Autor Wątek: Gran Krulismo Sport  (Przeczytany 163619 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1560 dnia: Października 09, 2017, 18:51:40 pm »
Mam troszkę inne zdanie, ale chyba rozumiem twój punkt widzenia. Problemem jazdy przed tv jest to, że nie czujesz przeciążeń całym ciałem, bodźce dostarczone są tylko przez oczy i ręce a to stanowczo za mało żeby prowadzenie było wiarygodne. Do tego dochodzi brak strachu i odczucia prędkości. W AC podoba mi się to, że starali się jak najwięcej odczuć z "pod dupy" przenieść na kółko. Dzięki temu po wjeżdżeniu się można pięknie wyczuć momenty utraty przyczepności, pracy zawieszenia, przeciążeń jakie działają na samochód. Dlatego jeździ mi się w niej najbardziej naturalnie. W GT Sport jest tego wyraźnie mniej, przekaz jest dużo prostszy i mniej subtelny.
W GT brak takiej opcji jak ustawienie FoV, które ma kolosalne znaczenie w naturalnym szacowaniu odległości, już podpowiada, że jest to tytuł który mniej poważnie podchodzi do tematu. Dlatego między innymi, nazywanie go Simem jest dla mnie powiedzeniem na wyrost. Szczególnie jeśli spojrzymy na konkurencję.
Model jazdy ma jednak na tyle głębi, że na pewno przykuje do TV na długie godziny i będzie pozytywnie wpływał na zabawę w multi ;-)

A no i skoro już piszeszo  życiu i wypadkach, gdyby jazda z wysokimi prędkościami była taka prosta jak w GT nie mielibyśmy tyle pięknych filmów z dzwonami np.  z Nurba ;-)

Dlatego też PC uważam za ideał jeśli chodzi o wypośrodkowanie. Tam naprawdę czuć gdzie kończą się możliwości danego auta i począwszy od poczucia masy, przez pracę zawieszeni po sygnały FF, wszystko jest zgrane niemal idealnie. AC na siłę robi z jazdy samochodem wielką filozofię i utrudnia maksymalnie coś co w rzeczywistości takie trudne nie jest. W dodatku na seryjnych ustawieniach aut klasy GT3 nie ma tam najmniejszej możliwości zbliżyć się do rekordów torów. Gra wymaga bardzo dużego zaangażowania żeby w ogóle zacząć tam jeździć naprawdę szybko. Jeszcze auta drogowe są znośne i dobrze oddane, ale auta wyścigowe w tej grze to koszmar i przesada. Natomiast jeśli chodzi o GT Sport, to model jazdy jest uproszczony to fakt. Czasem nawet za bardzo, bo jak wybieram GTR'a z klasy GT4 i bez żadnych systemów kontroli mogę go cisnąć na wyjściach z zakrętów jak tylko chcę, to jednak coś tu jest nie tak. Z kolei taki Jaguar w tej samej klasie już zachowuje się odpowiednio i trzeba uważać co się robi. To wszystko jednak jest niczym w porównaniu do tego jak klasę GT3 i GT4 oddaje Project Cars. SMS opracowało genialny silnik fizyki i nie mogę im wybaczyć, że tak spierdolili całą resztę, bo PC2 miało zadatki na totalnego killera w kwestii sim racingu. Niby ma być patch, ale po GT Sport trudno będzie spojrzeć na PC2 nawet po poprawkach, bo i tak nie wierzę, że dużo zdziałają w tej materii. Tak jak wspomniałem dopiero na PS5 zostanie rozstrzygnięta walka o króla sim racingu, bo Kaz mimo iż jest mistrzem w tym co robi, to jednak za bardzo trzyma się pewnych schematów i archaizmów. Natomiast SMS wie jak zrobić sim idealny, ale brakuje im umiejętności żeby wszystko zagrało razem perfekcyjnie. Podejrzewam, że kiedy dostaną mocniejszy sprzęt i nie będą musieli ciąć grafiki to stworzą grę na miarę wyścigowego nieba dla fanów sim racingu.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1561 dnia: Października 09, 2017, 20:04:09 pm »
Online padło, więc trochę o tym co się udało pograć.

