Autor Wątek: iPad  (Przeczytany 28088 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
iPad
« dnia: Stycznia 30, 2010, 19:46:16 pm »
Co panowie myślicie o tym wynalazku? Jest IFap czy jednak IFail?

Są/będą aplikacje third-party, ale nie ma multitaskingu. Jest html 5, nie ma flasha(wtf?). Bateria trzyma 10 godzin ale jest wbudowana. Jest akcelerometr(fapfap), nie ma kamery/aparatu. Nie ma usb.

Jestem hejterem apple i hejtuje wszystko co ta firma wyprodukowała i co kiedykolwiek wyproduje więc moja opinia nie jest tutaj miarodajna.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2010, 21:05:26 pm wysłana przez Lupi »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: IPad
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 30, 2010, 20:06:34 pm »
Nawet nie umiesz prawidłowo pisać nazw produktów Apple - iPhone, iPod, iTunes, iGod, iPad  :x

Przydałoby się również jakieś zdjęcie, specyfikacja, odnośnik do strony, etc.

Dla mnie popierdółka - przerośnięty iPhone/iPod. Sam zdecydowanie wybrałbym coś z pełnowartościowym systemem operacyjnym. Nie obraziłbym się, gdyby Apple wypuściło podobne urządzenie z ekranem ~12 cali i normalnym OS X. Póki co bardziej jara mnie HP Slate.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: IPad
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 30, 2010, 21:08:08 pm »
Cóż, powiem tak. Jest to sprzęt, który oczywiście ma szanse odnieść sukces - ale wyłącznie dzięki ostrej kampanii promocyjnej, a nie dzięki temu, że jest faktycznie dobry i dysponuje ciekawymi parametrami. Technologicznie takie homo-niewiadomo.

Ma mieć możliwość tworzenia dokumentów w pakiecie biurowym - których nie będzie można wydrukować, bo nie będzie można zainstalować i podłączyć drukarki.
Będzie można zgrać pliki z sieci  - ale nie będzie się można z nimi podzielić zgrywając je na pendriva. Tylko bezprzewodowo, po skonfigurowaniu połączenia wifi. Jeśli będzie funkcja udostępniania plików...
Napisze się mail'a -klawiaturą zajmującą prawie pół ekranu.
Będzie można oglądać filmy w rozdzielczości 720 - ale ekran ma proporcje 3:4, więc będą one obcinane, po za tym przy najtańszym modelu będzie się miało tylko 16 giga na pliki, co zapewne starczy na 4-5 filmów. I po skończeniu oglądania najprawdopodobniej trzeba będzie naładować akumulator i wgrać filmy... Które najprawdopodobniej będzie można tylko i wyłącznie zdobyć, kupując je w iTunes.
Obejrzy się strony internetowe - ale nie te, gdzie są jakieś materiały we Flashu. Automatycznie dyskwalifikuje to YouTuba. Chociaż ma być specjalna aplikacja do tej strony. Płatna...
Teoretycznie mobilny - ale błyszczący ekran LCD sprawi, że na słońcu nic się nie będzie widzieć.

Jak dla mnie platforma, która ma wszystkie grzechy sprzętu, który jest do wszystko. Ale będąc do wszystkiego, jest również do niczego.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: iPad
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 30, 2010, 21:20:58 pm »
Proszę nie powtarzać bzdur, jakoby na urządzenia Apple - iPoda, iPhone'a, iPada, można było wrzucać tylko multimedia zakupione w iTunes Store. Aplikacja YouTube też nigdy płatna nie była i na pewno nie będzie. Zresztą na AppStore jest masa darmowych programów.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: iPad
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 30, 2010, 21:28:54 pm »
Ten szrępt to intsa tgaeidra. Smao to, że nie ma ptoru USB jak dla mine dwlikfuijyksae  go na sam dół cranezj lsity. O ile iPody są bzdaro pzynzjare unwwkoiokżtyi, tak tkiae coś jak iPad nie ma pawra btyu. Do tgeo ma menij pmęciai niż krtaa microSD (KK). To jset żłsonae. Tlyko hugrrbmaey kpiuą ten szrępt, aboo jeikaś lsąjcunae się nslattaoki lbąuice Hannah Montana i Jonas Brothers.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPad
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 30, 2010, 21:30:55 pm »
Po pierwsze, to nie wiem jaki jest sens dublowania dyskusji, która odbywa się w tym temacie:
http://gameonly.pl/forum/index.php/topic,9329.msg590312.html#new

Po drugie, jako fanboy Apple wyjaśnię kilka nieścisłości.
Niektórzy chyba nie do końca wiedzą do czego służy tablet.
Ma mieć możliwość tworzenia dokumentów w pakiecie biurowym - których nie będzie można wydrukować, bo nie będzie można zainstalować i podłączyć drukarki.
Rozwiązanie
http://www.cultofmac.com/print-office-type-documents-from-your-ipad-when-you-get-one/28556
Cytuj
Będzie można zgrać pliki z sieci  - ale nie będzie się można z nimi podzielić zgrywając je na pendriva.
To jest tablet - nie netbook.

Cytuj
Będzie można oglądać filmy w rozdzielczości 720 - ale ekran ma proporcje 3:4, więc będą one obcinane
Obracamy tablet i ....

Cytuj
(Filmy) Które najprawdopodobniej będzie można tylko i wyłącznie zdobyć, kupując je w iTunes.
Mylisz się. To tak jakby iPody odtwarzały tylko muzykę, którą kupisz na iTunes. Wrzucasz swoje pliki do biblioteki i po kłopocie.
Cytuj
Automatycznie dyskwalifikuje to YouTuba. Chociaż ma być specjalna aplikacja do tej strony. Płatna...

Kolejny błąd - YT na iPhone czy iPod Touch działa świetnie.
Proszę o linka do informacji, z której wynika, że YT będzie w iPadzie płatny.
Cytuj
Teoretycznie mobilny - ale błyszczący ekran LCD sprawi, że na słońcu nic się nie będzie widzieć.
Jak w przypadku większości sprzętów.


« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2010, 21:34:53 pm wysłana przez A-n »

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: iPad
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 30, 2010, 21:51:01 pm »
Cytuj
Mylisz się. To tak jakby iPody odtwarzały tylko muzykę, którą kupisz na iTunes. Wrzucasz swoje pliki do biblioteki i po kłopocie.

A z czego zaimportujesz swoje pliki do ipada, skoro ani nie podepniesz do niego pendriva, ani napędu optycznego, żeby zgrać płytę?

Cytuj
Rozwiązanie
http://www.cultofmac.com/print-office-type-documents-from-your-ipad-when-you-get-one/28556

Będzie to można zrobić, bo niektórzy twierdzą, że będzie to można zrobić, a jak oni twierdzą, że to będzie można zrobić, to znaczy, że będzie to można zrobić...

Cytuj
Kolejny błąd - YT na iPhone czy iPod Touch działa świetnie.

A ipad z założenia ma tego nie obsługiwać.

Cytuj
Proszę o linka do informacji, z której wynika, że YT będzie w iPadzie płatny.

Tak słyszałem, chociaż oczywiście mogłem źle słyszeć.

Cytuj
Jak w przypadku większości sprzętów.

Przy czym apple twierdzi, że ma to być również czytnik eksiążek. A jakoś nawet nasze eclicto ma specjalny wyświetlacz, który ma nie męczyć wzroku i tak nie odbijać światła.


Cytuj
To jest tablet - nie netbook.

Zarówno na netbooku, jak i ipadzie napiszesz dokument, ściągniesz i uruchomisz zewnętrzną aplikacje, odtworzysz multimedia. Jedyna różnica między obydwoma platformami to brak portów usb i fizycznej klawiatury. Oprócz tego jest to dokładnie to samo.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPad
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 30, 2010, 21:55:00 pm »
Cytuj
Mylisz się. To tak jakby iPody odtwarzały tylko muzykę, którą kupisz na iTunes. Wrzucasz swoje pliki do biblioteki i po kłopocie.

A z czego zaimportujesz swoje pliki do ipada, skoro ani nie podepniesz do niego pendriva, ani napędu optycznego, żeby zgrać płytę?

[
Z komputera przez 30-pin iPod Connector - tak samo jak w iPodzie


Wiadomość scalona: Stycznia 30, 2010, 21:56:52 pm
A ipad z założenia ma tego nie obsługiwać.
to dlaczego na stronie apple wymieniają YT jako jeden z features?
http://www.apple.com/ipad/features/
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2010, 21:56:54 pm wysłana przez A-n »

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: iPad
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 30, 2010, 22:05:14 pm »
Cytuj
Z komputera przez 30-pin iPod Connector - tak samo jak w iPodzie

Możesz zrobić filmik w którym podłączysz do siebie dwie, dokładnie takie same końcówki kabli? Przecież i pendriva i ipoda podłączysz do tego same portu w komputerze, jak to ma ze sobą współpracować?

Cytuj
to dlaczego na stronie apple wymieniają YT jako jeden z features?

 :o :o :o :o

YT się uruchomi, a jak strona będzie miała coś we flashu, to nie zostanie to rozpoznane, chociaż to dokładnie ta sama technologia?
Gdzie tu sens?

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPad
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 30, 2010, 22:15:30 pm »
OK, ja się poddaje. Przynajmniej dzisiaj. Jutro przy kawie postaram się opisać jak działa mechanizm zarządzania zawartością w mobilnych urządzeniach typu iPod, iPad czy iPhone(wszędzie działa praktycznie tak samo).

Wydaje mi się, że najwięcej problemów z produktami Apple mają Ci którzy ich nigdy nie mieli...


Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: iPad
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 30, 2010, 23:51:21 pm »
Trochę zamotałem, wiem  ;) .

Co do korzystania z ipoda, to wiem jak to wygląda. Mam wersję nano.
Niestety. Jest trochę upierdliwy w użyciu. Jak chcę wgrać na niego jakąś piosenkę, to nie moje jej po prostu przekopiować, tylko muszę dodawać do biblioteki. W programie, który jest dość ociężały. Sam odtwarzacz czasami świruje i jest nadwrażliwy na dotyk, przez co ciężko trafić w tą pozycję, która mnie interesuje. Jak mi się zepsuje, to kupię coś innej firmy. Gorzej nie będzie.

Owszem, komputer faktycznie da się w ten sposób podłączyć. Tylko po co osoba, która miałaby już inne produkty firmy miałaby kupować wtedy to coś?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: iPad
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 31, 2010, 00:06:00 am »
Przecież to nie jest substytut komputera...

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: iPad
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 31, 2010, 08:24:14 am »
Doprawdy?
Napiszesz na tym dokument biurowy, odpowiesz na maila, przejrzysz grafiki i w ogóle obsłużysz multimedia, zainstalujesz i obsłużysz oprogramowanie użytkowe z internetu...
W którym miejscu są to funkcje odmienne od dostępnych w chociażby macbooku?

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPad
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 31, 2010, 09:17:46 am »
zainstalujesz i obsłużysz oprogramowanie użytkowe z internetu...

Nie, nie  i jeszcze raz NIE!!
iPad podobnie jak iPhone obsługuje tylko aplikacje z AppStore.

I tak jak mówi Iras - nie wolno tego urządzenia traktować jak coś podobnego w swych możliwościach do laptopa.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: iPad
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 31, 2010, 09:29:07 am »
Cytuj
iPad podobnie jak iPhone obsługuje tylko aplikacje z AppStore.

O, to znaczy, że appstore nie znajduje się w internecie, po podłączeniu do niego nie możesz ściągać interesujących cię programów i z nich korzystać?
Jaka jest różnica, czy wejdzie się na shareware.com czy na platformę Apple'a i wybierze się to, co akurat jest człowiekowi potrzebne?

Cytuj
I tak jak mówi Iras - nie wolno tego urządzenia traktować jak coś podobnego w swych możliwościach do laptopa.

To dlaczego je posiada?

