Cena jest nawet przyzwoita.
Patosław jakie mógłbyś mi polecić as do 350 złotych ???
Dzięki za odpowied

z. Obydwoje macie po plusie  :)

Do jakiej konsoli chcesz?

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #106 dnia: Lutego 14, 2012, 21:46:23 pm »
Fajnie byłoby ,aby ten AS działał przynajmniej na dwóch konsolach ( Wii \Ps3 ). Zastanawiam się nad kupnem tego gadżetu :
http://www.amazon.co.uk/Wireless-Classic-Controller-Adapter-Converter/dp/B006TYM216/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1329127993&sr=8-9
Zamiast edycji Tekken'owskiej zainwestowałbym w Tatsunoko Vs Capcom AS i poddał go lekkim modyfikacjom. Wymieniłbym buttony i stick'a na coś lepszego  :) .
Według tych informacji ,TvsC as jest bardzo przyjazny dla poszczególnych modyfikacji.
http://www.capcom-unity.com/tatsunokovscapcom/go/thread/view/57851/18566088/The_MadCatz_TvC_SE_FightStick_thread_and_FAQ?pg=1
http://arstechnica.com/gaming/reviews/2010/01/mad-catz-new-moddable-fight-stick-for-wii-full-of-awesome.ars

 Plusy byłyby takie ,że ten AS mógłbym podłączać nawet pod przyszłe platformy Sony i Nintendo.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #107 dnia: Kwietnia 17, 2012, 18:32:43 pm »
I tak przy tej drugiej opcji nie będzie zbyt często wykorzystywany.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #108 dnia: Lutego 18, 2017, 11:29:43 am »
Odświeżam temat, bo złapałem zajawkę i zacząłem się mocno interesować tematem, by w końcu grać w Street Fightera na dedykowanym sprzęcie. Patrzyłem sporo na necie, czytałem opinie, oglądałem tutoriale do modyfikacji, odnośnie partsów, techniki ułożenia dłoni na sticku, przyciskach etc. Ogólnie wiem już o wiele więcej w temacie, ale chciałbym zapytać osób, które na co dzień mają sticka, używają i ogólnie siedzą w temacie dłużej oraz mają większą wiedzę.

Stąd moje pytanie - w co jest obecnie najlepiej zainwestować, by było kompatybilne z PS4? Widziałem dedykowane sticki do SFV za $300 jak również za 300 zł. Oczywiście na wejście nie chciałbym przeznaczać na to horrendalnych kwot, a z drugiej strony nie chcę kupisz shitu i się na wejście zrazić. Coś takiego pomiędzy. No i też pytanie czy lepiej kupić coś tańszego i wydać na customizację (sticki, buttony Sanwy etc.), czy lepiej kupować coś gotowego? Kolejne pytanie gdzie to kupić najlepiej, bo rodzime aukcje nie oferują zbyt wiele.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #109 dnia: Lutego 18, 2017, 14:11:57 pm »
Ok, posiedziałem jeszcze trochę dzisiaj nad tematem i bardzo mocno nakierowałem się na ten oto Arcade Stick:

Official Sony PlayStation Licensed 8-Button Arcade Stick


Cenowo ok, w razie czego prosta możliwość modyfikacji, odpowiednie rozmiary, dużo miejsca na lewą rękę, internet mówi, że dobry deal dla początkujących, dostępny na game.co.uk. (http://www.game.co.uk/en/official-sony-playstation-licensed-8-button-arcade-stick-ps4-ps3-442898)

Przykładowa modyfikacja:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Co sądzicie?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #110 dnia: Marca 02, 2017, 09:07:05 am »
Wczoraj miałem okazję pierwszy raz przetestować Venoma na SFV. Arcade Stick jest przede wszystkim bardzo solidny, ma sporo miejsca na lewą dłoń podczas kręcenia joystickiem, jak widać na zdjęciu 8 przycisków. Nie jest ani za lekki, ani za ciężki, przez co idealnie leży na nogach. Pod spodem w rogach ma antypoślizgowe nakładki, przez co nawet jak zwiększymy kąt siedzenia i wyprostujemy nogi, to pochylony AS spokojnie się trzyma i nie zjeżdża z dresów (bo w nich zawsze siedzę na chacie). Dzięki swoim gabarytom nie lata też na boki i nie wypada poza obszar nóg.

