Autor Wątek: Xbox One - Temat główny  (Przeczytany 441094 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 671
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4400 dnia: Listopada 07, 2017, 10:22:27 am »
A ja tak siedzę i próbuje się przekonać, że warto iść po ten pre-order do sklepu. I jakoś przekonać się nie mogę, choć fan techa we mnie wciąż próbuje. Żeby przekonywać się, że nowa konsola jest mu potrzebna - coś poszło nie tak....

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4401 dnia: Listopada 07, 2017, 10:37:03 am »
Ciężko znaleźć konkretny powód do zakupu moim zdaniem.

Na pewno nie dla exów bo to raptem 3 gry na krzyż które mnie interesują a tak naprawdę to tylko Gearsy. A zapowiedzi jakieś są w ogóle?

Dla multiplatform może? Może tak ale czy jest sens dla nieco lepszej grafy stawiać kolejne pudło? A jak mam dobrego PC to już w ogóle nie ma sensu.

Nadmiar kasy i fapowanie do najnowszych gadżetów. Chyba tylko wtedy.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4402 dnia: Listopada 07, 2017, 10:53:49 am »
Na zielonej ostoi, tak często tu przytaczanej przez naszego konesera, pojawiają się pierwsze oznaki zawodu i anulowania preordera, najtwardsi fani wmawiają sobie że warto dla
, bo taki Godrizon zostanie połatany dopiero 15 stycznia.
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2017, 10:57:50 am wysłana przez Juras »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4403 dnia: Listopada 07, 2017, 13:06:52 pm »
Ciężko znaleźć konkretny powód do zakupu moim zdaniem.

Na pewno nie dla exów bo to raptem 3 gry na krzyż które mnie interesują a tak naprawdę to tylko Gearsy. A zapowiedzi jakieś są w ogóle?

Dla multiplatform może? Może tak ale czy jest sens dla nieco lepszej grafy stawiać kolejne pudło? A jak mam dobrego PC to już w ogóle nie ma sensu.

Nadmiar kasy i fapowanie do najnowszych gadżetów. Chyba tylko wtedy.


No zalezy to od wielu czynników. Wolę pro i ps4 bo mam tam więcej znajomych i gry Multi wolę ogrywać na konsoli sony. I w sumie tylko to, głównie społeczność mnie trzyma, bo na pewno nie te dwa exy w roku co czasem kupię.

Zobaczymy jak będzie z X, ale ogólnie konsola podoba mi się bardziej od pro i sprawia wrażenie bardziej dopracowanej i przemyślanej.

W sklepach już jest


Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4404 dnia: Listopada 07, 2017, 13:18:03 pm »
Gdyby to był Windows 10 to bym brał.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4405 dnia: Listopada 07, 2017, 14:46:57 pm »
Nie róbcie z tego tematu wojenek konsolowych.

Niech każdy gra sobie na czym tam chce. Jedno jest pewne od czasu ogromnego zawodu jakim jest GTS (7/10 dla króla szczegółów i F1 gier wyścigowych), kolejny wart uwagi eks to GoW, na którego poczekamy.
O The Last of Us II nawet nie wspominam. Teraz gracze grają w Shadow of War, CoD WW II, nowego Asasyna, a one najlepiej na X wyglądają.

Niebawem Battlefron II i kolejne pozycje i sytuacja się powtórzy. No, ale jak ktoś kupił konsolę by dostać 4 tytuły na wyłączność w roku z czego część to coś w okolicy sumiennego 8/10, jego sprawa.

Ludzie tak kraczą o tych eksach, a później okazuje się na forumku, że więcej użytkowników przeszło niespecjalne FF XV, który jest multiplatformą, niż wybitne Nioh/Nier.

