Autor Wątek: Wasze oceny gier  (Przeczytany 292695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Wasze oceny gier
« dnia: Sierpnia 14, 2011, 02:03:22 am »
Stwierdziłem, że dla ocen gier lepszy jest jeden wątek niż kilka rozsianych po różnych działach. Tym bardziej, że temat w dziale Xa wyparował. Poza tym najwięcej i tak jest gier multiplatformowych. Wystarczy po prostu zaznaczyć gdzieś obok w którą wersję się grało.


Dragon Age II (PC)

Grafika: 8+
Dźwięk: 9
Grywalność: 9
Całość: 9

+ fabuła
+ klimat, design i stworzony świat
+ dobrze zrealizowana walka
+ świetnie przemyślany i bardzo czytelny interface
+ mnóstwo ciekawych zadań i postaci
+ gra nie jest zwykłym sequelem
+ dobrze wyważone proporcje między dialogami a walką

- pewne uproszczenia
- wrogowie wyskakujący znikąd
- wciąż te same lokacje dla podziemi, jaskiń, lochów itd.
- bardziej liniowa rozgrywka niż w jedynce (podejmowane wybory mają mniejsze znaczenie)

Przejście gry zajmuje kilkadziesiąt godzin.

Przed zakupem polecam obadać demo, bo pewnie nie wszystkim wprowadzone zmiany przypadną do gustu. Z drugiej strony mogą jednak przyciągnąć tych, którym jedynka niezbyt się spodobała. DA2 jest znacznie bardziej intuicyjny i przystępny od pierwszej części. Stracił przez to niestety trochę ze swego rozbudowania, ale na szczęście nie na tyle, by rozgrywka znacznie zubożała. Nadal jest to gra RPG w pełnym tego słowa znaczeniu (nie to co np. Fable). Mi się DA2 cholernie spodobał. Nawet bardziej niż pierwsza część. Ogólnie nie jestem za upraszczaniem rozgrywki (w takim ME2 np. przesadzili), jednak w tym przypadku poczynione zmiany wyszły w ogólnym rozrachunku na plus. Mimo wszystko chciałbym aby DA3 było dla odmiany bliższe jedynce.

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 20, 2011, 09:30:08 am »
Dante's Inferno PS3

+ klimat i design piekła
+ potępieni
+ bossowie (szczególnie ostatni)
+ rozwój postaci
+ kosa  :cool:
+ dynamika walk i okrzyki Dante'go
- biedny design głównego bohatera, ale można to jeszcze zdzierżyć
- krótka przygoda  :(


Jestem z tych, którzy machanie orężem stawiają ponad jakikolwiek inny rodzaj rajcowności, dlatego stawiam DI tak wysoką notę.

9/10


Ninja Gaiden II

+ combat system - najlepsza rzecz w grze
+ nieindustrialne lokacje
+ niesigmowatość wersji na X360
+ NIEKTÓRZY bossowie, szczególnie design i poziom ostatniego
+ dynamika
+ Pathof the Master Ninja
- Projectile Gaiden II
- głupawe mechy i żołdacy
- Tests of Valor
- przepakowany Lunar, którym łoisz wszystkich do końca gry. A gdzie balans?
- nieludzcy wrogowie, znacznie bardziej odpowiadały mi maszkary z pierwszej części
- wybuchowe shurikeny

Krzywdząca ocena. Nie dla samej gry lecz dla mnie.

8/10

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 21, 2011, 19:41:24 pm »
Crysis 2 (PC)

Grafika: 10-
Dźwięk: 8+
Grywalność: 8
Całość: 8

+ grafika!
+ bronie
+ kombinezon
+ ogólny klimat

- mała różnorodność przeciwników i lokacji
- rozwój umiejętności kombinezonu mógł być lepiej przemyślany

Ogólnie rzecz biorąc Crysis 2 to takie dużo lepsze Resistance. Warto zagrać. Jest to niewątpliwie jedna z najlepszych gier FPP dostępnych obecnie na rynku. Choć należy zaznaczyć, że nie jest w żadnym stopniu przełomowa (no, może trochę pod względem grafiki, bo daje przedsmak kolejnej generacji).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #3 dnia: Września 17, 2011, 17:49:43 pm »
Majesty 2

Grafika: 7- (- za zbyt małych bohaterów)
Dźwięk: 7
Grywalność: 8
Całość: 7+

+ niska cena (30zł bez dodatków)
+ przyjazny interface
+ kilka dobrych zmian
+ dużo możliwości ulepszeń
+ nie starano się na siłę wprowadzać nowych, "rewolucyjnych" rozwiązań

- przydałoby się jeszcze kilka dodatkowych budynków i jednostek
- brak nowych jednostek w stosunku do pierwszej części (a nawet dwóch brakuje - adeptów i gnomów)
- gra powinna się nazywać Majesty 1.5

