Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 542657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #40 dnia: Października 02, 2007, 16:23:39 pm »
I jeszcze Giertych, i reszta, wszyscy liderzy z każdej partii.
Po co zapraszac naziola i reszte z pod progu wyborczego?
Żeby było śmiesznie. Zobaczyć jak każdy wyzywa każdego od kłamców, złodziei itp. Choć sami nie są lepsi.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #41 dnia: Października 02, 2007, 17:49:36 pm »
nie wiem jaki jest sens w zapraszaniu do powaznej debaty osoby , która już wiele nie może zdziałać w Polsce . Jego czas wbrew jego bunczucznym zapowiedziom się skończył . Miller nie może skończyć i dalej się pogrąża , a Kwaśniewski robi dokładnie to samo . To już chyba nawyk lewicy ,że pchają się tam gdzie ich nie chcą  :cool:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #42 dnia: Października 02, 2007, 18:44:52 pm »
Cytuj
To już chyba nawyk lewicy ,że pchają się tam gdzie ich nie chcą
To chyba nawyk wszystkich polityków. Ja bym wywalił wszystkich (no może poza trybunałem konstytucyjnym) i posadził na to jakieś nowe osoby, oczywiście z jakimś lepszym wykształceniem. I tak żeby nie pojawiały sie kwiatki typu ekonomista na stanowisku ministra edukacji.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #43 dnia: Października 02, 2007, 19:05:17 pm »
Cytuj
Ja bym wywalił wszystkich (no może poza trybunałem konstytucyjnym) i posadził na to jakieś nowe osoby, oczywiście z jakimś lepszym wykształceniem
huh  :shock: ?
Kaczyński Jarosław doktor .Kaczyński Lech profesor . Co ma za przeproszeniem piernik do wiatraka . Wykształcenie to ma teraz każdy gołowąs , studia można kończyć w małych miescowościach . To już nie te lata , że co drugi to analfabeta czy dyslektyk , nie . Teraz mamy wykształciuchów , którzy domagają się normalnych rządów .Problem jest innego typu .
Wciąż gro paralamentu to ludzie pamietajacy dobrze lata 60 -te .Dużo jest też gwiazdeczek jak Kazimierz Kutz , Krzysztof Cugowski czy detektyw Rutkowski . Malo osób młodych i inteligentnych . Bo do takich nie zaliczyłbym napewno Napieralskiego z SLD czy Bosaka z LPR . Kojarzy może ktoś może Jarosława Gowina ? Niektórzy może tak ,ale nie mainstream . Prawda jest taka ,że do głosu dochodzi tylko ten co jest medialny i robi wokół siebie dużo krzyku . Nawet taki Lis , ktory ma ogromny wpływ na opinie ludzi rzadko kiedy zaprasza kogoś spoza układu tylko non stop Kalisz , Niesiołowski , Lepper , Komorowski , Treści merytorycznej tam nie ma bo tam liczy sie kto komu bardziej dogryzie . A potem ludzie wypierają spośród tych ćwierć inteligentów rząd .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #44 dnia: Października 02, 2007, 19:08:08 pm »
Cytuj
To już chyba nawyk lewicy ,że pchają się tam gdzie ich nie chcą
:???: Czyli Kaczyńscy z Dornem również. PC poniosło klęske to musiali sobie partie znowu stworzyć, pchają się do tego sejmu co nie? :???:

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #45 dnia: Października 02, 2007, 19:26:27 pm »
Sikorski pozyczyl kaczynskiemu w kosciele na tace 100zł a ten nie oddał. Sikorski chce zeby poszukiwaniami "tej stówy" zajelo sie CBA  :lol: :lol: :lol: :lol: Wtracil sie juz Szczygło ktory stwierdzil ze oddał kase osobiscie ale mogla sie zgubic i wyslal druga setke  :lol: :lol: :lol: :lol:
Cyrk  :lol:
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2007, 19:29:43 pm wysłana przez lupinator »

oscyp

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #46 dnia: Października 02, 2007, 21:42:25 pm »


Na początku byłem bardzo anty w stosunku do tej "kampanii", że niby po co, że brak sensu, że nienajlepszy żart z jutuba, że ktoś chce zrobić mega flaszmoba itp.

Potem zastanowiłem się i doszedłem do wniosku, że wielu "gupków" którzy mają wyje**ne na wybory, politykę itd. pójdzie na te wybory i zagłosuje, tylko po to by narysować z boku kartki kutasa, albo smutną i głodną mapę Afryki. Wydaje mi się że Viktor aka "V to moj symbol" miał właśnie to na myśli - zmusić większą ilość osób do zagłosowania. I pewnie dzięki niemu frekwencja w wyraźny sposób wzrośnie. Mimo powierzchownego debilizmu i formy protestu przeciw nie-wiem-komu podoba mi się "to". A Wam młodzieniaszki?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #47 dnia: Października 02, 2007, 21:43:11 pm »

oscyp

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #48 dnia: Października 02, 2007, 21:43:35 pm »
A motyw z tą 100 to mój faworyt w kategorii wydarzenie roku  :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #49 dnia: Października 02, 2007, 23:35:28 pm »
O co chodzi z tą stówą?
Ciekaw jestem kiedy psychole typu Macierewicz opuszczą ostatecznie rząd i już się nie pojawią.

Ogólnie to mam dylemat z tym LPR (Liga Prawicy Rzeczpospolitej)- UPR tam jest, ale świadomość że pociągnąłbym ze sobą Jurka, Giertycha i innych nawiedzonych i niebezpiecznych sekciarzy odrzuca.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #50 dnia: Października 03, 2007, 16:34:58 pm »
Cytuj
Potem zastanowiłem się i doszedłem do wniosku, że wielu "gupków" którzy mają wyje**ne na wybory, politykę itd. pójdzie na te wybory i zagłosuje, tylko po to by narysować z boku kartki kutasa, albo smutną i głodną mapę Afryki. Wydaje mi się że Viktor aka "V to moj symbol" miał właśnie to na myśli - zmusić większą ilość osób do zagłosowania. I pewnie dzięki niemu frekwencja w wyraźny sposób wzrośnie. Mimo powierzchownego debilizmu i formy protestu przeciw nie-wiem-komu podoba mi się "to". A Wam młodzieniaszki?
Ja pójde na wybory i nie tylko po to by spełnić swój obywatelski obowiązek ,ale również odciągnąć niektórych imbecylów od władzy .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #51 dnia: Października 03, 2007, 16:42:00 pm »
Music wczoraj na TVN24 była tak jakby debata między Senyszyn a Korwe-Mikke. No trzeba przyznać że pan z UPR twardo trzyma sie sowich poglądów. Choć muszę przyznać że prywatyzacja ochrony zdrowia to ryzykowny pomysł. Tak jak powiedziała Senyszyn: a jak będą leczyć się biedni?

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #52 dnia: Października 03, 2007, 16:50:47 pm »
Ciekaw jestem kiedy psychole typu Macierewicz opuszczą ostatecznie rząd i już się nie pojawią. 

Oglądałeś/czytałeś "Lewy Czerwcowy"? Wiesz co się działo w latach 91-92? Co Porozumienie Centrum razem z Olszewskim chcieli opublikować i dlaczego Wałęsa, Tusk, Kwaśniewski chcieli pozbyć się Olszewskiego? Bali się. Czego? Nie wiem... Hmmm... tak samo dlaczego tracąc władzę Olszewski płakał, mówiąc o nigdy nie wyjaśnionych sprawach? Obejrzyj film, albo przeczytaj książkę.


Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #53 dnia: Października 03, 2007, 17:06:39 pm »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4544163.html

Pamiętajcie o swoich babciach, tak przy okazji,zwłaszcza tego dnia...  :smile:

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #54 dnia: Października 03, 2007, 17:31:50 pm »
Programowo bezapelacyjnie wygrywa UPR .

- Wprowadzenie konstytucyjnego zakazu cenzury.
- armia zawodowa.
- wprowadzenie kary śmierci.
- drastyczne zmniejszenie liczby posłów i senatorów do odpowiednio 120 i 32 osób.
- zwiększenie roli sędziów
- przeciwnik aborcji, eutanazji, legalizacji związków homoseksualnych.
- legalizacja narkotyków.

Gospodarka:
- zakaz monopoli.
- zniesienie ZUSu i obowiązku ubezpieczeń.
- likwidacja związków zawodowych.
- odcięcie polityki od gospodarki - Wolny rynek.
- zwiększenie wydatków na wojsko i policję.
- zniesienie dotacji na kulturę.
- likwidacja podatku dochodowego.
- zmniejszenie podatków.
- generalnie zmniejszenie wydatków budżetowych.



Marketingowo PiS ;/ . Ale oni mają niesłychanie silne lobby w postaci Radia Maryja
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #55 dnia: Października 03, 2007, 17:33:11 pm »
Cytuj
Drwią sobie z naszego narodu, kpią z jego tradycji, drwią z tego co jest w nim tak na prawdę najlepsze. Drwią, bo nas nie lubią, a często nawet nienawidzą, bo chcieliby, żeby rządzili tacy sami jak oni

Tak, "żeby rządzili tacy sami jak oni" -- negatywny podtekst wskazany, bo przecież Pierwszy Niedźwiedź (autor tekstu) to zapewne komuch, żyd, mason, gej i oligarcha w jednym...
Ale pan premier chyba się nawet nie zainteresował, kim są "oni" oraz o co w ogóle w tej akcji tak naprawdę chodzi. Nic to, głupi lud i tak przecież woli wierzyć wodzowi, aniżeli chociażby wczytać się w tekst autora...



Cytuj
przeciwnik legalizacji związków homoseksualnych
A ja się pytam dlaczego? Czy naprawdę komuś przeszkodzi to, że pan X i pan Y stworzą legalny związek i będą mogli mieć wspólny majątek, partner będzie traktowany jako rodzina (w przypadku wypadku, śmierci itp) i tego typu sprawy; każdy przed oczyma słysząc "legalizacja związków homo" ma zapewne ślub kościelny czy adopcję dzieci - a tu chodzi tylko i wyłącznie o regulacje prawne, które takiej parze utrudniają na każdym kroku życie.

« Ostatnia zmiana: Października 03, 2007, 17:36:38 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #56 dnia: Października 03, 2007, 17:37:48 pm »
Ta akcja z zabieraniem babci dowodu jest wg mnie równie żałosna, jak podpis w stylu "Głosowanie na PiS to jak wydymanie siebie samego bez wazelinki.". Ja wiem, że rządu PiS-u najlepsze nie były, ale niektórzy chyba przesadzają z tą krytyką. Czyżby to było modne? Pewnie zamiast PiS-u lepsza byłaby Partia Piratów, albo Piwoszy.

Każdy Polak, nieważne czy katolicki fanatyk, czy neonazista ma prawo do głosowania (niestety). Może zamiast chować dowody, to się przebrać za babcię i zagłosować na swoją ulubioną partię.

Cytuj
ja się pytam dlaczego? Czy naprawdę komuś przeszkodzi to, że pan X i pan Y stworzą legalny związek i będą mogli mieć wspólny majątek, partner będzie traktowany jako rodzina (w przypadku wypadku, śmierci itp) i tego typu sprawy; każdy przed oczyma słysząc "legalizacja związków homo" ma zapewne ślub kościelny czy adopcję dzieci - a tu chodzi tylko i wyłącznie o regulacje prawne, które takiej parze utrudniają na każdym kroku życie.
Niestety prowadzi to do adoptowania przez homoseksualistów dzieci. Też to popierasz?

Legalizacja narkotyków - wszystkich? Jeżeli tak, to do zada.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2007, 17:40:34 pm wysłana przez setezer »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #57 dnia: Października 03, 2007, 17:43:11 pm »
Cytuj
A ja się pytam dlaczego?
Cytuj
A co do homosiów: w Polsce naprawdę nie ma żadnej dyskryminacji. A jeśli dwóch  homosiów chce mieć trwały związek, to nikt im nie broni założyć spółki z oo. lub akcyjnej, dwu-osobowej, zarejestrowanej pn. "Małżeństwo Kowalskiego z Wiśniewskim". W statucie może nawet figurować obowiązek zakładania sobie obrączek.
Tyle, że "gejom" nie chodzi o polepszenie sytuacji prawnej homosiów, lecz o rozwalenie tradycyjnego społeczeństwa.
I tyle.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #58 dnia: Października 03, 2007, 17:48:38 pm »
Legalizacja narkotyków - wszystkich? Jeżeli tak, to do zada.
Przeciez nikt przy zdrowych zmysłach na zalegalizuje Ci twardych narkotyków...
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #59 dnia: Października 03, 2007, 17:56:08 pm »
Ta akcja z zabieraniem babci dowodu jest wg mnie równie żałosna, jak podpis w stylu "Głosowanie na PiS to jak wydymanie siebie samego bez wazelinki.". Ja wiem, że rządu PiS-u najlepsze nie były, ale niektórzy chyba przesadzają z tą krytyką. Czyżby to było modne? Pewnie zamiast PiS-u lepsza byłaby Partia Piratów, albo Piwoszy.

Kolejny... czy chociaż przeczytałeś, o co autorowi naprawdę chodziło, czy też przeczytałeś samo hasło (jak zapewne zrobił premier i wielu innych posłów) i już wydajesz o nim opinię?

Cytuj
Nic nie "mam" do ludzi starszego pokolenia. Kocham swoich Dziadków. Jednak wiem, obserwując to co się dzieje "na targowisku" oraz przysłuchując się rozmowom ostatnie włosy wypadają mi z głowy.

Starsze pokolenie można podzielić na 3 grupy.

1) Zatwardziali obrońcy Socjalizmu. Co by sie nie działo i co by im nie przedstawiać, i tak "za komuny" było lepiej, bezpieczniej, fajniej, przyjemniej i w ogóle naj. Jedynymi listami wyborczymi za którymi są całym swoim sercem jest lista obecnego LiDu. Niezależnie od tego co mówią uciekinierzy - oni zawsze stawiają się w komplecie przy urnach wyborczych. Czy dobrze, czy niedobrze - tego nie wiem. Partia uber Alles, ale niestety mają dziś lekkie rozkojarzenie, ponieważ zjednoczona dotychczas lewica nagle zaczyna się dzielić i pączkować.

2) Nasłuchujący Radiolodzy. Natomiast ta grupa społeczna jest równie dobrze podporządkowana i niemalże karna. Nasłuchując fal pewnego Radia, bez własnych większych przemyśleń idą i głosują na tych którzy występują w owym medialnym tworze. W zależności od tego które wybory były, głosowali na Solidarność Krzaklewskiego, Ligę Polskich Rodzin Giertycha, Prawo i Sprawiedliwość braci Kaczyńskich. Wszystko zależy od aktualnego "humoru" przewodniczącego tego organizmu. Oczywiście wszyscy którzy są "przeciw" są diabłami wcielonymi, a ci którzy jeszcze wczoraj byli "cacy" dziś przekształcają się w czarownice.

3) Wiążący koniec z końcem Emeryci i Rencisći nie należący do powyższych organizacji bojowych. Dostali mocno po dupie za komuny, dostają i teraz. Większość Partii które popadły w niełaskę Zakonnika lub nie są partiami o przeszłości socjalistyczno - komunistycznej próbują do nich dotrzeć i zachęcić do oddania na siebie głosu. Mając obiecane złote góry i podwyżki mikroskopijnych emerytur głosują na tych, w których widzą szansę dla własnej egzystencji. Egzystencji chociażby pozwalającej na zakup lekarstw, opłatę za czynsz etc. Niestety za każdym razem dają się zrobić w przysłowiową "trąbę" bo podwyżki - są znikome, a majątek który wypracowali - wyprzedawany za bezcen.

Co możesz zrobić?

Oczywiście nie zachęcamy do "pozbawienia na ten dzień" szanownych seniorek dowodów osobistych, ale do porozmawiania z nimi o tym na kogo zamierzają oddać swój głos
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2007, 18:04:21 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #60 dnia: Października 03, 2007, 18:05:04 pm »
Słuchaj, jeżeli ktoś krzyczy, że mam zabrać babci dowód, to raczej nie brzmi to "porozmawiaj z babcią o tym, na kogo zagłosuje".

Sama nazwa akcji to prawie jak "pozbaw starszego obywatela prawa głosu".

Hasło akcji powinno pokazywać jaki jest jej cel, w tym wypadku - uświadomienie starszych ludzi, że warto przemyśleć to, na jaką partię zagłosują.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #61 dnia: Października 03, 2007, 18:15:32 pm »
Nie wiń autora tekstu za to, że ludzie podchwycili hasło (które było tytułem artykułu) i zaczęli je rozprowadzać po internecie bez żadnych wyjaśnień, bądź też dorabiając podtekst, że chodzi o słuchaczy RM:

Cytuj
Wielce zdenerwował mnie jednak spłycenie tego tekstu tylko do osób słuchających rozgłośni z Torunia. W sieci, za pomocą "twórczości ludowej" powstało masę zdjęć przeklejanych z innych porali które pokazywały kobiety w beretach. Jednak w artykule został specjalnie uzyty wzrór dowodu osobistego, aby podkreślić uniwersalność tego artykułu. I to, iż chciałem przedstawić swoje zdanie z dużą dozą obiektywizmu.

Naliczyłem dziś około 3.000 stron na których został umieszczony mój tekst - co chyba świadczy o tym, iż wielu internautów ma w głębokim poważaniu prawa autorskie. Porponuję w Internecie wyszukać następującej frazy "Tak jest kochani. Idą wybory. Nie da się tego ukryć. Trzeba uratować ten Kraj. Dlatego powstała akcja "Schowaj Babci dowód". Zapoczątkowana dziś na IRC przenosi się do świata "bardziej przyjaznego". Czyli na strony Internetowe i fora :)". Ja naliczyłem przeszło 3.000 złodziei... i jak tu w tym kraju ma być dobrze?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #62 dnia: Października 03, 2007, 23:27:33 pm »
Legalizacja narkotyków ? Miękkie jak najbardziej. Oczywiście nie mówię, ze idziesz do TESCO   -Dobry poproszę 4 gramce baki, tylko ściągnąć zasady z Holandii, coffe-shopy oddalone od szkoły itp. Teraz problem żeby dostać narkotyk po prostu nie istnieje (przynajmniej w moim środowisku)

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #63 dnia: Października 04, 2007, 09:51:00 am »
Sondaż OBOP

PiS - 28%
PO - 21%


Wykształciuchy ! WE NEED SUPPORT !!!
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #64 dnia: Października 04, 2007, 11:30:07 am »
Jest jakiś sposób by głosować nie w swoim mieście, nie mając zaświadczenia? Bo jeśli nie, to lippa.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #65 dnia: Października 04, 2007, 16:51:21 pm »
Dorn domaga się, by LiD przeprosił jego psa: http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=95&ShowArticleId=62836

Po co nam w kraju w ogóle kabarety - polska polityka to jeden wielki kabaret...
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #66 dnia: Października 04, 2007, 18:05:38 pm »
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #67 dnia: Października 04, 2007, 18:50:40 pm »
Słuchaj, jeżeli ktoś krzyczy, że mam zabrać babci dowód, to raczej nie brzmi to "porozmawiaj z babcią o tym, na kogo zagłosuje".

Sama nazwa akcji to prawie jak "pozbaw starszego obywatela prawa głosu".

Hasło akcji powinno pokazywać jaki jest jej cel, w tym wypadku - uświadomienie starszych ludzi, że warto przemyśleć to, na jaką partię zagłosują.

Jakbym prezydenta słyszał  :shock: posłowie też bawią się w tą zabawe i rozsyłają takie SMSy, a prezydent się pluje ze to zamach na konstytucje... ROTFL Trochę więcej poczucia humoru

P.S. Chciałbym zobaczyć jak przekonujesz niejedną babcie ;]

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #68 dnia: Października 04, 2007, 19:02:55 pm »
To nie jest w żadnym wypadku zabawne. Dzisiaj słyszałem wypowiedź jakiegoś pawiana z PO, który starał się obrócić to w żart, a jednocześnie atakował Kaczyńskiego i Dorna za krytykowanie tej "akcji" (że niby próbują zastraszyć, itp.). W moim mniemaniu tylko się pogrążył, bo na nic innego jak pogarda i krytyka ta "zabawa" nie zasługuje.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #69 dnia: Października 05, 2007, 10:41:29 am »
Cytuj
Jest jakiś sposób by głosować nie w swoim mieście, nie mając zaświadczenia? Bo jeśli nie, to lippa.
Jest, trzeba się tylko gdzieś tam zgłosić. Spróbuj w urzędzie gminy.
A czy można głosować mając tylko legitymację szkolną? Bo słyszałem że do głosowania wymagany jest dokument ze zdjęciem np paszport lub prawo jazdy (więc zabieranie dowodów babciom to połowiczy sukces ;)).

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #70 dnia: Października 05, 2007, 11:40:29 am »
Jak wygra PiS to ja stracę wiarę w ten naród. Kaczyńscy jadą po instynktach starszych, niewykształconych ludzi jak tylko się da. Ostatnia wypowiedź premiera gdzie odnosił się do żartów typu "zabierz babci dowód" była niczym innym jak sprytną grą psychologiczną. Wykrzyczał głośno, zwracając sie do starszego pokolenia żeby nie dali się obrażać, że Ci wszyscy, którzy tak żartują to szydzą z nich itp. No i co teraz zrobi starszy człowiek, którym łatwo się manipuluje? Pójdzie oddać głos na PiS żeby odgryźć się na tych wszystkich, którzy tak piszą o moherowych beretach. No bo jak tak można! Sam premier mówi że to zwykłe obrażanie ludzi.

To w takim razie niech wszystkie blondynki, policjanci czy lekarze pójdą oddać głos na PiS bo o nich też jest cała masa kawałów.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #71 dnia: Października 05, 2007, 11:54:18 am »
Wychodzi więc na to, że pan Dorn, nazywając większość ludzi kształcących się "wykształciuchami", czy też premier mówiący, że opozycja (i zapewne ci, którzy ją popierają) stoją tam, "gdzie stało ZOMO", również nas obraził i "podniósł rękę na nas, ale podniósł też rękę na cały naród polski" xD.

To po prostu kocham w PiS - obłuda; oni mogą ludzi obrażać, oni mogą ludzi bezpodstawnie osądzać i pomawiać; jednak kiedy ktoś inny to robi, już jest "podnoszenie ręki na cały naród".  ;D
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2007, 11:55:59 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #72 dnia: Października 05, 2007, 16:07:35 pm »
Cytuj
P.S. Chciałbym zobaczyć jak przekonujesz niejedną babcie ;]
Nie jestem związany z tą akcją, nie mam zamiaru dyskutować ze starszymi ludźmi na temat wyborów.

Cytuj
Jak wygra PiS to ja stracę wiarę w ten naród. Kaczyńscy jadą po instynktach starszych, niewykształconych ludzi jak tylko się da. Ostatnia wypowiedź premiera gdzie odnosił się do żartów typu "zabierz babci dowód" była niczym innym jak sprytną grą psychologiczną. Wykrzyczał głośno, zwracając sie do starszego pokolenia żeby nie dali się obrażać, że Ci wszyscy, którzy tak żartują to szydzą z nich itp.
To co zacytował monsieur Zombie jest w porządku, ale same wykrzykiwanie "zabierz babci dowód", to nic innego jak "zabierz babci prawo głosu, bo ona źle zagłosuje". Tutaj nie chodzi o poczucie humoru lub jego brak. Może zanim ktoś wyśle kolejny SMS, czy z uśmiechem na twarzy wykrzyknie to zdanie, niech się zastanowi co poczuje starsza osoba.

Cytuj
A czy można głosować mając tylko legitymację szkolną? Bo słyszałem że do głosowania wymagany jest dokument ze zdjęciem np paszport lub prawo jazdy (więc zabieranie dowodów babciom to połowiczy sukces ;)).
Legitymacja na pewno odpada. Ten dokument uprawnia tylko do zniżek dla uczniów.

Co do reakcji PiS-u na tę akcję z zabieraniem dowodów, to oczywiście w swoim stylu wszystko wyolbrzymili i upiększyli.

Cytuj
Dorn domaga się, by LiD przeprosił jego psa: http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=95&ShowArticleId=62836

Po co nam w kraju w ogóle kabarety - polska polityka to jeden wielki kabaret...
Ten Dorn to niech się schowa pod spódnicę, innego takiego chama chyba w rządzie nie ma. Po co w ogóle przyprowadzał tego psa, naprawdę trzeba mieć jakieś problemy, by robić takie rzeczy. Gdybym do szkoły wziął psa, to dostałbym zapewne uwagę, no i oczywiście bezzwłocznie musiałbym go stamtąd zabrać. Jednak Ludwik przyprowadza psa do sejmu i jeszcze zaskarża LiD, za to, że go atakują. Nie! Atakują jego psa! Straszne, pies pewnie ma teraz depresję.

Niebawem debata Tusk - Kwaśniewski oraz Tusk - Kaczyński. Słusznie powiedział niejaki Roman, że te dyskusje będą wyglądały mniej więcej tak: "ja cię nie lubię; a ja ciebie nie lubię bardziej; a ja ciebie nie lubię za to, że mnie nie lubisz".   

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #73 dnia: Października 05, 2007, 21:15:47 pm »
Cytuj
To po prostu kocham w PiS - obłuda; oni mogą ludzi obrażać, oni mogą ludzi bezpodstawnie osądzać i pomawiać; jednak kiedy ktoś inny to robi, już jest "podnoszenie ręki na cały naród".  ;D
''Nikt nam nie wmówi , że czarne jest czarne , a białe jest białe ''

Cytuj
Niebawem debata Tusk - Kwaśniewski oraz Tusk - Kaczyński. Słusznie powiedział niejaki Roman, że te dyskusje będą wyglądały mniej więcej tak: "ja cię nie lubię; a ja ciebie nie lubię bardziej; a ja ciebie nie lubię za to, że mnie nie lubisz".   

No właśnie , strasznie jestem ciekaw jak to będzie przebiegać . Przypuszczam ,że Tusk nie będzie odpuszczać Kwachwoi i sam przyszykuje pytania , które zrzucą byłego prezydenta z krzesła . Sondaże mówią jednogłośnie , że PiS wygra , dlatego Donald by liczyć się w walce o fotel premiera musi atakować i nie dać dojść do głosu komuniście , który i tak dużo zyskał po debacie z Kaczyńskim . Moim zdaniem  te starcia będą dużo bardziej efektowne od tej ostatniej , dużo przereklamowanej .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #74 dnia: Października 05, 2007, 21:39:06 pm »
Szkoda tylko, że Tusk chce koalicji z tymi komuchami...  :???:  :shock:
A śmieszne było jak Tusk mówił, że takie debaty są beznadziejne i szkoda czasu na nie, a teraz sam będzie w dwóch...  :lol:


kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #75 dnia: Października 05, 2007, 21:52:46 pm »
Tak Tusk złożył propozycje debaty już dawno a Kaczyński czekał i w międzyczasie gadał jakieś pierdoły typu "Niech PO przysiegnie ze nie zrobi sojuszu z LiDem" itd. A teraz po tym calym gadaniu zgadzaja sie. Jestem bardzo ciekawy ile słów znowu wymówi kaczor i ile z tego sie dowiemy bo jak wiadomo dobra gadka wyborcza to taka która nie wnosi nic a wzbudza entuzjazm.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #76 dnia: Października 05, 2007, 22:02:57 pm »
Moim zdaniem  te starcia będą dużo bardziej efektowne od tej ostatniej , dużo przereklamowanej .

Ciekawsze pod względem treści - może tak. Efektowniejsze - nie. Co by nie mówić, Tusk jest słabszą osobowością, bez wyrazu (co zresztą podkreśla wielu specjalistów); pod tym względem wysiada przy Kaczyńskim. Tusk nie potrafi atakować z taką siłą, przebiegłością i agresją jak Kaczyński. Dlatego jeżeli faktycznie się do tej debaty nie przygotuje psychicznie, to on może być wielkim przegranym.
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2007, 22:06:01 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Desser

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2004
  • Wiadomości: 1 057
  • Reputacja: 1
  • Demons don't wear white
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #77 dnia: Października 06, 2007, 18:00:28 pm »
_Music - mialem ten sam problem, bo w chwili obecnej przebywam w Rzeszowie, a zameldowany jestem w Gliwicach. Musisz przejsc sie do urzedu miasta i zapytac o formularz odnosnie pelnomocnictwa na glosowanie (czy jakos tak - w kazdym badz razie ktos musi byc twoim pelnomocnikiem, ze bedziesz glosowal gdzie indziej i ten ktos na to zezwala - w moim wypadku byl to moj ojciec).

Ontopic:
Widzieliscie nowy spot wyborczy PO? Ten z podanymi liczbami, ze na przyklad 2mln Polakow wyjechalo za granice, na naszych drogach w przeciagu 2ch lat zginelo ponad 11 tys. ludzi? Tekst na koncu 'skoro udalo sie to w Irlandii, to czemu mialoby sie nie udac w Polsce? W koncu Polska to narod madrych ludzi' (or sth) mnie wytarmosil po podlodze :lol:

Jeszcze nie wiem na kogo zaglosuje, wiem, ze na osoby zaglosuje na Krystyne jakas-tam z Rzeszowa, ktora ponoc bardzo duzo kasy z Unii wynegocjowala na rozwoj podkarpacia i sciany wschodniej - zmiany widac, ale nadal jest co robic, wiec nie mam wyboru :P

PS. Dostalem przed chwila cos takiego na maila:

---Wyjaśniam dlaczego WARTO zagłosować na PiS ---

Jeszcze nigdy (a głosowałem już kilka razy) nie byłem tak przekonany kogo wybrać. Poprzednio głosowałem na PO ale to PiS okazał się partią która konsekwentnie realizuje bardzo dobry program. 

Poniżej uzasadnienie. Zachęcam niezdecydowanych do przeczytania.

PiS dostaje mój głos za:

1. zmiany w PRAWIE

- otwarcie aplikacji adwokackich, które już się dokonuję i poprawi dostęp do usług prawniczych  w niedługiej perspektywie

- wprowadzenie sądów 24h które pozwalają szybko skazywać za powszechne przestępstwa (pijani kierowcy, rozboje)

- ukrócenie wpływów kartelu notariuszy poprzez zmniejszenie haraczy jakie pobierają od obywateli

- szybkie stworzenie przepisów niezbędnych do organizacji EURO2012

2. zmiany w GOSPODARCE / FINANSACH

- obniżenie obciążeń ZUS rentowej ,jedno już za nami drugie od stycznia 2008. Na marginesie to jeden z najgłośniejszych (i słusznych) postulatów "liberałów" 

do tej pory. Szkoda tylko że jakoś nikt wcześniej go nie wprowadził.

- obniżenie podatków (zwolnienie z podatku darowizn w rodzinie, odmrożenie progów PIT, obniżenie akcyzy na kosmetyki, dwie stawki 18% i 32% od 2009 r.)

- bardo istotne zwiększenie wykorzystania środków unijnych na inwestycje. Kto nie wierzy niech ruszy w Polskę, na większości tras głównych roboty drogowe.

- dbałość o dyscyplinę budżetową a więc pięniądze publiczne (pada kolejny mit, że jest rzekome rozdawnictwo rządu). Kolejny rok zamkniemy dużo niższym 

deficytem niż zaplanowano!

3. zmiany w BUDOWNICTWIE

- wprowadzenie korzystnego zmniejszania VAT  z 22% do 7% przy korzystaniu z usług budowlanych "z montażem" co bardzo skutecznie i sprytnie ogranicza szarą 

strefę przy jednoczesnej korzyści finansowej dla konsumentów

- uproszeczenie prawa budowlanego i wprowadzenie przepisów wymuszających tworzenie planów zagospodarowania w miastach

4. zmiany w POLITYCE ZAGRANICZNEJ / ENERGETYCZNEJ

- umocnienie pozycji Polski w UE na kolejne 10 lat przez utrzymanie systemu głosowania korzystnego dla nas

- polityka energetyczna zmierzająca do uniezależnienia nas od Rosji (projekt energetyczny z państwami bałtyckimi, projekt ropociągu z kierunku Azerbejdżan, 

budowa gazoportu)

5. walkę z KORUPCJĄ

- powołanie CBA, co stworzyło realne zagrożenie dla łapówkarzy

- odważne działanie wobec skorumpowanych niezależnie od barw politycznych, czy pozycji społecznej

- konsekwentne aresztowania skorumpowanych działaczy PZPN odpowiadających za psucie polskiej piłki i atmosfery wokół sportu

6. zmiany w OCHRONIE ZDROWIA

- ukrócenie wyprowadzania pieniędzy z NFZ poprzez obowiązkowe wpisywanie PESELu na receptach

- projekt wprowadzenia elektronicznych kart pacjenta od stycznia 

---------------------------------------------  ---------------------------------------------  ---

To tylko niektóre z argumentów, jest ich jeszcze wiele. Realne zmiany, nie zapowiedzi i obiecanki. Kto się interesuje polityką bardziej niż powierzchownie z 

pewnością to wie. Mając wątpliwości zastanówcie się czego oczekujecie od partii która ma dostać Wasz głos: 

- niższych podatków ?
- budowania silnej pozycji kraju ?
- bezpieczeństwa ?
- ...?

... i która partia to gwarantuje swoją dotychczasowa postawą. Nie ulegajcie hasełkom przefarbowanych "obrońców demokracji", którzy nie dość że kłamią to nie 

umieją się godnie zachować reprezentując Polskę.

PiS jest skuteczne, wiarygodne i widać że wie czego chce. Wierzę, że wygrają najbliższe wybory, czego sobie i Wam życzę.

~dragon

Co o tym sadzicie?
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2007, 18:12:18 pm wysłana przez Desser »

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #78 dnia: Października 06, 2007, 18:20:00 pm »
Cytuj
Co o tym sadzicie?
Takie coś można napisać również o SLD czy PO. W sumie to o każdej partii, lekko modyfikując "zasługi" i plany.

Cytuj
PiS jest skuteczne, wiarygodne i widać że wie czego chce. Wierzę, że wygrają najbliższe wybory, czego sobie i Wam życzę.
Zamiast PiS wstaw PO, SLD, UPR, LPR, a nawet Partię Piratów i będzie pasowało...

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #79 dnia: Października 06, 2007, 18:20:23 pm »
1. zmiany w PRAWIE

- otwarcie aplikacji adwokackich, które już się dokonuję i poprawi dostęp do usług prawniczych  w niedługiej perspektywie

- ukrócenie wpływów kartelu notariuszy poprzez zmniejszenie haraczy jakie pobierają od obywateli
je**ne pedały!

***
Oczywiście to tylko i wyłącznie moje zdanie. Dla zwykłych szarych obywateli, to są rzeczy dobre. Dla mnie nie. Dlaczego? Nie chce mi się pisać.