Autor Wątek: Gran Krulismo Sport  (Przeczytany 164664 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1520 dnia: Października 08, 2017, 11:03:36 am »
Dobrze o dźwięku napisałeś. Jest znacznie lepiej niż w poprzednich odsłonach, ale brakuje mocy. Aczkolwiek kiedy kamera przełącza się na tą z środka to brzmienie jest naprawdę kozackie. Gorzej kiedy słychać auta z kamer obok toru. Nie ma poczucia mocy tych potworów.

Powtórki niszczą wszystko. Jak jest zachód to replay'e wyglądają obłędnie. Nie mogę się doczekać jak będę ścigał się online i potem zapisywał powtórki żeby oglądać wyścig z kamer innych zawodników (jeśli będzie taka opcja bo w GT5 często z tego korzystałem).

Co do modelu jazdy to ja już testowałem i jest naprawdę bardzo dobrze. Owszem PC2 jest nieco lepsze pod tym względem, a szczególnie w kwestii hamowania. To najtrudniejszy element jazdy wyścigwej i w PC2 dobrze to czuć. W GT Sport hamowanie jest zbyt łatwe co nieco psuje feeling wyścigu. Zobaczymy, może to poprawią.

Ciulowo, że dopiero jutro można pograć. :(

Edit.
Pomyliło mi się i myślałem, że dziś jest 9 października.
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2017, 11:10:59 am wysłana przez BoBaN »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1521 dnia: Października 08, 2017, 13:48:51 pm »
Menu jak menu, fajny klimacik, wstawki jak życie.  Na powtórkach widać, że życie to już nie jest. Zobaczymy już jutro jak wypada to w rozgrywce.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1522 dnia: Października 08, 2017, 13:51:25 pm »


« Ostatnia zmiana: Października 08, 2017, 13:56:53 pm wysłana przez Juras »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1523 dnia: Października 08, 2017, 22:59:17 pm »
Ależ ta gra wqygląda:

Przy tym oświetleniu to jak prawdziwa transmisja wyścigu wygląda

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1524 dnia: Października 09, 2017, 06:31:34 am »
Powtórki z tej kamery w PC2 to potworki. Jak zwykle GT daje tutaj radę. Oby tylko gameplay i zawartość stały na odpowiednim poziomie. No i wiadomo co z tą licencją FIA?
Fryty tyty dotknij pyty

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1525 dnia: Października 09, 2017, 08:30:08 am »
Grał już ktoś?
W sobotę odpaliłem, ujrzałem menu i to co mi się rzuciło w oczy to strasznie miniaturowe ikonki. Toż to niemal z lupą trzeba przy tym stać.
Wieczorem właczę i sprawdzę - jeśli w ogóle sprawdzę, bo nie mam plusa.  :lol:

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1526 dnia: Października 09, 2017, 10:00:56 am »
Chwilkę pojeżdziłem.
Pierwsze wrażenia całkiem pozytywne aczkolwiek spodziewałem się większych zmian jeśli chodzi o model jazdy.
Mam wrażenie ze jest baaaardzo podobnie jak w GT5/6. Nie jest to wada bo jeździ się bardzo przyjemnie :)
Jako sim bedzie raczej "takie sobie" bo wkońcu czasy się nieco zmieniły i odkąd wyszły tkaie gry jak Assetto Corsa, Project Cars i Dirt Rally - konsolowe simy nie odbiegają już tak od tych pecetowych.
Niemniej model jazdy jest przewidywalny i "powtarzalny" więc rywalizacja na torze z pewnością będzie wyśmienita :yes_anim:
Graficznie jest mam mieszane uczucia podczas gameplayu (fury, shadery i oświetlenie rządzą - natomiast otoczenie niebardzo) za to w replayach wręcz genialnie i w tym aspekcie nie ma sobie równych.
Dzwięk jest całkiem dobry - miłe zaskoczenie :)
Zastrzegam to tylko pierwsze wrażenie po zaledwie liźnięciu gry :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1527 dnia: Października 09, 2017, 10:10:43 am »
Przejechałem kilka kółek i powiem tylko tyle, że to będzie online'owy killer. Model jazdy jest świetny. FF wybiera wszystko, a tarki wreszcie poprawiono i trzeba uważać jak na nie wjeżdżamy. Owszem nadal hamowanie jest łatwiejsze niż być powinno, ale kiedy zaczynamy jechać bardzo szybko to opanowanie auta zaczyna sprawiać spore trudności. Przy dużej prędkości jeśli na łuku zawadzimy kołem trawę to spin gwarantowany.

Grałem time trial i na replay'ach auto klasy GT brzmi genialnie. Grafika miażdży. Ta gra w wersji Beta jest znacznie lepiej dopracowana niż PC2 na premierę. Menusy, historyczne fakty, wszelakie ustawienia to bajka. Jedyny mankament jaki wyłapałem do tej pory to dziwne zachowanie FF ppdczas poślizgu. Kierownica mocno drży i ciężko nad nią zapanować w głębszym uślizgu.

Wybierzcie sobie Lexusa RC F z Gr.4 i time trial. Posłuchajcie jak ten potwór brzmi na powtórkach kiedy jest samotnie na trasie. Piękna gra, piękny sim na którego czekałem długo. Już wiem, że Kaz zabierze wszystkie moje pieniądzie w DLC.

Ps. Odpalanie silnika podczas loadingu przed wyścigiem gdzie każdy brzmi jak oryginał to zajebisty smaczek.
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2017, 10:12:50 am wysłana przez BoBaN »

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1528 dnia: Października 09, 2017, 10:26:18 am »
ktoś grał na padzie? da się jeździć?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1529 dnia: Października 09, 2017, 10:37:10 am »
Da się. Pograłem kilka kółek padem. Tylko trzeba tcs zapodać gdzie na kierownicy można bez bo łatwiej wyczuć auto.

Btw. Poczucie prędkości jest oddane idealnie. Gram z kamery ze zderzaka bo ta zawsze w Gran Turismo była dobrze osadzona na odpowiedniej wysokości i dająca odpowiedni kąt widzenia. Ale nie ukrywam, że jeśli w pełnej wersji dojdzie możliwość usunięcia koła kierownicy z kokpitu to pewnie przesiądę się na widok fpp.

To hamowanie trochę mnie denerwuje. Jest za łatwo i transfer masy auta podczas hamowania praktycznie nie istnieje. To jest do poprawy.

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1530 dnia: Października 09, 2017, 10:55:22 am »
ktoś grał na padzie? da się jeździć?
Bez problemu.
Gra jest bardzo przyjazna dla pada, jeździ się świetnie a w opcjach można pod siebie ustawić czułość (polecam zwiększenie czułości).

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1531 dnia: Października 09, 2017, 10:56:17 am »
To jest demko z trybem "single" prawda?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1532 dnia: Października 09, 2017, 11:00:10 am »
Nie. Można też online grać. Są testy licencyjne i wyzwania. Ogólnie jest co robić.

Za dźwięk Subaru bym ich zabił. Co oni nigdy nie słyszeli boksera na żywo? Bez kitu.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1533 dnia: Października 09, 2017, 11:06:28 am »
Jestem mile zaskoczony bo jeżdzi sie bardzo fajnie, grafika rewelacyjna i dźwięki bardzo dobre.

Ja jedyni8e mam problem, że wchodzą do opcji wywala mi błąd i to za każdym razem.

A drugi problem to przy mocnym ff w GT Sport okazało się, że pasek mi w kierownicy porzeskakuje i musze oddać do naprawy  :evil:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1534 dnia: Października 09, 2017, 11:16:39 am »
Nie. Można też online grać. Są testy licencyjne i wyzwania. Ogólnie jest co robić.
Online mnie nie interesuje.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1535 dnia: Października 09, 2017, 11:17:05 am »
Cytuj
To hamowanie trochę mnie denerwuje. Jest za łatwo i transfer masy auta podczas hamowania praktycznie nie istnieje. To jest do poprawy.
istnieje ale  musiałbyś zmienić kierownice na tgt żeby takie rzeczy wyczuć

Cytuj
As a complement to standard Force Feedback, this unique, completely novel system adds a new range of effects including tire adherence (grip or slippage) in understeering and oversteering, mass transfers, road textures and irregularities, suspension and other parameters specific to each vehicle and circuit.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1536 dnia: Października 09, 2017, 11:21:23 am »
Chwilkę pojeżdziłem.
Pierwsze wrażenia całkiem pozytywne aczkolwiek spodziewałem się większych zmian jeśli chodzi o model jazdy.
Mam wrażenie ze jest baaaardzo podobnie jak w GT5/6.
Nie jest to wada bo jeździ się bardzo przyjemnie :)
Jako sim bedzie raczej "takie sobie" bo wkońcu czasy się nieco zmieniły i odkąd wyszły tkaie gry jak Assetto Corsa, Project Cars i Dirt Rally - konsolowe simy nie odbiegają już tak od tych pecetowych.
Niemniej model jazdy jest przewidywalny i "powtarzalny" więc rywalizacja na torze z pewnością będzie wyśmienita :yes_anim:
Graficznie jest mam mieszane uczucia podczas gameplayu (fury, shadery i oświetlenie rządzą - natomiast otoczenie niebardzo) za to w replayach wręcz genialnie i w tym aspekcie nie ma sobie równych.
Dzwięk jest całkiem dobry - miłe zaskoczenie :)
Zastrzegam to tylko pierwsze wrażenie po zaledwie liźnięciu gry :)
Czyli dalej jeździmy pudełkiem od zapałek, które nawet nie skręca kół w zakrętach?  :lol: :lol: :lol: :lol:
Teraz to mnie zaciekawiło. Miałem wieczorem, ale chyba od razu po robocie dzisiaj sprawdzę. :)

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1537 dnia: Października 09, 2017, 12:14:01 pm »
Nie. Można też online grać. Są testy licencyjne i wyzwania. Ogólnie jest co robić.
Online mnie nie interesuje.

Ja jebe. Pytasz to odpowiadam człowieku. Co Ty taki dziwny. :roll:

Ukończcie sobie pierwszą kategorię wyzwań i jak przejdziecie do kolejnej czyli 6 (bo tylko te dwie są w demie) to weźcie wyścig na Interlagos Mazdą 6 z GR.4 gdzie trzeba wykonać pit stop na tankowanie. Dziękuję, dobranoc. Tyle w kwestii najlepszej gry wyścigowej obecnej generacji. Gdyby nie to, że zawartość będzie zbyt mała jak na Gran Turismo i torów będzie niewiele to dla mnie byłaby 9+/10.

@sieq
Porównuję do Project Cars 2, które ten element ma znacznie lepiej oddany. Podczas hamowania na skręconych kołach po wyjściu z zakrętu w kolejny zakręt w GT ledwo co czuć, że auto chce uciekać z toru jazdy, a w PC2 trzeba się mocno pilnować przy takich manewrach. Obie gry testowane na T500, więc mam dobre porównanie.
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2017, 12:18:12 pm wysłana przez BoBaN »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1538 dnia: Października 09, 2017, 12:17:41 pm »
Ja jebe. Pytasz to odpowiadam człowieku. Co Ty taki dziwny.
Przecież to była normalna odpowiedź bez nawet najmniejszej uszczypliwości ani w Twoją stronę ani w stronę świętej krowy GT Sport.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1539 dnia: Października 09, 2017, 12:30:38 pm »
Właśnie miałem zamawiać fanateca a tu takie info od użytkownika na ich stronie

Cytuj
So... We all are F-ed again by Sony. No CSL E base compatibility in GT Sport Demo and no plans to implement in day one patch. So no collectors edition is sold to me and as of now... Pc only

tgt będzie wysyłana ponoć 20ego razem z gt sport które już zakupiłem...

i co tu teraz zrobić :roll:

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1540 dnia: Października 09, 2017, 12:36:04 pm »
Średnio mi spasowała ta gra

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1541 dnia: Października 09, 2017, 12:37:02 pm »
Nie. Można też online grać. Są testy licencyjne i wyzwania. Ogólnie jest co robić.
Online mnie nie interesuje.

Ja jebe. Pytasz to odpowiadam człowieku. Co Ty taki dziwny. :roll:

Ukończcie sobie pierwszą kategorię wyzwań i jak przejdziecie do kolejnej czyli 6 (bo tylko te dwie są w demie) to weźcie wyścig na Interlagos Mazdą 6 z GR.4 gdzie trzeba wykonać pit stop na tankowanie. Dziękuję, dobranoc. Tyle w kwestii najlepszej gry wyścigowej obecnej generacji. Gdyby nie to, że zawartość będzie zbyt mała jak na Gran Turismo i torów będzie niewiele to dla mnie byłaby 9+/10.

(...)
Jasne, że mała i niewiele.
Za rok jest 20 rocznica powstania serii (na zachodnich rynkach) i idę o zakład, że w 2018 dostaniemy pełnoprawną, siódmą część GT.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1542 dnia: Października 09, 2017, 12:46:19 pm »
W życiu. Idę o zakład.
Fryty tyty dotknij pyty

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1543 dnia: Października 09, 2017, 12:54:36 pm »
Właśnie miałem zamawiać fanateca a tu takie info od użytkownika na ich stronie

Cytuj
So... We all are F-ed again by Sony. No CSL E base compatibility in GT Sport Demo and no plans to implement in day one patch. So no collectors edition is sold to me and as of now... Pc only

tgt będzie wysyłana ponoć 20ego razem z gt sport które już zakupiłem...

i co tu teraz zrobić :roll:

Doprawdy dziwne, że koło niekompatybilne z PS4 nie jest kompatybilne z GTS :lol:

Za rok jest 20 rocznica powstania serii (na zachodnich rynkach) i idę o zakład, że w 2018 dostaniemy pełnoprawną, siódmą część GT.

O co?! :D

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1544 dnia: Października 09, 2017, 12:57:37 pm »
Właśnie miałem zamawiać fanateca a tu takie info od użytkownika na ich stronie

Cytuj
So... We all are F-ed again by Sony. No CSL E base compatibility in GT Sport Demo and no plans to implement in day one patch. So no collectors edition is sold to me and as of now... Pc only

tgt będzie wysyłana ponoć 20ego razem z gt sport które już zakupiłem...

i co tu teraz zrobić :roll:

Doprawdy dziwne, że koło niekompatybilne z PS4 nie jest kompatybilne z GTS :lol:

Za rok jest 20 rocznica powstania serii (na zachodnich rynkach) i idę o zakład, że w 2018 dostaniemy pełnoprawną, siódmą część GT.

O co?! :D

pier**lisz waćpan  https://www.fanatec.com/eu-en/racing-wheels/csl-elite-racing-wheel-ps4.html

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1545 dnia: Października 09, 2017, 13:16:49 pm »
Trochę o modelu jazdy bo to mnie najbardziej interesowało. Auta drogowe to takie 6 na 10. Force Feedback silny ale nudnawy. Niby przekazuje to co powinien, ale nie ma to żadnego startu do PC czy Assetto. Bardzo słabo wyczuwalny jest transfer masy, podobne odczucie miałem w PC, tylko tutaj jest jeszcze gorzej. Nadsterowność na kierownicy bardzo brutalna, latania bokiem trzeba będzie się uczyć, nie sprawia wrażenia naturalnego. Podsterowność za to prawie nie wyczuwalna, szybciej zoorientujesz się po pisku opon, niż informacji jakie daje kierownica.  Podoba mi się jazda klasą Gt3, takie 8/10, ale to chyba bardziej dlatego, że te auta powinny się prowadzić jak po sznurku.

Podsumowując wrażenia całkiem pozytywne, mam tylko jeden problem. Niech przestaną reklamować ta grę jako  Real driving simulator, bo absolutnie nie czuć tu zacięcia symulacyjnego.  Model jazdy porównałbym do Driveclub,  chociaż w Gran Turismo dodali szczyptę więcej symulacji.

Masakra to też same ustawienia. Nie wiem czy to już ostateczna wersja, ale czy wam też kierownica obraca się tylko o 180 stopni? Dalej animacja się kończy i nie wiadomo czy jest sens kręcić dalej, czy nie. Ustawienia FF to też dwa suwaki... Brak ustawienia Fov. Real driving simulator?
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2017, 13:18:39 pm wysłana przez grzeszczu »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1546 dnia: Października 09, 2017, 13:23:50 pm »
Ukończcie sobie pierwszą kategorię wyzwań i jak przejdziecie do kolejnej czyli 6 (bo tylko te dwie są w demie) to weźcie wyścig na Interlagos Mazdą 6 z GR.4 gdzie trzeba wykonać pit stop na tankowanie.
Rozwiń proszę. Sam wbijasz do pit stopu, musisz dopasować prędkość, podjechać do ekipy, wyjechać itd? Czy tylko załącza się scenka?

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1547 dnia: Października 09, 2017, 14:02:55 pm »
e pierwszą kategorię wyzwań i jak przejdzieci
na jakiej kierownicy grasz? Może niema wsparcia i w ogóle Ci FF nie działa  :lol:

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1548 dnia: Października 09, 2017, 14:04:36 pm »
G29, FF jest tylko wygląda jakby animacja kręcenia  kierownicą była skopana.
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2017, 14:21:30 pm wysłana przez grzeszczu »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1549 dnia: Października 09, 2017, 14:28:59 pm »
pier**lisz waćpan  https://www.fanatec.com/eu-en/racing-wheels/csl-elite-racing-wheel-ps4.html

To jest jedno kółko dedykowane PS4, a koleś pisał o bazie. Baza:

https://www.fanatec.com/eu-en/wheel-bases/csl-elite-wheel-base-eu.html

Platforms:

Xbox One®​: The compatibility can be upgraded with (optional) steering wheels like the ClubSport Steering Wheel Universal Hub for Xbox One or the CSL Steering Wheel P1 for Xbox One. Without any Xbox One® licensed Steering Wheel attached, the Wheel Base is NOT compatible to Xbox One®.​
PlayStation®: This product is not compatible to any PlayStation® console and cannot be upgraded to achieve compatibility.
This Wheel Base is compatible with PC in combination with all available steering wheels.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1550 dnia: Października 09, 2017, 15:09:31 pm »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1551 dnia: Października 09, 2017, 15:10:02 pm »
Ukończcie sobie pierwszą kategorię wyzwań i jak przejdziecie do kolejnej czyli 6 (bo tylko te dwie są w demie) to weźcie wyścig na Interlagos Mazdą 6 z GR.4 gdzie trzeba wykonać pit stop na tankowanie.
Rozwiń proszę. Sam wbijasz do pit stopu, musisz dopasować prędkość, podjechać do ekipy, wyjechać itd? Czy tylko załącza się scenka?

Wjeżdżasz i załącza się animacja jak mnóstwo ludzi z ekipy przygotowuje się do Twojego pit stopu, a jak już auto dojedzie na miejsce to masz opcje wymiany opon i tankowania przy czym w zależności co wybierz to robi ekipa. Fajnie to wygląda. Bardzo naturalnie.

Ktoś tu pisał, że model jazdy jest jak w Driveclub. Nie róbcie sobie jaj. Model jazdy jest bardzo dobry. W autach drogowych czuć transfer masy bo fury bujają się na boki. Auta wyścigowe według mnie za bardzo się kleją, ale sam model jazdy jak najbardziej ok. Wiadomo, że do PC2 nie ma co porównywać bo tam faktycznie w kwestii symulacji SMS odjechali całą konkurencję. Natomiast nie można napisać, że GT Sport to nie symulator.

Fajnie, że na torze są flagowi i sygnalizują co się dzieje. Tak jak pisałem do poprawy jest hamowanie i dziwne zachowanie FF podczas uślizgu przedniej osi. Tylna oś podczas poślizgów jest łatwo wyczuwalna za pomocą FF. Ten element jest dobrze oddany. Brakuje wyraźnego transferu masy i przez to jedzie się łatwiej niż np. w takim PC2.
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2017, 15:11:40 pm wysłana przez BoBaN »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1552 dnia: Października 09, 2017, 15:16:38 pm »
pier**lisz waćpan  https://www.fanatec.com/eu-en/racing-wheels/csl-elite-racing-wheel-ps4.html

To jest jedno kółko dedykowane PS4, a koleś pisał o bazie. Baza:

https://www.fanatec.com/eu-en/wheel-bases/csl-elite-wheel-base-eu.html

Platforms:

Xbox One®​: The compatibility can be upgraded with (optional) steering wheels like the ClubSport Steering Wheel Universal Hub for Xbox One or the CSL Steering Wheel P1 for Xbox One. Without any Xbox One® licensed Steering Wheel attached, the Wheel Base is NOT compatible to Xbox One®.​
PlayStation®: This product is not compatible to any PlayStation® console and cannot be upgraded to achieve compatibility.
This Wheel Base is compatible with PC in combination with all available steering wheels.

Mącisz i tyle, idąc Twoim tokiem myślenia po co miał pisać o elicie xboksowo pecetowym w konteksie gry w gt sport skoro jego nie obsługuje żaden tytuł na ps4? To raz a dwa tu masz kompatybilne tytuły na ps4 z tą niby licencjonowaną kierownicą. Jak widać niema tam gt sport/demo i nie każdy tytuł obsługuje w pełni. Np w którymś f1 niema ff albo nie można włączyć gry z kierownicy itp.

https://www.fanatec.com/eu-en/support/faq/details&id=103

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1553 dnia: Października 09, 2017, 15:18:04 pm »
Wjeżdżasz i załącza się animacja jak mnóstwo ludzi z ekipy przygotowuje się do Twojego pit stopu, a jak już auto dojedzie na miejsce to masz opcje wymiany opon i tankowania przy czym w zależności co wybierz to robi ekipa. Fajnie to wygląda. Bardzo naturalnie.
Ok. Szkoda tylko, że samemu nie można podjechać i odjechać, tylko robi to za nas wstawka. Jak realizm to realizm ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1554 dnia: Października 09, 2017, 15:31:23 pm »
Gran Turismo nie jest takim surowym symulatorem jak AC czy PC2. W GT Sport czuć ducha poprzedniczek. Np. weź sobie spróbuj kupić jakieś auto (najlepiej cywilne żebyś mógł zmieniać kolor lakieru) i zobacz jak to jest zrobione. Która gra ma tak przedstawiony wybór koloru nadwozia? Mnie to rozwaliło jak zobaczyłem ten bajer.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1555 dnia: Października 09, 2017, 15:38:13 pm »
Ukończcie sobie pierwszą kategorię wyzwań i jak przejdziecie do kolejnej czyli 6 (bo tylko te dwie są w demie) to weźcie wyścig na Interlagos Mazdą 6 z GR.4 gdzie trzeba wykonać pit stop na tankowanie.
Rozwiń proszę. Sam wbijasz do pit stopu, musisz dopasować prędkość, podjechać do ekipy, wyjechać itd? Czy tylko załącza się scenka?

Wjeżdżasz i załącza się animacja jak mnóstwo ludzi z ekipy przygotowuje się do Twojego pit stopu, a jak już auto dojedzie na miejsce to masz opcje wymiany opon i tankowania przy czym w zależności co wybierz to robi ekipa. Fajnie to wygląda. Bardzo naturalnie.

Ktoś tu pisał, że model jazdy jest jak w Driveclub. Nie róbcie sobie jaj. Model jazdy jest bardzo dobry. W autach drogowych czuć transfer masy bo fury bujają się na boki. Auta wyścigowe według mnie za bardzo się kleją, ale sam model jazdy jak najbardziej ok. Wiadomo, że do PC2 nie ma co porównywać bo tam faktycznie w kwestii symulacji SMS odjechali całą konkurencję. Natomiast nie można napisać, że GT Sport to nie symulator.

Fajnie, że na torze są flagowi i sygnalizują co się dzieje. Tak jak pisałem do poprawy jest hamowanie i dziwne zachowanie FF podczas uślizgu przedniej osi. Tylna oś podczas poślizgów jest łatwo wyczuwalna za pomocą FF. Ten element jest dobrze oddany. Brakuje wyraźnego transferu masy i przez to jedzie się łatwiej niż np. w takim PC2.
Boban nie rób sobie jaj,  uważam cię za gościa która zna się na samochodówkach ale pisanie o GT Sport w kategorii simów to duże nadużycie. Blizej też grze do Driveclub niż do PC i Assetto. Fizyka kartonowych pudełek przy wszelkich kolizjach dalej obecna, brak wyraźnych różnic przyczepności na tarkach,  uszkodzenia kpina, FF nie umywa się do tego z powyższych tytułów, brak ustawień FoV, ustawień FF, można tak wymieniać bez końca.

Mimo tego wszystkiego jeździ się na prawdę przyjemnie, a uproszczenia w fizyce mogą być na plus przy jeździe online, bo więcej ludzi będzie ogarniać (a nie jak w Assetto, pierwszy zakręt i 3/4 stawki ląfuje na bandzie...) Novi cała "magia GT" dużo daje, czuję się jak za szczeniaka przy PsOne. O oprawie nie ma co pisać bo jest po prostu niesamowita.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1556 dnia: Października 09, 2017, 16:24:03 pm »
AC jest grą przegiętą w stronę symulacji przez co dla mnie jest niewiarygodna. Gdyby autami jeździło się tak trudno jak w AC to na każdym wyścigu mielibyśmy ciągłe wypadki. PC jest idealnie wyważone i temu nigdzie nie przeczę o czym pisałem wyżej. Zdarzają się babole w kwestii modelu jazdy (np. z dupy różnica w Ginettach z Junior i GT4 gdzie ta druga to loteria na zakrętach jeśli chodzi o tylną oś) w PC2, ale podobno już pracują nad patch'em. GT Sport brakuje kilku ficzerów żeby być bardzo dobrze wyważonym symulatorem, ale pisanie, że bliżej mu do Driveclub to jakiś nieśmieszny żart. Czucie opon na FF jest dobre, uślizgi obu osi wyraźnie odczuwalne (z tym, że podsterowność kuleje pod FF), tarki ładnie telepią kółkiem a wyjazd chociażby jednym kołem na trawę przy dużej prędkości gdy pokonujemy łuk to pewny spin. Nigdy w życiu nie napisałbym że to nie jest symulacyjny model jazdy. Owszem ja również jestem zdania, że jest zbyt łatwo i niektóre fury prowadzą aż za bardzo jak po sznurku, ale to nie oznacza, że to arcade.

Dobrze jest oddane poczucie prędkości co w PC2 jest totalnie zjebane. Gorzej z transferem masy. Owszem kolizje i uszkodzenia wypadają dennie, ale to nie jest składowa modelu jazdy.

Ja osobiście uważam, że najlepszą grą wyścigową w kategoriach sim racingu będzie kiedyś Project Cars. Szkoda, że nie PC2 bo twórcy wyraźnie wyprzedzili swoją epokę i wszystkie bajery jakie chcieli wprowadzić okazały się zbyt dużym wyzwaniem dla nich i dla konsol. Jednakże wraz z nadejściem PS5 i nowego Project Cars zapewne dostaniemy tytuł bliski ideałowi. Na dzień dzisiaj najlepiej z simem bawię się przy GT Sport.

Zobacz jak zorganizowany jest online i porównaj to do badziewia z PC2. Osobiście bardzo mocno trzymam kciuki za SMS i życzę im jak najlepiej bo potencjał jest ogromny, ale wracam do GT Sport bo to właśnie ten tytuł okazał się być tym na co czekałem w kwestii sim racingu.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1557 dnia: Października 09, 2017, 16:53:52 pm »
Mam troszkę inne zdanie, ale chyba rozumiem twój punkt widzenia. Problemem jazdy przed tv jest to, że nie czujesz przeciążeń całym ciałem, bodźce dostarczone są tylko przez oczy i ręce a to stanowczo za mało żeby prowadzenie było wiarygodne. Do tego dochodzi brak strachu i odczucia prędkości. W AC podoba mi się to, że starali się jak najwięcej odczuć z "pod dupy" przenieść na kółko. Dzięki temu po wjeżdżeniu się można pięknie wyczuć momenty utraty przyczepności, pracy zawieszenia, przeciążeń jakie działają na samochód. Dlatego jeździ mi się w niej najbardziej naturalnie. W GT Sport jest tego wyraźnie mniej, przekaz jest dużo prostszy i mniej subtelny.
W GT brak takiej opcji jak ustawienie FoV, które ma kolosalne znaczenie w naturalnym szacowaniu odległości, już podpowiada, że jest to tytuł który mniej poważnie podchodzi do tematu. Dlatego między innymi, nazywanie go Simem jest dla mnie powiedzeniem na wyrost. Szczególnie jeśli spojrzymy na konkurencję.
Model jazdy ma jednak na tyle głębi, że na pewno przykuje do TV na długie godziny i będzie pozytywnie wpływał na zabawę w multi ;-)

A no i skoro już piszeszo  życiu i wypadkach, gdyby jazda z wysokimi prędkościami była taka prosta jak w GT nie mielibyśmy tyle pięknych filmów z dzwonami np.  z Nurba ;-)
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2017, 16:59:07 pm wysłana przez grzeszczu »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1558 dnia: Października 09, 2017, 17:09:39 pm »
z gt planet odnośnie kompatybilności

Cytuj
There was one game we couldn’t try the CSL Elite on: Gran Turismo Sport. No, not because the beta ended — Polyphony hadn’t added support for it. Fanatec confirmed with us that it is talking with the Japanese developer about including its SDK. Hopefully, this means the the game will fully support the wheel upon release this October.


Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1559 dnia: Października 09, 2017, 17:24:43 pm »
Przerwę na chwilę te wasze smuty, czyli gadanie w wyścigach o czymś innym niż grafika, jakby to miało znaczenie.

W temacie który umarł, forzowe służby bezpieczeństwa zarzuciły mi kłamstwo i prowokacje z powodu wrzucenia zdjęć z samochodami AI.
Także tutaj też wrzucam:







Fin.

« Ostatnia zmiana: Października 09, 2017, 17:27:12 pm wysłana przez Juras »