Autor Wątek: Wasze oceny gier  (Przeczytany 292643 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #280 dnia: Marca 01, 2013, 10:13:02 am »
Myślałem że nie zrobią platynki w U3 bo nie chciałem online passa wykorzystywać a tu proszę będzie się dało :)
Yeahh, me and hate that's an odd couple

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #281 dnia: Marca 01, 2013, 10:18:04 am »
Darksiders 2

Zacznijmy od tego, że uwielbiam tego typu gry więc jeśli ktoś uzna, że moja ocena jest nieadekwatna do tego co sami przeżyli to trudno - post-apokaliptyczny świat Darksiders łykam chętniej od durnych CoDów czy przereklamowanego GTA. Chodzi mi o przyjemność z grania, nie o rodzaj rozgrywki.
Pierwsze co mnie przygniotło w D2 to ogrom świata (światów?). Nieczęsto się zdarza by gry miały tak rozległe tereny do eksploracji, nie wspominając o tym, że cały czas znajduję coś nowego, jakąś norę, jaskinię czy inną lokację gdzie mogę znaleźć coś ciekawego. W odróżnieniu od ludzi, którzy czuli się znużeni tym ciągłym łażeniem i kombinowaniem, ja miałem momenty kiedy właśnie kończyłem grać, wstawałem by odłożyć pada, lecz zamiast go odłożyć stałem przed TV przez 5 minut sprawdzając co jest w kolejnym pomieszczeniu. Kiedy już się zorientowałem jak głupio to wyglądało siadałem i grałem dalej kończąc sesję o godzinie nie sprzyjającej w ogóle odpoczynkowi.
Recz teraz będzie o kombinacjach broni, której w tej odsłonie jest zatrzęsienie. Cała masa kos i toporów z różnymi atrybutami potrafi nieźle wciągnąć w analizę tych najlepszych bądź pasujących do danego starcia. Nie żeby to było konieczne bo można dopakować jedną Possessed Weapon bądź dwie i lecisz na złamanie karku, a nic nie jest w stanie cię zatrzymać, ale nawet przy nich trzeba podłubać i wybrać do upgrade'ów stosowną broń.
Sama rozgrywka to esencja Darksiders. Masa questów, lochów do zwiedzenie jest więcej niż konstytucja przewiduje, przeciwnicy są jak dla mnie wystarczająco zróżnicowani by powiedzieć, że jest ich od wuja. Lokacje otwarte potrafią przynudzić, ale kiedy dotrze się do jakiegoś zamku, gdzie trzeba kombinować niekiedy całkiem sporo, nuda ginie i tonie się w odmętach kombinowania. Okazjonalna rozwałka wrogów, tuzin bossów i mamy grę co najmniej udaną.
Wiadomo było od początku, że serwując taką potężną połać terenu THQ nie mogło uniknąć braków w wyglądzie gry, ale jak dla mnie jest przyzwoicie. Przecież ten komiksowy feeling gry też jest dla niej unikalny. Bardzo lubię te statyczne filmiki prezentujące fabułę. W Darksiders 2 są one bardzo klimatyczne. Chciałoby się zagrać pozostałymi dwoma braćmi, ale niestety...twórca gry poszedł w cholerę.
Odnotowałem jeden wielki minus gry (PS3), a są to zwiechy po 30ej godzinie grania. Freeze'y występowały u mnie głównie przy walce z zieloną zgnilizną, ale nie wyobrażam sobie przechodzenia 100 fal w Crucible i gra miałaby zdechnąć przy 90ej. Żadnego patcha, żadnego usprawnienia = soczyste faki.

Ocena: Natalie Portman, bo choć jest świetnie to jednak czasem można doświadczyć zwiechy, jak w przypadku Natalki śmiejącej się jak down przy okazji wręczenia jej jakiejś nagrody.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #282 dnia: Marca 01, 2013, 10:57:34 am »
Chyba kupię w końcu te D2. :mad: Martwi mnie jedynie opis lootu i broni, bo nie lubię, gdy tego wala się pod nogami tuzinami (vide Torchlight, D3).

