Autor Wątek: The Last of Us Part II  (Przeczytany 15106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ryo

• Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • Reputacja: 516
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #280 dnia: Czerwiec 12, 2018, 12:59:52 pm »
Znowu wraca temat. Jak kogoś boli wizja twórców, to niech nie gra i zaprotestuje portfelem. Proste.

andryush

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 111
« Odpowiedź #281 dnia: Czerwiec 12, 2018, 13:31:33 pm »
Nie doczytałeś chyba. Podkreślę, gwałt na nieletniej przez dorosłego, białego mężczyznę, a to jedna z retoryk uwielbianych przez SJW.

Nie mam pojęcia co to jest SJW więc możesz sobie darować te podjazdy, oceniam to z perspektywy normalnego człowieka nie żadnego ultra-prawaka. Gwałtów nikt nie propagował w TLoU.

Bill faktycznie był homoseksualistą, ale akurat ten przypadek można uznać za przykład inteligentnego poruszenia tematu i przedstawienia go w sposób nie rażący tak jak przerysowane liżące się mlaskajace dziewczyny, czy muskularne babochłopy. Różnica jest.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2018, 13:33:04 pm wysłana przez andryush »

Kert

• PIERESTROJKA
  • Reputacja: 255
« Odpowiedź #282 dnia: Czerwiec 12, 2018, 13:42:31 pm »
To się najpierw doucz, a potem dyskutuj. Ponadto, nie zrozumiałeś. Tak więc, skoro zostało już wszystko wyjaśnione zachwyć się poziomem animacji w nowym TLoU:

:troll:

andryush

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #283 dnia: Czerwiec 12, 2018, 13:56:33 pm »
Naczytałeś się bredni w necie i innych namawiasz? Dzięki, mam własny rozum, tobie życzę powodzenia, bo widzę że twardo idziesz w ogień za swoimi homo - ideałami. Tak trzymać, a może kiedyś w końcu zostaniesz dumnym transem, wyższa forma życia na Ziemi.

Kert

• PIERESTROJKA
« Odpowiedź #284 dnia: Czerwiec 12, 2018, 13:58:53 pm »
widzę że twardo idziesz w ogień za swoimi homo - ideałami
Ja już zakończyłem post wyżej, ale wrzucę, bo jak widzę nie dotarło.
Ponadto, nie zrozumiałeś.

Kwestią dygresji, nie pojechałem Ci personalnie, ale powyżej widać, z kim mam do czynienia, więc ja naprawdę już na tym zakończę.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2018, 14:00:25 pm wysłana przez Kert »

Moldar

• Łajka
  • Reputacja: 94
The Last of Us Part II
« Odpowiedź #285 dnia: Czerwiec 12, 2018, 13:59:21 pm »
Babochłopy? W którym momencie?

windomearl

• Administrator
  • PIERESTROJKA
  • Reputacja: 245
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #286 dnia: Czerwiec 12, 2018, 14:01:54 pm »
Poprzednim trailerze.

Moldar

• Łajka
« Odpowiedź #287 dnia: Czerwiec 12, 2018, 14:04:01 pm »
Nie widziałem tam babochłopa :(

andryush

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #288 dnia: Czerwiec 12, 2018, 14:13:00 pm »

Kwestią dygresji, nie pojechałem Ci personalnie, ale powyżej widać, z kim mam do czynienia, więc ja naprawdę już na tym zakończę.

Pewnie że zakończ, ze mnie robisz ultrasa prawicy, SJW, a sam nie widzisz że piszesz jak lewacki troll ignorując w ogóle temat Boba, ktory sam poruszyłeś i gdzie ja przyznaję że kwestię homoseksualizmu da się poruszyć dyskretnie i bez przerysowań. Może to wynika z faktu że temat jest ci znacznie bliższy niż dla większości tutaj i reagujesz nader emocjonalnie, nie wiem, ale gdyby tak było to luz, nie mam nic to ludzi o innej orientacji seksualnej, nie podoba mi się tylko fakt że ta tematyka jest dzisiaj mocno nadużywana.

Kert

• PIERESTROJKA
« Odpowiedź #289 dnia: Czerwiec 12, 2018, 14:23:53 pm »
Emocjonalnie :lol:

Robię ultrasa prawicy :lol:

Jeszcze raz, na chłodno przyjrzyj się tej "dyskusji" i sprawdź, kto "reaguje nader emocjonalnie". :lol:

Szymku

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 67
« Odpowiedź #290 dnia: Czerwiec 12, 2018, 14:26:57 pm »
Endrju
Ale reagujesz alergią bo geje? W czym problem? Przecież to znaczna część populacji... Taki związków wokół ciebie nie ma?

Nigdzie w trailerze nie jest powiedziane, że geje górą a hetero są źli. Nie ma również nic na temat tego jacy hetero są nietolerancyjni i słabi - jakby było to zgodziłbym się, że propaganda.
A tak mamy po prostu tło dla całej historii. Jakby mieli jej uśmiercić chłopaka a nie dziewczynę (co wszyscy podejrzewają)to efekt dla wydźwięku opowiadanej historii byłby taki sam.

Nie rozumiem o co ten ból dupy...

andryush

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #291 dnia: Czerwiec 12, 2018, 14:40:59 pm »
Kert,

Myślisz że jak wstawiasz emotki to znaczy że jesteś wyluzowany? Śmiech to też reakcja obronna na stres. To co piszesz niestety sugeruje że nie do końca taki luzak z ciebie więc coś jest na rzeczy. Radzę dopuścić do świadomości fakt, że nie wszyscy nie zgadzający się z ideologiami LGBT to homofobi, faszyści itp itd. Temat jest znacznie poważniejszy i zero-jedynkowe myślenie nie ma tutaj zastosowania.
Więc oszczędź sobie posty typu - "hahah, SJW!(modne słowo z internetu) Schowaj się do jaskini! W jedynce tez gwałcili dzieci i był gej!". Robisz sobie jaja trollując, a na koniec każesz mi się czegoś douczać, podczas gdy ja ci tłumaczę dlaczego tych aspektów nie można porównywać do stereotypowej, lewicowej łopatologii z trailerów dwójki.

Szymku,

To nie ból dupy, tylko obserwacja. Geje czy lesbijki, i tak zagram, co najwyżej słabo ocenię grę jeśli te elementy będą wg mnie zbyt natrętne i niesmaczne.

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 40
  • KILLZOWN3D
    • 11 Bit Studios
« Odpowiedź #292 dnia: Czerwiec 12, 2018, 14:47:52 pm »
nie mam nic to ludzi o innej orientacji seksualnej

słabo ocenię grę jeśli te elementy będą wg mnie zbyt natrętne i niesmaczne

Może jednak nie do końca.

andryush

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #293 dnia: Czerwiec 12, 2018, 14:49:41 pm »
Zbyt natrętne i niesmaczne? Słowo "zbyt" to słowo kluczowe oznaczające pewną granicę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2018, 14:52:17 pm wysłana przez andryush »

Kert

• PIERESTROJKA
« Odpowiedź #294 dnia: Czerwiec 12, 2018, 14:51:25 pm »
Chciałem Andy żebyś spojrzał, bo może byś zauważył, że praktycznie od początku tej głupiej pogadanki zostałem przez Ciebie określony, jako nienormalny, zwolennik lewackich ideologii, mam homo-ideały, lewacki troll i będę dumnym transem. I kto tu reaguje stresem sprowokowany tekstem dla beki, że Joel pewnie mizia się z klikaczem?

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • KILLZOWN3D
    • 11 Bit Studios
« Odpowiedź #295 dnia: Czerwiec 12, 2018, 14:54:57 pm »
Może inaczej - skoro pocałunek dwóch dziewczyn zaczyna przekraczać granicę dobrego smaku to jak jest z tą tolerancją?

Piszesz, ze nie masz problemu z inną orientacją ludzi. Ja mam wrażenie, że nie masz problemu dopóki nie widzisz tych ludzi. To świadczyłoby, że problem jednak masz.

Moldar

• Łajka
« Odpowiedź #296 dnia: Czerwiec 12, 2018, 15:11:18 pm »
Przyznam że w battlefield mnie to irytuje, bo gra czerpie jednak z historii. W tlou jakoś mniej, nie widzę póki co problemu, a umięśnione kobiety? No musi być ciężko w takim świecie przeżyć, więc i mięśnie się przydadzą.

Od samego początku Ellie była homo, a pocałunek? Ewidentnie będzie grane na emocjach bo idę o zakład, że o jej partnerkę będzie się rozchodzić. Choć kto wie. Imo póki co, problemu nie widzę, często się z tego śmieje, ale mam wyje**ne.

Ryo

• Global Moderator
  • PIERESTROJKA
« Odpowiedź #297 dnia: Czerwiec 12, 2018, 15:18:50 pm »
W tlou jakoś mniej, nie widzę póki co problemu, a umięśnione kobiety? No musi być ciężko w takim świecie przeżyć, więc i mięśnie się przydadzą.
Pisałem o tym X stron wcześniej, o przystosowaniu do warunków panujących w realiach gry itd. No ale pewnie jakby same turbodupencje biegały, lizały się to by problemu nie było. Bo przecież na świecie tylko piękne kobiety są. Różowy obcas w łeb klikacza - 8/10. Różowy hetero obcas - 10/10. Nie ważne, że zespół ludzi chce pokazać inną historię.

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • KILLZOWN3D
    • 11 Bit Studios
« Odpowiedź #298 dnia: Czerwiec 12, 2018, 15:20:22 pm »
a umięśnione kobiety? No musi być ciężko w takim świecie przeżyć, więc i mięśnie się przydadzą.

Napisze taki przykład - robię właśnie model postaci kobiety-zbira. I wychodzę z założenia, że skoro ma to być przeciwnik, do tego należący do jakiejś paczki, to musi być silna. Dlatego robię przypakowaną kobietę, raczej nie aż tak jak w TLoU2, ale jednak. Nie ma za tym żadnej ideologii, po prostu taki tok myślenia.

wsciekly_blondyn

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 25
« Odpowiedź #299 dnia: Czerwiec 12, 2018, 15:22:18 pm »
Mam nadzieje ,że pokażą Motion Capture z tej sceny :lol:
ps.ND powinno iśc za ciosem i pokazać scene miłosną (może być jak Wiedzminie 2) czekam  8)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2018, 15:25:26 pm wysłana przez wsciekly_blondyn »

Ryo

• Global Moderator
  • PIERESTROJKA
« Odpowiedź #300 dnia: Czerwiec 12, 2018, 15:25:43 pm »
Mam nadzieje ,że pokażą Motion Capture z tej sceny :lol:
Na razie jest tylko fota, filmik na być ponoć w edycji kolekcjonerskiej na płycie.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

andryush

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #301 dnia: Czerwiec 12, 2018, 15:33:33 pm »
W tlou jakoś mniej, nie widzę póki co problemu, a umięśnione kobiety? No musi być ciężko w takim świecie przeżyć, więc i mięśnie się przydadzą.
Pisałem o tym X stron wcześniej, o przystosowaniu do warunków panujących w realiach gry itd. No ale pewnie jakby same turbodupencje biegały, lizały się to by problemu nie było. Bo przecież na świecie tylko piękne kobiety są. Różowy obcas w łeb klikacza - 8/10. Różowy hetero obcas - 10/10. Nie ważne, że zespół ludzi chce pokazać inną historię.

Jakie znowu przystosowanie do warunków? Ludzki organizm niestety w celach ochrony woli utrzymywać tkankę tłuszczową, a nie mięśnie. Ta pani to chyba zlootowała sklep z odżywkami po całej zawierusze z szalejącym grzybem :P

Moldar

• Łajka
« Odpowiedź #302 dnia: Czerwiec 12, 2018, 15:36:33 pm »
Codziennie rano podnosiła kamienie na śniadanie i przyszły muły aby dawać prawakom w ryj. Skończmy temat.

andryush

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #303 dnia: Czerwiec 12, 2018, 16:01:50 pm »
Dobra dobra, nie płaczcie, będę już cicho do kolejnych materiałów. Brokeback Mountain to dobry film, TLOU2 może się okazać dobrą grą, będzie dobrze!

Krzysiu

• MIR
  • Reputacja: 173
  • Stać! Policja!
« Odpowiedź #304 dnia: Czerwiec 12, 2018, 17:44:34 pm »
Zbyt natrętne i niesmaczne? Słowo "zbyt" to słowo kluczowe oznaczające pewną granicę.

Zbyt natrętne to będzie dla Ciebie jak będzie tego 5 sekund w całej grze, więc ja już się spodziewam jaką ocenę wystawisz, ultrasie ;)

Master_666

• PIERESTROJKA
  • Reputacja: 192
« Odpowiedź #305 dnia: Czerwiec 12, 2018, 18:16:54 pm »
Paczka nażelowanych gejów w samochodzie w nowym finalu mu nie przeszkadzała

piter86

• Marynarz z Potiomkina
« Odpowiedź #306 dnia: Czerwiec 12, 2018, 22:18:54 pm »
Ładnie oskryptowana sekwencja z doklejonym hudem. Czekam na prawdziwy gameplay.
Może w przyszłym roku?

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • KILLZOWN3D
    • 11 Bit Studios
« Odpowiedź #307 dnia: Czerwiec 13, 2018, 10:45:43 am »
Ładnie oskryptowana sekwencja z doklejonym hudem. Czekam na prawdziwy gameplay.
Może w przyszłym roku?

:lol:

Moldar

• Łajka
« Odpowiedź #308 dnia: Czerwiec 13, 2018, 11:19:57 am »
Pierwszy gameplay jedynki jechał na skryptach, więc można się domyślać, że tutaj część rzeczy też została zaplanowana. Jestem jednak dobrej myśli, ponieważ widać, że część mechanik jest zaczerpnięta z Uncharted, chowanie się w trawie i gubienie strażników już tam było i działało, więc w TLOU 2 nie powinno być z tym problemu. System uników już został zapowiedziany, więc też jest coś na rzeczy. Coś czego może nie być, to jak koleś przerzuca Ellie przez komodę. Dużo zależy od poznania mechaniki gry i co można z grą robić, w tym etapie gry, większość by pewnie siedziała za murkiem, nie wiedząć, że można grać bardziej dynamicznie.

Trochę info:

-New traversal and prone move-sets.
-Combat has increased emphasis on tension, interactivity and realism.
-Enemy AI references each other by name, and constantly communicates with each other.
-Two different timelines explored in TLOU2.
-New dodge/evade mechanic is a core part of combat and melee.
-You now have a jump button.
-Far more creative and emergent moments in combat thanks to big increase in breadth of options.
-Improved stealth mechanics, including crawl, prone, squeezing into tighter gaps, underneath vehicles etc.
-You're not automatically fully hidden in grass. Extent of your visibility depends on height & density of foliage.
-Much more verticality in combat scenarios now. She needs more routes and ways to engage.
-Survival aspects are still a focus.
-Different ammo types (eg explosive arrows) now. Each ammo type fulfills a particular strategy niche.
-Animation system is completely overhauled so everything is even more realistic and transitions are seamless.
-Wide linear combat environments are being expanded to be even larger and broader.
-AI system massively improved for added realism.
-No more auto AI telepathic awareness of you once spotted. They whistle to and actually communicate with each other.
-Referred to as systemic check-ins of AI information. They pass information to each other more realistically to let new groups and enemies know of the unfolding situation or of your position.
-Enemy awareness and ability to seek player out improved.
-You can now craft different ammo and arrow types.
-Demo is set 4 years after the events of TLOU, in Jackson.
-Seraphite(sp?) is a religious cultish group, but they will not be black and white. Motivations explored.
-Joel is somewhere out there in Jackson....

Ryo

• Global Moderator
  • PIERESTROJKA
« Odpowiedź #309 dnia: Czerwiec 13, 2018, 11:31:44 am »
Enemy AI references each other by name, and constantly communicates with each other.
Miałem o tym pisać po gameplayu z nowego Tomb Raidera, że kolesie gadają przy ognisku, jeden się odwraca, Lara kosi drugiego, ten się znów odwraca i nie mówi," O kur**, Marek, co się stało?!", tylko coś w deseń "mamy ciało, przeszukać okolicę". A tu proszę, ND czyta w moich myślach. Do tego zabieg z imionami jest dobry, bo bardziej oddziałuje na to, że zabijamy osobę, która ma imię, znajomości itd.

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • KILLZOWN3D
    • 11 Bit Studios
« Odpowiedź #310 dnia: Czerwiec 13, 2018, 12:31:02 pm »
Ta gra rusza się i wygląda jak poprzednie gry ND. Widać, że ktoś w to faktycznie gra. Inną kwestią jest to, że wszystko zostało przygotowane pod prezentację, oskryptowane, zaplanowane i przegrane wiele razy. Dlatego mamy potem płynną rozgrywkę i świetny pokaz. Nie jest to jednak żaden CGI, cut-scena, czy jak tam chce się to nazwać. Oczywiście pytanie, czy wszystko zostanie przeniesione do gry, np. interakcja z enviro (potwierdzili podczas panelu), wyciąganie strzały z ciała (chyba też to potwierdzili, plus jest niby przycisk, więc raczej jest taki system), czy detale w animacjach, takie jak interakcja broni z podłożem podczas czołgania się. To co pewnie też zrobili to wyłączyli wszelkie UI z otoczenia (podkreślające np. itemu do zbierania/wykorzystywania) - w tej kwestii mam nadzieję, że będzie taka opcja podczas samej gry. To wszystko jest jednak normą, tak się robi takie rzeczy. Nie ma tu jednak cudów, które krzyczałyby "render" czy "fake". Już się jeden wygłupił i teraz się tłumaczy, że to błąd językowy... ta.

Moldar

• Łajka
« Odpowiedź #311 dnia: Czerwiec 13, 2018, 12:48:51 pm »
Dbałość o szczegóły ciągle top top, miny przeciwników przed zgonem itp. Mistrzostwo.

Piter_neo

• Marynarz z Potiomkina
« Odpowiedź #312 dnia: Czerwiec 13, 2018, 13:02:01 pm »
Już chyba w pierwszej części było tak, ze każdy przeciwnik wyglądał inaczej, co sprawiało wrażenie, że walczy się z prawdziwymi ludźmi. Tutaj widać jest to podniesione na wyżswzy poziom, widać, że każdy przeciwnik ma swoje imię, swoją osobowość. To chyba pierwszy raz w historii gier mamy odczucie, że przeciwnicy to nie zapychajki, mięso armatnie, bezosobowi "źli ludzie" tylko odrębne jednostki, ludzie, którzy po prostu inne priorytety mają, czym innym się kierują, ale też walczą o swoje, o zycie, też odczuwają ból, strach. Rewelacja.

Wojtq

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 39
« Odpowiedź #313 dnia: Czerwiec 13, 2018, 19:54:42 pm »
Jestem zachwycony. Kiedy pierwszy raz widać Elcię jak podrzyna gardło jakiemuś nieszczęśnikowi, widać w tym gwałtowność i przykry realizm. Reszta rozgrywki to istna poezja. Otoczenie wygląda fenomenalnie, a po reakcjach wrogów można wnioskować, że gra będzie bardziej dynamiczna od poprzedniczki. Niech sobie Ela kocha dziewczyny, mam to gdzieś (zwłaszcza, że scena z dziewczynami jest pięknie odegrana aktorsko). Czekam z wywieszonymi bebechami.

Jedyne zmartwienie to chęć rozdwojenia historii na dwie części (Ela i mama Eli - prawdopodobnie). Mam nadzieję, że te dwa wątki będą ze sobą jakoś korespondowały i będzie można odnajdywać analogie między wydarzeniami z przeszłości i tym co przeżywa obecnie Ela. Nie chcę dwóch niezależnych historii, to musi ze sobą współgrać.

EDIT.
Pomyślałem sobie, co mogłoby połączyć te dwa plany czasowe: ciąża.
Myślicie, że branża jest gotowa na przedstawienie gwałtu w grze? Obstawiam, że Ela może zostać zgwałcona przez jakiegoś losowego łowcę i po jakimś czasie okaże się, że akurat zaszła z nim w ciążę. Myślę, że jest to możliwe, biorąc pod uwagę grafikę, która kiedyś błądziła po internecie (American Daughters).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2018, 21:06:10 pm wysłana przez Wojtq »
PSN ID: WojtqGO

Moldar

• Łajka
« Odpowiedź #314 dnia: Czerwiec 13, 2018, 22:23:05 pm »
Mnie się tam ciągle wydaje, że partnerka zginie i głównie tego będzie wątek dotyczyć. Więc pewnie często będziemy wracać do przeszłości.

Ciężko powiedzieć cokolwiek, Druckman o fabule niewiele mówi, chce opowiedzieć historie też innych osób i mam nadzieję, że gra przez to za wiele nie straci.

Póki co pewni jesteśmy tylko Ellie, Joel na pewno się pojawi, ale ciężko powiedzieć na jak długo. Jest jeszcze kobieta z poprzedniego trailera o której nic nie wiemy ale pewnie będzie miała jakąś rolę w grze.

Im częściej oglądam trailer, tym bardziej mi się podoba.

andryush

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #315 dnia: Czerwiec 14, 2018, 00:24:31 am »
Tak poza oczywistym politycznym przekazem, gra wygląda obłędnie. PS5 w 2019 czy nawet 2020 wydaje się być zupełnie niepotrzebna, skoro PS4 stać na takie wizualia. Grafika, animacje, świetny mo-cap, twarze, wszystko idealnie połączone w celu perfekcyjnego pokazania gry aktorskiej. Tech demo next-gen Halo z prezentacji MS wysiada przy tym.

Gameplay jest intensywny i bardzo filmowy, wydaje się mocno oskryptowany i wyreżyserowany, taka interaktywna scenka, czy sekwencja która musi się potoczyć w taki a nie inny sposób. Wątpię w tak szerokie możliwości interakcji z otoczeniem podczas gry, wydaje mi się że ostatecznie zostaną z tego animacje finisherów, a poza oskryptowanymi wydarzeniami raczej nie ma co liczyć na taki rozmach, zniszczalne wnętrza itp. Niemniej jednak pokazane akcje są na prawdę świetne, a i wiele mechanik na pewno jest zaczerpniętych prosto z gry właściwej. Jeśli chodzi o przeciwników posiadających imiona (Ethan?), może chodzi o jakąś ważniejszą postać, która ma znaczenie dla fabuły? Reszta przeciwników których masakruje Ellie jest nadal bezimienna.

Piter_neo

• Marynarz z Potiomkina
« Odpowiedź #316 dnia: Czerwiec 14, 2018, 07:01:40 am »
Podobhnie mówiono o gameplayu z trailera pierszej części lub gameplayach z unchsrted, gdzie walcząc ze zwykłymi przeciwnikami, łamie się stoły itp. Jak najbardziej gameplay będzie zawierał te wszystkie elementy, jestem tego pewny. Na trailerze oczywiście, wszystko ułożono w jedną ładną całość, ale nie zmienia to faktu, ze na bank poszczególne elementy będą w grze.

Fabuła musi być inna i wiadomo, ze nie będzie to tak jak w pierwszej części. Nie będzie juz genialnych relacji ojciec - córka. Muszą coś innego spróbować, skupić się na czym innym.

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • KILLZOWN3D
    • 11 Bit Studios
« Odpowiedź #317 dnia: Czerwiec 14, 2018, 10:37:47 am »
Jedyne zmartwienie to chęć rozdwojenia historii na dwie części (Ela i mama Eli - prawdopodobnie). Mam nadzieję, że te dwa wątki będą ze sobą jakoś korespondowały i będzie można odnajdywać analogie między wydarzeniami z przeszłości i tym co przeżywa obecnie Ela. Nie chcę dwóch niezależnych historii, to musi ze sobą współgrać.

Na bank zostaną połączone, nie mogą istnieć jako dwa oderwane od siebie wątki. Obecność matki będzie miał swoje uzasadnienie.

Co do tego jak dużo będzie w grze - te mechaniki na bank tam są. Pytanie jak często będą z nich korzystać, bo przeniesienie tego na resztę gry to dużo pracy. Myślę jednak, że nie bez powodu gra jest długo w produkcji ;). Plus to jak to poprowadzili - zwykły gracz za pierwszym podejściem tak dobrze sobie nie poradzi i nie wykorzysta/zobaczy tego wszystkiego (przynajmniej na raz).

Ja jestem spokojny i jednocześnie ciekawy tych detali - interakcji z przeciwnikami, tego jak będą działały w rozgrywce usprawnienia do skradania się (nigdy nie jesteś w pełni ukryty), uniki, przeciskanie się. Wszystko to samo w sobie wydaje się małe, ale w zestawieniu z bazą rozgrywki tworzy ładny update do tego co widzieliśmy w pierwszej części oraz podnosi jeszcze bardziej realizm i napięcie. Ja tylko zastanawiam się jak bardzo będzie odczuwalny brak Bruce'a Straley'a, bo przy jedynce to on grał główne skrzypce i był przeciwwagą Druckmanna.