Autor Wątek: The Last of Us 30fps  (Przeczytany 400283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #80 dnia: Grudnia 11, 2011, 13:50:50 pm »
Warto też wspomnieć, że przy grze dłubie game designer Enslaved.

Moje ulubione przedstawienie świata post-apo. Zdecydowanie dobra wiadomość.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #81 dnia: Grudnia 11, 2011, 14:01:05 pm »
Tyle, że on odpowiada za rozgrywkę, a ta miała swoje niedociągnięcia.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #82 dnia: Grudnia 11, 2011, 14:03:00 pm »
Bez jaj. W Enslaved gameplay był sztywny jak kupa na mrozie. Nie ma co na razie gdybać. Lipa, że nie pokazali żadnego gameplay'u na VGA. Przynajmniej mielibyśmy zarys jak to będzie wyglądać.

Unlimited

  • Gość
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #83 dnia: Grudnia 11, 2011, 14:07:03 pm »
Mam nadzieje że jak najmniej strzelania(oszczędzanie amunicji co sugeruje trailer), a jak najwięcej kombinowania i ukrywania się(co także przedstawia trailer). :)

Gremlin88

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2010
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 13
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #84 dnia: Grudnia 11, 2011, 14:08:25 pm »
Ja je**e :lol: To on sam robi tą grę?
Ma w zespole ludzi, którzy pracowali nad Uncharted 2 więc zluzujcie.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2011, 14:18:41 pm wysłana przez Gremlin88 »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 047
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #85 dnia: Grudnia 11, 2011, 14:13:01 pm »
Oby to nie był fpp, bo po grze.

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #86 dnia: Grudnia 11, 2011, 14:17:51 pm »
Dokładnie byle nie fpp, ale w dobie klepania kolejnych kontynuacji nowe świetnie zapowiadające się Ip jest jak zbawienie. Jest na co czekać Noughty Dog nie zawiodą z pewnością.

Spidey^

  • Gość
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #87 dnia: Grudnia 11, 2011, 14:39:22 pm »
Dice udowodniło że można zrobić nietypową grę w konwencji FPS (Mirror`s Edge) więc ja nie miałbym nic przeciwko takiej perspektywie. Byleby było mniej strzelania a więcej myślenia/ukrywania i nie było korytarzyków a świat był otwarty/półotwarty. A kolorystyka jest kapitalna.

el becetol

  • Gość
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #88 dnia: Grudnia 11, 2011, 14:49:40 pm »
Zrzynka z I AM LEGEND jak ch**...

chu** tam, I AM LEGEND też było zrzynką, przecież książek opartych o taki scenariusz było multum.

"No idea is original, there's nothing new under the sun,
 it's never what you do, but how it's done"  8)

iko

  • Gość
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #89 dnia: Grudnia 11, 2011, 14:55:24 pm »
Jeśli gra będzie miała odpowiedni klimat oraz co najważniejsze element zaszczucia (survival horror na maxiora!), to szykuje nam się prawdziwy killer na chlebaka. Jeśli wyjdzie z tego kolejne Uncharted to.. i tak będzie dobrze. ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2011, 14:59:49 pm wysłana przez Mateo »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #90 dnia: Grudnia 11, 2011, 15:41:17 pm »
Pewnie dostaniemy głównie sieczkę i rozwalanie wrogów na kilogramy.

Zobaczymy, choć gdybym miał sugerować się trailerem, to wynika z niego, że trzeba oszczędzać amunicję.
Zwykle trailer zawiera wycinkowo zebrane elementy, które znajdą się pełnej grze. Co zatem mamy:
- zniszczony świat (akcja dzieje się w dużym mieście)
- walka wręcz i walka za pomocą broni palnej
- współpraca pomiędzy bohaterami
- przyjdzie nam walczyć zarówno z bandytami (gościu w pierwszej scenie chyba nie był zainfekowany) jak i mutantami
- padają przynajmniej dwa trupy (przynajmniej, bo w ostatniej scenie pada wiele strzałów), co na tak krótki zwiastun jest dużą ilością (zatem można oczekiwać, że pod koniec gry będziemy mogli policzyć zabitych wrogów w setkach)
- amunicja i lepszy sprzęt będą trudno dostępne

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #91 dnia: Grudnia 11, 2011, 16:09:10 pm »
Ja coś czuje, że produkcja ND będzie tym czym miało być DI po zwiastunie. Walką z zainfekowanymi, z fabułą i ciekawymi postaciami. Jeśli gameplay będzie się opierał na skradaniu, oszczędzaniu ekwipunku i ogólnym przetrwaniu, co można wywnioskować z trailera, to będzie super :)

Wiadomo, jeszcze niedawno pisałem, że to raczej niemożliwe przy dzisiejszym casualowym podejściu do gier, ale jak zobaczyłem, że za grę odpowiedzialne jest ND to jakoś tak jestem całkowicie spokojny o tę produkcję.

A co myślicie o co-opie? Wygląda na to, że ta dwójka będzie razem przez całą grę :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2011, 16:23:07 pm wysłana przez tytacz »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #92 dnia: Grudnia 11, 2011, 16:31:25 pm »
Cytuj
The Last of Us is a genre-defining experience that blends survival and action elements to tell a character driven story about a population decimated by a modern plague. Abandoned cities are being reclaimed by nature and the remaining survivors are killing each other for food, weapons and whatever they can get their hands on. Joel, a ruthless survivor, and Ellie, a brave teenage girl who is wise beyond her years, must work together to survive their journey across what remains of the United States.

“We are excited to finally unveil The Last of Us, a project the team has been working hard on for some time,” said Evan Wells, Co-President of Naughty Dog. “Naughty Dog’s mission is to change the way people experience videogames. We are confident The Last of Us will take a leap forward in cinematic gaming and storytelling, providing gamers with an experience unlike anything else in the industry.”
http://gamersyde.com/news_the_last_of_us_announced-12271_en.html

Nycek

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 21-02-2007
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 1
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #93 dnia: Grudnia 11, 2011, 17:01:12 pm »
Z opisu można wywnioskować że to będzie taki uncharted+survival horror, no ale czekam na pierwszy gameplay.

nakimushi

  • Gość
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #94 dnia: Grudnia 11, 2011, 17:37:26 pm »
naughty dog zaczyna robic rzeczy na silniku ktore wygladaja jak rendery konkurencyjnych teamow  :o
szczerze to chyba taka grafika bylaby ok na ps4 na starcie ....
wydaje mi sie ze trailer jest troche podpicowany ale mimo wszystko wyglada kapitalnie od strony technicznej

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #95 dnia: Grudnia 11, 2011, 18:11:26 pm »

Spidey^

  • Gość
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #96 dnia: Grudnia 11, 2011, 18:19:55 pm »
Córeczka baaardzo przypomina Ellen Page którą niesamowicie lubię.

Cytuj
Data i miejsce urodzenia, 21 lutego 1987

 :-?



 8)

Spidey^

  • Gość
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #97 dnia: Grudnia 11, 2011, 18:31:08 pm »
http://www.gamersmint.com/no-multiplayer-in-the-last-of-us-naughty-dogs-first-m-rated-title

Cytuj
Following the announcement of Naughty Dog’s PlayStation 3 exclusive, The Last of Us, questions arose whether the game would be a single-player only affair or it would sport a multiplayer feature – presumably an online multiplayer component. Additionally, judging by the nature of the debut trailer for the game, there were question marks regarding whether it would be Naughty Dog’s first M-rated game. Well, it seems the PlayStation 3 exclusive just keeps getting better and better.

The Last of Us will be a single-player only game, with the game’s official website clearly stating under ‘Network play’ that the game will not feature ‘no network play’.

Furthermore, the PlayStation 3 exclusive will be developer Naughty Dog’s first M-rated game; the website also clearly lists a PEGI 18 rating, with the Uncharted series sporting a PEGI 16 rating.

Hell yeah! :)

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #98 dnia: Grudnia 11, 2011, 18:37:39 pm »
http://www.gamersmint.com/no-multiplayer-in-the-last-of-us-naughty-dogs-first-m-rated-title

Cytuj
Following the announcement of Naughty Dog’s PlayStation 3 exclusive, The Last of Us, questions arose whether the game would be a single-player only affair or it would sport a multiplayer feature – presumably an online multiplayer component. Additionally, judging by the nature of the debut trailer for the game, there were question marks regarding whether it would be Naughty Dog’s first M-rated game. Well, it seems the PlayStation 3 exclusive just keeps getting better and better.

The Last of Us will be a single-player only game, with the game’s official website clearly stating under ‘Network play’ that the game will not feature ‘no network play’.

Furthermore, the PlayStation 3 exclusive will be developer Naughty Dog’s first M-rated game; the website also clearly lists a PEGI 18 rating, with the Uncharted series sporting a PEGI 16 rating.

Hell yeah! :)
Rated M for Motherofgod.

Spidey^

  • Gość
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #99 dnia: Grudnia 11, 2011, 19:19:32 pm »
Na PS Store jest trailer w HD z polskimi napisami.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #100 dnia: Grudnia 11, 2011, 19:37:16 pm »
Wszystko fajnie, ale jak na szumnie zapowiadane, nowe IP Naughty Dog nie popisało się oryginalnością (choć w przeszłości w przypadku tego deva było podobnie - świetnie rozwijali istniejące pomysły).

Jeśli rozgrywka, klimat, mechanika i gameplay będą na wyższym poziomie i mocno się różniły od pozostałych gier z nieumarłymi, będę zadowolony. Co więcej, może się okazać, że teraz ND będzie głównym konkurentem Capcomu w świecie gier o wycinaniu żywych trupów i będzie z taką tematyką kojarzony, co lekko nie mieści mi się w głowie.

Jedno mnie niepokoi - jeżeli pomysł chwyci, a gra świetnie się sprzeda, ND zwyczajowo stworzy nową serię i jakoś średnio mnie kręci pomysł na długie wałkowanie istniejącego na szeroką skalę od czasów psx tematu, na pewno nie w przypadku twórców ikon każdej z konsol Sony.
Czuję się zaskoczony, bo do tej pory ND męczyło tylko jedno ip na danej konsoli (choć może natkniemy się na Nathana Drake'a wycinającego zgrzybiałych przeciwników).

Cieszy dorosłe podejście do tematu, czego w przypadku twórców Crasha jestem niezwykle ciekaw, bo wreszcie popuszczą wodze skrywanych i chorych fantazji.

Na pewno nie napalałbym się na grafę na podstawie w/w filmiku, bo w Uncharted postaci w filmikach przerywnikowych wyglądały lepiej, niż podczas rozgrywki, choć z otoczeniem było na odwrót.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #101 dnia: Grudnia 11, 2011, 19:37:42 pm »
Bez jaj. W Enslaved gameplay był sztywny jak kupa na mrozie.
Aż się nie chce wierzyć, że robili tą grę goście od heavenly sword'a. A co do The Last of Us to na razie nic nie pokazali, więc nie ma o czym dyskutować za bardzo :P
Yeahh, me and hate that's an odd couple

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #102 dnia: Grudnia 11, 2011, 20:01:57 pm »
naughty dog zaczyna robic rzeczy na silniku ktore wygladaja jak rendery konkurencyjnych teamow  :o
szczerze to chyba taka grafika bylaby ok na ps4 na starcie ....
wydaje mi sie ze trailer jest troche podpicowany ale mimo wszystko wyglada kapitalnie od strony technicznej

Nakimushi nawet ty? :/ Przecież to wiadomo, że R E N D E R / Cutscenka... Co z tego że na silniku gry.

Cytuj
The Last of Us is a genre-defining experience that blends survival and action elements to tell a character driven story about a population decimated by a modern plague. Abandoned cities are being reclaimed by nature and the remaining survivors are killing each other for food, weapons and whatever they can get their hands on. Joel, a ruthless survivor, and Ellie, a brave teenage girl who is wise beyond her years, must work together to survive their journey across what remains of the United States.

“We are excited to finally unveil The Last of Us, a project the team has been working hard on for some time,” said Evan Wells, Co-President of Naughty Dog. “Naughty Dog’s mission is to change the way people experience videogames. We are confident The Last of Us will take a leap forward in cinematic gaming and storytelling, providing gamers with an experience unlike anything else in the industry.”
http://gamersyde.com/news_the_last_of_us_announced-12271_en.html
http://www.gamersmint.com/no-multiplayer-in-the-last-of-us-naughty-dogs-first-m-rated-title

Cytuj
Following the announcement of Naughty Dog’s PlayStation 3 exclusive, The Last of Us, questions arose whether the game would be a single-player only affair or it would sport a multiplayer feature – presumably an online multiplayer component. Additionally, judging by the nature of the debut trailer for the game, there were question marks regarding whether it would be Naughty Dog’s first M-rated game. Well, it seems the PlayStation 3 exclusive just keeps getting better and better.

The Last of Us will be a single-player only game, with the game’s official website clearly stating under ‘Network play’ that the game will not feature ‘no network play’.

Furthermore, the PlayStation 3 exclusive will be developer Naughty Dog’s first M-rated game; the website also clearly lists a PEGI 18 rating, with the Uncharted series sporting a PEGI 16 rating.

Hell yeah! :)
Rated M for Motherofgod.
TAK TAK TAK TAK TAK !!!

lupinator

  • Gość
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #103 dnia: Grudnia 11, 2011, 20:02:11 pm »
Naughty Dog nie popisało się oryginalnością
Czy ja wiem? Nie przypominam sobie podobnego motywu w innych grach. Kojarzy się to z Jestem Legendą, ale gier w takim settingu nie było. No i wszystko tak naprawdę rozbije się o gameplay, bo NG ma tutaj ogromne pole do popisu.

Unlimited

  • Gość
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #104 dnia: Grudnia 11, 2011, 20:04:54 pm »
Dla mnie pachnie dobrze, będzie tylko sam Singiel co należy traktować na plus!


Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #105 dnia: Grudnia 11, 2011, 20:05:11 pm »
Jeśli chodzi o koncept to chyba najbliżej jest I am Alive, ale sądzę że TloU nie skończy jako gierka na pss. Jestem ciekaw co z tego wyjdzie ale boję się że przez większość gry trzeba będzie niańczyć tą dziewuchę, nienawidzę takich rzeczy w grach, bo nie oszukujmy się często AI takiej postaci woła o pomstę do nieba.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #106 dnia: Grudnia 11, 2011, 20:10:16 pm »
Z trailera wynika, że daje sobie świetnie radę :P

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #107 dnia: Grudnia 11, 2011, 20:11:32 pm »
Ja je**e :lol: To on sam robi tą grę?
Ma w zespole ludzi, którzy pracowali nad Uncharted 2 więc zluzujcie.



Ale ja jestem wyluzowany. W NT też miał innych ludzi, a powstało takie Enslaved ;). Chodzi tylko o to, że jeśli gość jest głównym designerem to od niego będzie zależało jak będzie wyglądała rozgrywka. Poza tym z tego co wiem Naughty Dog tworzy gry na zasadzie - masz pomysł to go wrzucamy i jeśli jest ok to zostaje. Jak będzie to się zobaczy, ale jest to według mnie ciekawe info.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #108 dnia: Grudnia 11, 2011, 20:12:13 pm »
The Last of Us strasznie kojarzy się z Dead Island i wspomnianym I am Alive, ale sam gameplay z pewnością będzie zupełnie inny, a gra ma stawiać znacznie więcej na fabułę i filmowość.

Skoro przy grze dłubią już od dłuższego czasu, to premiera na przyszłoroczne święta wydaje się całkiem prawdopodobna.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #109 dnia: Grudnia 12, 2011, 00:30:11 am »
Pewnie coś więcej dostaniemy dopiero na E3 2012 i wtedy premiera w listopadzie jak najbardziej prawdopodobna.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #110 dnia: Grudnia 12, 2011, 00:38:24 am »
Świat gry osobiście bardziej kojarzy się z Walking Dead. A wracając do tematyki, mimo że motyw zombiaków w filmach jest już oklepany jak samochód z Niemiec, tak w grach tak naprawdę prócz RE nie ma jakiejś wybitnej gry o tej tematyce, może jeszcze DI. Z drugiej strony ND może zapodać zupełnie świeże podejście, większe postawienie na realizm, mniejsze na fiction. Gra raczej na pewno będzie świetna. Obstawiam jednak widok TPP, bo pewno całą mechanikę przekopiują z Uncharted i ewentualnie trochę ulepszą, podobnie jak Rockstar robi w swoich sandboxach.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #111 dnia: Grudnia 12, 2011, 01:14:27 am »
Jeśli chodzi o koncept to chyba najbliżej jest I am Alive, ale sądzę że TloU nie skończy jako gierka na pss. Jestem ciekaw co z tego wyjdzie ale boję się że przez większość gry trzeba będzie niańczyć tą dziewuchę, nienawidzę takich rzeczy w grach, bo nie oszukujmy się często AI takiej postaci woła o pomstę do nieba.

nie wiadomo, może się okazać, że to dziewczynka jest grywalnym charakterem :)

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #112 dnia: Grudnia 12, 2011, 01:22:49 am »
ile ja już lat czekam na sandboxowy survival....jak ja się podniecałem pierwotnym projektem MGS3, który taki miał być w założeniach i wielkich obietnicach Kojimy. Jak ja się napłakałem jak Kojima w swoim stylu oświadczył,że ps2 jest do jego wizji za słabe i z surivala zostało nikomu nie potrzebne jedzenie flory i fauny. Potem w ostatecznym rozrachunku też kontrowersyjny Pan i tak się obronił, bo MGS3 grą wielką jest ale mimo wszystko mała ryska została.

z wypiekami na twarzy czekałem na nową Larę ale teraz też patrze z nadziejami na The Last of Us... oby to był choć ciut sandboxowy survival choć nawet jak tak nie będzie to na całe szczęście i tak gra będzi wielka bo to Naughy Dog.

A tak chłodnym okiem...choć nie ma oficjalnego info to raczej na 100% tLoU chodzi na ulepszonym silniku Uncharted. Jakoś jednak nie wyobrażam sobie by był on zdolny do ciągnięcia sandboxowego tytułu wielkości chociażby nowego Gacka. Jednak mimo wszystko trailer sugeruje,że elementy survivalu i krycia na pewno się pojawią - chociażby główni bohaterowie to nie army of two, mocno zaakcentowane szukanie amunicji i strach przed wrogiem, który nawet w małej grupce jest piekielnie groźny.

Dlatego wydaje mi się,że bardzo realnym jest stworzenie choć namiastki survivala i gry z mocno zaznaczonymi elementami stealth w stylu wspomnianej serii MGS z klimatem zombie. I pasuje do tego ten trailer i engine to ogarnie - lokacje w grach tego typu jak seria mgs, spliter cell czy tenchu nie były wcale większe niż to co mamy w serii Uncharted. Do tego engine NG ma już zaimplementowany cover system, praca kamery czy perspektywa akcji też pasuje, co więcej w U2 i U3 mieliśmy już momenty zachęcające do cichego eliminowania wroga.

W chwili obecnej obawę mam jedną - NIENAWIDZĘ GIER GDZIE MAM KOGOŚ NIAŃCZYĆ i ktoś za nami idzie całą grę i mam uważać na jego hp itp. W RE4 mnie to piekielnie irytowało, w RE5 cały czas grałem z kimś w co-opie ale tutaj ponoć mamy mieć tylko rozgrywkę offline

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #113 dnia: Grudnia 12, 2011, 08:48:39 am »
Jak zobaczyłem zniszczone miasto, do którego wdziera się roślinność (BTW - to musi być jakieś kilka lat od wybuchu epidemii) to pierwszym skojarzeniem był Enslaved. To wygląda niemal identycznie (oczywiście design, nie technikalia) - obrośnięte zniszczone budynki, barykady, wraki samochodów...

@punisher85
sprawdź sobie staruszka Robinson's Requiem.

Gremlin88

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2010
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 13
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #114 dnia: Grudnia 12, 2011, 09:02:57 am »
Jak zobaczyłem zniszczone miasto, do którego wdziera się roślinność (BTW - to musi być jakieś kilka lat od wybuchu epidemii) to pierwszym skojarzeniem był Enslaved. To wygląda niemal identycznie (oczywiście design, nie technikalia) - obrośnięte zniszczone budynki, barykady, wraki samochodów...

Musi być z kilkanaście lat od wybuchu epidemii. Posłuchaj sobie co Ellie mówi na koniec: Joel jej opowiada jak się kiedyś toczyło życie na tych ulicach. Więc ona musiała się urodzić po wybuchu epidemii, ewentualnie była jeszcze tak mała, że nie mogła pamiętać normalnego życia.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #115 dnia: Grudnia 12, 2011, 10:05:08 am »
Czy nikt tu nie pamięta Undead Nightmare? Przecież to był sandboksowy surivival.   ;) Może trochę biedny (choć uważam, że zajebisty), ale na pewno daje pewne poczucie jak taki tym gry sprawdza się w otwartym świecie.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #116 dnia: Grudnia 12, 2011, 10:10:15 am »
Jak zobaczyłem zniszczone miasto, do którego wdziera się roślinność (BTW - to musi być jakieś kilka lat od wybuchu epidemii) to pierwszym skojarzeniem był Enslaved. To wygląda niemal identycznie (oczywiście design, nie technikalia) - obrośnięte zniszczone budynki, barykady, wraki samochodów...

Musi być z kilkanaście lat od wybuchu epidemii. Posłuchaj sobie co Ellie mówi na koniec: Joel jej opowiada jak się kiedyś toczyło życie na tych ulicach. Więc ona musiała się urodzić po wybuchu epidemii, ewentualnie była jeszcze tak mała, że nie mogła pamiętać normalnego życia.
Jeśli tak, to musi mieć dobrze porobione w bani i być twardą sztuką, a na zdjęciach i trailerze tak nie wygląda.

I tak na dzień dzisiejszy ten tytuł najbardziej kojarzy się z filmem I am legend (najświeższe skojarzenie, bo temat ma swoje dłuższe korzenie), tym bardziej, że mówi się o "zarażonych", a nie zombiakach (co widać m.in. po głowach zarażonych - jakieś grzybnie wystające, jak w dokumencie o "człowieku drzewie").

Jeśli miałaby to być mechanika Uncharted, to klimat już ucieka - cover system, cut-scenki po większych rozwałkach, przerywniki "platformowe"? Słabo.

Niańczenie w RE4 potęgowało klimat, wiedziałem, że oprócz chronienia własnego dupska muszę zaopiekować się niewinną córką prezydenta. Akurat jej AI w tej grze nie przeszkadzało, bo jej rola była bardziej drugoplanowa, nie jak dupowata Sheeva w RE5. Chociaż nie ukrywam, łapałem oddech w rozdziałach, gdy niańczyć nie musiałem. Może będziemy sterować dwoma postaciami, co w sumie uznaję za nienajgorszy pomysł, choć oklepany np. córka zostaje pozostawiona sama sobie, ma w ręku nóż i kilka gadżetów i rusza za porwanym ojcem, próbując przeżyć.

Też czekam na nowego TR, który zaserwuje survival mam nadzieję na niezłym poziomie i do tego ma być nieliniowy, więc szykuje się ciekawe porównanie z TLOU.

Gremlin88

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2010
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 13
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #117 dnia: Grudnia 12, 2011, 10:27:33 am »
Jak zobaczyłem zniszczone miasto, do którego wdziera się roślinność (BTW - to musi być jakieś kilka lat od wybuchu epidemii) to pierwszym skojarzeniem był Enslaved. To wygląda niemal identycznie (oczywiście design, nie technikalia) - obrośnięte zniszczone budynki, barykady, wraki samochodów...

Musi być z kilkanaście lat od wybuchu epidemii. Posłuchaj sobie co Ellie mówi na koniec: Joel jej opowiada jak się kiedyś toczyło życie na tych ulicach. Więc ona musiała się urodzić po wybuchu epidemii, ewentualnie była jeszcze tak mała, że nie mogła pamiętać normalnego życia.
Jeśli tak, to musi mieć dobrze porobione w bani i być twardą sztuką, a na zdjęciach i trailerze tak nie wygląda.

Raczej potrafi o siebie zadbać i nie będzie tylko bezbronną dziewczynką ;)
1. Na concept arcie ma karabin na plecach,
2. Nie ma problemów z dźganiem kolesia w plecy,
3. Na początku trailera koleś leży na łóżku i spływa z niego krew. Nie zdziwiłbym się gdyby to ona go zabiła.

Ot taki aniołeczek z niej  :angel:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #118 dnia: Grudnia 12, 2011, 10:29:55 am »
I to najbardziej wkurza w takich grach. Mała dziewczynka, która jednym ciosem kładzie chłopa ze wścieklizną. To psuje cały klimat. W takich grach powinniśmy czuć się zaszczuci i bezbronni. Unikać potworów, a nie wychodzić i rozp**rdalać wszystkich dookoła.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #119 dnia: Grudnia 12, 2011, 10:32:13 am »
ja tam widziałem jak zacikuała stwora profesjonalnie. kilka szybkich i po sprawie.
jak już mówiłem, fajnie jakby to właśnie ona była grywalnym charakterem.