Odnotowałem jeden wielki minus gry (PS3), a są to zwiechy po 30ej godzinie grania. Freeze'y występowały u mnie głównie przy walce z zieloną zgnilizną, ale nie wyobrażam sobie przechodzenia 100 fal w Crucible i gra miałaby zdechnąć przy 90ej. Żadnego patcha, żadnego usprawnienia = soczyste faki.
Masz wersję z PS Store? Z tego co pamiętam, na ps3 w przypadku pierwszej części pobranej w e-dystrybucji też zdarzały się chrupnięcia i zwiechy (szczególnie w otwartej, pustynnej lokacji), co w wersji pudełkowej ponoć nie miało miejsca.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #283 dnia: Marca 01, 2013, 11:01:37 am »
Z tego co pamiętam, na ps3 w przypadku pierwszej części pobranej w e-dystrybucji też zdarzały się chrupnięcia i zwiechy (szczególnie w otwartej, pustynnej lokacji), co w wersji pudełkowej ponoć nie miało miejsca.
U mnie w wersji z PSS było ok.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #284 dnia: Marca 01, 2013, 11:12:36 am »
Pamiętam, jak kiedyś o tym pisaliśmy i problem rzeczywiście mógł tkwić w dysku, bądź instalacji.

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #285 dnia: Marca 01, 2013, 14:05:50 pm »
Wersja właśnie z PSS. Więcej osób zgłaszało ten problem. Niektórzy mieli jeszcze mniej szczęścia i w kilku kluczowych miejscach mieli permanentne zwiechy co spowodowało niemożność ukończenia gry. Przykre...

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #286 dnia: Marca 02, 2013, 14:18:37 pm »
Uncharted 3

Grafika: 8+
Zdecydowanie jedna z najładniejszych gier tej generacji. Znakomicie wykonane główne postacie, nad wyraz dobre tekstury (choć nie zawsze), a HDR i inne efekty sprawiają, że czasem idzie się zastanowić, jak ND udało się wyciągnąć tyle z tak leciwej konsoli. Na pochwałę zasługują również zróżnicowane miejscówki. Gra z każdą lokacją gna nas w zupełnie inne zakątki świata, co widać i czuć (szczególnie na chybotliwym pokładzie statku). Niestety oprawa ma też swoje ciemne strony i nieraz przyjdą nas straszyć liczne uproszczenia graficzne. Ogólnie jednak trzeba twórców pochwalić za masę włożonej pracy.

Dźwięk: 9
Odgłosy może nie wyróżniają się na tle innych produkcji AAA (może poza świetnie wykonanym jebnięciem granatu), ale muzyka już tak. Najlepszy jest oczywiście wejściowy kawałek z pierwszego Uncharted, który od razu mega pozytywnie nastraja do gry. Lecz pozostała część ścieżki dźwiękowej również jest wyjątkowo udana. Szczególnie do gustu przypadł mi kawałek z pobytu w Cartagenie.

Grywalność: 9
Stare dobre Uncharted. Czyli niemal idealny mix strzelaniny tpp i gry przygodowej. Niemal idealny, bo osobiście wolałbym większe nastawienie na elementy przygodowe i spokojną eksplorację, no ale na pewno nie można narzekać. Pod tymi względami i tak jest dużo lepiej niż w dwójce. Fabularnie zaś bardziej podobała mi się jedynka (lepszy klimacik imo), jednak i w trójce śledziłem losy bohaterów z zapałem i z trudem odrywałem się do innych zajęć. Cały czas coś się dzieje (czasem aż za dużo) i na nudę nie można narzekać ani przez sekundę.

Całość: 9-
Może z U3 nie będę wiązał tyle miłych wspomnieć, co z pierwszą częścią, lecz bez wątpienia trójeczka spodobała mi się dużo bardziej od dwójki (na której nieco się zawiodłem - była zbyt nastawiona na akcję). Całkiem liczne zagadki i spokojniejsze momenty nadają klimatu całej przygodzie, zaś walka jest dobra jak zawsze (broni jest sporo, a każda zachowuje się inaczej, także miejscówki są często otwarte i pozwalają na podejścia od różnych stron). Szkoda tylko, że końcowa 1/3 gry to głównie strzelanie.
In plus zaliczam również liczne checkpointy. Gra składa się z 22 rozdziałów, a jej przejście zajmuje gdzieś z połowę tej liczby w godzinach (więc jest nieźle).

