Autor Wątek: Wasze oceny gier  (Przeczytany 292856 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #440 dnia: Września 05, 2013, 14:29:27 pm »
Dziwię się, że ktoś to jeszcze czyta.
A jednak się tu wpie**alasz :lol:.

Kert po to, że taka jest.
Patosław bo trójka ma grafe dużo lepszą.


Dead or Alive 5: Ultimate

Grafika: 8 (Dla porównania piątce dałem 7. Poprawiono prawie wszystko kolorystyka dużo lepsza nie szare bure kolory z piątki, to samo dotyczy ostrości obrazu w piątce wszystko było zablurowane a tutaj mamy czysty ostry obraz. Plansza na plaży czy w lesie kopie dupsko równo. Zlikwidowano także przycięcia animacji oraz jeszcze bardziej dopakowano wygląd twarzy. Największy mankament czyli tekstury podłoża nadal są słabe, ale to zależy także od planszy na której sie walczy na jednej np. w lesie ok a na innej np. plac z kwitnącymi wiśniami tragedia)

Dźwięk: 6 (Bardzo słaba muzyka niestety)

Grywalność: 8- (Więcej plansz, postaci, poprawiona animacja nic tylko grać. Do poprawy timing przechwytu teraz ciężko się robi przechwyty i dlatego radość z gry spada a to jest jednak znak rozpoznawczy serii)

Wady:
- słabe tekstury podłoża
- połowa aren nieciekawa
- timing przechwytów zwalony
- muzyka rozpacz, dobrze że można chociaż puścić kawałki z poprzednich części

Ogólnie: 8-

Dla porównania oceny poszczególnych części:

1. Dead or Alive 3                  8+
2. Dead or Alive 2 Ultimate    8
3. Dead or Alive 5 Ultimate    8-
4. Dead or Alive 4                  8-
5. Dead or Alive 5                  7
6. Dead or Alive                     7-
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2013, 18:06:29 pm wysłana przez Kyokushinman »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #441 dnia: Września 05, 2013, 14:51:57 pm »
UKRADŁEŚ DARMOWĄ GRĘ? SZACUN!

svonston

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #442 dnia: Września 05, 2013, 15:14:57 pm »
za darmo za 180 zł rocznie?

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #443 dnia: Września 05, 2013, 15:20:38 pm »
195zł

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #444 dnia: Września 05, 2013, 15:55:32 pm »
Ok, nie rozumiem?

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #445 dnia: Września 05, 2013, 16:24:10 pm »
Ok, nie rozumiem?

Już spieszę z wyjaśnieniami drogi kolego Jurasie - wszyscy pomyśleli, że mówisz o DOA które dawali w plusie pare miechów temu, a nie o tym F2P co wyszedł ;)

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #446 dnia: Września 05, 2013, 16:39:52 pm »
Oceniam DOA5:U.

Grafika 8+

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #447 dnia: Września 05, 2013, 17:25:29 pm »
Lepsza niż Soul Calibur V przynajmniej.

Jacek84

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #448 dnia: Września 05, 2013, 17:31:17 pm »
Ale bez podbicia do Tekken Tag Tournament 2.

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #449 dnia: Września 06, 2013, 10:11:52 am »
Borderlands 2 - Jest coś w tej grze co nie pozwala mi się od niej oderwać. Może to gameplay, który się zmienia z rozwojem każdej kolejnej postaci. Może to dodatki urywające głowę ogromem rzeczy do zrobienia. A może to, że każdy może dla siebie znaleźć arsenał i podbić drzewko rozwoju tak by dostosować je do stylu rozwałki jaką preferujesz. Ogrom rzeczy do zrobienia wręcz przytłacza. Owszem, są nudnawe misje, ale tak czy owak przejście gry na stówę to wiele dni grania. Raid bosses to absolutna rewelacja. Trudni, wymagający grindingu w poszukiwaniu odpowiedniego stuffu i giwer no i dający masę satysfakcji kiedy padają. Dobijam teraz moją syrenę do 72ego levelu i wciąż nie mam dość, a calaka ubiłem już miesiąc temu.

