Autor Wątek: Xbox One - Temat główny  (Przeczytany 439298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4480 dnia: Listopada 22, 2017, 19:15:11 pm »
Cytuj
chińska firma  Zhejiang Geely Holding Group (właściciel Volvo) przejeła amerykańską firmę Terrafugia. Amerykanie zapowiadają swój pierwszy latający samochód na rok 2019. Cztery lata później ma się pojawić ich pierwszy latający samochód pionowego startu TF-X.
moze to nie M$ ale też coś.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4481 dnia: Listopada 22, 2017, 21:27:07 pm »
Lesiu masz xbox one?
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4482 dnia: Listopada 23, 2017, 01:19:44 am »
Lesiu masz xbox one?
Lesiu to ostatnio pewna kolezanka do mnie mówiła oblizując jajka obok Johna, prosbe jakąś wtedy miała :roll:
Teraz zastanawiam sie co ona tam chciała -_-
Odpowiadając na pytanie o zydboxa - nie obrazaj mnie, to ze popijam browarka nie znaczy, ze sie zeszmaciłem. 

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4483 dnia: Listopada 23, 2017, 09:37:17 am »
czyli dalej tkwisz w ciemności.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4484 dnia: Grudnia 04, 2017, 17:19:26 pm »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4485 dnia: Grudnia 07, 2017, 14:17:38 pm »
No dobrze. Jako, że spędziłem z najnowszą maszyną od M$ odpowiednio dużo czasu, to wypada przedstawić swoją opinię. Wiadomo, kto miał kupić, ten kupił. Niebieskich i tak się nie przekona, ale być może jest ktoś, kto się jeszcze waha i ten tekst w jakimś stopniu go nakieruje.

Zacznę od wyglądu konsoli. Tutaj sprawa jest mocno subiektywna. Przyznam, że mam z X podobnie jak z Pro rok temu, czyli na materiałach prasowych jakoś wybitnie mnie wizualnie nie zachwyciła, ale już po wyjęciu z pudełka na żywo prezentuje się znakomicie. Jest nieduża, ciężka i generalnie cieszy oczy. Trochę szkoda, że nie kontynuowano znanej z S bieli, ale sądzę, że gigant z Redmond nie chciał wprowadzać większego zamętu wśród mniej obeznanych klientów - One, biały One S, biały One X. Nie wątpię, iż w przyszłości inne wersje kolorystyczne powstaną.

Zapewne wielu z was widziało podobne porównanie modeli One w sieci, ale na forumku chyba nie było wrzucane, zatem pozwolę sobie swoje egzemplarze tu przedstawić.



One X jest zbliżony gabarytowo do Ski, choć przez swoja konstrukcję wydaje się wizualnie nieco mniejszy. Objętościowo za to sporo brakuje mu do bazowego modelu One.
Jest to jednak najcięższy przedstawiciel rodziny One, bowiem waży 3686 gr. Dla porównania One S 2904 gr, a pierwszy One 3536 gr. PS4 2804 gr, Pro 3244 gr, więc Xbox One X jest najcięższa konsolą bieżącej generacji.

Jako, że gro osób posiada Pro, tutaj jeszcze porównanie do sprzętu Sony.



Jak widać X jest wyraźnie mniejszy.

Olbrzymia zaletą konsoli Xbox One X jest również kultura pracy. Jak już kiedyś wspominałem PS4 mam od premiery i przyzwyczaiłem się do jej głośnego działania. Gdy zagościł u mnie pierwszy One byłem wręcz zdumiony, jak cicho (niemal, że bezgłośnie) pracuje ten sprzęt. Pro zawitało jako kolejna konsolą i tutaj nie raz się zastanawiałem czy powinienem ją późną porą włączyć, by ciszy nocnej nie zakłócać.
One X jest potężniejszy, znacznie więcej gier w 4k oferuje. Na domiar złego jeden z recenzentów przed opadnięciem embargo napisał, że konsola go głośno woła do grania i to boli.
Nic z tych rzeczy. Xbox One X działa niezwykle cicho. Jest znacznie cichsza od PS4 (o Pro nie wspominając). Spokojnie można ją w tej materii w jednym rzędzie z One (S) postawić. Brawa dla M$.



Kontroler jak zwykle spisuje się kapitalnie. Jest wygodny, działa bez zarzutu. M$ przyzwyczaił graczy, że jeżeli chodzi o pady, to nie mają sobie równych na tej generacji. Bardzo dobrze znana i lubiana forma. Bliźniacza z tym co One S zaoferował. Jeżeli ktoś chce kupić drugi kontroler, to warto wybrać wersję elite, ponieważ to pad padów.

Dane najlepiej przesłać na dysk zewnętrzy, następnie je zgrać na X. Świetnie, że niektórzy twórcy umożliwili ściąganie tekstur 4k nieco wcześniej, ponieważ można było się cieszyć najwyższą jakością zaraz po odpaleniu gier.

Konsola była testowana na 4 różnych telewizorach. B6 czyli topowy OLED z 2016r, CX700 od Panasa (najlepszy stosunek jakość - cena z 2015r.), KS7000 firmy Samsung (tuż obok DX700 bodaj najlepszy stosunek jakości do ceny w 20016) oraz na kilkuletnim Sharp Aquos Quattron. Jak widać mamy tu do czynienie z różnymi półkami cenowymi, a nawet z zastosowaniem różnych technologii wyświetlania obrazu.
Generalnie nawet na tv fHD bez HDR widać różnicę względem poprzedniego modelu, ale oczywiście by wykorzystać w pełnił potencjał One X najlepiej zaaplikować kombo 4k + HDR.
Rzecz jasna, jeżeli ktoś posiada 4k bez HDR, bądź rozpiętość tonalna jest na średnim poziomie, nie musi z miejsca porzucać swojego modelu i celować w raty 0% by flagowca kupić.
Należy pamiętać, że nie każda gra go oferuje, nie jest też tak zawsze robi piorunujące wrażenie, choć oczywiście jest całkiem sporo tytułów, gdzie różnica to niemal dzień i noc, a czy warte jest to dodatkowych kilku tys. to już niech każdy sam sobie odpowie.

Na wstępie powiem, że różnica pomiędzy grami z One(S), a One(X), jest w wielu przypadkach ogromna. Jest znacznie większa niż podczas skoku między PS4, a Pro. Gdy przyrównamy gry multi z Pro i X, też widać wyraźnie różnicę na korzyść tego drugiego.



Podobnie jak w 2016r. przy Pro, tak i tutaj sprawdziłem kilka starszych, jak i nowszych pozycji. Do tego doszły niewidoczne na zdjęciu takie pozycje, jak nowy Wolf, Cuphead, Wiedźmin III, PoE.

Na pierwszy ogień poszło Path of the Exile, a to dlatego, że w ostatnich tygodniach, przed zakupem One X poświęciłem jej ponad 40 godzin. grając niemal co dzień, zatem grę znam doskonale.
Różnica jest dostrzegalna już w pierwszych sekundach i można ją określić jednym słowem - przepaść. PoE już na One wyglądało (bardzo) dobrze, niestety by zachować 60 klatek rozdzielczość dynamicznie się zmieniała na naszych oczach puszczając oko w kierunku 900p a nawet niżej. Nie psuło to rzecz jasna kapitalnej zabawy, ale była rysą na tej świetnej grze.
Teraz całość wygląda niesamowicie. Detale na zbrojach, szczegóły przedstawionego świata. Niesamowita sprawa.

Kolejna grą, którą testowałem była Forza Motorsport 7.W nią grałem na przemian z PoE, poświęcając na karierę ponad 44 godziny, zatem każdy jej element świetnie znam. Resztę wyścigów pozostawiłem na premierę bestii i do był znakomity ruch. FM7 już na One (S) prezentuje się kapitalnie, ale w wersji na X wręcz błyszczy, a kolosalną różnicę idzie dostrzec zanim rozpoczniemy wyścig (samochody).
Cudownie się całość prezentuje. O ile jeszcze kilka tygodni temu można było się sprzeczać GTS (bo piękne samochody, wspaniała gra światła, ale skromne tło), czy FM7 (bo wszytko na bardzo wysokim poziomie), tak teraz nie ma wątpliwości, że FM7 jest przynajmniej jedno okrążenie przed konkurencją i obok Godrizon III to najlepiej prezentujące się wyścigi.

Niesamowicie również zyskała Lara. Akurat TR to obok GoW, Ori, Sunset, FM6 oraz Ryse, to moja pierwsza gra na One. Ograłem ją również na PCMR oraz Pro, zatem mam znakomite porównanie.
Jeżeli chodzi o wersje konsolową, to zdecydowanie najpiękniejsza z nich.

Nieprawdopodobny skok zaliczyły również Gearsy 4. Obraz jest ostry i niesamowicie ciszy oczy szczegółami.

Podobnie jest z QB. Tutaj nie udało się uzyskać natywnego 4k, ale różnica pomiędzy zwykłym One, to niebo, a ziemia.

Szkoda tylko, że znakomite Killer Instinct doczekało się łatki pierwszego mordobicia 4k na konsolach, ale już łatki z teksturami niekoniecznie. Choć gra jest tak niesamowicie efektowna i szybka, że raczej grający nie nacieszyłby się z tego za często. Niemniej 4k robi tu przysłowiową robotę.

Dla kogo zatem jest Xbox One X - zdecydowanie dla gracza konsolowego, który ceni sobie najwyższą jakość w grach. Jeżeli ktoś posiada One(S), gra okazjonalnie, czy nawet często, ale nie widzi potrzeby zmieniania konsoli, bądź nie może sobie na to pozwolić, to i tak One(S) zapewni mu ogrom znakomitych gier i świetnie spędzonego czasu. Jeżeli ktoś posiada 4k tv, wydanie dwóch tys. na nową zabawkę nie jest problemem, poczuje ogromną różnice względem poprzedniego modelu. A co z tymi, którzy PS4(Pro) posiadają.... No cóż, sam mam w domu PS4, jak i PS4 Pro, a Xbox One X kupiłem w dniu premiery.
Pierwszy raz od niemal 4 lat przez dwa miesiące nie włączyłem konsoli Sony, znakomicie bawiąc się z One(S), a teraz z wersją X. W samym tylko listopadzie ukazało się kilka znakomitych gier i każda z nich prezentuje się najlepiej na X, ale jak ktoś chce czekać kilka(nascie) miesięcy, bo eks jego sprawa. I tak wiadomo, że najczęściej gra się w tytuły wieloplatformowe, a z jakością blachy większości graczy jest powszechnie znana. Zatem po tych 4 tygodniach nie sposób nie stwierdzić, że Xbox One X to kawał kapitalnego sprzętu do grania.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4486 dnia: Grudnia 07, 2017, 14:27:29 pm »
Kontroler jak zwykle spisuje się kapitalnie. Jest wygodny, działa bez zarzutu. M$ przyzwyczaił graczy, że jeżeli chodzi o pady, to nie mają sobie równych na tej generacji. Bardzo dobrze znana i lubiana forma. Bliźniacza z tym co One S zaoferował. Jeżeli ktoś chce kupić drugi kontroler, to warto wybrać wersję elite, ponieważ to pad padów.
I do tego właśnie chciałbym się odnieść. U mnie w firmie kupiono xbox one s w komplecie z dwoma padami. Po jakimś miesiącu czy mniej jeden zaczął szwankować. Dokupiono więc wersję Elite właśnie. Całkiem wygodne i bajeranckie i sprawia dobre wrażenie. Szkoda tylko, że po kolejnym miesiącu szwankują w ten czy inny sposób już wszystkie 3 pady, na gałkach od elite już są wytarcia i ogólnie pady sprawiają wrażenie, jakby miały się rozlecieć. Ja wiem, że to zabawka w firmie, gra duzo wiecej ludzi i duzo czesciej niz w domu, ale pad za chyba 500zl nie wytrzymuje w dobrej formie miesiąca? Coś tutaj jest mocno nie tak.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4487 dnia: Grudnia 07, 2017, 14:38:46 pm »
Czasem jak kumple do mnie przychodzą to jestem przerażony jak używają moich padów :/  w ch** siły wkładają grając w fife. Jak jestem czasem u nich, to ich pady wyglądają jak gówno. Więc imo po prostu ludzie grać nie potrafią.


Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4488 dnia: Grudnia 07, 2017, 15:18:31 pm »
To ja moze napisze streszczenie posta sylwanowego:
pleple
<zdjecie>
ple
<zjecie>
pleple
<zdjecie>
plepleple
<zdjecie>
plepleple
ple
plepleple
pleple
ple
koniec

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4489 dnia: Grudnia 07, 2017, 18:09:03 pm »
Kontroler jak zwykle spisuje się kapitalnie. Jest wygodny, działa bez zarzutu. M$ przyzwyczaił graczy, że jeżeli chodzi o pady, to nie mają sobie równych na tej generacji. Bardzo dobrze znana i lubiana forma. Bliźniacza z tym co One S zaoferował. Jeżeli ktoś chce kupić drugi kontroler, to warto wybrać wersję elite, ponieważ to pad padów.
I do tego właśnie chciałbym się odnieść. U mnie w firmie kupiono xbox one s w komplecie z dwoma padami. Po jakimś miesiącu czy mniej jeden zaczął szwankować. Dokupiono więc wersję Elite właśnie. Całkiem wygodne i bajeranckie i sprawia dobre wrażenie. Szkoda tylko, że po kolejnym miesiącu szwankują w ten czy inny sposób już wszystkie 3 pady, na gałkach od elite już są wytarcia i ogólnie pady sprawiają wrażenie, jakby miały się rozlecieć. Ja wiem, że to zabawka w firmie, gra duzo wiecej ludzi i duzo czesciej niz w domu, ale pad za chyba 500zl nie wytrzymuje w dobrej formie miesiąca? Coś tutaj jest mocno nie tak.

Żywotność pada elite nawet sam microsoft ocenił na 3 miesiące, dając jedynie taką gwarancję.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4490 dnia: Grudnia 07, 2017, 20:50:35 pm »
To ja moze napisze streszczenie posta sylwanowego:
pleple
<zdjecie>
ple
<zjecie>
pleple
<zdjecie>
plepleple
<zdjecie>
plepleple
ple
plepleple
pleple
ple
koniec
Sylwan ma problem usilnego przypodobania się ludziom. Chłopina myśli, że znajdzie tu kolegów.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4491 dnia: Grudnia 07, 2017, 21:45:36 pm »
To ja moze napisze streszczenie posta sylwanowego:
pleple
<zdjecie>
ple
<zjecie>
pleple
<zdjecie>
plepleple
<zdjecie>
plepleple
ple
plepleple
pleple
ple
koniec
Sylwan ma problem usilnego przypodobania się ludziom. Chłopina myśli, że znajdzie tu kolegów.
chyba nie wiesz ale on ma tu wiecej kolegów niż ja i ty razem wzieci.  :naughty:

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4492 dnia: Grudnia 08, 2017, 09:36:46 am »

Wybacz Sylvan, że wykastrowałem twój tekst i zdjęcia, ale jedno mnie najbardziej w tym zaciekawiło.
Zacznę od tego, że mam/miałem wszystkie konsole stacjonarne jakie wyszły w przeciągu ostatnich 20 lat (poza niektórymi od N) więc mam prawo do krytyki. :D
Spójrzcie uważnie na to wymowne zdjęcie. Idąc od góry z małymi przerwami Forza, Halo, Gearsy. Forza, Gearsy, Forza, Halo, Halo, Forza. Biblioteka "exów" od M$ na tej generacji mnie rozpierd... Żeby nie było. Nie o jakości tych gier piszę, a o 3 ip na krzyż, mielonych z częstotliwością godną Nintendo.

Czasem jak kumple do mnie przychodzą to jestem przerażony jak używają moich padów :/  w ch** siły wkładają grając w fife. Jak jestem czasem u nich, to ich pady wyglądają jak gówno. Więc imo po prostu ludzie grać nie potrafią.
Współczuję. Ja jestem jednostką aspołeczną tak mocno jak się tylko da - z własnej nieprzymuszonej woli - i nie wyobrażam sobie, pożyczyć komuś grę (pożyczyłem 5 razy w życiu; 2 x dostałem grę w stanie gó..., 2x o dziwo w takim samym jak pożyczyłem, a raz nawet nie dostałem wcale) albo nie daj Boże pozwolić grać na moich padach. Jak koledzy/znajomi/rodzina przychodzą, to nigdy nawet im nie pokazuję swojej kolekcji (bo zaraz ktoś by chciał coś pożyczyć), a co dopiero dotknąć padów. Mój 6 letni syn naparza ostatnio w Ratcheta na moim padzie :D, więc uznałem, że kupię mu jego własnego.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4493 dnia: Grudnia 12, 2017, 06:59:01 am »
Ale szpetne kierpce xD

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4494 dnia: Stycznia 16, 2018, 18:44:37 pm »
Kontroler jak zwykle spisuje się kapitalnie. Jest wygodny, działa bez zarzutu. M$ przyzwyczaił graczy, że jeżeli chodzi o pady, to nie mają sobie równych na tej generacji. Bardzo dobrze znana i lubiana forma. Bliźniacza z tym co One S zaoferował. Jeżeli ktoś chce kupić drugi kontroler, to warto wybrać wersję elite, ponieważ to pad padów.
I do tego właśnie chciałbym się odnieść. U mnie w firmie kupiono xbox one s w komplecie z dwoma padami. Po jakimś miesiącu czy mniej jeden zaczął szwankować. Dokupiono więc wersję Elite właśnie. Całkiem wygodne i bajeranckie i sprawia dobre wrażenie. Szkoda tylko, że po kolejnym miesiącu szwankują w ten czy inny sposób już wszystkie 3 pady, na gałkach od elite już są wytarcia i ogólnie pady sprawiają wrażenie, jakby miały się rozlecieć. Ja wiem, że to zabawka w firmie, gra duzo wiecej ludzi i duzo czesciej niz w domu, ale pad za chyba 500zl nie wytrzymuje w dobrej formie miesiąca? Coś tutaj jest mocno nie tak.

Wspominałeś już o tym. Wiesz jak to jest windo. Coś w deseń "nie moje, nie dbam". Ja przykładowo czytałem, że wielu ludziom padła (i to szybko) gruba PS Trzecia. Ja mam dwa egzemplarze tejże, zaliczyłem nań setki gier i obie działają do dziś. ;)

Mój Elite będzie obchodził w lutym drugi rok użytkowania i wygląda jak nowy. Żadnych problemów z gałkami, bądź czymkolwiek. Wiadomo - elektronika, to element losowy, ale też jak dbasz, tak masz.
Kontroler do PS4 (szczególnie ten do Pro) to świetny kawałek plastiki, ale ten od X'a jest wygodniejszy i trwalszy, a Elite to sprzęt klasę-dwie lepszy.


Wybacz Sylvan, że wykastrowałem twój tekst i zdjęcia, ale jedno mnie najbardziej w tym zaciekawiło.
Zacznę od tego, że mam/miałem wszystkie konsole stacjonarne jakie wyszły w przeciągu ostatnich 20 lat (poza niektórymi od N) więc mam prawo do krytyki. :D
Spójrzcie uważnie na to wymowne zdjęcie. Idąc od góry z małymi przerwami Forza, Halo, Gearsy. Forza, Gearsy, Forza, Halo, Halo, Forza. Biblioteka "exów" od M$ na tej generacji mnie rozpierd... Żeby nie było. Nie o jakości tych gier piszę, a o 3 ip na krzyż, mielonych z częstotliwością godną Nintendo.

To zagadnienie poruszałem już swego czasu m.in. z Zielarzem i sOOs'em.

Przypomnę, że na PS4 mam dziesiątki gier i większość tytułów na wyłączność na tę platformę, czy też w formie - ta jedyna, czy też dzieląc ją z blachą.

PS4 ma więcej eksów, są bardziej różnorodne. To fakt.

Ale w 2015 ukazuje się wybitny Bloodborne. Gra pomimo swoich problemów (szarpiąca animacja) zyskuje uznanie graczy, branży. Nawet Moja Nat twierdzi, że to najlepsze co na konsoli jest.

Cóż z tego skoro Wiedźmin III rządzi i dzieli. Rok później ukazuje się przepiękny Uncharted4 z grafika 10/10. Sama gra - rewelacja. Wiele nagród, miliony sprzedanych egzeplarzy.

Gra przegrywa z Overwatch. Zasadniczo gra bez klasycznej kampanii, nastawiona na multi, które na konsolach jest płatne.

2017r. i sytuacja się powtarza. Prześliczny Horizon sprzedał się niemal dziesięć razy gorzej niż taki Ghost Recon:-?

Jak popatrzysz na mixer na Xbox, to w bardzo dobre gry jak The Evil Within i Wolf II gra ok 40 osób. W słynne serie serie pokroju CoD/Fifa 300-400 osób, a PUBG dobija do 4 tys (!!!!) wyświetleń.

Popatrz ile osób na forumku zaliczyło wybitne Nioh/NieR, a w Battlefield1 do dzisiaj grają. A Personę Piątą, to może tu dwie-trzy osoby mają.

Poza tym połowa tych eksów to odgrzewane kotlety. Yakuza, Wipeout, Krasz, nadciągający SotC. Nie twierdzę, że to źle. Mam wiele tego typu gier vide The Last of Us, ale wiesz jak to jest.

Oglądałeś E Trzy z 2016r. Wszystkie boty Soni, że na X Halo+Forza+Gearsy, a największe oklaski na targach God of War zebrał.

lupinator

  • Gość
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4495 dnia: Stycznia 16, 2018, 18:52:09 pm »
W ogóle skoro wrócił temat padów - wczoraj windo mi uświadomił, że zmienili spust pada od Xboxa w skoku z 360 na X. Dla mnie to totalne nieporozumienie. Uwielbiałem triggery z 360 bo bardzo przypominały spust prawdziwej broni. Nie wiem po co to zmieniali :/

A rozmowa swoją drogą dotyczyła rewolweru z GTA V Online, który odblokuje się również w RDR2. Zaimplementowano tam taki motyw, że kurek odchyla się zgodnie z naciskiem, jaki gracz kładzie na trigger. Prawie na pewno to samo będzie w RDR2 i pad od 360 by się do takiego strzelania świetnie nadawał.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4496 dnia: Stycznia 16, 2018, 18:59:36 pm »
Wspominałeś już o tym. Wiesz jak to jest windo. Coś w deseń "nie moje, nie dbam". Ja przykładowo czytałem, że wielu ludziom padła (i to szybko) gruba PS Trzecia. Ja mam dwa egzemplarze tejże, zaliczyłem nań setki gier i obie działają do dziś.

Mój Elite będzie obchodził w lutym drugi rok użytkowania i wygląda jak nowy. Żadnych problemów z gałkami, bądź czymkolwiek. Wiadomo - elektronika, to element losowy, ale też jak dbasz, tak masz.
Kontroler do PS4 (szczególnie ten do Pro) to świetny kawałek plastiki, ale ten od X'a jest wygodniejszy i trwalszy, a Elite to sprzęt klasę-dwie lepszy.
Tylko ja nie czytałem a widziałem na własne oczy. I nie, nikt jakos specjalnie tych padów nie katuje. A co do Elite, to na poczatku sprawia wrazenie dwie klasy lepszego, ale bardzo szybko to wrazenie znika a jak sobie czlowiek jeszcze przypomni ile to kosztuje, to już w ogóle.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4497 dnia: Stycznia 16, 2018, 19:09:43 pm »
Elita, 600 złotych za kontroler, a potencjometry te same (i tak samo zawodne) co w zwykłym padzie - dokładnie jak myszy Razera, które używają mikroprzełączników z A4Techa za 20 złotych i po kilku miesiącach mają problem z dwuklikiem. Sprzęt dla dzieci z nadmiarem gotówki i deficytem intelektu.

lupinator

  • Gość
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4498 dnia: Stycznia 16, 2018, 19:18:06 pm »
Elita, 600 złotych za kontroler, a potencjometry te same (i tak samo zawodne) co w zwykłym padzie - dokładnie jak myszy Razera, które używają mikroprzełączników z A4Techa za 20 złotych i po kilku miesiącach mają problem z dwuklikiem. Sprzęt dla dzieci z nadmiarem gotówki i deficytem intelektu.
Żeby w kwestii płynności porównywać interaktywny film (który swoją drogą do kilkunastu klatek/s nie zwalniał) do multiplayerowej strzelanki, to naprawdę trzeba mieć burdel w głowie :lol:
Xboty zawsze miały słabość do gówna...
O co ci chodzi? Kilka dni temu dostałeś blocka za obrażanie i mimo dwóch upomnień rzucasz na ludzi obelgi jak katarynka. Dostajesz bana chłopie.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4499 dnia: Stycznia 16, 2018, 19:28:37 pm »
Tak właściwie jakim prawem sobie bany i upomnienia na forum rozdajesz? Czyżbym przeoczył temat z wyborami na moda? Bo ostatni jaki pamiętam to ten w którym wygrali Lem i Ryo.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4500 dnia: Stycznia 16, 2018, 19:36:25 pm »



Oglądałeś E Trzy z 2016r. Wszystkie boty Soni, że na X Halo+Forza+Gearsy, a największe oklaski na targach God of War zebrał.


Nie do końca. God od War zaliczył restart, jest całkowicie innym tytułem od poprzednich części, gdzie halo gearsy forza ( tutaj naciągane bo wyścigi) prezentują ciągle to samo.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4501 dnia: Stycznia 18, 2018, 10:49:35 am »
Nie do końca. God od War zaliczył restart, jest całkowicie innym tytułem od poprzednich części, gdzie halo gearsy forza ( tutaj naciągane bo wyścigi) prezentują ciągle to samo.

Poczekaj, z tego co słyszałem Gearsy mogą zaliczyć podobny zwrot, a nawet większy ;). Problem z MS jest taki, że boją się od dawna robić nowe IP i będą wpychać wszędzie te sprawdzone. Tak było z Halo Wars - to miało być nowe IP, też SF. Przyszedł MS i powiedział - fajnie, ale zróbcie z tego Halo. Gdy dev się upierał, MS postawił sprawę jasno - albo Halo RTS, albo nic. Także tak ;).

To zagadnienie poruszałem już swego czasu m.in. z Zielarzem i sOOs'em.

Przypomnę, że na PS4 mam dziesiątki gier i większość tytułów na wyłączność na tę platformę, czy też w formie - ta jedyna, czy też dzieląc ją z blachą.

PS4 ma więcej eksów, są bardziej różnorodne. To fakt.

Ale w 2015 ukazuje się wybitny Bloodborne. Gra pomimo swoich problemów (szarpiąca animacja) zyskuje uznanie graczy, branży. Nawet Moja Nat twierdzi, że to najlepsze co na konsoli jest.

Cóż z tego skoro Wiedźmin III rządzi i dzieli. Rok później ukazuje się przepiękny Uncharted4 z grafika 10/10. Sama gra - rewelacja. Wiele nagród, miliony sprzedanych egzeplarzy.

Gra przegrywa z Overwatch. Zasadniczo gra bez klasycznej kampanii, nastawiona na multi, które na konsolach jest płatne.

2017r. i sytuacja się powtarza. Prześliczny Horizon sprzedał się niemal dziesięć razy gorzej niż taki Ghost Recon.  :-?

Jak popatrzysz na mixer na Xbox, to w bardzo dobre gry jak The Evil Within i Wolf II gra ok 40 osób. W słynne serie serie pokroju CoD/Fifa 300-400 osób, a PUBG dobija do 4 tys (!!!!) wyświetleń.

Popatrz ile osób na forumku zaliczyło wybitne Nioh/NieR, a w Battlefield1 do dzisiaj grają. A Personę Piątą, to może tu dwie-trzy osoby mają.

Poza tym połowa tych eksów to odgrzewane kotlety. Yakuza, Wipeout, Krasz, nadciągający SotC. Nie twierdzę, że to źle. Mam wiele tego typu gier vide The Last of Us, ale wiesz jak to jest.

Oglądałeś E Trzy z 2016r. Wszystkie boty Soni, że na X Halo+Forza+Gearsy, a największe oklaski na targach God of War zebrał.

No przerabialiśmy, ale Ty wciąż nie widzisz luk i problemów w swoim rozumowaniu. I tu użyłeś kolejnej - porównanie Bloodborne do Wieśka mija się z celem totalnie, bo to dwie zupełnie różne gry, różni odbiorcy. BB nie jest skierowany do casuali, choć niewątpliwie jest pewnym ukłonem w stronę szerszej widowni (stąd lament o wprowadzenie trybu easy). Ma ograniczoną pulę odbiorców. Wiesiek nastawiony jest na szerokie grono i idzie za modą (wyznaczając także nowe standardy). Tu nie ma co się dziwić, że coś się sprzedaj lepiej (a do tego wychodzi jeszcze na trzy platformy, więc come on dude).

Bez ex'ów PS4 nie byłaby teraz w tym miejscu, w którym jest. Miłość graczy do marki nie dałaby jej takich wyników i takiego startu, a to rzutuje na resztę generacji. Poza tym MS nagle sam zaczął przyznawać się do błędów w swoim rozumowaniu i zaczął panicznie rozglądać się za grami na wyłączność. Także tego...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2018, 11:00:42 am wysłana przez Zielarz »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4502 dnia: Stycznia 18, 2018, 20:08:19 pm »

Gra ma dwa zadania - główny, czyli sprzedać się jak najlepiej oraz dostarczyć frajdy grającemu. Porównywanie grafiki indyka z małym budżetem z molochem za kilkaset baniek od Ubi może i mija się z celem, ale z pewnością można Krwiste z Wiesławem przyrównać.

Bo zaraz okaże się, że zawsze gdy Sony będzie od czegoś odstawało, to wina każuali, bądź wynik nieprawidłowego porównania.

Mało tego, obie gry są bardzo zbliżone. Duże produkcje AAA na ok 40 godzin, gdzie akcja przeplata się z elementami RPG. Więc szkielet bardzo zbliżony, a fakt, że Hidetaka obrał taki kurs, cóż robi to co uważa za słuszne. Dodatkowo obie gry są jednymi z najpopularniejszych na GO, wiec jak widać trafiają do podobnego grona odbiorców - obie kupiłem, windomeral i inni z tego co widzę po temacie także.

A ze sprzedażą nie jest tak do końca jak wspominasz, ponieważ w ogromnej liczbie przypadków dana gra multi sprzedaje się na samym tylko PS4 lepiej niż dany eks - vide CoD, bodaj tak z Fallout 4 i Wieśkiem też jest.

Co do tej paniki u M$ z grami na wyłączność, to też dziwne dane. Weźmy takie Cuphed (o, to też gra specyficzna, bo cholernie ciężka, w której walczy się głównie z bossami, a zdobyła uznanie branży, graczy i znakomicie dobrze się sprzedała - ponad dwie bańki w raptem kilka miesięcy). Gra odniosła sukces na Xbox oraz PC. PUBG to fenomen na skalę światową dostępny tylko na PC i One(XS).
Więc jak M$ będzie takie sukcesy odnosić na poletku tej specyficznej ekskluzywności, to śmiało. Na pewno nie nazwałbym to paniką, choć osobiście też uważam, że lepiej jakby dana gra była tylko do jednej platformy przypisana.

Wystarczy pokazać gdzie gracze mają eksy (nie pisze tu o pasjonatach siedzących na forach po kilka godzin tygodniowo) w kilku dobitnych przykładach.

Po pierwsze na tak ogromnym rynku, jakim jest rynek amerykański zarówno One S, jak i One x od momentu premiery sprzedają się lepiej niż PS4 (hej, konsola z padami, bez gier - jak to  :oops: ).

Dwa, o czym wspominałem już kiedyś, motor napędowy konsol - gry mianowicie:

Najlepiej sprzedające się gry w roku 2017 (PUBG nawet nie liczę):

1. Call of Duty: WWII
2. Destiny 2
3. NBA 2K18
4. Madden NFL 18
5. Grand Theft Auto V
6. Call of Duty: Infinite Warfare
7. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
8. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
9. NBA 2K17
10Final Fantasy XV

I na koniec najlepsze.

Sony w ubiegłym roku zorganizowało ankietę wśród posiadaczy ich sprzętu o wytypowanie najlepszych gier na PS 2017:

Pierwsze miejsce zgarnął Horizon Zero Dawn, na dwóch kolejnych Fifa i Asasyn nowy.  :shifty:

Także tego w dziedzinie miłości fanów do marki i eksów.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4503 dnia: Stycznia 18, 2018, 20:23:13 pm »
W USA sony ma raczej więcej sprzedanych konsol o kilka milionów, więc nawet u siebie Microsoft nie dał rady. Ale tylko tutaj radzi sobie jako tako, bo w Europie jest po prostu przepaść na korzyść sony. O Japonii nawet nie warto wspominać.

Główna różnica, to sony potrafi robić hype i ogarnąl się marketingowo, Microsoft nie potrafi ani hajpu robić, a marketing leży, choć jest lepiej niż kilka lat temu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2018, 20:25:41 pm wysłana przez Moldar »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4504 dnia: Stycznia 18, 2018, 21:25:24 pm »
Tak, ale M$ sami są sobie winni, ponieważ spalili się na starcie (brak używek, always on line i tego typu mało trafne pomysły). Szkoda, bo byłoby znacznie lepiej (co One S oraz One X pokazały).
Mnie tam rzecz jasna podstawowy One zachwyca, ale PS4 trzeba uczciwie przyznać bardziej zadbało o klientele.

Co do wyników, prezentują się następująco.

PlayStation 4 – 21 965 795 (49%)
Xbox One – 19 001 261 (43%)
Nintendo Switch – 3 424 797 (8%)

Natomiast dane z jednego konkretnego miesiąca prezentują się następująco:

PlayStation 4  – 1 592 077 (40%)
Xbox One – 1 530 669 (39%)
Nintendo Switch – 813 351 (21%)

Później (zapewne okres świąteczny) Xbox One X wystrzelił i w grudniu najlepiej sprzedawał się u hamburgerów Słicz, następnie One, a na trzecim miejscu PS4.

Jak na konsolę mającą wśród graczy plakietkę konsoli bez eksów, świetny wynik.

KKW to specyficzny rynek. Dane płynące z Japonii dla maszyny z Redmond są porażające, ale wiadomo tez jak to z nimi bywa. W Europie klasycznie (bo większość ludzi nie ma pojęcia czym jest futbol amerykański  :grin:).

Ja się tam cieszę, że konsoli zielonych coraz lepiej idzie. Nie jestem osobą złośliwą. Nie życzę innym źle. Jako facet zawsze staję w obronie słabszego, bo dołączyć się do atakujących, którzy są w przewadze, to żadna sztuka. Poza tym, hej, konkurencja, mocna konkurencja będzie kubłem na głowę dla Sony, a to im się przyda, bo tak czasami grają w kulki, że głowa mała.

Zresztą lubię bardzo gry wyścigowe, a Xbox One(XS) to raj dla takich osób :dance:


Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4505 dnia: Stycznia 19, 2018, 11:08:10 am »
W końcu odnosisz się do moich wypowiedzi, już myślałem, że udajesz, iż nie istnieją.

Gra ma dwa zadania - główny, czyli sprzedać się jak najlepiej oraz dostarczyć frajdy grającemu.

Oj ma znacznie więcej, a część z nich zależna jest od danej produkcji. Możemy jednak przyjąć, że główny czynnik to sprzedaż/zarobek dla firm związanych z jej produkcją. Frajda dla graczy to kolejny czynnik, ale jest od ściśle powiązany z następnymi - budowa zaplecza fanów, dobre recenzje, opinie graczy, ich zadowolenie, itd.

Porównywanie grafiki indyka z małym budżetem z molochem za kilkaset baniek od Ubi może i mija się z celem, ale z pewnością można Krwiste z Wiesławem przyrównać.

Wciąż nie rozumiesz i nie chodzi tu o grafikę tylko TARGET. Możesz stworzyć grę AAA, która będzie w określonej stylistyce, trudna, pozbawiona praktycznie cut-scen, z lore, które nie jest podane na tacy. Ewidentnie tworzysz ja dla graczy core'owych/hardcorowych/takich co to nie rzucą jej po kilku zgonach i będą ją wnikliwie analizowali. Robiąc taką grę wiesz, że jej realna sprzedaż może sięgnąć coś rzędu 1-3 mln sztuk. Bierzesz jeszcze pod uwagę fakt, że robisz to na jedną konsolę do tego 1,5 roku po jej premierze, więc liczba odbiorców jest mniejsza. Potem masz kolejne AAA, które powstaje z myślą o dużej grupie graczy. Wychodzi na wszystkie najważniejsze systemy (czyli trzy) i już dzięki temu oczekiwana sprzedaż może być ok 2 razy większa (realnie to nawet 3 bo Wiesiek to tytuł z typu tych chodliwych na PC). Do tego jest przystępna dla wszystkich, kolorowa, znacznie łatwiejsza dla marketingu. Porównywać te tytuły możesz, ale bynajmniej nie w tej kwestii co próbujesz, bo obierają one dwie zupełnie różne drogi.

Bo zaraz okaże się, że zawsze gdy Sony będzie od czegoś odstawało, to wina każuali, bądź wynik nieprawidłowego porównania.

No tak bo przecież jesteś na SonyOnly i tutaj każdy będzie robił wszystko, żeby zdyskredytować platformę innej firmy. Problem w takim rozumowaniu jest jednak taki - nawet jeśli druga strona będzie miała rację i użyje do tego argumentów i tak nie zostanie wysłuchana. Zastanów się nad tym. Ja nie piszę, że jest inaczej niż Ty uważasz i już. Staram się argumentować swoją wypowiedź, ale za każdym razem gdy to robię mam wrażenie, że tego nie rozumiesz lub co gorsza nawet nie próbujesz (czyli nie ważne co pisze bo i tak faworyzuje z drugim obozem więc nie ma to znaczenia).

Mało tego, obie gry są bardzo zbliżone. Duże produkcje AAA na ok 40 godzin, gdzie akcja przeplata się z elementami RPG. Więc szkielet bardzo zbliżony, a fakt, że Hidetaka obrał taki kurs, cóż robi to co uważa za słuszne. Dodatkowo obie gry są jednymi z najpopularniejszych na GO, wiec jak widać trafiają do podobnego grona odbiorców - obie kupiłem, windomeral i inni z tego co widzę po temacie także.

Zbliżone... no tak, obie to tytuły TPP, w obu siekasz. Oczywiście generalizuje, podobieństwa znajdziesz więcej, ale tak jest z masą gier. Czas gry (co jest już błędem bo o ile BB to faktycznie tytuł na 40h to W3 opisywany był raczej jako moloch na co najmniej 100) jest złym czynnikiem, bo jest bardzo randomowy i możesz dzięki temu porównywać wszystko - wyścigi do RPG, platformówki do strzelanek, itd. RPG już niby bardziej, choć tak naprawdę to W3 jest bliższy klasycznemu RPG niż BB. Kurs obrany przez deva to już ważne rozróżnienie, więc sam zaczynasz sobie przeczyć. A popularność na GO to sorry ale nikogo - to mała grupka graczy do tego praktycznie z jednego koszyka (core). Nic dziwnego, że gra która jest do hardcore'owców i druga, która jest do wszystkich trafia w nasze gusta.

A ze sprzedażą nie jest tak do końca jak wspominasz, ponieważ w ogromnej liczbie przypadków dana gra multi sprzedaje się na samym tylko PS4 lepiej niż dany eks - vide CoD, bodaj tak z Fallout 4 i Wieśkiem też jest.

Och no i tu w końcu zaczynasz patrzeć we właściwy sposób , bo porównujesz tytuł multiplatformowy na samej PS4 (a nie wszystkich systemach) do ex'a z PS4. I skoro już o CoD - dobre porównanie weług mnie to Uncharted 4 i CoD Infinite Warfare. Dwie gry z tego samego roku, tytuły nastawione na akcję, strzelanie, do szerokiego grona graczy. Sprzedaż według VGChartz - U4 9,76 mln i CoD 7,76 mln. I nie chodzi tu nawet o to, że ex sprzedał się lepiej, tylko, że są to tytuły o podobnym zasięgu i można je spokojnie porównywać.

Co do pozostałych tytułów - tylko do czego je porównasz? Fallout za bardzo nie ma swojego odpowiednika wśród ex'ów. Wiesiek już bardziej - Horizon. Znowu VGChartz - W3 na PS4 4,73mln do Horizon 4,19 mln (a przypominam, że jest różnica ok 2 lat, ale też dane dla Wieska mogą być aktualne). Tak czy inaczje na takiej podstawie wychodzi podobny wynik.

Weźmy tez pod uwagę dlaczego tak dużo tytułów multi sprzedaje się na PS4. Bo konsol jest dużo, większość graczy ją ma. Powiększa to rynek zbytu dla tych tytułów na PS4. Nie z każdym ex'em to działa, bo nie każdy ex to Uncharted (czyli tytuł na MASOWĄ sprzedaż).

Jeszcze co do ważności ex'ów - gdzieś ostatnio była jakaś ankieta (wiadomo jak to jest z ankietami, ale jednak to coś co można brać pod uwagę i interpretować) gdzie pytano o to, czym gracze kierują się przy zakupie konsoli. Ex'y były w pierwszej trójce odpowiedzi. To jednak świadczy o tym, że wciąż są ważne (choć pewnie nie tak jak były, ale i ich ilość jest mniejsza).

Co do tej paniki u M$ z grami na wyłączność, to też dziwne dane. Weźmy takie Cuphed (o, to też gra specyficzna, bo cholernie ciężka, w której walczy się głównie z bossami, a zdobyła uznanie branży, graczy i znakomicie dobrze się sprzedała - ponad dwie bańki w raptem kilka miesięcy). Gra odniosła sukces na Xbox oraz PC. PUBG to fenomen na skalę światową dostępny tylko na PC i One(XS).
Więc jak M$ będzie takie sukcesy odnosić na poletku tej specyficznej ekskluzywności, to śmiało. Na pewno nie nazwałbym to paniką, choć osobiście też uważam, że lepiej jakby dana gra była tylko do jednej platformy przypisana

Dajmy perspektywę tej "panice" - firma mówi, że gry na wyłączność, do tego z nastawieniem na singla ją nie interesują. Mówi, że branża przerzuca się na gry-usługi (pamiętajmy, że konkurencja robi inaczej). Mija trochę czasu, trochę hate'u i narzekania. Branża zaczyna tez trochę się dławić tym kawałkiem tortu (okazuje się, ze gry usługi mogą nie być tak wspaniałe i łatwe do wprowadzenia). Nagle MS mówi otwarcie, że ma nowe ex'y w produkcji i pracuje nad pozyskaniem następnych. Hymm... Do tego robią to trochę rozpaczliwie (to już bardziej na bazie info, które wiem).

Po pierwsze na tak ogromnym rynku, jakim jest rynek amerykański zarówno One S, jak i One x od momentu premiery sprzedają się lepiej niż PS4 (hej, konsola z padami, bez gier - jak to  :oops: ).

Premiera nowego sprzętu to zawsze duże wydarzenie (do tego w sezonie świątecznym) więc czemu się dziwisz? W tej kwestii trzeba poczekać trochę czasu i wtedy dopiero oceniać, gdy hype opadnie, a sytuacja z grami się nie zmieni. Tu jednak na korzyć MS jest fakt, że XOX jest mocniejszy niż Pro, więc ma argumenty marketingowe (w USA na pewno mają duże znaczenie). Od Pro na pewno będzie się sprzedawał lepie, ale czy od PS4, tu już takiej pewności bym nie miał.

Najlepiej sprzedające się gry w roku 2017 (PUBG nawet nie liczę):

1. Call of Duty: WWII
2. Destiny 2
3. NBA 2K18
4. Madden NFL 18
5. Grand Theft Auto V
6. Call of Duty: Infinite Warfare
7. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
8. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
9. NBA 2K17
10Final Fantasy XV

I znowu - skąd to info i czy dotyczy wszystkich platform? Bo jak tak to wracamy do początku - Ty się dziwisz, że gra, która chodzi na TRZY platformy sprzedaje się lepiej niż tytuł z jednej? Serio?!

I na koniec najlepsze.

Sony w ubiegłym roku zorganizowało ankietę wśród posiadaczy ich sprzętu o wytypowanie najlepszych gier na PS 2017:

Pierwsze miejsce zgarnął Horizon Zero Dawn, na dwóch kolejnych Fifa i Asasyn nowy.  :shifty:

Także tego w dziedzinie miłości fanów do marki i eksów.

Wow, rzeczywiście najlepsze. Największy ex Sony z 2017 roku jest w pierwszej trójce z dwiema potężnymi markami. Ba, nowe IP kontra tasiemce, które latami budowały markę. Rzeczywiście najlepsze, ale z zupełnie innej perspektywy.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4506 dnia: Stycznia 19, 2018, 11:22:39 am »


Ja się tam cieszę, że konsoli zielonych coraz lepiej idzie. Nie jestem osobą złośliwą. Nie życzę innym źle. Jako facet zawsze staję w obronie słabszego, bo dołączyć się do atakujących, którzy są w przewadze, to żadna sztuka.

Brawo Ty.
Witaj w klubie.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4507 dnia: Stycznia 19, 2018, 14:34:39 pm »
Współczuje Zielarzowi, że mu się chciało odpisywać takiego długiego posta na takie pierdololento leśnego :lol:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4508 dnia: Stycznia 20, 2018, 16:09:25 pm »
Ja sie dziwie ze to pierdolamento przeczytał. :lol:

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4509 dnia: Stycznia 21, 2018, 12:45:46 pm »
Człowiek czasem nudzi się w pracy, albo potrzebuje chwilowej odskoczni od przerzucania łopatą pixeli ;P.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4510 dnia: Stycznia 21, 2018, 13:07:28 pm »
A ja byłem święcie przekonany, że pracujesz w dziale PR i po prostu ćwiczysz lanie wody z PROFESJONALISTĄ.  :oops:

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4511 dnia: Stycznia 22, 2018, 10:44:55 am »
Myślę, że nie nadaje się na PR'owca ;).

lupinator

  • Gość
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4512 dnia: Stycznia 24, 2018, 20:55:04 pm »


Mam wrażenie, że z SoT pokazują od zapowiedzi non-stop te same ujęcia.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4513 dnia: Stycznia 25, 2018, 15:29:44 pm »
Zielarz, dziękuję za poświęcony czas i dialog na poziomie. Wypowiedź przeczytana, ale pozwolisz, że odniosę się doń w SW, bo jednak tu jest dział Xbox, a robi się z tego szermierka słowna X vs PS4.
Tak na szybko - zgodzę się, że eksy są ważne. Sam na PS4 mam większość i nawet odgrzewane kotlety mi smakują (kapitalna Omega Collection). Pierwszy Xbox One znalazł się u mnie tylko dla fantastycznej Forzy Motorsport 6. Ale nie wyolbrzymiam jakoś ich znaczenia. Choć u ludzie często się włącza "lubi się co się ma", a mnie nie interesuje na co wyjdzie dana gra, ponieważ mam każdy sprzęt do grania.

Tę ankietę (czym ludzie kierują się przy wyborze konsoli - przyp. Sylvan), też z przymrożeniem oka bym traktował. Już na sąsiednim forum, jest taki żołnierz Soni, który ciągle "Sony exy, exy, potęga, nie to co MS, hehehehe", a jak się okazało w ciągu 16 miesięcy grał tylko w Horozin Zero Dawn (i jeszcze nie skończył), a tak, to tłucze 300 godzin w Overwatch, 400 godzin w Destini II i grywa w RE4HD :)
Z takimi wiesz jak jest, bo przecież niektórzy na GO potrafią wyjaśnić dlaczego ex bez kariery i z 170 samochodami > kariera na dziesiątki godzin i +700 pojazdów.  :lol:

A co do sprzedaży, to niekoniecznie chodzi mi o całokształt, bo taka Fifa 18 w łikend (!) sprzedała się w sześciu mln egzeplarzy, z czego na samo PS4 przypadło ok 4.4 mln. (!!!!) dane z 16 listopada ur. VSG, jak chcesz. Już nie wspominając jak PUBG zmasakrował cała branżę na jedną platformę w kilka miesięcy.

Nic to, tyle tutaj, zapraszam do SW, a tu wracamy do Xbox.




 :o

M$ wykonał nieprawdopodobny ruch. W ramach Xbox Game Pass wszystkie wydawane pozycje od Microsoft Studios będą w momencie premiery trafiać do Xbox Game Pass.  :puppy-eyes:
Czyli taki growy Netflix. Coś niebywałego.


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4514 dnia: Lutego 27, 2018, 23:04:31 pm »


No tak, na jednej konsoli dwa razy ulepsza się Kolosy po 140-160zł, a M$ wrzuca darmową łatkę do kolejnych pozycji.  :roll:
Kto widział Gearsy Trzecie i pierwszego Asasyna w enhanced na Xbox One X, ten wie ile dobra to przynosi.

« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2018, 00:54:06 am wysłana przez Sylvan Wielki »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4515 dnia: Lutego 28, 2018, 06:25:40 am »


No tak, na jednej konsoli dwa razy ulepsza się Kolosy po 140-160zł, a M$ wrzuca darmową łatkę do kolejnych pozycji.  :roll:
Kto widział Gearsy Trzecie i pierwszego Asasyna w enhanced na Xbox One X, ten wie ile dobra to przynosi.




Kiepski bait, kolosy zostały przygotowane od nowa, jakby podnieśli tylko rozdzielczość, to by nie wyglądały tak dobrze.


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4516 dnia: Lutego 28, 2018, 08:15:32 am »
Mimo wszystko brawo za starania Ms. Sony jakoś nic nie ulepsza za darmo.

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4517 dnia: Lutego 28, 2018, 09:06:20 am »
Porównanie do kolosów nietrafione bo to remake  pełną gębą.
Niemniej zwykła łatka robi z gry poprzedniej generacji remastera pokroju TLOU, GOW czy nadchodzącego Burnout Paradise.
Za free....


Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4518 dnia: Lutego 28, 2018, 09:49:18 am »
No tak, na jednej konsoli dwa razy ulepsza się Kolosy po 140-160zł, a M$ wrzuca darmową łatkę do kolejnych pozycji. 
Kto widział Gearsy Trzecie i pierwszego Asasyna w enhanced na Xbox One X, ten wie ile dobra to przynosi.

Widzę że xboty już całkowicie poza kontrolo jak nie wychodzą żadne gierki to jarają się wsteczną kompatybilnością

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4519 dnia: Lutego 28, 2018, 10:16:36 am »
Generalnie taka wsteczna kompatybilność to skarb, sony raczej nie ogarnie tego za prędko przez architekturę ps3, ale nie znam się.

O ile wsteczna kompatybilność jest spoko, tak niska rozdzielczość mnie trochę odrzucała, więc takie łatki to naprawdę super sprawa.