Autor Wątek: Wasze oceny gier  (Przeczytany 295578 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #600 dnia: Marca 19, 2014, 09:13:29 am »
Aż 20?!

Niesamowite! Znajomi oprócz podziwiania TV, robią sobie też zdjęcia z tymi 20 pudełkami? Jak to jest? Opowiedz mi o tym.

Mój post był na miejscu, bo kiedyś tam zacząłeś mi się tłumaczyć, że twoje złodziejstwo jest ok i nie ma w tym nic złego.
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2014, 09:15:10 am wysłana przez tytacz »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 080
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #601 dnia: Marca 19, 2014, 09:34:02 am »
Nie nie robią zdjęć pytają tylko dlaczego nie mam PS3 zmodyfikowanego bo oni by tak zrobili. Moja odpowiedz jest taka, że na PS3 nie do końca się to opłaca bo gram tylko w exy, dla których warto czasami dać więcej, zresztą większość z tych gier to używki z allegro za 30-50 zl. Wyjątek to gry kupione zaraz po premierze np. TLOU, U2, GOW3, które są warte swojej ceny oraz te za, które przepłaciłem w dniu premiery a powinny kosztować co najmniej połowę mniej np. KZ3, GOW: Wstąpienie czy U3.

Moldar tutaj całkiem słusznie wystawia wartość danego tytułu w cenie.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #602 dnia: Marca 19, 2014, 09:36:33 am »
A to nie dziwie się tobie. Środowisko złodziei poniekąd wymusiło na tobie takie, a nie inne zachowania.

Teraz mi trochę rozjaśniłeś sytuację. Dzięki.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #603 dnia: Marca 19, 2014, 09:51:02 am »
Tyle beki od samego rana :lol:

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #604 dnia: Marca 19, 2014, 09:56:20 am »
Nie nie robią zdjęć pytają tylko dlaczego nie mam PS3 zmodyfikowanego bo oni by tak zrobili.
Pozdro dla znajomych.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #605 dnia: Marca 19, 2014, 11:05:54 am »
Cytuj
Nie jestem graczem jak Ryo, który poświęca sporo czasu dla funu w online, ani też Cancerem, który 100 godzin robi w jeden dzień aby zdobyć platynę.
:lol: :lol: :lol:
Cytuj
Mam niby Battlefielda, ale częściej myślę odpalić Killzone, może brak lagów tutaj pomaga, bo w BF często mi się zdarzają.
:lol: :lol: :lol:
W tych dwóch zdaniach pomyliłeś sie w ocenie co najmniej trzy razy :lol: :lol: :lol:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #606 dnia: Marca 19, 2014, 11:38:12 am »
Ze mną się nie pomylił 8)

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #607 dnia: Marca 19, 2014, 11:49:13 am »
tak, tak, grasz dziś kutasie?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #608 dnia: Marca 19, 2014, 11:51:55 am »
W Castlevanie.

Nie wbiję z Tobą do multi Tomba na razie, bo jeszcze nawet gry nie odpaliłem. Poza tym pierw sobie machnę Brothers.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #609 dnia: Marca 19, 2014, 11:54:20 am »
BeeFa mi chodzi? W TR samemu sie szybciej farmi, jaja sobie z ta gra robiłem dnia wczorajszego.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #610 dnia: Marca 19, 2014, 12:03:39 pm »
W co teraz grywacie online chlopaki? Bo w sumie dawno nie gadalismy ;)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #611 dnia: Marca 19, 2014, 12:05:00 pm »
Ja w nic.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #612 dnia: Marca 19, 2014, 12:06:42 pm »
Z Tobą to ja na wodku się musze zgadać ;)

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #613 dnia: Marca 19, 2014, 12:09:23 pm »
BF

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #614 dnia: Marca 19, 2014, 13:16:33 pm »
Cytuj
Nie jestem graczem jak Ryo, który poświęca sporo czasu dla funu w online, ani też Cancerem, który 100 godzin robi w jeden dzień aby zdobyć platynę.
:lol: :lol: :lol:
Cytuj
Mam niby Battlefielda, ale częściej myślę odpalić Killzone, może brak lagów tutaj pomaga, bo w BF często mi się zdarzają.
:lol: :lol: :lol:
W tych dwóch zdaniach pomyliłeś sie w ocenie co najmniej trzy razy :lol: :lol: :lol:



No niestety, ciągle mi ten BF laguje  :cry:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #615 dnia: Marca 19, 2014, 15:11:26 pm »
Na mniejszych mapach też? Rush np?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #616 dnia: Marca 19, 2014, 17:35:04 pm »
Tak, w żadnej grze nie mam problemów, tylko z battlefieldem. Tzn. nie zawsze, ale na tyle często ze denerwuje

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #617 dnia: Marca 19, 2014, 17:44:07 pm »
Sprawdz sobie połączenie jak wygląda. Opcje i R3 bodaj. Ja mam zawsze zielone 3 kreski a jak widze laga to pokazuje mi jedną i pakietów traconych w chooj.
Wszystko od serwera w skrócie zależy. A i jak Ryo gra to zawsze laguje, ciekawe czemu :lol: :shifty:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 080
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #618 dnia: Marca 27, 2014, 14:32:48 pm »
Mafia 2

Grafika: 6+

Dźwięk: 8+

Grywalność: 7+ (Misje ciekawsze niż w GTA 4 model jazdy też lepszy. Gra ma bardzo fajny klimat i nie nudzi tak jak wspomniana giera)

Wady:
- za krótka
- przeciętna grafa
- zbyt mała zawartość jak na sandboxa
- brak pobocznych misji
- słaby system walki wręcz
- liniowość

Ogólnie: 7+







Motorstorm Apokalipsa

Grafika: 9- (Jeden z najładniejszych wyścigów poprzedniej generacji. W odróżnieniu od poprzednich części tytuł działa w wyższej rozdzielczości niż 720p jest to mianowicie 1280x1080. Na dodatek na ekranie mam istną masakrę na czele z walącymi się budynkami, mostami, spadającymi samolotami, rozwalającymi się samochodami, masą odłamków na trasie, trzęsieniem ziemi oraz epicką trasą podczas sztormu na morzy z tornadem na czele)

Dźwięk: 7 (Ocena taka z tego względu, że muza jest wyraźnie gorsza niż w poprzednich częściach)


Grywalność: 8- (Poziom serii, jednak trochę gorzej ze względu na zdecydowanie mniej wyścigów oraz zupełnie niepotrzebny tryb fabularny)


Wady:
- muzyka
- mało wyścigów
- tryb fabularny
- menu


Ogólnie: 8=


Porównanie ocen serii:

1. Motorstorm Pacific Rift            8+
2. Motorstorm                             8
3. Motorstorm Apokalipsa           8=

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #619 dnia: Kwietnia 24, 2014, 06:46:11 am »
Duszowy Kalibur Zaginione Miecze

Grałem trochę kiedyś w wersję JP i miałem to olać, ale skusiła mnie Taki, którą dodali akurat przy premierze anglojęzycznej wersji. Tylko, że pograć nią to sobie mogę co najwyżej jak odpalę na kilkanaście sekund tryb kontroli postaci pomagającej...
Na początek można wybrać jedną z puli Siegfried, Sophita albo Mitsurugi i nie można zmienić postaci (dane zapisują się na serwerze) póki nie wyfarmi się kluczyka do odblokowania innej. No i są zadania gdzie można tych parę postaci odblokować, łatwiejsze z trzema przeciwnikami i trudniejsze z pięcioma gdzie szansa jest większa. W ostatniej rundzie wyskakuje pożądana postać i trzeba jej niby zniszczyć ubranie, wtedy jest szansa na otrzymanie owego kluczyka. Mam za sobą jakieś piętnaście prób, tych łatwiejszych, i nic, do trudniejszych nie ma co podchodzić bo w czwartej walce jedna rzutka zabiera mi jakieś 70% HP na obecnym poziomie.
Rozpoczęcie każdego zadania kosztuje określoną wartość punktów AP, im lepsze zadanie, tym droższe. AP odnawia się z szybkością 1 punkt na 3min (na 7lv  max AP to 40 a łatwiejsze zadanie dla Taki kosztuje 8) albo całe za pomocą butelki, które poza paroma sztukami są za złotóweczki. Są też żetony do kontynuacji w momencie porażki, tak samo jak powyżej, parę za darmo, później za złotówki.
Badziew, badziew i jeszcze raz badziew, Tekken przy tym (ten f2p oczywiście) to 10/10 w skali braviowej. Tam przynajmniej były potyczki z innymi graczami, a tu SĄ TYLKO nudne zadania w trybie pojedynczego gracza polegające na wybiciu przeważnie trzech z dupy postaci z edytora, które używają style walki znane z SCV i farmienie poziomów, ogólnego który zwiększa AP, postaci (dla każdej z osobna) które zwiększają HP i Atak oraz części garderoby, broni i kryształów do wkuwania. Przyjemności z grania zero. Cała zawartość gry to pokolorowane kopiuj-wklej z SCV lub SCIV w przypadku postaci jak Taki. System walki.... napierdalanie jednego knefla i cztero-ciosowe kombosy typu A,A,A,A gdzie ostatni to mocny cios podcinający, np Taki miała coś takiego jak B,B, tył A+B- dwa pionowe sieknięcia na średniej wysokości zakończone wybiciem w powietrze z niskiej, teraz to skilowe B,B,B... I na koniec najlepsze, co zwalałem kiedyś na serwery JP, synchronizacje z serwerem, co chwilę, które trwają po ponad  dwadzieścia sekund I NIE MOŻNA NIC ZROBIĆ POZA PODZIWIANIEM CUDOWNIE ZAJEBISTEJ KLEPSYDRY. Włączysz zadanie-klepsydra, zmienisz wyposażenie-klepsydra, wybierasz postać do pomocy-klepsydra, anulujesz coś-klepsydra, klepsydra, klepsydra i jeszcze raz klepsydra.
To poza grafiką z SCV i możliwością wyboru jp dubbingu nie ma nic pozytywnego, dosłownie nic, wszystko wkur**a i nudzi, nie wiem jaki był sens wypuszczania takiego gówna, chyba żeby zwabić jakiś dekli na stare postacie, a nuż kupią pakiecik ze skarbami za jedyne 59zł.


Ocena zawyżona ze względu na sentyment, grafikę, jp dubbing, Taki której nie mogę zdobyć i ex PS3.


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 080
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #620 dnia: Kwietnia 25, 2014, 20:59:10 pm »
Borderlands 2

Grafika: 7+ (Jak na kolorowy cel shading i otwarty Świat nawet robi wrażenie, zwłaszcza dzięki zmieniającej się porze doby. Animacja jest płynna pare razy tylko zdarzyło mi się chrupnięcia, ale i tak przy większej rozwałce)


Dzwięk: 8-


Grywalność: 8 (Jedna z najgrywalniejszych strzelanin wciąga jak bagno nic tylko grać i levelować postać a do tego wszystkiego oprócz fabuły masa misji pobocznych. Sam system strzelania to jeden z najlepszych jaki do tej pory widziałem w grach fps inni powinni brać przykład)


Wady
- bez systematycznego levelowania można nie ukończyć fabuły ponieważ giera będzie za trudna
- zbyt mało cut scenek


Ogólnie: 8-
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2014, 08:41:36 am wysłana przez Kyokushinman »

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #621 dnia: Kwietnia 26, 2014, 07:59:05 am »
Przeszedłem wątek główny z 30 razy i wierz mi, liczba cut scenek się zgadza. Borderlands 2 ma tak sprytnie poukrywane informacje poboczne, że można je odkrywać, bądź nie, w trakcie gry.

Jak dla mnie grywalność B2 to 10 bez najmniejszego wahania. Grałem wszystkimi postaciami, a za każdym razem doznania są zupełnie inne. Przepakowany Gunzerker, Syrena z najlepszym przeglądem pola walki, komandos ze swoimi turretami dla mniej rozgarniętych vault hunter'ów, Zer0 z melee buildem niszczący wszystko w sekundę, Mecromancer i jej robot, którym można przejść cały etap bez zgonu, no i Krieg, który jest tak świetną postacią, że roz.pi.erdol, który serwuje nigdy się nie nudzi. Podbiłem wszystkie postacie do OP8, a później jeszcze raz wszystkie do 72ego lvl każdorazowo bawiąc się przeyebitnie. Do tego DLC i nie potrzebne są inne gry.

Tydzień temu wywaliłem z dysku bo zaległości mam przeogromne, a po włączeniu konsoli myślałem tylko o odwiedzeniu Pandory.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 080
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #622 dnia: Kwietnia 26, 2014, 08:53:19 am »
Rzeczywiście masz racje co do tej grywalności tak więc podniosłem trochę ją jak i ocene ogólną. Zrobiłem to też dlatego, że ta giera ma coś w sobie takiego, że przyciąga do konsoli i zrobiła to właśnie w tym momencie :). Także osobą które nie grały w tą grę a zwłaszcza jeżeli są fanami strzelanin bardzo polecam. Nich na jakiś czas odrzucą Cod, BF, KZ, Halo i zagrają w ten tytuł bo naprawdę warto.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #623 dnia: Kwietnia 26, 2014, 09:58:41 am »
Cytuj
Sam system strzelania to jeden z najlepszych jaki do tej pory widziałem w grach fps inni powinni brać przykład
:lol: :lol: :lol: i jeszcze wiecej  :lol:.
Musisz być nieziemsko ch**owy. Nie dziwota ze multi omijasz nawet jak grasz na orginałach :lol: Przecież w tej grze nawet celować nie trzeba, wystarczy wciskać combo L1+R1 :lol:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 080
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #624 dnia: Kwietnia 30, 2014, 14:03:37 pm »
Mirrors Edge

Grafika: 6+ (Mimo, że bardzo sterylna i przekontrastowana to jednak co niektórym może się podobać)

Dźwięk: 7- (Ocena aż tak wysoka głównie przez ostatni utwór podczas napisów)

Grywalność: 4 (Nie chce mi się rozpisywać na temat tego elementu, wystarczy przeczytać główne wady poniżej które towarzyszyły mi podczas tej gry)

Wady:
- nuda
- monotonia
- nerwica
- niewidoczne ścieżki gdzie dalej biec, często można tak wpaść, że drogi powrotnej brak i wówczas musimy sami sobie pomóc ala kamikadze
- za krótka, no ale w sumie to dla mnie plus
- słaby system walki jak na taką gre


Ogólnie: 5 (Tytuł nie dla mnie, ale ocena jest w miarę wysoka, głównie za oryginalność i niestety nic już więcej)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #625 dnia: Kwietnia 30, 2014, 14:06:23 pm »
Post Ryo za 3, 2, 1...

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #626 dnia: Kwietnia 30, 2014, 14:13:26 pm »
Cytuj
Dźwięk: 7- (Ocena aż tak wysoka głównie przez ostatni utwór podczas napisów)
Jeden z lepszych soundtracków w grach. Trzeba lubić ten typ muzy.

Cytuj
nerwica
Niczym koleś z Edge przy ocenie LoS 2 - nie umiem to głupia gra. W Mirror's Edge trzeba się nauczyć grać. Wtedy dopiero pokazuje, jakim jest genialnym tytułem.

Cytuj
niewidoczne ścieżki gdzie dalej biec, często można tak wpaść, że drogi powrotnej brak i wówczas musimy sami sobie pomóc ala kamikadze
Nie spotkałem się z zablokowaniem ani razu. Co do ścieżki to jest runner vision i podświetla na czerwono drogę (chyba, że od razu grałeś na Hard). Enyłej raczej ciężko się zgubić w tej grze, bo lokacje są zgrabnie przemyślane.

Cytuj
za krótka, no ale w sumie to dla mnie plus
No to plus czy minus?

Cytuj
słaby system walki jak na taką gre
Jak na taką grę to system walki jest w ogóle niepotrzebny. Wystarczą kontry.

Cytuj
Tytuł nie dla mnie
Ewidentnie.

Uwaga - podczas pisania wysłano 2 odpowiedzi, może chcesz przejrzeć swoją wiadomość?

Post Ryo za 3, 2, 1...

 :lol: :lol:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 080
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #627 dnia: Kwietnia 30, 2014, 20:00:17 pm »
Cytuj
Jeden z lepszych soundtracków w grach. Trzeba lubić ten typ muzy.
Jako, że jestem osobą która słucha praktycznie wszystkiego nic rewelacyjnego w niej nie ma.


Cytuj
Niczym koleś z Edge przy ocenie LoS 2 - nie umiem to głupia gra. W Mirror's Edge trzeba się nauczyć grać. Wtedy dopiero pokazuje, jakim jest genialnym tytułem.
Całkiem w miarę mi szło, niektóre chaptery ukończone nawet w 10 minut.


Cytuj
Nie spotkałem się z zablokowaniem ani razu. Co do ścieżki to jest runner vision i podświetla na czerwono drogę (chyba, że od razu grałeś na Hard). Enyłej raczej ciężko się zgubić w tej grze, bo lokacje są zgrabnie przemyślane.
Chodziło mi raczej o taką sytuacje jak upadek z pewnej wysokości równa się brak powrotu do miejsca przed upadkiem aby to zrobić to tak jak pisałem wcześniej kamikadze bo innego wyjścia nie ma. Co do oznaczenia jeszcze trasy, fakt występuje, ale nie zdaje to egzaminu w niektórych miejscach wewnątrz budynku a tym bardziej pod ostrzałem gdzie nie wiadomo gdzie biec, co oznacza kilkukrotne powtarzanie.


Cytuj
Jak na taką grę to system walki jest w ogóle niepotrzebny. Wystarczą kontry.
Mimo wszystko to jednak zdało by się coś więcej przynajmniej gameplayowo byłoby o punkt do góry.


FIFA 14 World Cup

Grafika: 8 (Bardzo dobra w paru elementach lepsza niż w PES 14. Oświetlanie w meczu za dnia robi, bump mapping także, postacie już nie przypominają zombi jak we wcześniejszych częściach. Co do animacji poruszania się zawodników to kiedyś było bardzo dobrze teraz po wyjściu PES 14 tylko ujdzie. Ruchy zawodników przypominają jazdę na łyżwach, zresztą nigdy się to nie zmieniło w tej serii teraz jest po prostu mniej widoczne. Fizyka dobra, ale za najnowszym Pesem szans nie ma.)

Dźwięk: 7+ (Komentatorzy więcej mają gadane niż w konkurencji, no ale ich głos zwłaszcza tego głównego jeszcze bardziej mnie drażni niż w grze Konami reszta czyli publika że tak powiem zadowala, ale nie powala)

Grywalność: 7 (Jak dla mnie dużo się zmieniło na plus w tej serii gameplay jest szybszy, żywszy, bramy z daleka siadają, akcje wreszcie da się przeprowadzić ciekawe. Można spokojnie w ta giere już grać, bo to najgrywalniejsza Fifa w jaką grałem no ale do PES 14 to jednak brakuje bardzo dużo, różnica wręcz nie do opisania)

Wady:
- nadal jednak bliardowy gameplay
- postacie poruszają się na boisku jak łyżwiarze
- brak klubów
- głos jednego komentatora zbyt irytuje i przeszkadza

Ogólnie: 7-



Dla porównania ocena PES 14 po najnowszej aktualizacji i najnowszym data pack.

Grafika: 8

Dźwięk: 7

Grywalność: 9-

Ogólnie: 8

Więcej napisałem o tej grze po aktualizacjach w dziale PES 14. Teraz to dopiero to ta gra robi, ale PES 13 i tak dla mnie wygrał zdecydowanie poprzednią generacje w kategorii gier piłkarskich.


« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2014, 20:15:37 pm wysłana przez Kyokushinman »

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #628 dnia: Maja 05, 2014, 08:47:52 am »
Widzę euforia nastąpiła na forumku :lol:

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #629 dnia: Maja 11, 2014, 14:50:28 pm »
Infamous Second Son

Gra ukończona jako dobry, zaliczę jeszcze na złym i platyna wpadnie, nie powinno to zająć za dużo czasu, co jest właśnie problemem tej gry. Ale od początku.

Oprawa:
Niewiele można w tej kwestii powiedzieć, bo każdy widział, gra wygląda kosmicznie. W momencie jak mamy moc neonów następuje orgia dla oczu. To właśnie takimi efektami Infamous żyje, wygląda to niesamowicie i szkoda, że zabrakło chęci/czasu aby dodać interakcję bohatera na kałuże itp. Czasem doskwiera grze widoczny popup, ale nie na tyle, aby przeszkadzało. Muzyka również jest świetna i cieszę się, że twórcy wrzucili rockowe kawałki do gry.
Plus, fajnie, że przerywniki zrobione są w czasie rzeczywistym. Bardzo często w grach, przerywnik, to wcześniej nagrana scenka, tutaj wszystko jest liczone, co można zaobserwować po kurtce Delsina, na filmach jest taka sama co w grze.

Rozgrywka:
4 moce dają radę, każde z nich ma swoje plusy i minusy, ale dzięki ich różnorodności, za każdym razem gra się inaczej. Mnie osobiście przypadła 3 moc, bo można fajnie i szybko przemieszczać się po mieście. Do eksterminacji mamy kilka rodzajów przeciwników i bardzo często walki są bardzo wymagające. Trzeba być ciągle w ruchu, przez co ciężko ogarnąć czasem co się dzieje dookoła nas, a też głównie dlatego, że przeciwnicy również potrafią skakać po budynkach. Problem w tym, że prócz walk, to niewiele jest tutaj do roboty. Każda misja polega na pokonywaniu wrogów, a każda misja, to wątek główny. Gra nie posiada pobocznych zadań, tzn. jakieś są, ale o tym za chwilę. Fabuła zasuwa z prędkością światła. W takim GTA po kilku misjach dopiero zaczynamy zabawę, a w Infamous odblokowujemy drugą wyspę i kolejne moce. To jakiś żart, że po kilku misjach, miałem już dwie wyspy i 3 moce i obawiałem się, że zbliżam się do końca. Niewiele się myliłem, tutaj boss jest co drugą misję. Twórcy nie pozwolili nam pobawić się dłużej jedną mocą, bo od razu dają ci kolejną.
Wrócę do misji pobocznych, wyspy podzielone są na strefy, jest ich chyba 14. W każdej strefie mamy kilka zadań do wykonania, odnaleźć audiolog, złapać agenta, zniszczyć kamerę, czy oczyścić strefę z DOZ malując baner. Dochodzi nam jeszcze graffiti i zbieranie odłamków, dzięki którym, możemy dopakować bohatera, zdobywając nowe umiejętności. Problem w tym, że w każdej strefie mamy te same misje poboczne, kompletnie niczym się nie różniące, więc aby oczyścić wyspę, musimy 14 razy robić to samo. Po jednej wyspie staje się to nudne i robi się to głównie ze względu na platynę. Innych misji po prostu nie ma, więc 100% w tym sanboxie to max 15 godzin gry. Główny wątek to może 5-6 godzin. Śmieszne jest to, że ostatnią moc odblokowujemy na koniec gry, gdzie ja wyczyściłem już cały świat i nie miałem już nic więcej do roboty. Naprawdę nie dało się zrobić czegoś więcej ? Jakieś poboczne questy, cokolwiek... A tutaj po prostu koniec gry i biegamy po świecie, w którym już nic nie ma do roboty...

Infamous jest kolejną grą, którą chyba goniły terminy i SP nie dało rady wrzucić do świata czegoś więcej, szkoda, bo te 4 moce są świetnie wykonane, tylko czego do cholery nie mam ich na kim używać ?


Oprawa:
5- ( IMO killzone zrobił na mnie większe wrażenie )

Rozgrywka
4- ( przyjemna rozpierducha, świetne moce, ale ciągle te same misje, przez co może się szybko znudzić )

Żywotność
3 ( ta gra kaleczy słowo sandbox )

Ogólnie:
4-/6

Bardzo dobra gra, z dużymi brakami. Z pewnością przejdę raz jeszcze i będę wyczekiwać jakiegoś DLC i kontynuacji, ale mogli się lepiej postarać.


Wartość:
Ryo miał rację, 100 zł.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2014, 14:52:20 pm wysłana przez Moldar »

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #630 dnia: Maja 12, 2014, 14:27:45 pm »
+ Moldar za reckę Infamous Second Son. Przyznam wahałem się, w sklepie między PS4 z Killzonem a Infamousem, i teraz wiem, że dobrze zrobiłeś. Wymieniłeś wszystko co mnie wkurzało w jedynce i mam teraz pewność, że w Second Son też by mi się to rzuciło. Dzięki temu wiem, że drugą grą na PS4 pewnie będzie nowy Asasyn ;)

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #631 dnia: Maja 12, 2014, 14:44:47 pm »
Nie byłem nigdy wielkim fanem AC, ale Black Flag to bardzo fajna część i jakbym miał teraz wybrać, to wolałbym ACIV kupić.

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #632 dnia: Maja 12, 2014, 22:07:59 pm »
Bioshock Infinite - bez ogródek - ta gra wymiata. Po genialnych pierwszych dwóch częściach oczekiwałem tylko utrzymania poziomu, a dostałem takiego kozaka. Infinite od samego początku połknęło mnie w całości. Fakt, początek to takie dość monotonne wprowadzenie do rozgrywki, ale gra nie daje nam czekać długo na pierwsze starcie. Grzebanie w śmietnikach, skrzynkach, cudzych walizkach zaowocowało nawałem gotówki, którą wydawszy na co lepsze sole i giwery, zacząłem kolekcjonować.
Jestem growym hoarder'em. Muszę mieć wszystko co tylko można podnieść czy zdobyć. Złapałem się na tym, że piłem alko, które zabierało mi wskaźnik salt, a nie zwiększało w ogóle paska życia. Musiałem się uczyć to kontrolować bo wchodziłem w starcia bez możliwości ciskania mocy. Nie wiem jak u innych wyglądał balans wykorzystywania broni i soli, ale ja wpadłem w amok kombinowania. Wykorzystywałem absolutnie wszystko, od tear'ów, soli, pukawek po elementy otoczenia jak kałuże czy pułapki. Kiedy już fabuła zagęściła się na dobre nie potrafiłem powiedzieć sobie dość, a gameplay pochłonął mnie bez reszty.
Pamiętam kiedy grając w jedynkę myślałem sobie jak fajnie byłoby przywdziać skorupę Big Daddy'ego i pomykać po Rapture jako Mr Bubbles. W dwójce
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
i to by było na tyle w temacie najlepszego głównego bohatera serii. Booker jednak boni się świetnie. Początkowe, przedmiotowe traktowanie Elisabeth i przemiana ich relacji w rzadkiego rodzaju więź. Dla mnie nie jest to kontakt ojciec-córka czy opiekun-protegowana, a raczej prawda-fałsz. Świetnie się ich słucha i ogląda.
B:I nie jest produktem idealnym. Zdecydowanie za mało jest starć z Handy Man'ami no i
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
generatora czy czegoś tam to lekki zawód. Całość jednak mną pozamiatała. Nie nudziłem się nawet przez sekundę, a co najmniej kilkakrotnie złapałem się na tym, że rozdziawiałem japę jak dziecko oglądające ulubioną kreskówkę.

Ocena:

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #633 dnia: Lipca 13, 2014, 11:16:26 am »
The Wolf Among Us -  PS3

Na temat tej gry, nie trzeba się za wiele rozpisywać, mechanika ta sama co w The Walking Dead, tak więc film, gdzie wybieramy kwestie dialogowe i mamy kilka mini gier, czyli QTE. W sumie na tym można skończyć, bo o fabule też za wiele pisać nie mogę, bo to tylko robi niepotrzebne spoilery. Do 4 odcinka, wszystko było jeszcze spoko, ale później wiało już nudą. Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego, zakończenie drugiego odcinka była mistrzowskie i myślałem, że tajemnica będzie znacznie większa i lepiej opowiedziana.

Tak samo jak TWD gra działa do dupy, ciągle jakieś przycięcia, zwolnienia. Nie wiem czy tak tylko na PS3 jest, ale mogliby w końcu się ogarnąć w tym temacie. Na plus podoba mi się muzyka i dobrane głosy do postaci, zrobili to mistrzowsko.

Szału nie ma, spodziewałem się lepszej historii, dobrze, że zakupiłem grę w promocji, to przynajmniej nie żałuję zakupu :)


3+/6


pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #634 dnia: Lipca 28, 2014, 20:53:40 pm »
Castlevania : Lords of Shadow 2 tekst zawiera spojlery.

Jestem świeżo po ubiciu ostatniego bossa. Mam do powiedzenia trochę ale nie wiem od czego zacząć. Najlepiej chyba od tego, że gra jest nie równa. Wygląda to tak jakby ludzie robiący różne fragmenty tej gry nie mieli ze sobą żadnego kontaktu. Jesteśmy w jakimś miejscu, gdzie jest spoko klimat, łapiemy wkręte, tłuczemy fajnego bossa by po chwili wszystko się zmieniło i cały zapał opada, i trzeba wkręcać się na nowo. Ogólnie tak jest przez całą grę. Tak jak wszyscy mówili, fragmenty we współczesności są nie tyle ch**owe co po prostu rozbijają cały czar basniowości i feelingu z gry. Wszystko jest oczywiście uzasadnione fabularnie, ale niestety gra traci na współczesności. Jednak kiedy jesteśmy w zamku Draculi jest wręcz zajebiście imho. Wszystko jest takie jak być powinno. Bossowie są cholernie dobrze zrobieni. Walka z nimi to naprawdę majstersztyk. Teatr lalek Toy Makera mnie osobiście pozamiatał, tak samo jak klimat w lesie Agreusa - brata Pana z jedynki. Największe wrażenie jeśli chodzi o walkę zrobiły na mnie Gorgony a'la cerber, Agreus, Toy Maker i madafaka nad madafaki Śmierć. Kiedy Zobek przemienił się w śmierć i wyciągnął swoją kosę, to musiałem chwilę szczęki szukać po pokoju.

Jeśli chodzi o grafikę nie jest źle. Jednak oczywiście mogło być lepiej. Grałem na początku na 58 calowym Tiviku, ale ząbki w grze wybiły mi moje zęby i musiałem przesiąść się na mniejszy monitor. Na mniejszym kineskopie gra wygląda lepiej xD

Udźwiękowienie jest mega, kilka razy łapałem się na tym, że musiałem na chwilkę się zatrzymać i słuchać nutek.

System walki jest mega miodny, jak zresztą w jedynce tu nic się nie zmieniło w zasadzie, schemat ten sam.

Jeśli chodzi o sekcje skradankowe, nie wiem o co było tyle krzyku naprawdę. Jak dla mnie spierniczanie przed Agreusem było super klimatyczne, tylko troszkę cierpliwości było trzeba, a nie lecieć na hurra bo już chce to przejść.

Zakończenie to porażka, nie wiem kur** jak mogli zostawić na koniec coś takiego, masakra xDD ale ten twist pod koniec z Alucardem mi się nawet podobał.

Widać po prostu, że developerzy w studiu się pozprzeczali, a ten cały szef popadł w megalomanie. To widać jak na dłoni, że słabo im się współpracowało. Ogólnie klimat zamku na +, grafika również, udźwiękowienie również, modele postaci mega, szczególnie moi kochani bossowie ^^, system walki, zakończenie zabija po prostu żenadą, tak jak wpadanie do współczesności.

Ocena 3/5  Moim zdaniem warto poświęcić te kilkanaście godzin na samo napawanie się bossami xD Nie wiem czy wrócę ciachać na najwyższym poziomie trudności, narazie biorę się za Bioshocka Infinite.

P.S Zebrałem 4 klejnoty do Challengy ale mam w menu nie aktywne to, jak się za to zabrać ? :P

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #635 dnia: Lipca 28, 2014, 21:52:24 pm »
P.S Zebrałem 4 klejnoty do Challengy ale mam w menu nie aktywne to, jak się za to zabrać ?
Musisz się udać do sklepu Chupacabry i podejść do lustra na lewo od lady.

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #636 dnia: Sierpnia 20, 2014, 20:21:42 pm »
Alice : Madness Returns

Baaaaardzo poprawny platformer. Przywodzi mi na myśl genialnego Raymana : Great Escape, gra ta była moją ulubioną za małolata. Wyśmienity klimat samej opowieśći, motywy ze świrującą Alicją i etapy po za Krainą czarów, mega klimat lokacji, potworów i chciałoby się powiedzieć bossów, ale tu jest niestety bolączka tej gry. Tak fajnie przemyślany platformer, aż prosi się, aby co Chapter zawalczyć z kozackim i fajnie przedstawionym bossem, którego trzeba zabić "na sposób" jak to w platformówkach bywało. No niestety tu im nie pykło. Grafika jest nierówna. Jak lokacje mają fajny design i są fajnie wymodelowane, tak już postacie to zgroza, oprócz Alicji, która jest świetna + jej spoko animacja włosów :D. Muzyka jest klimatyczna, kilka utworów potrafi zapaść w ucho. Tak samo dźwięki otoczenia. Niestety nie wiem czy to u mnie tak tylko, ale gra zdaje się być trochę zbugowana. Brak niektórych dźwięków momentami, zacianająca się Alicja, wariujące tekstury itp:. Trochę to psuło czasami feeling z gry. W pewnym momencie gra zaczyna się przeciągać, za sprawą powtarzalności czynności, które trzeba wykonywać aby gdzieś się dostać, ale to raczej obiektywne spostrzeżenie, bo w końcu gra ma taką a nie inną strukturę i inaczej nie mogło być to zrobione. Jednak grę polecam miłośnikom staroszszkolnych platformerów.

=3/5
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2014, 20:23:43 pm wysłana przez pachu »

Marins

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #637 dnia: Sierpnia 20, 2014, 21:23:38 pm »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #638 dnia: Sierpnia 29, 2014, 11:55:27 am »
The Walking Dead Drugi Sezon

Wczoraj ukończyłem, o tej grze, za dużo pisać nie trzeba, ten sam samograj co pierwsza część, czy The Wolf among Us, momentów QTE może raz czy dwa na odcinek, czyli prawie w cale  :lol:  Głównie gadamy, a nawet mało co ruszamy się postacią, w pierwszej części można było przynajmniej pochodzić po okolicy, tutaj jest naprawdę słabo i strasznie tego mało.

No ale najważniejsze, czyli decyzje. Tutaj standard, jedna wielka kosmetyka nie mająca żadnego znaczenia na dalsze granie,

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

 ale to wszystko trwa do ostatniej sceny, gdzie trudne decyzje podejmujemy dwa razy, a czasem i trzy i składa się to na około 10 zakończeń i to naprawdę zupełnie różnych i aż ciekawe jak to rozwiążą w trzecim sezonie.

Historia fajna, pokazująca, że to ludzie są głównym problemem epidemii, ale coraz mniej grania, a więcej wybierania odpowiedzi, trzeba naprawdę lubić takie niby gry  :)

Ocena ogólna: 4/6


pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #639 dnia: Września 17, 2014, 20:06:45 pm »
Dark Souls - 5/5 Dziękuję xD

Kto ma pożyczyć dwójkę, podam adres, przejdę i odsyłam z siankiem na czteropaka :D