Ocena: dla mnie bomba więc Scarlett Johanson (10-)

Popa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-05-2005
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: 7
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #450 dnia: Września 06, 2013, 11:02:03 am »
Dead or Alive 5 Ultimate

Grafika: 8 
Muzyka: 9
Grywalność: 9

Ogólem: 9

Jeśli chodzi o grafikę to nie podoba mi się przenikanie np; rąk przez ubrania. Mocno wali to po oczach, a także brak AA.

Muzyka jest fajna. Wiadomo jednym się spodoba innym zaś nie. Fajnie że wraca muza z poprzednich części.

Grywalność na wysokim poziomie. Jest "szybko, technicznie, przystępnie"

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #451 dnia: Września 06, 2013, 11:10:40 am »
Muzyka z poprzednich części ok, ale te kawałki co są do piątki to beznadzieja. Braku AA u mnie na tv nie uświadczyłem.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #452 dnia: Września 06, 2013, 19:53:24 pm »
Oceniam DOA5:U.

Grafika 8+

Najpierw panie w to trzeba zagrać, akurat na tej planszy wygląda bardzo słabo, ale o tym mówiłem tekstury podłoża. Z plusem trochę przesadziłem bo później odpaliłem TTT2 i jednak do niego startu nie ma a on ma 9- czy do VF5:FS 8+. Tak więc pozostaje 8 za grafę.
No a jak niby tego screena robiłem bez grania, co? I akurat plansze losowo wybrałem z tych co mi sie ładniejsze z poziomu menu wydawały, ale akurat na tą najsłabszą trafiłem, nie?  ::

el becetol

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #453 dnia: Września 07, 2013, 00:43:52 am »
Uncharted 3

+grafika
+lekka, przygodowa fabuła

-strzelanie
-animacja

5/10

Gdyby w grze był cheat na wyłączenie przeciwników i zastąpienie ich zagadkami logicznymi, eksploracją albo bardziej rozbudowanymi dialogami, byłoby 9/10. Ale dlatego ze trzeba spasować gustom debili, którzy bez strzelania nie przeżyją, dostaliśmy pokracznego, korytarzowego potworka bez krztyny logiki, w którym większość czasu spędzamy na debilnym centrowaniu ekranu na przeciwniku i wciskaniu R1. Przy pierwszych 50 przeciwnikach może i ok, ale trzeba mieć zamiast mózgu hamburgera, gówno, albo być pecetowcem, żeby zdzierżyć więcej tego jebanego strzelania. Praca przy taśmie jest ciekawsza niż konieczność powtórzenia tej samej czynności tysiące razy. Mogła być fajna przygodówka, a jest ładny pustak - z tak zjebaną animacją, że każdy dorosły mężczyzna w grze porusza się jakby ważył 10 kg dzięki czemu bez problemu wali z miejsca 10 metrowe skoki, a w przeciwnik po serii w klatę z kałasza dalej dziarsko idzie na nas, ewentualnie zgubi przy tym czapkę.


Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #454 dnia: Września 07, 2013, 00:51:50 am »
Jestem w takim razie bardzo ciekawy Twojej opinii na temat nowego Tomb Raidera, który stanowi istny mariaż pomiędzy starymi przygodami Lary i tamtejszymi pomysłami, a Uncharted. Inaczej, to Uncharted udające Tomb Raidera, ale w tym przypadku pomijając grafikę uczeń przerósł mistrza.

el becetol

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #455 dnia: Września 07, 2013, 01:10:58 am »
Jak dadzą w plusie to sprawdze :)

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #456 dnia: Września 07, 2013, 08:18:20 am »
Zabawne porównanie do pecetowców podczas gdy oni dostają rocznie pełno przygodówek, bez grama strzelania ;)

svonston

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #457 dnia: Września 07, 2013, 08:22:33 am »
Nieprawda, na PC tylko WoW, LoL i Minecraft, bo są najpopularniejsze.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #458 dnia: Września 07, 2013, 08:25:30 am »
No ja w nic innego nie gram.

WoW - 1000h
LoL - 400h
Minecraft - zaledwie 200h

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #459 dnia: Września 08, 2013, 10:21:54 am »
Co jest z tymi grami w PSN? Już któryś tam raz czytam, że wersje z PSN są niedopracowane względem tych pudełkowych. Pytam, bo poważnie rozważam zakupić sobie PS Plus i ciorać, w gry z abonamentu, ale jeśli takie fikołki jak zacinanie, bugi czy zgrzytanie animacji mają miejsce to poważnie się zastanawiam.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #460 dnia: Września 13, 2013, 10:58:13 am »
Rayman Legends

Grafika: 8+ (W stosunku do Origins postęp jest spory mamy rozdzialke 1080p a to już daje dobrego kopa a także poprawiono samą grafikę nasączając ją jeszcze bardziej soczystymi kolorami. Polecam dla porównania odpalić jakiś etap z poprzedniej części aby zobaczyć zdecydowaną różnicę na korzyść Legends. Wszystko do tego śmiga w 60 klatkach)

Dźwięk: 9 (Jak dla mnie coś fenomenalnego już poprzednia odsłona pokazywała klasę w tym temacie, ale dopiero to co mamy tutaj w skrócie rozwala. Wystarczy wspomnieć tylko kapitalne kawałki muzyczne jak melodie z takich filmów jak Kill Bill czy Rocky oczywiście trochę przearanżowanie no ale idealnie pasujące do gry i do tego co się dzieje na ekranie)

Grywalność: 8- (Gra się w to tak samo jak poprzednio)

Wady:
- za krótka rozgrywka fabularna w porównaniu do Origins
- niepotrzebne zapychacze jak np. odbijanie piłką itp.


Ogólnie: 8 (Jakby nie etapy z poprzedniej części to byłoby mniej, no ale są i stanowią wydłużenie gry)
« Ostatnia zmiana: Września 13, 2013, 11:01:13 am wysłana przez Kyokushinman »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #461 dnia: Września 13, 2013, 11:07:50 am »
Grywalność: 8- (Gra się w to tak samo jak poprzednio)
I jakie to ma odniesienie do grywalności? Skoro było zajebiście, to teraz nagle jest słabo? Grywalność w Raymanie jest jednym z najlepszych jego elementów. Nie mieszałbym tego ze znużeniem formułą, które może wystąpić po pewnym czasie.

- niepotrzebne zapychacze jak np. odbijanie piłką itp.
Co oprócz odbijania piłeczki w co-opie jest w tej grze zapychaczem? Nie znajduję. Tym bardziej, że później ocena jest wyższa, bo mamy "przedłużenie gry". "Zapychacz" jej nie przedłuża?

I niestety jak zwykle nie napisałeś nic o multi, a dzięki temu trybowi ocena ogólna tej gry podnosi się przynajmniej o jedno oczko. Oczywiście multi ciężko to nazwać, ale jest poczucie rywalizacji i wrzucana codziennie nowa zawartość (a raczej wariacja już istniejących etapów), a to się liczy.
« Ostatnia zmiana: Września 13, 2013, 11:10:54 am wysłana przez Kert »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #462 dnia: Września 13, 2013, 11:13:52 am »
Grywalność: 8- (Gra się w to tak samo jak poprzednio)
I jakie to ma odniesienie do grywalności? Skoro było zajebiście, to teraz nagle jest słabo? Grywalność w Raymanie jest jednym z najlepszych jego elementów. Nie mieszałbym tego ze znużeniem formułą, które może wystąpić po pewnym czasie.
Nie na pisałem że słabo. Tak samo czyli bardzo dobrze, zresztą widać po ocenie grywalności, że wysoka.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #463 dnia: Września 13, 2013, 11:17:24 am »
W trzystopniowej skali 8- to prawie, jak niegrywalne gówno nie reagujące na polecenia gracza.

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #464 dnia: Września 17, 2013, 00:03:11 am »
Max Payne 3

Grafika 3/5 - Bez fajerwerków, po prostu standard konsolowy.
Dźwięk 4/5 - Tu akurat jest grubo, w kwestii muzyki i udźwiękowienia nie ma co się przyczepiać.
Grywalność 3/5 - Na początku jest super, ale 4-5 rozdział i zaczęła pojawiać się monotonia.

Ogólnie by było wszystko fajnie, gdyby ta gra nie była nudna i wyszła 5 lat temu. Mechanika gry jest słaba. Postacie bez polotu, jedynie Max się broni. Strzelanie nudzi już po godzinie grania. Bullet Time już nie bawi jak kiedyś. Zdarzają się sporadyczne bugi, takie jak 'tańczące/wystrzeliwujące w kosmos' zwłoki, zanikanie obiektów, doczytujące się tekstury i sporadyczne chrupanie animacji. Fakt, że Design lokacji niekiedy robi wrażanie, a odwiedzane miejscówki nie są puste, ale w każdym pokoju możemy spodziewać się tego samego tj. 5 gości za osłonami prującymi do nas. IMO gry nie ratują ani trochę, żadne znajdźki. Wskazówki, które możemy odnajdywać w czasie misji, może minimalnie budują klimat, ale raczej komentarze Maxa to robią. Sam scenariusz jest kiepski, jakby wyjęty z filmu sensacyjnego z Hollywood klasy B.

Ogólnie 2+/5. Fani mogą dołożyć jeszcze połóweczkę za teksty Maxa.

Ktoś chce kupić, lub wymienić ? :D
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2013, 00:05:10 am wysłana przez pachu »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #465 dnia: Września 18, 2013, 17:57:37 pm »
GTA 5

Grafika: 9- (Obraz ostry przesiąknięty kolorami, tekstury jak na GTA to aż za dobre zwłaszcza asfalt daje rade, animacja trzyma się najlepiej ze wszystkich GTA, postacie już nie przypominają zombiaków. Mamy grę w 720p z kapitalnym oświetlaniem i super wykonaną wodą, niebem, śniegiem, deszczem z błyskawicami itp. A co najlepsze obiekty w tej grze się sporadycznie tylko doczytują. Miałem dać 8+, ale że to otwarty świat to podwyższyłem. Co do słabszych momentów oprawy to na terenach pustynnych występują gorsze tekstury i przy większym zagęszczeniu pojazdów na drodze animacja zwalnia, ale i tak nie skacze. Tak czy owak Rockstar spisało się na medal)

Dźwięk: 8 (Po początkowym rozczarowaniu muzyką, postanowiłem przesłuchać więcej stacji i gra się wybroniła, jest może nie tak super jak w GTA3 ,VC czy SA, ale na bank lepiej niż w GTA 4. Co do gadek i głosów postaci to pierwsza klasa)

Grywalność: 9- (To i jakie akcje odchodzą podczas tej gry to wpisz wymaluj czołowe najlepsze momenty z najlepszych gier tej generacji, w niektórych momentach nawet lepiej zrealizowane. Świat w grze jest duży, co prawda nie tak ogromny jak zapowiadali no, ale spełnia doskonale swoje zadanie, robić możemy w nim praktycznie wszystko. Model jazdy jest arcadowy, ale jak dla mnie lepszy od pływającego z czwórki coś jak GTA3. System strzelania jest poprawiony i nie mulasty jak w czwórce sprawia naprawdę dużo frajdy zwłaszcza jak do akcji wkroczą 3 główne postacie, którymi możemy się przełączać. Misji głównych jak i pobocznych jest dużo, także o nudzie w tej grze na bank nie będzie mowy, a jak komuś się nie chce i wykonywać to może spędzać czas na popierdółkach lub na zwiedzaniu całej mapy)

Wady, ale to praktycznie takie na odpierdol, bo ciężko się do czegokolwie przyczepić:
- główny wątek mimo, że misji jest sporo to jednak jak na GTA chciałbym aby trwał jednak dłużej
- zwalona animacja podczas gry w tenisa, ile tam jest klatek 10-15?
- trochę jednak soundtrack
- walka jeden na jeden jest słabiutko zrobiona

Ogólnie: 9- (Myślałem nad 9 i gra była bardzo blisko tego, no ale może jak wyjdzie DLC to się podwyższy. Tak czy owak to jedna z najlepszych gier tej generacji)


Podsumowanie ocen serii.

1. GTA: San Andreas              9
2. GTA 5                                 9-
3. GTA: Vice City                     9=
4. GTA 3                                 8+
5. GTA 4                                 8-


« Ostatnia zmiana: Września 19, 2013, 18:36:40 pm wysłana przez Kyokushinman »

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #466 dnia: Września 18, 2013, 20:17:02 pm »
GTA 5

Grafika: 9- (Obraz ostry przesiąknięty kolorami, tekstury jak na GTA to aż za dobre zwłaszcza asfalt daje rade, animacja trzyma się najlepiej ze wszystkich GTA, postacie już nie przypominają zombiaków. Mamy grę w 720p z kapitalnym oświetlaniem i super wykonaną wodą, niebem, śniegiem, deszczem z błyskawicami itp. A co najlepsze obiekty w tej grze się sporadycznie tylko doczytują. Miałem dać 8+, ale że to otwarty świat to podwyższyłem. Co do słabszych momentów oprawy to na terenach pustynnych występują gorsze tekstury i przy większym zagęszczeniu pojazdów na drodze animacja zwalnia, ale i tak nie skacze. Tak czy owak Rockstar spisało się na medal)

Dźwięk: 8 (Po początkowym rozczarowaniu muzyką, postanowiłem przesłuchać więcej stacji i gra się wybroniła, jest może nie tak super jak w GTA3 ,VC czy SA, ale na bank lepiej niż w GTA 4. Co do gadek i głosów postaci to pierwsza klasa)

Grywalność: 9- (To i jakie akcje odchodzą podczas tej gry to wpisz wymaluj czołowe najlepsze momenty z najlepszych gier tej generacji, w niektórych momentach nawet lepiej zrealizowane. Świat w grze jest duży, co prawda nie tak ogromny jak zapowiadali no, ale spełnia doskonale swoje zadanie, robić możemy w nim praktycznie wszystko. Model jazdy jest arcadowy, ale jak dla mnie lepszy od pływającego z czwórki coś jak GTA3. System strzelania jest poprawiony i nie mulasty jak w czwórce sprawia naprawdę dużo frajdy zwłaszcza jak do akcji wkroczą 3 główne postacie, którymi możemy się przełączać. Misji głównych jak i pobocznych jest dużo, także o nudzie w tej grze na bank nie będzie mowy, a jak komuś się nie chce i wykonywać to może spędzać czas na popierdółkach lub na zwiedzaniu całej mapy)

Wady, ale to praktycznie takie na odpierdol, bo ciężko się do czegokolwie przyczepić:
- główny wątek mimo, że misji jest sporo to jednak jak na GTA chciałbym aby trwał jednak dłużej
- zwalona animacja podczas gry w tenisa, ile tam jest klatek 10-15?
- trochę jednak soundtrack

Ogólnie: 9- (Myślałem nad 9 i gra była bardzo blisko tego, no ale może jak wyjdzie DLC to się podwyższy. Tak czy owak to jedna z najlepszych gier tej generacji)


Podsumowanie ocen serii.

