Autor Wątek: The Legend of Zelda: Breath of the Wild  (Przeczytany 136732 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #920 dnia: Marca 19, 2017, 12:27:27 pm »
Chyba też się w końcu skuszę na Switcha, bo im więcej słucham na temat tej Zeldy to mam coraz większą ochotę w nią pograć. Wygląda po prostu na bezpretensjonalny, pełen atrakcji, przemyślany tytuł. Początkowo psioczyłem na pustawy świat, ale grafika jest całkiem urocza, a ponoć na każdym kroku dzieje się coś ciekawego, a przy tym gra nie zarzuca gracza pierdyliardem wykrzykników na mapie.
PSN ID: WojtqGO

lupinator

  • Gość
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #921 dnia: Marca 19, 2017, 13:13:21 pm »
Chyba też się w końcu skuszę na Switcha, bo im więcej słucham na temat tej Zeldy to mam coraz większą ochotę w nią pograć. Wygląda po prostu na bezpretensjonalny, pełen atrakcji, przemyślany tytuł. Początkowo psioczyłem na pustawy świat, ale grafika jest całkiem urocza, a ponoć na każdym kroku dzieje się coś ciekawego, a przy tym gra nie zarzuca gracza pierdyliardem wykrzykników na mapie.
Polecam, nie wyobrażam sobie, że ktoś może żałować zakupu. Nowa Zelda to jest po prostu mistrzostwo świata.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #922 dnia: Marca 19, 2017, 14:02:38 pm »
Chyba też się w końcu skuszę na Switcha, bo im więcej słucham na temat tej Zeldy to mam coraz większą ochotę w nią pograć. Wygląda po prostu na bezpretensjonalny, pełen atrakcji, przemyślany tytuł. Początkowo psioczyłem na pustawy świat, ale grafika jest całkiem urocza, a ponoć na każdym kroku dzieje się coś ciekawego, a przy tym gra nie zarzuca gracza pierdyliardem wykrzykników na mapie.
Polecam, nie wyobrażam sobie, że ktoś może żałować zakupu. Nowa Zelda to jest po prostu mistrzostwo świata.
Ja sobie wyobrażam, że bym bardzo żałował jakbym zobaczył te rysy na ekranie od wkładania do docka.

Gdyby nie to jak ta konsola jest zrypana pod wieloma względami, to sam bym się zastanawiał czy nie zainwestować, bo zelda prezentuje się świetnie.
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2017, 14:06:08 pm wysłana przez windomearl »

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #923 dnia: Marca 19, 2017, 18:40:34 pm »
Ja sobie wyobrażam, że bym bardzo żałował jakbym zobaczył te rysy na ekranie od wkładania do docka.

Gdyby nie to jak ta konsola jest zrypana pod wieloma względami, to sam bym się zastanawiał czy nie zainwestować, bo zelda prezentuje się świetnie.
Chętnie bym przyjął tańszą wersję konsoli bez stacji dokującej. Może w przyszłości rzucą taki zestaw.

Mimo wszystko dla jednej gry nie kupię konsoli. Zobaczymy co zapowiedzą na E3, bo póki co tylko Mariana widać na horyzoncie z ciekawszych tytułów, choć i ten nie rozpala jakoś bardzo mojej wyobraźni (choć widzę teraz, że nie warto lekceważyć Ninny).
PSN ID: WojtqGO

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #924 dnia: Marca 19, 2017, 19:26:26 pm »
Nadzieja w tym, ze Zelda mocno ciśnie sprzedaż Switcha i wydawcy chętniej będą robić gry pod taka bazę użytkowników.

Mrocz

  • Gość
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #925 dnia: Marca 19, 2017, 19:31:10 pm »
Nadzieja w tym, ze Zelda mocno ciśnie sprzedaż Switcha i wydawcy chętniej będą robić gry pod taka bazę użytkowników.

