Autor Wątek: Wasze oceny gier  (Przeczytany 293004 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #200 dnia: Stycznia 04, 2013, 09:23:15 am »
Z ostatnich gierek:

Fallout 1 10 10 10 10
Fallout 2 10 10 10 10
Fallout 3 8 8 8 8
Fallout New Vegas 8 8 9 9
Deus Ex Human Revolution 8 9 9 9

Jak coś sobie przypomnę to wrzucę, więc stay tuned!

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #201 dnia: Stycznia 04, 2013, 09:26:25 am »
tytacz, w fallouty grasz na jakimś patchu na grafę, wyższa rozdziałka itd., czy pykasz w oryginale?

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #202 dnia: Stycznia 04, 2013, 09:34:08 am »
Są fanowskie patche na rozdzielczość, ale wtedy masz mrowisko na ekranie i czytanie tekstu może być niekomfortowe.

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #203 dnia: Stycznia 04, 2013, 11:51:09 am »
Assasinc Creed 3

Masa cudownych trailerów, zapowiedzi i ogólnie wyszło jedno wielkie rozczarowanie. Gra jest nawet nudniejsza od pierwszej częsci. Na plus zdecydowanie klimat pogranicza i czas w którym rozgrywa sie gra. I najmocniejszy element czyli bitwy morskie. Ubi powinno zainteresowac sie tym tematem bo wyszło im genialnie. Grafa strasznie nierówna, masa bugów jednak całokształt zdecydowanie na plus. A minusy?. Jak dla mnie bardzo słaba postać Connora z którego marny Assasin, cholernie nudne misje, nowe zabawki prawie kompletnie nieprzydatne. I ta fabuła bo niby grałem tylko dla niej ,ale historia Ezia zdecydowanie ciekawsza. No i beznadziejne zakończenie idealnie podsumowało gre. Wkurza tez bardzo słaba muzyka a przeciez to był duzy atut poprzednich czesci. Szkoda że nie ma juz naszego człowieka w Ubi bo by się tłumaczył :).

Grafa 9
Muzyka 7
Ogólna 7

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #204 dnia: Stycznia 04, 2013, 13:00:46 pm »
Gra jest nawet nudniejsza od pierwszej częsci.

O kuźwa. A myślałem, zę coś poprawili względem tych 1. Nawet sie zastanawiałem czy by nie kupić tej 3 części, ale w takim przypadku podziękuję.

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #205 dnia: Stycznia 04, 2013, 13:02:28 pm »
Jeśli jesteś fanem poprzednich czesci to jednak mimo wszystko polecam...pożyczyc od kogos :).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #206 dnia: Stycznia 04, 2013, 15:54:18 pm »
Najlepiej oceniać gry system - podoba mi się - nie podoba mi się. Rozwlekanie się na osobne ocenianie każdego aspektu gry w skali od 1 do 10 może przyprawić o ból głowy. Kiedyś sam oceniałem gry w skali 1-10, a nawet 1-100 (ale w sumie to to samo) i w pewnym momencie stwierdziłem, że kilka tytułów miało podobne oceny, ale diametralnie różniły się moje odczucia ich względem.

Oczywiście do systemu, który podałem można dodać jeszcze wyśrodkowaną opinię, co w deseń - średnia - kiedy gra ma elementy, które się podobają i takie, które się nie podobają, ale żadna kategoria nie góruje wyraźnie nad drugą.

Moim zdaniem wrzucanie + i - czy szyn do ocen to jeszcze większe rozdrabnianie się, które może przyprawić innych o zawrót głowy, no ale każdy robi to co lubi i ocenia w sposób jaki mu pasuje.
Wartościowy opis i machnięcie małej recenzji jest w ch** lepsze od jakiejkolwiek oceny. Co mi powie, że użytkownik X dał jakiejś grze 9? Inny dał 7 i wszystko ch** strzela ;)
Ocena z założenia jest tylko wartością poglądową, pomocniczą, niejakim podsumowaniem. Dlatego najważniejszy jest zawsze opis i tekst. Natomiast zestawienie wielu ocen (czy średnia ocen) mówi nam jak gra jest powszechnie postrzegana. Jeśli widzimy, że gra zbiera zajebiste noty, to bardzo możliwe, że i nam się spodoba (jest to proporcjonalnie bardziej prawdopodobne niż jak gra zbiera słabe noty). Wiadomo jednak, że końcowa ocena należy tylko do nas, gdy już zapoznamy się z produktem.

W skali 1-10, 7 oznacza grę dobrą, 8 bardzo dobrą, a 9 świetną - więc coś nam to mówi (niewiele, ale zawsze).

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 049
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #207 dnia: Stycznia 04, 2013, 16:53:16 pm »
Kolejna giera ukończona i ocena.

Call of Duty Black Ops 2 (ocena singla w multi nie gram)

Grafika: 8+ (Co kolejna część nowe poprawki doprowadziły do tego, że ten tytuł robi dobre wrażenie)

Dźwięk: 8

Grywalnosć: 8-

Wady:
- krótka kompania

Ogólnie: 8-


Na koniec zestawienie ocen poszczególnych części w które grałem.

1. Black Ops  (zdecydowanie najlepsza i najciekawsza kompania)                   ocena: 8
2. Modern Warfare 2                                                                                          ocena: 8
3. Modern Warfare   (najbardziej klimatyczna ze wszystkich części)                 ocena: 8-
4. Modern Warfare 3                                                                                          ocena: 8-
5. Black Ops 2                                                                                                     ocena: 8-
6. World at War                                                                                                  ocena: 8=
7. Call of Duty 3 (najdłuższa, ale najnudniejsza i najgorsza zdecydowanie)      ocena: 6



Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #208 dnia: Stycznia 04, 2013, 17:01:51 pm »
Wady:
- krótka kompania
W zwartym szeregu szli?

el becetol

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #209 dnia: Stycznia 04, 2013, 21:03:14 pm »
1. Black Ops  (zdecydowanie najlepsza i najciekawsza kompania)                   ocena: 8
2. Modern Warfare 2                                                                                          ocena: 8
3. Modern Warfare   (najbardziej klimatyczna ze wszystkich części)                 ocena: 8-
4. Modern Warfare 3                                                                                          ocena: 8-
5. Black Ops 2                                                                                                     ocena: 8-
6. World at War                                                                                                  ocena: 8=
7. Call of Duty 3 (najdłuższa, ale najnudniejsza i najgorsza zdecydowanie)      ocena: 6

Pomimo tego systemu minusów i szyn jednak wychodzi że jedne 8- jest lepsze od drugiego 8-




szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #210 dnia: Stycznia 04, 2013, 22:09:43 pm »
1. Black Ops  (zdecydowanie najlepsza i najciekawsza kompania) 
W sensie główni bohaterowie?

1. Black Ops  (zdecydowanie najlepsza i najciekawsza kompania)                   ocena: 8
2. Modern Warfare 2                                                                                          ocena: 8
3. Modern Warfare   (najbardziej klimatyczna ze wszystkich części)                 ocena: 8-
4. Modern Warfare 3                                                                                          ocena: 8-
5. Black Ops 2                                                                                                     ocena: 8-
6. World at War                                                                                                  ocena: 8=
7. Call of Duty 3 (najdłuższa, ale najnudniejsza i najgorsza zdecydowanie)      ocena: 6

Pomimo tego systemu minusów i szyn jednak wychodzi że jedne 8- jest lepsze od drugiego 8-




:lol:

A można było tego uniknąć, gdyby zastosować się do systemu Jurasa...

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #211 dnia: Stycznia 05, 2013, 00:43:34 am »
System Jurasa jest wprost do tego stworzony

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #212 dnia: Stycznia 05, 2013, 13:17:28 pm »
I tak najlepsze recenzje pisał prart. Jak on coś skrobnął to nawet w crapa chciało się zagrać, aby się przekonać na własnej skórze. Szkoda, że już go na forumku nie ma, bo nie raz swoimi tekstami sprawiał, że sięgałem po dany tytuł lub go odświeżałem.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 049
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #213 dnia: Stycznia 15, 2013, 08:10:09 am »
Kolejna oceny i jedna bardzo ważna korekta oceny Dead or Alice 5 (czyli rozczarowanie grą jeszcze bardziej po wieczornych walkach z kumplem).

Dead or Alive 5

Grafika: 6+ (Twarze postaci wyglądają spoko, ale ich wychudzona sylwetka i rozmazane tekstury na niej już bardzo słabo, do tego tragicznie wyglądający ogień, alasing, szaro bura kolorystyka, poucinana animacja przy ciosach i zwolnienia jej w trakcie walki i po jej zakończeniu. To jeszcze pikuś bo areny, które w każdym DoA wyglądały kapitalnie teraz prezentują najgorszą jakość jaką można na tej generacji prezentować. Tekstury na nich gorsze niż w grach na Nintendo 64 tam przynajmniej były zalane tutaj straszą poszarpanymi krawędziami. Więcej nie będę pisał bo szkoda, powiem tylko tyle, że tą grę PS2 uciągnie bez pierdnięcia)

Dźwięk: 6 (Trzyma poziom grafiki hehe. Słabe kawałki a do tego beznadziejne odzywki po walce)

Grywalność: 7 (System jako taki trzyma się jeszcze chociaż animacja ruchów to już nie to co kiedyś, do tego przechwyty które sprawiały kiedyś tyle radości zostały spierdzielone teraz ciężko jest jakikolwiek cios przechwycić)
 

Nie będe pisał o wadach bo jest ich zbyt dużo napisze tylko plusy:
+ biust Tiny
+ system walki jeszcze trzyma w miarę poziom
+ twarze wyglądają lepiej niż w poprzednich częściach

Ogólnie: 6 (Dla mnie i dla kumpla, który ze mną grał to wielkie rozczarowanie i hańba na serii. Bez pana Tomonobu ta giera straciła klimat i swoją wartość podobnie jak Ninja Gaiden 3. Jak ten gość nie powróci do Tecmo w co wątpię to możemy się pożegnać z dobrą grą z tej serii)



A teraz przyjemniejsza rzecz, czyli ocena Halo 4.

Halo 4

Grafika: 9 (Jedna z najładniejszy gier tej generacji. Kapitalne tekstur, które w niektórych miejscach po prostu rozwalają a do tego fenomenalne oświetlanie. Kto dojdzie do jaskini zobaczy, że słów nie wyrzucam o tak sobie. Wreszcie Halo wygląda tak jak chciałem. Absolutnie pierwsza klasa)

Dźwięk: 9- (Nowa muza prezentuje się bardzo dobrze zwłaszcza pod koniec gry)

Grywalność: 8+ (Jeśli o strzelaniny chodzi to mamy zdecydowanie najwyższy poziom)

Wady:
- może trochę zbyt krótka przygoda


Ocena: 9= (Co tutaj będę więcej pisał super giera)




Far Cry 3

Grafika: 9= (Bardzo dobra oprawa wizualna, ostre żywe kolory plus do tego spoko oświetlenie i duży obszar musi dawać rade jedynie do czego się mogę przyczepić to animacja działająca w 20 klatkach a podczas jazdy samochodem spada jeszcze bardziej)

Dźwięk: 9- (Super muza a ta przygrywająca podczas palenia trawy w jednej z misji odlot)

Grywalniosć: 8+ (Giera wciąga jak bagno trudno czasami się oderwać jak już się wsiąknie. Na wyspie jest masa roboty)


Wady:
- misji fabularnych mogło by być więcej
- animacja w 20 klatkach a przy jeździe samochodem zdecydowanie mniej

Ogólnie: 9=



A tutaj ocena crapa.

SSX

Grafika: 5 (Gra wygląda zdecydowanie gorzej od SSX 3, lokacje święcą pustkami, detali brak, każda trasa wygląda tak samo pusto jak poprzednia, śnieg wygląda tragicznie, normalnie odnoszę wrażenie że to jakiś biały beton, jazda na tym przypomina Tony Hawka a nie snowboard, oświetlania praktycznie brak do dzisiaj pamiętam jak słońce dawało czadu w SSX 3 tutaj tego nie ma. Jedynie postacie i horyzont wyglądają lepiej)

Dźwięk: 8+

Grywalność: 4 (Bardzo słabo, w to praktycznie nie da się grać, jedna wielka nuda w porównaniu ze starymi częściami. Można jedynie zobaczyć inne trasy które i tak wyglądają podobnie i to wszystko)


Wady: (Cała masa, ale wymienię tylko te największe)
- grafika
- pustka na trasach
- wszystkie trasy podobne do siebie
- model jazdy
- brak klimatu poprzednich odsłon


Ogólnie: 4 (Ta grę omijać szerokim łukiem, jedynie fani mogą sobie zobaczyć, ale tylko zobaczyć)




Assassins Creed 3

Grafika: 9 (Super oprawa wizualna, widać, że giera działa na nowym silniku. Wiosna w tej grze wygląda kapitalnie, a burza jeszcze lepiej w dodatku do tego w zimie efekt załamującego śniegu zrobiony jest bardzo dobrze jak na tak rozległą grę. Początkowo zmyliły mnie filmiki na you tube jakby tego efektu nie było, ale jest i daje rade. Zastrzeżenia mam tylko do animacji która w mieście spada strasznie)


Dźwięk: 8+


Grywalność: 8-


Wady:
- Masa bugów w postaci przenikania, zacięć, no i nie doczytywania się obiektów. Ja miałem taki, że nie doczytał mi się punkt gdzie mam się udać w 4tej sekwencji i musiałem grać od początku bo nic się nie dało zrobić
- Zwalniająca animacja w mieście
- Beznadziejne zakończenie Desmonda
- Zbyt mała różnorodność zwierząt w lesie


Ogólnie: 8


Porównanie ocen wszystkich części serii

1. AC 2      8+
2. AC:R      8
3. AC 3      8
4. AC:B      8-
5. AC         8=
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2013, 14:29:02 pm wysłana przez Kyokushinman »

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #214 dnia: Stycznia 17, 2013, 07:52:23 am »
Czyli jedyne plusy to animacja i pory roku.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 049
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #215 dnia: Stycznia 17, 2013, 13:56:00 pm »
Czyli jedyne plusy to animacja i pory roku.
Nie nie tylko, do tego można dorzucić klimat i etapy końcowe Connora


Kolejny tytuł

Sleeping Dogs

Grafika: 8- (W nocy przy deszczu i z oświetlonymi neonami można dać więcej, ale ogólnie na tyle zasługuje)

Dźwięk: 8

Grywalność: 7+

Wady;
- zbyt krótka fabuła
- ubogi system walki, ciosy co prawda wyglądają spoko, ale zestaw ruchów nie powala jest ich bardzo mało

Ogólnie: 8=
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2013, 10:39:08 am wysłana przez Kyokushinman »

Spidey^

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #216 dnia: Stycznia 19, 2013, 16:31:56 pm »
Call of Duty Black Ops 2 (ocena singla w multi nie gram)
W multi nie grasz bo młócisz na piratach i tyle w temacie :roll:. Zagrać w CODa i nawet nie liznąć multi to tak jakby iść na dziwki i skończyć na rozmowie.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #217 dnia: Stycznia 19, 2013, 16:42:34 pm »
Błąd. To tak, jak iść na dziwki i liczyć, że będziesz się z jedną dobrze bawił. Okazuje się jednak, że jest ch**owa, kończy szybciej od Ciebie i żeby to zrekompensować, musisz wziąć więcej dziewczynek na raz.
Czujesz, że wydałeś za dużo kasy na słabą dziwkę. CoD w pigułce.

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #218 dnia: Stycznia 19, 2013, 17:05:02 pm »
Błąd. To tak, jak iść na dziwki i liczyć, że będziesz się z jedną dobrze bawił. Okazuje się jednak, że jest ch**owa, kończy szybciej od Ciebie i żeby to zrekompensować, musisz wziąć więcej dziewczynek na raz.
Czujesz, że wydałeś za dużo kasy na słabą dziwkę. CoD w pigułce.

Wpis.

Tylko co jak multi w Codzie znam tylko ze Split Screena? o__O''

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #219 dnia: Stycznia 19, 2013, 17:11:44 pm »
to tak jakbyś poszedł do dziwki z kumplem. niby się bawisz ale nie na 100 % bo masz obawę że możesz zachaczyć o jego chu** a co gorsza stać się celem podczas jego szczytowania.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #220 dnia: Stycznia 19, 2013, 17:13:43 pm »
Eee, ale czemu gadacie tu o dziwkach skoro:

Cytuj
Zresztą mnie otaczają czasami takie laski że jakbyś zobaczył jedną na żywo to bolec by ci stał przez miesiąc .

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #221 dnia: Stycznia 19, 2013, 17:31:20 pm »

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #222 dnia: Stycznia 19, 2013, 17:41:20 pm »
no dobra wim, FAIL. W ROBOCIE SIEDZE NO, TAKŻE MOŻE SIĘ TAKIE COŚ ZDARZYĆ BO ROBIĘ TO SZYBKO.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #223 dnia: Stycznia 19, 2013, 17:46:13 pm »

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #224 dnia: Stycznia 21, 2013, 20:42:35 pm »
MGS3:HD 11/10

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 049
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #225 dnia: Stycznia 24, 2013, 10:38:24 am »
Resident Evil 6

Grafika: 8- (Dużo gorsza oprawa wizualna niż w RE5 a wszystkiemu winne są bardzo słabe tekstury poziom RE4 o ile nie gorsze, postacie też zostały zubożone w stosunku do piątki. Animacja śmiga na poziomie od 32 do 16 klatek i to najbardziej rzuciło mi się w oczy, szczególnie to widać przy większej ilości postaci na ekranie gdzie ich ilość potrafi spaść do tej najniższej wartości. Jedynie na cmentarzu przy padającym deszczu grafa zrobiła na mnie wrażenie no i oświetlenie w niektórych miejscach też spoko dlatego taka wysoka ocena)

Dźwiek: 7

Grywalność: 8 (Gra się nadal fajnie, ale wolałbym 2 długie scenariusze a nie 4 krótkie)

Wady:
- słabe tekstury
- płynność animacji
- słaby design przeciwników
- powtarzający się bossowie
- krótkie kompanie od 7 do 3 godzin
- pogorszona animacja poruszania się postaci głównych i przeciwników
- klimatowi bliżej do filmów z serii RE niż do starszych części serii


Ogólnie: 8 (Mimo dużej liczby wad ta gra broni się długim czasem gry i to jest jej największy plus oraz jest w miarę grywalna. To dobra gra, ale gorsza od części piątej)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2013, 10:39:55 am wysłana przez Kyokushinman »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #226 dnia: Stycznia 24, 2013, 10:53:39 am »

Spidey^

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #227 dnia: Stycznia 24, 2013, 13:42:34 pm »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 049
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #228 dnia: Stycznia 25, 2013, 22:29:36 pm »
Dishonored

Grafika: 5+ (Plus za zachód słońca)

Dźwięk: 8-

Grywalność: 8-

Wady:
- za krótka
- grafika

Ogólnie: 8- (Bardzo dobra gra posiadająca swój unikalny klimat i asasyna jakiego jeszcze nie było a podobieństwo do takich gier jak Bioshock czy Rage czyni ją jeszcze bardziej godną polecenia)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #229 dnia: Stycznia 25, 2013, 22:34:45 pm »
A jak kompania? 30 czy 60 żołdaków?

RaiAlien

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2008
  • Wiadomości: 1 202
  • Reputacja: -18
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #230 dnia: Stycznia 25, 2013, 22:38:02 pm »
DMC: Devil My Cry - 9/10

''When you look at what we're introducing now this what we see the future looking like, not 5 years from now, 50 years from now, 100 years from now.'' - Raikoh from Alienware UK

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 049
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #231 dnia: Stycznia 25, 2013, 22:50:04 pm »
A jak kompania? 30 czy 60 żołdaków?
Specjalnie dla Ciebie 90 żołdaków


Need for Speed Most Wanted

Grafika: 9- (Tekstury na podłożu dają rade konkretnie, szkoda tylko, że poszarpane krawędzie walą po oczach)

Dźwięk: 8+

Grywalność: 8-

Wady:
- free roaming (W wyścigach tego nie trawie)
- brak AA

Ogólnie: 8 (Podobnie jak w przypadku Hot Pursuit Criterion dało rade. The Run się do tych gier nie umywa)


svonston

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #232 dnia: Stycznia 25, 2013, 22:51:01 pm »
Pamiętasz na ile oceniłeś The Run?

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 049
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #233 dnia: Stycznia 25, 2013, 22:53:53 pm »
Pamiętasz na ile oceniłeś The Run?
Już dobrze nie pamiętam czy w ogóle oceniałem tutaj Runa, ale coś koło 6/10 bym dał.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #234 dnia: Stycznia 27, 2013, 15:59:04 pm »
Max Payne 3 (PC)

Grafika: 8-
Ogólnie prezentuje się nieźle, czasem nawet świetnie, ale jest tu także sporo słabszych jakościowo elementów i nieraz gra wygląda przeciętnie. Niestety nie jest tak dobrze jak na sprytnie zmontowanych trailerach.

Dźwięk: 7+
Nie mam zbytnio czego zarzucić jakości udźwiękowienia, lecz nie mam też specjalnie czym się zachwycać. Muzyka spoko, odgłosy mogą być, a głosy postaci zostały dobrze dobrane. Nie ma tu jednak nic, co na dłużej zapadnie w pamięć.

Grywalność: 7
Max Payne 3 to typowo straoszkolna produkcja. Fabuła niby jest, ale ani ziębi ani grzeje. Jest jedynie pretekstem do rozwałki. W tej grze możemy strzelać, strzelać, strzelać, jeszcze trochę strzelać, a później postrzelać - no i to właściwie cały repertuar wrażeń. Po przejściu pierwszego rozdziału wiemy jak będzie wyglądać cała gra. Zwykle odbywa się to tak: wchodzimy do pomieszczenia (małego, albo średniej wielkości; niekiedy akcja dzieje się na otwartym terenie, ale nie robi to różnicy, bo i tak czujemy się jak w pomieszczeniu), rozwalamy wszystko co się rusza, oglądamy przerywnik, wchodzimy do następnego pomieszczenia, znów rozwalamy wszystko w zasięgu wzroku, itd.
Samo strzelanie i rozwałka jest zrealizowana na najwyższym poziomie i bardzo przypomina Uncharted. W dodatku AI daje radę, a przeciwnicy fajnie reagują na kule. Broni jest sporo, jednak nie ma wielkiej różnicy jakiej aktualnie używamy. Całą grę (poza paroma momentami) można by spokojnie przejść z najprostszym pistoletem.
Czym dłużej grałem tym bardziej męczyła mnie ta jednostajność rozgrywki. Cały czas, w kółko i w kółko, to samo. Gdyby chociaż fabuła była tak dobra jak np. w dwójce Max Payne'a, to może inaczej bym patrzył na gameplay? Niestety, jest mocno średnia i nie wzmacnia naszej motywacji. Max to z kolei cyborg i one man army, i jakoś nie potrafiłem się przekonać do jego rozterek, które kończyły się zawsze i tak dziesiątkami trupów.

Całość: 7
Max Payne 3 to bez wątpienia dobra gra. Tylko zbyt mocno stawia na jeden element. Strzelanie, chowanie za osłonami itd. jest świetne, ale ile można? Dla mnie było tego za dużo (tym bardziej, że gra jest całkiem długa). Chciałbym od gry czegoś więcej, niż rozwalanie kolejnych hord napastników. Przydałaby się lepsza fabuła i chociaż trochę różnorodności (w postaci np. różnorodnych lokacji - bo te są tylko z pozoru różnorodne). Poza tym gra jest w całości oparta o tryb rozgrywki, który świetnie znam z innych gier i nie jest on już niczym nowym. Można powiedzieć, że jest mnóstwo gier, w których właściwie tylko strzelamy, ale najczęściej wyróżniają się one jeszcze innymi elementami (pomysłowymi lub otwartymi lokacjami, ciekawymi broniami, dobrą fabułą itd.), a tutaj tego nie ma. Gra od początku do końca jest niemal identyczna.

Ci, którym nie przeszkadza małe zróżnicowanie rozgrywki, z pewnością będą się przy trzecim Maxie znakomicie bawić. Ja wymagam od gier trochę więcej i dlatego nie mogę wystawić oceny wyższej niż "7". Bo to dobra gra, ale nie na tyle bym mógł ją zapamiętać na dłużej. Twórcy chcieli zachować klimat staroszkolnych produkcji i to im się chyba udało. Czasy się jednak zmieniły i rynek gier oferuje obecnie dużo więcej niż kiedyś.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #235 dnia: Stycznia 27, 2013, 17:29:40 pm »
W Maxie chodzi o strzelanie, a to było było zrobione bardzo dobrze. Bez zbędnych udziwnień. Co do braku różnorodności miejscówek to się nie zgodzę :wink:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #236 dnia: Stycznia 27, 2013, 17:32:56 pm »
Podobno legendarny Kyodalszaczęśćnicku ma tutaj zamieścić reckę najnowszego DmC. Prawda to, czy znowu ktoś plotkuje w internecie?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #237 dnia: Stycznia 27, 2013, 17:37:13 pm »
Prawda. Ma być nawet jedna ocena na szynach (za styl walki) i najwyższa nota za charyzmę Dantego. Pewne info.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2013, 17:38:58 pm wysłana przez Kert »

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #238 dnia: Stycznia 27, 2013, 17:42:28 pm »
Prawda. Ma być nawet jedna ocena na szynach (za styl walki) i najwyższa nota za charyzmę Dantego. Pewne info.

Może jakieś źródło? Bo coś ściemniasz :/ Nie wierzę, że największe serwisy typu IGN, Gametrailers czy Gamespot nie pisały o zapowiedziach tak głośnej recenzji...

Jest może jakieś odliczanie do odliczania do premiery recenzji Kyo?

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #239 dnia: Stycznia 27, 2013, 17:44:46 pm »
No, to teraz już pewniak. Tylu plotek to nawet next geny nie mają. Czekam mocno.