Zawsze lubiłem w GT całą otoczkę, menusy, muzyka, czuć "miłość" do aut i to uderza od samego początku i jest naprawdę fajnie. Grafika w menusach powala, autka wyglądają fajnie, a w rozgrywce ? No cóż, dla mnie jeden ch** tak naprawdę, Forza i GT wyglądają bardzo podobnie, w dzień słabiej, popołudniu lepiej, ot taki standard i dopierdalanie się do detali. Jest spoko, ale nie żaden rozp**rdol i tyle.

Sam model jazdy mi się nawet podoba, bo można całkiem nieźle pograć na padzie, mało gram w takie gry, bo z braku kółka na ps4 w PC1 i 2 nie ma sensu grać, a w Forzę nie pogram, bo nie mam już xboxa, więc cieszy mnie, że w GT można całkiem swobodnie pograć. Same wyścigi online, to póki co standardzik, jakieś pokoje, można dołączyć, pościgać się. Fajne są pit stopy, dobieranie opon, tankowanie, można dostosować strategię do wyścigu, ale rozumiem, że dla zapaleńców to nic nowego.

Przez całe to granie chodzi po głowie jednak jedno, kampania nie istnieje, liczba tras i aut jakaś taka nijaka. No na tle poprzednich części jest po prostu padaka. Uważam, że Driveclub powinien się nazywać Gran Turismo: Sports, a dzisiaj powinniśmy grać w prawdziwe GT, aut według pisowskiego 500+ itd.

Na koniec screeny, a w sumie jeden


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1562 dnia: Października 09, 2017, 20:12:41 pm »
włączyłem na chwilę i pod wrażeniem nie jestem.
o modelu jazdy pisać za dużo nie będę, bo grałem na padzie. ot, stare, dobre gran turismo. jeździ się fajnie, ale dalej pancerne kartony :/

grafa ładna, ale imo dc wygląda lepiej. jakiegoś rozpierdolu nie ma. świetnie wyglądają replaye, istna rewelacja.

po tym demie wiem, że gry nie kupię na pewno. nie dość, że to już było, to jeszcze teraz jest tego mniej. szkoda.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2017, 11:12:57 am wysłana przez s00s »

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1563 dnia: Października 09, 2017, 22:21:12 pm »
dziękuję Sony za to demo, oszczędziłem sobie wywalenia w błoto 250zł

ta gra to strzał z liścia dla każdego kto w 2017 roku chce jakichkolwiek zmian a nie fizyki z dupy, kartonów na torze i niewidzialnych ścian tak blisko trasy że to by było wyśmiewane w erze psone, a nie w 2017r w grze która w wielu innych miejscach chce się ocierać się o perfekcję.

ta gra to dla mnie pusta wydmuszka, swojej ręki i kasy do wspierania partactwa Kaza nie przyłożę. żal serii i tego co z niej zrobili.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 973
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1564 dnia: Października 09, 2017, 23:11:44 pm »
@grzeszczu W zamkniętej becie ustawienia FOV były dostepne. Podczas wyścigu wciskasz OPTIONS, wybierasz bodajże "ustawienia wyświetlacza" i gdzieś tam masz opcję zmiany wysokości, odległości kamery itp. Możesz ustawiać kamerę ze środka, jak i tą zza auta. Chyba że w tym demie tej opcji z jakiegoś powodu zabrakło? ;>

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1565 dnia: Października 09, 2017, 23:44:20 pm »
Mesjasz simracingu:



Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1566 dnia: Października 10, 2017, 01:02:07 am »
300-kilobajtowe jpegi w 4K? Masz ty rozum i godność człowieka Master? :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1567 dnia: Października 10, 2017, 01:39:41 am »










KRÓL.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1568 dnia: Października 10, 2017, 02:14:52 am »
Opony z gumy, kl/s z betonu:



Cytat: Sylvan Wielki

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1569 dnia: Października 10, 2017, 06:46:53 am »
Zagralem w rajdy, dzizas po co oni to w ogóle wrzucają i marnują kolejne trasy na to, porażka na całego.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1570 dnia: Października 10, 2017, 07:25:42 am »
300-kilobajtowe jpegi w 4K? Masz ty rozum i godność człowieka Master? :lol:

To nie moje screeny. Zresztą wątpię by screen PNG dodawał obiekty na torze i geometrię skarpy.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 824
  • Reputacja: 81
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1571 dnia: Października 10, 2017, 09:02:13 am »
Wczoraj wieczorem pograłem i dla mnie to kolejne GT. Nic nowego, nic innego.
Grafika bardzo ładna, autka ładnie się prezentują, jednak nadal prowadzimy pudełka od zapałek. Ścieżka dźwiękowa to jakiś koszmarek, menu z lupą trzeba oglądać albo usiąść 1 m od telewizora. W fajny sposób zrobili z tego rpga. Mamy doświadczenie, jakieś doświadczenie milowe czy jak mu tam, które możemy wymieniać na nagrody. To nawet fajne. Zapewne doświadczenie pozwoli na start w określonych zawodach. Nie wiem do końca, jak tu ma wyglądać sprawa z kampanią. Czy w ogóle jakaś będzie czy też kampania = wykonywanie określonych zadań, jak w poprzednich GT zdobywanie licencji. Obawiam się jednak, że to gra całkowicie nastawiona na multi, co ją całkowicie skreśla w moich oczach.
Teraz szydera.
3 letni DC jest ładniejszy od flagowego okrętu Sony. Możecie zaklinać rzeczywistość, pisać, że to inne gry, ale jak inne? Tu i tu się jeździ, tu i tu się ściga. Że nie ma tuningu aut? W TDU czy PGR też i co? To są genialne ścigałki. W DC jest w piz...aut i chyba po wszystkich dlc więcej, niż w GTS. Tak samo ma się sprawa z trasami. Po raz kolejny w GT nie ma najmniejszych zadrapań pojazdów. :D
Teraz już wiadomo dlaczego Sony zamknęło Evolution. Aby udowodnić, że Kaz robi lepsze wyścigówki.  :lol: :lol:
Podobała mi się trasa w Chorwacji...do jej włączenia. Liczyłem, że będzie to jakaś kalka Riwiery chorwackiej przy samym Adriatyku. Co dostałem w zamian? Góry, drzewa, palmy i kawałek wody. Można było tak malowniczą trasę z tego zrobić, choćby kopiuj-wklej z TDU, ale nie. :) Ta trasa w Colorado to porażka jak dla mnie, zupełnie nie nadająca się do gry, a owal z Nascara pominę milczeniem.

Pograłem w oba dema GTS i Forza 7 i gdybym miał kupować to nie wziąłbym żadnej. :) Dodam tylko, że obie gry są bardzo ładne, ale w GTS to ma być niby samo multi, a w Forzie 50gb patch + te dziwne looty.

Edit:
A i jeszcze zapomniałem dodać. Bardzo podoba mi się współpraca Polyphonu z Tag Heuer. Świetnie to wygląda przy podawaniu czasu przejazdu.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2017, 09:17:22 am wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1572 dnia: Października 10, 2017, 09:07:52 am »
300-kilobajtowe jpegi w 4K? Masz ty rozum i godność człowieka Master? :lol:

 No to masz PNG :troll:




KRÓL!


A tak już abstrahując od trollowania i graficzki, w grze są  opony deszczowe więc możemy liczyć że będzie do wyboru deszcz lub mokra nawierzchnia. jeśli nie od razu to pewnie w patchu :)




szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1573 dnia: Października 10, 2017, 09:27:00 am »
Grafika jest bardzo dobra i czytelna, a to jest najważniejsze podczas rozgrywki. Fura gracza i przeciwników też są świetnie wykonane, ale co z tego, skoro fizyka nadal miejscami tkwi w erze psone... Innymi słowy, pograłem chwilę i wracam do Projec Cars 2. GT Sport raczej nie kupię, chyba że po premierze czeka mnie jakaś miła niespodzianka, w co wątpę.

