Autor Wątek: Talisman: Digital Edition  (Przeczytany 26697 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Talisman: Digital Edition
« dnia: Maja 25, 2014, 11:54:00 am »













Kiedyś mnóstwo grałem w Magię i Miecz (i mam ją nadal wraz ze wszystkimi dodatkami), ale rozkładanie wielkich map i mnóstwa kart jest dość kłopotliwe (choć niewątpliwie ma swój urok). Jakiś czas temu wyszła wersja cyfrowa i prawie zaraz po premierze udało mi się ją kupić w promocji za 30 zeta (normalnie 50). Wczoraj przetestowałem i mogę powiedzieć, że naprawdę bardzo fajnie to wyszło. Na szczególne uznanie zasługuje przejrzysty i czytelny, a przy tym bardzo ładny interface.
Wersja podstawowa jest trochę uboga, więc czekam niecierpliwie na dodatki (a ma być ich naprawdę sporo). Żałuję, że nie kupiłem Season Passa, gdy był w promocji i teraz muszę czekać aż znowu będzie (bo różnica w cenie jest spora: w promocji 100zł, bez promocji 170zł).

Grę najlepiej kupować na cdp.pl, bo chyba tylko tam jest dostępna polska wersja językowa.

Podstawka:
https://cdp.pl/gry/talisman-digital-edition

Season Pass:
https://cdp.pl/gry/talisman-digital-edition-season-pass

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 26, 2014, 00:04:40 am »
Jeśli ktoś zamierza kupić grę, to polecam się zaopatrzyć w pakiet Żniwiarz. Ogromnie wzbogaca rozgrywkę, a nawet bez promocji kosztuje tylko 15zł. Stwierdziłem, że nie ma co żałować te trochę kasy (bo i tak chcę kiedyś kupić Season Pass) i nabyłem DLC. No i nie żałuję. Podstawka jest dość uboga w zawartość i przez to szybko się może znudzić, ale ze Żniwiarzem robi się o wiele ciekawiej :D

DLC zawiera:
- 4 bohaterów
- 90 kart przygód (i to bardzo różnorodnych)
- 26 nowych kart zaklęć
- 12 kart zadań czarownika
- a także postać Kostuchy (tytułowy Grim Reaper), którą gracz może wykorzystać do sabotowania posunięć przeciwników (jeśli podczas wykonywania ruchu wyrzucimy na kostce 1)
https://cdp.pl/gry/talisman-digital-edition-the-reaper-expansion-pack

Wkrótce ma wyjść rozszerzenie Frostmarch. Mam nadzieję, że nie będę musiał zbyt długo czekać. Na razie nie ma podanej żadnej, nawet przybliżonej, daty premiery. Ale gra jest regularnie aktualizowana (ostatnio 16 maja), więc chyba wszystko jest ok.

Dodam jeszcze, że AI sprawuje się nad wyraz dobrze (można grać np. w 2-3 graczy + 1-2 boty).

Ogólnie polecam :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 16, 2014, 21:00:01 pm »
Ukazał się wreszcie drugi dodatek. Kosztuje 15 zeta.

Talisman:Digital Edition- Królowa Lodu
Cytuj
Oto dzieło Królowej Lodu, lodowiec przyciągnięty z mroźnych wód na północy. Królowa przywdziała Koronę Władzy i dzięki jej magii zamienia krainę w pozbawione życiem, skute lodem pustkowie.

Czy pokonasz szalejące zamiecie śnieżne i dziwaczne istoty, zamieszkujące ten surowy krajobraz? Czy też twoja krew zamarznie, gdy spocznie na tobie lodowate, okrutne spojrzenie Królowej Lodu?

Talisman: Digital Edition - Królowa Lodu (Frostmarch Expansion Pack) wprowadza 4 nowe postacie, 84 nowe karty Przygód, 20 nowych kart Zaklęć, 24 karty zadań Czarownika i 3 karty Alternatywnych Zakończeń – w tym epicką bitwę z Królową Lodu!
https://cdp.pl/gry/talisman-digital-edition-frostmarch-expansion-pack

Zastanowię się jeszcze, czy kupić teraz, czy poczekać aż season pass będzie w promocji.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 26, 2014, 22:26:46 pm »
Mam już rozegrane ponad 30 godzin i co tu dużo gadać, gra jest naprawdę dobra :D

Trzeba mieć jednak dodatkową zawartość. Na szczęście dwa dodatki, które do tej pory wyszły, dodają już jej całkiem sporo i bardzo trudno przebić się przez wszystkie karty przygód na jednym posiedzeniu. Najlepiej mieć oczywiście Season Pass, bo dostajemy wtedy automatycznie wszystkich dodatkowych bohaterów (średnio raz na miesiąc jest dodawana nowa postać).

Łącznie ma być aż 11 dużych rozszerzeń, więc wersja cyfrowa zakupiona w promocji wychodzi gdzieś z 10x taniej niż papierowa.

Następnym dodatkiem mają być Podziemia (premia planowana na wrzesień/październik):
Cytuj
The Dungeon adds a new Region to the game for heroes to explore. A new board section and over 100 new cards bring this subterranean realm vividly to life. Five brand-new characters – the formidable Gladiator, noble Amazon, dashing Swashbuckler, enigmatic Gypsy, and sagacious Philosopher – offer fantastic new playing experiences.
Brave untold dangers, and discover what lies in the darkness beneath the world of Talisman!

The Dungeon expansion adds;
5 Characters
1 new board section
128 Dungeon Cards
10 Adventure Cards
10 Treasure Cards
20 Spell Cards
http://store.steampowered.com/app/258817

Już się nie mogę doczekać :grin:


Idealny tytuł do grania w 2-4 osób. Ale nawet samemu można spoko popykać. Promocje są gdzieś raz na 4 miechy. Najlepiej brać z cdp.pl, ale podobno przy zakupie ze Steama, też można ubiegać się o klucz polonizacyjny (trzeba wtedy jednak wysłać maila do cdp.pl - tak przynajmniej wyczytałem w jednym z komentarzy).

Grał w ogóle ktoś na forum w Magię i Miecz albo oryginalnego Talismana?

Ogur

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 20-11-2013
  • Wiadomości: 1 174
  • Reputacja: 22
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 26, 2014, 23:16:51 pm »
Grał w ogóle ktoś na forum w Magię i Miecz albo oryginalnego Talismana?

Miałem "Magiczny Miecz" za gówniarza, który był podróbą "Magii i Miecza". Grałem z braciakiem i kuzynami, jak jeszcze pod jednym dachem mieszkaliśmy. Za gówniarza po swojemu się reguły czytało, i każda sztuka miecza, którą zdobył bohater, dodawała modyfikator do ataku - czasami jeden kolo chodził z kilkoma egzemplarzami broni. :P

EDIT: wygląda ciekawie, aczkolwiek mam od chu** gier, a gram obecnie tylko w soboty :(
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2014, 23:19:27 pm wysłana przez Ogur »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 27, 2014, 00:53:41 am »
Wersja cyfrowa ma tę zaletę, że znacznie usprawnia rozgrywkę i nie trzeba się martwić zasadami. Wszystko jest ładnie i wyraźnie podane na tacy (np. gdy poszukiwacz posiada odpowiednią umiejętność). Jednie przed rozpoczęciem gry wybieramy, co i jak, np. czy postacie mają być losowe (najfajniejszą opcją jest ustawienie, że każdy gracz otrzymuje 3 losowe postacie i z nich musi sobie wybrać jedną). Każdy dodatek wprowadza też zawsze kilka nowych opcji do wyboru, zatem z kolejnymi rozszerzeniami rośnie liczba możliwych wariantów rozgrywki.

Nie jest to tytuł do grania bez przerwy, ale na jedną lub dwie partyjki w tygodniu jest w sam raz. Grając w dwie osoby (+ dwie sterowane przez komputer) jedno posiedzenie zajmuje gdzieś około z 3 godziny. Jeszcze raz polecam. Jak będzie w promocji, to się nie zastanawiaj ino bierz 8) (najlepiej z cdp.pl)

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 30, 2014, 21:53:47 pm »
Grał w ogóle ktoś na forum w Magię i Miecz albo oryginalnego Talismana?
Przy MiM nasiedziałem się za dzieciaka sporo. Tak jak Ogur przez jakiś czas graliśmy tak, że postać mogła nosić 7 mieczy i wszystkie modyfikatory się dodawały  :lol: Pamiętam też rozgrywkę na wszystkich planszach, toczącą się przynajmniej 2 dni (może i 3) - wszyscy mieli siłę/moc rzędu czterdziestek, na drugi dzień uznaliśmy że wszystkie karty przygód mają modyfikator +20. Magiczny Miecz też był spoko, ale kumpel zbierający tę grę miał "tylko" dwa dodatki. Ech, szczenięce lata... Jednak cyfrowy Talisman mnie nie ciągnie, bez żywych kompanów to nie to, a gdybym miał takich znaleźć, to lepiej wygrzebać prawdziwą planszówkę, frajda sporo większa.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 30, 2014, 22:09:45 pm »
Też kiedyś tak grałem :D Później jednak szukałem już tylko utrudnień i np. ustaliśmy zasady, że siła rośnie nie co 7 zdobytych punktów, ale np. co 12.

Jednak cyfrowy Talisman mnie nie ciągnie, bez żywych kompanów to nie to, a gdybym miał takich znaleźć, to lepiej wygrzebać prawdziwą planszówkę, frajda sporo większa.
W grę można grać aż do 4 osób na jednym kompie (online też jest). Lub np. w dwie osoby + dwa boty.

Zresztą, sam byłem sceptyczny przed zagraniem, a opinię, że to nie to samo, co planszówka, też słyszałem już z kilku ust. Jednak po zagraniu wszyscy jakoś szybko zaczynają zmieniać zdanie, i nagle się okazuje, że wersja cyfrowa jest pod wieloma względami lepsza od papierowej! :D
No i teraz, co jakiś czas dostaję smsy o treści: "Kiedy znowu zagramy w Talismana?" 8)

W promocji można grę dostać naprawdę tanio (ostatnio była za 18zł), choć naprawdę nabiera charakteru dopiero z dodatkami.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 30, 2014, 22:23:47 pm »
Gdybym zebrał taką ekipę do grania przy jednym kompie, znając życie skończyło by się na nieśmiertelnym HoM&M3 8) Stara ekipa od planszówek jest rozsiana po świecie, granie przy jednym kompie u mnie odpada... Skajp + online to w sumie jakiś pomysł, ale jednak cały czas mam opory przed sieciowym multi.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 30, 2014, 23:39:59 pm »
W Heroesa trójkę też jeszcze nie raz zagram. Przy żadnym innym tytule nie spędziłem tylu godzin :)

Ogur

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 20-11-2013
  • Wiadomości: 1 174
  • Reputacja: 22
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 06, 2014, 19:49:07 pm »
Dojebali promo na steamie. Może kupię.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 06, 2014, 21:06:05 pm »
Zainteresuj się najpierw, jak to jest w końcu z tą polską wersją, jeśli bierzesz ze Steama. W tej zakupionej z cdp.pl można sobie wybrać język w menu. Gra jest bardzo dobrze przetłumaczona, więc warto załapać się na język pl.


Edit:
Cytuj
Anyone who has purchased the game via Steam can receive a free Steam key to enable the Polish language option by sending an email to pomoc@cdp.pl
http://steamcommunity.com/app/247000/discussions/0/558748822732987645/#p3

Edit 2:
Nie wiem jednak czy to nadal obowiązuje. Dalej piszą, że o spolszczenie można było się ubiegać tylko do 10 kwietnia.

Edit 3:
Cytuj
Dziękujemy za skontaktowanie się z działem obsługi klienta CDP.pl

Klucz do polskiej wersji językowej jest dołączany tylko do gry Talisman zakupionej w CDP.pl. Podobnie rzecz ma się z dodatkami, które w wersji polskiej dostępne są jedynie na CDP.pl, gdyż tylko nasza firma dokonała lokalizacji gry i dodatków.

Pozdrawiam,
Robert Kuraś
Dział obsługi klienta CDP.pl
--------------------------------------------------------------
nie ukrywam że po tym mailu CDP u mnie dostało takiego minusa że szok!!! Dla jasności to co napisano z pomocy technicznej to wielka bzdura. wystarczy mieć zakupioną podstawkę w CDP gdyż z nią zakupujesz klucz odblokowywujący polski interface w grze. pozostałe elementy można kupić na STEAM (przetestowano) i wszystko jest w wersji językowej wybranej w interface (czyli w tym przypadku POLSKIEJ).
http://steamcommunity.com/app/247000/discussions/0/558748822732987645/#p9

Czyli kupując ze Steama można liczyć co najwyżej na dodatki w PL. Aby cieszyć się polskimi napisami trzeba zatem kupić podstwkę na cdp.pl. Radzę więc zaczekać, aż tam znów będzie promocja.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2014, 21:28:08 pm wysłana przez POK »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #12 dnia: Września 06, 2014, 12:45:13 pm »
Ostatnio była cisza w temacie, sam też nie grałem, ale jest wreszcie trochę nowego info:

Cytuj
Sorry for the lack of recent updates and news. The Nomads have been taking turns to take well earned holidays.

We will be releasing an update next week which will include some major changes. The biggest of these is an overhaul to the online system. We've switched to a new system which doesn't rely so much on Steam. We were going to have the beta testers check this for us first before releasing it to everyone, but as has been pointed out on here, it would be better for us to let everyone experience it together so that we can get a good feel for whether things are better or not.
We will be testing it here for a few days and then release an update with the new system when we're confident that it's working ok.

The next character, the Apprentice Mage, will also be released with that update.

Lots of bugs have been fixed and improvements made which I'll list when the update goes live.

Thanks for everyone's patience so far. We want everyone to enjoy online games as much as possible and hopefully the next update will be a step towards that.

The Dungeon expansion is coming along nicely and will be offered to the Beta testers very soon. The Dungeon board is looking great and we'll have some previews of it soon.
http://steamcommunity.com/app/247000/discussions/0/616187203988112267/

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #13 dnia: Września 12, 2014, 14:54:36 pm »
Pierwszy screen z Podziemi:


Dodatek ma mieć premierę jakoś na początku października (jeśli się wyrobią z testami).


Tymczasem wczoraj ukazał się update i nowa postać:

http://store.steampowered.com/app/267774/

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #14 dnia: Października 04, 2014, 21:32:59 pm »
Na cdp.pl jest obniżka całej zawartości. Podstawkę można dostać za 25zł, a Season Pass za 85zł:
https://cdp.pl/products/search?utf8=%E2%9C%93&keywords=talisman

Widać, że specjalnie zrobili obniżkę przed wypuszczeniem Podziemi. Czyli można się spodziewać, że dodatek wyjdzie w drugiej połowie października.


Screen z nadchodzącego DLC:
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2014, 19:16:49 pm wysłana przez POK »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #15 dnia: Października 24, 2014, 17:39:31 pm »
Dodatek Podziemia już (wreszcie!) jest dostępny :D

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #16 dnia: Października 29, 2014, 21:44:48 pm »
Pograłem dwie sesje z najnowszym dodatkiem i jestem bardzo zadowolony. Nowy obszar sprawdza się świetnie i jest znacznie bardziej wymagający od podstawowych terenów (80% kart Podziemi to przeciwnicy), ale dzięki temu pozwala na szybsze dopakowanie postaci.


Już wiadomo, że następnym dodatkiem będą Wyżyny (premiera zapewne najszybciej w lutym), czyli kolejny dodatkowy teren z własnymi kartami. W przygotowaniu są też 3 kolejne karty postaci. Niedługo powinna ukazać się pierwsza z nich, czyli Zmiennokształtny (o pozostałych na razie nic nie wiadomo).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 21, 2014, 16:22:02 pm »
Cytuj
We've been extremely busy here at the Nomad office and thought it would be a good time to give you all an update on all of the various goings on.

Gold Pack Gifts
We want to say a big thank you to owners of the Gold pack, by giving you all an extra 3 copies of Talisman: Digital Edition which you can give away as gifts to your family and friends this Thanksgiving and Christmas. These extra copies of the game will automatically appear in your Steam inventory next week. This applies to everyone who has bought the Gold pack in the past and from now on.

The Highland
The next expansion, The Highland, is well underway and is expected to be released in January. I'll be posting previews of the new cards, characters and board in this forum as I did with the Dungeon expansion so look out for those soon!

Cross-Platform Multiplayer
Now that the Dungeon has been released on PC, Android and iOS, we'll be hard at work making those platforms able to play against each other in online games. We plan to roll this out next month, but we're also moving offices next month too which may impact development a little.

New Characters
We have three new characters on the horizon -
Shape Shifter, one of the most interesting characters so far from a strategic aspect. I'll make a separate thread about this new character soon.
And, making their long-awaited return from the 2nd Edition expansions - Ninja and Pirate!
The Ninja and the Pirate will be given away for FREE in the next few weeks and I'll be previewing them before they're available.

Mac Version
The Mac version is almost ready for release! We're looking for volunteers to beta test it so please reply to this discussion if you're interested. I'll invite you into a Steam group and provide instructions there about how to install it.

Achievements
Many of you have requested more achievements so we're going to be adding lots more in the next few weeks. More information soon!
http://steamcommunity.com/app/247000/discussions/0/624075566816844603/

 :)

Wątpię jednak aby udało im się wypuścić The Highland w styczniu. Stawiam na drugą połowę lutego.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 25, 2014, 11:50:43 am »
Kupiłem na 60% offie Talisman Gold Pack i mam wszystkie dodatki. Na spróbowanie kupiłęm za 1 euraka Prolog i po kilku godzinach grania stwierdziłem, że kupienie całej paczki po taniości to będzie zajebista decyzja i po 8h grania pod rząd o 4 rano stwierdzam, że do takich gier stworzono PC :angel:

jak coś to mój nick steam to morifu jakby ktoś chciał pocisnąć partyjke Talismana :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 25, 2014, 12:15:40 pm »
A masz wersję PL?

Jeśli nie, to tu chyba jeszcze można dostać klucz, jeśli zalogujesz się na forum i grzecznie poprosisz:
http://gamekeeper.offnet.pl/forum/viewtopic.php?t=6853&postdays=0&postorder=asc&start=15

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 25, 2014, 13:14:58 pm »
Założyłem konto i poprosiłem o wersję pl.

Pomylił mi się nick steama. Mój nick steam to morifek

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 14, 2015, 14:48:22 pm »
Cytuj
Update - 13th January
Mac version released! Free characters! New Achievements! Many bug fixes! Read on for a gigantic list of new features and fixes...

Mac Version -
The game is now available for Mac OSX. Cross-platform multiplayer works between PC & Mac. Android and iOS platforms will be added to cross-platform multiplayer in the next few weeks.

New FREE Characters -
The Pirate and Ninja are now available to select in-game and have been included for free to thank you all for your support over the last year of Talisman: Digital Edition development.
Unseen since 1986/7, these two characters are updated to fit with the 4th revised edition.
If you have the 'Standard Characters Only' House Rule on, you will not have the Pirate or Ninja in your game.
You can read the Pirate and Ninja's stats and abilities HERE -> http://www.talisman-game.com/ninja-pirate/#more-5406

New Achievements -
We've added 51 new achievements to the game
, which mostly cover the expansion packs and extra characters. 11 of them are for the Highland expansion, as yet unreleased, so they cannot be achieved yet.

New House Rule -
Winner Takes All - Requires the Dungeon expansion pack.
The first player to defeat the Lord of Darkness wins the game.

Re-Join Online Games -
You can now re-join an online game without everyone having to leave and resume. If you are disconnected, or need to leave for any reason, you can re-join the game later by selecting it on the online games screen. You will return to the game at the start of the next turn.
http://steamcommunity.com/app/247000/discussions/0/622954302097830931/

Pod linkiem jest jeszcze lista poprawionych bugów.

Ogólnie bardzo miły update :)

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 20, 2015, 23:18:36 pm »
Jak by co, to w humble bundlu jest...

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 26, 2015, 20:05:17 pm »
Jak bez problemu otrzymać i odblokować klucz na wersję PL:
http://steamcommunity.com/app/247000/discussions/0/620703493332009522/

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 18, 2015, 09:38:07 am »
Oficjalna zapowiedź następnego dużego DLC:
http://www.nomadgames.co.uk/highland-preview/

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 07, 2015, 21:04:59 pm »
Cytuj
The Highland Expansion Out Now!

The Highland is here! Brave the cold, steep slopes of The Highland region and confront the Eagle King! This new expansion adds a new board extension, six new characters and over 100 new cards.

New achievements! The Highland comes with 11 new achievements for your achievement hunting pleasure.

Cross-platform multiplayer - online games can now be played across PC, MacOSX, iOS, Android and Kindle.

Shape Shifter - this new character is available to purchase. The Shape Shifter can change into other characters and use their special abilities!

Special thanks to everyone who has helped with the testing and localisation of this update.


The issue with the AI not knowing how to cast Weakness is fixed, as well as a general improvement in how the AI uses objects and spells. Many other tweaks, fixes and improvements are included too.
http://steamcommunity.com/app/247000/discussions/0/617329797179108869/

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 04, 2015, 12:12:03 pm »
Do niedzieli (włącznie) można sprawdzić na Steamie za darmo. Warto ściągnąć i rozegrać partyjkę czy dwie dla próby. Może akurat komuś się spodoba.
http://store.steampowered.com/app/247000/

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 16, 2015, 22:09:59 pm »
Następny dodatek o nazwie Sacred Pool jest gotowy w 75% i przyniesie z sobą też parę przydanych zmian, jak sloty na save'y czy zakończenia do wyboru z listy.
Cytuj
The next big thing is the Sacred Pool expansion, which is coming along nicely and is about 75% complete. Sacred Pool adds some interesting new alternative endings, plus a lot of balancing for alignment cards and the awesome quest rewards. I'll be posting a blog about it on our website soon.

Replacement Quests house rule - you know the feeling, you're a Ninja wandering the land and you go into the warlock's cave and he asks you to bring him a follower. Wouldn't it be great to ask him if you could do something else for him instead? That's what this house rule allows.

Round-limited games - this new game option will allow the host of a game to choose a set number of rounds (in multiples of 5) to use as the game's duration. When that many rounds have been completed, the game ends and players are scored based on their stats and objects/followers/gold they acquired during the game. Ideal if you want to play a shorter game.

Multiple save slots - we'll be adding the ability to have several offline saved games. We cannot do this for online games at the moment, due to how the resume/rejoin system works.

Excluding alternate endings - we'll allow you to view the list of all of the endings that could be used for the game based on the current settings, and let you choose however many you like to exclude.

New characters - Illusionist & Shaman - the character competition winner, the Shaman, and the next character, Illusionist, are being added to the game now.

Enemy/Creature rule tweak - a rule clarification in the manual for The Dragon expansion hasn't been implemented by us so far, but we're changing that. The rule reads - "The term “Dragon” refers to any Enemy with the word “Dragon” in the card type box." Currently, the Minstrel can evade the Dragon on the Cave card, but that's incorrect according to the rules. Same goes for the Priest destroying the Crags Spirit, this shouldn't be allowed.

Along with lots of bug fixes and other tweaks, we're extremely busy at Nomad Games and we'd like to send a big welcome to all of the new players who've recently joined our lovely community. The free weekend and the humble bundle are making more and more people aware of Talisman which is fantastic!
http://steamcommunity.com/app/247000/discussions/0/618459109265980572/

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 16, 2015, 16:18:10 pm »
Oficjalna zapowiedź następnego dodatku:
http://nomadgames.co.uk/sacred-pool-preview/

Cytuj
The Sacred Pool expansion for Talisman: Digital Edition adds 4 characters, 72 Adventure Cards, 16 Spell Cards, 24 Quest Reward Cards, 12 Stables Cards and 3 Alternative Ending Cards. Read on to find out more about these fantastic new additions to Talisman: Digital Edition.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 30, 2015, 10:53:04 am »
Dodatek jest już dostępny :D

Więcej o "Pani Jeziora" (tak brzmi polski tytuł DLC) oraz najnowszej aktualizacji (wprowadzającej kilka interesujących rzeczy) można przeczytać tutaj:
http://steamcommunity.com/app/247000/discussions/0/618463106380510377/

Z kolei 10 czerwca ma zostać dodana następna karta postaci - Szaman.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 29, 2015, 11:04:06 am »
6 Player Mode
Cytuj
Today is Nomad Games' 4th birthday, and we're celebrating it by making a small announcement.

We've been secretly beavering away on a much-request feature for Talisman - 6 player support!
6-player mode will be included in The City update in a few weeks, giving you more Talisman than you can possibly imagine.
To accommodate 6 players, we've had to give the UI an overhaul, which we will reveal in a week or two. We hope you like it.

Having an extra 2 players changes the feel of the game quite dramatically, with more targets for spells, more danger around every corner, players less spread out across regions and more chance of having the Reaper land on you! The beta group will get their hands on this soon.

It's been an exciting four years for us and we have some very exciting things lined up for next year. Talisman: Digital Edition will have been on Steam for 2 years this October, and we'll be running a very special competition to coincide with that, which owners of the physical game won't want to miss!
http://steamcommunity.com/app/247000/discussions/0/527273452878400316/

Wiem, że nikogo, ale i tak super wiadomość :D

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 29, 2015, 12:46:25 pm »
Wiem, że nikogo, ale i tak super wiadomość :D
Jeszcze z 5 lat i będzie prawie połowa funkcjonalności 30 letniego oryginału. Spróbowałem raz w to zagrać w cztery osoby - frajda minimalna, choć może dla jednego gracza się broni.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 29, 2015, 14:16:49 pm »
A grałeś z jakimiś dodatkami? Podstawowa wersja jest biedna i dopiero z DLC gra nabiera rumieńców (to samo było oryginale). Ja najbardziej preferuję rozgrywkę w 2 osoby + 2 CPU. No i nie wiem, jakie funkcje miała wersja papierowa, a jakich brakuje w cyfrowej?

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 29, 2015, 14:28:56 pm »
Jeśli nie grałeś nigdy w papierowy oryginał to w sumie może się podobać. To że jako wielki ficzer reklamują obecnie grę w 6tkę już odpowiada na Twoje pytanie - chcieliśmy zagrać w piątkę i od razu był smuteczek na starcie. Mało postaci, mało map (nie wiem już czy była 1dna czy dwie dodatkowe), sztywność zasad nie uwzględniająca radochy z dodatków, w skrócie najnieprzyjemniejsza sesja z Magią i Mieczem, o jakiej kiedykolwiek mógłbym pomyśleć. Fanom papierowej wersji odradzam, nieznający faktycznie mogą się pobawić (coś jak porównywanie magic the gathering z psn'u do prawdziwej gry).
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 29, 2015, 18:59:11 pm »
Magię i Miecz mam na chacie wraz ze wszystkimi dodatkami, więc papierową wersję znam lepiej niż dobrze ;)

Wiadomo, że wersję papierową można dowolnie modyfikować i teoretycznie grać nawet w 20 osób, a cyfrowa musi mieć swoje ograniczenia. Ale i tu jest sporo zasad, które można dostosować przed grą, a praktycznie wszystkie regularne zasady gry zostały zaimplementowane.
Kart postaci (mając wykupionego Season Passa) jest już teraz bardzo dużo. Dokładnie 50.
Obecnie jest dostępnych 5 dużych DLC w tym 2 dodatkowe mapy (za parę tygodni wyjdzie dodatek Miasto z kolejną).
Kart przygody jest już teraz od zatrzęsienia. Łącznie z 500-600. Czarów też jest już mnóstwo.
No i ja bardzo cenię sobie możliwość dodania graczy CPU.

Jak na razie wszystkie osoby, z którymi grałem, a które znały starą poczciwą Magię i Miecz bardzo dobrze przyjęły wersję cyfrową twierdząc, że ma wiele plusów w stosunku do edycji papierowej. Dla mnie w każdym razie jest to świetna opcja. Polecam kiedyś zagrać ponownie, na spokojnie i może w trochę mniejszym gronie. To że jedna osoba nie mogła zagrać mogło wywołać we wszystkich na starcie negatywne nastawienie. Moim zdaniem Nomad Games odwaliło kawał dobrej roboty z tą edycją cyfrową i zdania nie zmienię ;)

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 30, 2015, 00:17:24 am »
Jak na razie wszystkie osoby, z którymi grałem, a które znały starą poczciwą Magię i Miecz bardzo dobrze przyjęły wersję cyfrową twierdząc, że ma wiele plusów w stosunku do edycji papierowej.
Choćbym nie wiem jak liczył, plus jest tylko jeden - cpu oznaczające szybką rozgrywkę dla samotnego gracza w domu. Imho jako party game gra się nie sprawdza, choć możesz mieć dużo racji z tym startowym negatywnym nastawieniem. Ale 2 graczy + cpu to nie jest party game, rozgrywkę bez cpu po własnym doświadczeniu szczerze odradzam. Gdybym pograł tylko z kompem pewnie byłbym zadowolony, jednak przy spotkaniu fanów oryginału bez cpu gra imho wypada słabo i też raczej zdania nie zmienię (choć kto wie ;) jednak cpu jako argument lepszy od żywych graczy u mnie nie przejdzie).
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 30, 2015, 01:39:11 am »
CPU nie jest lepszy od żywych graczy (choć może zależy jakich), ale nie da się ukryć przyspiesza rozgrywkę i można się na nim wyżywać ;) A przy 6 graczach to już tym bardziej będzie się działo :D
Poza tym wiele rzeczy gra oblicza z miejsca, dzięki czemu wszystko idzie bardziej sprawnie. Wiadomo, klimat papierowej edycji jest nie do zastąpienia w cyfrowej, ale wolę już to niż wykładać na podłogę dziesięć plansz i miliard kart. W papierową edycję nie chce mi się już grać, bo za dużo z tym roboty i za dużo czasu zajmuje jedna sesja (no i trzeba zebrać minimum 3-4 osoby). Rozgrywka w cyfrowej wypada schludniej (zaznaczam, że ja grałem na 42 lub 50 calowym tv) i można ją w dowolnym momencie przerwać, zapisać i wrócić przy następnym spotkaniu. To też jest spora zaleta.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #37 dnia: Października 21, 2015, 09:53:41 am »
Niedługo wreszcie wychodzi dodatek Miasto. Tu jest oficjalna zapowiedź:
http://nomadgames.co.uk/city-expansion-preview/

Przypominam też, że wraz z DLC ma wyjść patch, który np. rozszerzy liczbę graczy z max 4 do 6.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 04, 2016, 21:27:06 pm »
Tak tylko przypominam, że ukazały się już dwa kolejne DLC: Pani Jeziora Puszka Pandory oraz Wilkołak. Obydwa rozszerzają znacznie możliwości głównej planszy i dodają po kilka alternatywnych zakończeń.

Ostatnio nie grałem w Talismana, ale niedługo trzeba będzie to nadrobić :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2016, 00:33:54 am wysłana przez POK »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Talisman: Digital Edition
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 16, 2019, 10:12:19 am »
Fighting Fantasy, Talisman Digital Edition, Mystic Vale coming to Switch
Cytuj
Fighting Fantasy launches first on November 20. Talisman Digital Edition and Mystic Vale will follow in 2020.
https://nintendoeverything.com/fighting-fantasy-talisman-digital-edition-mystic-vale-coming-to-switch/