Joystic to japoński styl, lolipop ze square gate. Wyraźne kliki, ale nie przeszkadzają i nie zagłuszają, czego się obawiałem. Przyciski widać i czuć, że to nie Sanwa, ale jak na początek dla laika są ok. Spełniają swoją funkcję i to najważniejsze. Jak już wejdę na kolejny level w temacie i będzie potrzeba, to zrobię podmiankę na buttony Sanwy i cichego joya tej samej firmy, bo modyfikacja tego sticka jest bardzo prosta, co też już obczajałem na YT. Do tego wydrukuję sobie jakiś art i wrzucę pod przeźroczystą płytę. Template już mam, kwestia wybrania arta (znając mnie to będę miał ich kilka, bo już chcę mieć z jedynki Soul Calibura i jakiś ze Street Fightera hehe). Dostępny jest też PS button, więc można swobodnie wychodzić do menusów i ogarniać tematy, bez konieczności przełączania na DS4. Z lewej strony wyjście na kabel USB, który można sobie schować podczas przenoszenia sticka. Na ten moment jeden z minusów, to brak wyjścia jack na headseta (używam słuchaweczki od PS4). Trzeba by kombinować z drugimi kontami na PS4, albo kontem "gość", podłączaniu DualShocka z majkiem itd. Zabawa jednym słowem. Dlatego chyba najlepsze rozwiązanie by grać i gadać to kupno headseta-słuchawek pod bluetacza.

Ok, przejdźmy do sedna czyli jak to wypada w praktyce. I tutaj muszę się zaskoczyć, bo wychodzi wspaniale. Spodziewałem się mocnego kaleczenia na samym wejściu, a o dziwo krótka sesja w treningu oraz walka z CPU i hadoukemy oraz combosy wychodziły znośnie. Lepiej mi wychodzi np. Shinku Hadouken kręcony do lewa niż do prawa, wiec oczywiście kwestia wyrobienia wprawy. Jak stoję z prawej strony i chcę  zrobić LK-Tatsu + Shinku Hadouken to spoko, tak 7/10; w drugą stronę na razie 2/10 hehe. Oczywiście mam problemy z ogarnięciem jeszcze przycisków oraz ułożenia dłoni zarówno na joyu jak i na przyciskach. Granie przez 20 lat na padzie wyrabia pewne nawyki, a granie w bijatyki w salonach gier na automatach miało u mnie miejsce jeszcze dawniej. Przed zakupem sticka poczytałem sporo, obejrzałem filmiki etc. więc to kwestia wyrobienia swojego chwytu, który odpowiada najbardziej. Jedni grają wszystkimi palcami, jedni nie używają kciuka i wciskają przyciski tylko palcem wskazującym i fakersem. Różnie. Na razie mam największy problem z trafianiem w HK (R2) i sprawdzam różne warianty, jak go najlepiej ogarnąć, bo wydaje mi się, że ten przycisk jest mocno poza moim zasięgiem ;)

Wiadomo długa droga przede mną, wyrobienie nawyków, nauczenia się rozmieszczenia przycisków, nauka jak kręcić by dokręcić (bo tu widzę, że często za szybko wciskam przycisk, ewentualnie nie dokręcam kierunku, bo za szybko chcę), wyrobienie muscle memory i po prostu oswojenia ze sprzętem, ale jestem bardzo pozytywnie nastawiony po wczorajszym dniu. Jak słyszysz wciskane przyciski z odpowiednim tajmingiem, wchodzi combo i na koniec kliknięcia joya przy zakończeniu super combosem - ołje ;) Czujesz, że to jest to.

Na padzie oczywiście nie gra mi się źle, wraz z poznaniem gry więcej też umiem, gdzie teraz jednoczesne wciśnięcie LP + MP + HP (kwadrat + trójkąt + R1) nie jest problemem i wychodzi w większości przypadków. Więc na razie online jeszcze gram na padzie, a singlowe tryby, trening itp. zgłębiam AS, by jak najszybciej w pełni go przyswoić.

