Autor Wątek: Wasze oceny gier  (Przeczytany 292634 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #760 dnia: Grudnia 16, 2014, 00:43:38 am »
GTA V, 9/10.

el becetol

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #761 dnia: Grudnia 16, 2014, 01:19:44 am »
+ oświetlenie ale bez szału


- nawierzchnia od 5m w dal to rozmyta tekstura, zauważalne są poziome paski rozmywające a podczas jazdy ten negatywny efekt staje się jeszcze bardziej potęgujący
- jednostajne zamglenie powodujące całodobową mgłę na niebie, która nie może nigdy opaść
- braku wyrazistości i różnic kolorystycznych na niebie
- pomimo upływającego czasu doby promienie słoneczne nie zmieniają swojego koloru a jeśli tak to są to wizualnie kosmetycznie zmiany zazwyczaj z białego na żółty, brak jest szeroko-barwnej palety kolorów obecnych przy prawdziwych zachodach słońca jakie możemy podziwiać np. nad morzem lub w obojętnie jakim Motorstormie
- całość oprawy wizualnej jest stonowana mimo 1080p i nie pokazuje takiej ostrości obrazu jak np. seria Gran Turismo
- pobocza a zwłaszcza skały nie są wysokiej klasy wykonane


Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #762 dnia: Grudnia 16, 2014, 10:02:48 am »
8- to znaczy, ze jeszcze brać czy już nie kupować?

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #763 dnia: Grudnia 16, 2014, 11:23:56 am »
To znaczy że ładny crap.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #764 dnia: Stycznia 03, 2015, 17:00:20 pm »
Pro Evolution Soccer 2015 w wersji na xboxa 360

Grafika: 8-

+ wykonanie twarzy postaci
+ animacja postaci i fizyka piłki
- pikselowata publika na zbliżeniach
- drobne dropy przy wstawkach
- wyblakła kolorystyka w porównaniu z PESem 2014

Dźwięk: 7+

+ muza w menu
- komentarz


Grywalność: 9

+ mistrzowska rozgrywka, tego nie da się opisać trzeba zagrać!
- zbyt mała regulacja prędkości tempa gry, ponieważ szybkość gry na strzałkach w górę jest niemal idealne natomiast już odrobinę jak są zawodnicy w gorszej formie wydaje mi się za wolne, ale i tak jest dużo szybciej niż w PES 2013 czy 2014 gdzie tam od razu dawałem o 1 szybciej
- brak zespołów klasycznych z prawdziwego zdarzenia
- licencje
- brak wyższego poziomu trudności niż super star


Ogólnie: 8+ (Kapitalna gra nic tylko grać, dla tej gry mam zamiar kupić jej wersje na PS4 i grać online by przy okazji także pokazać do czego zdolna jest osoba z 15 letnim stażem :naughty:)



Top 10 tej serii jak dla mnie wygląda tak:

1. ISS Pro Evo 1     9
2. PES 3                9
3. ISS Pro Evo 2    9-
4. PES 6                9=
5. PES 5                9=
6. PES 2015          8+
7. PES 2013          8+
8. PES 4                8
9. PES 2012          8
10. PES 2011        8-
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2015, 17:02:49 pm wysłana przez Kyokushinman »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #765 dnia: Stycznia 03, 2015, 17:54:07 pm »
Po cholere byl ten Twoj temat z ankieta to ja nie wiem

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #766 dnia: Stycznia 03, 2015, 18:00:43 pm »
Nie było druzgocącej przewagi w jedną stronę, więc pisze. :lol:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #767 dnia: Stycznia 04, 2015, 00:29:30 am »
Nie taki straszny Wilk.

Oba sezony TWD bardzo mi się podobały. Ciekawie przedstawiona historia, gra potrafi trzymać w napięciu i zaskoczyć. Stąd też zakup The Wolf Among Usbył sprawą oczywistą. Po raz kolejny, znacznie więcej tu oglądania, niż grania samego w sobie, jednakże w ogóle mi to nie przeszkadza. Niestety brak pazura już tak. Przygody małej Clementine miały naleciałości tak lubianej przeze mnie Pieśni Lodu i Ognia, w której autor bezceremonialnie z bohaterami się obchodzi. Po otoczce można było sądzić, że i Wilk pośród nas przyniesie z sobą opcję "trup sieli się gęsto" jak i zakończenie wprawi w osłupienie widza jak końcówka kapitalnego filmu "siedem". Nic z tych rzeczy, jest bardziej statycznie, choć gra swoje momenty budowania napięcia ma, jednakże ich rozwiniecie już zachwytu nie budzi. Jak dla mnie nieco zmarnowany potencjał.