Majesty 2 kupiłem całkiem przypadkiem i tak naprawdę nie wiedziałem czego się spodziewać. Obawiałem się, że twórcy wprowadzili mnóstwo nowych zmian i gra utraciła swojego ducha. Tymczasem było zupełnie odwrotnie. Największą zmianą jest grafika, która z 2D przeszła w 3D (całkiem ładna swoją drogą, choć ta z pierwowzoru bardziej mi odpowiadała), reszta jest niemal taka sama, lub niemal tylko na plus (np. dodanie bardzo przydatnej flagi obrony). Jest to właściwie bardziej remake pierwszej części, niż pełnoprawna kontynuacja i w sumie przydałby się lekki powiew świeżości (wyjątkowo brakuje nowych rodzajów bohaterów).
Podsumowując. Fanom Majesty (takim jak ja), dwójka przypadnie do gustu i choć nie będzie przy tym wielkich okrzyków radości, to na pewno będą oni zadowoleni z zakupu. Jeśli jednak pierwsza część komuś się niezbyt spodobała, to raczej nie ma czego szukać przy kontynuacji. Jest to po prostu więcej tego samego, podanego tylko w trochę innej formie.

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #4 dnia: Września 18, 2011, 12:36:55 pm »
Mass Effect 2 (PS3)

+ postacie
+ specyfika i system rozgrywki
+ giwery
+ Paragon/Renegade
+ masssywny wpływ gracza na rozwój wydarzeń
+ rozwałka
+ poziom Insanity

- grając pierwszy raz miałem wrażenie, że dialogów nawet jak na eRPeGie jest zdziebko za dużo, ale gdy już sie uporałem z większością gra nabrała słusznego tempa
- loadingi, freeze'y, cięcia...ktoś przyciął w niezłego uja

9+ bo gra się broni nieziemsko, wyzwala pozytywne emocje i jest prze@#ujem w swoim gatunku, ale za wtopy portu należałoby odjąć z 9 oczek


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #5 dnia: Września 18, 2011, 12:48:16 pm »
- grając pierwszy raz miałem wrażenie, że dialogów nawet jak na eRPeGie jest zdziebko za dużo, ale gdy już sie uporałem z większością gra nabrała słusznego tempa
W takim razie zakładam, że nie grałeś w Tormenta ;)

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #6 dnia: Września 18, 2011, 13:10:34 pm »
To taka gra czy coś związane z ME2?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #7 dnia: Września 18, 2011, 13:13:40 pm »
Taka stara gra RPG z mnóstwem dialogów i opisów. Bardzo klimatyczna. Powszechnie uznawana jako jedna z najlepszych RPG ever.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #8 dnia: Września 18, 2011, 13:20:09 pm »
To taka gra czy coś związane z ME2?

 :o

Przepraszam, ale minus się należy.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #9 dnia: Września 18, 2011, 13:28:51 pm »
Nie słyszeć chociaż o Tormencie, ja pier**lę. :mad:

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #10 dnia: Września 18, 2011, 13:44:16 pm »
To na PC jest? Bo kuźwa nie wiem o czym mówicie. Gram tylko na konsolach, a jeśli chodzi o RPG to od niedawna i tylko z przedrostkiem "action" pokroju Borderlands, Demon's Souls i teraz ME2. Reszty ustrojstwa nie tykam.

Ze starych gier pamiętam te z ZX Spectrum, Amigi i C64. Na PC grywam raz na dwa lata przez parę dni.
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2011, 13:46:12 pm wysłana przez yap »

Jacek84

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #11 dnia: Września 18, 2011, 13:53:18 pm »
Z PC. Planescape: Torment. Google pomogą jeśli chcesz wiedzieć więcej.

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #12 dnia: Września 18, 2011, 16:35:02 pm »
Chyba niebaudzo. Ogrom opisów i dialogów skutecznie mnie powstrzymuje od gry w większość eRPeGów. Te i walka turowa.

Wystarczy spojrzeć na mojego avka by wiedzieć co lubię. Dobrą historię czy fabułę doceniam w grach przygodowych czy akcji. Musi się dużo dziać na ekranie lub mieć choć nawiązanie do rozwałki żebym się grą zainteresował.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #13 dnia: Października 30, 2011, 01:12:27 am »
NFS: Hot Pursuit (PC)

Grafika: 9
Dźwięk: 8
Grywalność: 8
Całość: 8

+ bardzo ładna grafika
+ szybkość
+ AI

CoD: Black Ops (PC)

Grafika: 8
Dźwięk: 8
Grywalność: 7
Całość: 7

+ bronie
+ ciekawe miejscówki i realia
- przesadzono trochę ze skryptami
- one man army
- zbyt intensywna rozgrywka (przydałoby się więcej misji na odetchnięcie)

CoD: Modern Warfare 2 (PC)

Grafika: 8+
Dźwięk: 8+
Grywalność: 8
Całość: 8

+ bronie
+ design i różnorodność
+ nawet niezła fabuła
+ operacje specjalne
- one man army
- zbyt intensywna rozgrywka