Kilku osobom polecam zamiast fapować do obrazków pograć trochę w te wszystkie gry... :roll:
Fryty tyty dotknij pyty

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 692
  • Reputacja: 7
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1574 dnia: Października 10, 2017, 09:32:55 am »
Ja też wczoraj pograłem i jak na razie pozytywne wrażenia, jedyny minus gry to kampania, która nie wygląda zbyt dobrze, mam nadzieję że w pełnej wersji będzie więcej wyścigów, jeszcze nie grałem online, także nie wiem jak to chodzi w praktyce, grę na pewno kupię jak trochę spadnie z ceny, choć nie ukrywam że pograłbym w tego typu produkcje, w każdym bądź razie dziś wieczorem jeszcze to demo trochę potestuje.
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 973
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1575 dnia: Października 10, 2017, 09:41:40 am »
Macie coś takiego w tym demie?



Dodatkowe ustawienia kamery, żeby tak bardzo kartonowo nie było

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1576 dnia: Października 10, 2017, 09:46:15 am »
Tak, pierwsze co zrobiłem to ustawienie widoku ze środka.
Fryty tyty dotknij pyty

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1577 dnia: Października 10, 2017, 10:11:46 am »
Czyli wyszedł bardziej giermek niż król. Ew może być KRUL.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1578 dnia: Października 10, 2017, 14:08:23 pm »
Po raz kolejny w GT nie ma najmniejszych zadrapań pojazdów. :D

które nawet nie skręca kół w zakrętach?  :lol: :lol: :lol: :lol:


Wszystko z share, bezpośrednio z gry albo trybu wolnej kamery. Bez żadnego trybu foto z renderowaniem, jedyne co robi to dodaje lekkie rozmycie w trybie wolnej kamery bez huda:


« Ostatnia zmiana: Października 10, 2017, 14:35:18 pm wysłana przez Juras »

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 824
  • Reputacja: 81
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #1579 dnia: Października 10, 2017, 14:51:35 pm »
To super, naprawdę. Tylko, że podczas samej jazdy nie widzę tych efektów - kamera zza auta. Chciałbym zobaczyć te skręcone koła, tak samo jak i rysy podczas właściwej gry.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Królestwo Niebieskie Gier Wyścigowych
« Odpowiedź #1580 dnia: Października 10, 2017, 15:01:13 pm »


Co jeszcze wymyślisz?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #1581 dnia: Października 10, 2017, 15:15:12 pm »
z GT Planet:

Cytuj
As far as I can tell after extensive testing in sport mode ... SR rating is essentially based on nothing other than clean sectors ... you either get a +1, -1 or neutral for each sector. "Clean" means you do not run off track, you do not contact another car or wall, and most ridiculously, no other cars make contact with you at all.

   I got demoted to C because I kept getting rammed from the side and behind (that's what she said, bahaha), but seriously ... it took five super clean "races" for me to get back to B from C. And by "super clean" I mean I had to let everyone pass me on lap one and then put in multiple, consecutive clean sectors just to advance back to B. I love the idea of SR rating ... but why does everyone start at B? Put them at C or D.

   As it currently works, if someone knocks you off track from behind, you get a time penalty for going off track and then a -1 in SR. The physics should be, if the car behind hits you — at any point on the track — they get the demerit, not you. Obvious brake checks being the exception.

   At this point, I am just going to enter as many Sport mode races as I can, drop to the back, drive clean sectors until I get my A or S rating, then never do sport mode again.

Rzeczywiście tak jest? :lol:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #1582 dnia: Października 10, 2017, 15:34:38 pm »
RyoHazuki właśnie stracił wiarygodność w tym temacie  :(

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 824
  • Reputacja: 81
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #1583 dnia: Października 10, 2017, 15:41:31 pm »
RyoHazuki właśnie stracił wiarygodność w tym temacie  :(
No trudno. Idę się wychłostać. :)
Ja grałem dobrą godzinę na trasie w Chorwacji i nie uświadczyłem skrętnych kół.


