Autor Wątek: Wasze oceny gier  (Przeczytany 294352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 068
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #960 dnia: Stycznia 09, 2016, 19:05:20 pm »
Znawca od wizualiów z WD wyskoczył :lol:

A i jeszcze jedno, bez wyzwisk proszę bo do przedszkola w twoim przypadku jest już niestety za późno.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #961 dnia: Stycznia 09, 2016, 19:27:52 pm »
Przepraszam wszystkie barany świata, które obraziłem nazywając cię ich imieniem  :lol:

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #962 dnia: Stycznia 09, 2016, 20:13:08 pm »
Przecież ty baranie nie masz pojęcia, jak wygląda dobra tekstura  :lol:
:hihi: :hihi:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 068
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #963 dnia: Stycznia 09, 2016, 20:47:59 pm »
Przepraszam wszystkie barany świata, które obraziłem nazywając cię ich imieniem  :lol:
Nie slyszales za dzeciaka takiego zdania jak np. Kto sie przezywa ten tak sam sie nazywa hehe. W twoim przypadku pasuje pomnozyc tych baranow ilu tam powyzywales gdzie rownaniem bedze Irasek.


Przecież ty baranie nie masz pojęcia, jak wygląda dobra tekstura  :lol:
:hihi: :hihi:
Juz mokro?

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #964 dnia: Stycznia 09, 2016, 21:37:50 pm »
Przepraszam wszystkie barany świata, które obraziłem nazywając cię ich imieniem  :lol:
Nie slyszales za dzeciaka takiego zdania jak np. Kto sie przezywa ten tak sam sie nazywa hehe. W twoim przypadku pasuje pomnozyc tych baranow ilu tam powyzywales gdzie rownaniem bedze Irasek.


Przecież ty baranie nie masz pojęcia, jak wygląda dobra tekstura  :lol:
:hihi: :hihi:
Juz mokro?
To se pomnóż te klapy teraz.

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #965 dnia: Stycznia 11, 2016, 15:52:56 pm »
Rise of the Tomb Raider - kolejna gra po Far Cry 4, ktora chwycila mnie w sidla i nie chce puscic. Znow skonczylem story, znow biegam po gorach, lasach i poluje na wszystko co sie rusza. Ale od poczatku.

Wiem, ze Lara to postac zupelnie odmienna od pierwowzoru. Postac owladnieta obsesja odkrywania, ktora wewnetrzna sile czerpie tylko z zadzy oczyszczenia nazwiska swojego ojca. Posiniaczone, pokaleczone i podrapane cialo dziewczyny nie jest w ogole przeszkoda w dazeniu do celu, a jedynie napedza ja jeszcze bardziej i motywuje do kolejnych mordow. A tych jest tu sporo. Zwloki ludzi, ktorych zabila beda ja przesladowaly do konca zycia, ale w odroznieniu od pierwszej odslony gry gdzie Lara byla zaszczuta i wystraszona dziewczyna starajaca sie przetrwac tutaj mamy maszyne do produkcji scierwa ludzkiego. Z wypiekami na ryju sledzilem jej poczynania zastanawiajac sie jak zryta i zdeterminowana zarazem musi byc by pchac sie w ten caly szajs. Lara w RotTR to istna wariatka.
Gra objawia nam sie przefajnymi lokacjami gdzie kazdy znajdzie cos dla siebie, a zostaly tak zaprojektowane, zeby gracz czul potrzebe i chec eksploracji. Niezliczone skoki, odskoki, nury, slizgi, uniki, czolganie i biegi nie znudza sie nawet przez chwile. Sa glownym motorem definiujacym dynamike gry, ktora raz przyspiesza by na jakis czas zwolnic i pozwoilc na rozkmine jakiejs zagadki. Czym bylby Tomb Raider bez grobowcow i krypt? Szkoda, ze nie ma ich wiecej, ale te, ktore sa swietnie sie sprawdzaja w kategorii "poglowkujmy". Badzmy szczerzy, zagadki nie sa jakies specjalnie wyszukane, ale sa fajne, same sie nie rozwiaza. Fabula rzuca nas do posowieckich baz, jaskin, pieczar i starych jak swiat, zapomnianych przez czlowieka miast, gdzie ja osobiscie lizalem kazda sciane i szparke (sic!) biegajac non stop z zakurzonym pyskiem. Przednia zabawa gwarantowana.
Jak juz wspomnialem bawie sie z gra rewelacyjnie. Po skonczeniu story czeka mnie jeszcze tryb Expeditions, a jak znam siebie i uwielbienie do gry na wynik spedze tam pare tygodni. Zastanawiam sie nad SP, ale jest jeszcze za drogi, mimo iz gre kupilem okazyjnie za psie pieniadze. Ciesze sie, ze w dobie gier multiplayerowych wychodza gry z tak dopakowanym single playerem. Fajnie by bylo, zeby taka zdrowa dlugosc gier i ich zywotnosc pojawialy sie czesciej czego sobie i Wam wszystkim zycze.

P.S. Gra juz wyszla badz ma niedlugo wyjsc na PC, a za jakis czas rowniez bracia z obozu Sony beda mogli doswiadczyc funu plynacego z gry w nowego TRa i to mnie rowniez cieszy. Peace!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2016, 15:54:58 pm wysłana przez yap »

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #966 dnia: Stycznia 11, 2016, 15:54:54 pm »
P.S. Gra juz wyszla badz ma niedlugo wyjsc na PC, a za jakis czas rowniez bracia z obozu Sony beda mogli doswiadczyc funu plynacego z gry w nowego TRa i to mnie rowniez cieszy. Peace!

Mnie recka Jurasa skutecznie odstraszyła od gry :?

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #967 dnia: Stycznia 11, 2016, 15:54:58 pm »
P.S. Gra juz wyszla badz ma niedlugo wyjsc na PC, a za jakis czas rowniez bracia z obozu Sony beda mogli doswiadczyc funu plynacego z gry w nowego TRa
Bardzo czekam.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #968 dnia: Stycznia 11, 2016, 15:57:47 pm »
Gra juz wyszla badz ma niedlugo wyjsc na PC
Końcówka stycznia.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #969 dnia: Stycznia 11, 2016, 15:58:02 pm »
P.S. Gra juz wyszla badz ma niedlugo wyjsc na PC, a za jakis czas rowniez bracia z obozu Sony beda mogli doswiadczyc funu plynacego z gry w nowego TRa i to mnie rowniez cieszy. Peace!

Mnie recka Jurasa skutecznie odstraszyła od gry :?
A grales w poprzedniczke?

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #970 dnia: Stycznia 11, 2016, 15:59:05 pm »
A grales w poprzedniczke?

Nie czuję parcia. Strasznie mi się klimat nie podobał. Może kiedyś zagram przy okazji :P Ale na razie mam problem zmusić się do Last Of Us ;)

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #971 dnia: Stycznia 11, 2016, 16:01:41 pm »
P.S. Gra juz wyszla badz ma niedlugo wyjsc na PC, a za jakis czas rowniez bracia z obozu Sony beda mogli doswiadczyc funu plynacego z gry w nowego TRa i to mnie rowniez cieszy. Peace!

Mnie recka Jurasa skutecznie odstraszyła od gry :?
Nie rob tego sobie. Nie pozwol by cudze slowo definiowalo Twoje nastawienie do zakupu gry. Owszem, mozna zaczerpnac jezyka u innych, ale oni za Ciebie nie beda odczuwac emocji, nie wbija strzaly w glowe przeciwnika i nie spala zywcem niedzwiedzia. Poza tym...jedynym miarodajnym wyznacznikiem wydawania ocen jest doswiadczenie. W ostatecznym rozrachunku reszta nie ma zadnego znaczenia.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #972 dnia: Stycznia 11, 2016, 16:07:13 pm »
A grales w poprzedniczke?

Nie czuję parcia. Strasznie mi się klimat nie podobał. Może kiedyś zagram przy okazji :P Ale na razie mam problem zmusić się do Last Of Us ;)

Jak tylko zaczniesz, to po drugim epizodzie juz nie odpuscisz tej gry. :)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #973 dnia: Stycznia 11, 2016, 16:08:16 pm »
Jak tylko zaczniesz, to po drugim epizodzie juz nie odpuscisz tej gry. :)

Mowa o Last of Us czy Tomb Raiderze :P ?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #974 dnia: Stycznia 11, 2016, 16:17:55 pm »
TLOU. 8)

W nowego Tomb'a zagram jak wyjdzie i stanieje na PS4. :P
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #975 dnia: Stycznia 11, 2016, 16:20:20 pm »
TLOU. 8)

Już dawno jestem w drugim epizodzie i parcia nie czuje...

W zawalonym biurowcu jestem... i transportuje dziewczyne gdzieś tam.

Naprawdę wszystko spoko, ale wbrew opinią to jest po prostu kolejna gra o Zombie dla mnie :D

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #976 dnia: Stycznia 11, 2016, 16:28:04 pm »
Miales juz akcje z drugim "malym"? To nie jest jakas tam kolejna gra tylko zombie, zreszta dalej sam zobaczysz. ;)

Inaczej bym jej nie ukonczyc, gdzy nie lubie gier o zombie. :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2016, 16:38:37 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #977 dnia: Stycznia 11, 2016, 16:42:55 pm »
Miales juz akcje z drugim "malym"? To nie jest jakas tam kolejna gra tylko zombie, zreszta dalej sam zobaczysz. ;)

Inaczej bym jej nie ukonczyc, gdzy nie lubie gier o zombie. :P

Jak mi się zachce to przejdę ;) Na razie pauza :P znowu mnie wciągnęło Project CARS :P

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #978 dnia: Stycznia 15, 2016, 13:55:14 pm »
The Order

Byłem bardzo sceptycznie nastawiony do gry. Wszyscy mówili, że same cutscenki, że krótka gra, że liniowa itp.



Video: 11/10

Dla mnie oprawa video to składowa wielu rzeczy. Technicznego poziomu grafiki, silnika gry. Designu świata, lokacji, bohaterów. Animacji postaci, twarzy fizyki przedmiotów. Ogólny klimat, artyzm, dbałość o szczególy i spójność.
Technicznie można by sie przyczpić, że 30 klatek, że pasy na połowe ekranu. Za to reszta jest kosmicznie dobra.


Audio: 9/10

Dlaczego nie 10/10. No niestety nadal gry pod tym względem nie rozwijają się tak jak powinny i jedynie Battlefieldy i Killzone 3 mają ambient occlusion w dźwieku.

Gameplay: 9/10
Strzelanie jest mega soczyste, bronie rewelacyjny power mają, sterowanie intuicyjne, przyemne i mega responsywne. Sam gamepley jest wystarczająco urozmaicony. Do tego wszystkiego dochodzi ekploracja, zwiedzanie miejscówek, podziwianie kunsztu kreacji świata, no i klimat, klimat, klimat.

Ocena ogólna: 8/10
Jedna z lepszych gier jakie ostatnio grałem. Każdy powinien tę grę przejść. Mi osobiście nie przeszkadza brak multi czy co-opa bo w takich grach jak Uncharted czy GoW to mało czasu spędziłem online. Samą grę stawiam na pewno wyżej niż np. Uncharted 1, Girsy1, Girsy 3.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #979 dnia: Stycznia 16, 2016, 15:02:51 pm »
Ta gra ma wady?

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #980 dnia: Stycznia 16, 2016, 21:33:51 pm »
Ta gra ma wady?
- nie jest specjalnie długa
- ma niewykorzystany potencjał
- mogła by byc mniej liniowa (coś jak TLOU)
- pod koniec kilka sztucznie trudnych potyczek
- brak bossów
- brak multi i co-op
- brak jakiegoś "New Game+"
- filmiki wyglądają gorzej niż gra

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 068
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #981 dnia: Stycznia 17, 2016, 08:20:20 am »
Ta gra ma wady?
- filmiki wyglądają gorzej niż gra
Ciekawe.
Jak dorwie drugi raz giere i będę przechodził bez pośpiechu to sprawdzę czy rzeczywiście tak jest.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #982 dnia: Stycznia 17, 2016, 08:24:44 am »
Dla mnie wygladaja tak samo, masz tam przejscie w real time do gameplay'u. Moze jedynie przez filtry tak sie wydaje.. Wiadomo masz wykorzystywane rozne przyslony, by lepiej oddac kadr.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 068
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #983 dnia: Stycznia 20, 2016, 19:09:24 pm »
Ocena singla

Star Wars Battlefront

Grafika: 8 (Las czy to za dnia czy w nocy wygląda super. Tekstury podłoża świetne, roślinność kapitalna. Etap pustynny też daje radę, fajne oświetlenie, tekstury na skalach dobre. W zima już wyraźny spadek formy powiedzmy 7+, tekstura podłoża przeciętna, wręcz pikseloze widać. Ślady widoczne, ale tylko stóp, na pociski podłoże nie reaguje :lol:. Natomiast pomieszczenia to katastrofa totalna grafa 2/10, tekstury tragiczne z N64 i wszechobecna pustka. Deszcz prezentuje się bardzo słabo a jego krople jak rozbijają się o podłoże mają pewnie ze 2 klatki animacji hehe. Wykonanie postaci to wczesne PS3. Giera chodzi na PS4 w 900p z lekkim ziarnem i 60fpsów. Spodziewałem się czegoś co może konkurować z KZ:SF niestety do niego jeszcze sporo brakuje bo sam las to za mało)



Dźwięk: 6 (Jak na giere w takich klimatach dźwięk i muza powinny być zdecydowanie lepsze)


Grywalność: 3 (Parę aren i paru komputerowych przeciwników na niewielkich etapach, jakieś chodzenie mechem, latanie pseudo samolotem i czymś ala powietrzny poduszkowiec :lol:. Taka zawartość to może być przyjemna sam nie wiem dla kogo)


Wady: Hmm?
- brak singla z prawdziwego zdarzenia


Ogólnie: 3+


« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2016, 19:16:29 pm wysłana przez Kyokushinman »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #984 dnia: Stycznia 20, 2016, 19:10:40 pm »
KYO oceniaczu jak najnowowszy assasyn ?

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 068
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #985 dnia: Stycznia 20, 2016, 19:14:04 pm »
7/10


Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #986 dnia: Stycznia 20, 2016, 19:17:46 pm »
Coś wiecej, wady zalety, porównanie z poprzednimi grami?

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 068
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #987 dnia: Stycznia 20, 2016, 19:20:12 pm »
Jutro Ci wypiszę, bo idę jeszcze sobie chwile w BB pograć a później czasu nie mam.

el becetol

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #988 dnia: Stycznia 20, 2016, 21:52:23 pm »
Ocena singla

Star Wars Battlefront

Wady: Hmm?
- brak singla

Ogólnie: 3+


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 068
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #989 dnia: Stycznia 24, 2016, 19:28:27 pm »
Bloodborne


Grafika: 8- (Bardzo ładna giera, która chodzi w miarę płynnie w 1080p i do tego ma pięknie wykreowany świat z bardzo dobrą geometrią. Niektóre lokacje powalają wykonaniem jest w nich masa detali i aż samoistnie chce się naciskać przycisk share. Teksturki są średnio, czasami dobre, ale trzymają w miarę ten poziom, chociaż zdarzają się też mega słabe, ale to rzadkość, głównie w jednej lokacji. Przyczepić się mogę do wykonania postaci, które są przeciętne, ale z drugiej strony ich design wręcz powala na łopatki. Inne wpadki to brak poruszania ustami napotkanych npc, wykonanie wody, praktycznie brak cieni, ogień przeciętny, śnieg na scence super a w grze praktycznie nie pada a podłoże to rozmyta z N64. Mimo jednak wszystko za kapitalny wykreowany Świat i mega różnorodne lokacje ocena taka się należy)

Dźwięk: 9- (Wręcz kapitalny, poczynając od mega muzy w jednej z lokacji, odgłosów, kroków, otoczenia, przeciwników, wszystko jest niemal idealne)





Słuchałem także tych kawałków z dlc i taka nota jest w pełni zasłużona.

Grywalność: 9- (Istny majstersztyk, wręcz rzadko w coś tak mega grywalnego przychodzi grać. Gdzie takiemu W3 do tego? :lol: To wręcz nokaut ze strony tej giery ;). Czekałem bardzo długo na coś takiego co zastąpi mi mega pamiętne chwile z Ninja Gaiden Black czyli giera będzie trudna, mega miodna i z mocarnym klimatem. Właśnie BB taki jest :D. Walki z bossami są kapitalne i niesamowicie klimatyczne. System walki co prawda to nie mega rozbudowany z NG bo wręcz mega prosty, ale mimo swej prostoty jest strasznie rajcowny i pasuje to tej gierki idealnie. Do tego wszystkiego walka jest szybka, widowiskowa. Od giery ciężko było mi się oderwać, grałem, grałem i nie mogłem przestać :lol: Teraz zabieram się za nową giere plus a zakup dlc to wręcz obowiązek :). Tytuł ukończyłem grając praktycznie tylko brzytwą tak wiec teraz pora na co innego)


Zalety:
- KLIMAT!!!!
- różnorodność przeciwników!
- walki z bossami!
- design świata i przeciwników
- kapitalne skróty
- rozbudowa statystyk postaci, broni itp.
- gameplay
- muza
itd.
Kur** wszystko! :D

Wady:
- brak



Ocena ogólna: 8+ (Było mega blisko 9-)

Jestem fanem tej giery i teraz zastanawiam się właśnie czy nie spróbować starszych gier FS.
Giere gorąco polecam, bo to najlepsze co wydarzyło się na tej generacji. Nie kupować jakiś pseudo gierek typu Orderów czy UD, no chyba, że tylko dla grafy :lol:
Brać to, czyli prawdziwe granie ;)


Tytuł wręcz zabija i to dosłownie :-D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2016, 08:43:30 am wysłana przez Kyokushinman »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #990 dnia: Stycznia 24, 2016, 19:38:44 pm »
Wszystkie oceny +1 i zostajemy przyjaciółmi?

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 068
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #991 dnia: Stycznia 24, 2016, 19:45:59 pm »
Chciałbym, ale ja tutaj 9, 10 nie mam zamiaru rzucać na prawo i lewo.

Ma być ostro wszytko ocenione.

el becetol

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #992 dnia: Stycznia 25, 2016, 00:01:18 am »
Game of Thrones: 4/10 - typowe Telltale "twoje decyzje nic nie zmienią" plus typowe GoTowe "wszystko się spierdoli i valar morgulis" robi grę w której dostajesz ciągle wpie**ol obojętnie co zrobisz. Sporo dziur fabularnych. Wyjątkowo mierna grafika.

Fallout 4/10 Gra przestarzała w praktycznie każdym elemencie - szczątkowa fabuła, uproszczone dialogi, sztywne animacje postaci oraz słaba grafika - to elementy które nie pozwalają na pełne pochłonięcie przez świat gry, co dla mnie jest najważniejsze w grach RPG. Samo zwiedzanie otwartego, postnuklearnego świata może sprawiać jednak trochę przyjemności, przynajmniej do czasu aż zorientujemy się że żadnego ciekawego NPC ani questa tam nie znajdziemy i zostaje nam tylko oglądanie pejzaży. Pomysł z SIMSami i budowanie osady jak dla mnie kompletnie nietrafiony, tak samo nietrafione są niepasujące do świata Fallouta syntki czy cały Instytut.

South Park: Stick Of Thruth
: 6/10 - fani serialu mogą swobodnie dodać dwa oczka do oceny. Ja fanem serialu nie byłem i szybko sobie przypomniałem dlaczego, jak po kilkudziesięciu minutach typowy South Parkowy humor zaczął mnie męczyć, a same historie przerysowanych bohaterów zaczęły mi być obojętne. Jednak zakładam że dla fanów serialu fabuła będzie jak najbardziej ok. RPGowy system jest bardzo solidny, Obsidian jednak zna się na robocie. Jeśli chodzi o wykonanie to chyba pierwsza gra która wygląda lepiej niż telewizyjny pierwowzór, więc nie ma się do czego przyczepić. Ogólnie przyjemna gra, godna polecenia.

Battlefront: 3/10 - piękna gra, jestem pełen podziwu dla artystów którzy w takim stylu potrafili oddać miejscówki i lore ze świata Star Wars. Niestety, grafika to wszystko co gra oferuje, ilość zawartości jest żenująca a nawet to co dostajemy to policzek dla fanów - naprawdę nie dało się zrobić czegoś ambitniejszego niż najbardziej rakowe, blacharskie "wrzućmy kilkanaście graczy na mapę i niech robią pifpaf"? Gra nie ma singla, bo grę w multiplayera z botami nie nazywam singlem, a jak odpalasz ten tryb i widzisz że jedyna fabuła to "zabijaj wrogów i zbieraj żetony" (to cytat) to masz ochotę spoliczkować każdego pracownika EA (no może oprócz artystów grafików, bo ci się spisali wzorowo). Zmarnowany potencjał generacji, jakbym nie dostał w prezencie to bym dawno opylił, a tak mam z gry tylko oglądanie ładnych widoków, co jeszcze kilka razy pewnie zrobię.

Wiedźmin 3 9/10 - najlepsza gra ostatnich lat, mistrzowska fabularnie, ogromny świat i dopracowane w każdym detalu lore a do tego ogromna ilość konkretnej zawartości, zawstydzająca inne gry AAA. Wzór i nowa jakość w kwestii sidequestów, tym bardziej zauważalna jak przesiądziemy się z festiwalu fetch questów Dragon Age Origins, a po Wieśku odpalimy miałkiego Fallouta 4 - reszta świata daleko w tyle za Polakami. A do tego gra wkur**a lewaków na całym świecie brakiem Biowarowej poprawności politycznej i brakiem oporów w pokazywaniu kobiecego ciała. Wiesienką na torcie jest fakt że to gra z Polski, co każdego prawdziwego Polaka powinno napawać dumą.







Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #993 dnia: Stycznia 25, 2016, 00:12:39 am »

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #994 dnia: Stycznia 25, 2016, 00:24:18 am »
Becet. Jestem pełen podziwu twoich recenzji. Jako jeden z nielicznych NORMALNIE wykorzystujesz skalę 1-10, a nie jak robią to inni od 6-10. Ode mnie + za sensowne recki.

el becetol

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #995 dnia: Stycznia 25, 2016, 00:50:39 am »
Dzięki. Skala 6-10 wynika z amerykańskiego systemu nauczania, gdzie 50% punktów to granica zdawalności. Nauczeni w ten sposób recenzenci zakładają że wszystko poniżej 5/10 to "fail", a ich sposób punktacji przejął cały świat. Jest to bez sensu w przypadku gier, gdyż 5/10 powinno oznaczać grę absolutnie średnią, czyli taką w którą można z całą odpowiedzialnością kupić i z przyjemnością pograć, a wszystkie elementy mogą być w niej poprawne, po prostu nic się nie wybija ponad przeciętność. Zresztą i u nas w szkołach z "miernym" można było przejść dalej, a "dostateczny" był celem wielu uczniów, więc nie wiem po co przyjmować amerykańskie standardy, kiedy mamy swoje. Średni to średni, a nie "nie tykać pod żadnym pozorem".




windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #996 dnia: Stycznia 25, 2016, 01:21:17 am »
Ja dzisiaj również skończyłem grę o tron. I tam tez mogłeś dać dopisek, że fani serialu mogą dodać oczko/dwa.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #997 dnia: Stycznia 25, 2016, 01:31:47 am »
Przeszedłem sobie pierwszy sezon GOTa, bo za darmo i akurat to ma z tych wszystkich co grałem (czyli dwa TWD i TWAU) najlepszą grafikę, bo tak troszkę stylizowane na obraz olejny.

el becetol

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #998 dnia: Stycznia 25, 2016, 02:28:47 am »
Ja dzisiaj również skończyłem grę o tron. I tam tez mogłeś dać dopisek, że fani serialu mogą dodać oczko/dwa.

Też jestem fanem i taka jest ocena, nie widzę sensu w ogóle ruszać tej gry jak się nie zna serialu, nawet przeszła mi przez myśl ta kwestia jak zacząłem grać, że jak się nie zna uniwersum to pewnie nie ma się w ogóle pojęcia co się w świecie gry dzieje.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Przeszedłem sobie pierwszy sezon GOTa, bo za darmo i akurat to ma z tych wszystkich co grałem (czyli dwa TWD i TWAU) najlepszą grafikę, bo tak troszkę stylizowane na obraz olejny.

Chyba pierwszy odcinek, po na pierwszy sezon się składają wszystkie 6 odcinków, sezon drugi dopiero robią. A co do grafiki to nawet jak najlepsza, to nie znaczy ze w jakiejkolwiek ich grze jest dobra grafika. Natomiast co do stylizacji to umożliwiło im to spore przycinanie w chu**, bo w niektórych scenach jak nie chciało im się robić pełnej panoramy z obiektów 3d, wklejali po prostu w tło płaski obraz panoramy wykonanej farbkami olejnymi, który pewnie ich zdaniem dzięki stylizacji miał pasować, ale jednak ewidentnie postacie na pierwszym planie od niego odstawały.


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 068
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #999 dnia: Stycznia 25, 2016, 08:31:06 am »
Podniosłem cząstkową ocenę za dźwięk bo jednak 8+ to za mało.

Tym bardziej, że kawałki z dlc także koszą.





A zapomniałbym od Orderka oczekiwałem klimatu właśnie w takim stylu i giery na tym poziomie :wink:
Co jednak otrzymałem zamiast kapitalnej strzelanki TPP z mega klimatem?

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2016, 08:50:48 am wysłana przez Kyokushinman »