Z drugiej strony przygoda potrafiła mnie przykuć na na 4ro godzinne sesje i z chęcią załączałem kolejne epizody.

Warto też zainteresować się wersją na PS4, która działa ultra-płynnie w odpowiedniej rozdzielczości. Grafika jest przyjemna dla oka, choć nic tu z nowej generacji. Aktorzy spisali się na medal, a muzyka nadaje grze klimatu.

7/10 - grafika;
8/10 - audio;
8/10 - grywalność

8/10 - ocena końcowa;

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #768 dnia: Stycznia 04, 2015, 02:36:00 am »
Pro Evolution Soccer 2015 w wersji na xboxa 360

Grafika: 8-

+ wykonanie twarzy postaci
+ animacja postaci i fizyka piłki
- pikselowata publika na zbliżeniach
- drobne dropy przy wstawkach
- wyblakła kolorystyka w porównaniu z PESem 2014

Dźwięk: 7+

+ muza w menu
- komentarz


Grywalność: 9

+ mistrzowska rozgrywka, tego nie da się opisać trzeba zagrać!
- zbyt mała regulacja prędkości tempa gry, ponieważ szybkość gry na strzałkach w górę jest niemal idealne natomiast już odrobinę jak są zawodnicy w gorszej formie wydaje mi się za wolne, ale i tak jest dużo szybciej niż w PES 2013 czy 2014 gdzie tam od razu dawałem o 1 szybciej
- brak zespołów klasycznych z prawdziwego zdarzenia
- licencje
- brak wyższego poziomu trudności niż super star


Ogólnie: 8+ (Kapitalna gra nic tylko grać, dla tej gry mam zamiar kupić jej wersje na PS4 i grać online by przy okazji także pokazać do czego zdolna jest osoba z 15 letnim stażem :naughty:)



Top 10 tej serii jak dla mnie wygląda tak:

1. ISS Pro Evo 1     9
2. PES 3                9
3. ISS Pro Evo 2    9-
4. PES 6                9=
5. PES 5                9=
6. PES 2015          8+
7. PES 2013          8+
8. PES 4                8
9. PES 2012          8
10. PES 2011        8-
:puppy-eyes: Dwa pytania
Master Liga grałes?
Wyblakła :o?


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #769 dnia: Stycznia 09, 2015, 22:19:37 pm »
Wyszukiwarka działa jak chce, tematu nie odnalazłem, zakładać (o ile nie ma) nie ma sensu, zatem....

Wolfestein: The New Order.
Udany powrót starej szkoły.

Obecni przedstawiciele gatunku FPS przyzwyczaili graczy do korytarzowej struktury poziomu i auto regeneracji. W Wolfie tego nie ma. Jednym to się spodoba, innym niekoniecznie. Faktem niezaprzeczalnym jest, że niekiedy cele misji nie są oznaczone i można krążyć w tę i z powrotem. Wiekszy nacisk powinno się tez na akcje położyć, bowiem gdy ta juz nastanie jest cyfrowo radośnie, zupełnie jakby niektóre sceny Tarantino reżyserował. I to specyficzne podejście jak i doza brutalności, to dobre cechy New Order.

Natomiast rozwlekłe momenty już mniej. Podobnie jak grafika. Tak jak już wspomniałem, ujma dla twórców powinien być fakt, że taka reedycja Metro prezentuje się kilka klas lepiej. Już dawno na PS4 nie widziałem tak marnych jakościowo tekstur. Muzyka ma swój urok, ale już to ciągłe szeptanie bohaterów irytuje.

Warto dać szansę, choć w drugiej kolejności zaraz za takim FC4, czy wspomnianym Metro.

6/10 - grafika;
7/10 - audio;
7/10 - grywalność;

7/10 - ocena końcowa;

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #770 dnia: Stycznia 09, 2015, 22:24:33 pm »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #771 dnia: Stycznia 09, 2015, 23:23:52 pm »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #772 dnia: Stycznia 10, 2015, 16:57:45 pm »
Borderlands The Pre-Sequel

Grafika: 7+
- doczytywanie tekstur

Dźwięk: 7

Grywalność: 6+
- giera słabo się rozkręca tak na dobrą sprawę to radość z niej płynącą czerpałem dopiero od około 60% gry
- grawitacja miała być zaletą a jest u mnie wadą

Ogólnie: 6+



Dla porównania:
Borderlands 2: 8-

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #773 dnia: Stycznia 10, 2015, 17:35:33 pm »
Miałeś nie oceniać.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #774 dnia: Stycznia 10, 2015, 17:52:08 pm »
 :lol:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #775 dnia: Stycznia 10, 2015, 17:54:33 pm »
Miałeś nie oceniać.
Przecież sam chciałeś żebym oceniał :naughty:.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #776 dnia: Stycznia 10, 2015, 17:55:34 pm »
Ale demokracja...

