Autor Wątek: The Last of Us Part II  (Przeczytany 15115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 40
  • KILLZOWN3D
    • 11 Bit Studios
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #240 dnia: Listopad 03, 2017, 11:03:46 am »
Aż za dobrze to wygląda jak na ps4. Ciekawe czy to z ps5 czy z rozdzielczością zejdą do 900p na ps4  :roll:

Oj nie przesadzajmy, po prostu wiedzą co robią ;). Po pierwsze efekciarstwo - deszcz (wszystko się świeci i podbija detal) i noc (to i owo ukrywa, a przy dobrym oświetleniu ukazuje lepiej to co ma robić). Do tego dołożymy wyższą jakość assetów i postaci dzięki skanom (tym razem chyba je wykorzystali na ważniejszych postaciach) i już jest kopara na ziemi. Do tego jeszcze dopieszczona animacja, blend shape'y i mamy postaci żyjące i osadzone w świecie. Shadery wystarczy nieco podciągnąć względem U4 i jest moc. Acha, no i tekstury pewnie są nieco wyżej jakości, tzn. bez mip map. Jak dla mnie poziom jak najbardziej osiągalny dla tej generacji, choć faktycznie może zwykła PS4 będzie miała nico niższą rozdzielczość. Po cut-scenie ciężko coś wyrokować.

Na pewno ND dużo wygrywa jakością oświetlenia, efektami kamery i szczegółami.

VaaKo

• J-23
  • Reputacja: 24
« Odpowiedź #241 dnia: Listopad 06, 2017, 17:58:07 pm »

Mówcie co chcecie, ale pierwsze co mi się skojarzyło, to ogniś wrzucona fota przez Lema po siłce bez tshirta  :troll:

+Centylion+

• J-23
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
« Odpowiedź #242 dnia: Listopad 06, 2017, 18:07:32 pm »
No to całkiem nieźle Lem.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Ryo

• Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • Reputacja: 516
  • "Using no way as way, having no limitation..."
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 10, 2017, 10:39:45 am »

https://www.dualshockers.com/the-last-of-us-part-2-cast-seattle/
Druckmann kicked the discussion off by mentioning that “no one is safe” in The Last of Us Part II, and that includes Ellie and Joel themselves.

Niel Druckmann mentioned that there are lighthearted moments in the game, but the story is about the “sense of pursuing justice” and the “messy grey area” between black and white.

He also confirmed that a large part of the game takes part in Seattle.

Druckmann mentioned that the team is doing something “innovative” in the way they’re telling the story that they won’t be able to talk about before release. He argued that there are going to be fans of the first game that won’t like the second, and he has to be ok with it. All the developers can do is being true to themselves and keep making what they believe in. That being said, Naughty Dog will “forever continue to make single player, linear, narrative-based games.”

Funnily, the host didn’t manage to push anyone on the panel to confirm or deny whether Joel is alive or dead.

Druckmann mentioned that a “bunch of levels” are finished, and the game is roughly “50 to 60%” into development, but he added that he doesn’t really know.

The host concluded by mentioned that she was shown “some of the game” and it has “blown her mind” exceeding her expectations and setting new ones. When she asked Druckmann when the public will be able to see it, he confirmed that it’ll be shown at E3 2018.

No to czekamy na gameplay na E3.

andryush

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 111
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 11, 2017, 10:53:34 am »
Historia jest opowiedziana w taki sposób, że nie spodoba się to fanom jedynki? Ciekawe!

Ryo

• Global Moderator
  • PIERESTROJKA
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 11, 2017, 10:59:12 am »
Pewnie będzie więcej dookoła Ellie i Joela, sporo nowych postaci i poznamy ich losy, zamiast przemierzać świat tylko dwójką znanych bohaterów.

windomearl

• Administrator
  • PIERESTROJKA
  • Reputacja: 245
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 11, 2017, 11:08:58 am »
No ja jednak po tym
"Druckmann mentioned that the team is doing something “innovative” in the way they’re telling the story that they won’t be able to talk about before release."
Oczekuje troche więcej niż to o czym mówi Ryo.

Ryo

• Global Moderator
  • PIERESTROJKA
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 11, 2017, 11:17:19 am »
Może na wejście po odpaleniu gry dostaniemy wybór, którą ścieżkę wybieramy i jakimi postaciami chcemy grać. I taki wybór utrzymuje się do końca gry, bez możliwości zmiany. Chcesz poznać drugą ścieżkę, to odpalasz inny scenariusz.

windomearl

• Administrator
  • PIERESTROJKA
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 11, 2017, 11:37:17 am »
Może na wejście po odpaleniu gry dostaniemy wybór, którą ścieżkę wybieramy i jakimi postaciami chcemy grać. I taki wybór utrzymuje się do końca gry, bez możliwości zmiany. Chcesz poznać drugą ścieżkę, to odpalasz inny scenariusz.
Ale jaka to rewolucja? To było, nawet niedawno w Dishonored 2.

Kert

• PIERESTROJKA
  • Reputacja: 255
« Odpowiedź #249 dnia: Grudzień 11, 2017, 12:06:38 pm »
Może jakieś zabiegi na modłę niechronologicznych wydarzeń, które mają wpływ na pozostałą część gry, styl fabularny Pulp Fiction z wpływem na pozostałe linie fabularne i np. podejmujesz jakąś dyskusyjną moralnie decyzję, a za jakiś czas gra cofa się do innych wydarzeń, dzięki którym łapiesz moralniaka, bo gdybyś to wiedział, postąpiłbyś inaczej. Co prawda śmierdzi grami Cage'a i może na tym ucierpieć spójność i zrozumienie fabuły oraz wydaje się nazbyt skomplikowane dla torów opowieści nakreślanych do tej pory przez ND, ale to byłoby ciekawe, tym bardziej z perspektywy skłaniania się ku teorii, że Ellie i ewentualnie Joel będą jedynie z "doskoku", co m.in. sugeruje ostatni trailer pokazując całkowicie nowe postaci.

windomearl

• Administrator
  • PIERESTROJKA
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 11, 2017, 12:18:19 pm »
O, to wyzej juz lepiej brzmi.

Ryo

• Global Moderator
  • PIERESTROJKA
« Odpowiedź #251 dnia: Grudzień 11, 2017, 12:32:35 pm »
Ale jaka to rewolucja? To było, nawet niedawno w Dishonored 2.
Tam się różniła gra tylko postacią i umiejętnościami. Ja mówię o zupełnie innych scenariuszach, które tylko w pewnych momentach się zbiegają ze sobą.

windomearl

• Administrator
  • PIERESTROJKA
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #252 dnia: Grudzień 11, 2017, 12:45:54 pm »
Ale to też raczej żadna nowość. Stare Residenty nie mialy takiego rozwiazania czasem?

Mateo

• Towarzysz
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #253 dnia: Grudzień 11, 2017, 12:54:03 pm »
Miały ;)

wsciekly_blondyn

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 25
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 19, 2018, 18:46:13 pm »

#YearOfTheDog :P

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • KILLZOWN3D
    • 11 Bit Studios
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 19, 2018, 19:54:10 pm »
Czyli co, zamiast Joela będzie pies? ;) Może jednak będą zwierzęta zarażone grzybem.

Krzysiu

• MIR
  • Reputacja: 173
  • Stać! Policja!
« Odpowiedź #256 dnia: Luty 20, 2018, 07:02:25 am »
Pewnie go zjedzą.

wsciekly_blondyn

• Marynarz z Potiomkina
« Odpowiedź #257 dnia: Czerwiec 04, 2018, 22:21:26 pm »

Klosz

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 44
« Odpowiedź #258 dnia: Czerwiec 04, 2018, 23:17:40 pm »
LGBT party. Coś się boje o tą część. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

andryush

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #259 dnia: Czerwiec 05, 2018, 00:44:25 am »
Huehuehue  :lol:

Kert

• PIERESTROJKA
« Odpowiedź #260 dnia: Czerwiec 05, 2018, 07:21:20 am »

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 186
« Odpowiedź #261 dnia: Czerwiec 12, 2018, 03:22:46 am »

windomearl

• Administrator
  • PIERESTROJKA
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #262 dnia: Czerwiec 12, 2018, 04:22:17 am »
Brutalnosc! Grubo jada. Gra wyglada niesamowicie, animacje i fizyka to jakas masakra. Wyciaganie strzal z trupa i wkladanie do kolczanu  :o

Moldar

• Łajka
  • Reputacja: 94
« Odpowiedź #263 dnia: Czerwiec 12, 2018, 04:37:42 am »
Bardzo mi brakuje Joela, ale jest super, brutalność ciągle boli, szkoda jednak, że zabrakło daty premiery, chociaż jakiś rok :(

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 186
« Odpowiedź #264 dnia: Czerwiec 12, 2018, 05:32:06 am »
Mnie również. Podobnie jak w Gerasach Markus na drugi plan zepchnięty, by pannica była protagonistką, tak i tutaj chyba się to szykuje. W każdym razie gra robi wrażenie. W kwestii daty, coś czuję, że 2019r. na PS4 i rok później na piątkę się ukaże.

Kopersztyk

• J-23
  • Why so serious?
« Odpowiedź #265 dnia: Czerwiec 12, 2018, 06:46:17 am »
Ellie lesba...

Moldar

• Łajka
« Odpowiedź #266 dnia: Czerwiec 12, 2018, 07:55:22 am »
Po jedynce było już wiadomo.

Kopersztyk

• J-23
  • Why so serious?
« Odpowiedź #267 dnia: Czerwiec 12, 2018, 08:25:14 am »
Do tej pory nie mialem jakoś okazji zagrać

andryush

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #268 dnia: Czerwiec 12, 2018, 10:04:44 am »
Ogolnie jakie zmieszanie na sali po prezentacji trailera :D Nie wiem czy to przez brutalność czy lesbijskie motywy czy może wszystko na raz.
Wnioski po obejrzeniu prezentacji:

1) Multikulti jak z arki Noego - każdej twarzy po parze
2) Faceci ssą pałkę, są zbyt natrętni ze swoim poczuciem odpowiedzialności za bezpieczeństwo kobiet
3) Taniec z mężczyzną ssie pałkę, smród i ogólnie lipa, jak piękny taniec to tylko z kobietą
4) Będzie krwawo, psycha Ellie jak i gracza po przejściu tej historii już nigdy nie będą takie same :D

Ciekawe co na to wszystko Joel?

Kert

• PIERESTROJKA
« Odpowiedź #269 dnia: Czerwiec 12, 2018, 10:22:19 am »
Przeszedł na wyższy poziom i liże się w kącie sali z klikaczem, postnecro-gay-crossgender-floro-parasito-mushroom-zoofilia.

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • KILLZOWN3D
    • 11 Bit Studios
« Odpowiedź #270 dnia: Czerwiec 12, 2018, 11:48:13 am »
Trailer był cudowny. Oglądając scenę w namiocie nagle dotarło do mnie, że to wygląda faktycznie jak film (oglądałem konfę na iPadzie, więc to pewnie też trochę dodało). Szczególnie Ellie była bardzo naturalna. Do tego te wszystkie efekty, które niby w branży stosujemy już od pewnego czasu, ale tutaj mają należytą subtelność i wykończenie. Świetny dobór oświetlenia w gameplayowej scenerii, bardzo podkreślał realizm oprawy. Masa smaczków przygotowanych pod prezentacje. Pytanie co z tych gameplayowych faktycznie się znajdzie w grze (wyjmowanie strzały z ciała, chowanie do plecaka). Znowu zabrakło Joela i nasuwa to pytanie, czy faktycznie przypadkiem nie zginęło mu się po drodze ;). Został wspomniany na początku, ale nie wiemy czy jest to scena z początku gry, czy może raczej wspomnienie (obstawiam to drugie). Myślę, że następny pokaz skupi się na walce z clickerami i Joel jednak dostanie swoje 5 minut w jakieś formie. Co do premiery to wciąż utrzymuję - pierwsza połowa 2019, z nastawieniem na czerwiec.

Ile tu szczegółów, skany na każdym kroku, aby dobrze oddać proporcje i w ten sposób wycisnąć max realizmu. Piękne.

Moldar

• Łajka
« Odpowiedź #271 dnia: Czerwiec 12, 2018, 11:51:32 am »
Joel jest na pewno, dobrze na necie piszą, że ten trailer odnosi się do pierwszego, gdzie Ellie pragnie zemsty i chce zabić wszystkich. Więc domyślam się, że jej partnerka zostanie zabita i Joel jej pomoże dokonać zemsty. Ma to sens jak dla mnie.

RyoHazuki

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 29
« Odpowiedź #272 dnia: Czerwiec 12, 2018, 11:58:11 am »
Jedynka to moja ulubiona gra w jaką kiedykolwiek grałem. Wspaniała fabuła. Wspaniałe postacie, wspaniały świat....Mógłbym tak pisać i pisać.
Po dwójce nie spodziewam się nic innego. Jednakże po tych trailerach brakuje mi Joela. Już pomijam multikulti, które niektórzy tutaj forsują, ale o tym za chwilę.
Joel był całym kołem zamachowym, jedynki. Traumatyczne wspomnienia - niech się przyzna ten, kto po przejściu pierwszego rozdziału nie miał łez w oczach/nie szukał szczęki w piwnicy. Później niesamowita podróż, chronienie prawie-córki Ellie i jej ratowanie za wszelką cenę. Za cenę marzeń, nadziei i wiary w to wszystko.
Dwójka bez Joela wydaje się dość...pusta? Na trailerze z grającą na gitarze Ellie pojawił się, ale tylko na moment. Od tamtego czasu, to już chyba 2 lata?, ciągle Ellie i inni. Żółci, czarni, zieloni, czerwoni.
Czy Druckmann pozazdrościł trollowi Kojimie i Joela jako głównego bohatera/współbohatera trzyma na sam koniec, bez zdradzania wcześniej szczegółów, czy też planuje kompletną zmianę głównych motorów napędowych fabuły. Owszem Ellie dojrzała, akcja dzieje się dobre 5-7 lat do przodu, ale gdzie jest jej "tata"? A może role się odwróciły? Joel jako pomagacz, młodej Ellie. Nie mam problemów graniem dziewojami - Lara, Chloe, Max, Alloy, ale ciągle mam nadzieję, że Joel nie będzie tam jedynie pełnił roli NPCa.
Co do wątków pedalsko-lesbijskich. W Left Behind Ellie się obściskiwała z czarną koleżanką, ale nic wielkiego się tam nie działo. W zasadzie w Life is Strange panie też się miętoliły. Być może jest to tylko jedna z licznych cutscenek, być może tylko taka lekka chwila zapomnienia w świecie pełnym - chyba można tak napisać - gówna. Nie sądzę, aby głównym wątkiem fabualarnym TLoU2 było lizanie się z napotykanymi pannami, głównej? jednej z głównych? bohaterek gry.

Ja czekam. Wierzę, że premiera nastąpi na wiosnę 2019. Chcę wierzyć. To będzie jeden z ostatnich wielkich tytułów na PS4. Niech rozgrzeje nasze czarnulki do czerwoności i sprawi, że moją nową ulubioną grą zostanie TLoU2.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • KILLZOWN3D
    • 11 Bit Studios
« Odpowiedź #273 dnia: Czerwiec 12, 2018, 12:23:18 pm »
Według mnie nie mogą już bazować na tym co było w jedynce. Relacja Ellie i Joela nie może być taka sama. W związku z tym musi dojść do zmian i w kwestii bohaterów i "pomocników" jeśli historia ma znowu wywrzeć na nas i branży wrażenie. Inaczej byłoby tylko rozczarowanie. Oczywiście nie zmienia to faktu, że mi także brakuje Joela ;).

andryush

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #274 dnia: Czerwiec 12, 2018, 12:34:26 pm »
Przeszedł na wyższy poziom i liże się w kącie sali z klikaczem, postnecro-gay-crossgender-floro-parasito-mushroom-zoofilia.

Spokojnie, wstrzymaj wodze swojej postępowej fantazji, wiem że by ci się podobało, ale bez przesady, normalni ludzie też chcą w to pograć bez odruchu wymiotnego.

Lewicowe ideologie pojawiły się w TLOU dopiero w dodatku do gry, gdzie z dziecka zrobiono lesbijkę ku uciesze ludzi forsujących od lat takie klimaty w zachodnich społeczeństwach. Podstawka na szczęście była wolna od tego bełkotu i z przyjemnością można było się zagłębić w świetną historię.

Sequel niestety chce już być mocno poprawny politycznie i forsuje światopogląd lewicy do growego świata. Jestem przeciwnikiem takich ideologii i czuję niesmak z powodu skażenia mojego hobby i tej historii propagandą. Właśnie już w dodatku do jedynki było widać jak mocno na siłę został wepchnięty wątek lesbijski, bo podstawowa gra zupełnie tego nie sugerowała i Ellie była normalnym dzieckiem mierzącym się z trudną rzeczywistością. Tutaj niestety trend z Left Behind się powtarza i jak na razie mam wrażenie że to właśnie jest duchowy sequel do dodatku a nie do świetnej gry jaką była jedynka. Brak Joela też częściowo można w tym układzie  wytlumaczyć, tak silna i konserwatywna postać nie wpisuje się zbytnio w nowy obrazek. Spodziewałbym się wiec szczątkowej obecności "tatusia" w tej odsłonie, w najlepszym wypadku gra znowu będzie podzielona i każdy dostanie coś dla siebie - fani LGBT dostaną historię lesbijskiej miłości Ellie, a fani jedynki będą się cieszyć możliwością doświadczenia części historii z perspektywy Joela.

Moldar

• Łajka
« Odpowiedź #275 dnia: Czerwiec 12, 2018, 12:42:05 pm »
W podstawce przyjaciel Joela był gejem.

Kert

• PIERESTROJKA
« Odpowiedź #276 dnia: Czerwiec 12, 2018, 12:47:02 pm »
Lewicowe ideologie pojawiły się w TLOU dopiero w dodatku do gry
Istnieje dość bogata teoria, że Bill był gejem, a poza tym w jedynce wcale jednym z ważniejszych aspektów nie był niedoszły gwałt na nieletniej przez dorosłego białego mężczyznę, do tego kanibala :troll:

andryush

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #277 dnia: Czerwiec 12, 2018, 12:52:13 pm »
Lewicowe ideologie pojawiły się w TLOU dopiero w dodatku do gry
Istnieje dość bogata teoria, że Bill był gejem, a poza tym w jedynce wcale jednym z ważniejszych aspektów nie był niedoszły gwałt na nieletniej przez dorosłego białego mężczyznę, do tego kanibala :troll:

Gwałt na nieletniej to lewicowa ideologia? Dobrze wiedzieć. Poza tym promowanie postaw polega na pokazywaniu ich w dobrym świetle i nadawaniu im pozytywnego wydźwięku. Billa geja zupełnie nie kojarzę więc słaba to teoria.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2018, 12:56:59 pm wysłana przez andryush »

Moldar

• Łajka
« Odpowiedź #278 dnia: Czerwiec 12, 2018, 12:57:40 pm »
No Bill był gejem, jest wiele ku temu przesłanek.

Kert

• PIERESTROJKA
« Odpowiedź #279 dnia: Czerwiec 12, 2018, 12:58:11 pm »
Nie doczytałeś chyba. Podkreślę, gwałt na nieletniej przez dorosłego, białego mężczyznę, a to jedna z retoryk uwielbianych przez SJW.