MW2 było dla mnie miłym zaskoczeniem. Spodziewałem się gry w najlepszym wypadku porównywalnej do całkiem niezłego Black Ops'a, a okazało się, że gra jest dużo bardziej solidna, dopracowana i spójna. Do ideału, co prawda daleko, ale jest bardzo dobrze. Czekam na MW3, bo zapowiada się smakowicie :)


We wszystkich tych grach oceniałem tylko singla.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 17, 2011, 12:50:19 pm »
GEARS OF WAR 3

Grafika: 9+ ( co tutaj gadać najlepsza na X360, na równi z GOW3, KZ3 i U2)
+ przemodelowane twarze (Baird już nie wygląda jak Markus)
+ nowe oświetlenie
 - około pięć filmików (tych najważniejszych  na silniku gry jest gorszej jakości, coś jak w Mortal Kombat w trybie store (tutaj jest jednak i tak troche lepiej no, ale niesmak pozostaje)

Dźwięk: 9-

Grywalność: 9-
+ strzelanie i walka o teren jak w pierwszej części
- niegrywalny motyw z łodzią podwodną

Ogólnie: 9 (Jedna z najlepszych gier tej generacji)


UNCHARTED 3

Grafika: 10 (Miazga, odlot, ta gra grafą zabija a do tego powróciły tekstury z jedynki, ba nawet miejscami można zobaczyć jeszcze lepsze coś jak kamienie czy plastik z KZ3. Do tego kapitalne oświetlenie, dużo lepiej wykonany drake niż w dwójce. Moim zdaniem skok wizualny jest taki sam duży jak z jedynki do dwójki. Coś niesamowitego jak ta giera wygląda, szczególnie chaptery 6,7,10,13,19, no i 20. Dla samej grafy można tą gre zakupic)

Dźwięk: 9-

Grywalność: 9-
+ niesamowite akcje jakich jeszcze w żadnej grze nie było(plonąca chata, sztorm na morzu, rozp**rdol samoloty na pustynie i marsz po niej aż do osady(tam to jest grafa chyba na 11), burza piaskowa no i lawina piasków masakra).
 
No, a teraz minusy niestety aby nie było tak różowo:

-  pierwsza połowa giery oprócz chapteru 6 i 7 nudzi cholernie przez tada zagadki (po co to w Uncharted od tego jest TR dwie, trzy wystarczy a nie 10 albo nawet więcej nie liczyłem) aż porosi się aby cała giera byla tak intensywna ja jej druga połowa. Osoby które przechodza U3 kilka razy zostaną zanudzenie na śmierć.
- giera jest za krótka (tylko 22 chaptery tyle co w jedynce a niektóre krótkie jak cholera)
- AI przeciwników (klinują się, nie wiedzą gdzie biec)
- słabo wykorzystany potencjał pięknego graficznie Jemenu aż prosi się o akcje jak w Nepalu z dwójki
- Chloe (trochę pogorszono jej wygląd) i Eleny (tu odwrotnie) zdecydowanie za mało, no ale skoro gra jest krótka to nawet nie było ich zbytnio gdzie wrzucić
- za mało akcji na pustyni, aż prosi się o jakieś 3 chaptery więcej

Ogólnie: 9- ( Giera jedna z najlepszych tej generacji, ale niestety posiada jak dla mnie drastyczne wady co nie pozwal dać oceny wyższej (a liczyłem na 9+). Wiele rzeczy wygląda jakby było robione w pośpiechu, być może to przez nową gre od nich (mowa o LfUs). Dwójeczka i Girsy 3 to jednak lepsze gry)


PES2012

Grafika: 8- (trochę lepsza niż rok temu, głównie chodzi mi o polepszone wygładzanie krawędzi)

Dźwięk: 5
 - komentator to tragedia, publiczność zresztą to samo (to jakaś kpina normalnie, czekam na WE 2012 bo tego nie można słuchać)

Grywalność: 8+
+ powrót grywalności (jeszcze nie w najwyższej formie, ale postęp jest duży w porównaniu z zeszłoroczną edycją)
+ nowa lepsza kamera long (na innych nie gram, to nie wiem czy zostały też polepszone)
- brak orginalnych twarzy, nazwisk oraz osłabione parametry gwiazd footbolu większości zawodników w starych reprezentacjach (parametry na poziomi tragicznym takiego np. Kluiverta, Overmarsa czy Davidsa musiałem aż ze starych pesów spisywać)
- większośc szczałów za słaba jak kopanie balonym normalnie
- zwody pod gałką
- poziom top player za słaby dla mnie hehe ( a nie grałem na poważnie w pesa od PES5), ale na szczęście jest do odblokowanie jeszcze jakiś trudniejszy
- brak możliwości wychodzenia bramkarzem przy rzutach rożnych