Już nie wspominając o przezabawnej sytuacji, gdzie Sony chwali się najlepiej sprzedającymi się grami na PS4 w ostatnich miesiacach:

FIFA 18
Destiny 2
Star Wars Battlefront
Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
Grand Theft Auto V
Final Fantasy IX
EA Sports UFC 2
Rocket League
Uncharted: The Lost Legacy
NBA 2K18
Minecraft
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
Call of Duty: Modern Warfare Remastered
Battlefield 1
Overwatch
Assassin’s Creed IV Black Flag
Pro Evolution Soccer 2018
Rayman Legends
Wolfenstein: The New Order
Battlefield 4

Gdzie praktycznie wszystko jest na maszynie konkurenci  :grin:

Nie twierdzę, że M$ jest bez wad, ale podczas gdy oni przygotowują bezpłatne łatki do kilkuletnich gier - vide Halo Trzecie, które teraz znacznie lepiej wygląda dzięki kombo 4k + 60 klatek, to klapki biją brawo, bo trzeci raz za SotC zapłacą - jedyne 160 zł.

Już nie wspominając o bece, że na tegorocznym E Trzy zaprezentowali praktycznie to samo co rok temu (Kratos, Spajdet, Detroid i DG), a ludzie bili brawo ile wspaniałych gie. Żal będzie jak w 2018 cześć z tych gier znowu pokażą na targach  :hahaha:

M$ jest jakie jest, ale pokazało taką FM7, wypuściło kilka miesięcy później i rozgromiło GTS produkowane latami.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4406 dnia: Listopada 07, 2017, 14:59:00 pm »
A trzeciego crapdowna na ilu targach już pokazywali?

I naprawdę nie ma to jak porównywać robione od podstaw kolosy (poziom oprawy podobnie jak całej reszty nieosiągalny dla żadnego z developerów m$) z łatką do krasnali ogrodowych :lol:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4407 dnia: Listopada 07, 2017, 15:06:19 pm »
(....)
I naprawdę nie ma to jak porównywać robione od podstaw kolosy (poziom oprawy podobnie jak całej reszty nieosiągalny dla żadnego z developerów m$) z łatką do krasnali ogrodowych :lol:

Nom, już The Last Guardian i GTS pokazało jakie to molochy od strony wizualnej. Kolos bez kapani i deszczu, który na 100% miał być, cały Iras  :lol:



Tak poza tym krucho było z Xbox One X w Euro RTV AGD, zatem wybrałem się do Saturna. Zostało osiem sztuk, a reszta nakładu wyprzedana. W sklepie byłem o 10:44, a otworzyli go o dziesiątej.
Aż dziwne, że gracze tak ochoczo kupują tak kosztowną kosolę bez eksów i (podobno) bez gier.  :roll:

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 671
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4408 dnia: Listopada 07, 2017, 15:10:50 pm »
Nie róbcie z tego tematu wojenek konsolowych.

Ekhem, przeczysz sam sobie, bo właśnie dorzucasz oliwy do ognia i to w kilku kwestiach...

kolejny wart uwagi eks to GoW, na którego poczekamy.
O The Last of Us II nawet nie wspominam.

Spoko, ale tych ex'ów ja przynajmniej mogę wymienić więcej, a to tylko te o których wiadomo. Na X'a chwilowo nic.

Teraz gracze grają w Shadow of War, CoD WW II, nowego Asasyna, a one najlepiej na X wyglądają.

No niby tak i to powinien być właśnie to czym nowy X wygrywa. Na razie jednak różnice są raczej małe. Różnica prawie dwóch teraflopów i dodatkowe 4 GB RAM niestety nie jest zbytnio widoczna. Zwłaszcza jeśli nie masz TV 4k. I niestety nie ma gwarancji, że coś się tu zmieni za jakiś czas.

Ludzie tak kraczą o tych eksach, a później okazuje się na forumku, że więcej użytkowników przeszło niespecjalne FF XV, który jest multiplatformą, niż wybitne Nioh/Nier.

Już kiedyś pisałem Tobie, że fatalnie dobrane przykłady. To już lepiej porównaj to do Horizona.

Nie twierdzę, że M$ jest bez wad, ale podczas gdy oni przygotowują bezpłatne łatki do kilkuletnich gier - vide Halo Trzecie, które teraz znacznie lepiej wygląda dzięki kombo 4k + 60 klatek, to klapki biją brawo, bo trzeci raz za SotC zapłacą - jedyne 160 zł.

Wow, normalnie remake pełną gębą i to za darmo... Zaraz... nie remake tylko patch 4k i 60 fps'ów... i do tego MS robi remaki za kasę (Halo 1, 2, Gearsy 1)... Ta...

Już nie wspominając o bece, że na tegorocznym E Trzy zaprezentowali praktycznie to samo co rok temu (Kratos, Spajdet, Detroid i DG), a ludzie bili brawo ile wspaniałych gie. Żal będzie jak w 2018 cześć z tych gier znowu pokażą na targach  :hahaha:

Ach tak, a MS pokazał... no właśnie co, poza Forzą, którą pokazują co rok...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4409 dnia: Listopada 07, 2017, 15:18:14 pm »
Nom, już The Last Guardian i GTS pokazało jakie to molochy od strony wizualnej. Kolos bez kapani i deszczu, który na 100% miał być, cały Iras  :lol:

TLG tworzone jeszcze na PS3, GTS bezdyskusyjnie najładniejsze wyścigi dostępne na rynku. Cały Sylvan, obłędny rycerz xboxa - wiadro na łeb i przed siebie.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4410 dnia: Listopada 07, 2017, 15:39:25 pm »
Zielarz, czytam uważnie twoje posty. W wielu przypadkach przyznaję rację, są też kwestię, w których się nie zgadzamy. Niemniej szanuję, bo przynajmniej, choć psioczysz, to masz ten sprzęt, a i twe wypowiedzi cechuje nienaganna kultura.

Szermierkę słowną można tak w nieskończoność prowadzić, ale będzie to jałowy spór.

Jasne, M$ też wypuszcza reedycje, ale znacznie rzadziej. Przyznasz też, że kompatybilność wsteczna, to zawsze plus.

Z SotC nie jest jednak tak do końca. Wresja na PS Trzecie była lekko poprawiona, a Kazimierze zgarnęli, prawda.  ;)

Teraz tworzą grę od podstaw, ale znowu nie jest to nowość, tylko kotlet (a, to że smaczny, inna sprawa).

Bo widzisz, później się okazuje, że Sony sypie eksami, a M$ jst przy nich taki skromny.

Ja kupuję większość tych gier. Wiem zatem co i jak (nie to co tamci - neogaf i szukamy co tam ciekawego).

Wipeout - super i piękny. Yakuza i Krasz to samo. Ale to już było. Powiedz, o ile wiesz, ile osób z GO zaliczyło Personę Piątą, taki przecież potężny eks , prawie 94% na MC.
To już w nowego Wolfa, który niedawno miał premierę gra więcej osób z forumka.

Jak już wspomniałem, nie ma co tych eksów wyolbrzymiać. A jak już, to można mieć X do najlepiej wyglądających multi, a jak ktoś koniecznie tego GoW chce ograć, kupi sobie PS4 za osiemset zł.
Bez niego przeżyje.

Co do różnic w oprawie wypowiem się, jak już protestuje nowy sprzęt. Osoby, które to już jakiś czas robią (czy to redaktorzy z Polski, czy też z z zagranicy) twierdzą, że ta jest spora.

Jednak jak życie uczy pasjonaci klęczenia przed obozem Sony widzieli różnicę pomiędzy 1080p a 900p, a teraz 4k w stosunku do 1440 już nie robi żadnej.

Najlepiej podsumowują to wszelakie komentarze. Posłuchaj recenzji Xbox One X i opinii na YouTube.

quaz, który nie ukrywa, że woli PS4 był zawsze fajny i mądrze pisał. teraz twierdzi, że X spisuje się znakomicie "M$ cię kupiło, sprzedałeś się za konsole".

To samo z innymi. Wrzawa i płacz zupełnie jak podczas ocen Zeldy i nowego Mariana.

Mnie tam wojenki nie bawią. Mam PS4, Pro, One (XS), Słicza i PCMR. Nie ukrywam, że ponad 4 tyg. na PS4 nie grałem. Nie, że mi nie odpowiada ten sprzęt, uważam, że to kawał znakomitej konsoli mającej świetne gry.

Nie dam sobie jednak wmówić, że One jest lichy. Jesteś inteligentnym facetem i nie plujesz jadem jak tamci. Powiedz, czemu One X tak dobrze się sprzedaje, jest tak rozchwytywany.

No ok, ja nie oczekuję, że jakiś Iras uda się do sklepu po swój egzemplarz, ale na takim PPE od południa co rusz pojawiają się nowi nabywcy. Ja ledwo co załapałem się na swój egzemplarz w Euro było wszytjko wyprzedane, a w Saturnie uratowało mnie to, że o dziewiątej zadzwoniłem by mi odłożono jeden.

No przecież konsola bez gier, bez eksów, tylko pady i to jeszcze na paluszki.


Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4411 dnia: Listopada 07, 2017, 15:42:09 pm »


Mnie tam wojenki nie bawią. ... PCMR. ...

Gdyby ktoś próbował tracić czas. Nie dziękujcie. :)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 671
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4412 dnia: Listopada 07, 2017, 16:20:43 pm »
Jasne, M$ też wypuszcza reedycje, ale znacznie rzadziej. Przyznasz też, że kompatybilność wsteczna, to zawsze plus.

No bo eksów mają mniej  :troll: .

A tak na serio oni mają wsteczną kompatybilność (tak to plus), to i potrzeba jest mniejsza. Plus MS nie interesuje to. Po prostu. Sony nie ma, więc robi remake'i i szczerze, za dobry remake (jak np. Ratchet, Crash i pewnie SotC mogę zapłacić te 160 zł). Tym bardziej, że tendencja jest jeden-dwa na rok.

Z SotC nie jest jednak tak do końca. Wresja na PS Trzecie była lekko poprawiona, a Kazimierze zgarnęli, prawda.  ;)

Spoko, wydawało mi się, że piszemy o PS4. Nie wnikam w to ile pracy przy tym mieli, w końcu konsole Sony do czasu PS3 włącznie to były w pełni customy, Xboxy już mniej.

Bo widzisz, później się okazuje, że Sony sypie eksami, a M$ jst przy nich taki skromny.

Pisząc o eksach nawet nie liczyłem remak'ów, pomijając je Sony wciąż ma dużo eksów. A ma je bo ma do tego studia, w które inwestuje. MS nie robi tego. Teraz dopiero zaczęli o tym śpiewać, ale coś czuję, że chodzi o indyki, a nie AAA.

Powiedz, o ile wiesz, ile osób z GO zaliczyło Personę Piątą, taki przecież potężny eks , prawie 94% na MC.

Nie wiem, czy to jest w ogóle potężny eks. Ja bym to wrzucił do jednego worka z Nioh i Nier - tytuły dla węższego grona. Tym bardziej, jeśli porównujesz to do gier mainstreamowych. W takim razie z takich eks'ów to Horizon, Uncharted, GTS.

Jak już wspomniałem, nie ma co tych eksów wyolbrzymiać. A jak już, to można mieć X do najlepiej wyglądających multi, a jak ktoś koniecznie tego GoW chce ograć, kupi sobie PS4 za osiemset zł.
Bez niego przeżyje.

Kilka czy nie, robi różnicę, tym bardziej, że przy takim Horizonie spędziło się te 60+ h. A sytuacja nie do końca wygląda tak jak piszesz, bo wystarczy mieć PS4 Pro i już w ogóle nie ma problemu (jeśli nie zobaczysz porównania to nawet nie będziesz wiedział, że te gry na X'a wyglądają nieco lepiej - to jest problem). Bez niego przeżyje.

Co do różnic w oprawie wypowiem się, jak już protestuje nowy sprzęt. Osoby, które to już jakiś czas robią (czy to redaktorzy z Polski, czy też z z zagranicy) twierdzą, że ta jest spora.

Widzisz, a ja widziałem takie, gdzie piszą, że jest tylko nieco lepiej. Ba, patrząc na porównania widać znikome różnice i tego właśnie się spodziewałem. Nie są warte tej mocy. To jak sytuacja z PS4 i X1 (tyle tylko, że przy rozdzielczościach powyżej full HD ma to mniejsze znaczenie). MS może starać się umniejszać 4k generowanego przez Pro, ale fakt jest taki, że wygląda ono dobrze. Ba, jak zrobione jest właściwe, ciężko odróżnić je od natywnego 4k, zwłaszcza, jeśli nie masz obok porównania.

Powiedz, czemu One X tak dobrze się sprzedaje, jest tak rozchwytyw

Nie znam dokładnych statystyk, ale wszystko jest kwestią perspektywy. W Polsce ilość X'ów na start jest chyba mniejsza niż X1 na starcie. Z tego co pamiętam sklepy dostają pojedyncze sztuki (duże sieci pewnie lepiej, ale jednak) więc nic dziwnego, iż się sprzedaje. Nie świadczy to o popularności sprzętu. O tym możemy pogadać za kilka miesięcy.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4413 dnia: Listopada 07, 2017, 17:49:09 pm »
To żeby wszystkich pogodzić:
https://www.wsj.com/articles/microsoft-hopes-for-videogame-turnaround-with-xbox-one-x-1509976801

Ten fragment rządzi:
In an interview, Mr. Spencer said his new role is designed, in part, to give him more latitude to reach gamers on any device, rather than using “gaming to make Windows more successful.”

That means, one day, more Microsoft first-party games could appear on other platforms, he said, such as Apple Inc.’s iPhones or perhaps even Sony Corp.’s PlayStation 4, as its building game “Minecraft” does.

:D
Gears of War 5 oraz Forza Horizon 4 na PS4 potwierdzone. :D
Najpierw wszystkie exy na komputerach, a teraz jeszcze na PS4 i może NS. Hahaha.
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2017, 17:50:46 pm wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4414 dnia: Listopada 07, 2017, 18:09:59 pm »
... neogafie, ..., a to forum wybitnie proxboxowe - przynajmniej przed rozpadem.
Nie wiem w które czasoprzestrzeni przeglądałeś zatem to forum, ale mocno odbiega od naszej rzeczywistej.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4415 dnia: Listopada 07, 2017, 18:16:57 pm »
... neogafie, ..., a to forum wybitnie proxboxowe - przynajmniej przed rozpadem.
Nie wiem w które czasoprzestrzeni przeglądałeś zatem to forum, ale mocno odbiega od naszej rzeczywistej.
W tej, w której grałeś w Dragons Dogmę, więc mogłeś nie zauważyć.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4416 dnia: Listopada 07, 2017, 23:50:17 pm »
Tak poza tym krucho było z Xbox One X w Euro RTV AGD, zatem wybrałem się do Saturna. Zostało osiem sztuk, a reszta nakładu wyprzedana. W sklepie byłem o 10:44, a otworzyli go o dziesiątej.
Aż dziwne, że gracze tak ochoczo kupują tak kosztowną kosolę bez eksów i (podobno) bez gier.  :roll:

The Reason Why The Xbox One X Is Selling Out In Japan

Cytuj
Early this morning, a sign went up in front of the Yodobashi Camera in Tokyo’s Akihabara. It read 完売 (kanbai), which means “sold out.”

Cytuj
According to Game Watch Impress, the reason is that major electronics retailers in Japan didn’t plan to offer the consoles in store on launch day. Instead, they’d only sell to customers who preordered. Thus, the Xbox One X sold out.


Intrygująco podobne historie.
:roll:
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2017, 23:56:34 pm wysłana przez Juras »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4417 dnia: Listopada 08, 2017, 08:57:51 am »



Nieźle nieźle, średnio interesowały mnie gry we wstecznej kompatybilności, bo rozdzielczość była niska, no ale teraz pewnie bym grał :)

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4418 dnia: Listopada 08, 2017, 11:43:31 am »
Ponoć bestie tak ciche, że je słychać przez słuchawki i tak jakościowe, że wytrzymują 20min.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4419 dnia: Listopada 08, 2017, 12:00:39 pm »
Pograłbym se w Gearsy, ciekawe czy w starych częściach idzie jeszcze kogoś bez problemu spotkać na serwerach.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4420 dnia: Listopada 08, 2017, 12:23:39 pm »
Pograłbym se w Gearsy, ciekawe czy w starych częściach idzie jeszcze kogoś bez problemu spotkać na serwerach.
Niedawno kupiłem 4, ale przed ograniem chętnie bym pyknął, ponownie, trylogię.
Jak będę giercował to sprawdzę. :)




Nieźle nieźle, średnio interesowały mnie gry we wstecznej kompatybilności, bo rozdzielczość była niska, no ale teraz pewnie bym grał :)
Postęp niesamowity. Oby na Xbonie dało się odpalić wszystkie gry z X360 + Xbox to byłoby pięknie.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4421 dnia: Listopada 08, 2017, 13:44:45 pm »





Kłality.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4422 dnia: Listopada 08, 2017, 15:30:45 pm »
Pograłbym se w Gearsy, ciekawe czy w starych częściach idzie jeszcze kogoś bez problemu spotkać na serwerach.
Niedawno kupiłem 4, ale przed ograniem chętnie bym pyknął, ponownie, trylogię.
Jak będę giercował to sprawdzę. :)




Nieźle nieźle, średnio interesowały mnie gry we wstecznej kompatybilności, bo rozdzielczość była niska, no ale teraz pewnie bym grał :)
Postęp niesamowity. Oby na Xbonie dało się odpalić wszystkie gry z X360 + Xbox to byłoby pięknie.


Wszystkie to pewnie ciężko, ale co ciekawe, mirrors edge ponoć wspiera nawet hdr.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4423 dnia: Listopada 08, 2017, 15:36:08 pm »
Akurat ME jest tak niezwykłą, niepowtarzalną i "kreskówkowo" zrobiona grą, że i za 20 lat będzie nadal się w to przyjemnie giercowało. Ja swoją kopię odświeżyłem 2 lata temu i grało się równie wspaniale co w okolicach premiery. Wówczas jej wystawiałem 10/10 i teraz podobnie. Jedna z tych gier, w które można grać co kilka lat i cieszyć się z każdej sekundy w tym świecie.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4424 dnia: Listopada 09, 2017, 14:10:45 pm »
Wspaniale, że tak odświeżyli te Gyrosy. Jak wiadomo M$ dba o swoich, zatem przy zakupie GoW 4 w pudełku otrzymujemy bonusowo całą trylogię. To prawie, jak z kolekcja Uncharted, tyle, że tam trzeba było zapłacić ok 4 Kazimierzy.

Siódmego przyznam szczerze nie odpakowałem nawet konsoli, ale już od wczorajszego popołudnia testuję. Dzisiaj również nieco pograłem. Za kilka dni możecie spodziewać się recenzji sprzętu.
Już teraz mogę zdradzić, że w przeciwieństwie do Pro spokojnie podczas ciszy nocnej można grać w natywnym 4k bez obawy, że obudzi się sąsiadów  :whistle:

Będąc przy tym, część z was, drodzy użytkownicy GO, zapewne pamięta, jak w listopadzie ubiegłego roku poświęciłem swój czas oraz 4tys. zł by forumek mógł zapoznać się z opisem kombo Pro + VR.
Dlaczego o tym w temacie One wspominam :roll: Otóż pojawił się zabawna wypowiedź z wiadomego obozu:

Nie wydaje wam się oczywiste, że zmienna pogoda i pora dnia na 100% będą w grze?  :lol:

Nie, nie to  :hihi:

Mianowicie:

PS4 Pro gabarytowo zbliżone jest do xb1s a nie tej kobyły, którą m$ wydał wcześniej. Dalej nawet nie czytam.

Jak rozłączyłem One S, by podłączyć X, postanowiłem zrobić porównanie ustawiając w jednej linii tył obu konsol:



Tak jak napisał, gabarytowo zbliżone są.



Wcale nie dziwię się, że Moldar jako uznany użytkownik mający sporą wiedzę oraz kilka kolnsol, nie chce swojego czasu tracić na przepychanki słowne z fanbojami.
Przezabawne jest to, że jedna osoba opisuje coś co posiada, by inni mieli obiektywny wgląd do sprawy, a druga stara się to zdanie dyskredytować sącząc Sonybojowski jak, nie mając bladego pojęcia o czym pisze, wiedzę czerpiąc z jakiś neogafów. Później się taki dziwi, że jest wytykany palcami na każdym forumku za brednie :-?

