Autor Wątek: Ratchet & Clank  (Przeczytany 26878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Ratchet & Clank
« Odpowiedź #280 dnia: Stycznia 11, 2017, 12:03:21 pm »
No to piękne kombo sobie na dzień dobry sprezentowałeś. Nie dość, że prześliczna gra, to jeszcze jest istna rewelacją. Do tego nie odczułeś zmęczenia materiału, choć ja klasyczne Raczety i Klanki wszystkie zaliczyłem i bawiłem się równie kapitalnie co lata temu. Leci plus za wręcz namacalną frajdę płynącą z rozrywki.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Ratchet & Clank
« Odpowiedź #281 dnia: Czerwca 05, 2017, 21:10:26 pm »
Przeszedłem już jakiś czas temu, ale teraz skrobnę krótką opinię. Miałem zrobić platynę, ale chyba sobie odpuszczę.

Grafika:

Bardzo ładna, kolorowa grafika. Jako remaster to pierwsza klasa, nie odstaje od nowych tytułów AAA, a konkurencję miażdzy te ich recore itp. Ogólnie wesoło, kolorowo, laserowo. Ratchet jedynka, tylko srogo dopicowany, a na dobrym tv wygląda wybornie.

Gameplay:

No i tutaj niestety trochę smutek. Od czysto zabawowej strony, jeśli ktoś miałby raz przejsć i dowidzenia bardzo fajna gra. Dużo broni, modyfikacje, elementy platformowe, strzelanie, latanie na jetpakach daję mase frajdy i jest poczucie sporej różnorodności. Masa znajdziek i super bonusy w postaci "cheatów" (jak filtry obrazu, slowmotion itp) powodują, ze chce się je zebrać, a nie zostawić nigdy nietkniętymi jeśli się nie platynuje. Niestety to co najbardziej wpieprza to cutscenki. Jezu, ale one irytuja. Humor jest mocno średni, rzekłbym suchy. Poziom kreskówek typu Ben 10, niestety nie Johny Bravo itp. Jednak po filmie można się było tego spodziewać. Dzieciakom może się spodoba, ale w internecie jest masa lepszego contentu w psotaci różnych kreskówek/anime. Do tego przy KAŻDEJ cutscence odpala się masakryczny komunikat że nagrywanie SHARE zostaje zablokowane!! A potem po końcu cutscenki jest kwadrat z komunikatem, że share zostaje odblokowane!! Strasznie wkurzające, zwłąszcza kiedy ten komunikat jest na ekranie dłużej niż trwa sama cutscenka. Jakieś pieprzone prawa do cutscenek ma pewnie dystrybutor filmu, bo są 1:1 z nim. Ale nie wiem kto by to tam nagrywał tym share i miał film oglądać. Serio, żenada straszna i irytacja, kiedy chcesz sobie podziwiać pixarową grafikę, a ci się wwala na ekran takie coś. Próbowałem wyłączyć, niestety się nie dało.

Kolejnym MEGA minusem, który mnie wkurzył najbardziej to save. Brak możliwości saveowania na różnych slotach, normalnie czasy pokemonów na gameboya. Po odpaleniu New Game + z postępem moich broni, chciałem odpalić ponownie NG+ od nowa, bo dziewczyna mi tam przeszła parę fragmentów i ominęła co nieco, uznałem, że zacznę od nowa bo i tak jestem blisko. I co? Odpaliłem "new game" (bo tylko taka była opcja) i bez ostrzeżenia, że to nie będzie już New Game+ tylko zwykła gra, wyjebało mi save, i cały progres. Mega irytacja. Mogli chociaż zrobić dwa sloty na NG+ i zwykłą grę. Uważajcie na to, bo potrafi odrzucił od gry strasznie, zwłaszcza jak się chciało splatynować, bo fun z NG+ był taki sam jak z podstawki.

A no i mniejsza ilość map niż w pierwowzorze. Trochę szkoda, ale i tak długosć gry była zadawalająca.

Muzyka:
Bez szału. Muzyka jak muzyka, specjalnie klimatu nie budowała, ale też nie była nieprzyjemna dla ucha.


Ogólnie, fajna gra. W tej cenie brać. Chyba dobrą konkurencją będzie dopiero Crash.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Ratchet & Clank
« Odpowiedź #282 dnia: Czerwca 06, 2017, 08:22:25 am »
Do tego przy KAŻDEJ cutscence odpala się masakryczny komunikat że nagrywanie SHARE zostaje zablokowane!! A potem po końcu cutscenki jest kwadrat z komunikatem, że share zostaje odblokowane!! Strasznie wkurzające, zwłąszcza kiedy ten komunikat jest na ekranie dłużej niż trwa sama cutscenka. Jakieś pieprzone prawa do cutscenek ma pewnie dystrybutor filmu, bo są 1:1 z nim. Ale nie wiem kto by to tam nagrywał tym share i miał film oglądać. Serio, żenada straszna i irytacja, kiedy chcesz sobie podziwiać pixarową grafikę, a ci się wwala na ekran takie coś. Próbowałem wyłączyć, niestety się nie dało.
Da się, po prostu w opcjach powiadomień na PS4. Tutaj koleś pokazuje nawet na przykładzie Ratcheta:


Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Ratchet & Clank
« Odpowiedź #283 dnia: Czerwca 06, 2017, 08:43:05 am »
"I'm was looking for ages"
Nic dziwnego, że nie znalazłem :p szukałem w opcjach "share". Ale dobrze wiedzieć na przyszłość.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2017, 08:46:29 am wysłana przez Master_666 »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Ratchet & Clank
« Odpowiedź #284 dnia: Sierpnia 15, 2017, 14:27:05 pm »
Zacząłem grać na nowo w trybie wyzwań i ta gra tak crashuje, freezuje i wywala do home screena, że szkoda gadać. Oczywiście żadnego patcha nie ma. Cudo.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Ratchet & Clank
« Odpowiedź #285 dnia: Sierpnia 15, 2017, 14:28:23 pm »
Ciekawe czy Crash raczetuje.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Ratchet & Clank
« Odpowiedź #286 dnia: Sierpnia 15, 2017, 14:28:24 pm »
Zacząłem grać na nowo w trybie wyzwań i ta gra tak crashuje, freezuje i wywala do home screena, że szkoda gadać. Oczywiście żadnego patcha nie ma. Cudo.

Ma wsparcie dla Pro? Bo jak nie to może tryb Turbo coś chrzani.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Ratchet & Clank
« Odpowiedź #287 dnia: Sierpnia 15, 2017, 15:04:14 pm »
Jest patch pod Pro. :( HDR boski, wszystko cacy tylko irytacja jak przy jakimś levelu crasha Road to Nowhere przy każdym freezie  :P

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Ratchet & Clank
« Odpowiedź #288 dnia: Sierpnia 15, 2017, 16:34:54 pm »
Dziwne, ja przechodzilem na zwyklej i zero problemow.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Ratchet & Clank
« Odpowiedź #289 dnia: Sierpnia 15, 2017, 22:31:11 pm »
Mnie coś trafia, bo praktycznie 5-10 razy dostaję freeza na każdej planecie. Chciałbym wywalić save i zrobić na nowo aktualizacje, ale wtedy wszystko pójdzie się je**ć i na nowo zbierać śrubki na ŻUBR'a to byłaby mordęga. Ogólnie to system savów, tryb wyzwań itp. zrobili mega ch**owo. Gra daje mega funu, ale takie niedoróbki potrafią zepsuć całe wrażenie :(

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Ratchet & Clank
« Odpowiedź #290 dnia: Sierpnia 15, 2017, 22:36:37 pm »
Mam platyne i zadnej z niedorobek nie zauwazylem.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Ratchet & Clank
« Odpowiedź #291 dnia: Sierpnia 15, 2017, 22:37:20 pm »
No też nie miałem żadnych problemów, a grałem pod pro. Zero zwiech.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Ratchet & Clank
« Odpowiedź #292 dnia: Sierpnia 16, 2017, 00:35:12 am »
Ech, czyli pewnie muszę wywalić aktualizację i zainstalować na nowo. Czy da się to jakoś zrobić bez straty save?

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Ratchet & Clank
« Odpowiedź #293 dnia: Sierpnia 16, 2017, 07:05:51 am »
A czemu mialbys tracic save? Przeciez save to sa osobne dane i mozna je kasowac niezaleznie od siebie z tego co pamietam. Poza tym dla bezpieczenstwa mozesz skopiowac save na pendrive albo na chmurke.