Uncharted 3 to naprawdę świetna przygoda. Śliczna, miła dla ucha, i przede wszystkim bardzo grywalna. Jest to trzecia część z serii, więc ciężko oczekiwać rewolucji. Jednak jako godny kontynuator historii Nathana Drake'a sprawdza się rewelacyjnie. Stara się łączyć najlepsze cechy obydwu poprzednich części, wciąga i zaskakuje różnorodnością. Zdecydowanie polecam!


Ps. Nie grałem jeszcze ani w multi, ani w coopa, więc oceniam tylko kampanie dla jednego gracza. W multi raczej grać nie będę, ale coopa postaram się sprawdzić.
Z tymi ocenami za grafe to masz niesamowitą rozbieżność U3 8+, H4 7+, Rayman 10 :o. Coś tu nie gra bo wychodzi na to że RO wygląda lepiej niż U3 :o.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #287 dnia: Marca 02, 2013, 14:25:51 pm »
Nie ogarniasz, że można oceniać artyzm, design, a nie tylko SUPERZAJEBISTETEKSTURYCRYSISNAMEDIUMPŁACZEKILLZONE2?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #288 dnia: Marca 02, 2013, 15:09:20 pm »
Z tymi ocenami za grafę, to zawsze jest śliski grunt. Gdyby oceniać przez wgląd na technologię, włożony trud i skomplikowanie oprawy, to U3 wygrywa z Raymanem. Do tego jednak dochodzi ocena wizualnej strony gry, jako całości i jej subiektywny odbiór, a więc poniższe czynniki
artyzm, design
wchodzą w grę. Rayman, Journey wyglądają bajecznie, art style to zenit gamingu ;) i na mniej, niż solidna "9" oprawy tych gier na pewno bym nie ocenił.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #289 dnia: Marca 02, 2013, 15:12:00 pm »
Z tymi ocenami za grafę, to zawsze jest śliski grunt. Gdyby oceniać przez wgląd na technologię, włożony trud i skomplikowanie oprawy, to U3 wygrywa z Raymanem. Do tego jednak dochodzi ocena wizualnej strony gry, jako całości i jej subiektywny odbiór, a więc poniższe czynniki
artyzm, design
wchodzą w grę. Rayman, Journey wyglądają bajecznie, art style to zenit gamingu ;) i na mniej, niż solidna "9" oprawy tych gier na pewno bym nie ocenił.
Jakby giera była full hd to fakt więcej niż osiem można dać, no ale 10 to zdecydowana przesada.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #290 dnia: Marca 02, 2013, 15:12:58 pm »
A Ty dalej nie zrozumiałeś :roll:

lupinator

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #291 dnia: Marca 02, 2013, 15:14:20 pm »
Zrozumiał, bo myśli logicznie.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #292 dnia: Marca 02, 2013, 15:15:08 pm »
Zrozumiał, bo myśli logicznie.
Bardziej niż ty to na pewno.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #293 dnia: Marca 02, 2013, 15:17:11 pm »
Zrozumiał, bo myśli logicznie.
No tak. Systemem zero-jedynkowym Full HD daje od razu minimum 8 za grafikę. Stąd też skala ogólna 7-10.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #294 dnia: Marca 02, 2013, 15:21:19 pm »
Zrozumiał, bo myśli logicznie.
No tak. Systemem zero-jedynkowym Full HD daje od razu minimum 8 za grafikę. Stąd też skala ogólna 7-10.
Rayman ma 8 w chwili obecnej z full hd dałbym 8+. Popatrz na Trine 2 gra niszczy oprawą Raymana i co taki tytuł na ile zasługuje w skali POKa na chyba 12.

Z tą skalą to ty Kert naprawdę masz problem. Ja już nie mam sił na tłumaczenie i tego nie będę robił bo to jest za łatwe.
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2013, 15:23:45 pm wysłana przez Kyokushinman »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #295 dnia: Marca 02, 2013, 15:22:43 pm »
Dalej nie rozumiesz  :cry:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #296 dnia: Marca 02, 2013, 15:25:58 pm »
Zrozumiał, bo myśli logicznie.
No tak. Systemem zero-jedynkowym Full HD daje od razu minimum 8 za grafikę. Stąd też skala ogólna 7-10.
Rayman ma 8 w chwili obecnej z full hd dałbym 8+. Popatrz na Trine 2 gra niszczy oprawą Raymana i co taki tytuł na ile zasługuje w skali POKa na chyba 12.

Z tą skalą to ty Kert naprawdę masz problem. Ja już nie mam sił na tłumaczenie i tego nie będę robił bo to jest za łatwe.
Nie mam problemu. Do tego system plusów i minusów jest zaskakująco czytelny, a instrukcja Jurasa to już w ogóle jak przewodnik dla głąbów.
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2013, 15:28:27 pm wysłana przez Kert »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #297 dnia: Marca 02, 2013, 15:26:54 pm »
Dalej nie rozumiesz  :cry:
Doskonale rozumie, ale tłumaczył już wam nie będe. Zresztą sami sobie na pytanie odpowiadacie art styl i design to nie wszystko i Rayman to ma na wysokim poziomie, ale na oprawe składają sie jeszcze inne czynniki.

Kert jak tak ci przeszkadzają plusy i minusy to mogę dac to jeszcze w procentach wtedy to bedzię afera hehe :lol:. Pocieszę Cie nie zamierzam.
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2013, 15:28:55 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #298 dnia: Marca 02, 2013, 15:28:35 pm »
A ile odejmujesz z oceny ogólnej w zależności od liczby pikseli na ekranie?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #299 dnia: Marca 02, 2013, 16:32:19 pm »
Z tymi ocenami za grafe to masz niesamowitą rozbieżność U3 8+, H4 7+, Rayman 10 :o. Coś tu nie gra bo wychodzi na to że RO wygląda lepiej niż U3 :o.
Dla mnie wygląda lepiej, choć ciężko porównywać te gry. RO ma grafikę 2D i jest to najładniejsza gra 2D w jaką grałem. Nie wiem, co jeszcze można by tu poprawić. Poza tym design strasznie mi się spodobał. Dlatego 10. I zdania nie zmienię. To, że technicznie RO nie robi takiego szału jak U3 nie ma tu żadnego znaczenia. Oceniam swoje odczucia wizualne, a te były na pewno dużo wyższe niż w przypadku H4 czy U3, które mają niezłą grafikę, ale też sporo niedoróbek. Natomiast RO, co każde odpalenie mnie zachwycał stylowym pięknem. Zresztą wystarczy przeczytać komentarz pod oceną, w którym uzasadniałem swoją decyzję.

Jakby giera była full hd to fakt więcej niż osiem można dać, no ale 10 to zdecydowana przesada.
W RO grałem na PC w 1080p.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #300 dnia: Marca 03, 2013, 14:33:15 pm »
Dead Space 3

Grafika: 8+ (Minimalnie lepsza od dwójki, na szczególną uwagę zasługuje spoko wyglądający śnieg wraz z śladami na nim. Tak dobrze jak w Uncharted 2 nie jest, ale efekt daje radę)

Dźwięk: 8

Grywalność: 8- (Trzyma poziom poprzednich części  z tym wyjątkiem, że tutaj mamy bardzo dużo strzelania, więcej nawet niż w dwójce. Fani mogą zrazić się tym, że strzelamy się tutaj nie tylko z ludźmi ale też nekromorfy potrafią do nas strzelać. W tym przypadku twórcy trochę przesadzili mimo jednak to gra potrafi trzymać klimat a lodowa planeta doskonale przypomina film Coś. Gra jest jeszcze dłuższa niż dwójka i to stanowi bardzo duży plus, składa się z 19 chapterów. Najważniejsze pytanie czy gra potrafi przestraszyć? Tak zdecydowanie, może nie w taki sposób jak jedynka, ale od dwójki na bank nie jest mniej straszna.