Podsumowując - jak na mój pierwszy Arcade Stick jestem bardzo zadowolony z zakupu. Coś nowego, coś co mnie obecnie bardzo kręci, bo jest sporo do nauczenia i jest to kolejna satysfakcjonująca część układanki, jaką są bijatyki.

johnny23

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 558
  • Reputacja: 4
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #111 dnia: Marca 03, 2017, 18:14:08 pm »
Więc na razie online jeszcze gram na padzie, a singlowe tryby, trening itp. zgłębiam AS, by jak najszybciej w pełni go przyswoić.
Z tego też zrezygnuj, niepotrzebnie sobie mieszasz.
Jeśli chodzi Ci, żeby się nie zbłaźnić po sieci bo "masz nowy sprzęt, na którym się uczysz" to po prostu pograj z ziomkami z forum w battle lounge. :)
Tak czy siak gratsy, że się zdecydowaleś. Z tego co piszesz to będzie dobrze. :)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #112 dnia: Marca 03, 2017, 18:49:02 pm »
Jeśli chodzi Ci, żeby się nie zbłaźnić po sieci bo "masz nowy sprzęt, na którym się uczysz"
To też, bo na razie to i tak jeszcze ogarniam taktyki, kombinacje, sety, combosy; podszkoliłem się w temacie terminologii - meaty, whiff, shimmy etc. ;) A jak cisnę LP w meczach rankingowych, to nie chcę wbić na Arcade Sticku, gdzie nawet nie trafiam w MK i od razu wszystko zaprzepaścić :lol: Ale zgodzę się (bo też o tym rozmyślam od kilku dni), że chyba lepiej całkowicie się przesiąść na AS, przyjąć początkowe baty i szybciej się nauczyć sticka ;)

W Battle Lounge możemy pocisnąć, to będzie dobry trening, ale mówię - tak na prawdę kilkoma postaciami mogę cokolwiek powalczyć na ten moment ;)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #113 dnia: Marca 04, 2017, 16:10:11 pm »
W końcu udało mi się wygrać jakieś pojedynki z żywym przeciwnikiem na sticku (nawet pierwsze Perfect K.O. wpadło). Mam problem z ułożeniem dłoni na przyciskach i nie wiem jak będzie najlepiej. Testuję różne opcje i na razie jestem na etapie, że:

LP - wskazujący   LK - kciuk
MP - środkowy     MK - kciuk
HP - serdeczny    HK - serdeczny

Czytałem i oglądałem filmiki, to ponoć odradzają używania kciuka. Najgorzej jest mi trafiać w HK, bo cały czas mam wrażenie, że ten przycisk jest pierdyliard kilometrów poza zasięgiem, mój mózg go nie rejestruje. Ogólnie baty głównie z tego względu, że zanim się zczaję gdzie jest dany button, to już dostaję 5hit combo od przeciwnika ;-) No i dzięki Key Display w treningu widzę, że nie dokręcam kółek i półkółek czasami. Pozostaje też kwestia opanowania, bo w treningu jak już wychodzą rzeczy, wbijam na online i zaczyna się momentami jeden wielki chaos, hehe.

Cóż, długa droga przede mną, trzeba przyjąć baty na klatę i ćwiczyć. Dużo ćwiczyć. Nie widzę innej opcji. Ale najważniejsze, że frajda i chęć nauki przeważa nad frustracją i zdenerwowaniem ;)

Jak ma ktoś jakieś hinty dla początkującego to chętnie posłucham ;]
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2017, 16:11:46 pm wysłana przez Ryo »

johnny23

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 558
  • Reputacja: 4
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #114 dnia: Marca 04, 2017, 20:45:21 pm »
Polecam Ci, tutki tego gościa ;)
Swego czasu bardzo mi pomógł. Każdy musi znaleźć swój styl trzymania, używania sticka. Ja na tą chwile nie potrafię nawet powiedzieć czym wciskam ten sławny HK. Jak siadam to po prostu to robię. Chociaż chwila, chyba serdecznym :grin:, czasem double tapuje. Prosi z tego co widziałem double tapują mnóstwo rzeczy.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #115 dnia: Marca 04, 2017, 21:52:45 pm »
Zanim jeszcze kupiłem AS to oglądałem filmiki Gootecksa:



Dam znać z czasem jak ostatecznie najlepiej mi się gra ;)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Arcade Stick
« Odpowiedź #116 dnia: Marca 05, 2017, 11:54:45 am »
Większość kombosów w MvsC III robiłem na AS. Ryu kup sobie tę grę (obecnie w sklepie Soni wersję Ultimate można kupić). Gra kapitalna, a do treningu - marzenie.



To jak ten facet wykonuje - coś pięknego. Bo trzeba wam wiedzieć, że w okolicy piątego - szóstego kombo schody się zaczynają. Siódme i ósme są ciężkie, a ostatnie dwa.... cóż jest spora szansa, że się ich nie wykona.