Autor Wątek: Smarkfony  (Przeczytany 564139 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Smarkfony
« dnia: Października 12, 2011, 02:42:07 am »



(Te tytuły wychodzą niedługo.)

Bardzo się zastanawiam co stanie się z rynkiem przenośnych konsolek jaki znamy.
Smarkfony technologicznie 3dsa już dawno deklasują ale wyjdzie na to że w momencie premiery PSV to wcale nie będzie sprzęt przenośny z najlepszą grafą (bo pojawi się SGS3). Po roku jak wyjdzie iP5 i następca SG3 to PSV będzie mogło im possać w temacie grafiki.
Za te 3 lata przenośne sprzęty będą miały grafikę lepszą niż obecne stacjonarne konsole i wtedy obrazki z PSV będą wyglądały jak jakieś rozmyte gówno (o 3ds już nie ma co rozprawiać), koszta produkcji i DYSTRYBUCJI gier będą w ch** większe niż na komórki. Dodatkowo trudność w produkcji/ licencjonowaniu małych gier też będą działały na niekorzyść konsoli jako całej platformy bo ani sony ani niny raczej nie otworzy się na zalew małych aplikacji robionych przez niezależnych developerów.
W tym momencie sam jeden model telefonu od samsunga (SGS2) sprzedał sie lepiej niż Nintendo 3ds.
Bez zmiany polityki sony i niny może być dla nich bardzo kiepsko. Co obstawiacie?
Celowanie w bardzo mała grupę odbiorców? Exclusivy pozwolą się wybronić? Przenośne konsole co 2 lata? Wycofanie się z rynku i skupienie się na stacjonarkach?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #1 dnia: Października 12, 2011, 08:25:37 am »
   For Tablet Owners, Tablets Are Displacing Consoles/Handhelds for Gaming
New GfK MRI iPanel Research Also Shows Tablet Owners Use Computers Less Often

http://www.marketwatch.com/story/for-tablet-owners-tablets-are-displacing-consoleshandhelds-for-gaming-2011-10-05

How Apple's new iPhone 4S changes gaming
http://reviews.cnet.com/8301-19512_7-20115380-233/how-apples-new-iphone-4s-changes-gaming/



 -----------------------------------------------------------------
        -----------
                                        Tablet Owners
                                        -------------
        ----------------------------------------------------------------------------
                 Activities Done "Less Often" as a Result of Owning Tablet*
        ----------------------------------------------------------------------------
                                                                    % Tablet Owners
                                                                    ---------------
        ----------------------------------------------------------------------------
        Use a Video Game Console/Handheld Video Game                      59%
        ----------------------------------------------------------------------------
        Read Printed/Paper Books                                          44%
        ----------------------------------------------------------------------------
        Read Paper Newspapers                                             42%
        ----------------------------------------------------------------------------
        Use a Desktop/Laptop Computer                                     41%
        ----------------------------------------------------------------------------
        Read Printed/Paper Magazines                                      40%
        ----------------------------------------------------------------------------
        Watch Television                                                  25%
        ----------------------------------------------------------------------------
        Use a Cell Phone/Smartphone                                       23%
        ----------------------------------------------------------------------------
        Play Sports                                                       19%
        ----------------------------------------------------------------------------
        Go to the Movies                                                  17%
        ----------------------------------------------------------------------------
        Socialize with Friends/Family                                     9%
        ----------------------------------------------------------------------------
        *Among those who do this activity. Source: GfK MRI iPanel
                                           ------
        ----------------------------------------------------------------------------

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #2 dnia: Października 12, 2011, 09:16:42 am »
Mając do wyboru Uncharted na PSV, a jakieś gówno na 5 minut z SUPER EKSTRA FULL HD GRAFIKĄ z AAx8, 60fps i 3D, wybiorę raczej to pierwsze :P.

el becetol

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3 dnia: Października 12, 2011, 09:46:10 am »
Bez zmiany polityki sony i niny może być dla nich bardzo kiepsko. Co obstawiacie?

Przecież Sony robi też telefony, więc gra na dwa fronty. Jak na moje dobrze wiedzą z której strony jest kanapka posmarowana i aktualnie, będąc w komfortowej sytuacji dojącego dwie krowy, próbują łączyć swoje doświadczenie w handheldach z rozwojem smartfonów - patrz Xperia Play (który na bank z czasem doczeka się potężniejszego następcy).

Mając do wyboru Uncharted na PSV, a jakieś gówno na 5 minut z SUPER EKSTRA FULL HD GRAFIKĄ z AAx8, 60fps i 3D, wybiorę raczej to pierwsze :P.

Mówisz tak jakby Uncharted wiele poza grafiką oferował :P

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4 dnia: Października 12, 2011, 11:14:29 am »
To tylko jedna gra  :roll:

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #5 dnia: Października 12, 2011, 11:40:03 am »
Przede wszystkim dla mnie granie bez przycisków jest ograniczone i nadaje się do popierdółek jak Angry Birds właśnie, mizianie po ekranie jest dobre, ale jako dodatek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #6 dnia: Października 12, 2011, 11:50:42 am »
Przede wszystkim dla mnie granie bez przycisków jest ograniczone i nadaje się do popierdółek jak Angry Birds właśnie, mizianie po ekranie jest dobre, ale jako dodatek.

xperia play?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #7 dnia: Października 12, 2011, 11:53:59 am »
Tam z kolei jakieś beznadziejne niby analogi  ;)  Ale jest to dobry kierunek.

svonston

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #8 dnia: Października 12, 2011, 11:59:19 am »
Nie rozumiem, jak mozna grac na telefonach w bardziej rozbudowane gry. DS/3DS ma dolny ekran dotykowy, gdzie sterujemy postacia (w strzelankach), przyciskami chodzimy, strzelamy spustem - super. W PSP jest "grzybek" i masa przyciskow - da rade grac. W PSV beda dwa analogi i masa przyciskow - bajka.

Xperia play - krzyzak i 4 guziki, analogi tez ma?
Inne telefony - tylko i wylacznie duzy ekran dotykowy.

Grac mozna, ale w platformowke 2d, moze jakas wyscigowke. Odpada natomiast granie w FPSa, rozbudowanego HnS czy inne gry, gdzie trzeba lazic, strzelac, skakac i jeszcze miec dostep do innych funkcji.


I tak za dlugie, wiec polowa nie przeczyta, wiec: Jak dla mnie granie na telefonie jest ok, ale tylko jako dodatek.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #9 dnia: Października 12, 2011, 12:08:23 pm »
Nie rozumiem, jak mozna grac na telefonach w bardziej rozbudowane gry. DS/3DS ma dolny ekran dotykowy, gdzie sterujemy postacia (w strzelankach), przyciskami chodzimy, strzelamy spustem - super. W PSP jest "grzybek" i masa przyciskow - da rade grac. W PSV beda dwa analogi i masa przyciskow - bajka.

Xperia play - krzyzak i 4 guziki, analogi tez ma?
Inne telefony - tylko i wylacznie duzy ekran dotykowy.

Grac mozna, ale w platformowke 2d, moze jakas wyscigowke. Odpada natomiast granie w FPSa, rozbudowanego HnS czy inne gry, gdzie trzeba lazic, strzelac, skakac i jeszcze miec dostep do innych funkcji.


I tak za dlugie, wiec polowa nie przeczyta, wiec: Jak dla mnie granie na telefonie jest ok, ale tylko jako dodatek.

Otototo :P

Komórki - popierdółki na 5 minut
Handheld - pełnoprawne gry z dużych konsol

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #10 dnia: Października 12, 2011, 12:12:09 pm »
Ja też się wpisuję pod Svona i Tytka.
Komórki mają fajne gierki, ale jak się jedzie metrem, albo jak się na kiblu siedzi.
Poza tym..mi sterowanie dotykowym ekranem nie pasuje.

el becetol

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #11 dnia: Października 12, 2011, 12:19:18 pm »
Komórki - popierdółki na 5 minut
Handheld - popierdółki na 5 minut
Duże konsole - pełnoprawne gry z dużych konsol

Fixed.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #12 dnia: Października 12, 2011, 12:30:55 pm »
Komórki - popierdółki na 5 minut
Handheld - popierdółki na 5 minut
Duże konsole - pełnoprawne gry z dużych konsol

Fixed.

To nie mój problem, że dla Ciebie gry na PSP czy DS to popierdółki  ;)

svonston

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #13 dnia: Października 12, 2011, 12:30:56 pm »
No na handheldach faktycznie popierdolki na 5 minut. Faktycznie.

el becetol

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #14 dnia: Października 12, 2011, 12:49:00 pm »
No tak, nie ma jak przechodzić Uncharted jak ma się 3 minuty do autobusu. Chyba się niektórzy pogubili w idei przenośnego grania. To że wychodzą na PSP konwersję z PS2, nie znaczy że się automatycznie nadają do przenośnego grania tylko z tego powodu że są. Poważne gry nadają się do domu, a na wynos popierdółki.

svonston

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #15 dnia: Października 12, 2011, 12:56:26 pm »
No bo przeciez grac nie mozna, jak sie jedzie pociagiem/autobusem/samochodem jako pasazer 3 czy 5 godzin. Pograc nie mozna w kolejce do lekarza, czyli ma sie 30-60 minut. Nie mozna pograc bedac na nudnym obiedzie u tesciowej. Ja do roboty autobusem mam 30 minut. Daje rade zagrac 2 misje w GTA.
Nie pasuje ci konwersje z PS2 na PSP, to pograj na DSie.

pier**lisz strasznie.

el becetol

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #16 dnia: Października 12, 2011, 13:00:38 pm »
No to kur** tak samo możesz pograć na xperii play przecież. Sam pier**lisz strasznie.

Cytat: Svon
Odpada natomiast granie w FPSa

Bo na PSP nie odpada granie w fpsa. pier**lisz strasznie.

svonston

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #17 dnia: Października 12, 2011, 13:03:24 pm »
Ziomku, ale co ty zacytowales? Przeciez ja tam wlasnie pisalem o urzadzeniach, ktore nie maja dotykowego ekranu, grzybka czy analogow. DS ma tsa, PSP ma grzybka, PSV ma dwa analogi.

Jak dla mnie, to wygoda grania na DSie/PSP jest nieporownywalna z telefonami.


Nie musisz grac w FPSy - masz duzo innych gier, gdzie sterowanie grzybkiem sie sprawdza. Nie mowie, ze jest idealne, ale sie sprawdza. Do FPSow idealny jest DS. I zapewne bedzie PSV.


pier**lisz strasznie.

el becetol

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #18 dnia: Października 12, 2011, 13:08:32 pm »

svonston

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #19 dnia: Października 12, 2011, 13:10:25 pm »
Bo nie masz argumentow.

el becetol

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #20 dnia: Października 12, 2011, 13:21:12 pm »
Na co argumentów? Na tekst że na telefonie można pograć tylko 5 minut w jakąś popierdółkę, a PSP jest zajebiste bo można cisnąć w GTA u teściowej na obiedzie? Nie dodawaj sobie, nazywając głupawą opinie argumentem.

Ja ostatnio 4 godziny w pociągu grałem na telefonie, tak jak kiedyś w Lumines na PSP i na prawdę nie widzę argumentów za tym że granie powyżej 5 minut jest zarezerwowane dla konsol kieszonkowych. A takie Angry Birds? Na telefonie to popierdółka, a słaba konwersja na PSP to już pełnoprawny zajebisty tytuł na długie godziny? Fanboisz svon.
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2011, 13:22:52 pm wysłana przez el becetol »

svonston

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #21 dnia: Października 12, 2011, 13:23:06 pm »
Ale my tutaj rozmawiamy o wygodzie. O tym, ze na telefonach sprawdzaja sie wlasnie tytuly pokroju Lumines. Ciezko jest grac w cos bardziej rozbudowanego, bo brakuje guzikow.

Jak mozna porownac jakby nie bylo popierdolke AB do np. GTA albo hns z 3ciej osoby? Nie kminie.


I znow argument z fanbojem. :lol: Posiadacz telefonu, na ktorym gram, PSP. Wczesniej DSy, Wii, XO, PS2, PSX. No ale jestem zakladnikiem marki, wiadomo.
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2011, 13:25:07 pm wysłana przez svonston »

el becetol

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #22 dnia: Października 12, 2011, 13:24:13 pm »
O tym, ze na telefonach sprawdzaja sie wlasnie tytuly pokroju Lumines.

Czyli pokroju najlepszej gry na PSP. /temat.

Wiadomość scalona: [time]Październik 12, 2011, 13:28:49 pm[/time]
Ciezko jest grac w cos bardziej rozbudowanego, bo brakuje guzikow.

W telefonach z klawiaturą masz sporo więcej guzików niż w PSP, a wracając do tematu - ja nie widzę sensu grania w coś bardziej rozbudowanego na mieście i tą moją opinię tak bardzo chcesz obalić 'argumentem' o zajebistym graniu w GTA na obiedzie u teściowej. Telefony/konsole przenośne to idealne platformy do "popierdółek" i nikt mi nie wmówi że na malutkim ekraniku jadąc w rozklekotanym jelczu się lepiej gra w GTA niż na telewizorze w domu. Do takich gier kanapa i kilkadziesiąt cali, do Lumines czy Birdsów telefon/psp/nintendo.
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2011, 13:30:09 pm wysłana przez el becetol »

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #23 dnia: Października 12, 2011, 13:28:59 pm »
Pjerdolisz becet okrutnie.
Moje argumenty:


Takich gier masz mase. Przegrałeś w ch**.

el becetol

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #24 dnia: Października 12, 2011, 13:31:09 pm »


Straszna chujnia. Jakbym chciał zagrać to bym kupił hd na PS3. No ale jeśli faktycznie uważacie że w takie gry najlepiej się gra pod stołem na obiedzie u teściowej to droga wolna.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #25 dnia: Października 12, 2011, 13:31:46 pm »
:lol:

svonston

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #26 dnia: Października 12, 2011, 13:34:38 pm »
Mnie zawsze w kolejkach do lekarza wytrzesie, nie da sie grac. 5 cali 30 cm od ryja i nic nie widac. Nie umiem grac w takich warunkach.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #27 dnia: Października 12, 2011, 13:37:02 pm »
No to na PSP czy DSa masz jeszcze mase zajebistych jRPGów. No proszę. Dla ciebie Persona3, MGS na psp to to samo co angry birdsy?

el becetol

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #28 dnia: Października 12, 2011, 13:40:43 pm »
Dla ciebie Persona3, MGS na psp to to samo co angry birdsy?

Chyba dla ciebie. Dla mnie "Persona3, MGS" to tytuły do grania w domu, a Angry Birdsy do grania w poczekalni czy autobusie. To właśnie ja tu piszę że to są zupełnie inne typy gier do których podchodzi się inaczej, a przeciwna strona stara się wykazać coś przeciwnego. 

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #29 dnia: Października 12, 2011, 13:41:47 pm »
Dla studentów konsolki to zbawienie. Ja jak studiowałem jeszcze, to co miesiąc-dwa jeździłem pociągiem 5-7 godzin w jedną i tyle samo w drugą stronę. Dodatkowo częste wypady busem do znajomych, dziewczyny - to kolejne godziny. Wtedy rozbudowane gry na konsolki przenośne wyśmienicie się sprawdzają. Poza tym w krakowie, w innych większych miastach pewnie podobnie, wiele osób do pracy czy na uczelnie dojeżdża komunikacją miejską nawet 40-60 minut.

Angry Birds, lumines itp. sa dobre do pogrania siedząc na klopie, albo czekając na autobus. Nie wyobrażam sobie jechać pociągiem 6 godzin i męczyć tylko jakieś popierdółki na smartfony.

svonston

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #30 dnia: Października 12, 2011, 13:46:57 pm »
Spoko, on i tak bedzie walkowal ciagle "ale u tesciowej".

Znowu jakis glupol usunal posta. Ehe.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #31 dnia: Października 12, 2011, 13:48:51 pm »
Dla ciebie Persona3, MGS na psp to to samo co angry birdsy?

Chyba dla ciebie. Dla mnie "Persona3, MGS" to tytuły do grania w domu, a Angry Birdsy do grania w poczekalni czy autobusie. To właśnie ja tu piszę że to są zupełnie inne typy gier do których podchodzi się inaczej, a przeciwna strona stara się wykazać coś przeciwnego.  


Podchodzi się od ilości czasu i wygody. Jak jadę pociągiem 5 godzin, to wolę przejść God of War niż naparzać ptakami te 5 godzin. W poczekalni, gdzie siedzisz 10 minut, wiadomo, że lepiej już pograć w AB. Nie każdy gra 3 minuty, niektórzy mają na to więcej czasu.
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2011, 13:50:53 pm wysłana przez Moldar »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #32 dnia: Października 12, 2011, 13:57:26 pm »
becetol po prostu nie jest targetem tego sprzętu i nie rozumie, że ktoś może być. ja w ch** dużo podróżuję i zawsze zabieram ze sobą kieszonsolkę, bi nie wyobrażam sobie targać iksa/pleja ze sobą (tzn. raz tak zrobiłem i nigdy więcej).

el becetol

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #33 dnia: Października 12, 2011, 13:59:50 pm »
No dobra widzę że tu wszyscy ciągle pociągami jeżdzą po kilka godzin  :lol: Wtedy może faktycznie lepiej coś pograć rozbudowanego. Z tym że statystycznie Polak jeździ pociągiem 4 razy w roku, więc argument pociągu jest sporo naciągany. Kolejka do lekarza czy autobus to jednak nie miejsce na przechodzenie Persony czy MGS, to są typowe gry na wieczór i sesję kilka godzin w domu a nie klikanie na przystanku.  

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #34 dnia: Października 12, 2011, 14:05:44 pm »
Pociąg to jedno, drugie to wyjazd do rodziny na weekend. Nie mieszkam już w domu rodzinnym, moje pokoje na strychu są puste, po co zabierać PS3 jak mogę takie PSP. Tak samo jak kładę się do łóżka, kobieta ogląda TV, mnie film nie interesuje, odpalam konsolkę. Życie to nie tylko 10 minut na giercowanie na przenośnej konsoli  ;) A granie na telefonie z ekranem dotykowym nie jest po prostu wygodne na poważniejszych grach.
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2011, 14:07:45 pm wysłana przez Moldar »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #35 dnia: Października 12, 2011, 14:13:03 pm »
No dobra widzę że tu wszyscy ciągle pociągami jeżdzą po kilka godzin  Laughing
Nie rozumiem co w tym śmiesznego. I po co jakieś dane statystyczne o pociągach?

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #36 dnia: Października 12, 2011, 14:29:09 pm »
W telefonach z klawiaturą masz sporo więcej guzików niż w PSP

To, że mają w ch** przycisków nie oznacza, że gra się na nich wygodnie :P

Analog >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 2, 4, 6, 8 na klawiaturze telefonu

el becetol

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #37 dnia: Października 12, 2011, 14:32:00 pm »
Pociąg to jedno, drugie to wyjazd do rodziny na weekend. Nie mieszkam już w domu rodzinnym, moje pokoje na strychu są puste, po co zabierać PS3 jak mogę takie PSP. Tak samo jak kładę się do łóżka, kobieta ogląda TV, mnie film nie interesuje, odpalam konsolkę. Życie to nie tylko 10 minut na giercowanie na przenośnej konsoli  ;)

No dokładnie, ja też. Gram w Lumines, Puzzle Quest, Loco Roco, Patapon, Angry Birds, Plants vs Zombies albo coś w tym stylu, czyli te tak obrażane "popierdółki na 5 minut". Też nie wyobrażam sobie wyjazdu do rodziny i zamknięcię się na 10 godzin w pokoju i przechodzenie MGSa, a na kiblu czy 10 minut nie ma sensu takich rzeczy odpalać.

No dobra widzę że tu wszyscy ciągle pociągami jeżdzą po kilka godzin  Laughing
Nie rozumiem co w tym śmiesznego. I po co jakieś dane statystyczne o pociągach?

No bo trzymajmy się faktów. Jak ktoś jeździ pociągiem kilka godzin tygodniowo to raczej jest daleki od bycia "typowym graczem", więc niech nie drze mordy na kogoś kto jak statystyczny człowiek wsiada do pociągu 4 razy w roku i pół życia w pociągu jest dla niego dziwne. Z tej rozmowy wychodzi że ja jako jedyny gram na tv, bo cała resztą w tym czasie podróżuje i napieprza w MGS czy Personę i jeszcze próbuje wmówić że pociąg/autobus/kolejka do lekarza/obiad u teściowej to idealne miejsce do GTA, a nie salon i telewizor.

svonston

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #38 dnia: Października 12, 2011, 14:35:24 pm »
To nie jest idealne miejsce, ale wygodniej sie gra w GTA na konsoli przenosnej, gdzie jest analog/ekran dotykowy + oczywiscie masa klawiszy rozlozonych w miare ergonomicznie w pociagu/autobusie/kolejce do lekarza/pokoju hotelowym/na obiedzie u tesciowej niz na telefonie. :roll:


Kibel publiczny tez nie jest idealnym miejsce na sranie, a jednak jak trzeba, to lepiej wejsc do czystego kibelka, niz do zasranego toi toia.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #39 dnia: Października 12, 2011, 14:44:24 pm »
Z tym że statystycznie Polak jeździ pociągiem 4 razy w roku, więc argument pociągu jest sporo naciągany.
Statystyczny Polak 4 razy w roku, a statystyczny student 30 razy w roku.

W średniej szkole miałem wielu kumpli, którzy dojeżdżali codziennie busami, PKS-ami godzinę, półtora do szkoły. Tyle samo zajmowała im podróż do domu.