Ogólnie: 8 (najlepsza piłka nożna tej generacji zdecydowanie, nowa fifa przy nie to może sobie poskakać hehe)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2012, 22:29:56 pm wysłana przez Kyokushinman »

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 17, 2011, 16:08:44 pm »
Trine - aż wstyd, że gra wisi na dysku od roku, a ja dopiero teraz zacząłem ją platynować. Z tym ostatnim jest jeden zgrzyt bo ostatni level bez zgonu na VH to masakra kompletna. Jeszcze 5 trofeów. Śliczna i klimatyczna platformówka gdzie każdy level można rozkminiać na kilka sposobów. Po prostu super

9+ w kategorii gier 2D

AC Brotherhood - jest lepiej niż w poprzedniczkach, ale to co tak zachwalałem przy okazji dwójki czyli cała intryga i The Truth zostały tutaj lekko skopane. No nic. Ogrom zadań, lepsza (dzięki Bogu!!!) dynamika przemieszczania się oraz historia rekompensują to co jest bolączką serii od samego początku - sterowanie  :-x. Udana odsłona.

8-

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 17, 2011, 17:46:43 pm »
ostatni level bez zgonu na VH to masakra kompletna.
I właśnie dobrze. Dzięki temu powróciło we mnie uczucie pikawy, którego już dawno w grach nie uświadczyłem. No i potem ta ogromna satysfakcja jak się uda ;]

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 19, 2011, 18:12:00 pm »
Skyrim

Gra pękła w 70h (jeśli wierzyć licznikowi steama) i bawiłem się świetnie, ale jak patrze na te oceny pokroju 10/10 albo 9+/10 to ogarnia mnie niepohamowany i nieograniczony śmiech.

+ Świat i niektóre lokacje powodujące efekt "wow"
+ Klimat
+ Skradanie (zabijanie po cichu daje maaaasę frajdy :))
+ Perki
+ MUZYKA
+ Przyjemna grafika
+ Misje dla poszczególnych gildii
+ FUS RO DAH
+ Mnóstwo książek/dzienników, które świetnie wkręcają w świat gry
+ Dobra optymalizacja, dzięki czemu można pograć na starszych kompach (jeśli już ktoś gra na PC :P)

- Denna fabuła - zbiegły więzień (nowość w serii) ratuje świat (Złoty Lew) przed złym smokiem (Oscar)
- Schematyczne podziemia zbudowane z identycznych klocków
- Masa zadań przynieś/zanieś/pozamiataj/zabij
- Kretyńskie AI
- Animacja postaci i twarzy podczas rozmów (perfekcyjnie oddane emocje podczas śmiechu)
- Bugi (glitchujące się zadania, dialogi podczas trwającej walki, sporadyczne wywalanie do pulpitu i masa innych)
- Poziom trudności dla casuali (WSZYSTKO, oprócz smoków, pada od jednego ciosu sztyletem)
- Praktycznie wszystkie dialogi* z wyjątkiem tych w gildiach
- Zbędne umiejętności typu "Retoryka", które nie działają poprawnie i nie mają praktycznie żadnego wpływu na grę**
- Drętwota świata i praktycznie zero jakiejkolwiek filmowości (oskryptowane akcje to można chyba na palcach pijanego drwala policzyć)
- Brak jakichkolwiek konsekwencji dokonanych wyborów (zabijamy wchuj ważną osobę jako członek DB i jedyne co mają do powiedzenia ludzie na świecie to "Czy to aby nie ty zabiłeś xxx?")
- Bzdury typowe dla Bethesdy, jak zabijanie kurczaków czy odkupywanie win za 1000 septimów za najgorsze przestępstwa

Ocena: 8+/10

Gra ma za dużo wad na te wszystkie ochy i achy recenzentów, żeby dawać dychę, ale dla samego szwendania się po Skyrim warto kupić tę pozycję :) Ma też to coś co wciąga na te kilkadziesiąt godzin :P

* Każdy karczmarz i jarl w Skyrim ma to samo do powiedzenia, a ich dialogi mają ten sam schemat, co przy Falloutach, Alpha Protocol czy Wiedźminie jest godne pożałowania

** Używam na rozmówcy perka, żeby go przekonać do czegoś i nie udaje się. Wybieram następną w kolejności wypowiedź i ten się zgadza na wszystko.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2011, 18:36:59 pm wysłana przez tytacz »

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 19, 2011, 19:40:21 pm »
- brak możliwości wychodzenia bramkarzem przy rzutach rożnych
Przy kazdym stalym fragmencie mozna go dowolnie ustawiac. Do tego kiedy pilka jest juz zagrana mozna mu kazac wyjsc po nia.
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 20, 2011, 08:43:52 am »
- brak możliwości wychodzenia bramkarzem przy rzutach rożnych
Przy kazdym stalym fragmencie mozna go dowolnie ustawiac. Do tego kiedy pilka jest juz zagrana mozna mu kazac wyjsc po nia.
Dzięki za info, nie wiedziałem o tym.


Kolejna ocena leci.

Modern Warfare 3

Grafika: 8 (trochę lepsza od MW2, ale też minimalnie gorzej od BO mowa o singlu)

Dźwięk: 8+

Grywalność: 8-
+ filmowe akcje
-  bardzo krótki single player (poziom BO, COD4:MW)

Ogólnie: 8- ( dobra gra, ale jeśli chodzi o kompanie to MW2 był grą lepszą bo dłuższą i ciekawszą)
 

Na koniec zachęcam Was do oceniania gier, bo dzięki temu wątkowi możemy w szybki sposób pomóc w wyborze i zakupie gry (rozpiska nie musi być jakaś przesadnie szczegółowa). Każda oceniona gra będzie od tego momentu nagradzane przeze mnie plusem :). Może to Was zmobilizuje.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2011, 08:46:31 am wysłana przez Kyokushinman »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 20, 2011, 09:43:05 am »
Ja staram się swoje oceny i opinie (ale raczej nie w formie punktowej) o każdej grze którą kończę zostawić na forum, ale robię w temacie o konkretnej grze.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 20, 2011, 09:45:13 am »
Ja staram się swoje oceny i opinie (ale raczej nie w formie punktowej) o każdej grze którą kończę zostawić na forum, ale robię w temacie o konkretnej grze.
Imo to jest lepsze niż właśnie punktowanie.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 20, 2011, 23:58:24 pm »
Batman Arkham City

Grafika: 8+ ( poziom jedynki tylko większy teren działań)

Dźwięk: 8+

Grywalność: 8
+ klimat
+walki z bossami (jedna kapitalna jak w MGSach)
+ Joker
+ dużo misji pobocznych
- za mało w głównym wątku Dwie Twarze, Robina, Catwomen, Bena itp. 
- walk z bossami stanowczo za mało
- giera jest za krótka (jedynka już chyba dłuższa była)

Ogólnie 8+ (dobra giera na poziom jedynki nic więcej, na bank to nie gra roku, wynik 96% PS3 czy 94% Xbox360 na gamerankings to zdecydowanie przesada)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2011, 00:00:55 am wysłana przez Kyokushinman »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 21, 2011, 15:18:54 pm »
Nie będę wystawiał ocen, bo nie po to tutaj piszę. Pograłem w kilka gier 3D na PS3 i pokrótce chciałem opisać wrażenia.

Zacznijmy od najsłabszej, czyli Killzone 3. Tutaj efekt jest naprawdę kiepski. Jedynie samo celowanie z przybliżaniem fajnie wygląda. Grafika mocno cierpki po odpaleniu trybu 3D i aliasing mocno wali po gałach. Na szczęście ten tytuł odpaliłem jako pierwszy, więc potem mogło być już tylko lepiej.

GT5. Tu przede wszystkim widok ze środka robi wrażenie. Podczas jazdy ze zderzaka efekt 3D jest znikomy. Powtórki również są puszczane w 3D, ale większego wrażenia nie robią. Do tego przycinają. Jest spoko, ale bez szału.

Uncharted 3. Dostałem mocarnego kopa w ryj. Głębia jest ogromna. Najlepiej wypadają przerywniki filmowe podczas gry, bo wtedy nie widać kompletnie ząbków. Podczas samej gry aliasing nieco się uwydatnia, ale w bardzo znikomym stopniu. Natomiast sam efekt podczas gry daje radę i to konkretnie. Naprawdę wygląda to świetnie. Co najbardziej zaskakuje w grach względem filmów, to wspomniane kiedyś przeze mnie migające przedmioty bliżej ekranu. W filmach widać to od razu i osobiście najbardziej przeszkadzało mi to w 3D, ale w grach kompletnie tego nie ma. Każdy element jest ostry i wyraźny.

MotorStorm:Apocalypse. Zostałem po prostu zmieciony z powierzchni ziemi tym co ta gra robi w 3D. To naprawdę robi ogromne wrażenie. Jest taka głębia obrazu, że po zdjęciu okularów przez chwilę mam mętlik w głowie. W grze na ekranie dzieje się bardzo wiele, więc możecie się domyśleć co widać w trybie 3D. Wszystko fruwa dookoła nas i powoduje opad szczeny za każdym razem. Nie wspominam już o akcjach kiedy coś się zawala (szczególnie moment kiedy pierwszy raz odwiedzamy Skyline). To na pewno jest przyszłość gamingu. MS:A przenosi gracza w zupełnie inny wymiar rozgrywki. Inna sprawa, że nieco się zasiedziałem przy MS:A i teraz trochę mnie mdli.

Po tym co zobaczyłem nadal uważam, że obecna generacja jest za słaba na 3D z prawdziwego zdarzenia, bo grafa dostaje po dupie kiedy odpalamy 3D (jedynie MS:A nie stracił po przełączeniu na 3D). Jednak już teraz widać, że w przyszłości to właśnie 3D będzie robić na graczach największe wrażenie. Przyszłe konsole powinny być bardzo mocne żeby pociągnąć 3D w 1080p i 60 klatkach. Oby nie pokpiono sprawy.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 23, 2011, 15:46:13 pm »
NBA 2K12

Grafika: 8+ (minimalnie lepsza niż rok temu, ale nie o tyle aby dać ocene wyższą)

Dźwięk: 9-

Grywalność: 9-
+ klimat kosza
+ greatest mode

Ogólnie: 9- (po raz drugi giera kopie, dla fanów kosza pozycja obowiązkowa)



blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 23, 2011, 18:40:09 pm »
NBA 2K12

Grafika: 8+ (minimalnie lepsza niż rok temu, ale nie o tyle aby dać ocene wyższą)

Dźwięk: 9-

Grywalność: 9-
+ klimat kosza
+ greatest mode

Ogólnie: 9- (po raz drugi giera kopie, dla fanów kosza pozycja obowiązkowa)
Po dłuższym ograniu, trochę jednak rozczarowuje. Twarze są fatalne (jakim cudem to się stało - nie wiadomo), monsterdunki/windmille/postery zdarzają się zdecydowanie za często (przynajmniej raz w meczu udawało mi się Griffinem wsadzać w stylu 'na mozgova' ponad Gasolami tego świata), podania są strasznie randomowe i anemiczne, rotacje w kryciu są spierdolone (notoryczne pozostawianie wybitnych strzelców na czystych pozycjach do rzutu za 3). Jednak wciąż nie ma niczego lepszego więc gra się w to, co się ma :)

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 23, 2011, 21:01:44 pm »
Gears of War 3

Ok, są czasem lagi i przewaga hosta w multi denerwuje, randomowe wchodzenie strzałów z Gnasher'a czy ładowanie dwóch magazynków w klienta tylko po to by go powalić również mogły być rozwiązane sprawiedliwiej, ale...ta gra kopie zad jak żadna inna w tym roku. Gram i gram i nie mam dość. Adrenalina, nerwy i satysfakcja tworzą tutaj niesamowitą mieszankę. Dla takich gier kupuje się Xbox'a. Nie zagłębiam się w wygląd czy przedstawioną historyjkę bo choć jedno i drugie jest poprawne to jednak jesteśmy tu po to by uruchomić piłę mechaniczną i rozpruć pierwszego lepszego napotkanego wroga.

Górna półka i tyle - 9+

Unlimited

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 23, 2011, 22:05:21 pm »
NBA 2K12

Grafika: 8+ (minimalnie lepsza niż rok temu, ale nie o tyle aby dać ocene wyższą)

Dźwięk: 9-

Grywalność: 9-
+ klimat kosza
+ greatest mode

Ogólnie: 9- (po raz drugi giera kopie, dla fanów kosza pozycja obowiązkowa)
Po dłuższym ograniu, trochę jednak rozczarowuje. Twarze są fatalne (jakim cudem to się stało - nie wiadomo), monsterdunki/windmille/postery zdarzają się zdecydowanie za często (przynajmniej raz w meczu udawało mi się Griffinem wsadzać w stylu 'na mozgova' ponad Gasolami tego świata), podania są strasznie randomowe i anemiczne, rotacje w kryciu są spierdolone (notoryczne pozostawianie wybitnych strzelców na czystych pozycjach do rzutu za 3). Jednak wciąż nie ma niczego lepszego więc gra się w to, co się ma :)

Pytanko, lepiej NBA 2K11 czy NBA 2K12?

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 24, 2011, 09:56:00 am »
NBA 2K12

Grafika: 8+ (minimalnie lepsza niż rok temu, ale nie o tyle aby dać ocene wyższą)

Dźwięk: 9-

Grywalność: 9-
+ klimat kosza
+ greatest mode

Ogólnie: 9- (po raz drugi giera kopie, dla fanów kosza pozycja obowiązkowa)
Po dłuższym ograniu, trochę jednak rozczarowuje. Twarze są fatalne (jakim cudem to się stało - nie wiadomo), monsterdunki/windmille/postery zdarzają się zdecydowanie za często (przynajmniej raz w meczu udawało mi się Griffinem wsadzać w stylu 'na mozgova' ponad Gasolami tego świata), podania są strasznie randomowe i anemiczne, rotacje w kryciu są spierdolone (notoryczne pozostawianie wybitnych strzelców na czystych pozycjach do rzutu za 3). Jednak wciąż nie ma niczego lepszego więc gra się w to, co się ma :)

Pytanko, lepiej NBA 2K11 czy NBA 2K12?
Ciężko Unli powiedzieć, trochę to co pisał blachor o góry jest prawdą. Giera wydaje się trudniejsza od edycji 2k11 drybling,podanie, cały system zresztą i to może odpychać, ale jak już się wszystko ogarnie to tytuł wsiąka na całego :). Zarówno poprzednia część jak i ta to najlepsze NBA od bodajże Dreamcastowego NBA2K. Powiem Ci tak mimo, że obie gry oceniam tak samo to jednak wybrałbym NBA2k11 (tańsza, łatwiejsza do opanowania dla osób, które nie miały styczności z tą serią).

Unlimited

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 24, 2011, 10:08:07 am »
Dzięki za odpowiedź, mi się system rzutów pod prawą gałką podoba, można robić wiele fajnych rzeczy, jak się nie mylę, ma to też NBA 2K11. Rozumiem że wielkiej różnicy w animacji zawodników nie ma między tymi dwiema częściami?

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 24, 2011, 11:07:24 am »
league of legends

Grafika: 9
Dźwięk: 10 (zimowa plansza rządzi)
Miód: 10

Ocena końcowa 9+


Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 24, 2011, 13:16:06 pm »
Też coś napiszę:

Ace Combat Assault Horizon:

Grafika 8/10 - Jeżeli chodzi o zręcznościowe gry o samolotach to nie ma piękniejszej gry. Nie dam dziewiątki, bo mimo wszystko, fani FPS'ów czy Uncharted przyczepią się do kanciastych komandosów biegających po ziemi w misjach w których latamy helikopterem, uproszczonych modeli czołgów i mniejszych jednostek, cutscenki też nie wyglądają jakoś cudnie. Nie mniej, widoki miasta z wysokości kiedy lecimy genialnie odwzorowanym modelem samolotu i oglądamy cudowne efekty rozpadających się w kłębach dymu i ognia myśliwców to naprawdę zapierają dech w piersiach. Gra jest śliczna bez dwóch zdań, nie mniej ma swoje ograniczenia graficzne które są czymś naturalnym dla gier lotniczych.

Dźwięk i Muzyka 9/10 - wybuchy, dźwięk szybko przelatujących myśliwców, epicka filmowa muzyka. Tu nie ma co się zastanawiać, gra ma rewelacyjną muzykę i dźwięk.

Grywalność 9/10 - osobiście, przeszedłem tą grę 3 razy... i dalej od czasu do czasu odpalam sobie jakąś misje. Dogfight daje tak niesamowitą satysfakcje (zwłaszcza w Multi i na poziomie trudności "ACE" ). Odjąłem punkt, bo nie mam pewności, czy każdy się zakocha w tej grze tak jak ja. No i niektóre misje bywają lekko irytujące (głównie sterowanie śmigłowcem jest ciut przekombinowane), ale misje z myśliwcem czy bombowcem, czysty miód. Gdyby ta gra składała się z samych takich misji dałbym jej 10/10 za grywalność bez zastanawiania się. Jak dla mnie rewelacja :)

Multiplayer 8/10 - osobiście mnie trochę wciągnął :) Dogfight z żywym przeciwnikiem, jest równie efektowny co w singlu, a o wiele bardziej emocjonujący, gdyż lepsi gracze naprawdę świetnie kombinują jakby tu zgubić ogon ;) Do tego fajny klimacik, jak walczysz z customowo pomalowanym prototypowym Su-47 Bierkut :) Czuć klimat walki asów przestworzy :) Naprawdę polecam spróbować. Zwłaszcza tryb "Capital Conquest" ;)

Ogólnie 9/10 - Stary dobry Ace Combat na jaki czekałem, i w którego dalej gram z czystą radością :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 24, 2011, 15:47:40 pm »
league of legends

Grafika: 9
Dźwięk: 10 (zimowa plansza rządzi)
Miód: 10

Ocena końcowa 9+


Jak prezentuje się tryb dla pojedynczego gracza?

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 24, 2011, 20:56:28 pm »
Dzięki za odpowiedź, mi się system rzutów pod prawą gałką podoba, można robić wiele fajnych rzeczy, jak się nie mylę, ma to też NBA 2K11. Rozumiem że wielkiej różnicy w animacji zawodników nie ma między tymi dwiema częściami?
Tu akurat różnica jest największa, sekwencje animacji przy ruszaniu gałką na stopie pivotowej wyglądają jak prawdziwe.



Takie, i lepsze, rzeczy można zrobić. Gra na pleckach ogólnie wymiata w nowym NBA.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 27, 2011, 18:10:44 pm »
Assassins Creed Revelations
Grafika: 9- (trochę polepszone modele postaci i tekstury na nich względem dwójki i BH, poza tym nic więcej, ale to nie szkodzi bo gra utrzymuje nadal wysoki poziom tej generacji)

Dźwięk: 8+

Grywalność: 8-

Ogólnie: 8 (dobra giera, a jak wsiąkniesz w klimat to nawet bardzo dobra)

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 29, 2011, 12:08:24 pm »
league of legends

Grafika: 9
Dźwięk: 10 (zimowa plansza rządzi)
Miód: 10

Ocena końcowa 9+


Jak prezentuje się tryb dla pojedynczego gracza?

Z botami gra się beznadziejnie :f

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 14, 2012, 18:38:30 pm »
Assassins Creed Brotherhood
Grafika: 8+

Dźwięk: 8+

Grywalność: 8-
+ misje Leonarda
+ klimat

Ogólnie: 8


Need for Speed: Hot Pursuit
Grafika: 8+ (bardzo ładna giera, no ale wiadomo kto to robił)

Dzwięk: 8+(fajne kawałki aż chce się grać)

Grywalność: 8
+ burnoutowa otoczka
+ szybkość
+ AI
+ pościgi
+ fury
+ przyjemny arcadowy model jazdy

Ogólnie: 8 (najlepszy Need for Speed jaki kiedykolwiek powstał, no ale nic dziwnego wyszedł spod ręki Criterion)



Need for Speed: The Run
Grafika: 7- (w porównaniu z Hot Pursuit to wygląda jak gówienko)
+ oświetlenie

Dźwięk: 7
- kawałki takie sobie bez polotu

Grywalność: 6
+ filmowa otoczka
-  model jazdy
 
Ogólnie: 6+ (w porównaniu z Hot Pursuit  to tytuł o dwie klasy gorszy)


Darksiders
Grafika: 6+

Dźwięk: 7

Grywalność: 7+
+ czas gry
+ rozbudowanie
- za dużo zagadek jak dla mnie

Ogólnie: 8= (całkiem fajna gra,czekam na drugą część)




Rayman Origins
Grafika: 8 (wygląda super, ale Trine to nie jest)

Dźwięk: 9- (coś wspaniałego)

Grywalność: 7+
+ czas gry
+ humor
+ poziom trudności

Ogólnie: 8= (Dla fanów platformówek tytuł obowiązkowy)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2012, 10:55:17 am wysłana przez Kyokushinman »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 16, 2012, 00:59:32 am »
Lubię sposób w jaki oceniasz, Kyo, kolego. Niezwykle przypomina mi mój własny (abstrahując plusy, za którymi notabene nie przepadam).

Podobnie sadzę, że w Dksd przekombinowano z zagadkami. Bardzo dobra walka, niezgorszy system, wyborna wręcz praca kamery, ciekawi przeciwnicy, a tu takie rozczarowanie.  :mad:
Jednak mniej jak 9/10 za oprawę Rajmana bym nie dał.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 19, 2012, 09:52:28 am »
Lubię sposób w jaki oceniasz, Kyo, kolego. Niezwykle przypomina mi mój własny (abstrahując plusy, za którymi notabene nie przepadam).

Podobnie sadzę, że w Dksd przekombinowano z zagadkami. Bardzo dobra walka, niezgorszy system, wyborna wręcz praca kamery, ciekawi przeciwnicy, a tu takie rozczarowanie.  :mad:
Jednak mniej jak 9/10 za oprawę Rajmana bym nie dał.
Tak masz racje plusy są nie potrzebne, ale minusy już tak. Co do Raymana to jakby wyglądał jak Trine 2 do 9 bym dał, natomiast w tej postaci nie ma o tym mowy.


RAGE
Grafika: 9-

Dźwięk: 8+

Grywalność: 8-

Minusy:
- fabuła (praktycznie brak)
- bohater niemowa
- zakończenie (gra kończy się praktycznie po zwykłej misji)
- doczytywanie tekstur (po wrzuceniu na HDD wszystko jest już jednak do przełknięcia)
- brak wstawek real time z prawdziwego zdarzenia

Ogólnie: 8+ (bardzo dobra gra, polecam)
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2012, 08:06:40 am wysłana przez Kyokushinman »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 19, 2012, 11:08:18 am »
Lubię sposób w jaki oceniasz, Kyo, kolego. Niezwykle przypomina mi mój własny (abstrahując plusy, za którymi notabene nie przepadam).

Podobnie sadzę, że w Dksd przekombinowano z zagadkami. Bardzo dobra walka, niezgorszy system, wyborna wręcz praca kamery, ciekawi przeciwnicy, a tu takie rozczarowanie.  :mad:
Jednak mniej jak 9/10 za oprawę Rajmana bym nie dał.
Tak masz racje plusy są nie potrzebne, ale minusy już tak. Co do Raymana to jakby wyglądał jak Trine 2 do 9 bym dał, natomiast w tej postaci nie ma o tym mowy.


RAGE
Grafika: 9

Dźwięk: 8+

Grywalność: 8

Minusy:
- fabuła (praktycznie brak)
- bohater niemowa
- zakończenie (gra kończy się praktycznie po zwykłej misji)
- doczytywanie tekstur (po wrzuceniu na HDD wszystko jest już jednak do przełknięcia)
- brak wstawek real time z prawdziwego zdarzenia

Ogólnie: 8+ (bardzo dobra gra, polecam)
Się wie.  :-P

Słuszne oceny dla Rage. Na bohatera niemowę bym nie marudził. W wielu hitach taki występuje. On ma strzelać, a nie dyskutować.