Póki co konsola chyba się lepiej sprzedaje od wraka WiiU, więc to już pozwala być dobrej myśli :)

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #926 dnia: Marca 19, 2017, 19:51:41 pm »
Ja sobie wyobrażam, że bym bardzo żałował jakbym zobaczył te rysy na ekranie od wkładania do docka.

Gdyby nie to jak ta konsola jest zrypana pod wieloma względami, to sam bym się zastanawiał czy nie zainwestować, bo zelda prezentuje się świetnie.
Chętnie bym przyjął tańszą wersję konsoli bez stacji dokującej. Może w przyszłości rzucą taki zestaw.

Mimo wszystko dla jednej gry nie kupię konsoli. Zobaczymy co zapowiedzą na E3, bo póki co tylko Mariana widać na horyzoncie z ciekawszych tytułów, choć i ten nie rozpala jakoś bardzo mojej wyobraźni (choć widzę teraz, że nie warto lekceważyć Ninny).

Wersja bez doka to byłby strzał w dziesiątkę moim zdaniem.

Rysek jeszcze nue mam, ale na wszelki wypadek skonstruowałem sobie powłoczkę na dok, jak przeczytałem o niebezpieczeństwie.
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2017, 19:53:32 pm wysłana przez Mnichu »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #927 dnia: Marca 19, 2017, 20:02:19 pm »
Chyba też się w końcu skuszę na Switcha, bo im więcej słucham na temat tej Zeldy to mam coraz większą ochotę w nią pograć. Wygląda po prostu na bezpretensjonalny, pełen atrakcji, przemyślany tytuł. Początkowo psioczyłem na pustawy świat, ale grafika jest całkiem urocza, a ponoć na każdym kroku dzieje się coś ciekawego, a przy tym gra nie zarzuca gracza pierdyliardem wykrzykników na mapie.
Polecam, nie wyobrażam sobie, że ktoś może żałować zakupu. Nowa Zelda to jest po prostu mistrzostwo świata.
A jak oceniasz samą konsolę?

Ja sobie wyobrażam, że bym bardzo żałował jakbym zobaczył te rysy na ekranie od wkładania do docka.

Gdyby nie to jak ta konsola jest zrypana pod wieloma względami, to sam bym się zastanawiał czy nie zainwestować, bo zelda prezentuje się świetnie.
Chętnie bym przyjął tańszą wersję konsoli bez stacji dokującej. Może w przyszłości rzucą taki zestaw.

Mimo wszystko dla jednej gry nie kupię konsoli. Zobaczymy co zapowiedzą na E3, bo póki co tylko Mariana widać na horyzoncie z ciekawszych tytułów, choć i ten nie rozpala jakoś bardzo mojej wyobraźni (choć widzę teraz, że nie warto lekceważyć Ninny).
Jeśli nie grałeś w Mario Kart 8 na WiiU to mega polecam. Znakomita gra, a w wersji na Switcha będzie jeszcze lepsza. Myślę, że obok Zeldy jest to druga gra, dla której warto rozważyć kupno konsoli. Trzecią pewnie będzie dopiero Super Mario Odyssey.

Osobiście jestem ciekaw jeszcze Arms, a i Splatoon 2 na pewno będzie bardzo dobrą grą (za pełną kasę ich jednak raczej nie kupię). Poza tym czekam na Fire Emblem, ale to wyjdzie dopiero w 2018.

No i coś mam przeczucie, że Retro dłubie nad Metroidem w mniej lub bardziej otwartym świecie i dlatego im to tyle czasu zajmuje. Na E3 najbliższa przyszłość Switcha się nieco wyklaruje.

