Autor Wątek: God of War  (Przeczytany 53518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: God of War
« Odpowiedź #440 dnia: Maja 21, 2018, 22:10:01 pm »
God of war 8+/10 maksymalnie
the order 1886  9/10
Racja jest jak rzyć. Wczoraj skończyłem przygodę Kratosa - i żeby nie było w The Order również grałem. Jedyne co je łączy to jest to, że to tytuły ekskluzywne. Jeśli chodzi o The Order to już nawet za bardzo nie pamiętam o co tam chodziło. Był potencjał ale raczej dalszego ciągu już pewnie nie zobaczymy. Ale nie o tym miało być. Kratos po prostu rozgrywką, historią, poziomem rozbudowania może taki The Order nosem wciągnąć. Wulfen nic do Ciebie nie mam ale weź chłopie sobie chociaż porównaj ilość zabawy jaką dostałeś kupując nową przygodę Kratosa. O tak zachwalanym przez Ciebie tytule chyba wspominać nie muszę.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: God of War
« Odpowiedź #441 dnia: Maja 22, 2018, 01:57:17 am »
W God of War nawet otwieranie skrzyń sprawia frajdę :lol:

Wykorzystanie wibracji w padzie - mistrzostwo.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: God of War
« Odpowiedź #442 dnia: Maja 22, 2018, 08:30:45 am »
God of war 8+/10 maksymalnie
the order 1886  9/10
To wszystko przez tego liścia na plaży. Zasłużona ocena.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: God of War
« Odpowiedź #443 dnia: Maja 22, 2018, 23:58:01 pm »
Najciekawsze jest to że w the order 1886 grałem w sumie dłużej niż w god of wara :]
A podobno order jest grą na raz  :hahaha:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: God of War
« Odpowiedź #444 dnia: Maja 23, 2018, 01:36:51 am »
Cytuj
God of War has had a better debut than any other PlayStation exclusive ever, according to The NPD Group. Not only was it the best-selling game in the U.S. in April, but it’s performance in its first month also outpaces all other PlayStation exclusives. That’s not just PlayStation 4 — it’s for any PlayStation since the platform’s debut in 1995.

God of War of War came out on April 20, so it was only available for 10 days in the month. But it was still able to break the record, beating Grand Theft Auto: San Andreas, which came out for the PlayStation 2 in October 2004.
https://venturebeat.com/2018/05/22/god-of-war-had-the-best-debut-month-ever-for-a-playstation-exclusive/

A MS wychodzi z założenia, że gry bez online nie mają już racji bytu...

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: God of War
« Odpowiedź #445 dnia: Maja 23, 2018, 11:01:58 am »
Mało tego, sprzedaż PS4 poszybowała w górę. Sporo bundli się rozeszło. Ostatnią konsolą, która tak się sprzedała w kwietniu, było Wii... 9 lat temu. No ale ex'y też ponoć ważne nie są...

Myślę, że branża powoli będzie musiała zauważyć, iż GaS to nie żadne magiczne rozwiązanie na lepsze dochody i nie każda taka gra (a w szczególności w ich zalewie) może zarabiać (jak na rynku mobilek). Pytanie jednak co wymyślą w miejsce tego, bo jednak produkcja gier na takim poziomie kosztuje coraz więcej.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: God of War
« Odpowiedź #446 dnia: Maja 23, 2018, 11:18:15 am »
Ja wczoraj skończyłem. Świetna gra, na pewno najlepszy ex na ps4. Zakończenie mnie kapkę zawiodło (ale to głównie dlatego, że sie domyśliłem twista dużo wcześniej). Ogólnie jest to bardzo solidny fundament pod kolejną część i mam wrażenie, że tak jak w pierwszej trylogii dopiero teraz zacznie się prawdziwy rozp**rdol.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2018, 11:20:08 am wysłana przez windomearl »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: God of War
« Odpowiedź #447 dnia: Maja 23, 2018, 11:38:26 am »
Kolejna część to imo już na PS5, bo nawet na jakiś cross-gen ciężko się napalać.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: God of War
« Odpowiedź #448 dnia: Maja 23, 2018, 11:40:50 am »
Też tak zakładam. Jednak po ograniu widzę, że mają baaaardzo duze pole do popisu jesli chodzi o historie itp. Szkoda wlasnie ze trzeba bedzie sporo poczekac.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: God of War
« Odpowiedź #449 dnia: Maja 23, 2018, 11:53:32 am »
Też tak zakładam. Jednak po ograniu widzę, że mają baaaardzo duze pole do popisu jesli chodzi o historie itp. Szkoda wlasnie ze trzeba bedzie sporo poczekac.
Pewnie dev kity już wcześniej mieli i coś dłubią.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: God of War
« Odpowiedź #450 dnia: Maja 23, 2018, 15:07:59 pm »
Dwie gry na platformę więc dadzą radę jeszcze na ps4  8)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: God of War
« Odpowiedź #451 dnia: Maja 23, 2018, 16:59:47 pm »
Czyli z zakończeniem sytuacja podobna jak w Horizon? Niby koniec, ale sugerujący ciąg dalszy?

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: God of War
« Odpowiedź #452 dnia: Maja 23, 2018, 17:28:04 pm »
Na 100% będzie ciąg dalszy.

Ja wczoraj skończyłem. Świetna gra, na pewno najlepszy ex na ps4.
:lol:
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2018, 17:29:57 pm wysłana przez Wulfen »

Mrocz

  • Gość
Odp: God of War
« Odpowiedź #453 dnia: Maja 23, 2018, 20:24:03 pm »
Ja wczoraj skończyłem. Świetna gra, na pewno najlepszy ex na ps4. Zakończenie mnie kapkę zawiodło (ale to głównie dlatego, że sie domyśliłem twista dużo wcześniej). Ogólnie jest to bardzo solidny fundament pod kolejną część i mam wrażenie, że tak jak w pierwszej trylogii dopiero teraz zacznie się prawdziwy rozp**rdol.

Ja już pod koniec jestem i póki co podpisuje sie pod tym. Fabuła, klimat, gameplay. Top klasa. Zdecydowanie najlepszy ex na PS4. Uncharted czy Horizon nie są nawet w połowie tak dobre moim zdaniem. Jedna z gier generacji którą stawiam na równi z Wiedźminem 3.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: God of War
« Odpowiedź #454 dnia: Maja 23, 2018, 20:33:04 pm »
Na 100% będzie ciąg dalszy.

Ja wczoraj skończyłem. Świetna gra, na pewno najlepszy ex na ps4.
:lol:
To nie ja jestem odosobniony w mojej opinii :) I tutaj tez argumenty sa po mojej stronie :)

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
God of War
« Odpowiedź #455 dnia: Maja 26, 2018, 11:31:56 am »
Też czujecie niedosyt po ukończeniu głównego wątku? Ostatni raz tak miałem jak kończyłem Order.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: God of War
« Odpowiedź #456 dnia: Maja 26, 2018, 13:13:58 pm »
Tylko pamiętaj by wrócić do domu, wówczas zobaczysz:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: God of War
« Odpowiedź #457 dnia: Maja 27, 2018, 16:46:03 pm »
Jest tu coś takiego jak Gra+? jesli tak, to jak to uruchomić ?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: God of War
« Odpowiedź #458 dnia: Maja 27, 2018, 20:08:14 pm »
Nie ma.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: God of War
« Odpowiedź #459 dnia: Maja 28, 2018, 11:46:06 am »
Też czujecie niedosyt po ukończeniu głównego wątku? Ostatni raz tak miałem jak kończyłem Order.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czuję niedosyt jak po świetnej książce, której kontynuacja jest jeszcze w powijakach. The order to niedosyt z powodu takiej przeciętnej fabuły, cliffhangerem, który potrwa wieki, bo ta gra nie powstanie.

Wysłane z pralki za pomocą Tapatalk

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: God of War
« Odpowiedź #460 dnia: Maja 29, 2018, 08:54:03 am »
Czyli jednak miałem rację że Sony celowo swoje gry w tej generacji kończy w sposób przede wszystkim pozostawiający furtkę na kontynuację. Do klubu The Order i Horizon dołącza God of War. Zobaczymy co z TLOU wykombinują.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: God of War
« Odpowiedź #461 dnia: Maja 29, 2018, 09:08:18 am »
Ok, ale to nie jest wada chyba co?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
God of War
« Odpowiedź #462 dnia: Maja 29, 2018, 09:39:03 am »
Ja tam czułem się spełniony raczej. Zamknęli główny wątek tej części, choć poniekąd był on trochę średni. W ogóle muszę skrobnąć coś więcej
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2018, 09:45:57 am wysłana przez Moldar »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: God of War
« Odpowiedź #463 dnia: Maja 29, 2018, 10:52:09 am »
nie wiem dla kogo to może być wada, tak samo po Wieśku czułem niedosyt i chciałem więcej. Tutaj to samo. Jednak sama oś fabuły, na której była oparta gra, uważam za zakończoną i bardzo dobrą. Cliffhanger przypomina scenki z filmów Marvela na ich końcu. Jak komuś gra się nie spodobała to historia jest skończona, wszystko wyjaśnione itp. Nie czeka na drugą część. Jak komuś przypadła do gustu jak mi, to czuje niedosyt, bo chciałby już teraz ograć kontynuację.



Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: God of War
« Odpowiedź #464 dnia: Maja 29, 2018, 13:06:31 pm »
Jest tu coś takiego jak Gra+? jesli tak, to jak to uruchomić ?
Dopiero rozkminiają jak to dodać i czy jest sens.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: God of War
« Odpowiedź #465 dnia: Maja 30, 2018, 09:08:35 am »
Ok, ale to nie jest wada chyba co?

To zależy. W The Order to była wada, która rzutowała na całą grę. Horizon może lekko wpienia, końcówka bez jebnięcia była trochę rozczarowująca, ale sama gra była wyczerpująca. Jeśli tutaj zrobili to na poziomie GoW 2 to spoko, bo mimo urwania historii jest power, jeśli jednak temu zakończeniu bliżej Horizon, to meh... wada.

Idealne zakończenie wg mnie miał pierwszy GoW. Absolutnie satysfakcjonujące zamknięcie historii, zero sugestii że coś nie zostało zrobione do końca. Sequel w świetny sposób buduje swoją historię nie na niedopowiedzeniach i jakichś sugestiach kontynuacji, ale na mitologii i z porzeczki bierze tyle co fakt że Kratos jest Bogiem.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
God of War
« Odpowiedź #466 dnia: Maja 30, 2018, 09:10:49 am »
Zakonczenie Horizon to wada

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: God of War
« Odpowiedź #467 dnia: Czerwca 19, 2018, 12:21:41 pm »
W końcu ukończyłem nowego GoW'a, choć zostało mi jeszcze kilka rzeczy do zdobycia platyny, więc nie rozstaję się jeszcze z Kratosem i Atreusem.

Historia jest dość prosta i przejrzysta, choć jest też punktem zapalnym dla większego scenariusza i zahacza o wiele wątków pobocznych. Nie ma tu za wiele postaci (część jest tylko wspominana, wyraźnie widać, że są pozostawieni na przyszłe części), jednak pozwala to na właściwą prezentację tym, które są. Fajnie wpasowano całą historię w mitologię nordycką, częściowo ją modyfikując, ale nie w sposób jaki robią to Marvelowscy superbohaterowie. Świetnie zaprezentowano wszystkie wydarzenia, cut-sceny są genialne i choć stonowane do charakteru gry, nie ustępują widowiskowością poprzednim częściom. Brak cięć ujęć to świetny patent, pięknie podkreśla intymny nastrój historii i pozwala zagłębić się w wydarzenia, tak jakbyśmy stali obok i obserwowali. Jestem bardzo ciekaw jak to się dalej potoczy, bo możliwości są bardzo różne. Niemniej relacja Kratosa i Atreusa jest tematem przewodnim i została oddana bardzo dobrze, naturalnie. Jedyne do czego mogę się przyczepić (tyle, że nie dotyczy to samego story) to zbyt mała wiarygodność Atreusa podczas eksploracji. Za często się powtarza i nie zachowuje się za bardzo "growo". O ile się nie mylę Ellie z TLoU miała więcej customowych animacji, wydawała się bardziej żywa.

Mechanika gry choć uległa przemodelowaniu, wciąż stawia na rozwój postaci, proste combosy i dużo potyczek z przeciwnikami. Tym razem jednak Kratos dostał świetną broń czyli topór, który niczym nie ustępuje młotowi Thora. Mechanika rzucania nim i przyzywania go jest genialna i stwarza wiele możliwości zarówno w walce, jak i eksploracji. Daje też dużo frajdy i dobrze, że twórcy zdecydowali się nie robić automatycznego przywoływania, bo nie dość, iż pozwala to na więcej zabawy to jeszcze samo wciśnięcie trójkąta jest mega miodne. Mimo wszystko był moment kiedy pomyślałem, iż trochę brakuje mi innej broni i właśnie wtedy ta się pojawiła. Nie zdradzę co to jest, ale to świetne zagranie i ładnie balansuje cały system walki, dodając kolejne możliwości na kombinacje. Pomimo zmiany kamery wciąż mamy styczność ze starym dobrym GoW'em, nawet przeciwników bywa równie dużo co kiedyś. Mimo to walka jest trochę bardziej strategiczna, wolniejsza, ale przy tym bardziej urozmaicona. Przeciwników jest całkiem sporo, choć w późniejszej części gry odczuwa się trochę brak nowości. Za szybko natrafiamy na wszystkie typy wrogów i później zmieniają się już tylko skórki.

Eksploracja jest tym razem bardziej otwarta, gra ma pewne znamiona open worlda. Fajnie rozwiązano kwestię backtrackingu (otoczenie się trochę zmienia) i połączono to ze story. Do tego łódka jest świetnym środkiem transportu tak bardzo pasującym do nordyckich klimatów. Jest sporo znajdziek i masa drobnych zadań do wykonania. Osobiście uważam także, że bardzo fajnie zrobiono trofea. To już druga po Horizonie gra od Sony, która ma bardzo przystępną platynę. Trzeba włożyć trochę czasu, ale też nie wymaga to przechodzenia po kilka razy i spędzaniu masy dodatkowych godzin. Dla mnie to dobry balans. Nowy GoW znacznie bardziej przypomina RPG i jest to obecnie cecha wielu gier. O dziwo wpasowało się bardzo dobrze do gry.

Wizualnie GoW to z jednej strony gra na najwyższym poziomie, z drugiej nie wnosi nic specjalnie nowego, co najwyżej usprawnia już znane rozwiązania. Piękny świat nordyckich mitów, surowy, jednak majestatyczny i, podobnie jak w przypadku całej serii, epicki. Tym razem jednak bardziej osadzony i naturalny. Enivro zostało cudownie wykonanie, wszystkie poziomy (z wyjątkiem jednego) są niezwykłymi dziełami, choć bywają takie, które wyraźnie stoją na wyższym poziomie. O ile miałem obawy co do dysproporcji niektórych lokacji, okazało się, iż tylko jedna tak naprawdę odstaje od reszty, ale wciąż potrafi miło zaskoczyć. Generalnie gra czasem wygląda, jakby zabrakło czasu na ostateczny szlif, ale nawet wtedy nie mogę jednoznacznie powiedzieć, że te elementy prezentują się gorzej. Może właśnie tak miało być, gdyż jest w tej surowości pewien urok. Postacie wykonano pierwszorzędnie, nawet przeciwnicy, którzy zwykle prezentują się mniej okazale zostali należycie "przytuleni". Jestem pod szczególnym wrażeniem pewnych niuansów, jak włosy Kratosa, czy Atreusa, skóra, lód w pewnych lokacjach, roślinność, oświetlenie. Każda scena czymś urzeka, choćby w subtelny sposób.

Jak zwykle mogę pisać i pisać a i tak coś pominę. Nowy GoW to wielki powrót i nowy początek dla obszernej już serii. Wciąż można tu wiele zrobić i Santa Monica pokazało, iż coś co wydawało mi się kiedyś średnim pomysłem (Kratos w nowej mitologii), ma rację bytu i to jaką. Świetne odświeżenie rozgrywki, strony wizualnej i historii. No i właśnie, gra przynosi kilka odpowiedzi i zostawia za sobą masę pytań, ale to już w spoilerze ;).

Czy spodziewałem się, że Santa Monica tak bardzo dostarczy? Nie zupełnie, tzn. tak, wiedziałem, iż zrobią grę bardzo dobrą, ale jednak nie na tyle, że zostaną obsypani maksymalnymi notami i nawet stwierdzeniami typu "gra generacji". Sam uważam, że choć nie dałbym oceny maksymalnej (bo nowy GoW nie jest pozbawiony wad/słabszych momentów) to produkcja Santa Monica jak mało która gra zasługuje na tak wielkie uznanie. Jest w niej coś magicznego i aż sam dziwie się trochę, iż wciąż mówimy o znanym spartańskim rzeźniku bogów. Trochę będzie mi brakowało starego formatu, ponieważ nie ma wielu takich gier. Z drugiej strony za bardzo się przejadł i musiałby długo odleżeć, więc wybór Santa Monica był świetnym kompromisem.

Dla mnie to gra roku. Nawet RDR2 raczej nie przebije tego.

Duże spoilery

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2018, 10:46:16 am wysłana przez Zielarz »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: God of War
« Odpowiedź #468 dnia: Czerwca 19, 2018, 12:45:17 pm »
W końcu ukończyłem nowego GoW'a, choć zostało mi jeszcze kilka rzeczy do zdobycia platyny, więc nie rozstaję się jeszcze z Kratosem i Atreusem.
(....)
Osobiście uważam także, że bardzo fajnie zrobiono trofea. To już druga po Horizonie gra od Sony, która ma bardzo przystępną platynę. Trzeba włożyć trochę czasu, ale też nie wymaga to przechodzenia po kilka razy i spędzaniu masy dodatkowych godzin.
Dla mnie to gra roku.

Tak, spokojnie można uznać God of War za rewelację i mocnego kandydata do gry roku. Tutaj pełna zgoda. Niemniej będąc przy okazji dzbanów - no, niekoniecznie.
Zdobyłem 100% niedługo po premierze i przyznam, że było to dość monotonne zadanie :-?. Znajdziek jest za dużo. Zdecydowanie za dużo - ponad 300.
O ile ołtarze Jotunów chwalę, bo jest ich jedenaście i przedstawiają ciekawe historie, tak latanie po całej mapie by szukać skarbów :/ Szczególnie przy takiej kontrukcji świata.
Niemniej powodzenia.


Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: God of War
« Odpowiedź #469 dnia: Czerwca 19, 2018, 13:00:25 pm »
Tak, spokojnie można uznać God of War za rewelację i mocnego kandydata do gry roku. Tutaj pełna zgoda. Niemniej będąc przy okazji dzbanów - no, niekoniecznie.
Zdobyłem 100% niedługo po premierze i przyznam, że było to dość monotonne zadanie :-?. Znajdziek jest za dużo. Zdecydowanie za dużo - ponad 300.
O ile ołtarze Jotunów chwalę, bo jest ich jedenaście i przedstawiają ciekawe historie, tak latanie po całej mapie by szukać skarbów :/ Szczególnie przy takiej kontrukcji świata.
Niemniej powodzenia.

Ja to robiłem w trakcie story, więc często załatwiałem kilka rzeczy na raz. Dlatego nie miałem uczucia monotonii. Zostały mi chyba 4 Walkirie, 3 kruki, trzy dziury w warsztacie Ivaldiego i ostatnie wyzwania w Muspelheimie. W sumie cztery trofea. A na dodatek przebywanie w tym świecie i zwiedzanie go to dla mnie przynajmniej świetna zabawa. Do tego Mimir umilał wszystkie wyprawy swoimi opowieściami, więc ja tam zmęczony nie byłem.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: God of War
« Odpowiedź #470 dnia: Czerwca 19, 2018, 13:10:52 pm »
Jedyna męcząca rzecz to farma w Nifelheimie. Reszta wydaje się spoko.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: God of War
« Odpowiedź #471 dnia: Czerwca 19, 2018, 13:22:15 pm »
A to ja też większość zrobiłem podczas gry. Raczej chodzi mi o same skarby. Bo widzisz, by je wykopać najpierw trzeba (a jakże) odszukać mapy, a jak już to zrobisz, trzeba się teleportować to tu, to tam i tak po całym świecie. Jednak jak powtarza się daną czynność kilkadziesiąt razy, to nie jest to nic przyjemnego.
Na całym GameOnly mam najwięcej platyn zdobytych, więc co nieco o nich wiem.
Wg mnie mogli cześć znajdziek sobie darować, dać złoto za tryb hard i byłoby znacznie lepiej. :) Zresztą jeżeli chodzi o zbieractwo, to najlepiej w tym segmencie wypadł kapitalny Dead Space - kilkadziesiąt elementów do odszukanie, bez konieczności odnalezienia wszystkich.  :yes_anim:

Jedyna męcząca rzecz to farma w Nifelheimie. Reszta wydaje się spoko.

Akurat to było do zrobienia relatywnie szybko - bodaj nie więcej jak 4 przejścia. Zauważ, że jak za każdym przejściem rozwiązałeś zagadkę, do tego szło ci sprawnie, to miałeś 14-16 tys. Echo za przejście, a do trofeum potrzeba niespełna 69 tys. Tyle, że sprzedaż przedmiotów dodaje kilkanaście tys. (co najmniej). No i jednak walka ciekawa i ta presja czasu > kopanie to tu, to tam za manuskryptami.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: God of War
« Odpowiedź #472 dnia: Sierpnia 09, 2018, 08:53:32 am »
20 sierpnia wyląduje patch z New Game+
https://blog.us.playstation.com/2018/08/08/god-of-war-new-game-launches-august-20/

Cytuj
- Relive the journey of Kratos and Atreus with all of your previous armors, enchantments, talismans, resources and abilities on the difficulty of your choosing.
- Test your skills against higher level enemies; some of which might even have a few new tricks up their sleeves!
- Unique to New Game+ is a brand new rarity level of equipment to craft and upgrade! Collect ‘Skap Slag’, a new resource to upgrade your gear to the best of the best from our finest blacksmiths.
- Play the game in a whole new way by exploring new customization options with extremely powerful new armor sets and enchantments.
- Finally, get right back into the action with the newly added ability to skip through cinematics in both normal and New Game+ modes once a full play through has been completed.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: God of War
« Odpowiedź #473 dnia: Sierpnia 15, 2018, 15:35:58 pm »
Daliby taką opcję na dzień dobry :evil: To kolejna gra po znakomitym Dishonored II, którą już dawno mam ukończoną, odinstalowaną, a ci z czymś takim wyskoczyli.

lupinator

  • Gość
Odp: God of War
« Odpowiedź #474 dnia: Sierpnia 20, 2018, 12:28:15 pm »

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: God of War
« Odpowiedź #475 dnia: Stycznia 08, 2019, 23:02:26 pm »


Proszę mi ich zatrudnić do ścieżki dźwiękowej 2 części :)

Zakończone!

Piękna i intensywna opowieść. Było tam wszystko co lubię i za co cenię gry. Pozostał niedosyt, ale taki w pozytywnym znaczeniu. Kolejne części będą tak grube, że trudno sobie to wyobrazić. 10/10
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2019, 11:31:43 am wysłana przez Druchal »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: God of War
« Odpowiedź #476 dnia: Lutego 12, 2019, 10:37:35 am »
Skończyłem i ja swoją podróż. Co tu dużo gadać, świetna gra! Walka, setting, wykonanie, mimo kilku zastrzeżeń do grafiki, ostatecznie jest bardzo dobrze. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to brak epickich starć kojarzonych z poprzednich odsłon. Fabularnych interakcji z nordyckimi bogami jest niewiele, raptem poznaliśmy 4, albo bardziej 3, bo 2 z nich zawsze chodzi w parze. Brakowało mi walk z bossami w postaci bogów, czy innych potężniejszych istot, ogólnie twórcy bardzo oszczędnie podeszli do tematu wykorzystania panteonu bogów tej mitologii. Ostatecznie raptem dwóch boskich przeciwników, z czego z jednym walczymy kilkukrotnie, reszta bossów i przeciwników to takie większe moby, nie licząc Walkirii i smoka. Pod koniec czekałem na jakieś pierdolnięcie na miarę GoW2, ale się nie doczekałem, co mnie rozczarowało. Widać, że chcą z tego wycisnąć przynajmniej kolejna trylogię ;) Wiem, że czeka mnie jeszcze jedna ukryta scenka, więc może z tym wykorzystaniem mitologii w fabule zmienię zdanie, na chwilę obecną oceniam grę na 8+++-/10, przyjmując miarę jednego z zapomnianych użytkowników GO :grin: Pozdrawiam!

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: God of War
« Odpowiedź #477 dnia: Lutego 13, 2019, 23:14:36 pm »
Bardzo ciekawa opinia. Mojej ocenie bliżej do tego co przedstawiłeś ty, niż Druchal (dałbym mocne 8/10, ewentualnie naciągane 9/10), niemniej zgadzam się z większością. Z drugiej strony pojedynek z majestatycznym Smokiem nie zaliczyłbym do przeciętnego widowiska.  :roll:

Potyczka z MakGregorem też dała popalić. Niby drobny facet z budowy, ale jakże piękna to była walka. Co do reszty, sądzę, ze mieli sporo pomysłów, ale nie udało się ich dodać z różnych powodów, ale tak jak pisałem jakiś czas temu, sądzę, że GoW II będzie dla GoW tym, czym był stary GoW II dla pierwszego GoW.

No i należy pamiętać, że Kratos dojrzał, nawet nie wypada mu teraz skakać, wiec co będzie się wygłupiał z bójką z przeciwnikami mającymi rozmiar góry.

Temat grafiki rozwiń, tchnij nieco życia w forum. Ja uważam, ze GoW ma swoje słabsze momenty, ale dać mu mniej niż 9/10 wręcz nie wypada, a biorąc pod uwagę na jakim sprzęcie hula, to nawet 10/10 nie uznałbym za przesadzoną opinie w tym segmencie.

P.S. Wojciech zapewne się ucieszy z tej oceny, bo pewnikiem czyta forum.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: God of War
« Odpowiedź #478 dnia: Lutego 14, 2019, 15:33:54 pm »
Nad grafiką nie ma za bardzo co się rozpisywać, widać kompromisy tu i ówdzie, głównie w jakości teksturowania, ale w ostateczności jest dość ładnie, głównie w tych zamkniętych lokacjach. Raczej nie jest to jakiś absolutny top, ale 8.5 spokojnie można za grafikę dać.

Największą wadą imo jest to, że relacja Atreus-Kratos gra tutaj pierwsze skrzypce, a nie mitologia, jako motor napędowy wydarzeń. Nie tak to było zrobione w greckiej sadze serii, i miałem nieco inne oczekiwania. W pewnym momencie miałem nadzieję, że przeszłość odegra jakąś większą rolę w fabule, okazało się jednak, że to tylko luźne nawiązania. To samo z mitologią Nordycką, służy jedynie jako tło do wydarzeń i nie jest w centrum. Niby relacja ojciec-syn, wszystko spoko, ale jakoś za mały rozmach jak na GoW, jak na mój gust. Kratos dojrzał, nie jest już furiatem jakiego znamy, jest ojcem, kochającym i troskliwym... Zakończenie pozostawiło sporo pytań, na które nie dostaliśmy odpowiedzi, i wygląda na to, że sequel powinien dostarczyć konkretną jatkę już ściśle powiązaną z mitologią i bogami, z dużą dawką zemsty, nienawiści i kolejnych tajemnic do poznania. Czekam niecierpliwie!
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2019, 15:36:26 pm wysłana przez andryush »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: God of War
« Odpowiedź #479 dnia: Lutego 15, 2019, 00:44:04 am »
Ja aż tak srogi dla szaty graficznej nie byłem. Oczywiście twoje 8.5/10 to niezwykle wysoka ocena, niemniej wracając pamięcią do ub. r. mało co mogło się z jakością grafiki GoW równać. Tak na szybko wrzuciłbym tu Detroit, Hori 4, Pająka no i absolutny majstersztyk w postaci RDR II.
Ale i 8+++-/10 rozumiem i jestem w stanie zaakceptować.

Co do kontynuacji i zakończenia masz rację. Jestem ciekawy z jaką potężną mocą to uderzy i czy dane nam będzie zagrać jeszcze n tej generacji.