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #777 dnia: Stycznia 10, 2015, 22:30:14 pm »
Miałeś nie oceniać.

>zadaj pytanie, czy masz recenzować gierki
>tłum cię wygwizdał, pakuj manatki
>przy okazji ogólna refleksja ludzi jest taka, że lepsza jest skala 1-6 niż 1-10
>nie zmień nic w swoim postępowaniu
>bądź Kyo
>brak profitu

Przypomnę idealne podsumowanie sytuacji ;)

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #778 dnia: Stycznia 12, 2015, 14:53:54 pm »
Ale demokracja...

Co jest kur** demokracja, słuchaj co ja tu mówię! Koniec imprezy dobranoc xD


Od siebie dam 6/6 dla The Evil Within :D Mocno subiektywnie.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #779 dnia: Marca 08, 2015, 13:05:06 pm »
Może i gra PeCetowa, ale to jeden z najlepszych RTSów ever, więc ocenię sobie :)

Homeworld Remastered

Długo kazano mi czekać na kolejne części Homeworlda, dopiero bankructwo THQ doprowadziło do tego, że temat się ożywił. Przejęcie praw do marki przez gearbox trochę mnie zdziwił i zmartwiłl. Robią co prawda dobre gry, ale robią też kaszaloty.

Co by nie było, Homeworld odżył i na start dwie pierwsze części zrobione na nowo pod dzisiejsze standardy. No i trzeba przyznać, wygląda to świetnie. Tony nowych efektów, bardzo szczegółowe statki, to od razu rzuca się w oczy. Ze starszych części nie zostało praktycznie nic, prócz jednego, genialnej muzyki, ale jakby to ruszyli, to bym chyba zatłukł. Nawet głosy aktorów zostały nagrane na nowo przez.... tych samych ludzi. Podoba mi się podejście Gearbox do tego tematu, widać, że chcieli zrobić naprawdę udane remastery, a nie tylko podbić rozdzielczość. I w sumie na tym można powol kończyć, bo to te same tytuły co parenaście lat temu. Najważniejsze, że cała mechanika w ogóle się nie zestarzała, nawet dzisiaj gra się w to świetnie, co o wielu grach powiedzieć już nie można. Już kompletnie zapomniałem, jak genialne były te gry, motyw z przenoszeniem jednostek do następnej misji jest oczywiście ciągle obecny, więc jak kończymi misję z jedną jednostą przy życiu, raczej nie ma co liczyć na powodzenie w następnej.

Za całkiem spoko cenę, otrzymujemy dwie odświeżone części ( razem 31 misji ), multiplayer, oraz dwa stare klasyki, czyli H1 i H2. Do pełni szczęścia brakuje jeynie Homeworld Cataclysm, który był bardzo udaną częścią, ale nie robioną już przez Relic. Jak pisałem, podoba mi się podejście i kierunek w którym podąża Homeworld, seria która już prawie umarła, powraca i to w pięknym stylu. A na horyzoncie Homeworld Shipbreakers ( wcześniej Hardware Shipbreakers ), czyli nowy RTS od twórców Homeworlda i oczekiwanie na kontynuację, czyli Homeworld 3  8)


Oprawa: 5+
Rozgrywka: 5+
Zawartość: 5

Ocena 5+/6

Polecam w ch**  ;)

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #780 dnia: Czerwca 26, 2015, 12:48:36 pm »
ej ale miało nie być ocen i miało być papa
Typowy wyborca zydokomuny PO

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #781 dnia: Lipca 27, 2015, 16:13:29 pm »
Wiedźmin 3: Dziki Gon (PC)

Wczoraj przeszedłem, pora zatem pokrótce podsumować swoje wrażenia.

Grafika: 10-
Bez dwóch zdań najładniejsza gra w jaką do tej pory grałem. Do samego końca zachwycałem się przepięknymi widoczkami i ani na moment mi one nie zbrzydły. Postacie są znakomicie wykonane, a efekty w rodzaju mgły czy falujących na wietrze drzew robią niemałe wrażenie. Design również stoi na najwyższym poziomie. Czuć, że ten świat żyje i że jest autentyczny. Projektanci i graficy naprawdę się przyłożyli.