Sądzę, że w łikednd wstępnie opiszę moje wrażenia. Do miłego zatem.

na zakończenie, DF porównało kolejną pozycję na obu sprzętach. Aż dziw, że ekipa Sony, którą raziło 900p w stosunku do 1080 teraz nie dostrzega różnicy.



Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4425 dnia: Listopada 09, 2017, 14:35:39 pm »
Sylvan czy ty jesteś upośledzony?





Coś tam brzęczał Sylwuś? Coś o magnetowidzie?

Jeszcze coś ciekawego wykopiesz?

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4426 dnia: Listopada 09, 2017, 14:44:23 pm »
Nedza łamie ludzkie charaktery- nie sposob sprawic, by pusty worek stał prosto.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4427 dnia: Listopada 09, 2017, 15:00:25 pm »
te zdięcia to wiecie:

ps4:
305 x 275 x 53 = 4445375 mm3
xbone:
333 x 274 x 79 = 7208118 mm3

ps4 slim:
288 x 265 x 39 = 2976480 mm3
xbone s:
295 x 230 x 64 = 4342400 mm3

ps4 pro:
325 x 279 x 55 = 4987125 mm3
xbone x:
300 x 240 x 60 = 4320000 mm3
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2017, 15:05:12 pm wysłana przez s00s »

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4428 dnia: Listopada 09, 2017, 15:15:16 pm »
Koń jaki jest każdy widzi :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4429 dnia: Listopada 09, 2017, 15:23:27 pm »
Koń jaki jest każdy widzi :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
niekoniecznie. Zalezy czego szukasz/jakiego konia.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4430 dnia: Listopada 09, 2017, 15:40:54 pm »
Fakty są takie, że w dwóch z trzech wymiarów Pro jest mniejsze od najmniejszego z xboxów, a do tego podłączane z tyłu wtyczki praktycznie nie wychodzą poza obrys konsoli, dzięki czemu można ją dosunąć bliżej ściany i burdel w kablach na szafce pod tv jest dużo mniej widoczny.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4431 dnia: Listopada 09, 2017, 15:47:00 pm »
podłączane z tyłu wtyczki praktycznie nie wychodzą poza obrys konsoli
Wut?



Jest skos z tyłu, ale nie aż taki, żeby schować wtyczki.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4432 dnia: Listopada 09, 2017, 15:55:49 pm »
Aż dziw bierze, że Sylvan tutejszemu klaperstwu tym nosa nie utemperował.



Dla porównania konkurencja, produbel, a może probubel.  :-x

« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2017, 15:57:24 pm wysłana przez Juras »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4433 dnia: Listopada 09, 2017, 16:18:58 pm »
Jest skos z tyłu, ale nie aż taki, żeby schować wtyczki.

A o której wersji konsoli pisałem?


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4434 dnia: Listopada 09, 2017, 16:33:46 pm »
I jeszcze jak to wygląda u konkurencji:



Obstawiam, że kable sterczące za konsolą nie prezentują się zbyt atrakcyjnie.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4435 dnia: Listopada 09, 2017, 17:08:52 pm »
Fakty są takie, że w dwóch z trzech wymiarów Pro jest mniejsze od najmniejszego z xboxów.
No nie, w dwóch z trzech wymiarów Pro jest większe od S i X.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4436 dnia: Listopada 09, 2017, 17:24:19 pm »
Xbox jest szerszy i wyższy, a Pro jest tylko dłuższe. s00s poprzestawiał długość i szerokość.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4437 dnia: Listopada 09, 2017, 17:40:38 pm »
Pro jest tylko niższe z tego co widzę.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

edit: nie, zjebałem, na górnym zdjęciu XboneX jest bokiem :P

Natomiast cała bryła mniejszą powierzchnię od Pro. I jest brzydsza.
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2017, 17:46:48 pm wysłana przez Mnichu »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4438 dnia: Listopada 09, 2017, 18:00:24 pm »
Fajny kocyk.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4439 dnia: Listopada 09, 2017, 18:09:06 pm »
No fajny, w sumie mógłbym taki mieć.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu