Autor Wątek: Wasze oceny gier  (Przeczytany 292727 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #640 dnia: Października 16, 2014, 14:50:52 pm »
Far Cry 3 (PC)

Po początkowych problemach we wdrożeniu się w rozgrywkę przyszedł zachwyt i byłem pod wielkim wrażeniem całości. Byłem, bo po dotarciu na drugą wyspę zaczyna uderzać monotonia i zamiast bawić się, zajmować kolejne obozy i wykonywać pomniejsze zadania leciałem już na szybko z fabułą, żeby tylko wreszcie skończyć grę. FC3 to bardzo dopracowany tytuł, ze świetną grafiką, mechaniką i dobrze zrealizowanym otwartym światem. Zdecydowanie jest, co robić. Możemy polować na zwierzaki, poszukiwać listów i posążków, wykonywać misje transportowe, itd. Zabrakło jednak czegoś unikalnego, co sprawiłoby, że chce się odkrywać ten świat i nowe miejsca. Wysypy są wykonane na więcej niż przyzwoitym poziomie, lecz prawie każde miejsce jest do siebie bardzo podobne. Na te same elementy cierpią Assassiny, choć tam przynajmniej są jakieś niepowtarzalne zabytki, które nadają smaczku całości. Następne części FC powinny się odznaczać znacznie większą różnorodnością, jeśli seria nie chce popaść w stagnacje i przeistoczyć się w tasiemca.

8/10

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #641 dnia: Października 19, 2014, 10:16:42 am »
Ja byłem tak zachwycony tym tytułem, że aż na platynę się skusiłem i w przeciwieństwie do inFamous SS nie czułem monotonii przy 100%. Dla mnie to sumienne 9/10, choć grafiką już niespecjalnie się zachwycałem, ale może to dlatego, że grałem na PS Trzy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #642 dnia: Października 21, 2014, 02:29:36 am »
The Last of Us (PS3)

Jestem pod ogromnym wrażeniem całości. Chyba nigdy historia gry komputerowej nie została opowiedziana w tak dorosły, głęboki i znakomicie przedstawiony sposób, jak właśnie w The Last of Us. Do tego trzeba dodać rewelacyjnie przemyślany gameplay łączący sprawnie wiele elementów, od skradania, przez rozwałkę, po klimatyczne chodzenie po pustych lokacjach w poszukiwaniu cennych zasobów. Także grafika, choć technicznie miewa słabsze momenty, lubi czasem przyciąć i trochę kłuje w oczy ząbkami czy gorszymi teksturami, jest ogólnie na bardzo wysokim poziomie. Masa drobnych detali w połączeniu ze świetnymi efektami i genialnym designem sprawia, że na niektóre widoczki nie można się wręcz napatrzeć, tak to wspaniale się prezentuje. To samo można powiedzieć o ścieżce dźwiękowej. Muzyki jest mało, ale jak już jest, to mocno zagęszcza atmosferę. Za to wszelkie odgłosy są klasą samą w sobie. Warto grać na słuchawkach.

Niedawno pisałem, że Fire Emblem Awakening jest moją osobistą grą roku, lepszą nawet niż GTAV. Tymczasem The Last of Us muszę postawić jeszcze wyżej. To, co Naughty Dog stworzyło jest swego rodzaju rewolucją w grach. To nie jest Uncharted, w którego fajnie się gra, ale poza tym jest to tylko kolejna gra, jakich w sumie dość sporo. The Last of Us jest czymś znacznie więcej. Jest produktem wysokiej klasy doprowadzonym niemalże do perfekcji. Jest tytułem, który na stałe wejdzie do klasyki najlepszych gier. Bo jest to gra, w którą nie tylko się gra, ale którą się także odczuwa całym sobą. Jest to gra, która wchodzi głęboko w psychikę i która przez długi czas będzie towarzyszyć odbiorcy we wspomnieniach. Coś niebywałego. Taki tytuł trafia się tylko raz na dekadę. Kto nie grał, musi zagrać.
10/10


Liczę, że na PS4 ukaże się TLoU 2. Dopakowane graficznie i technologicznie, stawiające jeszcze jeden krok dalej. Jeśli wyjdzie, to oczywiście nie będzie już tym samym, czym jest pierwsza część. Na pewno zabraknie już tej świeżości, taka w końcu dola sequeli, nawet najlepszych. Liczę jednak, że twórcy nie będą chcieli ciągnąć dalej historii z pierwszej części. Najbardziej chciałbym, aby opowieść przeniesiono w zupełnie inne miejsce, np. do Europy. Otoczka pozostałby ta sama, lecz całe realia przybrały znacznie odmienioną formę. Na ewentualną zapowiedź przyjdzie jednak trochę poczekać. Na razie będę musiał się zadowolić wersją odnowią, w którą na pewno kiedyś zagram (jak już kupię PS4). Poza tym i tak koniecznie muszę ograć Left Behind, więc upiekę dwie pieczenie na jednym ogniu.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #643 dnia: Października 21, 2014, 03:04:54 am »
A jak mówiłem "gra życia" to sie smiało paru pajaców :roll:

 

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #644 dnia: Października 21, 2014, 07:38:37 am »
Gra jest świetna, jedna z najlepszych w minionej generacji i staje w mocne szranki na obecnej, ale nie ruszyła mnie tak mocno, jak POKa. Może dlatego, że nie widzę tutaj większego grania na emocjach ponad standard lepszych filmów o post-apo. Myślę za to, że gdy jest się rodzicem to gra ostro wchodzi w banię, bo mocno zarysowano i położono nacisk na relację oraz instynkt rodzicielski.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #645 dnia: Października 21, 2014, 08:47:29 am »
Poza tym i tak koniecznie muszę ograć Left Behind

Koniecznie! Dokłada sporo do podstawki, głównie właśnie w kwestii historii.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #646 dnia: Października 21, 2014, 14:41:18 pm »
Grą życia TLoU na pewno dla mnie nie jest. Jest kilka tytułów, które za całokształt będę zawsze cenić wyżej (Final Fantasy X, Heroes III, BGII, Fallout 2, Torment, Ocarina of Time - może jeszcze coś by się znalazło). Za to jeśli chodzi o narrację fabularną, to w tej właśnie kwestii jest to najlepiej zrealizowana gra, w jaką grałem w życiu. Filmy czy książki (ale tylko te wybitne) dawno osiągnęły podobny poziom, lecz w grach jest to wciąż rzecz prawie niespotykana. No i inaczej sprawa wygląda, gdy oglądamy film na 2-3 godzinny, a inaczej, jak towarzyszymy bohaterom przez godzin 20.


Osobiście polecam film/książkę "Droga". Podobne klimaty, co TLoU i także świetna realizacja (choć TLoU stawiam jednak wyżej).

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #647 dnia: Października 21, 2014, 15:03:48 pm »
No i inaczej sprawa wygląda, gdy oglądamy film na 2-3 godzinny, a inaczej, jak towarzyszymy bohaterom przez godzin 20.
Z czego przynajmniej połowę grzebiemy po szufladach i rzucamy cegłą :troll:

Poważnie, to mam jeden duży zarzut na klimacie, ale tego nie dało się chyba inaczej rozwiązać ze względu na mechanikę - postaci biegające między przeciwnikami. Ja się skradam, myślę nad każdym krokiem, a tu Ellie nagle: A WPADNĘ SE NA JANA I ZATAŃCZĘ WOKÓŁ KLIKACZA, CO BYŚ SIĘ OBSRAŁ. O, nie zauważył jej, lol.
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2014, 15:08:05 pm wysłana przez Kert »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #648 dnia: Października 21, 2014, 15:07:12 pm »
Niby tak, ale i tak kontakt z bohaterami jest znacznie większy, niż podczas oglądania filmu.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #649 dnia: Października 21, 2014, 15:08:56 pm »
Spoko POK, stary i przewałkowany temat, nie ma co do tego wracać ;)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #650 dnia: Października 21, 2014, 15:14:24 pm »
Poważnie, to mam jeden duży zarzut na klimacie, ale tego nie dało się chyba inaczej rozwiązać ze względu na mechanikę - postaci biegające między przeciwnikami. Ja się skradam, myślę nad każdym krokiem, a tu Ellie nagle: A WPADNĘ SE NA JANA I ZATAŃCZĘ WOKÓŁ KLIKACZA, CO BYŚ SIĘ OBSRAŁ. O, nie zauważył jej, lol.
Mi to akurat zupełnie nie przeszkadzało.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #651 dnia: Października 21, 2014, 15:28:15 pm »
Osobiście polecam film/książkę "Droga". Podobne klimaty, co TLoU i także świetna realizacja (choć TLoU stawiam jednak wyżej).

Oglądałem ostatnio, dobre filmidło.

Ghostie

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2007
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 16
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #652 dnia: Października 21, 2014, 17:14:28 pm »
Poważnie, to mam jeden duży zarzut na klimacie, ale tego nie dało się chyba inaczej rozwiązać ze względu na mechanikę - postaci biegające między przeciwnikami. Ja się skradam, myślę nad każdym krokiem, a tu Ellie nagle: A WPADNĘ SE NA JANA I ZATAŃCZĘ WOKÓŁ KLIKACZA, CO BYŚ SIĘ OBSRAŁ. O, nie zauważył jej, lol.

Tez niedawno mialem przyjemnosc ograc TLoU na pozyczonym sprzecie i to jest chyba jedyny zarzut jaki mam do tej gry bo naprawde czasem nasi kompani masakrycznie psuli klimat.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #653 dnia: Października 22, 2014, 20:35:27 pm »
Też niedawno (właściwie dwa dni temu) skończyłem The Last of Us. Cóż, gra jest niesamowita. Klimat, sposób przedstawiania świata i historii, nastawienie na eksplorację w tych przecież liniowych lokacjach. Bajka. Świetnie wyważona produkcja, która wie kiedy dowalić i wie, kiedy stonować emocje. I choć spokojnych momentów, gdzie sobie tylko łazimy po opustoszałym świecie, jest dużo, to nie przeszkadzało mi to wcale, bo gra zawsze miała coś ciekawego do pokazania. Poza tym w tych spokojniejszych momentach zawsze towarzyszył mi niepokój, że zaraz ktoś wyskoczy zza rogu. Same konfrontacje są znakomite. Grałem na HARD, więc gra była dla mnie niejednokrotnie wyzwaniem. Nieraz ganiałem z jednym/dwoma nabojami srając po gaciach. Trudność rozgrywki zmusiła mnie do kombinowania, za co kocham tę grę. Uwielbiam skradanki, a TLoU jest znakomitym przedstawicielem tego gatunku. Osiągnięto to za pomocą fajnego sposobu poruszania się (jak dobrze, że zrezygnowano z przyklejania się do ścian za pomocą przycisku!), inteligencji wrogów i przede wszystkich otwartych lokacji, które nie są przesadnie ogromne, ale wystarczająco, bym mógł się pobawić nieco po swojemu.
Jeśli chodzi o historię, to może nie jest zbyt oryginalna, ale jej przedstawienie sprawia, że zapadnie mi na długo w pamięci. W żadnej innej grze nie spotkałem tak wyrazistych bohaterów, którzy byliby tak wiarygodni. Naprawdę zależało mi na ich losie, przez co gra dostarczyła mi kilku mocnych - wzruszających - wrażeń. Nie pamiętam, żebym podczas innej gry oglądając scenki, lub uczestnicząc w zaskryptowanych akcjach, tak bardzo przejmował się wydarzeniami na ekranie. Kiedy za sprawą pewnej windy zostałem odłączony od Ellie, myślałem tylko o tym, co z nią będzie, gdy ja plątam się pomiędzy maszkarami (tak w ogóle to niektóre momenty są dość przerażające). Nawet QTE, które w innych grach raczej nie robią na mnie dużego wrażenia, tutaj w pełni mnie pochłaniały, zwłaszcza gdy jakiś przeciwnik złapał mnie za fraki.
Fajnie została też przedstawiona ciągłość rozgrywki, zarówno jeśli chodzi o czas (pory roku), jak i miejsce. Twórcy postarali się o to, by gracz odczuł iż uczestniczy w długiej podróży (sama gra zabrała mi ok. 18 godzin). Odczucie to pogłębia ciekawy patent polegający na tym, że trafiając do nowej lokacji często zostaje nam pokazany cel, do którego akurat zmierza Joel i Ellie (most, szpital, wieża). Dla mnie dodało to spójności rozgrywce.
Jeśli chodzi o wady, to tak jak wspomnieliście powyżej - zabawnie wypada to, że wrogowie nie widzą naszych kompanów. Kiedyś czaiłem się na zbira, a tu nagle Ellie postanowiła przejść zza jego pleców i przed jego nosem wrócić do mnie. Już miałem go atakować, bo sądziłem, że ją zauważy, ale ona okazała się dla niego niewidzialna. Bzdura, ale warta odnotowania i poprawienia w przyszłych projektach. Poza tym to tyle.
Niegrzeczny Pies ostro dowalił do pieca pod koniec generacji. Zdecydowanie najciekawsza produkcja na PS3.

10/10
6/6
100/100
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2014, 20:39:15 pm wysłana przez Wojtq »
PSN ID: WojtqGO

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #654 dnia: Października 22, 2014, 21:41:37 pm »
Spoko wszystko spoko przeczytałem, ale na następny raz weź to jakoś w akapity bo zeza można się nabawić. Też niedawno ograłem na ps4 i gra w kurwę dobra ale GTAV to to nie jest.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #655 dnia: Października 22, 2014, 22:24:02 pm »
GTAV to to nie jest.
Racja, jest nawet lepsze od GTAV.

PSN ID: WojtqGO

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #656 dnia: Października 30, 2014, 00:51:12 am »
Metro 2033. Znakomita reedycja (inni przykład powinni brać). Nie tylko combo 60 k/s + fHD oraz wyraźnie poprawione tekstury, ale dodatkowo zmiany systemowe (wszystkie na plus), to coś co się ceni. Nowe oświetlenie także nadaje grze smaku, jak i podnosi jakość samej oprawy, która jest bardzo dobra. Klimat ta pozycja ma, podobnie jak bardziej i mniej udane momenty. Audio niezwykle przyjemne dla ucha.
Oceniłbym ją na:

8/10 - grafika;
9/10 - audio;
7/10 - grywalność;

7/10 - ocena końcowa.

Zupełnie inne doznania oferuje niż takie CoD. Bliżej jej do Stalkera. Czasami jest wygajająca i w durny sposób irytuje, ale da się to przeboleć. Nie polecam grać na "Spartanin". jest za szybko, a jej bardziej pasuje mozolność znana z Killzone.

Zacząłem grać w Metro Last Light. Miło się zaskoczyłem. Gra jest jeszcze lepiej wykonana i o klasę lepsza/ciekawsza.

A to wszytko za 140zł. Wzór reedycji. Polecam.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #657 dnia: Listopada 01, 2014, 22:52:16 pm »
Lords of the Fallen

Najkrócej można tę grę podsumować zdaniem "Polskie Dark Souls". Zapożyczeń tu jest mnóstwo i dotyczy niemal każdego aspektu gry, zaczynając od sterowania, konstrukcji świata, a na rodzajach bossów kończąc.

Rozgrywka przebiega tak samo jak w Soulsach, czyli eksplorujemy teren eliminując przeciwników, szukamy kluczy otwierających ukryte pomieszczenia czy skróty i oczywiście pokonujemy kolejnych bossów. Gra bardziej dosadnie przedstawia fabułę i mamy kilka postaci, z którymi toczymy rozmowy, ale szczerze mówiąc to absolutnie żadna postać nie jest warta zapamiętania, ot popychają fabułę do przodu i wysyłają nas w kolejne miejsca.

Pisząc o miejscach dochodzimy do smutnej części gry, a mianowicie tego, że w sumie to tu jest strasznie mało lokacji, z czego tylko pierwsza połowa sili się na labirynty i ukryte przejścia, a druga to, oprócz jednej sekcji, chodzenie po sznurku. Pod względem wyglądu terenu do zwiedzania to też nie jest wesoło, bo w sumie mamy trzy typy lokacji, zamek, lochy i fikuśna architektura Rohgarów.

Na minus są też rodzaje przeciwników, których jest dość mało i są w większość zrobieni na jedno kopyto, a słowem kluczowym jest tu "rycerz w zbroi". Bossowie są już lepsi, ale to dalej nie ta klasa co chore pomysły Japończyków.

Na szczęście to co najważniejsze w tej grze, czyli rozgrywka, nie zawodzi. Walczy się bardzo przyjemnie i jeśli ktoś ograł porządnie Soulsy to poczuje się jak w domu. Eksplorując teren, co rusz trafiamy na nowe rodzaje broni i pancerzy, które możemy ulepszać za pomocą run. Nie jest to co prawda tak rozbudowane jak w grze From Software, bo w sumie możemy w wyposażenie wsadzić maksymalnie trzy runy, które wpływają na jeden z kilku parametrów. Ale mimo wszystko fajnie urozmaica rozgrywkę i zachęca do eksperymentowania.

Szkoda tylko że gra dość szybko robi się łatwa i przez to, że rodzajów wrogów jest mało, to stanowią oni małe wyzwanie dla naszej postaci, która staje się z godziny na godzinę coraz potężniejsza. Pod koniec gry to 95% wrogów ściągałem jednym zamachem miecza. Bossowie też nie stanowią jakiegoś większego wyzwania jeśli opanujemy ich zwyczaje i ataki.

Jeśli chodzi o grafikę to jest przyjemna i potrafi cieszyć oko różnymi efektami czy grą światła i cienia. Niestety wersja na PS4 (i jeszcze bardziej na One) cierpi na notoryczne gubienie klatek i rwanie ekranu, co na początku potrafi mocno irytować. Wiadomo, że po czasie się człowiek przyzwyczai, ale niesmak pozostaje. Bugów miałem parę, bo kilka razy przestały mi się odtwarzać dźwięki w dialogach czy znalezionych notatkach, a jeden z bossów wyrzucił mnie... poza planszę. Daję jednak grze taryfę ulgową w tym temacie, bo wiadomo kto ją zrobił.

Podsumowując to z pewnością najlepsza gra wydana pod marką City Interactive i osobiście mam nadzieję, że pozwoli im rozwinąć skrzydła przy kolejnych produkcjach.



Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #658 dnia: Listopada 01, 2014, 23:12:11 pm »
Nie grałem dość długo w nic bo czasu na to nie było. Teraz natomiast nadrabiam giery.
Jedną z pierwszych które zaliczyłem po przerwie to był ten tytuł.


Call of Duty Advanced Warfare:


Gra jest bardzo krótka, chyba tą część przeszedłem najszybciej ze wszystkich, fabuła w moim przypadku trwała około 4,5 może 5 godzin na normalu.

Grafika: 9- (Jak na X360 kopie dupsko równo, jest to zdecydowanie najładniejsza część, dwie tekstury dorównują tej z KZ2, oświetlenie poezja jak na konsole past genową, animacja stara się trzymać 60 klatek niemal cały czas tylko dwa razy drastycznie mi spadła przy większej zadymie. Do wad można zaliczyć tekstury na ubraniach postaci podczas gry dlatego, że we wcześniejszych częściach jakoś lepiej to wyglądało oraz gorszą grafe w dzień)

Dźwięk: 8- (Poziom poprzedników, ale z jedną znaczącą wadą dlatego minus a mianowicie wyciszonej mowie kompanów podczas rozgrywki, czasami wręcz nic nie słychać co gadają)

Grywalność: 8- (Co do samego gameplayu to to samo co wcześniej, plus
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Wady:
- czas gry

Ocena: 7+

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #659 dnia: Listopada 01, 2014, 23:49:03 pm »

                                         

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #660 dnia: Listopada 03, 2014, 11:12:39 am »
The Evil Within

Tytuł to taka mieszanka kilku gier TLOU(skradanie, rzucanie butelkami, tworzenie przedmiotów)+RE4(strzelanie, ale spokojnie możemy się poruszać podczas tej czynności hehe i mechanika zabawy)+SH3(syf brud lokacji)+SH2(tego nie będę zdradzał) i RE1(tego też). Gra nawiązuje trochę do stylistyki z filmu Piła plus do tego masa zeshizowanych motywów. Około 70% akcja gry dzieje się w ciemnych, klaustrofobicznych pomieszczeniach gdzie design poziomów daje rade, zachęcając do eksploracji. Fajnie się strzela, przeciwnicy dobrze reagują na pociski, czasami zdarza się odstrzelić takiemu pół głowy a ten dalej na Nas idzie, skradanie jest ok cały czas niemal robimy to w napięciu aby jakiś przeciwnik nie wyskoczył, bo w obliczy wysokiego poziomu trudności nie sposób nie powtarzać. Gra jest długa, zagadek jako takich nie ma, walki z bossami w większości bardzo dobre, szczególnie:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
oraz pewna postać, która aż mi się śniła w nocy hehe. Robi bardziej niż dawniej Nemesis.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Fabuła jest ok, ale bez rewelacji. Dialogi miedzy postaciami nie powalają bo tekst tego typu wydają przynajmniej mi się śmieszne np.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
poza małymi wyjątkami hehe, ale Mikami nigdy w tym elemencie nie błyszczał także jakoś da się to strawić nawet można je traktować jako
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Jeśli chodzi o oprawę wizualną to oświetlanie oraz design najbardziej robi w tej grze, tekstury poniżej średniej, jak dla mnie słabe wręcz, no ale tragicznych jak w ukończonym wczoraj Wolfenstein nie ma. O pasach to każdy słyszał także nie ma na to lekarstwa utrudniają zdecydowanie widoczność i przeszkadzają szczególnie w bardziej otwartych poziomach. Animacja under 30, ale mi to nie przeszkadza bo mam odpowiednie rzeczy włączone na tv także jest w miarę płynnie przynajmniej u mnie. Sama warstwa dźwiękowa jest konkretna i daje dużego plusa do klimatu a muzyka jak
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
powala i natychmiastowo potęguje szybsze bicie serca.

Grafika: 7+

Dźwiek: 8+

Grywalnosć: 8-

Wady:
- pasy
- dla tych bardziej niecierpliwych poziom trudności, oszczędzanie amunicji się opłaca w innym przypadku pozostaje rzucać padem i powtarzać dane miejsce kilkanaście razy


Ogólnie: 8 (Kandydat do tytułu gry roku jak dla mnie, ale o jego zdobycie będzie ciężko)
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2014, 11:29:55 am wysłana przez Kyokushinman »

svonston

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #661 dnia: Listopada 03, 2014, 11:28:59 am »
Jak gra z 8/10 może być grą roku?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #662 dnia: Listopada 03, 2014, 11:30:45 am »
Jak gra z 8/10 może być grą roku?
moje wymaganie względem dychy są masakryczne

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #663 dnia: Listopada 03, 2014, 11:32:27 am »
Jak gra z 8/10 może być grą roku?
Jeżeli reszta gier z tego roku to 7/10?

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #664 dnia: Listopada 03, 2014, 11:36:28 am »
Jak gra z 8/10 może być grą roku?
Słaby rok?
Zresztą 8 wystawione przeze mnie to bardzo wysoka ocena jakby nie było.

Jeżeli reszta gier z tego roku to 7/10?
W tych granicach. Te co wyjdą mogą to jednak zmienić np. FC4.
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2014, 11:45:51 am wysłana przez Kyokushinman »

svonston

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #665 dnia: Listopada 03, 2014, 12:20:59 pm »
Albo wy sobie jaja ze mnie robicie wszyscy, albo wam coś na rozumy padło. Przejrzyjcie sobie ostatnie 2 strony tego tematu. Ocenę poniżej 7 dostał tylko Mirrors Edge, a C:LoS2 z tego roku dostało od niego 9-.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #666 dnia: Listopada 03, 2014, 12:29:12 pm »
Albo wy sobie jaja ze mnie robicie wszyscy, albo wam coś na rozumy padło. Przejrzyjcie sobie ostatnie 2 strony tego tematu. Ocenę poniżej 7 dostał tylko Mirrors Edge, a C:LoS2 z tego roku dostało od niego 9-.
Z tego roku mam na myśli gry który wyszły w tym roku!
Castel 2 dostał 8 a nie 9-.

svonston

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #667 dnia: Listopada 03, 2014, 12:31:41 pm »
Faktycznie. Piszesz tak niewyraźnie, że nie zauważyłem, gdzie jest ocena gry, a gdzie "dla porównania ocena poprzedniej części"

Hehe, znowu trafiłem na tego rodzyna:
MGS 5 Ground Zeroes

Grafika: 9+

Dźwięk: 9+

Grywalność: 9+

Wady:
- zawartość
- żywotność


Ogólnie: 6+

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #668 dnia: Listopada 03, 2014, 12:40:20 pm »
A co tam niby złego jest, że same 9+ a ogólnie 6+? Z demem/grą bawiłem się miesiąc bardzo fajnie, ale że zawartość jego/jej jest na tragicznym poziomie oceny wyższej nie mogłem dać.

Co do samej Castle 2 to trochę mnie poniosło i ocena jest zawyżona. Na 8 ta gra nie zasługuje porównując ją chociażby do genialnej jedynki.

Spidey^

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #669 dnia: Listopada 03, 2014, 12:52:56 pm »
Poważnie, to mam jeden duży zarzut na klimacie, ale tego nie dało się chyba inaczej rozwiązać ze względu na mechanikę - postaci biegające między przeciwnikami. Ja się skradam, myślę nad każdym krokiem, a tu Ellie nagle: A WPADNĘ SE NA JANA I ZATAŃCZĘ WOKÓŁ KLIKACZA, CO BYŚ SIĘ OBSRAŁ. O, nie zauważył jej, lol.

Tez niedawno mialem przyjemnosc ograc TLoU na pozyczonym sprzecie i to jest chyba jedyny zarzut jaki mam do tej gry bo naprawde czasem nasi kompani masakrycznie psuli klimat.

Jeśli chodzi o wady, to tak jak wspomnieliście powyżej - zabawnie wypada to, że wrogowie nie widzą naszych kompanów. Kiedyś czaiłem się na zbira, a tu nagle Ellie postanowiła przejść zza jego pleców i przed jego nosem wrócić do mnie. Już miałem go atakować, bo sądziłem, że ją zauważy, ale ona okazała się dla niego niewidzialna. Bzdura, ale warta odnotowania i poprawienia w przyszłych projektach.

I zostało to poprawione w edycji na PS4.  Kompani trzymają się bardziej z tyłu lub bezpośrednio przy nas i już nie plączą się pod nogami przeciwnikom. Przez całą grę miałem tylko jedną taką sytuację (gdy na PS3 to było nagminne).

Dla mnie TLOU to GOTG. Kto nie grał ten nawet nie wie co stracił.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #670 dnia: Listopada 03, 2014, 13:21:54 pm »
U mnie prawie w każdej sekcji skradankowej plątali się obok przeciwników. Nie chcę widzieć jak to wyglądało na PS3 skoro zostało poprawione. Przeciwnicy brali Ellie na barana?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #671 dnia: Listopada 03, 2014, 13:33:20 pm »
U mnie prawie w każdej sekcji skradankowej plątali się obok przeciwników. Nie chcę widzieć jak to wyglądało na PS3 skoro zostało poprawione. Przeciwnicy brali Ellie na barana?
Nie, ale np. w pierwszej dużej sekcji
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #672 dnia: Listopada 04, 2014, 11:41:12 am »
Wolfenstein the New Order

Grafika: 5 (Oprawa wizualna tej gry to mała katastrofa, nie wiem na co poszła ta instalacja na dysk 7,75GB bodajże, ale na pewno nie na polepszenie jakości tekstur które wyglądają dosłownie jak zalana rozpikselowana paćka, natomiast wygląd postaci w grze to poziom PS2. Sytuacje ratują wstawki, które wyglądają wizualnie w miarę tak na 8, być może dzięki tej instalacji oraz kolorowa kolorystyka i w miarę płynna animacja. Jakby nie to ocena za strone wizualną byłaby w granicach 3-4)

Dźwięk: 8- (Tutaj jest dużo lepiej zwłaszcza przy końcu muza daje rade i przy napisach końcowych jest dość fajny kawałek)

Grywalność: 8- (Jest dobrze jak na fpsa i na dodatek jest w miarę długa nie to co ostatni Call of Duty. Ma także ciekawą historie, niektóre sceny kipią wręcz brutalnością i to na bardzo wysokim poziomi zwłaszcza jedna. Tytuł ten też jest dość wymagający zginąć można bardzo łatwo, energia nie odnawia się nam do końca jak w innych grach tego gatunku musimy szukać apteczek, bandaży itp. Występują tutaj także elementy skradankowe przydatne na niektórych poziomach gdzie przeciwników jest masa, można wiec pokombinować i nie iść na żywioł)

Wady:
- grafika



Ogólnie: 8=



Sniper Elite 3 Afrika


Grafika: 7+


Dźwiek: 7+


Grywalność: 7+

Zalety:
- bardzo dobre zrobione strzelanie ze snajpery no i ten rentgen ala Mortal Kombat nawet w miarę robi zwłaszcza przy strzale w męskie krocze

Wady:
- bardzo krótki czas gry około 5 godzin
- kamera za blisko postaci
- przycinająca animacja
- dla niektórych może być za kolorowa grafika
- AI przeciwników takie sobie
- podobne scenerie



Ogólnie: 7




FIFA 2015

Grafika: 8+ (Gra wygląda super, teraz nawet postacie nie odbiegają od reszty. PES 15 o takiej oprawie raczej będzie mógł pomarzyć, może za wyjątkiem wyglądu twarzy postaci oraz ich animacji reszta należeć będzie do tej gry czyli oświetlanie, murawa, stadion, kibice, żywy obraz, kolorystyka itp. A bym zapomniał jeszcze o deszczu, tutaj jeżeli będzie w PES 15 bo w PESie 14 takowego nie było nawet po wszystkich aktualizacjach to na bank wygra bo gorszego to już się w grach nie da chyba zrobić coś ala KZ:SF na jednym z poziomów czyli tragedia. Sama woda jako tako po np. wślizgu wygląda bardzo fajnie, ale nie deszcz. Animacja postaci bez większych zmian nadal praktycznie to samo co jest od FIFY 2009)


Dźwiek: 7 (Muza w menu ok, kibice poziom średni a komentator trochę lepiej niż w Pesie)


Grywalność: 7+ (Najlepsza jak na tą serię)


Wady:
- praktycznie brak menu praktyki jest jakiś trening, ale nie spełnia moich oczekiwań w ogóle
- brak klasycznych drużyn do wyboru


Ogólnie: 7+




Nba Street Homecourt

Grafika: 6 (Giera ma natywne 1080p, ale co z tego jak cała reszta leży, animacja potrafi spaść do 15 klatek, postacie jak ciosane siekierą wyglądają gorzej niż w NBA SV3 na PS2 oświetlenie tez się do tej gry nie umywa jest jakoś szaro, pomarańczowo, brudno kiepsko to wręcz wygląda. Najlepiej to wypada jeszcze tekstura asfalty, która wraz z rozdzielczością stanowią jedyne pozytywy tej oprawy)

Dźwiek: 4 (Do takiego NBA SV2 to się nie umywa, kawałki słabe, komentarz co dziwne to samo w skrócie rozpacz)


Gameplay: 4 (Nuda w porównaniu ze wcześniejszymi odsłonami)


Wad nawet nie wypisuje

Odólnie: 4+ (Nie wiem co się stało z EA BIG bo ta gra to jakieś ich popłuczyny. Nic więc dziwnego, że studio się rozleciało po takie grze. Dziwne to wszystko bo takie gry jak seria SSX zwłaszcza część trzecia czy NBA SV2 czy nawet Shox dawały masę frajdy)



Dla porównania oceny poprzednich części:



NBA Street Volume 2       8-
NBA Street Volume 3       7


W jedynkę nie grałem.





« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2014, 11:46:16 am wysłana przez Kyokushinman »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #673 dnia: Listopada 09, 2014, 10:37:12 am »
Bioshock Infinite (PC)

Największy zawód tego roku. Pierwsza część Bioshocka mnie zachwyciła. Była na swoje czasy rewolucją w FPSach. W dodatku ten design i pomysły. Znalazły się oczywiście wady, ale przy ogromie zalet nie zwracało się na nie uwagi. Natomiast w drugą część pograłem kilka godzin i mi się odechciało. Myślałem jednak, że Infinite pójdzie dużo dalej do przodu. W końcu nowa lokacja, zupełnie nowe możliwości. I o ile grafika nie jest jakaś mega, tak design miasta zawieszonego w chmurach nieraz naprawdę robi. To plus kilka innych ciekawych patentów, to jednak za mało, aby wprowadzić do gry prawdziwą świeżość. Gameplay poważnie się zestarzał i walka z masą bezmózgich przeciwników nie sprawia już takiej radochy, co kiedyś. Nawet specjalne moce przestały mnie bawić i używałem niemal wyłącznie prądów. Zapiski na taśmach są zbyt poszatkowane i krótkie, by poważnie wkręcić gracza w fabułę. W ogóle fabularnie gra niespecjalnie mi podeszła (zakończenie jest imo beznadziejne, wymyślone na siłę i niespójne). Pomysł z różnymi alternatywnymi światami jest interesujący, choć nie na tyle, żeby zmienić oblicze całej gry. Kuleje też narracja. Wszyscy bohaterowie są strasznie sztuczni (Elizabeth jeszcze jakoś się broni, lecz ledwo).

No dobra, nie będę więcej narzekał. Gra na pewno nie jest zła i ma coś w sobie. Można spędzić przy niej ładnych parę godzin całkiem nieźle się bawiąc. Ale nic poza tym. Przynajmniej dla mnie.
7/10


Swoją drogą:
Dishonored >>>>> Bioshock Infinite

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #674 dnia: Listopada 09, 2014, 12:19:20 pm »
Plus za ocenę dużo jest racji w tym co napisałeś, ale dla mnie to jednak bardzo dobra gra tak na 8+, poziom powiedzmy dwójki. Bo do jedynki to obie startu nie mają. Natomiast co do zakończenia to wreszcie ktoś prawdę napisał bo bliżej mu do beznadziejności niż do kunsztu, któremu większość uległa.

Nabyłem ostatnio Gran turismo 5 Academy Edition i faktycznie względem czystej piątki nawet trochę dodali i poprawili grafe szczególnie rozpikselowany dym i i to coś pod kołami podczas nocnej jazdy w deszczu.

Ocena kompletnej edycji

Grafika: 9- (Kapitalna, godna konkurencja dla FM4, która ma ostrzejszy obraz i lepiej wykonaną drogę, szczególnie asfalt natomiast cała reszta oświetlenie samochody, rozdzielczość, warunki atmosferyczne u konkurencji brak należy do GT 5)

Dźwięk: 8- (Bez własnego soundtracku max tyle mogę dać)

Grywalność: 8


Ogólnie: 8+ (Najlepszy wyścigi past genowe na tą chwile, ale jeszcze GT 6 nie sprawdzałem, pasuje obczaić allegro bo wsiąkłem nawet pomimo tego, że z podstawową wersją GT 5 bawiłem się bardzo długo)

 

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #675 dnia: Listopada 09, 2014, 12:24:11 pm »
Natomiast co do zakończenia to wreszcie ktoś prawdę napisał bo bliżej mu do beznadziejności niż do kunsztu, któremu większość uległa.
Proszę o konkretne argumenty. W punktach, bo gdy Ryo Ci wypunktował, czego nie zrozumiałeś, to przyznałeś mu rację  stwierdzając, że parafrazując "może rzeczywiście nie wszystko ogarnąłeś".
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2014, 12:34:53 pm wysłana przez Kert »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #676 dnia: Listopada 09, 2014, 13:51:32 pm »
Co do zakończenia BI:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #677 dnia: Listopada 09, 2014, 14:16:43 pm »
Natomiast co do zakończenia to wreszcie ktoś prawdę napisał bo bliżej mu do beznadziejności niż do kunsztu, któremu większość uległa.
Proszę o konkretne argumenty. W punktach, bo gdy Ryo Ci wypunktował, czego nie zrozumiałeś, to przyznałeś mu rację  stwierdzając, że parafrazując "może rzeczywiście nie wszystko ogarnąłeś".
Ryo wcześniej dużo na ten temat napisał także zrozumiałem zakończenie. Zresztą po skończeniu pierwszy raz już wiedziałem o co biegało poniekąd. W większą analizę jednak nie zamierzałem się wgłębiać. Zakończenie jest skomplikowane, zagmatwane i zmusza do refleksji, przemyśleń, ale też bez większych westchnień. Przynajmniej dla mnie lepsza jest prosta dobra końcówka niż, takie coś w stylu ostatniego Bioshocka.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #678 dnia: Listopada 09, 2014, 14:39:47 pm »
Natomiast co do zakończenia to wreszcie ktoś prawdę napisał bo bliżej mu do beznadziejności niż do kunsztu, któremu większość uległa.
Proszę o konkretne argumenty. W punktach, bo gdy Ryo Ci wypunktował, czego nie zrozumiałeś, to przyznałeś mu rację  stwierdzając, że parafrazując "może rzeczywiście nie wszystko ogarnąłeś".
Ryo wcześniej dużo na ten temat napisał także zrozumiałem zakończenie. Zresztą po skończeniu pierwszy raz już wiedziałem o co biegało poniekąd. W większą analizę jednak nie zamierzałem się wgłębiać. Zakończenie jest skomplikowane, zagmatwane i zmusza do refleksji, przemyśleń, ale też bez większych westchnień. Przynajmniej dla mnie lepsza jest prosta dobra końcówka niż, takie coś w stylu ostatniego Bioshocka.
Dobrze zrozumiałem? Jak nie ma pierdolnięcia, prostolinijnego zakończenia po ukatrupionym bossie
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
i trzeba odrobinę pomyśleć, to słaba końcówka?

Co do zakończenia BI:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2014, 14:47:57 pm wysłana przez Kert »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #679 dnia: Listopada 09, 2014, 18:46:45 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Poza tym cała gra jest imo średnia fabularnie (pomysł ciekawy, wykonanie gorsze) i cały czas przebijamy się przez hordy beznadziejnie głupich przeciwników, a w końcówce próbują z tego zrobić super ambitny tytuł.