Wersja bez doka to byłby strzał w dziesiątkę moim zdaniem.
Tylko w obecnej formie Switch mógłby być wtedy tańszy zaledwie o 50$, a traciłby ważną funkcjonalność. Ja np. 90% czasu spędzam przy zadokowanej konsoli. Dlatego nie sądzę, by prędko pojawił się taki twór.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #928 dnia: Marca 19, 2017, 21:00:23 pm »
250 dolarów to jest bardzo atrakcyjny próg cenowy w Stanach.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #929 dnia: Marca 19, 2017, 21:52:42 pm »
Myślę, że budżetowe wersje Switcha kiedyś wyjdą, ale nie wcześniej niż za 2 lata (Nintendo najpierw musi mieć pewność, że ludzie zrozumieli koncept konsoli). Najprościej wyobrazić sobie taką bez doka i kabla hdmi (szczególnie, że dok będzie można w przyszłości dokupić). Może jednak w przyszłości wyjść też jeszcze Switch w wersji wyłącznie stacjonarnej. Wyobraźmy sobie cieniutką konsolę sprzedawaną razem z padem pro za powiedzmy 199$. 2DS okazał się sukcesem, choć też przecież zrywał z główną ideą konsoli. Tylko tutaj mógłby być spory problem z nazewnictwem ;)

No a za 3-4 lata pewnie zobaczymy Switcha w wersji Pro. Takie czasy. (Albo ukaże się stacja dokująca HD).
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2017, 21:57:20 pm wysłana przez POK »

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #930 dnia: Marca 20, 2017, 18:52:06 pm »


Sa spoilery, ale i tak warto obejrzec jak kazdy inny filmik tego youtubera ;)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #931 dnia: Marca 21, 2017, 00:12:41 am »
Kolejny filmik, który jara się tym, ze brak wskaźników na mapie...

Już widzę jakby w jakiejkolwiek innej grze openworld wszyscy recenzenci narzekaliby, że grają już 1000h w Wiedźmina/Skyrim i nie mogą skończyć, bo ciągle szukają miejsca, do którego muszą iśc i meh. za trudne. Ponieważ zelda jest mega pusta i grafika jest prosta jak budowa cepa, to cokolwiek "ciekawego" widać z daleka. W Wieśku, to przeszukując las w poszukiwaniu jaskini Czarta, każdy recenzent straciłby parę godziń i wystawił 3/10 za zbyt dużą trudność.

el becetol

  • Gość
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #932 dnia: Marca 21, 2017, 00:40:54 am »
Ja bym chciał zobaczyć porównanie wykonania twarzy i ich animacji pomiędzy wyśmiewanym ME a Zeldą.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #933 dnia: Marca 21, 2017, 00:42:32 am »
Kolejny filmik, który jara się tym, ze brak wskaźników na mapie...

Już widzę jakby w jakiejkolwiek innej grze openworld wszyscy recenzenci narzekaliby, że grają już 1000h w Wiedźmina/Skyrim i nie mogą skończyć, bo ciągle szukają miejsca, do którego muszą iśc i meh. za trudne. Ponieważ zelda jest mega pusta i grafika jest prosta jak budowa cepa, to cokolwiek "ciekawego" widać z daleka. W Wieśku, to przeszukując las w poszukiwaniu jaskini Czarta, każdy recenzent straciłby parę godziń i wystawił 3/10 za zbyt dużą trudność.
Ja bym chciał zobaczyć porównanie wykonania twarzy i ich animacji pomiędzy wyśmiewanym ME a Zeldą.
100% racji. W zeldzie recenzenci jarają się tym co w innych grach zostałoby uznane za wadę.

