Autor Wątek: Wasze oceny gier  (Przeczytany 292545 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

el becetol

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #720 dnia: Listopada 19, 2014, 16:03:12 pm »
Ale pomijając to, wersja retail to jest kompletna gra - może nie idealna, ale kompletna i dobra.

Lol, kompletna... To jaka będzie po wyjściu wszystkich patchy? Kompletniejsza?

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #721 dnia: Listopada 19, 2014, 16:15:36 pm »
Kompletna gra to taka jaką zapowiadali twórcy:

- 50 samochodów
- 55 tras
- 5 lokacji
- World Tour
- Pojedynczy Wyścig: Time Trial, Wyścig i Drift
- Tryb Sieciowy
- Wyzwania

- Wybór pory dnia + dynamiczne zmiany pory dnia

Na czerwono zaznaczyłem to czego nie dostarczyli zgodnie z obietnicą. Czyli trybu sieciowego z powodu błędów.

To było ZAPOWIEDZIANE na premierę.

Wszystko ponad to darmowe dodatki/DLC czyli:
-Warunki Pogodowe
-Photo Mode
-Replaye
-38 dodatkowych aut
-11 dodatkowych torów
-1 dodatkowa lokacja


Jeżeli ktoś oczekiwał dodatków na premierę to tylko jego własna wina bo wyraźnie powiedziane było, że są to dodatki w ramach wsparcia gry.

el becetol

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #722 dnia: Listopada 19, 2014, 16:43:28 pm »
Wystarczy nazwać patcha "darmowym DLC" i nagle problem wypuszczania niedokończonych gier znika. Ja tam dobrze pamiętam reklamę warunków pogodowych na długo przed premierą.

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #723 dnia: Listopada 19, 2014, 16:52:37 pm »
Wystarczy nazwać patcha "darmowym DLC" i nagle problem wypuszczania niedokończonych gier znika. Ja tam dobrze pamiętam reklamę warunków pogodowych na długo przed premierą.

I przy tej reklamie wyraźnie mówili, że to jest POST RELEASE jako patch. Warunków miało nie być, zaczęli nad nimi dłubać w okolicach E3 2014 na prośbę fanów. Nie kumam robienia wady z chęci wspierania gry.
Evolution należą się zjebki za problem serwerów a nie patch z pogodą. Inne firmy potrafią przed premierą reklamować płatne DLC, a EVO robi dodatek za friko i nagle problem.

Dowód:

http://www.gamespot.com/articles/e3-2014-driveclub-lets-you-race-in-the-snow-and-rain/1100-6420364/

Cytuj
So yes, Driveclub is a very pretty thing, and it certainly features some of the best-looking environments that I've ever seen in a racing game. But here's the thing. The weather effects are quite a recent innovation at Evolution Studios, which means they're not actually going to make it into the game's October 7 release date. Instead, they're going to be part of a downloadable patch that'll arrive "shortly after" its release. And I'd love to tell you how the cars handled, and how the weather affected them, but sadly this was very much a "look, don't touch" experience. Still, what a lovely thing to look at

Tak więc wszystko zgodnie z obietnicą było...
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2014, 16:59:45 pm wysłana przez Mrocz »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #724 dnia: Listopada 19, 2014, 17:35:53 pm »
Kurczę, rozumiem twoją frustrację bo gra miała być w plusie a nie jest.
Ten temat już w ogóle pomijam i nie nazywaj tego frustracją. Miałem ochotę zagrać, ale nie tak, żeby się czuć sfrustrowany.

Niedziałające długo po premierze multi na które podobno ta gra mocno stawia, to nie jest zarzut?

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #725 dnia: Listopada 19, 2014, 17:56:29 pm »
Przez dlugi czas byla to powazna wada dla znacznego grona osób- fakt. Ale powiem jak ja to widzę. Online nie gram bo nie mam az tyle czasu, za to w trybie single gra od samej premiery ponad miesiac temu działa ok. Dlatego tez uważam, ze hejt na ten porzadny badź co bądź tytul jest mocno przesadzony. A już jakieś re-review i obnizanie (i tak zbyt niskiej) oceny przez niektore serwisy jest zwyczajnie z dupy

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #726 dnia: Listopada 19, 2014, 17:59:42 pm »
A dla mnie nie. Dostaje się wybrakowany produkt = obniża ocene. Sprawa dla mnie jest jasna.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #727 dnia: Listopada 19, 2014, 23:06:09 pm »
Tyle, że dla mnie ten produkt nie jest wybrakowany.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #728 dnia: Listopada 20, 2014, 08:23:09 am »
A dla mnie jest i możemy zakończyć temat ;)

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #729 dnia: Listopada 20, 2014, 09:30:09 am »
Przez dlugi czas byla to powazna wada dla znacznego grona osób- fakt. Ale powiem jak ja to widzę. Online nie gram bo nie mam az tyle czasu, za to w trybie single gra od samej premiery ponad miesiac temu działa ok. Dlatego tez uważam, ze hejt na ten porzadny badź co bądź tytul jest mocno przesadzony. A już jakieś re-review i obnizanie (i tak zbyt niskiej) oceny przez niektore serwisy jest zwyczajnie z dupy

O ile brak online na premierę nie uważam za mało znaczący brak, zwłaszcza, że gra była reklamowana jako tytuł Online, to jednak zgadzam się, że serwisy potraktowały ten tytuł z dupy. Połowa recenzji ma kompletnie z dupy oceny. Minusy nie pokrywające się z rzeczywistością i sprowadzające się w sumie do tego, że jest za trudna. Efekt jest tego taki, że jak już się trafiła słuszna wtopa z multi, to te serwisy wyolbrzymiły to do niesamowitych rozmiarów, do tego stopnia, że spotkałem się z opiniami, że gra w OGÓLE nie działała nawet w offline. Akcja z dupy, bo gra po za trybem sieciowym działała i to bardzo dobrze, nie miała rażących błędów trybie Offline, żadnych glitchy itp. A największe płaczki na forach uprawiały po prostu zwykłą cebulę, zaliczyli całego singla odblokowali co się dało i szybciutko do sklepu zwrot bo "online nie działa" :lol: Jak dla mnie małe kurestwo ;)

Gra jest świetna, a Evolution robi wszystko co może by odkupić swoje winy. Mało tego gra ma zapewnione wsparcie rozwijające grę (pomijam już ten patch z pogodą), ale rozdawanie nowych torów za free ( i wszystkie mają być za free) to jest godne pochwały. W innych grach policzyliby za trasy dodatkową kasę.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #730 dnia: Listopada 20, 2014, 11:19:20 am »
A dla mnie jest i możemy zakończyć temat ;)
Ok, tyle tylko, że ty w niego nie grałeś.
I tym optymistycznym akcentem temat można zakończyć. :P

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #731 dnia: Listopada 20, 2014, 11:46:42 am »
Plants vs Zombies: Garden Warfare


Całkiem długo zastanawiałem się, czy zakupić ten tytuł. Ciągle się wahałem, obawiałem się słabej żywotności, contentu i że ogólnie mi nie podejdzie. Ostatnio jednak mega cena na ps store, to kupiłem. No i zakupu nie żałuję  :angel:

Oprawa:
Oprawa jest śliczna, dopracowana, po prostu nie ma do czego się przyczepić, gra śmiga w 1080p, gdzie u konkurencji nie udała się taka sztuka. Lokacje są ładne, kolorowe i naprawdę zadbano o wiele szczegółów, do tego dodajmy świetnie/komicznie wyglądające postacie, przyjemną muzykę, czy same odgłosy bohaterów i walki i mamy naprawdę przyjemną całość. Wiadomo, Infamous to to nie jest, ale nigdy nie miał być.

Rozgrywka:
Gra to strzelanina z trzeciej osoby, mamy dwie strony konfliktu, tytułowe roślinki i zombie. W każdej ze stron mamy 4 klasy postaci, każda z nich ma swoje unikalne cechy, więc tak naprawdę mamy 8 klas, gdzie każda różni się stylem gry. Każdą postać możemy awansować na wyższe poziomy wykonując przypisane im zadania, każdy awans daje nam paczkę z kartami. Karty to ciekawa sprawa, po każdej batalii otrzymujemy punkty, które przeznaczamy na zakup tych paczek z kartami. Na kartach mamy rózne rzeczy, np. elementy dekoracji postaci ( których jest mnóstwo ) i inne bajery, które nam mogą pomóc w grze, jak wskrzeszenie własnej postaci, czy zbieranie kart z sojusznikami. A sojusznicy to nic innego jak AI, które broni ( roślinki ), bądź atakuje ( zombie ). Na mapie mamy specjalne miejsca do ich przywołania, roślinki szukają pustych donic, a zombie nagrobków. Sojuszników jest całkiem sporo, podstawowe wersje są raczej słabe, ale te mocniejsze już konkretnie potrafią przeszkodzić w grze innym graczom, ale też trudniej jest je dostać z paczek. Tj. pisałem, każda postać ma swoje unikalne zdolności i gra się po prostu różnie, prócz strzału mamy jeszcze 3 umiejętności, sprawne ich wykorzystywanie potrafi niejedno w grze zmienić.

Żywotność/Tryby
Gra ma całkiem sporo do zaoferowania. Mamy tryb współpracy, gdzie jako roślinki staramy się obronić ogrodu, czyli taki tryb hordy. Jest splitscreen no i oczywiście PVP. Jest Team DM, jest dominacja, ale najlepszym trybem jest coś na wzór Rush z Battlefielda. Rośliny bronią ogrodów, a jak zombie je jednak przejmą, to akcja posuwa się dalej o kolejny ogród. Ostatni etap jest zawsze inny, np. kilka zombiaków musi wejść do posesji, w innym muszą przetoczyć bombę, a jeszcze w innym podłożyć 4 bomby pod filary. Rozgrywka jest szybka i intensywna, raczej nie ma co mówić o skillu. Miało być kolorowo i zabawnie i tak właśnie jest. Spodziewałem się znacznie mniejszego tytułu, a tutaj po prostu jest co robić.

Podsumowując, bardzo miłe zaskoczenie, za 60 zł jak najbardziej warto, idzie naprawdę fajnie pograć.

Oprawa: 5/6
Rozgrywka: 5/6
Żywotność: 5/6

Ogólne ocena: 5/6

ps. pozdrawiam Cancera  ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2014, 11:48:38 am wysłana przez Moldar »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #732 dnia: Listopada 20, 2014, 12:13:30 pm »
A dla mnie jest i możemy zakończyć temat ;)
Ok, tyle tylko, że ty w niego nie grałeś.
I tym optymistycznym akcentem temat można zakończyć. :P
Nie potrzeba zagrać, żeby wiedzieć, że w grze nie działa multi, a tylko o tym się tutaj wypowiadam.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #733 dnia: Listopada 26, 2014, 10:22:17 am »
Konsole przyszły wczoraj. Pograliśmy trochę z kumplem w gry i zrobiliśmy to tak jak Madman mi kazał od puszczenia najpierw KZ:SF. Jak na razie te moje wywody dotyczą grafiki, na podsumowanie gier będzie pora przy ocenach.

Killzone Shadow Fall:

Pierwsze 10 sekund to wielki zawód graficzny. Mowa o początkowej scenie w pokoju gdy Marshall woła chłopaka. Scena była jakas rozmazana, twarz jak i ogólnie obraz, ale trwało to na szczęści bardzo krótko i powoli stopniowo gra pokazywała graficzny przepych, twarz postaci i krople na niej, mega tekstury, masakryczne oświetlenie widać było, że to jest gra nowej generacji do tego 1080p i bardzo płynna animacja. Wady graficzne jak na 1 chapter  to deszcz, o którym zresztą już mówiłem wcześniej wygląda na skopany całkowicie tak 2/10.

Chapter 2:
Początek ten w ciemności z nożem też wypadł nie powalająco ponownie z lekkim rozmazaniem obrazu i do tego beznadziejny efekt kurzy który znika natychmiastowo jak zrobisz krok do przodu. No, ale później etap w lesie to graficzny majstersztyk, tekstura na mokrym kamieniu poezja, oświetlenie, kolorystyka, ogień dosłownie wszystko kopie, ale też zdarzają się słabsze tekstury, parę nawet tragicznych zwłaszcza w pomieszczeniu tym pierwszym. Mimo wszystko ten etap spełnił moje oczekiwania początkowe od PS4 jest bardzo dobrze jak na startowy tytuł.

Chapter 3: Dopiero zaczynam.


Kolejna gra jak poszła to:

Assassins Creed Unity:

Widać, że 900p ale mimo to obraz jest jak kryształ, niestety nadal podobnie jak w przypadku KZ:SF widać czasami dalszy plan nie wyraźnie zwłaszcza na scenkach. Grafa daje rade, fajnie wygląda zmiana pory doby, wygląd pomieszczeń, miasta i kolorystyka to te rzeczy, które robią najbardziej. Animacja w pomieszczeniach ujdzie jest płynna nawet bardzo, ale jak już zaczniemy biegać po mieście a na ekranie jest dużo postaci jest mała tragedia i nawet moja Bravia z motionflow na wysoki plus do tego tryb filmowy 1, fakt trochę pomaga, ale i też bez jakiś rewelacji. Bez włączenia tego osoby uczulone na spadki animacji mogą mieć problem. Na minus jeszcze włosy postaci to jakiś żart, nie będę nawet tego komentował. Jestem w 2 sekwencji także jeszcze nie wiele widziałem. Ogólnie dokładnie tak wyglądającej gry się spodziewałem.


Far Cry 4:

A tutaj mamy rozp**rdol wizualną od razu na samym początku! Ta gra kosi graficznie a w szczególności swym mega ostrym obrazem, takiego czegoś to KZ:SF może tylko pozazdrościć. Nie wiem w co Moldar grał, ale pewnie nie w FC4 jak mówi, że obraz jest nie ostry. Nawet na starym Ruskim tv byłoby to widać. To chyba najbardziej wypalająca gały gra jaką widziałem, zwłaszcza w dzień. Do tego ta fizyka a raczej Fizyka, cały świat tam dosłownie żyje, drzewa, flagi się kołyszą na wietrze, trawa daje radę, krzaki się uginają jak w nią wejdziemy do tego mocarnie wyglądające wybuchy. A ta pierwsza wioska to orgazm wizualny, kapitalnie wyglądająca słomiana chata, góry, niebo i nawet twarze postaci mają dobrej jakości tekstury na zbliżeniach, KZ:SF to może nie jest, ale AC:U wymięka, mowa szczególnie o fakturze skóry na twarzy. Animacja stała 30 klatek, zwolnień zanotowałem może z 2.

Nie sądziłem, że tak ta gra będzie wyglądała myślałem, że to będzie takie dopakowane wizualnie FC3. Myliłem się masakrycznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nawet tekstury dają rade jak na taką rozległa grę, trzymają w odróżnieniu od KZ:SF stały dobry poziom. Szoty z Share, w żadnym stopniu nie oddają tego ca ja mam na ekranie. Na minus wspomniana w wcześniejszych postach przez mnie woda, która wyglądem ujdzie, ale jej ruch to skomentować można tylko tak, gorzej być nie może. Technicznie to nie jest KZ:SF, ale jeśli chodzi o doznania wizualne to z powodzeniem może z nim konkurować. Zarówno jeden tytuł jak i drugi ma swoje zalety wizualne:

Początkowe oceny za grafe tych gier:

Killzone: Shadow Fall: 8

Far Cry 4: 8-

Assassins Creed Unity: 7+





Tak przy okazji wygląd PS4:


Konsola: 5 (Mała tragedia zwłaszcza przy PS3 FAT)

Pad: 9



windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #734 dnia: Listopada 26, 2014, 10:49:51 am »
Czy Ty sobie jaja robisz, czy dla Ciebie depth of fields (które jest zamierzonym efektem) to minus graficzny?

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #735 dnia: Listopada 26, 2014, 10:58:52 am »
Nie chce mi sie wypocin Kyo czytać bo bardziej subiektywnych rzeczy to chyba na tym forumie nie ma. To są recenzje Kyo dla samego Kyo. Nikomu innemu się nie przydają.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #736 dnia: Listopada 26, 2014, 11:11:26 am »
Ja tam się zawsze sugeruję jego recenzjami zanim kupię daną giere, zna się chłopak na rzeczy, pozazdrościć talentu.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #737 dnia: Listopada 26, 2014, 11:13:28 am »
:troll:

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #738 dnia: Listopada 26, 2014, 11:15:45 am »
Fuck Wooyek, prawie sie złapałem :(

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #739 dnia: Listopada 26, 2014, 15:12:55 pm »
To ja napisze inaczej. FC 4 podobnie jak FC3 zwyczajne je**e po oczach i sie błyszczy jak gowno w sreberku. Inne gry sa bardziej stonowane.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #740 dnia: Listopada 26, 2014, 15:23:52 pm »
Czy Ty sobie jaja robisz, czy dla Ciebie depth of fields (które jest zamierzonym efektem) to minus graficzny?
To co było na początku w KZ:SF i pare wstawek w AC:U nic z depth of fields nie miało wspólnego wszystko było rozpaćkane. FC4 wyszedł z tego zwycięsko.

Nie chce mi sie wypocin Kyo czytać bo bardziej subiektywnych rzeczy to chyba na tym forumie nie ma. To są recenzje Kyo dla samego Kyo. Nikomu innemu się nie przydają.
To śmiało atakuj Assassins Creed Rogue. Powodzenia życzę.
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2014, 15:26:14 pm wysłana przez Kyokushinman »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #741 dnia: Listopada 26, 2014, 16:51:46 pm »
Zrób zdjęcia z tych momentów, oceni się. Być może wina leży po stronie złych ustawień TV.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #742 dnia: Listopada 26, 2014, 20:32:25 pm »
Wrzućcie w końcu te plusy za posty. Tylko bez ograniczeń. Niby 4 dziennie byłoby rozsądnym wyborem, ale ta strona niszczy system.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #743 dnia: Listopada 27, 2014, 02:36:48 am »
Wrzućcie w końcu te plusy za posty. Tylko bez ograniczeń. Niby 4 dziennie byłoby rozsądnym wyborem, ale ta strona niszczy system.
no, dawałbym ci co post to jeden. Kolegów z pesa sie nie zapomina.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #744 dnia: Listopada 27, 2014, 07:23:31 am »
 :lol:

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #745 dnia: Listopada 27, 2014, 09:32:46 am »
To śmiało atakuj Assassins Creed Rogue. Powodzenia życzę.

A żebyś wiedział, że sobie zagram i a żebyś wiedział że będzie mi się podobać, bo nie grafa sie liczy a gejmplej!

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #746 dnia: Listopada 29, 2014, 17:54:28 pm »
To śmiało atakuj Assassins Creed Rogue. Powodzenia życzę.

A żebyś wiedział, że sobie zagram i a żebyś wiedział że będzie mi się podobać, bo nie grafa sie liczy a gejmplej!
Przecież to oczywiste, że gameplay>grafa. Nawet ja tak twierdzę :troll:.

Zauważ, że gry bardzo rzadko u mnie przekraczają notę 8+ za grywalność.



Far Cry 4:


Grafika: 8- (Już opisałem się sporo nad zachwytami tej gry wizualnie dlatego teraz nie będę tego robił. Początkowe zachwyty z czasem przechodzą, ale tytuł cały czas trzyma wysoki poziom. Miłe zaskoczenie bo spodziewałem się znacznie gorszej grafy)


Dźwięk: 8


Grywalność: 8+

Wady:
- trochę rozczarowuje
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
- mało etapów śnieżnych
- brak deszczu
- myślałem, że lawiny będą stanowić zagrożenie a tutaj tego nie robią
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
- fabuła


Ogólnie: 8 (Giera wciąga jak bagno, chyba nawet bardziej niż trójka, ale czy jest lepsza od niej. Niekoniecznie)



Podsumowanie ocen tej serii: Nie grałem w jedynkę a dwójka tak zawiała nudą, że po godzinie stwierdziłem, że nie będę w nią grał.


FC3: 8+
FC4: 8




Killzone Shadow Fall

Grafika: 8 (Giera ma swoje momenty gdzie niemal wygląda jak CGI, no ale niekiedy możemy też spotkać tekstury jak na N64. Taka dużo dysproporcja to największa wada oprawy, nie licząc oczywiście deszczu 2/10. Zapuszczamy np. etap w lesie, tekstury mocarne a później coś w zamkniętym pomieszczeniu i grymas niesmaku zostaje na twarzy. Szkoda bo podobnie było w trójce czy dwójce a teraz mamy nową generacje i takich rzeczy nie powinny się zdarzać tym bardziej w małych lokacjach. Obraz jest miejscami potwornie ostry na plus oczywiście, 1080p robi swoje tak samo animacje mega płynna. Parę miejscówek wygląda odlotowo: wspomniany las, cybernetyczne miasto i później jego zgliszcza w ogniu, metro, wiezienie, a pewien lot w przestworza deklasuje spokojnie Avatara. Oświetlenie jest tak kapitalne, że lepszego to już raczej nie będzie w grach, normalnie coś niesamowitego. No ale ta nierówność przeszkadza, tylko dobrze wykonane postacie, dużo słabych tekstur, beznadziejny deszcz. Psuje to wszystko efekt końcowy, jakby nie to, nota za grafe spokojnie byłaby w granicach 8+,9-. A tak to mamy tylko dopakowanego KZ3, w którym nawet pewne elementy wypadają lepiej min. tekstura ubrań na przeciwnikach)

Dźwięk: 8 (Wysoki poziom jak zawsze w serii)


Grywalność: 7+ (Gra jest dłuższa od trójki i bardzo trudna nawet na najłatwiejszym. Miejscami wręcz frustrująca. Czy to wada dla mnie tak bo jak ktoś gra na łatwym, takiego poziomu też wymaga a nie łatwy=hard. Samo strzelanie daje radę ale nic poza tym)



Wady:
- za trudna na łatwym, nie ma czasu nawet na szukanie tekstur :troll:
- za dużo rozgrywki w ciemnych pomieszczeniach


Ogólnie: 7+




Oceny gier z tej serii:

KZ2:     8=
KZ3:     7+
KZ:SF   7+
KZ1      7+

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #747 dnia: Grudnia 03, 2014, 10:30:04 am »
Po dłuższym czasie postanowiłem napisać mini recenzje Destiny. Przegrałem w nią już parę miechów. Od września praktycznie non stop siedzi w moim napędzie i uznałem, że poznałem ją na tyle by dać solidną opinię na temat tej gry. Hype też opadł, więc nie będę najarany pisał o wspaniałościach w tej grze.

Zacznijmy od tego co najbardziej zawodzi. Fabuła. Historia w grze jest po prostu beznadziejnie przedstawiona, gracza ciągle pchają przez misje niczego nam nie mówiąc. Jest to do tego stopnia silnie nakreślone w grze, że padły w przerywnikach wręcz legendarne już teksty postaci drugoplanowych jak "I don't have time to explain, why i don't have time to explain" czy "I COULD tell you..." wszędzie, gdzie oczekujemy jakiś wyjaśnień, większego wczuwania się w bohatera i świat nas otaczający jesteśmy zbywani do następnej misji jak w okienku na poczcie przy dużej kolejce. Strasznie to smutne bo paradoksalnie historia w grze występuje i jest bardzo bardzo udana, tak samo jak świat przedstawiony jest głęboki i stanowi niesamowity podkład na masę książek, filmów, seriali czy misji w samej grze. Został on jednak zepchnięty po za grę. Jedyny sposób, żeby ją poznać to poczytać po za grą jakieś głupkowate karty. Nie wiem kto wpadł na ten pomysł, ktoś w Activision musiał chyba podjąć decyzje, że w Destiny będą grały COD Fagi i nie będą ich mózgu przeciążać dobrą historią. Bo widać, że Bungie napisało coś fajnego, tylko tego nam nie pokazali w samej grze.

Kolejna sprawa gameplay. Tutaj już bardzo pozytywne odczucia, sama mechanika, movement, i radocha strzelania jest niesamowita. Bronie czuć, i każdy typ zachowuje się skrajnie inaczej, do tego dochodzą egzotyki, które są wyjątkowe pod względem zachowania. Walka z przeciwnikami niezależnie od tego czy są dostosowani do naszego levelu czy niżej też daje radochę. Zależy czego oczekujemy w danym momencie. Misje Daily Heroic na 28 levelu przechodzone samotnie to świetna dająca radochę akcja. Samotnie gra może dać masę radochy, a co dopiero jak zbierzemy się z ekipą. Tutaj Destiny po prostu błyszczy. Eskapady z grupą graczy to chyba najlepsze doświadczenia z grania Online jakie miałem. Raid w 6 osób z ekipą Gameonly to wręcz niezapomniane przeżycie i najciekawsza misja Coop w jaką grałem. I tutaj znowu mały minus. Raid sam w sobie niesamowity i ciekawy, tylko czemu reszta misji jest dosyć powtarzalna? Brakuje jakiś innych akcji. Niestety zbyt często pojawia nam się rozwój wydarzeń w stylu hordy z Gears Of War. Ghost coś skanuje, a my to bronimy nie powiem daje to na swój sposób radochę, bo jak pisałem wcześniej sama gra daje masę satysfakcji nie mniej przydałoby się więcej urozmaicenia.
Crucible czyli tryb PvP też jest bardzo spoko. Fani Halo bardzo go polubią. Z minusów znowu brak urozmaicenia. Control, Team Deathmatch, Deathmatch, tryb z pojazdami i mały teamdeathmatch w squadach 3vs3. Ilość nie powala, ale najważniejsze, że multi potrafi wciągnąć.
Sprawa z levelowaniem też moim zdaniem jest na plus. Wiele osób odpuściło po 20 levelu bo nie wpadły im legendarki, ale szczerze? O to właśnie chodzi i całe szczęście, że gra nie jest zbyt hojna w rozdawaniu najlepszego sprzętu. Jak broń ma status legendarny czy egzotyczny to nie może wypadać z co drugiego przeciwnika. Dodam też, że spokojnie na legendarny/egzotyczny sprzęt można zarobić, więc nie trzeba liczyć na randomowy loot by coś fajnego zdobyć. Wykonując Bounty, czy misje patrolowe, public eventy czy Strike z playlisty ciągle podnosimy sobie reputację Vanguard (albo Crucible grając w PvP) i szybko można dorwać legendarny sprzęt :) Do tego niebieski osprzęt (rzadki), który wpada bardzo często jest mocno zaniedbany przez graczy, a jest on naprawdę dobry przy maksymalnym ulepszeniu. Sam zaczynałem Raidować z niebieskim Auto Rifle i jakoś bez trudu grzmociłem kolejne fale Vexów ;) Wiadomo, że legendarki lepsze, ale dobra niebieska giwera/pancerz też dają radę. Zwłaszcza, że im wyższy poziom mamy tym większy bonus do obrażeń. Dzięki temu zabiegowi jak zdobycie pierwszą legendarke czy egzotyka to macie z tego niesamowitą satysfakcję i czuć radochę z posiadania dobrego sprzętu ;)

Grafika. Tutaj jest moim zdaniem zachwyt, ale nie z powodów technicznych. Tutaj poszukiwacze zaginionej perfekcyjnej tekstury nie mają czego szukać. Chodzi mi o art style. Gra jest pięknie wykonana, miejscówki są przepiękne a cały obraz ostry w sumie absolutnie nie ma się czego przyczepić. Wiadomo, że gra technologicznie nie ma co konkurować z Killzone Shado Fall czy też Battlefieldem 4, ale wykonaniem tu się należy wielka pochwała. Nie ukrywam pewnie cały efekt uzyskany też jest sztuczkami, ale najważniejsze, że gra robi wrażenie i prezentuje się okazale :)

O dźwięku i muzyce pisać nie będę. Jest po prostu zajebista i kropka ;)

Podsumowując nie ocenię gry w skali 1-10 bo jest moim zdaniem bardzo krzywdząca. Gracze zapomnieli, że od 1-4 to gry słabe 5-6/10 to gry średnie a od 7 do 10 to gry dobre/bardzo dobre. Ocenię ją w skali szkolnej. Gra jest solidną dobrą produkcją z perspektywą na przyszłość dwa ostatnie patche i tak mocno dopracowały grę, a jeszcze zostały DLC, które mam nadzieje poprawią kiepski storry telling oraz urozmaicą grę. No... szkoda, że wszystkie najpewniej płatne, no ale przyzwyczailiśmy się do tego już w zeszłej generacji.

4/6

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #748 dnia: Grudnia 03, 2014, 12:40:55 pm »
Assassins Creed Unity

Grafika: 7+

Dźwięk: 8-

Grywalność: 8-

Zalety:
- dużo skradania
- wyższy poziom trudności

Wady:
- bugi
- płynność animacji


Ogólnie: 8=


Oceny serii:

AC2:         8
AC4:         8-
ACU:         8=
AC3:         8=
ACR:         8=
AC:B         8=
AC:Rogue  6+
AC:LHD     5

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #749 dnia: Grudnia 03, 2014, 12:42:44 pm »
Assassins Creed Unity

Grafika: 7+

Dźwięk: 8-

Grywalność: 8-

Zalety:
- dużo skradania
- wyższy poziom trudności

Wady:
- bugi
- płynność animacji


Ogólnie: 8=


Oceny serii:

AC2:         8
AC4:         8-
ACU:         8=3{}
AC3:         8=3{}
ACR:         8=3{}
AC:B         8=3{}
AC:Rogue  6+
AC:LHD     5
fixed

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #750 dnia: Grudnia 03, 2014, 12:47:58 pm »
Assassins Creed Unity

Grafika: 7+

Dźwięk: 8-

Grywalność: 8-

Zalety:
- dużo skradania
- wyższy poziom trudności

Wady:
- bugi
- płynność animacji


Ogólnie: 8=


Oceny serii:

AC2:         8
AC4:         8-
ACU:         8=====D~~~  (. )( .)
AC3:         8=====D~~~  (o )( o)
ACR:         8=====D~~~  :_:
AC:B         8=====D~~~  <3
AC:Rogue  6+
AC:LHD     5
fixed
Knorr.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #751 dnia: Grudnia 06, 2014, 15:27:54 pm »
A mi się podoba taka chłodna kalkulacja. Z ocen wynika, że nie warto grać w ogóle w tę serię.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #752 dnia: Grudnia 06, 2014, 17:28:49 pm »
A mi się podoba taka chłodna kalkulacja. Z ocen wynika, że nie warto grać w ogóle w tę serię.
amen.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #753 dnia: Grudnia 08, 2014, 14:58:32 pm »
Battlefield 4 (Ocena tylko singla, platforma PS4)

Grafika: 7+ (Etap bodajże 3 na morzy graficznie niszczy nawet KZ:SF zwłaszcza woda. Oświetlenie na bardzo wysokim poziomie. Pomimo, że występują tekstury bardzo dobre to jednak jest masa tekstur na zbliżeniu rozpikselowanych a takiego czegoś na tej konsoli ja nie uznaje. Wygląda postacie to poniżej średniej zdecydowanie. Obraz ostry jak brzytwa przy rozdzielczości 900p. Animacja w 60 klatkach daje radę i rzadko kiedy spada. Do tego wszystkiego masa efektów cząsteczkowych po wybuchach. Gra wygląda naprawdę bardzo dobrze i chciałbym nawet dać więcej, ale nie mogę przez tą pikseloze na zbliżeniach)

Dźwiek: 8 (Odgłosy wystrzałów, wybuchów, mistrzostwo świata)


Grywalność: 7-

Wady:
- za krótka około 4 godzin
- bohater niemowa


Ogólnie: 6 (Szkoda, że giera nie jest dłuższa bo też ocena byłaby wyższa. Tytuł nastawionymi na multi, który na pewno daje rade bo strzela się bardzo fajnie. Ocena jest jednak singla)





Infamous Second Son

Grafika: 7+ (Pory dnia, oświetlenie i deszcz to te rzeczy które zdecydowanie robią najbardziej. Postacie tak jak powiedziałem wcześniej poziom średni. Jeszcze taki Delsin i Reggie mają skłonności zwłaszcza na zbliżeniach, aby kunszt pracy grafików docenić, ale już twarze Henka czy Augustin wyglądają słabo. Tekstury natomiast są dobre, ale absolutnie nic ponad to wystarczy zrobić nawet lekkie zbliżenie na podłoże i już wiem, że jak zrobię 1cm bliżej będzie zaczynać się paćka. Sam obraz jest stonowany i zdecydowanie mniej ostry niż w innych grach na PS4. Na całe szczęście nie wszędzie)


Dźwiek: 7


Grywalnosć: 7-


Wady:
- za krótka
- mało bossów
- nie do końca wykorzystane wszystkie moce
- po dłuższym graniu gameplay zaczyna nudzić


Ogólnie: 7 (To maksymalna nota jaką mogę dać tej grze. Grywalniejsza od poprzedniczek zdecydowanie, gdzie tamtych nawet nie skończyłem a tutaj głównie dzięki fabule i grafice dałem radę)



Miałem zmieniać skale ocen i system oceniania, ale tego jednak nie robię. Bo to jest mój oryginalny :troll:.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2014, 23:30:09 pm wysłana przez Kyokushinman »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #754 dnia: Grudnia 08, 2014, 15:03:17 pm »
Miałeś w ogóle nie oceniać i rezenzować.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #755 dnia: Grudnia 08, 2014, 15:04:35 pm »
Miałeś w ogóle nie oceniać i rezenzować.
Ankieta trwa, więc Kyo wykorzystuje ostatnie chwile :troll:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #756 dnia: Grudnia 08, 2014, 15:06:35 pm »
Miałem zmieniać skale ocen i system oceniania, ale tego jednak nie robię. Bo to jest mój oryginalny .
Jaki Shinji Hashimoto  :lol:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #757 dnia: Grudnia 08, 2014, 15:08:10 pm »
Miałeś w ogóle nie oceniać i rezenzować.
Ankieta trwa, więc Kyo wykorzystuje ostatnie chwile :troll:
Dokładnie :troll:

Jeszcze może uda mi się ocenić DriveClub i to ze zmienną pogodą :naughty:.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #758 dnia: Grudnia 08, 2014, 15:45:13 pm »
Możesz sobie odpuścić, bo już kupiłem.

svonston

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #759 dnia: Grudnia 08, 2014, 15:49:42 pm »
>zadaj pytanie, czy masz recenzować gierki
>tłum cię wygwizdał, pakuj manatki
>przy okazji ogólna refleksja ludzi jest taka, że lepsza jest skala 1-6 niż 1-10
>nie zmień nic w swoim postępowaniu
>bądź Kyo
>brak profitu