Ankieta

Jak oceniasz generację X360/PS3/Wii w skali od 1-10?

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Autor Wątek: Top 10 generacji X360/PS3/Wii  (Przeczytany 30653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 074
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 24, 2016, 12:52:22 pm »
http://www.ppe.pl/news/47710/playstation-3-ma-10-lat-japonczycy-wybrali-najlepsza-gre-dostepna-na-ps3.html


Cytuj
1    Demon’s Souls (288)
2    The Last of Us (241)
3    Dark Souls (216)
4    Final Fantasy XIII (201)
5    Metal gear Solid 4: Guns of the Patriots (200)
6    NieR (197)
7    Valkyria Chronicles (186)
8    Tales of Vesperia (181)
9    Uncharted 2: Among Thieves (170)
10    Dragon’s Dogma: Dark Arisen (168)
11    MAG (160)
12    Grand Theft Auto V (155)
13    Resonance of Fate (146)
14    Mobile Suit Gundam: Extreme Vs. Full Boost (138)
15    The Elder Scrolls V: Skyrim (131)
16    Call of Duty: Black Ops II (120)
17    Uncharted 3: Drake’s Deception (114)
18    Journey (108)
19    Yakuza 5 (99)
20    Mainichi Issho (89)
21    Yakuza 4 (82)
22    Lost Planet (76)
23    Persona 5 (74)
24    Heavy Rain (62)
25    Battlefield 3 (58)
26    Gran Turismo 6 (57)
27    Tales of Xillia 2 (52)
28    Assassin’s Creed 2 (45)
29    Diablo III (39)
30    Resident Evil 5 (26)
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2016, 12:54:42 pm wysłana przez Kyokushinman »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 24, 2016, 13:30:10 pm »
Bardzo dobre, poza kilkoma wyjątkami może, gusta.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 10, 2016, 23:14:16 pm »
Właściwie przeszedłem wszystko, co chciałem zaliczyć na tej generacji, więc czuję się uprawomocniony, aby zapisać tu swoją dziesiątkę. Kolejność przemyślana dla pierwszej piątki, przypadkowa dla pozostałych:

1. The Last of Us - najlepsza gra poprzedniej generacji, która chwyciła mnie za gardło, ścisnęła za serce i pozwoliła przeżyć wspaniałą przygodę z dwójką niezwykle ludzkich bohaterów. Idealne połączenie skradanki i horroru, angażująca nawet w cut-scenkach, na których przeważnie ziewam.
2. Journey - piękna wyprawa, którą doceniam za kunszt wykonania i uczucia jakie potrafiła we mnie wyzwolić, nie mówiąc przy tym ani słowa. Przemyślany od początku do końca majstersztyk, zachwycający pomysłami, stroną artystyczną i unoszącą ducha muzyką. Po skończeniu gry aż mi zaparło dech. 2,5 godzinna gra, która zapada w pamięci bardziej niż niejedna "duża" produkcja.
3. Portal 2 - porywające rozwinięcie idei z pierwszej części, urzekające pomysłowością i mistrzowskim wykonaniem. Jedna z zabawniejszych gier w historii.
4. Mass Effect 1 - elementy rpg'owe (głównie ekwipunek) były dla mnie jak kula u nogi w pierwszej części tej kosmicznej epopei, ale to wstęp do uniwersum wywarł na mnie największe wrażenie, ujmując wyobraźnią i budową zachwycającego uniwersum. Element tajemnicy i zagrożenia pozostają niedoścignione dla kontynuacji, a rozmach w ostatnich kilkudziesięciu minutach gry prześciga wszystkie inne gry.
5. DmC: Devil May Cry - wznowienie serii Dantego bardzo trafiło w mój gust. Znakomity, dający kopa system walki, dynamika zabawy, pomysłowe poziomy i zwichrowana atmosfera - wszystko tu grało i tworzyło unikalną całość.

6. Uncharted 2 - moja pierwsza gra na PS3. Jarałem się, nawet gdy pierwszych kilka poziomów ogrywałem na telewizorze CRT.
7. Dead Space 2 - gęsta atmosfera, świetny system strzelania i te poziomy w stanie nieważkości!
8. GTA V - moje uczulenie na otwarte światy toleruje tylko piaskownice Rockstara. Rzadko bywa, aby twórcy danego nurtu pozostawali przez lata jego liderami, jednak Rockstarzy nadal nie mają sobie równych w tym podgatunku. Wynika to z wielu czynników (interesujące postaci, przyjemne modele jazdy, tętniące życiem środowisko), ale moim zdaniem decydującym czynnikiem utrzymującym Rockstara na tronie gier z otwartymi światami jest ich przywiązanie do detali i kunszt kreacji świata, który po prostu wygląda inaczej w każdym zakątku i nie zlewa się w jedną nudną mapę.
9. Splinter Cell: Blacklist - Sam Fisher dostosowany do bardziej wygodnickich czasów, ale nadal mający w sobie iskrę i dający masę frajdy dla fanów skradanek, pozwalający na szukanie alternatywnych ścieżek i kombinatorstwo. Byłby nawet lepszy, gdyby w całości usunięto fabułę i sprowadzono całą dramatyzację do suchych, bezosobowych odpraw (oglądanie tych sztampowych przerywników było wręcz niesmaczne. Sama rozgrywka jednak czadowa).
10. Hotline Miami 1 - czasem frustrująca, ale jednak uderzająco dobra gierka z niepowtarzalnym retro-klimacikiem. Grafa jak na pegazusie, ale trudno dyskutować z syndromem "jeszcze jednego razu".
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2016, 23:17:37 pm wysłana przez Wojtq »
PSN ID: WojtqGO

Arkan

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2012
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 8
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 19, 2016, 09:33:34 am »
Ciężko wybrać Top 10 generacji spośród tak dużej ilości gier...

1. Resident Evil 5 - za wciągającą fabułę (powrót Jill i Weskera), emocjonującą akcję, miodnego co-op'a i grafiką oraz wspaniałym OST'em. Do tego usprawniony tryb Mercenaries i dwa wpaniałe roższerzenia DLC. Idealna kontynuacja dla fana serii i choć mniej horroru = survival jak najbardziej obecny :D.

2. Lost Odyssey - najlepszy jRPG tej generacji, miłe zaskoczenie, wspaniała i wzruszająca fabuła - gra idealna pod każdym względem.

3. Alan Wake - choć to shooter, z nieco słabym systemem strzelania gra nadrabia tym co najważniejsze tj. fabułą i narracją. Do tego świetna grafika
(roślinność, modele postaci) i klimatyczny OST.

4. Castlevania: Lords of Shadow - jako fan serii byłem zauroczony zmianami, które wprowadziły serię na nowy poziom. System walki bardzo rozbudowany, duża liczba elementów zręcznościowych i logicznych, genialna fabuła i design świata i przeciwników - JEDEN Z NAJLEPSZYCH W TEJ GENERACJI.

5. Left 4 Dead - sieczka żywych trupów w co-op'ie to zastrzyk czystej adrenaliny, a satysfakcja przeżycia wszystkich kampani na poziomie ekpert z dwoma botami gwarantowana.

6. Devil May Cry 4 - choć bohater na więkoszość gry inny to nie przeszkadzało mi to w eliminowaniu kolejnych zastępów demonów. Potem powrót Dantego i choć gra to jeden wielki backtracking grało mi się w to bardzo przyjemnie.

7. Vanquish - bardzo szybka, dynamiczna gra akcji z robotami w roli głównej. Tempo akcji to plus tej gry, a pokręcone akcje jak zwykle są obecne w Japońskim produkcie. Czekam na kontynuacje z wypiekami na twarzy.

8. Deus Ex: Human Revolution - Adam Jensen rządzi i gra choć liniowa daje nam mozliwość wyboru drogi do naszego celu. Fabuła, bohaterowie, świat cyberpanku, nawet opcjonalne zadania poboczne mają mocną wartstwę fabularną. W to trzeba koniecznie zagrać.

9. Dragon's Dogma - kolejne pozytywne zaskoczenie. Walka ze smokami, levelowanie bohatera, ciekawy i zrożnicowany świat. To się nie mogło nie udać.

10. Gears of War 2 - najlepsza część z trylogii (Jugment nie liczę :P). Po genialnej jedynce dostaliśmy jeszcze lepszą dwójkę pod każdym względem.

11. The Elder Scrols V: Skyrim - choć klimat i lokalizacja Skyrim przypadł bardzo w moje gusta (zima + góry) to jednak dalej pustynia i bagna z Morrowind są w moim prywatnym rankingu najlepsze. Nie zmienia to fatu, że mamy tu do czynienia z produkcją bardzo dobrą obfitującą w wiele ciekawych aktywności pobocznych.

12. Bioshock Infinity - pierwszy kontak z serią i do tego bardzo udany a to za sprawą więzi pomiędzy głównymi bohaterami. Design i klimat gry specyficzny, ale grało mi się w to świetnie.

13. HALO 4 - trzecia część troszkę mnie zawiodła, ale czwórka mi to zrekompensowała.

14. Hitman Abolution - troszkę bardziej liniowo, ale zdecydowanie bardziej filmowo i widowiskowo. Niektóre misje są naprawdę dobre. Daleko tej części do Contracs, ale bawiłe się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że kolejna część poprawia błędy Absolution.

15. The Evil Within - kolejne zaskoczenie w psychodelicznym świecie pełnym atrakcji i wzorującym się na najlepszych tytułach growych i filmowych z gatunku horror.

Zrobiło się tego troszkę więcej niż 10, ale tak to mniej więcej u mnie wygląda. Na listę dodałbym dalej pewnie Dark Souls, Final Fantasy XIII, Resonance of Fate, Silent Hill Downpour, Tekken 6, Max Payne'a 3 i parę innych. Ogólnie generacja nienajgorsza, ale w osobistym odczuciu troszkę gorsza niż poprzednia. W poprzedniej pojawiało się więcej tytułów, które wywoływały efekt WOW. Tutaj mamy udoskonalenie sprawdzonych już metod wykorzystywanych przy tworzeniu gier.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2016, 09:37:04 am wysłana przez Arkan »