Nawet paskudną grafikę niektórzy  zachwalają i porównują z horizon zero dawn  o_O
Horizon Zero Dawn i nowa Zelda. Dwa oblicza graficznego piękna
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2017, 00:45:20 am wysłana przez Wulfen »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #934 dnia: Marca 21, 2017, 07:20:03 am »
Zmieńcie opatrunek ;)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #935 dnia: Marca 21, 2017, 07:21:48 am »
Tak się zastanawiam, kogo wy chcecie przekonać, że nowa Zelda jest słaba? Samych siebie? Bo recenzenci i gracze z całego świata są zachwyceni. Gra ma wady, ale i tak jest znakomita. Poczucie otwartości świata jest w Zeldzie znacznie większe niż np. w Wiedźminie. Trzeba zagrać, by się o tym przekonać. W Wiedźminie chodzi się od zadania do zadania, w Zeldzie często zwiedza się świat dla samego zwiedzania i odkrywania ukrytych rzeczy. Jak już pisałem, najbardziej mi to przypomina Morrowinda (choć to oczywiście zupełnie różne gry).

I nie mówię bynajmniej, że BotW jest lepsze od Wiedźmina 3. Obydwie gry są wspaniałe, każda na swój sposób.

tropik79

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 621
  • Reputacja: -7
  • Who's the boss?!
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #936 dnia: Marca 21, 2017, 08:48:27 am »
Klapy bredzą bo nie mają pojęcia, o czym piszą. Ja w grę już gram (pierwsze 3 godziny) i zaczynam rozumieć skąd takie oceny i opinie. Boli ich, że sprzęt technologicznie zacofany dostał grę która niszczy exy $ony na teraflopowego potwora Pro.
Jak już pisałem to są fani grafiki, a nie fani gier. Ja potrafię docenić kunszt artystyczny moim zdaniem pięknej gry jaką jest the Last Guardian, mimo że technicznie to bubel. Ludzie gramy w gry, a nie w sprzęt do grania w gry.
Zelda to piękna i ujmując gra. Zrozumie to ten kto zagrał lub kocha gry bez względu na platformę , ale nie sonoklap oglądający filmiki na jutubie.

PS. Jestem so far zadowolony z aspektów technicznych wersji Zeldy na Wiu. Mało przecinek.
(L)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #937 dnia: Marca 21, 2017, 09:06:56 am »
Podobno na WiiU gra chodzi gorzej i dużo częściej zdarzają się spadki fpsów (szczególnie w wioskach i lasach). Daj znać, jak z tym jest. Na Switchu gra momentami działa naprawdę źle, ale przez 95% czasu trzyma 30 fpsów (mówię o wersji zadokowanej).

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #938 dnia: Marca 21, 2017, 10:41:33 am »
No proszę Angry Joe dał 9/10. "I fuckin love this game"


windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #939 dnia: Marca 21, 2017, 10:43:53 am »
Dobra, ma ktoś pożyczyć Wiiu? :troll:

Mrocz

  • Gość
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #940 dnia: Marca 21, 2017, 10:46:15 am »
No proszę Angry Joe dał 9/10. "I fuckin love this game"
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Jak udało mu się to nagrać skoro wcześniej płakał, że jest na czarnej liście N i kasują jego filmiki za nawet 30 sekund materiału z gierki N?

Wyjaśnia to jakoś w filmiku?

Pytam serio, bo nie mam teraz dźwięku i nie chce mi się do wieczora czekać z obejrzeniem tego :D

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #941 dnia: Marca 21, 2017, 10:47:41 am »
A to nie jest tak, że Nin reaguje dopiero po wypuszczeniu materiału? Skoro materiał jest dla nich ok to zostawiają. Takie to dwulicowe małe skośne ludziki.

Trzeba coś wykuźniarować jednak żeby w to zagrać  :troll:

el becetol

  • Gość
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #942 dnia: Marca 21, 2017, 10:53:02 am »
Dogadali sie jak ze wszystkimi: +3 do oceny, nie wspominaj o wadach ktore wypominasz kazdej innej grze i nie blokujemy. Ciekawy ile na yt by utrzymala sie obiektywna recka obnizajaca ocene za wszystkie wady.

Mrocz

  • Gość
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #943 dnia: Marca 21, 2017, 10:57:24 am »
Dogadali sie jak ze wszystkimi: +3 do oceny, nie wspominaj o wadach ktore wypominasz kazdej innej grze i nie blokujemy. Ciekawy ile na yt by utrzymala sie obiektywna recka obnizajaca ocene za wszystkie wady.

Akurat Angry Joe w przypadku Zeldy mówił wcześniej, że uwielbia grę. I to mówił to na filmiku gdzie je**ł N za bycie skurwysynami w kwestii recek.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #944 dnia: Marca 21, 2017, 11:21:43 am »
I teraz pytanie - czy typek dał tą reckę, bo faktycznie ma w dupie N i uznał, że musi mieć zrecenzowaną (tak mówi na początku filmu), czy się dogadał za zamkniętymi drzwiami i się niczego nie dowiemy.


Nagranie z gameplayu zeldy jest w odbiciu lustrzanym - czyżby to uchroniło Angry Joe przed Nintendo?
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2017, 11:28:38 am wysłana przez Master_666 »

el becetol

  • Gość
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #945 dnia: Marca 21, 2017, 11:28:46 am »
Dał 9 wiec jakies tam wady dostrzego w przeciwienstwie do nintedozbokow, sprawdzic nalezy tych co dali 10 chociaz wypominali np. spadki animacji w innych grach bo tu jest jasny brak rzetelnosci / korupcja.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #946 dnia: Marca 21, 2017, 11:35:25 am »
Myślałem, że w końcu będzie jakaś dyskusja o grze, a tu ciągle ból dupy, że wyszła gra generacji na switcha.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #947 dnia: Marca 21, 2017, 11:41:56 am »
Dyskusja jest nt. recenzji. Coś w tym dziwnego? 


Tak jak jest dyskusja w temacie ME:A, która ma zjebaną animację, a wcześniej i gębę bohaterki. Jezu jakie EAhejty.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #948 dnia: Marca 21, 2017, 11:50:17 am »
I teraz pytanie - czy typek dał tą reckę, bo faktycznie ma w dupie N i uznał, że musi mieć zrecenzowaną (tak mówi na początku filmu), czy się dogadał za zamkniętymi drzwiami i się niczego nie dowiemy.

Nintendo usuwa wszystkie materiały jutuberów, którzy się nie dogadali. Jeśli recka jeszcze wisi, to tutaj sprawa jest oczywista.

Gdybać można nad szczegółami tej "umowy".

el becetol

  • Gość
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #949 dnia: Marca 21, 2017, 12:55:22 pm »
Podobno to Ubi i EA są rakiem, a gdyby tak to oni kasowali z YT recenzje które nie przymykają oka na wady gry - internet by zasrał ich ogniem.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #950 dnia: Marca 21, 2017, 12:59:43 pm »



el becetol

  • Gość
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #951 dnia: Marca 21, 2017, 13:21:17 pm »
User score jest o wiele bardziej wiarygodne co do danej gry niż oceny serwisów.
Tyle w temacie.


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #952 dnia: Marca 21, 2017, 15:19:33 pm »
Widzę, że niektórzy nie mogą zdzierżyć wysokich ocen Zeldy i zaczynają popadać w manię prześladowczą :lol:

Skoro Nintendo usuwa negatywne recenzje gier z YT, to co robi masa recenzji 1-2 Switch:
http://gameonly.pl/forum/index.php?topic=12058.920

Pewnie wszystkich recenzentów Zeldy Nintendo przepłaciło, ale na przepłacenie recenzji 1-2 Switch już nie starczyło kasy. BotW ma mega wysoką średnią i takie są fakty. Po prostu.

A co do spadków fpsów, to rozumiem, że takie gdy jak MGS3 czy Shadow of the Colossus też nie zasługiwały na oceny 10/10?
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

W wyścigach i bijatykach spadki fpsów bardzo mocno wpływają na gameplay, ale w takiej grze jak Zelda są one do przełknięcia i nie wpływają specjalnie na odczucia z gry, tym bardziej, że gra zazwyczaj chodzi płynnie. Zgodzę się jednak, że w recenzenci powinni wspominać o dropach fpsów (i na tych stronach, na których ja czytałem recenzję BotW o nich wspominano).

Cytuj
It terms of performance, we have a mostly solid 30fps throughout. There are dips and chokepoints, however - occasionally there's very brief stutter that's likely related to the game streaming assets, but there are also a small number of areas that are more consistent in their drops. Alpha effects and some visual flourishes seem to blame, though in almost all cases slowdown happens at non-critical points - in key battles or tricky areas Nintendo seems to have prioritised a smooth framerate. We don't think these drops are particularly damaging to the experience but they are there, and those playing on a shiny new Switch may feel pangs of disappointment when it happens. Open-world games typically have performance issues at launch on consoles, the question will be whether Nintendo mimics a studio like CD Projekt Red in diligently patching out dips like these.
http://www.nintendolife.com/reviews/nintendo-switch/the_legend_of_zelda_breath_of_the_wild


Dodam jeszcze, że osobiście nie spotkałem się jeszcze z żadnym glitchem ani bugiem.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #953 dnia: Marca 21, 2017, 15:51:23 pm »
A co do spadków fpsów, to rozumiem, że takie gdy jak MGS3 czy Shadow of the Colossus też nie zasługiwały na oceny 10/10?

MGS3 i SotC mają średnie dalekie od 10/10.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #954 dnia: Marca 21, 2017, 15:57:40 pm »


Nice  :angel:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #955 dnia: Marca 21, 2017, 16:06:10 pm »
SotC mają średnie dalekie od 10/10.

Uważasz, że średnia 9,1 jest daleko od 10/10?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #956 dnia: Marca 21, 2017, 16:12:27 pm »
A co do spadków fpsów, to rozumiem, że takie gdy jak MGS3 czy Shadow of the Colossus też nie zasługiwały na oceny 10/10?

MGS3 i SotC mają średnie dalekie od 10/10.
Obydwie gry mają bardzo wysokie średnie (ponad 90%) i każda z nich ma sporo ocen 10/10. Średnia to przecież suma subiektywnych ocen, czyli jeśli stwierdzimy za normalne, że ktoś wystawił grze 10/10, to dlaczego inni by nie mieli? Recenzenci wystawili takie a nie inne oceny nowej Zeldzie i my możemy się z tym zgadzać lub nie, ale tego nie zmienimy. Średnia ocen to zawsze tylko statystyka, która może jedynie mniej więcej odzwierciedlać jakość danej gry, bo przecież każdy ma inne preferencje.

GTAIV ma średnią 98% a było dalekie od trzymania stałych 30 fpsów.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #957 dnia: Marca 21, 2017, 16:18:12 pm »
Metal do tego jeszcze chodzi w katastrofalnej niskiej rozdziałce ;)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #958 dnia: Marca 21, 2017, 16:20:31 pm »
sotc ma 91% (w wersji z ico 92%), zelda 97%.

niby się mówi, że to blacharze mają wiksę na cyferki, ale po niezmiernym bólu dupy o 6 pkt. procentowych zaczynam się zastanawiać.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #959 dnia: Marca 21, 2017, 16:50:57 pm »


Nice  :angel:
Moja dziewczyna użyła tego samego rozwiązania :D
Między innymi dlatego mi się tak ta gra podoba, bo daje naprawdę dużą dowolność w rozwiązywaniu problemów.
Ja z kolei "oszukałem system" przy zadaniu, w którym musiałem przetoczyć kulę przez labirynt, którym ruszało się za pomocą żyroskopów w padzie. Wkurwiało mnie to niemiłosiernie, kulka mi ciągle spadała, więc w końcu odwróciłem pada do góry nogami i okazało się że spód jest płaski i jak mi się pojawiła kolejna kulka to na lajcie przetoczyłem po spodzie labiryntu.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu