Autor Wątek: Xbox One - Temat główny  (Przeczytany 440933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4280 dnia: Sierpnia 25, 2017, 16:48:44 pm »
W graczy się celuje grami. Tym czymś nie powiem w co, bo to brzydkie wyrazy są.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4281 dnia: Sierpnia 25, 2017, 19:58:50 pm »
W tłustych murzynów z hameryki :D

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 671
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4282 dnia: Sierpnia 25, 2017, 21:37:01 pm »
Taka ciekawostka - co przedstawiciele MS mówią o grze AAA single player? Nie interesuje ich to, bo to single player... Tak jakby ktoś się zastanawiał, czy MS słucha krytyki i za kulisami ugaduje ciekawe kontrakty.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4283 dnia: Sierpnia 25, 2017, 22:07:48 pm »
Niech sie jebia zatem :)

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4284 dnia: Sierpnia 26, 2017, 09:05:48 am »
Tak wszyscy narzekają na politykę M$, że exów nie ma, że cena nowego sprzętu wysoka, a ja się cieszę z takiego stanu rzeczy. Przynajmniej 2 k w kieszeni zachowam. :lol:

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4285 dnia: Sierpnia 26, 2017, 13:11:37 pm »
Na brak eksów narzeka wąskie grono graczy i żeby było zabawniej, najczęściej są to fanboje Sony, którzy i tak mają w poważaniu sprzęt M$.

No zobacz tylko jak jest na forumku. Praktycznie każdy przeszedł Wiedźmina III (multiplatforma) i się nim zachwycał, a fantastyczne Nioh zaliczyło z 4 graczy.
3/4 go namiętnie tygodniami strzelało w Battlefield1, a wybitne NieR (chodzi o to, że na X'ie go nie ma) przeszły dwie osoby na krzyż.
Zakładam również, że znacznie więcej użytkowników tutaj kupi Battlefront II/RDR Drugie, niż najnowszą Yakuzę:)
Oczywiście dobrze, że na PS4 w ubiegłym roku ukazał się taki U4, obecnie Hori, a w przyszłym m.im. GoW, ale znowu nie jest tego, aż tak dużo, jak powiedzmy dwie generacje temu.

Jak co roku miliony osób kupią takie gry, jak Madden, Fifa, CoD, a tylko garstka graczy będzie wojowała eksami. Będzie wojować, a i tak będą grać w Destiny II  :>



s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4286 dnia: Sierpnia 26, 2017, 13:24:07 pm »
na forumku dużo osób przeszło też killzona, bloodborna, drivecluba, until dawn, tlg oraz bardzo szeroką gamę remasterów. o u4 i horizonie sam wspomniałeś.

jakie exy poprzechodziły osoby z forumka na xone? 

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4287 dnia: Sierpnia 26, 2017, 13:56:08 pm »
Bardzo szeroka gama remasterów  xP
No tak, jednej firmy nie można pochwalić, że dała kompatybilność wsteczną i sporo gier zostanie ulepszonych graficznie za darmo, bo to M$, ale bijmy brawo za bardzo szeroką gamę remasterów  :)

Dobrze wiesz sOOs, jak sytuacja X'a na GO wygląda i ilu jest u nas posiadaczy X'a.

Jak ktoś ma One/One S, a w przyszłości X, to i tak nawet 1/4 gry nie kupi/nie przejdzie. Tyle tego jest. Będzie się fantastycznie bawił, a jak tak bardzo pragnie doświadczenia z Bloodborn, zakupi i PS4 (choćby do tytułów na wyłączność). Jak ktoś ma PS4, to spokojnie może One(X/S), choćby dla fantastycznych gier wyścigowych, bądź strzelanin, kupić.

No powiedz sam, ile to tych gier przykładowo do końca roku kupisz... Raptem kilka i zapewne będą to głównie multiplatformy.





Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4288 dnia: Sierpnia 26, 2017, 14:31:18 pm »
Ja np przeszedłem jednego z mocniejszych exów z XONA pierwsze na X360, a później na PS4.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4289 dnia: Sierpnia 26, 2017, 15:47:51 pm »
Bardzo szeroka gama remasterów  xP
No tak, jednej firmy nie można pochwalić, że dała kompatybilność wsteczną i sporo gier zostanie ulepszonych graficznie za darmo, bo to M$, ale bijmy brawo za bardzo szeroką gamę remasterów  :)

Dobrze wiesz sOOs, jak sytuacja X'a na GO wygląda i ilu jest u nas posiadaczy X'a.

Jak ktoś ma One/One S, a w przyszłości X, to i tak nawet 1/4 gry nie kupi/nie przejdzie. Tyle tego jest. Będzie się fantastycznie bawił, a jak tak bardzo pragnie doświadczenia z Bloodborn, zakupi i PS4 (choćby do tytułów na wyłączność). Jak ktoś ma PS4, to spokojnie może One(X/S), choćby dla fantastycznych gier wyścigowych, bądź strzelanin, kupić.

No powiedz sam, ile to tych gier przykładowo do końca roku kupisz... Raptem kilka i zapewne będą to głównie multiplatformy.

nie odpowiedziałeś na pytanie, jakie exy na xone przeszedłeś od początku posiadania konsoli?
dla równowagi wymień od razu ograne exy z ps4.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 671
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4290 dnia: Sierpnia 26, 2017, 17:11:02 pm »
Na brak eksów narzeka wąskie grono graczy i żeby było zabawniej, najczęściej są to fanboje Sony, którzy i tak mają w poważaniu sprzęt M$.

Ekhem, ja narzekam, a to trzecia generacja gdzie mam konsole Sony i MS. Mało tego sporo znajdziesz artykułów na stronach większych i mniejszych o braku ex'ów jak i sporo komentarzy pod nimi usilnie broniących Xboxa i zakrzywiajacych rzeczywistość.

Do swoich porównań wybrałeś ex'y, które z założenia są grami niszowymi i multiplatformy, które celują w masę casuali. Świetne porównania.

Ex'y od dawien dawna sprzedają konsole. To jest fakt, taki jest jeden z głównych celów ich egzystencji. W ogólnym rozrachunku lepiej je mieć niż nie, w tej generacji wyraźnie przekonuje się o tym MS. Zwłaszcza przez pierwsze lata ex'y są bardzo ważne, bo ustawiają cię na odpowiedniej pozycji do lukratywnych umów w sprawie tytułów 3rd party (np. na wyłączny marketing). Poza tym mając do wyboru dwie konsole czym się kierujesz przy ich wyborze? Grami. Na jednej z nich masz ich więcej, bo ma tytuły na wyłączność. A multiplatformy będziesz miał i tak.

Dla mnie to naprawdę dziwne, że nagle brak ex'ów nie jest problemem. Aż ciśnie się na usta pewne określenie...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4291 dnia: Sierpnia 26, 2017, 17:19:05 pm »
Narzeka wąskie grono graczy :lol: Raczej wąskie grono graczy kupiło xb1 i robiąc dobrą minę do złej gry udają, że wszystko jest ok. Na forum, gdzie swego czasu każdy miał x360, właśnie przez brak exów posiadaczy xb1 można policzyć na palcach drwala alkoholika. Trzeba mocno zachorować na głowę, żeby świadomie odcinać się od top tier exów Sony i ograniczać się do tego gówna, które serwuje m$.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4292 dnia: Sierpnia 26, 2017, 17:55:55 pm »
Niektórzy nawet dwa, do ekspozycji po szafach.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4293 dnia: Sierpnia 26, 2017, 22:31:01 pm »
No cóż. Panowie macie sporo racji co do tej tej pustyni exów na Xbone'a. Sam go mam od ponad roku (kupiłem dla QB i od razu polski oddział M$ dał mi w mordę nie robiąc polonizacji do swojego szlagieru 2016), przeszedłem na nim w sumie wszystko co chciałem poza Forzą Horizon 3 i Gearsami 4 i tak po prawdzie to nie ma tam nic, czego by nie miała konkurencja, co jest zaprzeczeniem jakiejkolwiek idei kupna tej konsoli. Jak gram ponad 30 lat to nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, w której na dany system nie ma zapowiedzi żadnych gier na wyłączność. To swoiste kuriozum w wykonaniu m$. Jeszcze większym kuriozum jest zapowiedź nowej konsoli - nazywajcie to jak chcecie, nową generacją, pół generacją, ćwierć generacją - na którą nie ma żadnej nowej gry - jak poprzednio, ekskluzywnej, ale tylko takie mnie interesują. M$ chyba myli biznes growy ze swoimi windowsami, telefonami i innymi pierdołami. Jak kupiłem konsolę, to chcę na nią nowe gry! Nie kolejne Forzy, Halo i Gearsy, ale nowe ip - może jakiś głąb z m$ powinien popatrzeć na ostatnie poczynania Sony w tym temacie. Nie interesuję mnie, że mogę sobie pograć w 10 odsłonę Asasyna, bo to samo ma konkurencja. Nie interesują mnie multiplatformy, a exy. Najwyraźniej wesoły Phily tego nie rozumie albo nie chce rozumieć. W dalszym ciągu uważam, że to będzie ostatnia generacja konsol, w której m$ będzie odgrywał jakąkolwiek rolę. Obecna sytuacja utwierdza mnie w tym przekonaniu na 200%
Kupując xbone'a, miałem nadzieję na rychłe ogłoszenie jakiś spektakularnych nowych ip. Coś pokroju Gearsów z poprzedniej generacji, Lost Odyssey czy nawet Blue Dragon. Od zakupu w kwietniu czy marcu ub. r. m$ nie zapowiedział nic. Sea of Thieves, które z prezentacji na prezentację wygląda coraz słabiej, Halo Wars 2, indyki, które już powoli nikogo nie interesują i chyba to wszystko.
Wygląda więc na to, że koleżki z USA mają problem, są w czarnej dup... i mają zero pomysłów na wyjście z tego. Najzabawniejsze w tym jest tylko to, że sytuację odmienić by mogła prezentacja 3 - 4 nowych ip na wyłączność, a nie Metro Exodus, które wyjdzie na pozostałe sprzęty. W gorszej jakości!? A co mnie to obchodzi?
M$ ma również spory problem z 3rd party, czego nie można powiedzieć o Sony. Przy sprzedaży 2/2,5 - 1 wiele firm jest gotowych wypuszczać swoje gierki tylko na PS4. Po RotTR m$ już chyba z nikim nie zrobił takiego interesu, bo nikomu to się nie opłaca. Dziwi mnie tylko, że Amerykańce nie kupują żadnych studiów, a wręcz grzebią swoją. To już wygląda tak, że ich nie interesują gry na wyłączność tylko multiplatformy, 3 ich duże ip i...usługi tv. Na tym nie zajadą już długo. Będą musieli wybierać albo tv albo gry. Zabawne. Cała strategia xboxa poszła w piach w momencie odejścia z firmy Moore'a, czyli grabarza Dreamcasta. DC pogrzebał, a xbox się pogrzebał po jego odejściu. Taka klątwa Moore'a, ale to tylko anegdotka.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 671
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4294 dnia: Sierpnia 27, 2017, 11:25:17 am »
Działania MS to wypadkowa wielu czynników. Nie pamietam jak jest obecnie (chyba są na plusie), ale przez lata dział Xboxa generował koszty dla całej firmy. Kupowanie ex'ów nie było tanie. Zapewne szefostwo przykręciło kurek z pieniędzmi, a kłopoty Xboxa w tej generacji jeszcze bardziej pogłębiły problem. Xboxa nie stać na kupowanie gier na wyłączność. Nie stać ich nawet na własnych dev'ów. Mają studia, które nie robią własnych gier tylko kolejne odsłony serii, które niegdyś były ważne dla marki Xbox. MS nie podejmuje ryzyka. Halo czy Gearsy potrzebują albo przerwy na kilka lat, albo zmiany formuły. Najlepiej to jednego i drugiego. W tym czasie mogłoby powstać coś nowego. Sytuacji nie poprawia fakt, że MS postanowił wykorzystać Xboxa do lepszego pozycjonowania Win 10. Era prawdziwych ex'ów dla Xboxa się skończyła. Sony niestety zaczyna także rozmywać sobie grono odbiorców poprzez PS Now. Według mnie błędem jest wypuszczanie tego na wszystkich urządzeniach, zamiast ograniczyć się do własnych produktów. W ogólnym rozrachunku jednak pozwoli im to na rozpowszechnienie tej usługi, ale odbywać się to będzie kosztem konsol.

Niestety pojawia się kolejny problem - wzrasta trend zamieniania wszystkiego w usługi. Nie chodzi tylko o gry, jednak z przyczyn oczywistych to nas tu najbardziej interesuje. Dużych wydawców nie zadowalają już dotychczasowe zarobki i chcą gier, które będą zarabiały latami, aż pojawi się część następna. Kolejna pułapka, gdyż nie każdy gracz tego chce, zwłaszcza ci starsi, którzy nie mają na to czasu i chęci. I tak spirala się nakręca. Takie pozycje mogą być ok, o ile masz też inne produkty.

Sytuacje ratują tylko fani marki, którzy się jej trzymają i wypaczają rzeczywistość pisząc "Spencer jest zbawcą Xboxa", "MS zaprezentował świetne gry, aż 42 exclusive'y", albo "X1X zje Pro na śniadanie". Fanboye czy nie, trzymają markę na powierzchni. Bez nich nowy Xbox pewnie by się nawet nie sprzedał. A tak sama większa moc im wystarczy do zakupu nowszej wersji, która tak naprawdę nie jest nawet nową generacją. Są jednak tak bardzo złaknieni dominacji nad konkurencją, że wystarczy im taka wydmuszka.

Sam wziąłbym X1X, ale widzę sytuacje jak z Pro - to konsola do 4K i dopóki nie posiada się takiego TV to jest zbędna. Gry w 1080p dostaną małego kopa i już. Może obecność na rynku drugiej konsoli coś trochę poprawi, ale nie oczekuje cudów. Pokazywaniem Tomb Ridera z jeszcze lepszymi teksturami to tylko zabieg marketingowy i raczej pojedynczy przypadek (zrobili to specjalnie pod X1X, w końcu nawet PC nie dostał takich). Szkoda, bo wypuszczanie takiej konsoli to tylko marnotrawstwo. Dlatego wciąż uważam, że Sony poszło mądrzejszą drogą, pełną kompromisów, ale bardziej przemyślaną.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2017, 11:34:20 am wysłana przez Zielarz »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4295 dnia: Sierpnia 28, 2017, 09:48:51 am »
No właśnie. Teraz może są na plusie, ale długo na takim modelu nie pociągną. Jeśli mamy do wyboru dwie konsole i jedna z nich oferuje to samo plus więcej, to wiadomo, że każdy normalnie myślący gracz wybierze właśnie tę konsolę. Nawet w USA PS4 sprzedaje się teraz dwukrotnie lepiej. Posiadanie najmocniejszej konsoli może nieco poprawić wyniki Xboxa, ale bez solidnych exów ten wzrost będzie krótkotrwały.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4296 dnia: Sierpnia 29, 2017, 01:27:39 am »
nie odpowiedziałeś na pytanie, jakie exy na xone przeszedłeś od początku posiadania konsoli?
dla równowagi wymień od razu ograne exy z ps4.

Ja na swoich One posiadam głównie to, czego na PS4 nie mam.



Ale równie dobrze mógłbym kupować eksy na platformę M$, multiplatformy na tę konsolę, a PS4(Pro) miec tylko do tytółów na wyłączność i też taki układ by się znakomicie sprawdzał.

Co do eksów na PS4, jesteś aktywnym użytkownikiem, więc powinieneś wiedzieć, że posiadam z tego segmentu znaczną większość, ale też nie ma się co specjalnie licytować, ponieważ ilość nie zawsze idzie z jakością. Przykład sam podałeś.

na forumku dużo osób przeszło też killzona, bloodborna, drivecluba, until dawn, tlg oraz bardzo szeroką gamę remasterów.

Mam każdą z tych gier. Każdą z nich zaliczyłem. To raczej nie jest oferta, która spędza sen z powiek konkurencji.

Kz to klasyczny średniak, którego ratuje dobre multi. Nie zmienia to jednak faktu, że to najsłabsza odsłona serii. Gdyby to był fenomenalny Kz II, to co innego, ale tak....  :wtf: Zagrałem po nim w takie Halo V, gra znacznie lepsza, trzymająca betonowe 60 k/s. Do Shadow Fall wróciłem już tylko by go odinstalować.

Mając na półce Godrizon III nikt nie rzuci się na Dc, najmocniejsze 7/10 w historii gier wyścigowych. UD przyznam jest bardzo dobry, ale to żadna karta przetargowa. To nie jest nic mocarnego, skoro gro osób, które wyznaje kult Sony ogrywało ją dopiero w plusie  :) TLG nie jest zły, ale to tez nic wybitnego, to nie jest gra, która przyciąga tłumy i dodatkowo by ją ograć, jak się należy, trzeba mieć Pro, bo klasyczna wersja to jakaś kpina. Krwiste, a i owszem, wybitna gra zasługująca na mocarne 9/10, czy nawet na 10/10, ale znowu, jak na One jest Scholar.... oraz DkS III, to też nikt płakać nie będzie.

Tak jak napisałem. Potężnym uderzeniem Sony był w ubiegłym roku kapitalny, prześliczny Uncharted 4. W 2k17 kroku dotrzymuje mu Zero Dawn. W przyszłym roku sytuacja dzięki Kratosowi się powtórzy. Reszta to tło. Takie trochę do nabijania statystyk w deseń - reedycja WipEout, reedycja Krasza, Nioh, w którego mało kto gra, uznane Horizon, później reedycja Yakuzy, zapowiedź kolejnej reedycji  następnej Yakuzy, GTS, w które nawet na takim niebieskim GO trzy osoby wierzą. A później remaster remastera SotC.

Generalnie chodzi o to, że taki klasyczny pasjonat Sony nawet połowę eksów z PS4 nie zaliczy, a martwi się o konkurencję.

Zero eksów, zero gier, same pady wg wyznawców Sony, ale jakoś odnoście zamówień pojawiają się takie nagłówki:

The Xbox One X is the fastest-selling Xbox console pre-order ever.


windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4297 dnia: Sierpnia 29, 2017, 06:57:07 am »
Tak, zwlaszcza na ps4 nie ma rise od the tomb rider. Tylko mi sie wydawalo ze ostatnio go skonczylem. Tyle wart ten post.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4298 dnia: Sierpnia 29, 2017, 07:25:37 am »
@sylvan

a zrób proszę zdjęcie swoich exów z ps4. ile tego masz?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4299 dnia: Sierpnia 29, 2017, 08:53:17 am »
Ja tam widze sama Forze. Tasmociag sie z tego zrobil jeszcze wiekszy niz NFS. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4300 dnia: Sierpnia 29, 2017, 08:57:07 am »
Akurat fordzy jest tam tyle samo co halo...

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4301 dnia: Sierpnia 29, 2017, 09:27:12 am »
no bez przesady, jedna motorsport i dwa horizony na prawie 4 lata konsoli to chyba nie jest jakaś nie wiadomo jaka ilość.
tomb rider nie jest exem, a halo collection to trochę oszukane, bo remake.
z drugiej, na ps4 jest chociażby ratchet, przy którym sam się świetnie bawiłem.

niemniej, ponawiam prośbę o zdjęcie z kolekcją exów (i remaków) na ps4. coś czuję, że "kupka" będzie znaaaaaacznie wyższa.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4302 dnia: Sierpnia 29, 2017, 10:42:48 am »
Czternaście pudełek z czego osiem to:


I co z tego jest PRAWDZIWYM EXEM?

Krasnale  z lotu Ptaka 2-blacha.
Godrizon 3-blacha.
Klepanie A z boku-blacha.
FoRdza 6-wersja apex f2p blacha.
Zajeżdżony Zachód Słońca- no tu się chyba udało sprzedajnym k....m od Raczeta zrobić exa, wynieśli nawyki od Sony.
Zestaw niedziałających Krasnali Ogrodowych z przestrzeni 20 lat.
Syn Rzymu, to BulVidia w zestawach z budżetowymi grafikami rozdawała, mocny ex.
Pudziany w Zestawie xd
Godrizona 2, to pamiętam z preorderu na Verbatimach na X360.
Krasnale 5, wow, drugi ex, brawo Ty.
Podróba CHińskiej Bajki-rozdawali master rejsom na zatoce.
Młode Pudziany 4- Pierwsza odsłona legendarnego cyklu strzelanek science fiction, która stworzona została z myślą o konsoli Xbox One i PC.

I jeszcze Tump Rajder- tu to ekskluzywnie zdaje się jest lag w sterowaniu. xd

Dwa exy, do których Sylvan niebawem nabędzie trzeciego Xboxa.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2017, 10:45:14 am wysłana przez Juras »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 671
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4303 dnia: Sierpnia 29, 2017, 10:49:22 am »
Zero eksów, zero gier, same pady wg wyznawców Sony

Jeśli ktoś bierze te wypowiedzi dosłownie, to kto tu ma problem... Nikt o zdrowych zmysłach nie zarzuci XO braku gier w ogóle, bo te oczywiście są. Przy podejmowaniu decyzji nie patrzysz jednak na multiplatformy, bo te w przypadku konsol Sony i MS są pewniakiem. Będą niezależnie od konsoli, którą wybierzesz (różnica co najwyżej w dodatkowej zawartości). Dlatego uwaga kieruje się w stronę ex'ów, a tych X1 ma zauważalnie miej, a perspektywy na przyszłość także nie wyglądają obiecująco (na chwilę obecną). Jeśli popatrzymy na 100% ex'y, to sprawa wygląda jeszcze gorzej (chyba poza Halo i może wcześniejszymi Forzami nie ma już nic).

ale jakoś odnoście zamówień pojawiają się takie nagłówki:

The Xbox One X is the fastest-selling Xbox console pre-order ever.

Jeśli jesteś człowiekiem, który czyta tylko nagłówki to spoko, może robić wrażenie. Ja bym wolał poznać faktyczne liczby. Do tego ze sprzedaży, a nie pre-orderów (sam złożyłem na wszelki wielki, ale nie oznacza to, że zamierzam konsolę odebrać, a jeśli nawet to na chwilę obecną w 95% skłaniam się do sprzedaży z zyskiem). Z tego co wiem ilości mają być bardzo ograniczone. Konsola się na pewno sprzeda, w to nie można wątpić. Zagorzali fani marki kupią ją w ciemno, choćby tylko po to, aby móc wytykać konkurencji, że mają najsilniejszą konsolę dostępną na rynku. A że przez 4 lata czuli się poniżani i nie mogli kozaczyć, to i ciśnienie jest ogromne.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4304 dnia: Sierpnia 29, 2017, 11:28:40 am »



7.8 i 6.5.
Dla takich gier fanatycy kupują po trzy konsole. :kapusta_kisnie:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4305 dnia: Sierpnia 29, 2017, 11:39:52 am »

(....) Przy podejmowaniu decyzji nie patrzysz jednak na multiplatformy, bo te w przypadku konsol Sony i MS są pewniakiem. Będą niezależnie od konsoli, którą wybierzesz (różnica co najwyżej w dodatkowej zawartości). Dlatego uwaga kieruje się w stronę ex'ów, a tych X1 ma zauważalnie miej, a perspektywy na przyszłość także nie wyglądają obiecująco.

Zagorzali fani marki kupią ją w ciemno, choćby tylko po to, aby móc wytykać konkurencji, że mają najsilniejszą konsolę dostępną na rynku. A że przez 4 lata czuli się poniżani i nie mogli kozaczyć, to i ciśnienie jest ogromne.

Niby racja (u mnie One znalazł się dlatego, że chciałem ograć Szósta Motorsport. Z drugiej strony nie raz kupując przykładowo w Saturnie jakieś gry, byłem świadkiem sytuacji, gdzie klient podchodzi do sprzedawcy i pyta, która konsola jest lepsza, bo chce kupić - a byli to zawsze ludzie relatywnie młodzi w okolicy trzydziestki.

Dialog raczej nie koncentrował się na "Panie, bier pan PS4, bo Bloodborne sztos 90+ na metakrytyku". Sprzedawca opowiadał o konsoli, pokazał półkę z grami.
One S dlatego też tak znakomicie się sprzedawał, ponieważ UHD zrobiło swoje. Bo na cóż brać odtwarzacz 4k za ok 300-400$, skoro za mniej ma się konsolę, która wspiera format, czego konkurencja nie robi.

Ale przecież PS Trzy było m.in. taką świetna konsolą, bo się grało i filmy na blu ray oglądało, a X z 4k już be, bo nagle nikt nic nie ogląda.

A jeżeli ktoś czuł się poniżany, bo jakaś obca osoba z sieci drwiła, że gra w 900p, a ona w 1080p w Wieśka, to te dwa tys. na specjalistę, a nie na konsole.
I już też nie rób z zielonej ekipy takich złośliwych łajz, że celowo będą wydawać dwa tysiące by odbić sobie jakieś internetowe wojenki. Szczególnie, że konkurencja twardo stoi przy swoim.
Bowiem skoro potrafią bronić sytuacji 170 samochodów w grze > 720 samochodów, czy fakt pracy baterii w kontrolerze 9 godzin > 40 godz. to nawet gdyby gigant z Redmond wykupił gro takich prawdziwych eksów, to X byłby gorszą konsolą. Dla zasady.

no bez przesady, jedna motorsport i dwa horizony na prawie 4 lata konsoli to chyba nie jest jakaś nie wiadomo jaka ilość.
tomb rider nie jest exem, a halo collection to trochę oszukane, bo remake.
z drugiej, na ps4 jest chociażby ratchet, przy którym sam się świetnie bawiłem.

niemniej, ponawiam prośbę o zdjęcie z kolekcją exów (i remaków) na ps4. coś czuję, że "kupka" będzie znaaaaaacznie wyższa.

Nie ma sensu taka zabawa. Doskonale wiesz, że będzie tego więcej, a jak dodać reedycje - znacznie więcej.

Mnie chodziło raczej o wyolbrzymianie roli eksów. Często celowe i złośliwe. Na sąsiednim forum jest jeden taki, który co kilka dni wchodzi do wojen i krzyczy "ile fantastycznych eksów ma Sony, co za jakość, nie to co na X". No, niby racja. Niemniej jak tak z ciekawości jego karę sprawdziłem, to okazało się, że w ciągu kilkunastu miesięcy coś tam liznął Zero dawn tylko z tej ogromenej, cudownej góry eksów, a tak to szarpie w Residenta HD, Overwatch i jakieś indyki  :>

Ja tam widze sama Forze. Tasmociag sie z tego zrobil jeszcze wiekszy niz NFS. ;)

Zapewne lepiej wydać raz na kilka lat GT w takiej formie, że nawet na GO krzywo nań spoglądają. Widzę, że dalej boli królowanie kombo Motorsport/Horizon, dobrze.

Tak, zwlaszcza na ps4 nie ma rise od the tomb rider. Tylko mi sie wydawalo ze ostatnio go skonczylem. (....)

Chodziło mi o fakt, że TR w pierwszej kolejności wyszedł na One i to z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Tam też został ograny, a że wypuścili go później na PS4, to bardzo dobrze. Więcej graczy pozna tę świetna grę.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4306 dnia: Sierpnia 29, 2017, 11:41:07 am »
Chodziło mi o fakt, że TR w pierwszej kolejności wyszedł na One i to z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.
A mi się wydawało, że rozmowa jest o exach, ale widze, że trzeba tak żeby moja racja była racja najmojsza :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4307 dnia: Sierpnia 29, 2017, 11:45:15 am »
Rise of the Tomb Raider to był eks. Miał status czasowego, ale zawsze.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4308 dnia: Sierpnia 29, 2017, 11:52:45 am »
Tak, pamiętam, miałem go dwa tygodnie przed premierą na Verbatimie. xd

I skoro mowa o innych forach to coś nt lepszej usługi sieciowej:

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2017, 12:07:36 pm wysłana przez Juras »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4309 dnia: Sierpnia 29, 2017, 12:28:46 pm »
Rise of the Tomb Raider to był eks. Miał status czasowego, ale zawsze.
Taki eks, ze spokojnie go ogralem na ps4.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4310 dnia: Sierpnia 29, 2017, 12:57:46 pm »
https://store.playstation.com/#!/pl-pl/gry/demo-knack-2/cid=EP9000-CUSA09687_00-KNACK20000000000

Próbował ktoś na Xbox odpalić? Może pójdzie skoro w drugą stronę to działa. :
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2017, 12:59:54 pm wysłana przez Juras »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4311 dnia: Sierpnia 29, 2017, 13:18:07 pm »
XOS tak znakomicie się sprzedawał (czyżby?), bo można na nim odpalić film za półtorej stówki w 4K? :lol:

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4312 dnia: Sierpnia 29, 2017, 14:22:41 pm »
Teraz tak patrzę, że Sylvan zacytował każdego oprócz mnie,  czuję się jak Tomb Raider przez pierwsze trzy miesiące.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4313 dnia: Sierpnia 29, 2017, 14:36:38 pm »
One S w stanach przez kilka miesięcy pod rząd był liderem sprzedaży. W Wielkiej Brytanii konsola również przegoniła PS4. Dość napisać, że wzrost sprzedaży S w stosunku do One w niektórych rejonach wyniósł blisko .... tysiąc %.

Warto też wrzucić najchętniej kupowane tam gry w poszczególnych miesiącach:

1. NBA 2K17
2. Madden NFL 17
3. FIFA 17
4. NHL 17
5. Bioshock: The Collection
6. Destiny: The Collection
7. Grand Theft Auto 5
8. Overwatch
9. Forza Horizon 3
10.Call of Duty: Black Ops 3

Tutaj jak sytuacja wyglądała kilka miesięcy później:


1. Call of Duty: Infinite Warfare
2. Final Fantasy XV
3. Battlefield 1
4. Madden NFL 17
5. NBA 2K17
6. Watch Dogs 2
7. Grand Theft Auto V
8. Pokemon: Sun
9. FIFA 17
10.Pokemon: Moon

Eks za eksem, eksa pogania.  :)


Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 671
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4314 dnia: Sierpnia 29, 2017, 14:39:44 pm »
Niby racja (u mnie One znalazł się dlatego, że chciałem ograć Szósta Motorsport. Z drugiej strony nie raz kupując przykładowo w Saturnie jakieś gry, byłem świadkiem sytuacji, gdzie klient podchodzi do sprzedawcy i pyta, która konsola jest lepsza, bo chce kupić - a byli to zawsze ludzie relatywnie młodzi w okolicy trzydziestki.

Dialog raczej nie koncentrował się na "Panie, bier pan PS4, bo Bloodborne sztos 90+ na metakrytyku". Sprzedawca opowiadał o konsoli, pokazał półkę z grami.
One S dlatego też tak znakomicie się sprzedawał, ponieważ UHD zrobiło swoje. Bo na cóż brać odtwarzacz 4k za ok 300-400$, skoro za mniej ma się konsolę, która wspiera format, czego konkurencja nie robi.

Casual gamer i casual sprzedawca ;). Faktycznie pisałem o bardziej świadomym konsumencie. UHD jakimś argumentem jest, choć też zależy - według mnie rynek jest jeszcze za młody na to, plus nie wiem, czy 4k nie jest tylko chwilowym przystankiem. Mam wrażenie, że przejście w HD było bardziej hype'owane i faktycznie miało sens. 4k to już jest mniejszy skok (a może raczej mniej istotny). Nie każdy jeszcze myśli o UHD, ale fakt faktem jest to coś czego konkurencja nie ma.

A jeżeli ktoś czuł się poniżany, bo jakaś obca osoba z sieci drwiła, że gra w 900p, a ona w 1080p w Wieśka, to te dwa tys. na specjalistę, a nie na konsole.

Sorry, ale tak działają fanboye ;P.

I już też nie rób z zielonej ekipy takich złośliwych łajz, że celowo będą wydawać dwa tysiące by odbić sobie jakieś internetowe wojenki. Szczególnie, że konkurencja twardo stoi przy swoim.

Przepraszam zapomniałem dopisać - w drugą stronę wyglądałoby to tak samo. Nie ważne czy piszemy o fanboyach Xboxa czy Playstation.

Mnie chodziło raczej o wyolbrzymianie roli eksów.

Nie jest wyolbrzymiona, przynajmniej jeśli piszemy o graczach corowych, ale głównie tacy wchodzą na fora i prowadza tu dyskusje.

Rise of the Tomb Raider to był eks. Miał status czasowego, ale zawsze.

Obecnie już nie jest a żyjemy w teraźniejszości więc...

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 671
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4315 dnia: Sierpnia 29, 2017, 14:47:07 pm »
Eks za eksem, eksa pogania.  :)

Sylvan serio, jak coś wrzucasz to weź to opisz bo na razie to nic nie udowadniasz. Jaki miesiąc? Jaki rynek? Rozumiem też, że są to dane zbiorcze (PS4+XO)? Bo jak tak to porównujesz sprzedaż multiplatform do tytułów na jeden system. Jest jednak pewna prawda - są tytuły multiplatformowe, które zawsze będą się lepiej sprzedawać, bo są dla casuali (gry sportowe oraz multi).

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4316 dnia: Sierpnia 29, 2017, 15:15:32 pm »
Uncharted: The Lost Legacy to szósty w tym roku ex na PlayStation, który wbił się na pierwsze miejsce list sprzedaży w UK, ale udawajmy, że exy się nie sprzedają, bo tak pasuje do teorii o potędze xboxa.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4317 dnia: Sierpnia 29, 2017, 15:38:46 pm »
Exy jak najbardziej napędzają sprzedaż konsol, wystarczy spojrzeć po forach ile ludzi sprzedało Xboxa na wieść o kasacji Scalebounda.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4318 dnia: Sierpnia 29, 2017, 16:22:53 pm »
Casual gamer i casual sprzedawca ;). Faktycznie pisałem o bardziej świadomym konsumencie. (....) Jest jednak pewna prawda - są tytuły multiplatformowe, które zawsze będą się lepiej sprzedawać, bo są dla casuali (gry sportowe oraz multi).

UHD jakimś argumentem jest, choć też zależy - według mnie rynek jest jeszcze za młody na to, plus nie wiem, czy 4k nie jest tylko chwilowym przystankiem. Mam wrażenie, że przejście w HD było bardziej hype'owane i faktycznie miało sens. 4k to już jest mniejszy skok (a może raczej mniej istotny). Nie każdy jeszcze myśli o UHD, ale fakt faktem jest to coś czego konkurencja nie ma.
(....)

Jestem świadomym klientem. Ty również. Dlatego już przed premierą (czasami na długo przed nią) wiemy na co warto gotówkę wydać i bardzo często również na jaką platformę dany tytuł kupić.

Takich osób jest jednak garstka. Spencer gdy widzi, że Minecraft przebił magiczną barierę stu mln. sprzedanych egzemplarzy, GTA V do tego dobija, CoD'y rozchodzą się po kilkanaście baniek, do tego dochodzą (jak wspomniałeś) tytuły sportowe, a widzi, że kapitalne NieR sprzedaje się kilkanaście/kilkadziesiąt razy gorzej, to wcale nie dziwię się, że taką politykę obiera.

A, że garstka ludzi go na jakimś forum wyklina, nie robi na nim zapewne to kompletnie wrażenia.

Poza tym nieco marginalizujesz jakość danych ofert, tylko z tytułu - łatwe, przyjemne, popularne i dla mas.

Należy pamiętać, że elektroniczna rozrywka to tylko dodatek. Oczywiście jeden mu poświęci więcej czasu, pieniędzy, inny nieco mniej, ale raczej M$ nie interesuje czy te pół tysiąca dolarów otrzymają od gracza niedzielnego, czy klasycznego hardkorowca. Zresztą z Sony jest podobnie. Takie molochy nie robią tego bo swoich konsumentów lubią, tylko dla zarobku.

Obsługa filmów 4k oczywiście nie jest najważniejsza, bo to jednak konsola, ale dobrze, że jest. U konkurencji brak.
Kompatybilność wsteczna tez jest bardzo miłym dodatkiem, ale oczywiście najważniejsze są gry. Najlepiej te aktualne.

Ja nie pluję jadem w stronę Sony. Zasadniczo, to kupuję większość wydawanych eksów, ale tez potrafię spojrzeć obiektywnie. A wygląda to następująco. GTS zapewne dostanie z liścia od najnowszej Motosport i dopiero w 2k18 Sony da łupnia kilkoma pozycjami. Do tego czasu wyjdzie kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt fantastycznych gier i jeżeli ktoś będzie miał One X otrzyma ich najlepszą wersję.








POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4319 dnia: Sierpnia 29, 2017, 16:55:40 pm »
Tak wygląda lista najlepiej sprzedających się gier w USA od początku roku do lipca włącznie:

Cytuj
Best selling games of 2017 through July:

    Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
    The Legend of Zelda: Breath of the Wild*
    For Honor
    Grand Theft Auto V
    Horizon Zero Dawn
    Injustice 2
    Mass Effect: Andromeda
    Resident Evil 7: Biohazard
    NBA 2K17
    Call of Duty: Infinite Warfare
https://www.google.pl/search?q=game+sales+in+usa+npd+july+2017&oq=game+sales+in+usa+npd+july&gs_l=psy-ab.1.1.33i160k1l2.16262.19893.0.21637.5.5.0.0.0.0.145.708.0j5.5.0....0...1.1.64.psy-ab..0.5.703...33i21k1.UZbe7CNIgMc

Na liście znalazły się tylko dwa exy. Mimo to exy są często właśnie tym, co skłania ludzi do wybrania danej konsoli. Wystarczy popatrzeć na świetną sprzedaż Switcha, w którego przypadku gry multiplatformowe (poza indykami) praktycznie nie istnieją.

Poza tym nie zapominajmy, że XB1X będzie zarówno najmocniejszą konsolą na rynku, jak i najdroższą.