Autor Wątek: Smarkfony  (Przeczytany 566038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4600 dnia: Stycznia 22, 2017, 21:38:02 pm »
Ja mam widget zegara który przenosi do budzika, a data na tym widgecie przenosi do kalendarza, a z tym domyślnym ściszaniem to o co chodzi? Ja mam ustawione, że zawsze automatycznie od 23 do 5 rano wyłącza dźwięki, o to chodzi?

ja mam ten zegar z pogodą i ten przenosi do pogody, a sam zegar nigdzie nie przenosi :( ty masz stockowy, czy zasysałeś ze sklepu?
a z dzwiękami chodzi o to, że jak ściszam telefon, to w sony pojawiała się opcja na jak długo ma być wyciszony. dzisiaj byłem na chrzcie i przed kościołem tak wyciszyłem, że dopiero teraz ogarnąłem. w zetce bym po prostu ustawił, że na 1h ma być cicho i po sprawie. niby bzdura, ale jednak. ciężko też przestawić się na obsługę dwoma rękoma po z1c. naprawdę za to doceniam ekran, ten jest ekstra

Gdzie ja Ci ublizam, z tego co wiem to delikatniutki nie jestes. Akurat phone arena to raczej nie jest powod do dumy (chocby sponsorowane recki samsunga..).

Co do telefonow I systemow operacyjnych - to mialem ich wiecej niz Ty, gosc od recenzji z BBnews.pl rowniez. Sam korzystal chocby z iphone'a. Takze takich Ci "niedorajdow" cisne, co maja wieksza wiedze niz dosc monotematyczni recenzenci phone arena. ;)

weź jeszcze raz przeczytaj jaki portal zapodałem i
ogarnij się.
a to ile miałeś urządzeń w ogóle nie przekłada się na twoją wiedzę, co nieraz udowodniłeś i nawet miałeś kilka stron temu wytknięte. przez niejednego użytkownika, swoje obeznanie - choćby w kwestiach multitaskingu.

btw. nigdzie nie użyłem słowa "niedorajdy". mówiłem o fanbojach, także nie wiem skąd ci się to wzięło.
btw2. pod względem wydajności niemal w każdym teście z5 wygrywa z bb priv.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2017, 21:42:14 pm wysłana przez s00s »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4601 dnia: Stycznia 22, 2017, 21:51:02 pm »
Gorszy ekran, bateria, nakladka na Androida, bezpieczenstwo, produktywnosc, funkcjonalnosc, aktualizacje etc. Mozna by dlugo wymieniac. ;) To jest wlasnie glupota wiekszosci uzytkownikow Androida ze patrza na suche cyfry w testach wydajnosci, prawie jak blacha master race, tak zostali wytrenowani ghe ghe. Zamiast przeczytac ciekawe recenzje, juz wytykaja jej wady ze niby jest skorumpowana (tu z kolei pachnie lewactwem co wytyka Trumpowi prezydenture po 1 dniu jej sprawowania). Ehh. Smutne to.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4602 dnia: Stycznia 22, 2017, 21:58:31 pm »
Ja mam weather and clock widget i w nim mogę ustawić co tam sobie wymyślę.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4603 dnia: Stycznia 22, 2017, 22:02:07 pm »
juz wytykaja jej wady ze niby jest skorumpowana...Ehh. Smutne to

(chocby sponsorowane recki samsunga..)

 :lol:

ja nigdzie nie sugerowałem sprzedanych recek, a fanbojstwo. zastanawiam się czy ty w ogóle czytasz co piszę, bo najpierw pojebałeś portale, potem jakiś niedorajdów mi wciskałeś, a teraz sprzedane recki. nad wszystkim przechodzisz do porządku dziennego, a do tego znowu insynuujesz, że jestem głupi/wytresowany, bo widzę w cyfrach, że w wielu testach z5 jest duuuuuużo szybsze od priv.
kończę temat i dziękuję za dyskusję :*

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4604 dnia: Stycznia 22, 2017, 22:07:18 pm »
Ja mam weather and clock widget i w nim mogę ustawić co tam sobie wymyślę.
no to u mnie ten widget przenosi mnie na pogodę, gdzie to się zmienia?  8)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4605 dnia: Stycznia 22, 2017, 22:10:33 pm »
@ soos

Fanbojstwo to pierwszy krok to skorumpowanych recenzji.

Widze ze nie laczysz faktow.

Co innego specjalistyczne portale ktore serwuja recki na poziomie, no ale wpierw cos zarzucic niz wpierw przeczytac I ew. Potem sie nie zgodzic.


Na co dzien to BlackBerry Priv jest szybsze chocby poprzez popup widgets o ktorych te niby szybsze urzadzenia ktorej mocy nie wykorzystaja moga pomarzyc. Nie widzialem ze z Ciebie taki fan cyferek rodem Pc master race. Zaskoczyles mnie. Dyskusja zakonczona.  :angel:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4606 dnia: Stycznia 22, 2017, 22:14:10 pm »
Znaczy ja mam ściągnięty ze sklepu, dokładnie to ten https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather&hl=pl w nim sobie wszystko poustawiasz.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4607 dnia: Stycznia 22, 2017, 22:24:14 pm »
Znaczy ja mam ściągnięty ze sklepu, dokładnie to ten https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather&hl=pl w nim sobie wszystko poustawiasz.
thx. obadam i może się przestawię.
btw. klawiatura też mi nie pasowała, bo nie miała wbudowanej funkcji "swipe", ale instalacja googlowej rozwiązała sprawę

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4608 dnia: Stycznia 23, 2017, 01:19:26 am »
Cytuj
Speaking of materials however, sadly there is a lot more to be desired. Don't get us wrong, plastic works great and we have seen OEM's achieve incredible things with it, but we have just come to expect more at this price range and rightfully so, since the competition is more than happy to oblige.

While the Priv feels sturdy enough and well put together for the most part, it is made of plastic all around. That's not necessarily as bad as it sounds if it were of higher than average quality. Sadly, that's not the case and the material used on the back is way too soft and really prone to scratching. It's also quite flexible and gives in a lot more than we would have liked when pressed.

We also noticed some less than perfect hole cuttings on the front speaker grill, which is simply unacceptable with today's precision cutting equipment.

While the slider works smoothly enough, it is far from sturdy and has some inherent wobble to it (although pretty miniscule) from the very beginning, which might spell trouble in the long run.

Overall, BlackBerry could have done better with materials and crafting. Everything looks well enough, but upon closer inspection, it is not exactly flagship-grade.

<banderas>

Dodajmy jeszcze plastikowe, podatne na zarysowania szkiełko aparatu

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4609 dnia: Stycznia 23, 2017, 08:02:40 am »
Irasku, pomacaj wpierw, wez w reke, a potem mozesz sie wypowiadac. Case zalatwia sprawe szkielka. Koszt to "az" 10-20 funtow za lepszy jakosciowo, jak ktos sie uprze to I kupi za 3 u lokalnego chinczyka wiec taniocha.

Nie musimy szukac za granica, masz recenzje w ojczystym jezyku.

Cytuj
Sam PRIV jest według mnie bardzo dobrze wykonany. Stalowa ramka pod zakrzywionym wyświetlaczem podkreśla wagę produktu premium, ale prawdziwa magia zaczyna się po wysunięciu ekranu. Wtedy ukazuje się nam pełna klawiatura fizyczna i od razu wiemy, że to nie tylko flagowy smartfon, tylko narzędzie do pracy. Po 3 tygodniach intensywnego użytkowania slider nie wyrobił się ani trochę, a wysuwanie i chowanie fizycznej klawiatury w tym modelu to wciąż czysta przyjemność.

Złożony smartfon prezentuje się bardzo smukle, a uniwersalna czerń z metalowymi akcentami dodaje mu elegancji.

Z przodu nie znajdziemy żadnych przycisków- jedynie duża tafla szkła, która zajmuje 71,9% całego frontu- podobny wynik wśród konkurencyjnych flagowców uzyskuje tylko Galaxy S6 Edge.

Plecy urządzenia pokryte są bardzo ciekawym tworzywem, które z wyglądu przypomina włókna węglowe, a przy okazji zapewnia bardzo dobry chwyt. Podobny tył mogliśmy znaleźć już w modelach Q10, czy Z30. Niestety, ale tutaj należy zaznaczyć pierwszą wadę dotycząca obudowy- z tyłu po wciśnięciu klapki czuć pustą przestrzeń pod nią. Nie jest to oczywiście nic znaczącego, a jedynie wywołująca zdziwienie przy pierwszym kontakcie z flagowcem ciekawostka.

Teraz gwóźdź programu- wysuwana klawiatura fizyczna.
To właśnie ona czyni z PRIV tak wyjątkowe urządzenie- od lat bowiem nie powstał żaden Android z klawiaturą fizyczną. Mechanizm określony jako SmartSlide™ pozwala na spokojne wysunięcie jej nawet kiedy trzymamy telefon w jednej ręce. Kciuk przyłożony do dolnej krawędzi wykonuje subtelny gest i w ten sposób odbieramy połączenie, przesuwamy treści na ekranie lub po prostu zaczynamy kolejny esej pisany na naszym telefonie.


« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2017, 08:08:44 am wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4610 dnia: Stycznia 23, 2017, 08:39:57 am »
Cytuj
Sam PRIV jest według mnie bardzo dobrze wykonany. Stalowa ramka pod zakrzywionym wyświetlaczem podkreśla wagę produktu premium, ale prawdziwa magia zaczyna się po wysunięciu ekranu. Wtedy ukazuje się nam pełna klawiatura fizyczna i od razu wiemy, że to nie tylko flagowy smartfon, tylko narzędzie do pracy. Po 3 tygodniach intensywnego użytkowania slider nie wyrobił się ani trochę, a wysuwanie i chowanie fizycznej klawiatury w tym modelu to wciąż czysta przyjemność.

Złożony smartfon prezentuje się bardzo smukle, a uniwersalna czerń z metalowymi akcentami dodaje mu elegancji.

Z przodu nie znajdziemy żadnych przycisków- jedynie duża tafla szkła, która zajmuje 71,9% całego frontu- podobny wynik wśród konkurencyjnych flagowców uzyskuje tylko Galaxy S6 Edge.

Plecy urządzenia pokryte są bardzo ciekawym tworzywem, które z wyglądu przypomina włókna węglowe, a przy okazji zapewnia bardzo dobry chwyt. Podobny tył mogliśmy znaleźć już w modelach Q10, czy Z30. Niestety, ale tutaj należy zaznaczyć pierwszą wadę dotycząca obudowy- z tyłu po wciśnięciu klapki czuć pustą przestrzeń pod nią. Nie jest to oczywiście nic znaczącego, a jedynie wywołująca zdziwienie przy pierwszym kontakcie z flagowcem ciekawostka.

Teraz gwóźdź programu- wysuwana klawiatura fizyczna.
To właśnie ona czyni z PRIV tak wyjątkowe urządzenie- od lat bowiem nie powstał żaden Android z klawiaturą fizyczną. Mechanizm określony jako SmartSlide™ pozwala na spokojne wysunięcie jej nawet kiedy trzymamy telefon w jednej ręce. Kciuk przyłożony do dolnej krawędzi wykonuje subtelny gest i w ten sposób odbieramy połączenie, przesuwamy treści na ekranie lub po prostu zaczynamy kolejny esej pisany na naszym telefonie.
To może źródełko?
http://bbnews.pl/PRIV/

Wchodzisz na stronę "o nas":
Cytuj
BBNews został również doceniony przez BlackBerry i dzięki temu uczestniczy w różnych konferencjach i seminariach.
A cóż to, zakładeczka:
http://www.bbnews.pl/author/bbsklep/
Idziemy dalej:
https://www.bbsklep.pl/pl/i/O-firmie/7
Cytuj
W chwili obecnej zajmujemy się obsługą i sprzedażą platform softwarowych firmy BlackBerry, MobileIron, Good Technology oraz AirWatch by VMware.
Cytuj
Jesteśmy właścicielami największego w Polsce forum poświęconego tematyce BlackBerry www.bbforum.pl  oraz portalu informującego o nowościach ze świata mobilnego www.bbnews.pl.
A na stronie:
http://www.bbnews.pl/2017/01/bbsklep-prezentuje-odswiezone-ceny-blackberry/
Cytuj
Dlatego prosimy Was, nie każcie im dłużej czekać i przygarnijcie swojego nowego smartfona. ;)

Zaczęliśmy od pisania o BlackBerry i na tym się głównie skupiamy, BlackBerry zaprasza na konfy i seminaria, sprzedajemy BlackBerry, proszę kupcie u nas BlackBerry!

Zastanowiłbym się chociaż nad rzetelnością i obiektywizmem ww. recenzji.

Case zalatwia sprawe szkielka. Koszt to "az" 10-20 funtow za lepszy jakosciowo, jak ktos sie uprze to I kupi za 3 u lokalnego chinczyka wiec taniocha.
Ponadto, nie chcąc się za bardzo rozwijać w tej dyskusji dodam, że wykazywanie przez dwie strony świetności smartfona i następnie na opinie o nie najlepszej jakości wykonania sugerowanie dodatkowej obudowy, m.in. "od chińczyka" jest trochę lolkiem i trochę nie na miejscu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2017, 08:54:16 am wysłana przez Kert »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4611 dnia: Stycznia 23, 2017, 09:29:36 am »
Kert. Gdybys zrobil wiekszy rekonesans wiedzial bys ze oni mieli/maja tez sluchawki innych firm. Co by rzetelnie pisac wady I zalety. Chocby ich cykl jesli nie BlackBerry to co. ;)

Co by nie byc goloslownym inna rzetelna opinia:



Co do case'ow, podalem alternatywe. Nie kazdego stac na orginalny case za okolo/ponad 100zl od BlackBerry czy innych renomowanych marek jak chocby Incipio.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4612 dnia: Stycznia 23, 2017, 09:43:42 am »
Co do case'ow, podalem alternatywe. Nie kazdego stac na orginalny case za okolo/ponad 100zl od BlackBerry czy innych renomowanych marek jak chocby Incipio.
Widzę, że nie zrozumiałeś.

Kert. Gdybys zrobil wiekszy rekonesans wiedzial bys ze oni mieli/maja tez sluchawki innych firm. Co by rzetelnie pisac wady I zalety. Chocby ich cykl jesli nie BlackBerry to co.
Jak dla mnie to wygląda na zasłonę dymną. To jest po prostu logiczne, że skoro sprzedajesz to, czym się wyróżniłeś i o czym piszesz to nie będziesz srał we własne gniazdo. Skoro na pierwszy rzut oka, tj. "rekonesans", patrzenie na przekrój działalności zagadnienie rzetelności i obiektywności wysuwa się na przód wyglądając na mocno dyskusyjne, a nie wybijanie się pisaniem o innych słuchawkach to nie świadczy najlepiej. Po prostu byłbym ostrożny w posiłkowaniu się ich argumentami i tyle.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2017, 09:49:45 am wysłana przez Kert »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4613 dnia: Stycznia 23, 2017, 09:55:12 am »
Osoba piszaca recenzje sama miala iphone'a. Rozumiem jednak Twoj punkt widzenia. Dlatego dalem film powyzej. Bez zadnego politycznego pieprzenia znanego z duzych serwisow - mowiac kolokwialnie, podaje kawe na lawe.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4614 dnia: Stycznia 23, 2017, 12:47:36 pm »
Kurde zajebisty ten Priv. Tylko boję się, że ta cena co podałem to jakaś ściema. Pewnie nie ma gwarancji bo sprowadzony ch** wie skąd. Za 1600zł to świetny telefon, ale 2500zł to znaczna przesada za telefon ze Snapdragonem 808 i raczej słabym aparatem (porównując np. do aparatu S7 czy chociażby V10).

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4615 dnia: Stycznia 23, 2017, 12:56:30 pm »
Sgs6 na lepszy aparat od tego czegoś. Nauczyć się korzystać ze swype i klawiatury fizyczne w telefonie będą się wydawać śmiesznym nikomu niepotrzebnym dodatkiem

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4616 dnia: Stycznia 23, 2017, 13:00:57 pm »
Ja tam kupiłem wujasowi to, o co ostatnio pytałem, Redmi 3s. Wróci z deutschlandu to zapytam jak się sprawuje i chyba też sobię kupię. 600 zł i spoko fonik, ew dorzucę coś i może 4s czy jaka tam jest teraz wersja.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2017, 13:09:08 pm wysłana przez Soul hunter 16 »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4617 dnia: Stycznia 23, 2017, 13:04:47 pm »
Aparat ma troche gorszy niz SGS6 Edge. Jednak jest mala roznica w dzien, minimalnie wieksza w nocy. Ja uzywam M43 do robienia zdjec, wiec to co mam to mi wystarcza. Z kolei trackpad na klawiaturze, plus popup widgets, hub, dioda powiadomien, zabezpieczenia, aktualizacje, jakosc polaczen + zasieg, wygoda uzytkowania, wiekszy obszar roboczy to cos czego nie maja inne sluchawki z Androida. Do tego ekran co najmniej tak samo dobry jak w galaxy z serii edge.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2017, 13:07:17 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4618 dnia: Stycznia 23, 2017, 13:25:49 pm »
te popup widget, to co to w ogóle jest? widzę, że jest apka na sklepie, ale nie wiem czy ta rewolucja jest warta 6 zł.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4619 dnia: Stycznia 23, 2017, 13:43:55 pm »


Gdzies w polowie o tym mowiac. Nie wiem czy bedzie Ci to dzialac na telefonie innej marki. Mowimy o APK od BB.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4620 dnia: Stycznia 23, 2017, 13:58:16 pm »


Gdzies w polowie o tym mowiac. Nie wiem czy bedzie Ci to dzialac na telefonie innej marki. Mowimy o APK od BB.

acha, no to na androidzie to jest od 3 lat, ale testować nie mam zamiaru. chyba nie potrzebuję.

tak przy okazji sprawdzania tematu trafiłem na uccw i zoopera, korzystał ktoś może?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4621 dnia: Stycznia 23, 2017, 14:14:12 pm »
Nie jest. BlackBerry to wprowadzilo.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4622 dnia: Stycznia 23, 2017, 14:24:27 pm »
oczywiście. aplikacja popup widgets wcale nie leży na sklepie od trzech lat :lol:

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4623 dnia: Stycznia 23, 2017, 14:27:36 pm »
To nie jest to samo.  :lol:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4624 dnia: Stycznia 23, 2017, 14:32:54 pm »
Bazując na filmiku (od 4:50) rozumiem, że zamiast klikać w ikonkę widgetu na ekranie przesuwa się po niej palcem i to cała rewolucja niedostępna na żadnej innej słuchawce z Androidem, podobnie jak "dioda powiadomień" (:lol:)?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4625 dnia: Stycznia 23, 2017, 14:42:21 pm »
Jak masz hub to sporo ulatwia. No ale pc master race android tego nie zfozumie. Zapomniales o trackpadzie I wielu innych rzeczach. Kert zaskakuje fachowoscia. gesty > klikanie. Zawsze.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4626 dnia: Stycznia 23, 2017, 14:42:47 pm »
@klosz
po filmikach widać, że bb zerżnęło koncept z aplikacji. nie twierdzę, że kropka w kropkę, ale zasada jest niemal identyczna - dotykasz/przesuwasz paluchem ikonki i wyskakuje widget. rozumiem też, że będziesz bronił swoich racji do upadłego, tak samo jak było z multitaskingiem na andku, więc już teraz piszę, że dla mnie eot.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4627 dnia: Stycznia 23, 2017, 14:47:59 pm »
http://forums.crackberry.com/android-apps-f444/working-blackberry-priv-apps-any-android-device-no-root-required-1059855/


Jezu, klosz ma maniaki i pisze głupoty. Dioda powiadomień wtf. killer fjuczer normalnie. Żaden andek tego nie ma.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4628 dnia: Stycznia 23, 2017, 14:52:21 pm »
Jak masz hub to sporo ulatwia. No ale pc master race android tego nie zfozumie. Zapomniales o trackpadzie I wielu innych rzeczach. Kert zaskakuje fachowoscia. gesty > klikanie. Zawsze.
To już wyższy poziom dyskusji, jak ktoś czuje się (niepotrzebnie) atakowany i robi szufladkę, przecież sam wymieniłeś "diodę powiadomień niedostępną nigdzie indziej na słuchawkach z Androidem" i nie czuję potrzeby odnosić się do pozostałych, być może i ciekawych i zasadnych aspektów, skoro taki ładny kwiatek pojawił się w twoim tekście. Kwestia gesty>klikanie jest mocno dyskusyjna, tak jak wyjątkowość pop-up widgets w wydaniu BB, ale nie mam zamiaru drążyć już tego wątku.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4629 dnia: Stycznia 23, 2017, 15:03:56 pm »
@soos

Gesty BlackBerry mialo juz w BB10 - 2010 rok.
-----
Kert rowniez EOT.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4630 dnia: Stycznia 23, 2017, 15:09:47 pm »
iPhone ma 3d touch i menu kontekstowe rozwijane nad apką. Prawie jak pop-up widgets.

W ogóle to to rozwiazanie z dupy totalnie :lol: Widgety są po to, żeby było dostępne "od razu" po odblokowaniu ekranu. Zamiast bawić sie w jakieś mizianie aplikacji i wyskakujący widget, to ja moge na andku po prostu jak człowiek kliknąć tą apkę i też wyświetli to co chcę np pogodę :lol:

Zero ergonomii, zero pożytku, zero wydajności.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4631 dnia: Stycznia 23, 2017, 15:29:48 pm »
Zamiast wchodzic w APK, moge gestem otworzyc jej tresc, przegladac ja, odpowiedziec szybciej etc. Produktywnosc, w to mi graj. Wlasnie iphone to ma swietne. Jak widac da sie osiagnac cel na Andku, choc w mniej zaawansowanych technologicznie sposob.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 258
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4632 dnia: Stycznia 23, 2017, 16:29:01 pm »
Tyle beki znowu :lol:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4633 dnia: Stycznia 23, 2017, 17:13:12 pm »
Masz racje, nie sadzilem ze tyle tu blacharni, a niby forum konsolowe.  :lol:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4634 dnia: Stycznia 23, 2017, 17:22:52 pm »
Nie przyszło wam do głowy, że jak typ broni kiepskiej jakości plastiku, a na łatwo rysujące się szkiełko aparatu poleca chińskie etui, to pora zakończyć dyskusję? :lol:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4635 dnia: Stycznia 23, 2017, 17:35:41 pm »
Iras widze ze omamy - jakis kiepski plastik - pierwsze slysze. Ja mam skorzane etui. Jednak dobrze wiem ze nie kazdego stac na wydanie 20-30 funtow na etui. Poza tym aparat to nie jest dla mnie piorytet. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4636 dnia: Stycznia 23, 2017, 18:42:42 pm »
O co chodzi z diodą powiadomień? W S4 i S5 miałem diodę powiadomień, która migała kiedy tel był w stanie spoczynku. Czym się to różni na BB Priv?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4637 dnia: Stycznia 23, 2017, 18:47:21 pm »
O co chodzi z diodą powiadomień? W S4 i S5 miałem diodę powiadomień, która migała kiedy tel był w stanie spoczynku. Czym się to różni na BB Priv?

Jest lepsza, bo świeci z jasnością 260kandeli.

Ogólnie, to wszystko co napisał Klosz o BB powinieneś wywalić z głowy i sobie samemu oglądnąć filmiki na yt z recenzjami niezależnych osób. Nasz użytkownik forumka popada w chorobę rzeczy posiadanej i to co kupi to zachwala i opowiada jakieś mrzonki o tym, że android nie ma multitaskingu, że brak diody, itp. itd.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 258
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4638 dnia: Stycznia 23, 2017, 18:52:45 pm »
Nie przyszło wam do głowy, że jak typ broni kiepskiej jakości plastiku, a na łatwo rysujące się szkiełko aparatu poleca chińskie etui, to pora zakończyć dyskusję? :lol:
Ja z nim nie dyskutuje od słynnej "rozmowy" o multitaskingu, bo to nie ma sensu, typ nic nie kuma.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4639 dnia: Stycznia 23, 2017, 19:47:07 pm »
O co chodzi z diodą powiadomień? W S4 i S5 miałem diodę powiadomień, która migała kiedy tel był w stanie spoczynku. Czym się to różni na BB Priv?

Jest lepsza, bo świeci z jasnością 260kandeli.

Ogólnie, to wszystko co napisał Klosz o BB powinieneś wywalić z głowy i sobie samemu oglądnąć filmiki na yt z recenzjami niezależnych osób. Nasz użytkownik forumka popada w chorobę rzeczy posiadanej i to co kupi to zachwala i opowiada jakieś mrzonki o tym, że android nie ma multitaskingu, że brak diody, itp. itd.

Z dioda chodzi o to ze to znak rozpoznawczy BB, poza tym powiadamia o nieodebranych polaczeniach, czy wlasnie ekhm powiadomieniach. Przydatne, az tyle. Problem polega na tym ze czepiliscie sie tego, zamiast zwrocic uwage na reszte rzeczy. Pokazalem wady, zalety - filmiki/recenzje. Tu ciagle podsmiechowka. Mi to tam lotto.

Powtorze nie ma lepszego smartphone na Androida jesli ktos szuka urzadzenia do pracy, a przy okazji multimediow. Poza tym to jedyny slider na rynku, w dobie "takich samych mydelniczek".

Nie bede przepraszac za to ze dokonuje slusznych wyborow - to nie zadna choroba Master. Mam wywalone na sztuczne cyferki z benchmarkow, taki sam lol jak na pc master race. Wole wygode uzytkowania na co dzien, ktora odczuje. Nie interesuje mnie az tak aparat w komorce, bo i tak robie zdjecia glownie w systemie M43. Zas jakosc ktora mam tu na casualowe pstrykanie wystarczy (poziom mniej wiecej Galaxy z serii Edge).

Peace.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2017, 19:56:40 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'