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPad
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 31, 2010, 09:46:42 am »
To dlaczego je posiada?
Wcale nie posiada.
W MacBooku masz system MAC OSX - robisz na nim to co chcesz.
W iPadzie masz iPhone OS - system oparty na Mac OS, ale pod wieloma względami ograniczony.

Idea iPada jest taka:
- masz platformę do przeglądania internetu(nie ściągania plików), odbierania i wysyłania maili, czytania książek(iBooks), muzyki i wideo(iTunes), itd.
- urządzenie synchronizujesz przez iTunes ze swoim komputerem(cała zawartość - lub tylko wybrane elementy)
- aplikacje AppStore stopniowo zwiększają jego możliwości.

I tyle. iPad to powiększona wersja iPhone'a.
Możliwe, że kolejne wcielenie iPada będzie oparte na nowym systemie operacyjnym Apple i wtedy zyska możliwości laptopa. 

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: iPad
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 31, 2010, 10:04:13 am »
Cytuj
Idea iPada jest taka:
- masz platformę do przeglądania internetu(nie ściągania plików), odbierania i wysyłania maili, czytania książek(iBooks), muzyki i wideo(iTunes), itd.
- urządzenie synchronizujesz przez iTunes ze swoim komputerem(cała zawartość - lub tylko wybrane elementy)
- aplikacje AppStore stopniowo zwiększają jego możliwości.

Którego z tych zadań NIE WYKONASZ na macbooku?

Cytuj
Możliwe, że kolejne wcielenie iPada będzie oparte na nowym systemie operacyjnym Apple i wtedy zyska możliwości laptopa. 

A po co, skoro na ipadzie z odpowiednim oprogramowaniem ściągniętym z appstore zrobisz dokładnie to samo co na laptopie?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: iPad
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 31, 2010, 11:20:02 am »
Naprawdę nie wiem co masz za problem. Nikt ci iPada kupować nie każe, ale zapewniam cie, że znajdą się ludzie, dla których taki 10-calowy dotykowiec w pewnych warunkach będzie wygodniejszy i bardziej poręczny od macbooka.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: iPad
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 31, 2010, 11:29:21 am »
Ja problemu nie mam, tylko uważam, że decyzja o zakupie ipada nie będzie racjonalna.
Niemal wszystkie funkcje będą miały swoje odpowiedniki w netbookach z windowsem, więc jaki jest sens jego zakupu, skoro za mniejszą kwotę można mieć wszystko co on oferuje + kilka innych rzeczy na nim nie dostępnych?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: iPad
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 31, 2010, 12:20:27 pm »
Ktoś może woleć fizyczną klawiaturę, a ktoś inny dotykowy ekran. Duży wyświetlacz z multitouch jest zdecydowanie wygodniejszy od touchpada i niektórzy na pewno postawią tę wygodą ponad większą funkcjonalność netbooka. Dla mnie to oczywiste.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: iPad
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 31, 2010, 12:48:18 pm »
iPad mnie nie kręci w ogóle, początkowo myślałem że to właśnie pełnoprawny komp, a tu lipa.

Czekam właśnie na funkcjonalnośc netbooka zamkniętą w takie obudowie, czyli bez fizycznej klawiatury, mniej więcej takiej wielkości. Jeśli byłoby technicznie możliwe by całośc jeszcze się składała na pół jak ds (wtedy by dopiero było przenośne i wygodne), to jestem gotów wydac dużą kasę na takie cudo.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: iPad
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 31, 2010, 13:05:38 pm »
HP Slate będzie działać z Windows 7, ale dzielić taki ekran na pół byłoby szkoda.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: iPad
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 31, 2010, 14:15:53 pm »
Cytuj
Ktoś może woleć fizyczną klawiaturę, a ktoś inny dotykowy ekran. Duży wyświetlacz z multitouch jest zdecydowanie wygodniejszy od touchpada i niektórzy na pewno postawią tę wygodą ponad większą funkcjonalność netbooka. Dla mnie to oczywiste.

Czyli potwierdzasz, że taki sprzęt kupuje się do szpanowania, a nie do używania?
Na ekranie dotykowym sprzęt się nie kończy, a w przypadku bardzo zwyczajnych czynności ipad przegrywa na każdym kroku...

Cytuj
HP Slate będzie działać z Windows 7, ale dzielić taki ekran na pół byłoby szkoda.

Giętkie ekrany już są, więc gdyby można było dzięki nim urządzenie złożyć do transportu, a potem je rozłożyć do pracy, to byłoby bardzo fajnie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: iPad
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 31, 2010, 14:52:38 pm »
Czyli potwierdzasz, że taki sprzęt kupuje się do szpanowania, a nie do używania?

Ja o komforcie, ty o szpanowaniu. Miło. Ekran dotykowy to oczywiście nie wszystko, ale przyjemność używania takiego urządzenia dostaje ogromnego boosta. W temacie bardzo zwyczajnych czynności - spróbuj przeglądać internet na netbooku z touchpadem i na jakimś dotykowym urządzeniu. Tak, iPad na pewno przegrywa na każdym kroku...

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: iPad
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 31, 2010, 16:49:22 pm »
No dobra powiem inaczej...
Powiedzmy, że wybierasz się na urlop nad morze. Zabierasz tani aparat fotograficzny, komórkę i do wyboru ipada albo netbooka. Ponieważ korzystasz z domku letniskowego, będziesz miał dostęp do prądu, ale wcale nie jest powiedziane, że właściciele zainwestują w internet, który musieliby przecież opłacać przez cały rok.

Wybierasz tego swojego ipada przy używaniu którego dostajesz ogromnego boosta dzięki wygodzie, i po długim spacerze na którym strzelałeś fotki siadasz przed ubóstwianym przez siebie produktem Apple'a. I możesz go sobie z przyjemnością pomacać - ale nie zgrasz zdjęć, bo przecież ipad nie ma portu usb, dzięki któremu mógłbyś je zgrać przez kabel. Nie ma czytnika kart, na które aparat fotograficzny je nagrywa, więc w ten sposób też sobie nie poradzisz. Bez access pointa nie obejrzysz sobie żadnych stron internetowych, ani nie wyślesz maila.
I oczywiście bardzo dużo zobaczysz z książek, jeśli przyjdzie ci do głowy wyjść z ipadem na zewnątrz w słoneczny dzień. Na tym pięknym, odbijającym światło jak lustro ekranie wszystko będzie doskonale widoczne...

W to samo miejsce przyjeżdżasz z netbookiem. Do czytnika wsadzasz kartę pamięci z aparatu, do portu usb wsadzasz modem od operatora, uruchamiasz stosowną aplikacje, żeby połączyć się z siecią i zaraz możesz się pochwalić gdzie byłeś, albo napisać i wysłać maila, wejść na swoje ulubione strony internetowe. Może w nieco mniej wygodny sposób - ale w ogóle możesz to zrobić.


Oczywiście to wszystko może być wraża propaganda w moim wykonaniu, w końcu ten dotykowy ekran jest taki cool, że kto by się przejmował innymi sprawami  ;)

svonston

  • Gość
Odp: iPad
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 31, 2010, 17:15:56 pm »
Nie wiem, mogę się mylić + wcale nie jaram się tym iPadem - wolałbym tradycyjnego netbooka za grosze, bo ma dla mnie wszystkie potrzebne opcje, ale...



Ten kabelek czasem nie pomoże w twoich rozterkach na wczasach?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: iPad
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 31, 2010, 17:27:19 pm »
Wybierasz tego swojego ipada przy używaniu którego dostajesz ogromnego boosta dzięki wygodzie, i po długim spacerze na którym strzelałeś fotki siadasz przed ubóstwianym przez siebie produktem Apple'a. I możesz go sobie z przyjemnością pomacać - ale nie zgrasz zdjęć, bo przecież ipad nie ma portu usb, dzięki któremu mógłbyś je zgrać przez kabel. Nie ma czytnika kart, na które aparat fotograficzny je nagrywa, więc w ten sposób też sobie nie poradzisz.



Bez access pointa nie obejrzysz sobie żadnych stron internetowych, ani nie wyślesz maila.

Na netbooku również, więc...?

Hint: mój telefon ma wbudowane wifi i może pracować jako access point. Nawet modemu od operatora nie potrzebuję  :oops:

I oczywiście bardzo dużo zobaczysz z książek, jeśli przyjdzie ci do głowy wyjść z ipadem na zewnątrz w słoneczny dzień. Na tym pięknym, odbijającym światło jak lustro ekranie wszystko będzie doskonale widoczne...

Oczywiście ty już iPada testowałeś, wiesz jako zastosowano powłoki i jak to wygląda w pełnym słońcu. I oczywiście w net- i notebookach wcale nie dominują błyszczące matryce... Próbuj dalej.

PS: W pierwszym poście wyraziłem swoją opinię na temat iPada. Ja go nie kupię, a na wakacje zabieram pełnowymiarowego notebooka. Z drugiej strony netbooki to dla mnie gó*no warta popierdółka i gdybym miał kupić coś obok zwykłego peceta/laptopa, zdecydowanie wolałbym urządzenie z dotykowym ekranem.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: iPad
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 31, 2010, 19:04:44 pm »
Ale Krzychu, ideą ipada nie jest to, byś go wziął zamiast netbooka na wakacje. Z nim, to możesz się położyc do łóżka, poczytac internetowe wydanie gazet, ew. obejrzec filmik na necie i w sumie tyle.
Inna sprawa czy warto za to płacic taką kasę (i tak wolę z normalną gazetą iśc do łóżka, a filmiki oglądnę na lapku który stoi tuż obok łóżka).

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: iPad
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 31, 2010, 21:43:46 pm »
Nigdy nie pałałem wielka miłością do apple. Uważam, że ich produkty nie oferują niczego nadzwyczajnego (w zasadzie jedynie cieszę się z faktu, że apple spopularyzował odtwarzacze dotykowe). Dla przykładu pierwszy kontakt z ipodem był pozytywny i sprzęt wywarł na mnie spore wrażenie ale im dalej w las tym więcej drzew. Za tą samą cenę bylem w stanie kupić o wiele lepszy odtwarzacz mp3  (pomimo braku wifi i możliwości przeglądania www). Nie twierdzę, że owy sprzęt jest zły ale z lekka przereklamowany i w gruncie rzeczy wyróżnia się tylko stylistyka (aczkolwiek nie wszystkie).
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: iPad
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 01, 2010, 23:15:05 pm »


Koniec imprezy.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: iPad
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 02, 2010, 11:34:31 am »
temat do zamknięcia.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: iPad
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 02, 2010, 15:02:16 pm »
o kur** :lol:

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: iPad
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 02, 2010, 15:57:33 pm »
Takie urządzenie w dobie telefonów nowoczesnych komórkowych jest zupełnie bezsensowne dopóki nie stoi na jakimś "dużym" systemie operacyjnym. Wszystkie rzeczy o których mówią zwolennicy iPada, Steve i zajarani redaktorzy Timesa, mają telefony za złotówkę w Plus GSM, a w tak dopracowanym jak w iPadzie wydaniu oferuje to telefon za 600 zł w Era GSM (iPhone). Więc PO CO DO chu**?

Wow! Zrobili iPoda Touch, który nie mieści się do kieszeni? Biorę!
SW-5606-3156-4802

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: iPad
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 15, 2010, 13:52:35 pm »
SW-5606-3156-4802

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: iPad
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 15, 2010, 14:06:06 pm »

Naiwni fani Apple i tak to kupią, bo "ładny".

I coś ogólnie o użytkownikach sprzętu Apple:



http://www.funtasticus.com/2008/09/26/we-love-apple/
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2010, 14:17:57 pm wysłana przez Piter_neo »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: iPad
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 15, 2010, 21:20:34 pm »


Zastanawiam się, kto bawi mnie bardziej - ludzie tworzący takie porównania, czy ci, którzy je później bezmyślnie wklejają na forach. Rozumiem, że chory z nienawiści fanboj może nie wiedzieć, że USB, czytnik kart SD i wyjście VGA są dostępne jako opcjonalne adaptery, ale jak można nie zauważyć wyjścia słuchawkowego na dolnej krawędzi iPada?

Dlaczego w porównaniu nie ma ani słowa o łączności bezprzewodowej - 3G, wifi lub bluetooth - czyżby siedmioletni złom od HP ich nie posiadał? No tak, przecież wszyscy wiedzą, że w przenośnym urządzeniu najważniejsza jest przewodowa karta sieciowa. A może coś o baterii? iPad pozwala przez 10 godzin bezprzewodowo surfować po internecie - ile wytrzyma HP (kiedy już znajdziemy kabelek z internetem do którego można się podpiąć)?

No ale naiwni fani Apple kupią, bo ładnie wygląda... Życzę powodzenia w dalszym wklejaniu durnych obrazków.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: iPad
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 15, 2010, 22:09:38 pm »


Zastanawiam się, kto bawi mnie bardziej - ludzie tworzący takie porównania, czy ci, którzy je później bezmyślnie wklejają na forach. Rozumiem, że chory z nienawiści fanboj może nie wiedzieć, że USB, czytnik kart SD i wyjście VGA są dostępne jako opcjonalne adaptery, ale jak można nie zauważyć wyjścia słuchawkowego na dolnej krawędzi iPada?

Dlaczego w porównaniu nie ma ani słowa o łączności bezprzewodowej - 3G, wifi lub bluetooth - czyżby siedmioletni złom od HP ich nie posiadał? No tak, przecież wszyscy wiedzą, że w przenośnym urządzeniu najważniejsza jest przewodowa karta sieciowa. A może coś o baterii? iPad pozwala przez 10 godzin bezprzewodowo surfować po internecie - ile wytrzyma HP (kiedy już znajdziemy kabelek z internetem do którego można się podpiąć)?

No ale naiwni fani Apple kupią, bo ładnie wygląda... Życzę powodzenia w dalszym wklejaniu durnych obrazków.
Hehe, sam porównujesz iPada do 7-dmio letniego sprzętu  :lol:  Nie uważasz, że w ogole nie powinno być tej dyskusji?

O tym, że "kupią bo jest ładny" napisałem dlatego, bo na wykopie był ten obrazek i jeden z fonatyków apple wyskoczył, że nie ma co porównywać tych sprzętów bo iPad jest dużo ładniejszy i z HP-kiem to obciach chodzić. Później jeszcze przez kilka postów się bronił.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: iPad
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 17, 2010, 12:02:02 pm »
Cytuj
to dlaczego na stronie apple wymieniają YT jako jeden z features?
YT się uruchomi, a jak strona będzie miała coś we flashu, to nie zostanie to rozpoznane, chociaż to dokładnie ta sama technologia?
Gdzie tu sens?
Odpowiedź brzmi:
YT już niedługo nie bedzie w ogóle opierało się na playerach flashowych tylko na tych wbudowanych w specyfikacje html5 którego to ajpad podobno ma już obsługiwać.
Na dobrą sprawę w wejściem html5 jako standard cały flash umrze. I dobrze bo to już przestarzały syf.

Mnie ajpad nie jara bo wszystko czego potrzebuje + milion innych featuresów którymi się nie jaram mam w moim iriverze spinn. Już wolałbym pełnoprawnego kompa z jakimś normalnym OSem niż większego iphonea.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 553
  • Reputacja: 251
Odp: iPad
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 19, 2010, 21:00:18 pm »
Konieczne jest wsparcie największych, a ci chcą zarobić. By zarobić iP musi się odpowiednio dużo sprzedać, co przy wysokiej cenie, jak i poręczności może być ciężkie.


Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: iPad
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 26, 2010, 15:43:34 pm »
Mała reaktywacja.
Ceny iPada w Polsce, na razie nie oficjalne. W moim odczuciu to iPadaka, ale może ktoś będzie chciał sobie kupić w naszej dystrybucji...
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,7702792,W_Polsce_najtanszy_iPad_za_2279_86_zl_netto.html