Mimo wszystkich zachwytów mam parę uwag. Narzekałem na wodę i te akurat narzekania odwołuję. Chyba był to wynik jakiegoś błędu, bo gdy pierwszy raz dotarłem na Skellige i przepłynąłem łódką kawałek morza, woda nie uraczyła mnie nawet jedną maleńką falą. Normalnie jednak prezentuje się całkiem realistycznie, choć daleko jej do poziomu z trailera wypuszczonego gdzieś na dwa lata przed premierą (jak dla mnie wypada nieco słabiej od tej w GTAV).
Inaczej z kolei ma się sprawa z płynnością. Pisałem, że na moim kompie na wysokich ustawieniach mam stałe 60 fpsów. Zwykle to się sprawdza, ale niekiedy potrafią one wyraźnie spaść (np. galopując na koniu podczas burzy). Z początku tego nie dostrzegałem, więc możliwe, że z czasem w grze zapycha się jakiś bufor lub coś w tym stylu (inna sprawa, że bardzo mało podróżowałem konno). Możliwe również, że po prostu późniejsze lokacje są bardziej wymagające (w Velen nie przypominam sobie, by gra zaliczała jakieś spadki płynności). Ciężko powiedzieć. Nie jest to coś co wpływa na odbiór gry, ale stwierdziłem, że dla zasady warto o tym wspomnieć. No i stąd ten minus.
W każdym razie na kompie za 3-4 tysiące można grać na bardzo komfortowym poziomie. Na niskich ustawieniach gra jest brzydka (włączyłem na chwilę z ciekawości i zaraz przełączyłem, bo żal było patrzeć). Za to powyżej średnich ustawień różnice są kosmetyczne (widoczne, lecz nie wpływają specjalnie na odbiór gry). Większe znaczenie ma imo wysoka płynność.

Dźwięk: 10
Muzyka jest wspaniała. Również wszelkie odgłosy nagrano z wielką dbałością o detale (warto wypłynąć sobie łódką w morze i posłuchać szumu fal - poezja). Jednak za największą zaletę oprawy dźwiękowej uważam polskie głosy. Geralt brzmi świetnie, zaś taki Janek czy trolle to już w ogóle mistrzostwo świata. W przypadku udźwiękowienia nie mam się absolutnie do czego przyczepić.

Całość: 10
Dawno przy żadnej grze nie spędziłem tylu pasjonujących godzin (myślę, że ze 150 będzie). Sam Gwint (czyli karcianka-minigra) dostarczył mi masę rozrywki i nadal mi się nie znudził. Wiedźmin 3 przerósł znacznie moje oczekiwania, które po rewelacyjnej drugiej części i tak były bardzo wysokie. Dziki Gon zachwyca przede wszystkim dwoma elementami: wielkim otwartym światem, oraz fabułą (z konstrukcją postaci na czele). Główny wątek wciągnął mnie na maksa. To jedna z tych gier, które się przeżywa, w których losy bohaterów mają dla nas znaczenie. Scena picia z ziomkami chyba na zawsze zostanie mi w pamięci. Wiedźmin 3 potrafi i być poważny, i rozbawić do łez (z całą gamą innych emocji włącznie). I nie tylko główny wątek się tu wybija, bo większość zadań pobocznych stoi na równie wysokim poziomie. Patent z wiedźmińskimi zmysłami i tropieniem zwierzyny okazał się strzałem w dziesiątkę. Zlecenia wiedźmińskie stanowią nieodłączną część gry i solidnie podobijają klimat.

Jestem pod wielkim wrażeniem tego, czego dokonało CDP. Fakt, gra ma sporo bugów, na szczęście nie aż tyle, by zepsuły one ogólny obraz gry. A jest to cudowna przygoda, którą polecam fanom erpegów i wybitnych gier. Bo dla mnie Wiedźmin 3 to właśnie gra wybitna. Nie przypominam sobie, abym na poprzedniej generacji grał w coś równie dobrego. Nawet Mass Effect i TLoU oceniam nieco niżej.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #782 dnia: Lipca 27, 2015, 16:41:59 pm »
Zgadzam się w pełni. Leci plus za fachową recenzję.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #783 dnia: Lipca 27, 2015, 20:28:43 pm »
Ether One

  Typowa gra komputerowa trzy A z komputerów. Nie wiem do końca o czym to jest, bo napisy względem dubbingu przesunęły się na dzień dobry o trzy linijki, ale steruje się kamerą i rozwiązuje logiczne (wersja PCMR)/ bardzo nielogiczne (wersja głupoklapa) zagadki pomyślunkowe. Później kamera nawet dostaje rękę z latarenką, która logicznie służy do świecenia w jakieś tablice ze znakami co powoduje odbudowę zawalonych przejść. W jedynym póki co momencie w którym świecenie było więcej niż potrzebne, kamerowej ręki z latarenką użyć nie można było i wyglądało to tak:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Odwrócenie plecami do źródła czerwonego światła skutkowało krystalicznie czarnym obrazem (wersja na 2Kw Plazmy) lub czarno szarymi pasami (energooszczędne elcede za 150zł), wszelakie próby jasnościowe/gamma/kontrastowe skutkowały mlekoczernią lub kyoczernią (tak czarny też może je**ć po oczach).
   Produkt przetestowany pod znakiem jakości, oczywiście może się zdarzyć że coś zadziała, ale to sporadyczne niewarte odnotowania niuanse. Nawet jest specjalny trzydziestodziewięciostronicowy wątek, gdzie zadowoleni plusowicze (tak, ta gra jest ZA DARMO) lajkują twórców za ciężką pracę. Warty odnotowania jest też fakt z jakim poświęceniem pomagają master graczom, którzy nie ogarniają prostych logicznych zagadek pomyślunkowych:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
  Na osobny akapit zasługuje powalająca oprawa graficzna napędzana nierealnie nr4:

oraz dźwięki w pełni wykorzystujące potencjał PS4 i DS4, np patrzenie na wodę symuluje odgłos morskiej bryzy dobiegającej bardziej niż donośnie z wentylatora konsoli, zawstydzając lidera w dziedzinie symulacji morskich bryz, odkurzacza marki odkurzacz.
   Najwyższej jakości sterowanie. ilość klatek na sekundę że strach liczyć oraz zaledwie pięć i pół minutowe zmrożenia poprzedzające ekran wczytywania to wisienka na tym wyśmienitym torcie.
   Polecam aczkolwiek platyna trudna, jakieś dwie i pół h z poradnikiem, same złota.

10=/10


Oczywiście mocno zaniżonymi ocenami botów, których boli taki ex, nie ma się co sugerować:
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2015, 20:34:11 pm wysłana przez Juras »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #784 dnia: Lipca 27, 2015, 20:50:29 pm »
Polecam aczkolwiek platyna trudna, jakieś dwie i pół h z poradnikiem, same złota.
Plus dwa srebra.

Daj znać czy gra już dobrze działa i czy udało Ci się zrobić 100%.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #785 dnia: Sierpnia 17, 2015, 13:07:23 pm »
Specjalnie dla Ryo oceny MGSów, pomijam jednak dwie pierwsze części z MSXa.
Ocen cząstkowych min. grafy nie podaje bo to będzie enigma dla niektórych.


1. MGS           10
2. MGS3:S      10-
3. MGS4          9-
4. MGS:TS       8
5. MGS2:S       8
6. MGS:PW      7
7. MGS5:GZ    6+

Nie grałem tylko w PO z PSP a tak to wszystkie ukończyłem nawet te z MSXa.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2015, 13:12:39 pm wysłana przez Kyokushinman »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #786 dnia: Sierpnia 17, 2015, 13:10:25 pm »
Ok, dzięki.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #787 dnia: Listopada 18, 2015, 14:14:57 pm »
Halo 5 Guardians

Trochę z opóźnieniem zakupiłem ten tytuł, ale nie było wyjścia, za dużo gier mi się nazbierało i mam już sporo do nadrobienia, ale znalazłem trochę czasu i kampania ukończona. Osobiście uważam, że fabularnie 343 idzie w złym kierunku, historia przedstawiona w piątce jest raczej męcząca i nie zachęca do ukończenia, zwłaszcza, że ciągle słyszymy, że już blisko, pośpieszcie się. Generalnie jednak podobało mi się, duża w tym zasługa oczywiście samej rozgrywce, która od pierwszej części była świetnie zrobiona. W piątej części nie jest inaczej, są mapy większe i mniejsze, ale jedno jest pewne, przeciwników będzie mnóstwo i to prawda, lata tego wszystkiego dookoła nas naprawdę sporo. Halo 5 to ciągle FPS, w którym nie uświadczymy skryptów, ot po prostu wbijamy w kolejne areny i tylko od nas zależy jak ukończymy daną potyczkę i tutaj jest przewaga nad innymi grami i tkwi siła Halo. Po tylu latach to naprawdę ciągle działa, większe mapy, w których mamy dostępne pojazdy, to już w ogóle masakrator, dowolne podejście do potyczek daje sporo satysfakcji w ich ukończeniu.





To co mi się podoba w zmianach od 343 to dodatkowe możliwości Spartan, w końcu czuć, że mamy niezłych madafakerów, a nie zwykłych żołnierzy. Można robić szybkie uniki, co podczas walk jest bardzo przydatne, skacząc i używając ADS, postać jakby zatrzymywała się w powietrzu, ale do czasu aż zostanie trafiona. Można także z wysoka wykonać silny atak na wroga, co również jest bardzo przydatne. No właśnie, ADS, to nowość w serii, każda broń ma teraz taką funkcję, co sprawdza się bardzo dobrze, miłośnicy strzelania z biodra nie mają co narzekać, bo tak również można grać jak zawsze.



Sam design lokacji jest bez zarzutu ( choć uważam, że Bungie z Destiny robi to lepiej ), jest kilka fajnych widoczków, ale też sporo surowych lokacji, które średnio mi podchodzą do gustu.



Kolejną nowością, jest otrzymanie towarzyszy do pomocy. Jest ich dokładnie trzech, są moim zdaniem nieźle wyważeni, nie przeszkadzają, ale i nie robią za nas brudnej roboty, mają kolejną umiejętność, jak podnoszenie nas kiedy życie spada nam do zera. Oczywiście, to AI, więc nie zawsze jest czego wymagać. ( od 12 sek )



Oczywiście jak to z Halo, mamy kilka epickich starć, Kraken jest świetny, że aż szkoda, że pojawił się tylko raz. W kampani denerwujący jest jednak jeden boss, który pojawia się pięć, sześć, siedem razy...



Kampania pomimo fabularnego chaosu, sprawdza się bardzo dobrze. Minusem jest oczywiście brak splita, co było znakiem rozpoznawczym serii, no ale to pewnie przez wymóg 60 fpsów.

No i właśnie oprawa, 60 klatek robi robotę, jest super płynnie i chciałoby się, aby każda gra tak chodziła. Jednak uproszczeń jest sporo, duże lokacje wyglądają często mocno średnio, walą ząbki, słabe tekstury dookoła i jednostki w oddali biegają w 30 klatkach ( trochę komicznie to wygląda ), wszystko oczywiście o ile będzie na to czas, bo napierdalanka jest od początku do końca i trzeba skupiać się na walce. Gra oczywiście ma swoje momenty, jak każde Halo.





Moje zdanie jest takie, że to Halo 4 i pół, w 60 klatkach, jest po prostu ładnie, na plus oświetlenie, nie jest tak oszukańcze jak w poprzedniej części, a mamy źródła światła. Audio to oczywiście mistrzostwo, bez zmian od pierwszej części.

Poza kampanią mamy coopa na 4 graczy, Areny i Warzone. Ten ostatni bardzo ciekawy, 12 vs 12, z AI na polach bitwy, oczywiście wszystko ciągle 60 klatek ( choć w multi uproszczenia już mocne są ). O ile Warzone to napierdalanka bez trzymanki, tak Areny już wymagają mocnego skilla. Co tu dużo mówić, gra się zajebiście, każdy zaczyna z takim samym arsenałem, każdy ma te same możliwości, to o co walczyłem w Destiny, otrzymałem tutaj.








Halo to produkt kompletny, co bardzo sobie cenię, za 200 zł jest po prostu co robić. Generalnie polecam mocno, naprawdę świetny tytuł.

Fabuła: 3/6
Singleplayer 5+/6
Multiplayer 5/6
Oprawa 4/6 ( byłoby niżej, ale 60 fps daje radę )
Żywotność 5/6


Ogółem 5-/6

POLECAM !!


« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2015, 14:53:11 pm wysłana przez Moldar »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #788 dnia: Listopada 18, 2015, 14:22:54 pm »
Dzięki za opinię o grze.
Plus.

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #789 dnia: Listopada 18, 2015, 14:26:07 pm »
Ode mnie + za wyczerpującą reckę i napisanie coś więcej + pokazanie filmików i screenów. ;)
Kiedyś sobie sprawdzę :P Nie mniej pewnie pod koniec generacji dopiero ;)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #790 dnia: Listopada 18, 2015, 14:42:19 pm »


;)

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #791 dnia: Listopada 18, 2015, 14:53:54 pm »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #792 dnia: Listopada 18, 2015, 15:04:07 pm »
W sumie tez masz racje, ja to troche delikatniej ujalem :)

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #793 dnia: Grudnia 14, 2015, 19:06:33 pm »
Fallout 4

Ograniczę się do zwykłej listy plusów i minusów:

- Kiepska fabuła
- Słabe zadania poboczne + te generowane losowo, które co rusz nas wysyłają do tej samej lokacji
- Żałosne dialogi
- Brak jakiegokolwiek wpływu na przebieg fabuły
- Tragiczny tutorial, dzięki któremu rozdając na początku punkty SPECIAL nie mamy pojęcia jaką postać właściwie zrobiliśmy
- Rozwój postaci ograniczony w 90% do opcji związanych z walką
- Bzdury typu super broni wypadającej z co lepszych okazów zwierząt (ciekawe gdzie Kretoszczur trzymał wzmacniany pancerz bojowy, albo kawał dechy do walki wręcz)
- Nielogiczności takie jak bieganie z syntetycznym towarzyszem po bazie Bractwa Stali, które jasno deklaruje, że każdego syntka należy zgładzić
- Bardzo niski poziom trudności (po około 10h nasza postać staje się półbogiem) i związana z tym nuda kiedy eksplorujemy lokacje, a przeciwnicy nie stawiają żadnego wyzwania
- Starożytny silnik z mnóstwem ekranów wczytywania
- Chamskie resety lokacji i przeciwników
- Pomimo dużych możliwości rozbudowania ekwipunku to jest go stanowczo za mało i od połowy gry chodziłem z pistoletem z tłumikiem i skórzanym pancerzem, które spokojnie pozwoliły mi bez żadnych problemów ukończyć grę

A na koniec crème de la crème, czyli zakończenie gry. Nie ważne co zrobiliśmy, komu pomogliśmy, kto nas kocha, a kto nas nienawidzi. Bethesda ma to w dupie i serwuje nam JEDNO uniwersalne zakończenie jak w jakiejś liniowej gierce na 8h. Tu stanowczo przegięli pałę i poczułem się jakby mi, po ponad 100h grania, napluli w twarz.

Żeby nie było, że w tym zalewie szajsu nie ma żadnych plusów więc:

+ Klimat
+ Eksploracja
+ Ręcznie robione lokacje
+ Zbieractwo i tworzenie przedmiotów
+ Znacznie usprawniony model strzelania
+ Budowanie osady sprawia nawet frajdę i można się pobawić przez kilka godzin
+ Muzyka
+ Kilka zadań pobocznych zasługuje na wyróżnienie (ale i tak je można skończyć tylko na jeden sposób)
+ Rozgrywka mimo ułomności warstwy RPG i miałkiej fabuły wciąga i godziny lecą bardzo szybko

Klasyczny Fallout umarł, Bethesda spłyciła do maksimum warstwę RPG i zrobiła z tego strzelankę z jednowymiarowymi dialogami i rozwojem postaci.

Jak komuś nie zależy na RPG i chce się poszlajać po świecie strzelając do wszystkiego to może spokojnie wystawić 8/10. Niemniej jednak ja oczekiwałem znacznie głębszej gry i jej tu nie dostałem, tak więc moja ocena Fallouta 4 to 6,5/10.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #794 dnia: Grudnia 16, 2015, 14:11:38 pm »
The Order 1886


Tytuł, który sprawnie rozpalał wyobraźnie od pierwszych zwiastunów, ciekawa wizja XIX Anglii w połączeniu z tru next gen grafiką, nieźli bohaterowie, wilkołaki, to się mogło udać.

Ale....

Ale.......


ALE .........


Ale od początku...

Standardowo fabuły przedstawiać nie będę, bo to tylko niepotrzebne spojlery, a gra żyje opowiadaną historią właśnie. W opowiadanej historii najgorsze jest to, że zaczyna człowiek się wciągać bardzo późno, a tu nagle okazuje się, że już koniec, a nam pozostaje sporo niedokończonych wątków do zamknięcia i nie wiadomo, czy kiedykolwiek doczekamy się odpowiedzi. Cała historia opowiadana jest głównie w przerywnikach, których jak się okazuje, jest całkiem sporo, a dokładnie czasami nie wiadomo kiedy się skończą, bo potrafią trwać naprawdę aż do przesady za długo, co potęgowało moje znużenie.



I tutaj jest główny problem The Order, przez większość czasu, każą nam oglądać przerywniki, a nie grać. Pod koniec gry wszystko się bardziej rozkręca, ale przez większość czasu wszystko zajmowane jest przez gadanie i gadanie. Żeby jeszcze gra poza cut scenkami coś oferowała, ale właśnie problem w tym, że jak dla mnie oferuje bardzo niewiele, w kiepskiej jakości. Gramy tak, jak twórcy sobie tego życzyli. Jeżeli mamy się skradać, to postać będzie wolno chodzić i nie będzie możliwości używania broni. Jak dostaniemy lampę, to możemy używać tylko podstawowej broni, oraz nie możemy chować się za murkami ( lol ). Po prostu jedziemy jak po sznurku, bez żadnej możliwości zmiany obranego kierunku. Oczywiście wiele gier tak ma, ale w the order wszystko poza przerywnikami jest zrobione mocno średnio.



Noo choć samo strzelanie wypada nawet fajnie, do tego świetnie na kule reagują przeciwnicy i to tyle. Aren na walkę jest mało, są raczej nie wymagające i wieją nudą. Arena składa się z 30 chłopa, którzy przychodzą falami na pole walki i chowają się w tych samych miejscach co ich niedawno ubici koledzy. Mało biegają i raczej nie stanowią żadnego problemu, choć czasem wyskoczy mocarz z wiadrem na pysku i takiego ciężej ubić. Co najgorsze, każdego ( prócz tych z wiadrem ) można zabić za pomocą jednego przycisku, wystarczy do nich podbiec, finezja grania wymyślona przez kretyna. Aha i nie polegajcie na naszych kompanach, bo to tylko otoczka, aby nam się nie nudziło.






Od czasu do czasu dostaniemy też do walki wilkołaków, no i jest to największy kutas w mordzie jakiego miałem. Potyczek z nimi jest mało, jakby prawie ich nie było, ale twórcy wiedzieli chyba co robili, bo inteligencja tych psów jest na poziomie dętki, a poziom trudności żaden. Biegają w kółko jak małpy i robimy proste uniki za pomocą X.




Na deser pozostają bossy, pierwszy nawet ciekawy, festiwal QTE, a na koniec mamy jeszcze jednego bossa, z którym walka wygląda IDENTYCZNIE, czytaj zero podjarki i samo QTE.


Podsumowując, poza przerywnikami, otrzymujemy średnie areny, gdzie w pierwszym Uncharted cover system lepiej działał, słabych i tych samych przeciwników i wiele, wiele, wiele misji polegających na chodzeniu, kucaniu i nic nie robieniu, co w TLOU było fajne i wciągało, a tutaj jest nudne do bólu. Tj, pisałem, coś się rozkręca pod koniec, ale zbyt późno aby poprawić wizerunek tej gry no i ostatnie areny to po prostu więcej mięsa.



Po ukończeniu gry można poszukać przedmiotów dla platyny i to tyle, bo długością jak i zawartością gra nie grzeszy.

Na koniec oprawa.




Co tu dużo mówić, jest pięknie, dbałość o szczegóły powala, świetnie wyglądające scenerie, postacie, animacje śmierci. Wszystko TOP tej generacji. Gdzieniegdzie poustawiali garnki, butelki, co sprawia wrażenie fajnej rozpierduchy podczas walk, ale są też inne pancerne rzeczy których rozwalić nie możemy, albo brakuje odbić postaci w lustrze co było już w Duke 3D. Na minus pasy, standardem jest 16:9 i tego oczekuję, a nie pasów jak w filmach, tłumaczenie o filmowości mogą w dupę wsadzić. Muzyka świetnie wpasowuje się w klimat gry, zwłaszcza na końcu, gdzie mnie wręcz rozp**rdala od środka :)



Podsumowując, wyszedł piękny potworek, w którym zrobię platynę i sprzedam, bo raczej nie będę miał ochoty więcej do tego tytułu wracać. To powinno wyjść na start PS4, a tak, wyszło w tym roku dając fajną grafikę, nawet coś tam ciekawą historię pod koniec, ale wszystko inne na średnim poziomie, jakby pierwsze Gearsy i Uncharted wyszły dopiero dzisiaj.


Fabuła 4-/6
Rozgrywka 3-/6
Zawartość 3/6
Oprawa 5/6

Ocena:  Mocne 3+

Na ocenę dobrą ta gra moim zdaniem nie zasługuje, wszystkie elementy poza przerywnikami szwankują i śmierdzą startem poprzedniej generacji.



Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #795 dnia: Grudnia 16, 2015, 14:19:37 pm »
Idealna opinia na temat tej gry.

Najważniejsze, że bez żadnego klapowania itp. fanoboyskiej żenady.

Plus.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2015, 14:28:27 pm wysłana przez Kyokushinman »

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #796 dnia: Grudnia 16, 2015, 14:20:06 pm »
Dobra recka +

Ale i tak muszę kiedyś spróbować, bo za dużo się gada o tej grze ;)

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #797 dnia: Grudnia 16, 2015, 14:31:32 pm »
Spróbować warto, zwłaszcza, że teraz za 50 zł kupisz.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #798 dnia: Grudnia 16, 2015, 14:38:53 pm »
Z ciekawości, za ile będziesz sprzedawał, Moldar?

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #799 dnia: Grudnia 16, 2015, 14:42:55 pm »
Spróbować warto, zwłaszcza, że teraz za 50 zł kupisz.
Za tą cene nigdzie nie kupisz ;)

Na allegro 70 zł plus koszt przesyłki czyli coś koło 75-80zł.

Taniej nie ma.

Jakby co to za 50 zł plus koszt przesyłki chętnie kupie jeszcze raz dla samej grafy.