Autor Wątek: The Walking Dead  (Przeczytany 11827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 08, 2013, 13:29:48 pm »
No i dokładnie z tego samego powodu mogę powiedzieć, że skoro wiele to nie zmienia to nie przeszkadza mi (a nawet tak wolę) żeby ten jeden jedyny raz kiedy tą grę będę przechodził wysłuchać wszystkich możliwych dialogów

No ale właśnie się nie da przy jednym przejściu tego zrobić xD A różnice są zbyt małe i gameplay jest zbyt słaby żeby przechodzić  WD więcej niż raz. W skrócie w tym przypadku na serio wydaje się, że powinno się całą grę tylko oglądać na yt. No ale hejtuję WD, a po przejściu całości może bym zmienił zdanie.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 08, 2013, 15:00:36 pm »
No i dokładnie z tego samego powodu mogę powiedzieć, że skoro wiele to nie zmienia to nie przeszkadza mi (a nawet tak wolę) żeby ten jeden jedyny raz kiedy tą grę będę przechodził wysłuchać wszystkich możliwych dialogów

No ale właśnie się nie da przy jednym przejściu tego zrobić xD A różnice są zbyt małe i gameplay jest zbyt słaby żeby przechodzić  WD więcej niż raz. W skrócie w tym przypadku na serio wydaje się, że powinno się całą grę tylko oglądać na yt. No ale hejtuję WD, a po przejściu całości może bym zmienił zdanie.

Dokładnie. Mi chodziło tylko o to w szczególności, że w tym jednm konkretnym przejściu gry można niektóre dialogi pominąć i nie rozmawiać z wszystkimi przy każdej możliwej okazji. Starając się rozmawiać i wyciągać te dialogi wiem przynajmniej, że nikt mi nie zarzuci "że grałem i nie próbowałem się wciągnąć, a gra super". No a poza tym to rzeczywiście sympatyczna pomijając tą jej jednokrotność :)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 13, 2014, 21:35:08 pm »
Właśnie skończyłem i powiem, że fabularnie miazga. Dawno nie miałem tylu emocji z żadnej grze.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Z tego co przeczytałem teraz w temacie to widzę, że wybory kosmetyczne (jeżeli tak można określić życie jednej albo drugiej postaci) i gra ma swój tor ale fabularnie niszczy. No i końcówka.

Grał ktoś w DLC? Zaraz obadam o co tam chodzi i jak z sezonem drugim.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 13, 2014, 22:56:41 pm »
Dlc to zlepek kilku historii, w sumie nic ciekawego.

Szkoda tylko, że te wybory, które dokonujemy, nie mają tak naprawdę znaczącego wpływu na grę

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 17, 2014, 14:43:02 pm »
Dzisiaj ograłem 400 Days i moja rana na sercu została rozdarta, jak:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 17, 2014, 15:50:52 pm »
Dzisiaj ograłem 400 Days i moja rana na sercu została rozdarta, jak:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Warto?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 17, 2014, 16:40:52 pm »
Imo nawet jak za 19 zł to nie warto - 1,5h grania, krótkie epizody. Miałem na płycie to ograłem za free.

W sumie jest też pierwszy odcinek drugiego sezonu za free to chyba obadam.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 30, 2014, 22:15:20 pm »
Będzie wersja na PS4 i XBone:
http://www.telltalegames.com/blog/72492/telltale-brings-hit-games-to-xbox-one-and-playstation-4

Cytuj
Today, we can confirm that The Walking Dead: A Telltale Games Series – Season One, The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season Two and The Wolf Among Us: A Telltale Games Series will be coming to Xbox One and PlayStation 4 later this year. Furthermore, The Walking Dead - Season Two and The Wolf Among Us will be released as retail discs for Xbox 360 and PlayStation 3 following their continuing success as digital downloads.

We will have confirmed release date availability soon, but in the meantime, you can pre-order disc versions now from your favorite retailer.





Do tego Wilki w pudle:



Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #48 dnia: Października 15, 2014, 19:41:32 pm »
Taki styl sobie chwalę.

Pierwszy sezon TWD pozytywnie mnie zaskoczył. Niejako powrót starej szkoły nieco zapomnianych, ale jakże klimatycznych przygotówek p'n'c w klimacie horroru z nutą przygnębienia trafił w me gusta.
Przygodna małej dziewczynki i jej kompana choć nie zachwycała graficznie (aczkolwiek ładnie ją technika CS broniła), miała swój urok, momenty, a także znakomitą ścieżkę dźwiękową.
Z czystym sumieniem oceniłbym ja na:

6/10 - grafika;
9/10 - audio;
9/10 - grywalność;

8/10 - ocena końcowa.

Taka mocna ósemka. Gra zdecydowanie warta wydanych nań $. Dodatek 400 także mi się podobał, szczególnie, że bardziej był nastawiony na zagłębianie się w przygodę bez przestrojów z tytułu eksploracji.

Sezon drugi zakupiłem na Vitę. Ukończyłem kupione niedawno kapitalne, choć zawodzące graficznie, przygody Trzeciego Raczeta i Klanka, a także wyborne Małe Rozrabiaki, i stwierdziłem, że przenośna konsolka Sony otrzyma zero-jedynkowy kawałek tortu.

Kolejne pięć odcinków potrafi trzymać w napięciu. Widz (bowiem już raczej nie gracz) chłonie niemal część za częścią, choć trzeba przyznać, że grze już bliżej by określić ją jako thriller, aniżeli horror z prawdziwego zdarzenia, jak to było z poprzedniczką.

Dalej ta pozycja bryluje jeżeli chodzi o podkładane głosy, a także muzykę (choć często oszczędną). Niestety gra na Vitę działa w 16 k/s i (o zgrozo) potrafi ta wartość do kilku spaść.
Tę konsolę stać na wzbudzenie zachwytu u gracza - Wipeout, Uncharted, Kz, TWDsII tego nie robi i co rusz serwuje nam parszywy pokaz slajdów.

Jednak pomimo wad w szacie graficznej i problemach wynikających ze sterowania, grało mi się przyjemnie i nie żałowałem w ogóle wydanych nań Kazimierzy.

4/10 - grafika;
9/10 - audio;
8/10 - grywalność;

7/10 - ocena końcowa.