Wady:
- za dużo strzelania
- zbyt skomplikowana modyfikacja broni
- mała ilość kombinezonów
- backtraking
- zakończenie
- strzelające nekromorfy

Ogólnie: 8

Poniżej moje oceny poprzednich części dla porównania:

Dead Space: 8
Dead Space 2: 8
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2013, 07:44:42 am wysłana przez Kyokushinman »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #301 dnia: Marca 03, 2013, 18:20:11 pm »
Rayman Origins (PC)

Na pewno nie jest to produkcja łatwa i trzeba czasem wylać wiele potu, nim w końcu uda nam się przejść dany fragment. Jednak biorąc pod uwagę fakt jak często ginąłem, to niemal się przy tym nie irytowałem (no, czasem się zdarzało). DKCR z Wii dużo mocniej zalazł mi za skórę (obydwie gry zresztą posiadają mnóstwo cech wspólnych). Myślę, że może to być zasługa w miarę częstych checkpointów, nieskończonej ilości żyć i błyskawicznych loadingów po śmierci.
Dzisiaj przeszedłem grę ze zdobytymi 174 elektrunami (takie różowe kuleczki) i 8 kryształowymi zębami ze skrzyń. Postaram się jeszcze trochę domasterować gierę i podwyższyć te wyniki do odpowiednio 200 i 10 (przy 200 odblokowuje się ostatnia skrzynia do złapania).

Odkopię. Uzbierałeś POK wszystkie zęby? I przeszedłeś sekcję, która odblokowuje się po ich zdobyciu? Piszę o tym dlatego, że ostatnie dwie gonitwy za skrzynią (szczególnie ta za 200 elektrunów) oraz ostatni etap gry po ich zdobyciu wręcz definiują poziom trudności RO. Dzisiaj postanowiłem się troszkę pomęczyć i ten końcowy stage na razie mnie przerasta. Chwała Ubisoft, że trzeba się troszkę z tą grą pomęczyć i należy przyznać, RO uczy cierpliwości. Nie polecam nerwowym graczom.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #302 dnia: Marca 03, 2013, 19:28:18 pm »
Na razie zdobyłem kilka elektrunów, ale H4, U3 i Mortal mnie odciągnęły od masterowania. Jednak na pewno spróbuję dobić do 200. Choć może to trochę potrwać ;)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #303 dnia: Marca 03, 2013, 20:07:29 pm »
Zdobycie takiej ilości nie jest trudne, nawet za pierwszym razem, gdy przechodzi się dany poziom. Ważne, aby zebrać min. 300 Lums i rozglądać się za ukrytymi sekcjami z ratowaniem elektunów. Trudniejsze jest zdobycie całego kompletu, łącznie ze złotymi pucharami za Time Triale. Wiedząc, ile prób poświęciłem na ostatnią gonitwę za skrzynią i po przeglądnięciu yt z końcowym etapem (w poszukiwaniu swoich błędów), chyba dam sobie spokój. Generalnie cieszy, że Ubi wrzuciło coś dla osób lubujących się w masterowaniu tytułów, choć pod tym względem nie ma nowości, patrząc wstecz na pierwszego Raymana na psx.

I jeszcze bardziej zauważam kuriozum RO. Gra wygląda na tytuł wybitnie dla dzieci/casuali, ale poziom trudności temu przeczy.

Kierując się doznaniami audio-wizualnymi wyniesionymi z tej gry, uznaję powrót serii do 2D za dobre posunięcie. Odkąd Rayman Legends okazał się być multiplatformą, czekam mocno. Nie może być inaczej, skoro twórcy gotują nam takie etapy:

<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/w5QoFmYaQaQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
« Ostatnia zmiana: Marca 03, 2013, 20:32:38 pm wysłana przez Kert »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #304 dnia: Marca 03, 2013, 20:37:33 pm »
I jeszcze bardziej zauważam kuriozum RO. Gra wygląda na tytuł wybitnie dla dzieci/casuali, ale poziom trudności temu przeczy.
Jest to bardzo często spotykana cecha u platformówek (co też mnie zastanawia). Ubi jednak poszło o tyle na kompromis, że dało nam nieskończoną liczbę żyć, a do najtrudniejszych należą etapy dodatkowe (czyli te ze skrzynią). Chociaż ostatnia seria poziomów też potrafi dać nieźle w kość.

