Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 542390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
[archiwum] Odp: POLITYKA
« dnia: Października 01, 2007, 21:06:03 pm »
Ja tam nie oceniam tej debaty. Kaczyńskiego nie lubię, a Kwaśniewski-nic do niego nie mam ale i mnie nie grzeje. Ja wole zamiast gadania zobaczyć co oni robią.
A poza tym trochę się zezłościłem bo nie było M jak miłość przez tą debatę.

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1 dnia: Października 01, 2007, 21:08:46 pm »
Kaczynski jak zawsze pokazał swoja "dotrzemy do układu!" obsesje a Kwasniewski wypadł nawet dobrze. Ogolnie co do samej debaty to organizacja troche kulała.

Debaty koniec wiec na poprawienie humoru (w pozytywnym tego slowa znaczeniu) trzeba obejrzec Ryśka Kalisza na TVNie 24  :cool: (cymanski i komorowski jeszcze są jakby ktoś chciał wiedziec)

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2 dnia: Października 01, 2007, 21:09:35 pm »
Medialnie ciężko powiedzieć - pewnie elektorat Kaczyńskiego i tak właśnie szcza ze szczęścia, niezależnie co on tam powiedział. Z kolei już sam fakt że w tej debacie jest Kwaśniewski a nie Tusk to wielki medialny plus dla Kwaśniewskiego i jego LiD-u w tej kampanii wyborczej.

Co innego merytoryczna zawartość: Kaczor ssie pałkę Kwachowi pod każdym względem. Kaczor to jeden wielki bełkot i brednie na jakikolwiek temat. 
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2007, 21:11:46 pm wysłana przez Leenk »

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3 dnia: Października 01, 2007, 21:17:58 pm »
Co innego merytoryczna zawartość: Kaczor ssie pałkę Kwachowi pod każdym względem. Kaczor to jeden wielki bełkot i brednie na jakikolwiek temat. 
Dokładnie. Nie potrafił odpowiedzieć na kilka kwestii Kwaśniewskiego oraz często odpowiadał pytaniem na pytanie, a to fajne nie jest.
Nie wiedział co powiedzieć, to seplenił coś o tym jaki to PiS wspaniały nie jest.

Kwaśniewski 1 : 0 Kaczyński :D


BTW
Nareszcie jakiś konkretny temat na forum, a nie kolejne "Co was ostatnio zjechało w dupę?" :roll:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4 dnia: Października 01, 2007, 21:20:38 pm »
Remis można powiedzieć.
Kaczyński chyba na serio wierzy w to co mówił- dla niego pozostaje więc tylko leczenie.

Organizacja średnia- b. poszarpane (jak wspomniałem na shoutcie), Olejnik chyba najbardziej się denerwowała ze wszystkich.
Ogólnie to jak wspomniano wcześniej- wyborcy pisu mogli się umocnić w swojej jedynej racji, reszta i tak ma swoje zdanie, nie sądzę by LiD zyskał dużo dzięki temu co mówił Kwaśniewski- już sam fakt że się tam pojawił raczej wystarczy.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5 dnia: Października 01, 2007, 21:23:39 pm »
Ja nawet tej debaty nie oglądałem, bo mi się po prostu już nie chcę interesować wszystkim co związane z polityką.

BTW
Moi rodzice głosują na PiS :?

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6 dnia: Października 01, 2007, 21:24:14 pm »
Ja nawet tej debaty nie oglądałem, bo mi się po prostu już nie chcę interesować wszystkim co związane z polityką.

BTW
Moi rodzice głosują na PiS :?
Pochowaj im dowody :P.

Gorrillaz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-03-2007
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7 dnia: Października 01, 2007, 21:26:52 pm »
Tak, jak myślałem - Kwachu pojechał Kaczora we wszystkim, a jeśli Jarek naprawdę wierzy w to co mówi to ja na jego miejsca szukałbym już apartamentu w Tworkach :lol:

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8 dnia: Października 01, 2007, 21:32:46 pm »
Złodziej vs Kłamca na remis .

Debaty merytorycznej nie było bo być nie mogło (wogóle ktoś na to liczył ?). Obaj panowie dogryzali sobie nawzajem , niestety bez większych zauważalnych wpadek . Wiochy nie było , a szkoda , a pytania pfff , lepsze by ułożył mój 12 letni brat od tych ''ekspertów''(jedynie Olejnik na poziomie . Całe te mizernej jakości show nie przysporzy ani zwolenników ani przeciwników czy to Pis czy to LiD . Hype przesrał sprawe , najlepsza to była debata między Kwaśniewskim a Kaczyńskim . Tam było mniej uprzejmości  :twisted:

PS.Temat to długowieczny i zawsze aktualny , dlatego przyklejam .
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2007, 21:34:38 pm wysłana przez jay jay »
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9 dnia: Października 01, 2007, 21:53:12 pm »
Wbrew moim przypuszczeniom było dość wyrównanie. Zakładałem, że Kaczyński wystrzela się z argumentów i padnie, a Kwaśniewski, jak hiena, będzie się pastwił nad jego zwłokami. Na szczęście tak nie było. Początek optimizmem nie napawał, z prostej przyczyny, to były suche odpowiedzi i było to na zasadzie:
Kaczyński: teraz jest dobrze, "wtedy było źle", rozbijamy układ, maleje bezrobocie, obniżymy podatki, gospodarka pnie się w górę, Kwas - alkoholik.
Kwaśniewski: my przygotowaliśmy grunt pod PiS, "wtedy było dobrze/lepiej", weszliśmy do NATO, Miller rządzi, patrioci, partia rozsądku i wielki unite dwóch obozów, Kaczyński - układoman.

Na szczęście program się posypał i zaczęła się ostra wymiana zdań. Kwasniewski niepotrzebnie dał się sprowokować Okrągłym Stołem i walnął w stylu Oleksego ("odświeżam umysł" - przyp. autor :)) - "bo ja inteligentny byłem. Oczywiście szumnie zapowiadana "debata dla dobra Polski" była po prostu zbiorem przechwałek i zagrań socjotechnicznych. Ogólnie nic nie dała ale wyklarowała pewien obraz:
Kwaśniewski jakąkolwiek hieną by nie był, jest w stanie iść na kompromis (np. koalicja), do grobowej deski będzie bronił swojej sitwy i jak zawsze, daje się prowokować.
Kaczyński potwierdził swoją układo-manię, porywczość i bezkompromisowość (vide "jesli dojdzie do koalicji POPis to TYLKO na naszych zasadach").
Opublikowane: Październik 01, 2007, 21:49:53
Cytuj
(jedynie Olejnik na poziomie)
Akurat mnie BARDZo zawiodła, najbardziej niemerytoryczne pytania a'la: czmeu się pan naj*bał tyle razy, czemu pan Polskę skrytykował w zagranicznym piśmie, jak pan pokaże Polakom, że nie jest pan już ch*jem. Ile razy można to samo drążyć, wiedziałem, że to wyjdzie, ale to jest oklepane, jak nabijanie się z Jarka, że mieszka z mamą i nie ma dupery.
Cytuj
PS.Temat to długowieczny i zawsze aktualny , dlatego przyklejam .
Jestem niezmiernie wdzięczny, miałem o to prosić.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10 dnia: Października 01, 2007, 21:54:12 pm »
Nie wiem gdzie Wy widzicie to zwycięstwo Kwaśniewskiego, chyba w tych tanich zagrywkach pod publiczkę, ale wartościowych argumentów to on nie miał.
Nie lubiąc obu (z tym, że kwasa bardziej 8)) widziałem tam zdecydowane zwycięstwo Kaczora.
Ja rozumiem, że jechanie Kaczora jest modne, ale tutaj był górą.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2007, 21:56:02 pm wysłana przez blancio_ »

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11 dnia: Października 01, 2007, 21:58:10 pm »
Moim zdaniem nie ma tu co gadać o zwycięstwie, bo pytania były słabe, a wodzireja odpowiedniego nie było :D. Obaj wypadli równie słabo. :-(

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12 dnia: Października 01, 2007, 22:05:31 pm »
Monika Olejnik by prowadzila całość to by było ciekawie przynajmniej.  Ta pierwsza kobieta to jakas pomylka byla.



jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13 dnia: Października 01, 2007, 22:06:37 pm »
Kwachu sprawiał wrażenie jakby bardziej opanowanego i pewny siebie . Z Kaczora wyszła natura kwa kwa kwa kwa i cos tam koniec , były fragmenty drwiącego smiechu od publiczności i dosyć czestego przerywania . Bogatsi o wiedze nie jesteśmy bo każdy ma już swojego  upatrzonego faworyta .

Ciekaw jestem tylko jakto będzie wyglądała sprawa z koalicajmi , bo te wydawaja sie być nieuchronne . Dziś Tusk coś ględzie o egzotycznym kwartecie PO - PiS - LiD - PSL . Jak będzie wyglądać ta wspólpraca i na jakich warunkach ona będzie nie ma pojecia . Wiem tylko ,że Donald nie może sie jasno okreslić z kim chce a z kim nie chce być. A co do jego ceh przywódczych ..erm jakich cech ?:) Nie no gość z wyglądu wzbudza zaufanie , ale nic poza tym . Zero kontaktów , zero kwalifikacji , zero doświadczenia ... może Komorowski bedzie premierem .. albo Niesiołowski ? :roll:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14 dnia: Października 01, 2007, 22:11:56 pm »
No, wtedy miałaby czas, żeby zadawać konkretne pytania, jak w radiu rano i w "Kropce nad i". Ten ograniczony czas na zadanie pytania to jakaś pomyłka. A babka z Polsatu pytała o kwestie ważne, ale które mało przeciętnego polaka interesują. Dla mnie przynajmniej ważna jest długość trwania różnych procedur czy budżetowe wydatki, bo to, mimo wszystko, ma odzwierciedlenie w życiu ludzi większe niż to czy Kwas się naje*ał,
Opublikowane: Październik 01, 2007, 22:09:12
Cytuj
Nie no gość z wyglądu wzbudza zaufanie , ale nic poza tym . Zero kontaktów , zero kwalifikacji , zero doświadczenia ... może Komorowski bedzie premierem .. albo Niesiołowski ?
Donald to dobry mówca, buźka PO. Sytuacja analogiczna do Kazika Marcinkiewicza. Nowa twarz, ładnie facet mówi, skromny i spokojny. A to tylko magister fizyki, który mówcą jest dobrym, ale politykiem małego formatu. A Niesiołowski? Jak najbardziej. :cool:

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15 dnia: Października 01, 2007, 22:17:02 pm »
Wyniki sondażu : Kto wygrał debate ?

Kwaśniewski - 58 %
Kaczyński - 25%
Remis - 18

Za pare minut FORUM na tvp1 . Może cos tam o tym wspomną  :cool:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16 dnia: Października 01, 2007, 22:19:14 pm »
Cytuj
Kwaśniewski - 58 %
Kaczyński - 25%
Wybaczie, ale chyba kogoś popier...

Z drugiej strony takie jest nasze społeczeństwo. Na pytanie czy "ruchasz borsuki" minimum 10% odpowiedziałoby: "nie mam zdania"...

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #17 dnia: Października 01, 2007, 22:25:15 pm »
Panowie w garniturach obrzucają się nawzajem a lekarze odchodzą od łóżek pacjentów .
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4537265.html

Najlepszy był tekst Piechy  '' To nawet dobra wiadomość bo szpitale się zrestrukturozywały a i niektórzy dyrektorzy są zadowoleni ''
  :shock:Czy ci ludzi siebie słyszą ??Czy może tylko udają głupich
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #18 dnia: Października 01, 2007, 22:26:32 pm »
Dokładnie- powinni mieć szanse na kilka ripost pod rząd, wtedy by sie to ożywilo, nie mówiąc juz o tym że wtedy najwięcej wychodzi.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #19 dnia: Października 01, 2007, 22:49:51 pm »

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #20 dnia: Października 01, 2007, 22:54:04 pm »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,4537532.html
No i prawda jest taka, że był remis, bo motłoch uważa, że Kwas "wygrał", komentatorzy, że Jaro - a rozważni ludzie, że remis :).

A no i oczywiście po raz kolejny jak Filip z konopi:
Cytuj
Kurski: Największym przegranym jest Donald Tusk
:lol: -

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #21 dnia: Października 01, 2007, 22:57:10 pm »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,4537532.html
No i prawda jest taka, że był remis, bo motłoch uważa, że Kwas "wygrał", komentatorzy, że Jaro - a rozważni ludzie, że remis :).

A no i oczywiście po raz kolejny jak Filip z konopi:
Cytuj
Kurski: Największym przegranym jest Donald Tusk
:lol: -

Motłoch ? :-?. Bez przesady

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #22 dnia: Października 01, 2007, 23:01:51 pm »
Ale na serio ta gnida Kurski w tym wypadku ma rację - o to w sumie chyba chodziło obu partiom. Skorzystał PiS, skorzystał LiD, PO straciło i to dużo...  :???:

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #23 dnia: Października 01, 2007, 23:06:47 pm »
Cytuj
Motłoch ? :-?. Bez przesady

Motłoch w sensie ludzie, taki skrót myślowy, żarcik, beka. Nic osobistego, więcej luzu.
Cytuj
Ale na serio ta gnida Kurski w tym wypadku ma rację - o to w sumie chyba chodziło obu partiom. Skorzystał PiS, skorzystał LiD, PO straciło i to dużo...
Problem w tym, że LiD bez PO jest niczym (za mały elektorat), a PiS bez PO nie będzie mógł rządzić (bo nie ma bata żeby mieli większość) dokładnie tak jak w tym momencie. A do PiS-LiD nie dojdzie nigdy :lol:. Czyli jak sondaże się sprawdzą to Tusk będzie kluczowym graczem. Ha.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2007, 23:09:22 pm wysłana przez tarniak »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #24 dnia: Października 01, 2007, 23:16:58 pm »
Eh, debata była beznadziejna.
Na najciekawsze pytania - czyli od babki z TV Biznes Polsat - żaden z nich nie odpowiadał merytorycznie. Kwaśniewski albo coś bredził (pierwsze pytanie), albo mówił "my wcześniej zrobiliśmy już dużo dobrego", a Kaczyński na to wystartował ze swoim "mamy najlepszy rząd, to najlepsze dwa lata w ciągu ostatnich 18 lat, jesteśmy the best, już zrobiliśmy najlepsze kroki itp itd". Czyli bzdura.
Dalej zresztą nie było lepiej. Prawie w każdym pytaniu Kwaśniewski udowadniał, że poprzednie rządy już zrobiły dużo dobrego, a obecny rząd jest do dupy, na to Kaczyński - że poprzednie rządy były do dupy (i NATO, Unię Europejską i inne mógłby ktokolwiek przeprowadzić a i tak by wyszły), natomiast ich jest da best (i oni by te wszystkie zmiany, które nastąpiły przez 18 lat, zrobili w 5 lat i jeszcze wyszłoby lepiej) a media są be i tworzą zły wizerunek rządu. Dodatkowo co rusz poruszany był temat Władysława Bartoszewskiego (i znowu: obie strony za każdym razem powtarzały to samo, tylko ubrane w inne słowa), Kaczyński przy każdej możliwej okazji pił do PZPR'owskiej przeszłości Kwaśniewskiego (stosując często swoje "oczywiste") i wmawiał "ciemnemu ludowi" swoje prawdy (o oczywistej koalicji PO-LiD, o oczywistym spadku przestępczości, o oczywistym lepszym wizerunku Polski na arenie polityki międzynarodowej itp itd).

Jeżeli o mnie chodzi, to co najwyżej oznajmiłbym remis, na korzyść Kaczyńskiego - mimo wszystko był bardziej wygadany, bardziej złośliwy (momentami wręcz chamski), bardziej żmijowaty -- jest po prostu lepszym mówcą (akurat tego odmówić mu nie można).


Po za tym, organizacja była słaba. Zamiast dać się im wygadać (przynajmniej mogłaby być ciekawa wojna na riposty) było idiotyczne ograniczenie czasowe i program wg scenariusza. Dodatkowo każdy każdemu przerywał (Kaczyński Kwaśniewskiemu, Kwaśniewski Kaczyńskiemu, redaktorzy im obu) no i do tego dochodzi jeszcze debilna widownia, która co rusz klaskała, jakby byli na jakimś Jerry Springer Show :/. No i ten ogólny chaos w pytaniach; tu szczególnie zarządziła Monika, której pytania wyglądały, jakby były napisane na poczekaniu (czy ona miała przy sobie otwartą książkę?) i która chciała zadać więcej pytań niż na to pozwalał regulamin.

Jedyne, co mi się podobało, to ciągłe mini-riposty samych redaktorów - czyli fakty ze świata polityki i finansów w innych krajach, które burzyły tezy wyprowadzane przez Kaczyńskiego i Kwaśniewskiego ("inne kraje uwierzyły w podatek liniowy i się wzbogaciły")..



Tak swoją drogą, naprawdę jestem ciekaw, jak będzie wyglądała sytuacja polityczna po wyborach.
Wygra PiS (większości, wbrew temu, co twierdzi Kaczyński, mieć raczej nie będą) - i z kim zawrze koalicję? Jedynym możliwym partnerem wydaje się PO (PSL też, ale oni będą mieli dużo mniej ludzi w sejmie), a oni chyba znowu nie będą tacy chętni do koalicji pod rządami PiS. Cała reszta (LPR, Samoobrona czy LiD) odpada.
Wygra PO -- co, koalicja z PiS (Kaczyński miałby się stać pomocnikiem "pomocnika"?); do LiD'u PO również nie ciągnie; znowu zostaje jedynie PSL (ci to są neutralni :D) i tyle.


Aż mi się przypomniało hasło reklamowe z filmu Aliens vs Predator: "Ktokolwiek wygra, my przegramy" :/
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2007, 23:24:09 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #25 dnia: Października 01, 2007, 23:22:40 pm »
Cytuj
Na najciekawsze pytania - czyli od babki z TV Biznes Polsat - żaden z nich nie odpowiadał merytorycznie
No. Wreszcie ktoś podobnie stwierdził.
Cytuj
o i do tego dochodzi jeszcze debilna widownia, która co rusz klaskała, jakby byli na jakimś Jerry Springer Show :/
Jak u Tomka Lisa ['].  :lol:

Cytuj
Dodatkowo co rusz poruszany był temat Władysława Bartoszewskiego
Bo facet wyłożył niewygodną prawdę to teraz będą polemizować pół dekady nad słusznościa jego tez. :-?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #26 dnia: Października 01, 2007, 23:31:22 pm »
Cytat: Mr_Zombie
stosując często swoje "oczywiste"
I to jest to co mnie osobiście całkowicie odrzuca od tego całego Kaczyńskiego i PiSu. Kwaśniewski ma masę wad, ma je też Tusk ale tylko Kaczyński swoje zdanie ubiera w tą wk...jącą "oczywistość" i nieomylność połączoną z całkowitym brakiem zdolności do kompromisu. Tacy ludize wk.. najbardziej.
Nie tylko w polityce. Np. na forach też...  8)
Cytat: tarniak
Bo facet wyłożył niewygodną prawdę to teraz będą polemizować pół dekady nad słusznościa jego tez.
Nie dość że miał rację to jeszcze nieźle to ubrał w "dyplomatołków".  :lol: Bo w sumie jak inaczej można reagować na tą parodię polityki zagranicznej niż tylko szyderstwem?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #27 dnia: Października 02, 2007, 00:13:01 am »
ale tylko Kaczyński swoje zdanie ubiera w tą wk...jącą "oczywistość" i nieomylność połączoną z całkowitym brakiem zdolności do kompromisu.

Teraz mi się przypomniał tekst premiera z wywiadu w bodajże Rzeczpospolitej, w którym zarzucił, że Gazetą Wyborczą rządzą oligarchowie (swoją drogą, dwa lata temu PiS korzystało z słów-kluczy: liberalizm oraz układ, teraz: oligarchowie/elity i korupcja); na pytanie dziennikarza, czy ma na to jakieś dowody, Kaczyński odpowiedział, że nie ma niczego na potwierdzenie tych słów, że są to tylko jego przypuszczenia, ale z całą pewnością są one słuszne...
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #28 dnia: Października 02, 2007, 01:48:04 am »
Jeśli chodzi o debatę to z zażenowaniem obejrzałem tylko odpowiedzi na pytanka pani z TV Biznes i dałem sobie spokój toteż wybaczcie, że nie skomentuje. Ale mam coś innego mianowicie TVpis dokonało rzeczy wydawało mi się niemożliwej i nakłoniło mnie do głosowania na komitet LPR. Dziękuje panu Giertychowi za wyciągnięcie sprawy i pani Lichockiej oraz tajemniczemu głosowy, że są tak nieudolni w swoim k******ie. Oto dokumentacja:
  - proszę przeczytać informacje po prawej i dobrze się wsłuchać


http://piechocinski.blog.onet.pl/2,ID256571207,index.html
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #29 dnia: Października 02, 2007, 07:15:22 am »
A moim zdaniem byl remis ze wskazaniem na Kaczynskiego i powiem to dzisiaj na wykladzie panu Iwinskiemu :cool:

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #30 dnia: Października 02, 2007, 08:18:22 am »
No i prawda jest taka, że był remis, bo motłoch uważa, że Kwas "wygrał", komentatorzy, że Jaro - a rozważni ludzie, że remis :).
To ja jakiś dziwny jestem, bo żaden ze mnie komentator. :P
Panowie w garniturach obrzucają się nawzajem a lekarze odchodzą od łóżek pacjentów .
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4537265.html

Najlepszy był tekst Piechy  '' To nawet dobra wiadomość bo szpitale się zrestrukturozywały a i niektórzy dyrektorzy są zadowoleni ''
  :shock:Czy ci ludzi siebie słyszą ??Czy może tylko udają głupich
Nie powiem co mnie strzela gdy czytam o nowych dokonaniach lekarzy, no po prostu rewelacja.
Mojej babci spieprzyli operację oka, coś tam się odkleiło i teraz lata w środku (widać normalnie patrząc się w oczy), no ale strajk jest, więc nie poprawią.
Nie zagraża życiu.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #31 dnia: Października 02, 2007, 09:14:31 am »
Cytuj
I to jest to co mnie osobiście całkowicie odrzuca od tego całego Kaczyńskiego i PiSu. Kwaśniewski ma masę wad, ma je też Tusk ale tylko Kaczyński swoje zdanie ubiera w tą wk...jącą "oczywistość" i nieomylność połączoną z całkowitym brakiem zdolności do kompromisu. Tacy ludize wk.. najbardziej.
Nie tylko w polityce. Np. na forach też... 

Za tą nieomylność cenią go m.in Kurski i Marcinkiewicz . Jak to oni pwiedzieli ..premier Kaczyński ma cechy typowe dla przywódcy a , przy tym jest niezwykle charyzmatyczny .
Z mojej strony tylko dodam , że podkład Ramsteina w niektórych wystąpieniach Jarka nie jest przypadkowy .

A tutaj co myślą eksperci  o tym show http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4539081.html
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #32 dnia: Października 02, 2007, 09:36:53 am »
"To jest rzeczywiście zmiana od tego zwyczaju, który obowiązywał przez ostatnie lata istnienia Forum, ale odkąd ja mam zaszczyt prowadzić tą audycję, ja staram się zapraszać gości i partie nie delegują tutaj swych przedstawicieli" - czyt: wcześniej był burdel, teraz jest porządek -- normalnie jakbym słyszał Kaczyńskiego xD.
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2007, 09:44:10 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #33 dnia: Października 02, 2007, 10:22:39 am »
Fragment wideo http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

Relacja naocznego świadka
Cytuj
scena I parter :

Przed programem spotykam Radka Sikorskiego,Mariana Piłkę i po "pastowaniu" ruszamy pod studio 2.Po drodze mówimy o debacie Kaczyński-Kwaśniewski.

scena 2 I piętro pod Studiem 2:

Stoi w otoczeniu kilku dziennikarzy Janusz Korwin Mikke a od drzwi wejściowych do Studia dzielą Go dwaj ochroniarze.Małgorzata Raczyńska informuje JKM ,ze reprezentantem prawicy w programie jest Marian Piłka.Piłka szybko wyjaśnia ,ze dostał telefon z zaproszeniem ale startuje do Senatu z listy innego komitetu niz LPR i w związku z tym nie może reprezentować tej formacji.Ucieszony wyjaśnieniem nieporozumienia popieram JKM aby znalazł się w gronie debatujących  .Przyjeżdza Roman Gertych zawiadomiony o incydencie.

Raczynska w dalszym ciągu jednak w imieniu Prezesa Urbańskiego podtrzymuje decyzję o niedopuszczeniu JKM do programu.Cały czas tak na wszelki wypadek jak wyjaśniaja nam pracownicy TVP jesteśmy filmowani.

Pytam na jaki wszelki wypadek czy ze strony JKM czy innego uczestnika programu coś pracownikom TVP zagraża.Atmosfera robi się goraca .Komentuję to ostro ,ze jest to nie do przyjęcia aby pracownicy TVP a nawet sam Prezes decydował kto w czyim imieniu moze albo nie moze przedstawiać poglądów.Zapada decyzja w imieniu LPR wystąpi Roman Gertych

 

Scena 3 Studio 2

Tuż przed wejściem na antenę M .Raczyńska informuje nas ,ze decyzją Prezesa TVP program ze wzgledu na emocje zostaje z anteny zdjęty.

W ostrych słowach wzywam do spotkania z Prezesem Urbańskim i po konsultacji z pozostałymi uczestnikami Programu informujemy ze za chwilę zwołamy w składzie bez przedstawiciela Pis konferencję prasową pod budynkiem TVP.

W kilka minut pod wpływem tej grozby nowa decyzja wchodzimy na antenę

Scena 4.

Początek Programu ładna melodyjka i obrazki z przygotowań do debaty

Scena 5.Program Forum jak było widać na żywo...

 

Nie dziwcie się więc naszym emocjom to co wyprawia TVPiS i jej kierownictwo z niczym nie da się porównać w demokratycznej Polsce.

Czas wyborów to czas egazaminu dla Polityków ,wyborców-Obywateli i mediów w tym mediów publicznych.

To co dziś pokazali niektórzy dowodzący TVP pokazuje ,ze TVP jest instrumentalną maszynką partii rządzacej nie zachowującą elementarnych zasad demokratycznego Państwa.

trochę mi zal Asi Lichockiej która robiła co mogła zeby uratować program ale szefowie postawili Ją w skrajnie niewdzięcznej roli.

Nie dziwcie sie więc ,ze znany ze spokoju dzisiaj grzmiałem strasznie ale na niegodziwość reagować inaczej nie można.

Urbański publicznie podaj za ostatni miesiąc udział poszczególnych partii w programach TVP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz Janusza Korwin Mikke http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2,ID256570887,index.html
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2007, 10:26:27 am wysłana przez jay jay »
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #34 dnia: Października 02, 2007, 11:25:03 am »
Niesiołowski to jest gość. Jego riposty zabijają na miejscu. Bartoszewski ostatnio dał tak czadu że z krzesła spadłem. Taki dziadzio a ikrę ma.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #35 dnia: Października 02, 2007, 15:33:37 pm »
Cytat: Dziennik
Po wczorajszej debacie Kaczyński-Kwaśniewski sztabowcy obu polityków przygotowują się do rewanżu - podaje "Wprost". I PiS, i LiD do takiej decyzji miała przekonać rekordowa oglądalność - około 10 mln widzów.

O tak! Kolejna godzina wypominania sobie brudów, udowadniania, że "nasz rząd jest/był/będzie lepszy", drobnych złośliwości i niemerytorycznych rozmów (a panowie Kaczyński i Kwaśniewski otrzymają dodatkowe 60min darmowego czasu antenowego).
Mogę się mylić, ale te "około 10 mln widzów" to chyba spodziewało się czegoś innego po tej debacie (albo bardziej merytorycznej debaty, albo czegoś właśnie w stylu Jerry'ego Springera - z szarpaniem się za włosy włącznie  8-)) - stąd taka popularność.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #36 dnia: Października 02, 2007, 15:47:23 pm »
Cytuj
Mogę się mylić, ale te "około 10 mln widzów" to chyba spodziewało się czegoś innego po tej debacie (albo bardziej merytorycznej debaty, albo czegoś właśnie w stylu Jerry'ego Springera - z szarpaniem się za włosy włącznie  Cool) - stąd taka popularność.
raczej te około 10 mln chciało obejrzeć M jak miłość. A co do debat, już chyba lepsza by była Tusk vs Kaczyński. Bo nie oszukujmy się LiD i tak nie będzie mieć więcej głosów od PO i PiS.

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #37 dnia: Października 02, 2007, 16:08:02 pm »
Ewentualnie zrobić triple threat match:
Kaczyński vs. Kwaśniewski vs. Tusk
8) 

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #38 dnia: Października 02, 2007, 16:15:15 pm »
I jeszcze Giertych, i reszta, wszyscy liderzy z każdej partii.

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #39 dnia: Października 02, 2007, 16:20:21 pm »
I jeszcze Giertych, i reszta, wszyscy liderzy z każdej partii.
Po co zapraszac naziola i reszte z pod progu wyborczego?