Autor Wątek: Destiny 2  (Przeczytany 7653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mrocz

  • Gość
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 19, 2017, 13:31:10 pm »
no, ale gadka i tak bez sensu - koledzy piszą, że zmiany pod maską, także nie żadne dlc do gierki z poprzedniej generacji, a nowe destiny. ja się cieszę.

Ja generalnie też, ale jak zdałem sobie sprawę, że D1 wraz z DLC pochłonęło ponad 400 godzin mojego życia. To się poważnie zastanawiam czy znowu się wciągać w D2.

Fajnie, ze teraz nie będzie takiej jazdy ze znalezieniem ekipy do Raidu. Ostatniego z dodatku Rise Of Iron do tej pory nie ukończyłem bo nie miałem kiedy i z kim :C

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 20, 2017, 00:20:50 am »


Co do ceny, to i tak zabijają przecież wszystko co do tej pory stworzyli, nikt już im tych dodatków z D1 nie kupi. Cena mogłaby więc być standardowa - 169 za samo rozszerzenie, 219 za pudełko.

to, że nie kupi, nie znaczy, że mają rozdawać za darmo, a jakby zrobili dlc, które chodziłoby bez np. taken king, to mocno pofragmentowaliby produkt. jedni graliby w tk, inni w d2dlc i po jakimś czasie misz masz gotowy.

no, ale gadka i tak bez sensu - koledzy piszą, że zmiany pod maską, także nie żadne dlc do gierki z poprzedniej generacji, a nowe destiny. ja się cieszę.

Nikt by nie grał w Taken King, taka psychika gracza, i to samo było z TTK Legendary Edition i wcześniejszymi dodatkami, które były w pakiecie. Produkt pofragmentowany, można było grać w The Dark Below, czy House of Wolves, a i tak opłacało się grać tylko w najnowszy dodatek bo poprzednie nie wnosiły nic do rozwoju postaci.

Soosu, jakie nowe Destiny??? Zmiany pod maską może i są, Dev może i w łatwiejszy sposób zrobi DLC ale to co dla mnie liczy się najbardziej, gameplay, wygląda jak gra, w którą grałem już 500 tysięcy razy. Nie widzę tutaj większych zmian. Nawet grafika wygląda jak w Destiny 1.



To jest stare (, dobre) Destiny, którym większość z nas się już niestety przejadła. Dla nowych graczy może spoko, ale nie wróżę temu wielkiego sukcesu. Zgadzam się ze zdaniem bojawiem - skryto-dlc, robią reboot, bo Hajs z ostatniego dodatku do Destiny 1 się nie zgadza. Zwykłe DLC nie zdałoby egzaminu, bo Destiny już nikogo. Trzeba graczy na nowo przyciągnąć do tytułu i zarobić więcej kasy, a restart serii w postaci tytułu z numerkiem 2 może wyglądać apetycznie.
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2017, 00:34:35 am wysłana przez andryush »

Mrocz

  • Gość
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 20, 2017, 10:13:12 am »
Soosu, jakie nowe Destiny??? Zmiany pod maską może i są, Dev może i w łatwiejszy sposób zrobi DLC ale to co dla mnie liczy się najbardziej, gameplay, wygląda jak gra, w którą grałem już 500 tysięcy razy. Nie widzę tutaj większych zmian. Nawet grafika wygląda jak w Destiny 1.

No ale to przecież jest Destiny 2, a nie jakaś nowa marka...  Między kolejnymi częściami Halo też prawie zero zmian. Między Killzone 3 i Killzone 2 tak samo. Większe zmiany zobaczysz w Destiny 3 lub 4 na kolejnej generacji.

Ja osobiście mimo że ciągle mam mieszane uczucia widzę ogromne zmiany dla fanów Destiny. Ty tego nie dostrzegasz, ale zwróć uwagę jak w tej pierwszej misji prowadzona jest narracja. Widać, że kampania Single Player tym razem może będzie fajna i w pojedynkę. Mamy dużo większy nacisk na fabułę, zmiany z CLan Systemem i możliwością szukania grupy do Raidu w SAMEJ GRZE to też spora zmiana, która wymagała pewnie głębszych zmian w kodzie. Graficznie wiele się nie różni, ale zobacz ile się dzieje na ekranie, miałeś ty kiedyś taką ulewę w Destiny 1? :)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 20, 2017, 11:08:27 am »
Może i faktycznie wygląda trochę lepiej, ulewa daje radę, a i roślinność jest teraz trochę tak jakby bardziej hi-res. Jeśli chodzi o grafę, to dla mnie to wygląda na ten sam silnik, tyle że lekko podrasowany.

Pierwsza misja jest mocno fabularna, ale stawiam, że to ze względu na to, że jest prologiem mającym nas wprowadzić do zmian w dwójce. Akurat z narracją to pokazali, że i w dlc do jedynki dali radę to zmienić, więc jako argument za 2 częścią to do mnie nie przemawia, bo zrobili to już wcześniej.

Sam gameplay wielce się nie różni, nadal biegamy ekipą 3 guardianów, nadal 3 rodzaje broni do wyboru, w tym kilka nowych typów, przeciwnicy starzy, dobrze znani, niektórzy z lekkimi modyfikacjami, menusy, klasy, orbita, cała mechanika gry, wszystko dalej wygląda tak samo i sprawia wrażenie, że spokojnie dało się to zapakować w DLC.

Zmiany w matchmakingu na plus, ale skoro dało się Strajki robić z randomami, to myślę że kwestia uruchomienia systemu matchmakingu dla Raidów nie była jakąś super skomplikowaną kwestią.

Wspominasz o Halo, czy KZ, te są grami czysto singlowymi, z naciskiem na historię. Tutaj głównym motorem napędowym jest fabuła, i to na tym aspekcie bazują kontynuacje. W Destiny nacisk jest kładziony bardziej na multiplayer PVE, a fabuła to tylko tło, dodatek. Bungie teraz forsując nowy HUB, chce przepchnąć grę z nowym numerkiem, wprowadzając zmiany, które spokojnie doszłyby w DLC.

Nie wiem, może nie pokazali jeszcze wszystkiego, może zmian będzie więcej, niż tylko to co zobaczyłem w nagraniu ze Strajku, lekko się jaram, bo jednak gra pochłonęła setki godzin z mojego życia i dobrze wspominam wspólne sesje z forumowiczami. Kontynuacja może się okazać strzałem w dziesiątkę, panaceum, które naprawi wszystkie bolączki podstawki, a może być i tak, że wyjdzie jak z FIFą, czy COD'em.

Gdyby wyszło, że świat się rozrósł do rozmiarów takich, jak to było mówione na E3 dawno temu - "możesz iść wszędzie, gdzie wzrok sięga"; to ok, numerek jak najbardziej uzasadniony. Jeśli nowy świat okaże się strukturą taką jak w jedynce - kilka obszarów połączonych ze sobą, no to jednak trochę słabo.

Niemniej jednak z zaciekawieniem będę śledzić rozwój sytuacji.

« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2017, 11:10:50 am wysłana przez andryush »

Mrocz

  • Gość
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 20, 2017, 11:57:09 am »
Podzielam twoje obawy... Ale przyznam jest coś w Destiny co mnie przyciąga (uzależnienie? xD ) i chyba dam szanse podstawce. Kupie bez DLC i czegokolwiek by sprawdzić co i jak poprawili i jak DLC okażą się fajne to wtedy się zastanowię co dalej.

Mam cichą nadzieje, że ta misja to nie tylko jako prolog, ale generalnie tak to się będzie prezentować. Już Rise Of Iron ma świetną kampanią (o Taken King nie wspomnę) i przechodziłem je nawet samotnie. Tutaj oby było podobnie albo lepiej.