1. GTA: San Andreas              9
2. GTA 5                                 9-
3. GTA: Vice City                     9=
4. GTA 3                                 8+
5. GTA 4                                 8-




 :lol:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #467 dnia: Września 19, 2013, 00:02:30 am »
Daremny trud.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #468 dnia: Września 19, 2013, 11:41:21 am »
 :roll:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #469 dnia: Października 14, 2013, 16:36:50 pm »
NBA2K14

Grafika: 8+ (Wygląda niemal identycznie co poprzedniczka czyli jak na kosza tej generacji bardzo dobrze)

Dźwięk: 9- (Fenomenalny komentarz plus bardzo dobry soundtrack. GTA 5 miało 5 lat żeby wrzucić fajną muzykę i im się to nie udało :lol:. Tutaj natomiast co roku utwory są z najwyższej półki)

Grywalność: 8+ (Poziom najwyższy z możliwych jak na kosza. Od NBA2K11 seria trzyma taką samą ocenę za fan z wirtualnego basketu)

Wady:
- menu

Ocena: 9=




PES 14

Grafika: 8 (Nowy engine daje rady, ale jak na dłoni widać, że twórcy robili grę w pośpiechu bo tylko około 5% zawodników wygląda tak jak w realu natomiast reszta to zwykłe modele z edytorki, brakuje także śniegu i deszczu. Tytuł wygląda lepiej niż poprzednie edycje szczególnie oświetlenie daje rade i trawa z bliska, ale jak dla mnie zwolennika ostrego obrazu to tytuł wydaje mi się odrobinę przejskrawiony nawet jak dla mnie. Co do animacji zawodników to mamy mistrzostwo świata fifa przy tym mimo, że też daje rade wygląda jak mecz 22 dwóch zawodników footbolu amerykańskiego na stole bilardowym. To co zrobiło Konami jest nie do opisania, teraz sie nawet nie dziwie że z wieloma rzeczami nie zdążyli. Zobaczyć jak poruszają się piłkarze w tej grze np. Ronaldinio, Robben, Messi, C.Ronaldo, Iniesta czy Pirlo jest bezcenne)

Dźwięk: 7+ (Poprawieni kibice, słaby komentarz i muzyka w menu średnio pasująca do gry piłkarskiej, reszta bez zmian)

Grywalność: 9- (Trzyma poziom 12 i 13, ale gra się całkiem inaczej. Na początku miałem problem z ogarnięciem gry bo ktoś z firmy włączył wszystkie wspomagacze ułatwiające grę po co ten zabieg to nie mam pojęcie. Po przestawieniu wszystkiego z auto feint na czele i przyśpieszenia gry o jeden pasek gra się kapitalnie. Nie powiem że lepiej, ale na podobnym poziomie co w 12 czy 13. O skuteczności dalekich podaniach górą na dobieg radze zapomnieć, chociaż im więcej się gra to wychodzi to lepiej to jednak poprzedniczki w tym elemencie nie przeskoczy. Na minus jak dla mnie to bramkarze którzy bronią strzały za 16ki jakby byli cyborgami, tak wiec o bramki z dalszej odległości może być ciężko, drugi to zbyt wolny czas reakcji zawodników. Co do fauli to sędzie w tej grze jest wyrozumiały i gwiżdże przewinienia tylko w ostateczności, dzięki temu akcje nie są przerywane po byle przewinieniu i rozgrywka nie zwalnia ani na moment. Ułatwiono także strzały z wolnego z całkiem nowym systemem, ale przy tak małej ilości fauli to nie mam nic przeciwko)

Wady:
- skuteczność bramkarzy przy strzałach za 16 metrów
- menu
- muzyka w menu
- czas reakcji zawodników
- braki licencyjne
- tylko 5% zrobionych twarzy
- komentarz
- zwolnienia animacji na powtórkach
- kamera podczas rzutów karnych tragedia

Ocena: 8-


Podsumowanie ocen serii.

1. ISS PE 1              9
2. PES 3                  9
3. ISS PE 2              9
4. PES 6                  9-
5. PES 5                  8+
6. PES 2013            8+
7. PES 2012            8
8. PES  4                 8
9. PES                     8
10. PES 2014          8-
11. ISS PRO 98       8-
12. PES 2                8-
13. PES 2011          8-
14. PES 2010          7
15. PES 2009          6
16. PES 2008          6



Medal of Honor: Warfighter

Grafika: 8

Dźwięk: 7

Grywalność: 7

Wady:
- za krótka

Ogólnie: 7-
                 
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2013, 09:00:55 am wysłana przez Kyokushinman »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #470 dnia: Października 15, 2013, 02:14:06 am »
No z pesem to odjebałeś  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

svonston

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #471 dnia: Października 15, 2013, 07:07:32 am »
Chciałbym polubic podsumowanie serii.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #472 dnia: Października 15, 2013, 11:11:28 am »
PES 2009 zdecydowanie nie zasługuje na "-" przy ocenie, a "8=" dla ISS PRO 98 to jawna kpina i żenada.

Podsumowanie na żenującym poziomie, totalnie nieobiektywne i dobitnie pokazuje, że osoba oceniająca nie zna się na grach. Zgłaszam to do prokuratury.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #473 dnia: Października 15, 2013, 11:47:20 am »
Chciałbym polubic podsumowanie serii.

Wpis  :lol:

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #474 dnia: Października 15, 2013, 12:51:58 pm »
Z cyklu "Jak bardzo rozeubaouy mnie internety?"

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #475 dnia: Października 15, 2013, 15:43:52 pm »
PES 2009 zdecydowanie nie zasługuje na "-" przy ocenie, a "8=" dla ISS PRO 98 to jawna kpina i żenada.

Podsumowanie na żenującym poziomie, totalnie nieobiektywne i dobitnie pokazuje, że osoba oceniająca nie zna się na grach. Zgłaszam to do prokuratury.
Wal sobie. Ja grałem w Iss Pro 98 wersja USA, która się różni od europejskiej dużo tak wiec ocena jest odpowiednia :lol:. Tak czy owak specjalnie dla Ciebie zmieniłem trochę oceny, adekwatne do Iss Pro 98 europejskiego, w którego mniej grałem niż w wersje USA. Tym samym jeszcze surowiej oceniając serie.
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2013, 15:50:32 pm wysłana przez Kyokushinman »

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #476 dnia: Października 15, 2013, 17:48:03 pm »
Kyo, Ty te wszystkie oceny zapisujesz sobie gdzieś przy podsumowaniach serii, czy tak z dupy na poczekaniu z pamięci wymyślasz?

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #477 dnia: Października 15, 2013, 17:50:27 pm »
Wszystko ma w głowie. Dodatkowo uwzględnia dokładne ramy czasowe w jakich konkretna gra wyszła, wersje na poszczególnych platformach, i oczywiście konkurencyjne gry.

To wszystko wzięte do kupy daje nam najobiektywniejsza i dokładaną co do 1/1000, ocenę danej gry na świecie.

svonston

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #478 dnia: Października 15, 2013, 18:56:41 pm »
No nie, podsumowanie się zmieniło.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #479 dnia: Października 15, 2013, 19:25:11 pm »
1. ISS PE 1              5
2. PES 3                  5
3. ISS PE 2              4
4. PES 6                  3-
5. PES 5                  6
6. PES 2013            6
7. PES 2012            5+
8. PES  4                 4-
9. PES                     6
10. PES 2014          -
11. ISS PRO 98       -
12. PES 2                5-
13. PES 2011          4+
14. PES 2010          4
15. PES 2009          4
16. PES 2008          4-

Moje oceny są bardziej wiarygodne.