Autor Wątek: Wasze gry na 10/10  (Przeczytany 12209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Wasze gry na 10/10
« dnia: Października 26, 2014, 20:59:41 pm »
Mam na myśli wszystkie gry, jakie w waszych prywatnych rankingach zasłużyły na pełne dychy, nie tylko te z poprzedniej generacji. Ale jak komuś nie chce się sięgać zbyt głęboko w zakamarki pamięci, to może wypisać tylko gry z PS3/X360/Wii. Nową generację też można uwzględnić, jeśli znajdzie się tytuł wpisujący się w temat. Kilka zdań uzasadnienia jest mile widziane.

Zapraszam do wypisywania swoich typów :)


Zacznę od siebie. Trochę się tego nazbierało.

Super Mario 64


Gdy pierwszy raz, na stoisku w sklepie zobaczyłem SM64 nie mogłem wyjść z wrażenia, że tak może wyglądać gra komputerowa! Zakochałem się od razu i musiałem to mieć! Wcześniej miałem Atari i Megadrive'a, ale dopiero SM64 sprawiło, że gry stały się moim hobby na całe życie.


Goldeneye 007


Teraz gra wygląda, jak kupa, lecz kiedyś robiła, i to mocno. Mnóstwo świeżych rozwiązań (np trafienia w głowę zadają więcej niż w inne części ciała, strzał w nogę sprawia, że przeciwnik się za nią chwyta itd), niezwykle dobrze przemyślany system nagród za przejście misji na określonych warunkach (czas/poziom trudności) oraz rewelacyjne lokalne multi sprawiły, że o innej ocenie nie może być mowy.


The Legend of Zelda: Ocarina of Time


Gra od pierwszych chwil sprawia wrażenie  świetnie przemyślanej i rozbudowanej, i to wrażenie nie mija aż do samego końca przygody. Możliwe, że OoT jest najbardziej dopracowaną grą ze wszystkich, w które grałem. Tytuł legenda.


Fallout 2


Pierwszy Fallout był grą przełomową, której też spokojnie można dać dyszkę. Druga część poszła jednak znacznie dalej dając graczowi ogromny świat pełen możliwości i rozmaitych dróg postępowania. Nawet dzisiaj trudno znaleźć grę o takim poziomie swobodnego wyboru.


Planescape: Torment


Przygnębiający ponury nastrój zawarty jest w niemal każdym zdaniu, w każdym dźwięku i scenie. Buduje to razem klimat tak sugestywny, jakiego nie ma żadna inna gra. Prawdziwe mistrzostwo stylu, opowieść, która wchłania nas bez reszty.


Baldur's Gate II: Cienie Amn


Godzinowo tylko przy Herosie III spędziłem więcej czasu. Teraz niewyobrażalne wydaje mi się, jak tak długą grę mogłem przejść tyle razy. A jednak. Podobnie, jak w przypadku Fallouta 2, BGII uważam za sequel idealny.


Heroes of Might and Magic III


Na samym tworzeniu map spędziłem kilkaset godzin. W Heroesa III gram czasem do dzisiaj. Ilość jednostek, szybkość rozgrywki, granie na gorących krzesłach i wysoki poziom AI sprawiają, że chyba zawszę będę do niego powracać. Inne Heroesy też były bardzo dobre, lecz trójka jest z nich wszystkich zdecydowanie najlepsza.


Diablo II


Miałem trochę opory przed uwzględnieniem gry w zestawieniu. Diablo II miało jednak w sobie coś tak zabójczo wciągającego, co przyciągało na długie godziny i zmuszało do katowania lewego przycisku myszy. Podstawowa wersja gry była trochę uboga i dopiero po wyjściu dodatku i licznych aktualizacji stała się slasherem wszech czasów.


Resident Evil (Gamecube)


PSXa nie miałem, więc było to moje pierwsze poważne zetknięcie z serią RE. Dodatkowo z grafiką, która wtedy zmiatała wszelkie inne gry z pola widzenia. Grę przeszedłem kilkanaście raz na wszystkie możliwe sposoby. Masakrycznie dobry remake.


Gran Turismo 3


W GT3 grałem tyle, że później już miałem go solidnie dosyć. Była to jednak moja pierwsza tak rozbudowana gra wyścigowa i tytuł, dla którego zdecydowałem się kupić Ps2. Poza tym na swoje czasy grafika wydawała się niemal fotorealistyczna.


Final Fantasy X


Cudowna gra, przy której spędziłem bite 500 godzin. Sam Blitzball sprawił mi więcej radochy niż niejeden pełny tytuł. Wspaniała opowieść i może trochę monotonna na dłuższą metę, ale cholernie wciągająca rozgrywka. Najlepsza gra generacji GCN/PS2/Xbox.


Resident Evil 4


RE4 zapowiadał się na rewolucję w serii. I o dziwo spełnił wszystkie wygórowane oczekiwania! (co nie przeszkodziło wielu narzekać na zmianę schematu gry) Współczesne tytuły czerpią wciąż garściami z czwartego Residenta. Mało kiedy wychodzi im to jednak tak udanie.


The Elder Scrolls III: Morrowind


Tytuł mocno pecetowy, a zarazem mega klimatyczny. Z początku nie mogłem się do niego przekonać. Mimo to po jakimś czasie wróciłem do gry, i wtedy wsiąkłem na maksa. O tego czasu na zapowiedź każdego TESa czekam z wielką niecierpliwością. Szkoda, że wprowadzono do serii taką głupotę, jak levelowanie wrogów i przedmiotów. W dużej mierze zabiło to ducha gry, tym bardziej, iż w innych aspektach już dawno przydałyby się poważne zmiany.


Knights of The Old Republic


Najlepsza gra z uniwersum Star Wars, a przy tym rewelacyjne RPG. Całość przeszedłem bodajże osiem razy, za każdym podejściem odkrywając nowe smaczki. Nie przypominam też sobie, aby wcześniej w jakiejś grze pod koniec przygody można było podjąć tak radykalny wybór.


Gears of War


Kampania na singla była cholernie grywalna, lecz króciutka. Z pomocą w tym momencie przychodził coop (wtedy to był wyjątek, nie norma) i zajebisty tryb multi, przy którym spędziłem gdzieś z 200 godzin i poznałem wielu e-kumpli. Aż łezka się w oku kręci na wspomnienie tych czasów.


Mass Effect


Pierwsze zapowiedzi i trailery podbiły mój hype do maksimum i wydawało się, że ta gra nie może być aż tak dobra, jak zapowiadają. Nawet jeśli nie wszystkie oczekiwania zostały spełnione, to pierwszego Mass Effecta i tak zaliczam do gier wybitnych, przekraczających nowe granice. Druga część mnie niestety zawiodła (zbyt mocny nacisk postawiono na akcję), za to trzecia mile zaskoczyła. Co do nadchodzącej części nie mam super wymagań i nie chcę się zbytnio nastawiać. Zobaczymy, co przyszłość przyniesie.


The Last of Us


Właśnie ten tytuł skłonił mnie do zrobienia tego całego zestawienia. Od paru dni wciąż czułem usilną potrzebę przelania na e-papier swojej listy gier na dyszkę. O samym TLoU pisałem ostatnio, więc nie będę się powtarzać. W moim odczuciu najlepsza gra ostatnich lat.


Może jakieś gry niesłusznie nie uwzględniłem, pamięć w końcu bywa zawodna, a lista i tak zrobiła się spora (choć większość gier przypada gdzieś na okres od 1999-2004). Wiele gier prawie się załapało, są to tytuły na 9+/10, takie jak: Wiedźmin 2, SM3DWorld, Jade Empire, Diddy Kong Racing, Banjo-Kazooie, Bioshock, Devil May Cry oraz jeszcze sporo innych. Czym jest się bardziej zaprawionym w boju graczem, tym trudniej o gry naprawdę przełomowe. TLoU uświadomiło mi na szczęście, że wciąż takie gry powstają, i będą powstawać. Oby było ich jak najwięcej. Tego wam i sobie życzę.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #1 dnia: Października 26, 2014, 22:22:31 pm »
Atari 65xe:
0. Tempest
NES:
1. Mario
2. Contra
PC:
3. Doom 2
4. Diablo
PSX:
5. Vagrant story
6. Soul River
7. Grand Turismo
8. Silent Hill
9. MGS
PS2:
10. GTA: Vice City
11. GTA: San Andreas
12. Silent Hill 2
13. Resident Evil 4
Xbox360:
14. Red Dead Redemption
15. GTA V
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2014, 19:25:29 pm wysłana przez +Centylion+ »
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

lupinator

  • Gość
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #2 dnia: Października 26, 2014, 22:33:19 pm »
Tylko trzy pozycje, bo je chciałbym właśnie teraz wymienić (tych "dziesiątek" mam w swoim rankingu dużo więcej)

Dark Souls




Zasadniczo, kiedy już ubiegła generacja nieco oklapła to coraz częściej przychodzi mi na myśl, że to w ogóle najlepsza gra generacji. No po prostu niezrównana.


I z poprzedniej generacji Bully:



Świetny pomysł na grę, genialne wykonanie i niezrównany klimat. Perełka sandboxów.

Do tego oczywiście seria Hitman z Blood Money , który jest w sumie dzieckiem przejścia generacyjnego na czele. Mógłbym przechodzić te gry bez końca.


+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #3 dnia: Października 26, 2014, 22:42:29 pm »
No Bully mega gierka. Tylko nie wiem czy zasługuje na 10 na 10. Tak samo The Wariorrs- uwielbiam, ale to raczej nie są gry 10 na 10. Tylko takie 9 z plusem w sumie z tego mojego rankingu powinienem usunąć silent hill 1 bo to też takie 9 z plusem. A takich 9+ to mógłbym jeszcze więcej wymienić: Silent hill 3, Final fantasy 10, Gex: Enter The Gekko, The Last of US i pewnie wiele innych.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2014, 22:44:55 pm wysłana przez +Centylion+ »
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #4 dnia: Października 26, 2014, 23:52:15 pm »
Fallout 2
Mój rpg życia, pierwsza część była wielka, ale jak wyszła druga... pierwsza przestała dla mnie istnieć. Do tej pory co jakiś czas wracam do F2, do tej pory jestem pod wrażeniem jej wielkości. Turowa walka, ściany tekstu, świetna fabuła, setki możliwości. Wyproszone pod choinkę od rodziców pierwotne wydanie w wielkim boxie, do tej pory pamiętam radość jak odpakowywałem prezent :D.

Red Alert
Mój rts życia. Command & Conquer jest świetną serią, jednak Red Alert pozostaje moim ulubioną częścią tej serii, no i ulubionym rts'em w ogóle. Genialna ścieżka dźwiękowa, świetne misje, co ciekawe bardzo dużo czasu spędziłem na wersji z PSX'a grając z kuzynami. Godzinami można było w to grać, nigdy się nie nudziło. Cewki tesli zawsze były częścią mojej strategii obrony. Red Alert 2 i 3 mimo, że świetne, to nigdy mnie nie porwały jak część 1.

Civ 2
W sumie Civ1 powinno tutaj być, no i kiedyś była, miałem nawet oryginalne pudełkowe wydanie, ale dopiero Civ2 powaliła mnie na kolana. Do tej pory uważam, że to była najlepsza część, straciłem na niej setki godzin. Trzeba tutaj też wspomnieć o wersji która wyszła kilka lat później, Civ 2 Test Of Time przy której też spędziłem wiele godzin. Ale Civ2 to ten niedościgniony do tej pory oryginał któremu należy się cześć i chwała.

Half Life
Dla tej gry modyfikowałem komputer dodatkowym ramem i 3dfx'em. Miałem oryginał w wielkim pudełku razem z HL kubkiem z którego do tej pory pijam wszystkie swoje kawy i herbaty. Kultowa gra, rewolucyjna gra, najlepszy fps mojego życia.

Binding Of Isaac
To mnie wzięło z zaskoczenia, długo olewałem ten wynalazek, aż do którejś wyprzedaży na steamie. No i jak zagrałem to już było to, takie gry uwielbiam, jest to dla mnie ideał gier roguelike. Na liczniku steama mam chyba prawie 400h. W tym momencie mam wszystko tak obcykane, że gram w wersje modyfikowaną przez fanów, dodatkowe przedmioty, bohaterowie itp. Za kilka dni wychodzi remake który będzie tym samym ale do trzeciej potęgi, sami twórcy twierdzą, że żeby odkryć wszystkie sekrety, wszystkie przedmioty itp itd. trzeba będzie poświęcił ok. 500h. Będzie też tryb hard dla fanów pierwszej części, także te 500h może się jeszcze przedłużyć. Cudowna gra.

Sim City 4

Another World
Heroes of Might and Magic III
Alien Breed: Tower Assault
Robbo
Montezuma’s Revenge
Resident Evil 2
Superfrog

Jak sobie przypomnę to pewnie coś dodam, a później opisy : )
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2014, 00:30:27 am wysłana przez Milford_Cubicle »
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #5 dnia: Października 27, 2014, 13:16:09 pm »
Half-Life 1
Uncharted 2
God Of War 3
Wiedźmin 1
Wiedźmin 2
Homeworld
Contra


To chyba tyle... Gier na 10/10 mam mało, więcej byłoby na 9/10 ;)


windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #6 dnia: Października 27, 2014, 13:20:52 pm »
Gdzie jest kur** mać Metal Gear Solid?!?!

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #7 dnia: Października 27, 2014, 13:26:46 pm »
Gdzie jest kur** mać Metal Gear Solid?!?!

Ale, że co u mnie? Lubie MGSy, ale dla mnie zawsze były nieco zbyt przekombinowane ;)

Bo z tego co widzę nikt nie wymienił ;)


windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #8 dnia: Października 27, 2014, 13:27:42 pm »
Mówię o tym, że wypowiedziało się kilka osób i żadna nie wymieniła żadnego mgsa. Tracę wiarę w ludzi.

el becetol

  • Gość
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #9 dnia: Października 27, 2014, 13:57:25 pm »
Trudno tak robić listę z pamięci, ale jakbym miał wybrać jedną grę która zasługuje na dychę, to byłby to Silent Hill 2. Gra była idealnie skrojona pod względem fabuły, klimatu, rozgrywki i wykonania, zarówno ze strony technicznej, jak i artystycznej. Pod względem fabularnym, była to pierwsza gra, gdzie oglądając napisy byłem całkowicie zniszczony opowieścią zaserwowaną przez twórców. Była to też pierwsza gra, po której ze znajomymi z osiedla, z którymi zazwyczaj spotykaliśmy się tylko coś wypić i pograć w gierki, nagle zaczęliśmy rozmawiać o tak poważnych sprawach jak eutanazja i śmiertelne choroby w rodzinie. Żadna inna gra tak długo nie siedziała mi w głowie. Dla mnie na razie gra życia i moment najlepszej całonocnej sesji z grami jaką miałem. Na zawsze na szczycie listy.

« Ostatnia zmiana: Października 27, 2014, 14:04:15 pm wysłana przez el becetol »

Marciin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 24-08-2005
  • Wiadomości: 442
  • Reputacja: 10
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #10 dnia: Października 27, 2014, 14:14:10 pm »
Metal Gear Solid - Najlepsza gra ever, świetna fabuła, doskonała oprawa muzyczna, dobra grafika. Dotyczy to oczywiście jedynej słusznej wersji -  psx. Jak dla mnie gra przełomowa i najlepszy MGS.  Co do Twin snakes to własnie przechodzę i zje$#li sprawę z soundtrackiem i niektórymi scenkami, nawet nie chciałbym tego w wersji HD na nowe konsole.



11/10

No i najlepsza platformówka:

Tombi - ile ja się nasiedziałem przy tej grze, ciekawe questy, bajkowy klimat, nietuzinkowy humor. Polecam, gra nawet dzisiaj zachwyca:

« Ostatnia zmiana: Października 27, 2014, 14:53:18 pm wysłana przez Marciin »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #11 dnia: Października 27, 2014, 14:15:08 pm »
Fajny temat  :)

Jak tak myślę nad grami na 10, to głównie przychodzą mi do głowy starocie, a to pewnie przez nostalgię i takie tam, no ale co tam. Moje TOP TOP gry.


Populous The Beginning

Puszczamy muzyczkę i giniemy w świecie stworzonym przez niegdyś magicznego twórcę, Piotrusia Pana.

 

Uwielbiam takie klimaty, a Populous to po prostu arcydzieło, muzyka, klimat, świetny gameplay, wyszła doskonała całość. Niedawno Ubi próbowało zrobić coś podobnego, ale to nie było już to.


Lecimy dalej i... kolejna gra Molyneuxa.

Dungeon Keeper

 

Kolejna perełka, kolejny RTS, no ale uwielbiam ten gatunek. Gra genialna pod każdym względem, coś czego nie było i do dziś nie ma. Bycie tym złym było fajną odmianą od ciągłej walki ze złem. A sama gra niezwykle przemyślana, buduj legowisko, przyjdą stwory, w końcu będą głodne, to zbuduj kurnik, nie masz pieniedzy na wypłaty, to będą się wkurwiać. Świetnie przemyślana gra, może i taktyki tutaj niewiele, bo wszsytko opierało się głównie na wysyłaniu chmary stworów w jedno miejsce, ale tytuł wciągał  :)

Next, ehh, znowu ten Molyneux


Black & White

 

Zdecydowanie najlepsza gra w jaką grałem. Już pierwsze zapowiedzi mnie mocno jarały, nie miałem jeszcze internetu, to kupowałem wszystkie gazety, gdzie tylko widziałem jakąś zapkę Black & White, a potem po kilkanaście razy czytałem ten sam tekst. Jak gra wyszła, okazało się, że mój PC kompletnie nie wyrabia, totalne minimum, ludzi prawie nie było widać, może jakieś 15 fps, ale kur** grałem jak opętany. Ta gra to spełnienie moich marzeń, już Populous był świetny, ale w Black & White wszystko było lepsze, zajebiście tajemnicze i ciężkie do ogarniecia. Same chowańce to był świetny pomysł, uczenie ich sztuczek, czarów itp. wymagało sporo czasu. Gra miała tysiące błędów, niedoróbek, ale to wszystko nic nie znaczyło, bo odpalałem tytuł za każdym razem jak miałem chwilę wolnego. Druga część niestety to był już krok wstecz, grafika była piękna, ale reszta pokazała, jak rynek się zmienia, wszystko do bólu uproszczone, odechciewało się grać bardzo szybko ;(



Dalej, znowu RTS, ehh jak ja uwielbiam ten gatunek.

Homeworld
 

Wiele osób powie, że Halo ma najlepszy OST w grach, a to gówno prawda, ten jeden utwór rozp**rdala wszsytko co słyszałem do tej pory. Ehh, jakie to były piękne czasy, gry były genialne i wychodziło wszystko co się chciało, teraz mało kto robi takie gry, bo się nie sprzeda itp itd. Zawsze mocno broniłem Homeworlda, jak ktoś mi rzucał jakimiś Starmageddonami czy innymi syfami w kosmosie, to po prostu wyśmiewałem, żaden RTS w kosmosie nie był po prostu Homeworldem, grą, gdzie każdy element był świetnie zrobiony, gdzie było czuć pasję do Wszechświata i jego ogromu, niesamowity tytuł doczekał się kontynuacji. Homeworld 2 to jeszcze lepsza gra, ale to już druga część, więc 10 dostaje Homeworld, a 9 jego druga część.



Ehh piękne młodzieńcze czasy, później dopiszę resztę  :D





lupinator

  • Gość
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #12 dnia: Października 27, 2014, 14:15:17 pm »
Mówię o tym, że wypowiedziało się kilka osób i żadna nie wymieniła żadnego mgsa. Tracę wiarę w ludzi.
Wymienianie MGSa w tych wszystkich rankingach jest tak oczywiste i tak nudne, że zwyczajnie szkoda na to czasu.

Moldar ode mnie plus za wymienienie genialnych gier. Homeworlda niedawno nawet sobie ogrywałem.

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #13 dnia: Października 27, 2014, 14:24:29 pm »
Homeworld
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Wiele osób powie, że Halo ma najlepszy OST w grach, a to gówno prawda, ten jeden utwór rozp**rdala wszsytko co słyszałem do tej pory. Ehh, jakie to były piękne czasy, gry były genialne i wychodziło wszystko co się chciało, teraz mało kto robi takie gry, bo się nie sprzeda itp itd. Zawsze mocno broniłem Homeworlda, jak ktoś mi rzucał jakimiś Starmageddonami czy innymi syfami w kosmosie, to po prostu wyśmiewałem, żaden RTS w kosmosie nie był po prostu Homeworldem, grą, gdzie każdy element był świetnie zrobiony, gdzie było czuć pasję do Wszechświata i jego ogromu, niesamowity tytuł doczekał się kontynuacji. Homeworld 2 to jeszcze lepsza gra, ale to już druga część, więc 10 dostaje Homeworld, a 9 jego druga część.



Ehh piękne młodzieńcze czasy, później dopiszę resztę  :D


Homeworld


To chyba tyle w temacie wielki + ;)
I w pełni się zgadzam soundtrack Homeworlda rozkurwia system ;)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #14 dnia: Października 27, 2014, 14:39:10 pm »
Moja lista na szybko:

PSX
Metal Gear Solid
Final Fantasy VII
Chrono Cross
Suikoden 2
Soul Edge
Crash Bandicoot 2
Cstlevania: Symphony of the Night
Street Fighter Alpha 3

Dreamcast
Soul Calibur
Shenmue I i II
Rez

Gamecube
Zelda Wind Waker

PS2
SSX 3
Devil May Cry
Final Fantasy XII

PS3
Dead Space
Castlevania: LoS
Mirror's Edge
Battlefield: Bad Company 2
Journey
The Last of Us

I tak pewnie o czymś zapomniałem.
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2014, 23:21:27 pm wysłana przez Ryo »

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #15 dnia: Października 27, 2014, 15:12:43 pm »
Gdzie jest kur** mać Metal Gear Solid?!?!
A właśnie masz racje zapomniałem MGS 10/10 jak najbardziej jedynka była mega. Co do trójki to nie wiem raczej 9+.
...Silent Hill 2...
No ta gra była mega zresztą dwójka i trójka też były zajebiste ale to właśnie dwójka miała idealną fabułę i klimat taka gra dla dorosłych naprawdę jakby to był film to byłby klasyk kina. Ale ja jednak wyżej stawiam tytuły R*. A mój numer jeden to GTAV ponad 250 godzin przegrane i czekam na edycje ps4 będę 3 raz przechodził.
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2014, 15:26:39 pm wysłana przez +Centylion+ »
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #16 dnia: Października 27, 2014, 15:20:56 pm »
W sumie ciekawy zbieg okoliczności ;) Ostatnio myślałem sobie ilu grom dałbym 10/10. I jako podstawowe kryterium rzuciłem, że musi to być tytuł, który mi mega zapadł w pamięci i absolutnie NIC bym w nim nie zmieniał (nie licząc grafiki bo oceniam też tytuły wiekowe) :) No i proszę w mojej liście wyselekcjonowałem do absolutnego minimum te tytuły, które uznaje za najlepsze w jakie grałem. Sporo miałem rozkmin typu "Need For Speed Hot Pursuit był genialny, ale jednak coś tam bym do niego dodał by był perfekcyjny" wiadomo, że w tej ocenie dochodzi też ocena subiektywna, ale wnioski jakie mnie naszły to fakt, że serwisy zbyt ochoczo rozdają to 10/10, a żeby było ciekawiej wiele z gier które są w moim rankingu miały dużo niższe oceny...

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #17 dnia: Października 27, 2014, 15:42:14 pm »
TLOU
MGS3
HALF LIFE
BIOSHOCK
GTA V
FAR CRY 3
Uncharted 2
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2014, 15:46:27 pm wysłana przez sieq »

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #18 dnia: Października 27, 2014, 16:40:09 pm »






I moja ulubiona gra EVER

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #19 dnia: Października 27, 2014, 16:45:23 pm »
Parsite Eve jedynka zajebista gra pamiętam w dwójkę nie grałem. I co to jest to Robbo bo widzę dwie osoby wymieniają a ja nie kojarzę gry?
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

iko

  • Gość
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #20 dnia: Października 27, 2014, 17:29:08 pm »
seria Metroid (best game - Metroid Prime)
seria Chrono
Vagrant Story
seria Tenchu
Dark Souls
seria Silent Hill (team silent)
Strange Journey
Star Ocean 3
Shadow of The Colossus/ gry team Ico
Manhunt
Burnout 3
The Legend of Zelda: Ocarina of Time
The World Ends with You
Beyond Good & Evil
Resident Evil (remake)
Ratchet & Clank
seria Castlevania
Alien Ressurection
---
BloodBorne :P


 






+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #21 dnia: Października 27, 2014, 17:38:59 pm »
Z tym seria Castlevania to grubo pojechałeś pojedyncze gry proszę.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #22 dnia: Października 27, 2014, 17:57:22 pm »
I co to jest to Robbo bo widzę dwie osoby wymieniają a ja nie kojarzę gry?

Gra logiczna z 1989r. Chodzisz sobie po planszy tytułowym Robbo i musisz zebrać wszystkie śrubki, żeby przejść dalej, a wszystko po to, żeby naprawić swój statek kosmiczny i wrócić na swoją planetę :D Ja grałem tylko w oryginalną wersje na Atari, wersji Millenium nigdy nie ograłem. Do dziś pamiętam jak się cieszyłem jak Robbo sobie odleciał statkiem ;P

I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #23 dnia: Października 27, 2014, 18:07:17 pm »
10/10

Fallout 2
Planescape: Torment
The Last of Us
Deus Ex 1
Heroes of Might and Magic 3
Gothic 1


9+

Skyrim
Arcanum
Fallout New Vegas

 :angel:
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2014, 18:27:07 pm wysłana przez tytacz »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #24 dnia: Października 27, 2014, 18:35:19 pm »
RPG z blaszki:

- Baldur's Gate 2
- KotOR
- nieco na wyrost Gothic 1 i 2

Z ery PSX:

- MGS

Z ery PS2:

- MGS 3
- Jak 2
- DMC
- Silent Hill 2
- God of War 2
- Resident Evil 4

Z ery PS3:

- Red Dead Redemption
- Uncharted 2
- TLoU
- Mass Effect 2

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #25 dnia: Października 27, 2014, 19:02:26 pm »

MGS
Shenmue
Resident Evil 2
SH2
Halo Combat Evolved
GTA San Andreas
Mafia
TLoU

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #26 dnia: Października 27, 2014, 19:22:58 pm »
I co to jest to Robbo bo widzę dwie osoby wymieniają a ja nie kojarzę gry?

Gra logiczna z 1989r. Chodzisz sobie po planszy tytułowym Robbo i musisz zebrać wszystkie śrubki, żeby przejść dalej, a wszystko po to, żeby naprawić swój statek kosmiczny i wrócić na swoją planetę :D Ja grałem tylko w oryginalną wersje na Atari, wersji Millenium nigdy nie ograłem. Do dziś pamiętam jak się cieszyłem jak Robbo sobie odleciał statkiem ;P


Kurka miałem Atari ale nie pamiętam tej gry. Z Atari to moją ulubioną grą był Tempest więc edytuje posta bo to był mój pierwszy ulubiony szpil.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #27 dnia: Października 27, 2014, 20:01:29 pm »
10/10
Superfrog
Civilization I
UFO
Gran Turismo I
Vagrant Story
Onimusha II
Silent Hill II
God of War II
Burnout III
Dark Souls
GTA V

11/10
The Last of US
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2014, 20:04:30 pm wysłana przez Szymku »

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #28 dnia: Października 27, 2014, 20:45:20 pm »
10/10
Superfrog

ooo Superfrog, jak mogłem zapomnieć, dodaje do listy!

Centylion nadrabiaj, z jakieś 2 lata temu pykałem w Robbo na emulatorze, dalej jest frajda :D
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2014, 20:48:07 pm wysłana przez Milford_Cubicle »
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #29 dnia: Października 27, 2014, 21:05:31 pm »
Devil May Cry, Silent Hill 2, Bioshock, Condemned : Criminal Origins, Resident Evil 4, Bayonetta, Castlevania : Lords of Shadow.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #30 dnia: Października 27, 2014, 21:41:53 pm »
Gdzie jest kur** mać Metal Gear Solid?!?!
W jedynkę niestety nie grałem (przeszedłem tylko na YT :oops:). Dwójkę uważam za przekombinowaną fabularnie (i gameplayowo trochę też), choć to nadal wspaniała gra. Za to MGS3 i MGS4 oceniam bardzo wysoko, aż na 9+. MGS3 miał rewelacyjny klimat i fabułę, ale imo niezbyt udany gameplay. Czwórka natomiast zachwycała grafiką i miała znacznie poprawiony gameplay, ale nie miała aż tak ciekawej historii, by w moim przekonaniu zgarnąć pełną dyszkę. W każdym razie MGSy to na pewno gry wyjątkowe.

- nieco na wyrost Gothic 1 i 2
Zastanawiałem się czy nie wyróżnić Gothica 2 w zestawieniu, lecz po dłuższym zastanowieniu stwierdziłem, że to gra "tylko" na max 9+.

Marciin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 24-08-2005
  • Wiadomości: 442
  • Reputacja: 10
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #31 dnia: Października 27, 2014, 21:55:58 pm »
Jak przywołujecie czasy amigi i atari to wypadało by przyznać 10/10 tej gierce:



Genialne połączenie gry logicznej z elementami platformowymi i do tego fajna amigowa muzyczka.

funditto

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-11-2009
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #32 dnia: Października 27, 2014, 22:17:54 pm »
Amiga: Superfrog

SNES: The Legend of Zelda A Link To the Past, Dragon Ball: Legend of Supersayain

Gameboy (Color): Pokemon Red/Blue/Yellow i Gold/Silver/Crystal

PC:  Settlers 2, Heroes of Might and Magic 2, Worms Armagedon, Tony Hawk Pro Skater 2 i 3, Desperados, Knights of The Old Republic (pierwsza część, bo 2 ma genialny klimat, ale błędy i słabe zakończenie sprawiają, że nie zasługuje na 10)

N64: Super Mario 64, Mario Kart 64, Banjo Kazooie, The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Paper Mario

PSX: Tekken 3, Crash Bandicoot 3, Driver

Dreamcast: Soul Calibur

PS2: Gran Turismo 3, Virtua Fighter 4 Evolution, PES 5

Gamecube: Rogue Squadron 2, Super Smash Bros Melee, Metroid Prime, The Legend of Zelda: Wind Waker,

X-box: Project Gotham Racing 1,2

Gameboy Advance: Advance Wars, The Legend of Zelda: Minish Cap

Nintendo DS: New Super Mario Bros, Pokemon Soul Silver/Heart Gold, White/Black

PSP: Motostorm: Arctic Edge

Wii: Super Mario Galaxy, New Super Mario Bros Wii, Super Mario Galaxy 2, Donkey Kong Country Returns

X-box 360: Project Gotham Racing 4

Playstation 3: Uncharted 2

Nintendo 3DS: Super Mario 3D Land


 

Ogur

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 20-11-2013
  • Wiadomości: 1 174
  • Reputacja: 22
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #33 dnia: Października 27, 2014, 22:41:39 pm »
MGS3, Gta: San Andreas, Red Dead Redemption, Total War: Shogun 2, Eve Online, Magicka, Half-Life, Counter Strike na silniku HL1, Fallout 2, MDK, Rainbow Six 3.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #34 dnia: Października 27, 2014, 23:20:54 pm »
MGS3 miał rewelacyjny klimat i fabułę, ale imo niezbyt udany gameplay.
CQC, jedzonko zwierzaków, kamuflaże, chowanie się w trawie, dobry arsenał giwer, nowa kamera w późniejszej wersji gry. Dla mnie gameplayowo Snake Eater wypada bardzo bogato.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #35 dnia: Października 27, 2014, 23:25:31 pm »
Bogato na pewno, mnie jednak gameplay raczej denerwował, niż sprawiał radochę. Może ulepszona wersja bardziej by mi podeszła, ale grałem tylko w podstawową.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #36 dnia: Października 27, 2014, 23:30:51 pm »


MDK
Dawno o tej grze nie słyszałem. Zaskoczyłeś mnie. Pamiętam, że na obrazkach w czasopiśmie o grach, bodajże Secret Service wydała mi się maksymalnie dziwna i początkowo nie wiedziałem, na czym miałby polegać gameplay.

Nie wiem, czy z czystym sumieniem wystawiłbym jakiejś grze maksymalną notę. Jeśli miałbym potraktować to jako kategorię tytułu, który najbardziej mnie wciągnął, nadal obiektywnie może mieć wady, które nie pozwalają na wystawienie najładniejszej laurki. Jeśli miałby to być tytuł, z którym charakteryzowałem daną chwilę w moim życiu, górę bierze sentyment i liczba tych gier nie zamknęła by się w jednej dziesiątce. Dmuchanie i brak oddychania przy kasecie, żeby załadowało parę pikseli, długie sesje z kumplami w Tekken 3, z którym przede wszystkim kojarzę nieżyjącego już kolegę z dzieciństwa, przechodzenie z ojcem pierwszego Prince of Persia i jego jaranko technologią, gdy kupił lepszy sprzęt i mogliśmy pograć w kontynuację, pierwsza szczęka na podłodze przy okazji Tomb Raidera, w którego tatko ciorał więcej ode mnie. Magia światów platformówek 2d z Another World, Flashbackiem i Abe's Oddysee na czele,  transowe wręcz sesje w Wipeouta, który ukształtował moje poszukiwania dźwięków w elektronice, wertowanie słowników, żeby wychwycić żarty w Discworld i Secret of Monkey Island, spocone dłonie przy pierwszym Resident Evil, czy nagrywanie na kasetę ścieżki z Silent Hill. Raideny z Amigi, na których ćwiczyliśmy skilla i szaleli później na automatach. Tak można bez końca.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #37 dnia: Października 27, 2014, 23:40:11 pm »
Soul Blade
Pierwszy raz ją widziałem w MO (Multimedialny Odlot - przyp. SW). To była miłość od pierwszego wejrzenia. Następnie - intro wszech czasów.
cudowna szata graficzna, ulubiona (tuż obok Castlevanii: SotN) ścieżka dźwiękowa, ogromna grywalność. Topowe 40/40.

Twisted Metal 2
Ależ ja się w niego z Tatą zagrywałem. ten klimat, ta muzyka, nawet jakość grafiki nie przeszkadzała. A miód najwyższej klasy.
Podobnie miałem przy Vigilante 8, tyle, że ta już kruszyła grafiką. Wyróżniam ową pozycję z tego miejsca jak 69.

Front Mission 3

Niezbyt zachwycająca grafika, ale cała reszta - KLASA. Chciałbym reedycje jej ujrzeć na UE4.

Castlevania: Symphony of the Night
Największe zaskoczenie w historii gier. Ograłem ją na kilku platformach, od PSX poprzez kieszonsolki, do nowych sprzętów. Najwspanialsza (obok Soul Blade) ścieżka dźwiękowa.

Tekken 3
Coś niebywałego. Binarny dowód na to, że elektroniczna rozrywka łączy. Ileż ja wspaniałych osób dzięki grze namco poznałem.
Sama w sobie była kapitalna pozycją pod każdym względem.

Gran Turismo

Pierwsza gra wyścigowa, która w tak bezceremonialny sposób skradła mi serce.

Burnout 3: Takedown

Sfera A/V, intro, uniwersalna zabawa i to coś, że nawet moja ówczesna partnerka się w tę grę zagrywała. Najlepsza obok Paradise, odsłona serii.

Resident Evil 2.
Klasyk. Najcudowniejsza odsłona serii. Szkoda, że nie doczekał się TAKIEGO formatu odświeżenia co RE na GC.

Bioshock

Przez pierwsze 4 godziny sądziłem, iż jest moją grą życia. Ekscytacja opadła, ale i tak pozostawił niesamowite wrażenie.

THPS

Już jedynka była genialna. Kontynuacja jest pod każdym względem lepsza.

CoD 4:MW
Nawet minuty nie grałem w tryb wieloosobowy, ale tryb dla pojedynczego gracza zmiażdżył konkretnie. To chyba jedyny FPS, który przeszedłem dwukrotnie.

Killzone 2
Z żadną grą tyle czasu w trybie wieloosobowym nie spędziłem. Ba, mało tego. Mam każdego liczącego się bardziej, bądź mniej przedstawiciela gatunku FPS na półce, niemal w ogóle nie grywam w multi, ale w niego mi się chciało. Dodatkowo za nieziemska szata graficzna oraz muzyka....

Suikoden 2

Fantastyczna fabuła, wyborne postaci - zarówno te złe, jak i dobre. Z pańską pogarda ta gra spogląda na to co przyniosło ze sobą takie FF XIII, a oprócz bardzo dobrego systemu i pięknej grafiki nie przyniosło nic.

FF 8

Jedyny jRPG, który zaliczyłem dwa razy. Boska produkcja.

Diablo II

"Szukasz Baala....", a jak do tego rewelacyjnego klimatu, przeolbrzymiej grywalności i niesłychanej sfery audio - jesteś w domu.

Disciples II

Świetna grafika, a grywalność TAKA, że przeszedłem ją każda rasą, a demonami dwukrotnie. Hirołsy R.I.P.

Demon's Souls

Mam wszystkie trzy wersje, w każdej 100% zdobyte. Najlepsza gra poprzedniej generacji.

Bayonetta

Z pańską pogardą spogląda na gatunek slaszerów. Coś niebywałego.

Raczet i Klank Trzeci
Jedna z niewielu gier, które gdy zaliczyłem, brałem się za nie z marszu po raz kolejny.

Warcraft III: The Frozen Throne

Mój ulubiony RTS. 4ta część niechaj przybywa.... Nowa karta już czeka

Also: Tekken Tag, VF4 (evo), (S)SF4, BlazBlue, HotLineMiami, Robbo, Bruce Lee, Fred, PES4, Soul Calibur, Tekken 5, Tekken 4, Burnout Paradise, Max Payne; Sega Rally, VF2, Warcraft 2; THPS 2, MGS;
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2014, 19:39:12 pm wysłana przez Sylvan Wielki »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #38 dnia: Października 27, 2014, 23:44:20 pm »


MDK
Dawno o tej grze nie słyszałem. Zaskoczyłeś mnie. Pamiętam, że na obrazkach w czasopiśmie o grach, bodajże Secret Service wydała mi się maksymalnie dziwna i początkowo nie wiedziałem, na czym miałby polegać gameplay.
MDK 2 bardzo miło wspominam. Cholernie grywalny szpil. Pierwsza część mnie za to ominęła, choć wciąż pamiętam fragmenty gameplayu pokazywane w jakimś programie w tv. Kiedyś ostro jarał mnie ten tytuł.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze gry na 10/10
« Odpowiedź #39 dnia: Października 27, 2014, 23:49:11 pm »
Ja się troszkę zawiodłem, bo po obrazkach wyglądało na jakieś mistyczne cholera wie co, a jak pograłem chwilę to wyszła prawie zwykła strzelanka z dziwnie pływającym podłożem ;)