Co do Matchmakingu w Raidach. Tutaj to działać ma inaczej. Nie jest to to samo rozwiązanie co w Strike'ach

BTW. Podoba mi się zmiana w broniach. Będzie można używać Hand Canona jako secondary! :D

BTW2. Silnik na pewno jest ten sam ;) Nikt co sequel nie zmienia enginu :D
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2017, 12:03:52 pm wysłana przez Mrocz »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 20, 2017, 12:39:57 pm »
destiny uzaleznia, bo ma prawdopodobnie najlepszą mechanikę strzelania na konsolach xd
kupię na pewno

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 20, 2017, 14:35:40 pm »
No bo tak jest. Bungie już w halo zrobiło świetne strzelanie, do dzisiaj ten styl się kompletnie nie nudzi. Mało jest gier, w które chce się tak grać i grać. Przed powrotem do Destiny to mnie tylko wolny psn broni, bo nie chce mi się czekać aż się ściągnie :lol:

Mrocz

  • Gość
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 20, 2017, 14:58:22 pm »
Tak mi się przypomniało, że mam jeszcze ostatni Raid do zrobienia :)

Mrocz

  • Gość
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 22, 2017, 20:13:32 pm »
BTW. Czemu tego trailera tu nikt nie wrzucał? :D Ilość fabuły w tym filmiku to więcej niż w całym Destiny 1 podstawka :) Świetna historia komandora Zavala :D


andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 24, 2017, 10:24:22 am »
Na podstawie Grimoir, takich filmików można na pęczki zrobić. Z gameplayem to raczej ma dość luźny wiązek.

Warto natomiast wspomnieć o dziwnych kwiatach, które wychodzą na gorsze w tym sequelu:

- nadal brak dedykowanych serwerów
- crucible ograniczony do 4 vs 4

Dla mnie to jest ostra olewka. Wychodzi na to, że część zmian pod maską , to cięcia po najprostszej linii oporu... Kod sieciowy wymagał poważnej poprawy, tymczasem zamiast naprawić to co było, goście z Bungie ograniczają liczbę graczy, w dalszym ciągu opierając swój system na wątpliwych łączach internetowych graczy. Piękne.

Mrocz

  • Gość
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 24, 2017, 10:34:45 am »
Na podstawie Grimoir, takich filmików można na pęczki zrobić. Z gameplayem to raczej ma dość luźny wiązek.

Mnie historia i fabuła zawsze nakręcała do grania. Pamiętam pierwszą styczność z Destiny. Beta mnie mega przekonała do zakupu. Lądujemy na tym cosmodromie i odkrywamy co się stało. O co chodzi. To miało swój wewnętrzny czar. Jeżeli tego będzie więcej, i jeżeli będziemy mogli poznawać historię świata po prostu grając i odkrywając ją to będzie super :)


Warto natomiast wspomnieć o dziwnych kwiatach, które wychodzą na gorsze w tym sequelu:

- nadal brak dedykowanych serwerów
- crucible ograniczony do 4 vs 4

Dla mnie to jest ostra olewka. Wychodzi na to, że część zmian pod maską , to cięcia po najprostszej linii oporu... Kod sieciowy wymagał poważnej poprawy, tymczasem zamiast naprawić to co było, goście z Bungie ograniczają liczbę graczy, w dalszym ciągu opierając swój system na wątpliwych łączach internetowych graczy. Piękne.

No tu jest lipa. Z drugiej strony Crucible zawsze średnio lubiłem i wolałem grać w Coopa strike i raidy i misje.
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2017, 10:37:19 am wysłana przez Mrocz »

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 24, 2017, 10:46:49 am »
No tu jest lipa. Z drugiej strony Crucible zawsze średnio lubiłem i wolałem grać w Coopa strike i raidy i misje.

Ja w multi w Destiny chyba spędziłem tyle samo czasu jak nie więcej niż w PVE. I było fajnie bo z randomami 6 na 6 sprawdzało się super. A na poważnie rankingowo było 3 na 3. A teraz lecą w coś pomiędzy. Zobaczymy co z tego będzie. Ach te piękne czasy i Thorn przed nerfem:-) Jak ja uwielbiałem tego gnata.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 24, 2017, 11:05:37 am »
Podstawka miała super fabułę i te tajemnice świata Destiny mnie również mocno nakręcały. Minusem było rozpoczęcie masy wątków, by po krótkim czasie pokazać graczowi napisy końcowe. Tutaj niestety nadal mam obawy, i nie wydaje mi się, że Destiny 2 opowie nam jakąś historię w całości, od początku do końca. DLC $$$.

Crucible wspominam bardzo miło, nawet te mecze z randomami. Czuję, że jeśli jeszcze więcej się grą będę interesować, to mój portfel może na tym ucierpieć...

Mrocz

  • Gość
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 24, 2017, 11:56:38 am »
Podstawka miała super fabułę i te tajemnice świata Destiny mnie również mocno nakręcały. Minusem było rozpoczęcie masy wątków, by po krótkim czasie pokazać graczowi napisy końcowe. Tutaj niestety nadal mam obawy, i nie wydaje mi się, że Destiny 2 opowie nam jakąś historię w całości, od początku do końca. DLC $$$.

No dla mnie już nie będzie to samo skoro wyje**li Grimoire Cards i przeszli na opowiadanie fabuły w samej grze :) Oficjalne info od Bungie.

Co do DLC masz racje... Ale smutne jest to, że rynek zabrnął tak daleko, że już dawno nie mamy na to wpływu. Podstawkę kupie pewnie z ciekawości, bo zmiany mogą być duże, ale w gameplayu (na filmiku tego nie uświadczymy) co do DLC to się okaże.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 07, 2017, 08:51:09 am »

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 07, 2017, 18:26:29 pm »
No tu jest lipa. Z drugiej strony Crucible zawsze średnio lubiłem i wolałem grać w Coopa strike i raidy i misje.

Ja w multi w Destiny chyba spędziłem tyle samo czasu jak nie więcej niż w PVE. I było fajnie bo z randomami 6 na 6 sprawdzało się super. A na poważnie rankingowo było 3 na 3. A teraz lecą w coś pomiędzy. Zobaczymy co z tego będzie. Ach te piękne czasy i Thorn przed nerfem:-) Jak ja uwielbiałem tego gnata.
Przeca tam lagi większe niż w killzonie były a to już sztuka.
Ktoś chętny pograć w betę ? :P
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 15, 2017, 00:44:59 am »
Tak doszedłem do wniosku, że mam zerowy hype na kontynuację. Klimat mi kompletnie uleciał, zapowiada się na to samo i nawet nie oglądam kolejnych filmów, bo nie mam w ogóle zainteresowania. Np cóż, na premierę tego z pewnością nie zakupię.

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 22, 2017, 14:38:29 pm »
Zapowiada się, że znów zakup nastąpi po co najmniej 10iu miesiącach. Teraz beta 1, po wyjściu "pełnej wersji" beta 2, następnie poprawki i "spełnianie życzeń graczy" i za jakiś czas będzie można w to grać. Revamp za półtorA/dwa lata będzie ostry, to nie ulega wątpliwości, a cena za grę z większością dodatków to jedyna sprawiedliwa i sensowna cena. Kupując grę na krótko po premierze TTK czułem, że kupuję pozycję wypchaną zawartością, a i Crucible za tamtych czasów i jego ówczesna meta najbardziej mi pasowały. Zakładam, że tu będzie podobnie. Na XBL UK pre-order kosztuje niespełna 90 £. Poebauo!!

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 22, 2017, 18:26:07 pm »
Co z tego że wydadzą z dodatkami wersję, skoro będą one nic nie warte. Tak jak ta Complete Edition z TTK, niby tyle wszystkiego, ale tak nanprawdę oprócz TTK te dodatki były nic nie warte, bo ludzie nie chcieli w to grać, gdyż jedyny sensowny loot był w najnowszym dodatku, reszta to o kant pupy...

U mnie jednak też zero podjarki.
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2017, 18:29:40 pm wysłana przez andryush »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 22, 2017, 19:09:26 pm »
Jak tam przerzut? Nadal ekskluzywnie dla konsol?

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 25, 2017, 16:06:12 pm »
Z ciekawości sprawdziłem betę. Strajk to identyczny jak w jedynce. Pif paf tu i tam i na koniec standardowy szef Vexik co może zrobić szybko kuku. I w sumie nie było łatwo bo broń małe obrażenia zadwała. PVP Mapki malutkie więc pewnie dlatego nie było czuć że gra się 4 na 4. Generalnie wyglądało to jak jedynka. Odniosłem wrażenie, że trzeba wpakować więcej ołowiu w przeciwnika. Hunter zamiast mieczyka ma teraz laskę. Żadna to różnica. I drzewko umiejętności jest teraz dużo mniejsze. Chyba tylko misje fabularne prezentują się lepiej niż w jedynce.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 25, 2017, 19:44:53 pm »
PvP nie było mocną stroną jedynki i w dwójkę zagrałem jeden mecz i widzę że ten sam kiepski poziom jest dalej zachowany. Coś mało osób na forumki gra w betę, nie zbierze sie ekipi na rajdy z gejmonly ?
Yeahh, me and hate that's an odd couple

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 25, 2017, 19:47:58 pm »
A jak z lagami? Dalej laguje tak jak lagowało, czy te cięcie ilości graczy zdało egzamin i śmiga ładnie?

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 25, 2017, 20:17:42 pm »
PvP nie było mocną stroną jedynki i w dwójkę zagrałem jeden mecz i widzę że ten sam kiepski poziom jest dalej zachowany. Coś mało osób na forumki gra w betę, nie zbierze sie ekipi na rajdy z gejmonly ?



Ja spasuję. Nic nowego tam nie wymyślą w tych rajdach. Będzie bieganie z powalonym skakaniem i strzelaniem synchronicznym do kryształków :)

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 25, 2017, 21:01:29 pm »
No to chyba fajnie, czego Ci więcej trzeba ? :P
Yeahh, me and hate that's an odd couple

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #65 dnia: Września 09, 2017, 11:13:17 am »
Pięknie, Destiny 2 powraca z jeszcze większą ilością rakowych rozwiązań <3 Brawo Bungie, przede wszystkim bądźcie sobą!


bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #66 dnia: Września 09, 2017, 11:33:36 am »
Z tymi shaderami to totalna porażka. Muszą to poprawić. Poczytałem recki na meta i generalnie nie wiem skąd te zachwyty w reckach serwisów.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #67 dnia: Września 09, 2017, 11:46:24 am »
Zachwyty serwisów są zasługą tak zwanych "Review Guide", które wydawcy wysyłają do dziennikarzy recenzujących gry :lol: Niestety takie czasy, że nie o wszystkim można powiedzieć, więc w zasadzie recki większości serwisów są chyba g-warte.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #68 dnia: Września 12, 2017, 23:52:02 pm »
Destiny 2 Included a Legendary Gauntlet With a White Supremacist Logo
http://www.allgamesdelta.net/2017/09/destiny-2-included-legendary-gauntlet.html








LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #69 dnia: Września 13, 2017, 10:16:10 am »
Zapytam w tym temacie, bo nie chce mi się szukać starego. Czy warto jeszcze odpalać oryginalne Destiny? Pytam, bo kiedyś kupiłem za grosze i nigdy nie spróbowałem. Nadmienię, że nie specjalnie jara mnie multi, więc chodzi bardziej o kampanię dla jednego gracza.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #70 dnia: Września 13, 2017, 12:08:20 pm »
Nie ma sensu, Destiny to multiplayerowe farmienie.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #71 dnia: Września 19, 2017, 02:29:15 am »
Zapytam w tym temacie, bo nie chce mi się szukać starego. Czy warto jeszcze odpalać oryginalne Destiny? Pytam, bo kiedyś kupiłem za grosze i nigdy nie spróbowałem. Nadmienię, że nie specjalnie jara mnie multi, więc chodzi bardziej o kampanię dla jednego gracza.

Moim zdaniem jest sens. Grałem w nią co prawda z 40 min. zanim powędrowała na półkę, ale grało się przyjemnie. Graficznie bardzo w porządku (boli tylko marne 30 k/s, ale idzie się przyzwyczaić), a strzela się nader sympatycznie.

Wg mnie możesz śmiało atakować. Jak się nie spodoba, to zamiast wydać 4 Kazimierze na kontynuację, kup sobie Yakuzę Kiwami i pół litra Miodowego Dżeka.  :grin:
A jedyneczka faktycznie tania - wydatek rzędu 40zł (PS4/XO).

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #72 dnia: Października 24, 2017, 09:44:44 am »
Czytałem ostatnio recenzję D2 gdzie dziennikarz rozpływał się nad nią w niemal samych superlatywach i naszła mnie taka refleksja. Może powinienem w to zagrać!?
Grałem kiedyś w demo 1. Byłem tak tym demem zajarany, że gotów byłem biec do sklepu po swoją kopię i przebijać się przez te piękne planety, potwory i eksterminować różnymi giwerami. Odleciałem jakimś stateczkiem z Marsa (to było w demie bodajże, a może to był księżyc?), wylądowałem na jakimś wielkim hubie gdzie ganiali gracze i...czar prysł. Dałem sobie spokój i zapomniałem o Destiny, w gąszczu wielu innych gier.

Po tym "pasjonującym" wstępie przejdę do sedna.
Czy jakiś fan/maniak Destiny (zakładam, że jest tu ktoś taki) może mi napisać kilka słów o tej marce - zarówno 1 jak i 2 część.
Przede wszystkim mam takie pytania:
1) czy te gry mają w ogóle jakąś kampanię singleplayer? czy można ukończyć całą fabułę samemu?
2) jeśli jest SP to czy muszę być cały czas podłączony do internetu, aby grać?
3) czy kupno Destiny 1 - samej podstawki bez dodatków - się opłaca czy lepiej od razu brać edycję ze wszystkimi dodatkami?
4) czy to prawda, że w Destiny 2 jak nie mamy wykupionego plusa/golda to przy niektórych questach pomagają nam avatary innych graczy?
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2017, 09:46:20 am wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #73 dnia: Października 24, 2017, 10:41:12 am »
Fanem/maniakiem nie jestem, ale odpowiedzi znam.
1) Tak
2) Tak
3) Nie warto brać samej podstawki
4) Bez plusa nie możesz zebrać drużyny, ale póki nie jesteś w instancjonowanej misji, to przypadkowi gracze mogą Ci pomagać. Bez plusa odpadają strajki (dungeony dla trzech graczy), raidy (dla sześciu graczy), pvp i wszystkie eventy multiplayerowe.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #74 dnia: Października 24, 2017, 11:17:03 am »
IMO w ogóle nie opłaca się brać jedynki, z dodatkami, czy bez, jeśli chcesz grać sam i tylko "SP", który praktycznie nie istnieje w tej grze, bo to w zasadzie jeden, wielki co-op.

- podstawka jest bardzo krótka, kilka misji i zaraz napisy końcowe
- niektóre misje były dość mocno przerąbane, i bez pomocy drugiego gracza na wyższym poziomie, można było sobie zwyczajnie nie poradzić
- rozwój postaci to przede wszystkim online gra z innymi graczami, skoro nie zamierzasz grać po sieci, patrz punkt wyżej
- dodatki powielają poprzednie problemy
- niegrając online, omijają Cię najlepsze aspekty gry - Strajki, Raidy, które często mocno związane są z fabułą
- bez połączenia z siecią gra nie działa

Destiny to w istocie potężny grind-fest. Powtarzasz w kółko te same czynności, aby zdobyć najlepszy ekwipunek i uderzyć na największe wyzwania w grze, w których zdobędziesz jeszcze lepszy ekwipunek, a jak już będziesz miał najlepszą zbroję, to będziesz expić nowe Egzotyki, czyli najpotężniejsze pukawki. Dla mnie grało się znakomicie, do momentu w którym zdałem sobie sprawę, że aby wygrać w tą grę, trzeba poświęcić życie :D No i oczywiście ok. 500 godzin ciśnięcia w kółko tych samych schematów też zrobiło swoje.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #75 dnia: Października 24, 2017, 11:53:37 am »
Dzięki za odpowiedzi panowie.
Destiny teraz chodzi gdzieś w okolicach 40 zł, więc mogę spróbować SP nawet dla tych kilku godzin kampanii. Z tego co czytałem dwójka ma już o wiele bardziej rozwinięty wątek fabularny dla pojedynczego gracza.
Zastanawia mnie tylko jedno. Jeśli chcąc grać muszę być "always-online" to co się stanie, jak Bungie za 2,3, 5 lat wyłączy serwery?  :o Pudełko z płytą do kosza, do antykwariatu, do "popaczenia" w co kiedyś grałem?
Po cichu liczyłem, że to takie bardziej Borderlandsy z multi dla tych, którzy chcą.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2017, 11:55:40 am wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #76 dnia: Października 24, 2017, 12:12:54 pm »
Niestety jak Bungie wyłączy serwery, to płytka stanie się bezużyteczna.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Destiny 2
« Odpowiedź #77 dnia: Października 24, 2017, 17:17:26 pm »
No to masz bardziej rozwinięte borderlandsy. Samemu można pograć, ale dopiero w coopie gra błyszczy. O ile we dwójkę ciężko mi się gra ( Głównie przez zmęczenie materiału) tak w jedynkę sporo się nagrałem i grało się świetnie.

Sam model strzelania to małe mistrzostwo, dzięki czemu przyciąga, ale to nic nowego, już pierwsze halo to miało.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #78 dnia: Grudnia 25, 2017, 14:00:35 pm »
Dzieje się to, o czym mówiłem dawno temu w przypadku jedynki - Destiny staje się co raz większym rakiem i rozwija się dokładnie tak, jak mówiłem Mroczowi, który ślepo wierzył, że ta gra ma przyszłość. Lootboxowa loteria engramowa, paywall'e w postaci zakupów w sklepie z premium walutą, przycinanie w uja z ograniczaniem zdobytego doświadczenia, blokowanie graczy, którzy nie kupili DLC. Płatne free2play, dojarka jakich mało. Niech zdycha, tfu!


« Ostatnia zmiana: Grudnia 25, 2017, 14:04:05 pm wysłana przez andryush »

Mrocz

  • Gość
Odp: Destiny 2
« Odpowiedź #79 dnia: Stycznia 26, 2018, 11:29:38 am »
Dzieje się to, o czym mówiłem dawno temu w przypadku jedynki - Destiny staje się co raz większym rakiem i rozwija się dokładnie tak, jak mówiłem Mroczowi, który ślepo wierzył, że ta gra ma przyszłość. Lootboxowa loteria engramowa, paywall'e w postaci zakupów w sklepie z premium walutą, przycinanie w uja z ograniczaniem zdobytego doświadczenia, blokowanie graczy, którzy nie kupili DLC. Płatne free2play, dojarka jakich mało. Niech zdycha, tfu!o

Muszę ci połowicznie przyznać rację. Połowicznie, bo mimo wszystko gra dalej nie jest Pay 2 Win i nie ma kupowania broni i egzotyków. Problem w tym, że to co jest teraz to masakryczne gówno. Strasznie lubiłem lore destiny i kibicowałem tej serii licząc, że kiedyś gra będzie coraz lepsza. Niestety jest coraz gorzej.

Głównym problemem jest to, że Bungie skupia się na tej całej eververse dodają nic nieznaczące kosmetyczne gówno, które jest po prostu nudne. Brakuje questów na nowe bronie tak jak w D1, brakuje jakiejkolwiek motywacji do ukończenia raidu (mam wszystkie raidowe giwery a nawet nie grałem w Raid :/ ) pierwsze DLC to mała katastrofa. Niby fajna kampania (trwała 2 godziny... :/ ) ale po jej skończeniu co zostało? Grind na kolejne kosmetyczne nic nie znaczące gówna.

Tutaj nawet likwidancja eververse nic nie pomoże, bo co z tego, że jej itemki trafiłyby do zwykłych enegramów zdobywanych grze, jak te itemki są po prostu bzdetami dla których nie chce się grać... Nowy kolorek, nowy ghoscik, nowy sparrow różniący się graficzką. Masakra.

Do tego dochodzi masa uproszczeń mechaniki względem Destiny 1. Po 3 latach jedynkę ogarnęli tak, że była grą wartą zapamiętania, dla mnie jeden z lepszych Coop FPSów. Dwójka to taki regres i cofnięcie się w okolice premiery Destiny 1, jak nie dalej. Gra jest causal friendly, legendarki lecą jak z rękawa i w sumie cokolwiek zrobisz w grze to dobijesz do maks levelu. Dla mnie to bez sensu. Sprawia, że gra jest nudna i nie ma motywacji do robienia trudniejszych aktywności. W jedynce jak widziałeś kolesia co ma maksymalny light level, wiedziałeś, że to kozak. Tutaj? Tutaj ma go prawie każdy.

Gdzieś czytałem, że D2 początkowo miało być dużym DLC do jedynki. Takim jak Taken King, czy Rise Of Iron. Destiny wtedy byłoby naprawdę ogromne, a tak to zaorali 3 lata ciężkiej pracy nad tym ip by wrócić do punktu wyjścia.