Autor Wątek: Beyond : Two Souls  (Przeczytany 71606 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Beyond : Two Souls
« Odpowiedź #320 dnia: Marca 23, 2014, 18:19:03 pm »
Skończyłem dzisiaj grę i moim zdaniem świetny tytuł.
Fabułą tak jak już ludzie wspominali nie jest najwyższych lotów, jednak parę ciekawych wątków było. Nie było oczywiste od samego początku jak to wszystko się zakończy i jak będzie wyglądała ostatnia scena. Zabieg z niechronologicznym ułożeniem poszczególnych "scenek" zdał zadanie identycznie jak w anime The Melancholy of Haruhi Suzumiya. Parę mocniejszych momentów też było, na których pewnie się cudowny Kojima wzorował gadając o "terrorze" wojny ( chociaż dla mnie to marketingowy bullshit :lol: ).
Interakcja z postacią jest dużo bardziej rozbudowana niż w HR, dlatego nie rozumiem wszystkich osób co mówią, że to tylko cyfrowy film. Jest znacznie lepiej, a gadanie, że polega na podążaniu za kropkami skomentuję śmiechem. Kropki przynajmniej są bardziej subtelne od pojawiania się wielkiego guzika "A/X" jak się chce przejśc przez dowolne drzwi w jakimkolwiek FPSie. Jest wiele elementów zręcznościowych czy polegających włąśnie na QTE, który są dobrze zrobione. Gdyby dali możliwość używania broni na przeciwników, to pewnie w recenzjach gra dostałaby ze dwa oczka wiecej, taki już mamy rynek, że wszystko bez pistoletów jest zjeżdżane z góry na dół, chyba, że jest to Mario. Dla mnie duzy krok do przodu w stosunku do HR, a przy tym filmowośc została zachowana.
Grafika to jak wspomnieli inni tutaj to istny majstersztyk. Dzięki czarnym pasom mięli na tyle mocy, aby ta gra prezentowała się naprawdę obłędnie i niekiedy foto realistycznie.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Jak babula moja zobaczyła grę to co chwila się pytała czy to prawdziwi ludzie czy gra, bo nie mogła uwierzyć, że takie coś można zrobić komputerowo. Gierka prezentuje się lepiej od gierek na Xbox One i rozdzielczość ma nawet podobną.
Dla mnie świetnie wydane 100zł. Gra co prawda jest na raz, bo za dużo opcji wyborów nie ma, ale jest świetnie zrobiona. Zarzuty recenzentów są wziete z kosmosu chyba. Szkoda, bo przez to mogę się nie doczekać kolejnej gry Cage. Czekam na więcej takich tytułów, świetne zakończenie życia PS3 (chociaż, jeszcze pewnie nie jedna multiplatforma wyjdzie ;) )
8/10