Powrót do 2D okazał się imo mega udany. Gra wygląda pięknie i jest niezwykle grywalna. Również czekam z niecierpliwością na Rayman Legends. Szykuje się świetna giera. Można nawet lepsza od RO.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #305 dnia: Marca 03, 2013, 20:49:12 pm »
I jeszcze bardziej zauważam kuriozum RO. Gra wygląda na tytuł wybitnie dla dzieci/casuali, ale poziom trudności temu przeczy.
Jest to bardzo często spotykana cecha u platformówek (co też mnie zastanawia). Ubi jednak poszło o tyle na kompromis, że dało nam nieskończoną liczbę żyć, a do najtrudniejszych należą etapy dodatkowe (czyli te ze skrzynią). Chociaż ostatnia seria poziomów też potrafi dać nieźle w kość.
I dużo daje niemal natychmiastowe ładowanie się danej sekcji po zgonie. Chyba by mnie szlag trafił, jakby trzeba było czekać po kilkanaście/kilkadziesiąt sekund na restart.

Biorąc pod uwagę, że ginie się non stop i Ray jest generalnie na jednego strzała, to zawężenie możliwości powtórzeń do liczby żyć byłoby niezłym hardcorem :lol: Chociaż, gdyby tak twórcy wstawili specjalny tryb na modłę Dead Space 2 (w przypadku skuchy cały etap rozpoczynamy od nowa, ograniczona liczba restartów), to wyjadacze platformówek mieliby pole do popisu.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #306 dnia: Marca 03, 2013, 21:04:59 pm »
Nie wiem czy grałeś w DKCR na Wii, ale gra bardzo przypomina RO, tyle że właśnie masz ograniczoną liczbę żyć, a i checkpointy są rzadsze. Rzucałem mięchem na prawo i lewo (szczególnie przy poziomach "wagonikowych"). Ale i tak gra jest bardzo dobra i polecam :)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #307 dnia: Marca 03, 2013, 21:13:15 pm »
Niestety, DK to jak przez mgłę w erze 16 bit i jakiś czas temu krótko na emulatorze. Zapamiętałem ją głównie dzięki niespotykanej na tamten czas, świetnej oprawie, a także właśnie przez dość wysoki poziom trudności. Konsolki Ninny to zawsze był raj dla wielbicieli platformówek. Szkoda, że nie ma na ps3 takiej typowej, rasowej platformówki, a w przyszłości chyba niewiele się w tej materii zmieni (w sferze marzeń pozostaje kurokrad z oprawą godną Naughty Dog). Ciekawy jestem, jak Ninny da radę z pełnoprawnym, nowym Marianem.
« Ostatnia zmiana: Marca 03, 2013, 21:16:01 pm wysłana przez Kert »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #308 dnia: Marca 04, 2013, 13:10:46 pm »
Crysis 3

Grafika na turbo PC: 10 (To najlepiej wyglądająca gra tej generacji 60 klatek, tekstury uncharted, efekty cząsteczkowe, kapitalne oświetlanie, spoko wykonane postacie a do tego wszystko w full hd. Jedyna rzecz do której bym się przyczepił to deszcz, który nie daje rady)

Grafika na Xbox360: 9 (Po beznadziejnym pierwszym levelu skłonny bylem dać nawet 7 ale po wejściu na porośnięty New York zostałem zachwycony piękną oprawą. Ogólny poziom wykonania to powiedzmy 10 procent lepiej niż w Crysis 2, tekstury przez większość gry odstają tym z mocnego Pieca, ale już na ostatnim etapie tam gdzie tekstury są najlepsze nie bardzo, różnica to wyższa rozdzielczość wyświetlania na korzyść Pcta. Wszak wersja na Xa chodzi w 1152x720 co i tak jest lepszym wynikiem niż na PS 3 dla porównania 1024x720, ale tej wersji jednak nie miałem okazji sprawdzić. Gra działa  w miarę płynnie i nie gubi tak klatek jak jej druga część i tu należy się brawo dla Crytek. Na plus jeśli chodzi o oprawę tej wersji to wyeliminowanie ziarnistości na niebie względem dwójki)

Dźwiek: 8-

Grywalność: 8- (Poziom dwójki tylko, że ta część jest ze 3 razy krótsza niestety. Przejście gry to jakieś 3,5 - 4 godz gry czyli bardzo mało. Sądzę, że twórcy postawili na wizualia a zapomnieli o długości gry)

Wady:
- najkrótszy fps w jaki grałem
- Psycho czyli najbardziej irytująca postac w historii gier
- tragicznie wyglądający pierwszy level to dotyczy Xboxa 360

Ogólnie: 8= (Dobra gra, fajnie i przyjemnie się gra, ale niesamowicie krótko. Wszyscy Pctowcy którzy wykupili najlepsze karty dla tej gry nacieszą się bardzo krótko max 4 godziny singla :lol:. Robienie mocnego Pcta pod C3 to największa głupota na świecie, bo na Xboxie360 też grafa daje czadu)


Dla porównania moja ocena Crysis 2: 8
W jedynkę nie grałem.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2013, 13:34:00 pm wysłana przez Kyokushinman »

svonston

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #309 dnia: Marca 04, 2013, 13:25:24 pm »
Na jakim PC grasz?

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #310 dnia: Marca 04, 2013, 13:40:19 pm »
Na jakim PC grasz?
Na takim co uruchamia ta gra w max detalach, ale to nie mój komp.
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2013, 13:47:20 pm wysłana przez Kyokushinman »

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #311 dnia: Marca 04, 2013, 13:41:37 pm »
:lol:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #312 dnia: Marca 04, 2013, 13:48:57 pm »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #313 dnia: Marca 04, 2013, 13:52:39 pm »
ZŁAMAŁ GO, OLO.

svonston

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #314 dnia: Marca 04, 2013, 14:03:16 pm »
Na jakim PC grasz?
Na takim co uruchamia ta gra w max detalach, ale to nie mój komp.
Wersja youtube, hehe.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #315 dnia: Marca 04, 2013, 14:05:04 pm »
Na jakim PC grasz?
Na takim co uruchamia ta gra w max detalach, ale to nie mój komp.
Wersja youtube, hehe.
Niektorzy mogą sobie na to pozwolić a nie podniecać się filmikami z You tube gdzie tam filmik puszczony w full hd jest gorszej jakości niż gra na TV CRT.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #316 dnia: Marca 04, 2013, 14:29:29 pm »
Niektorzy mogą sobie na to pozwolić
Na co pozwolić? Na grę na nieswoim kompie? Skoro gierka taka krótka, to pewnie w saloniku komputerowym przeszedłeś C3. ;)

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #317 dnia: Marca 05, 2013, 13:50:28 pm »
Darksiders 2

Grafika: 7+ (Wyraźnie poprawiona względem pierwszej części, dużo lepsze tekstur, ogień i płynniejsza animacja, natomiast cała reszta wizualiów na poziomie jedynki. Największa różnica jak dla mnie to to, że gra jest dużo bardziej kolorowa niż poprzednia część)

Dźwięk: 8+ (Kapitalne melodie podczas gry)

Grywalność: 7+ (Gra nie nie jest monotonna i nie nudzi tak jak pierwsza cześć a na dodatek backtraking co było największą wadą jedynki tutaj występuje sporadycznie. Gra jest bardzo długa i wciąga o to jest niewątpliwie bardzo duża zaleta)

Wady:
- niektóre przekombinowane zagadki

Ogólnie: 8= (Dobra giera lepsza niż część pierwsza)

Dla porównania ocena jedynki.
Darksiders: 7

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #318 dnia: Marca 05, 2013, 14:57:23 pm »
Kolejna dobra recka-kolejny plusik leci.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #319 dnia: Marca 05, 2013, 21:02:16 pm »
Dragons Dogma

Cudowny szpil. Zacznę od głównego wątku.
Kawał fajnej i wciągającej historii z paroma epickimi momentami, zwrotami akcji i decyzjami do podjęcia. Jak na grę ,,open world" nastawioną bardziej na eksplorację i robienie questów jest świetnie i o wiele lepiej niż w podobnych pod względem struktury rpgach Bethesdy jak Oblivion czy Skyrim.

Gra polega głównie na eksploracji i robieniu questów. Cześć questów jest prosta typu zabij coś, przynieś, eskortuj, a część bardziej rozbudowana (zadania on NPCów). Zadania wciągają jak diabli, a do tego są źródłem kasy, exp i co najważniejsze - lootu. Sam machnąłem wszystkie od NPCów i jakieś 70 z tablicy.

Kraina jaką zwiedzamy wypada zacnie. Nie jest to rozmiar Skyrima, ale jest co zwiedzać i designersko wypada wspaniale. Są świetnie zaprojektowane lochy, lasy, jaskinie, równiny i parę niespodzianek, których nie będę zdradzał. Ogólnie odsyłam do zdjęć z tematu Dragon's Dogmy, bo one powiedzą więcej niż słowa. Warto też wspomnieć o zmiennych porach dnia i nocy, które wygladają kapitalnie. Fajne jest to, że wreszcie noc wygląda jak noc i kompletnie nic nie widać.

System walki jest niesamowicie grywalny. Grałem głównie podstawowym rycerzem i jeszcze w żadnej grze nie walczyło mi się nim tak fajnie. Kombinacje ciosów mieczem, tarczą, rzuty, chwyty, ciosy z odskoku, ciosy mieczem zza tarczy, ataki z powietrza, wbijanie w ziemię, itd. Stinger z Devil May Cry też jest. Coś pięknego. Jest tego bardzo dużo, a w dodatku radocha z siekania jest niesamowita. A to tylko jedna klasa z wielu, różniących się od siebie. Gdybym miał wprowadzić jakąś hierarchię to system walki w Dragon's Dogmie ----> Demons/ Dark Souls-----------------------------------------------> Skyrim/drewno. Do tego walki są mega epickie i świetnie zrealizowane. Zarówno walki ze zwykłym ,,mięchem", a o przeciwnikach wielkości trzech pięter nie wspominając. To nie są starcia klocków jak w Skyrimie. Powiem tylko, że takie smoki wyglądają i zachowują sie jak smoki, a nie jak latające pustaki z gry Bethesdy.

Jak na rpg przystało mamy rozbudowane statsy ekwipunku, exp, sklepy, levelowanie, mnóstwo umiejętności. Jest crafting czy też gnijąca żywność, którą możemy się zatruć. Ważna jest nawet waga i wzrost postaci. 

Magia w tej grze prezentuje się kapitalnie. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z takimi efektami czarów. Błyskawice, ataki lodowe, tornada, zaklinanie miecza i tarczy czy nawet zwykły czar leczenia.  Dragon's Dogma kosi konkurencję pod tym względem. No i fajnie, że takie ,,blindness" to czarna chmura na ekranie i zerowa widocznosć, a nie zwykłe ,,missy", ,,petrify" to kamieniejące z czasem postacie, a ,,freezing" sprawia, że przeciwnicy zamieniają się w bryły lodu.

Muzyka to wielki kolejny atut tej gry. Gdy trzeba to jest spokojna, a do walki zagrzewa między innymi czymś takim:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Design świata, stworów i ogólnie całego tego średniowiecza jest kapitalny. Po Demons/Dark Souls to kolejna gra, która utwierdza mnie w przekonaniu, że nikt tak jak Japończycy nie potrafi zrobić gry o tych czasach. 

Grafika wygląda bardzo porządnie, choć trzeba wspomnieć, że przy mega zadymie gra potrafi konkretnie zwolnić.

Czekam na Dark Arisen, a następnie na drugą część (Deep Down? 8))

Ocena 10/10