Owal z USA i skrętne koła aut na zakrętach.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2017, 15:52:47 pm wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Gran Turismo Sport
« Odpowiedź #1584 dnia: Października 10, 2017, 16:38:17 pm »
79%
Po ograniu dema stwierdzam, że jednak trochę przesadziłem, 75% to maks dla tego średniaka.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 551
  • Reputacja: 251
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #1585 dnia: Października 10, 2017, 16:44:43 pm »


Pograłem w demo i podobało mi się. Model jazdy jest bardzo przyjemny, graficznie gra robi wrażenie. Samochody wyglądają kapitalnie, animacja jest płynna, a oświetlenie to uczta dla oczu. :puppy-eyes:
Jeżeli chodzi o areny zmagań jest zdecydowanie słabiej. Raz mocno przeciętnie, innym razem poprawnie.
Szkoda też, że nie udostępniono zmagań podczas deszczu.

Fizyka kartonowa, jak na serię przysłało. Ręce kierowcy są dziwnie animowane, a to psuje wrażenia jeżeli chodzi o widok z wnętrza auta (który nie licząc tego mankamentu, jest w porządku).
Dźwięk przy zderzeniu to jakaś kpina. Niemniej grało się bardzo dobrze.

Yamauchi jako ojciec serii ma jednak dziwne podejście do gry. Seria GT to przecież kilkadziesiąt milionów sprzedanych egzemplarzy.
W dobie tych wszystkich reedycji wystarczyło przenieść dobro z poprzedniej odsłony z taką grafiką jak w GTS i zapewne nie wszyscy, ale znaczna większość graczy byłaby zadowolona.

A tak sytuacja bliźniacza, jak w przypadku SFV. Po świetnej poprzedniczce mocno okrojona kontynuacja, która będzie rozbudowywana w przyszłości i jeszcze taki model biznesowy by przeszedł, gdyby nie fakt, że życzą sobie za to na "dzień dobry" pełną cenę. :evil:



grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #1586 dnia: Października 10, 2017, 17:09:54 pm »
Z tą animacją rąk faktycznie jest coś nie tak. Pomijając skopany promień skrętu (kierowca nie przekłada rąk) to dynamika ruchów na poziomie 90 letniej babci.
Bardzo mieszane odczucia mam co do tego tytułu. Jest masa rzeczy do których można się przyczepić, ale ogólnie gra i jeździ się bardzo przyjemnie. Chyba oczekiwania były zdecydowanie za wysokie i spodziewałem się GT Sima z 2017 roku.  Zamiast tego, pomijając grafikę, to stare, ale dobre Gran Turismo.
No i zostaje jeszcze kwestia- zawartości.  Na papierze nie wygląda to za ciekawie, chociaż z doświadczenia wiem, że nie liczy się ilość, a jakość (jak to było w przypadku AC vs PC).

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Królestwo Niebieskie Gier Wyścigowych
« Odpowiedź #1587 dnia: Października 10, 2017, 17:46:22 pm »


I pomyśleć, że takie coś na sprzęcie z 2013 roku, w betonowych 60kl/s i pełnym hd.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2017, 17:48:31 pm wysłana przez Juras »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #1588 dnia: Października 10, 2017, 19:00:00 pm »


I pomyśleć, że takie coś na sprzęcie z 2013 roku, w betonowych 60kl/s i pełnym hd.

Ale jak to?! Przecież kartony i koła nie skrencajo :mad:

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #1589 dnia: Października 10, 2017, 19:34:26 pm »
Zamiast się skupiać na takich pierdołach powinni przysiąść przy modelu jazdy. Tylko wtedy by nie starczyło zasobów na grafikę. Fizyka w takich grach zżera sporo mocy obliczeniowej, wspomniał  o tym jakiś dev od PC2. Dlatego mamy to co mamy-simcade z piękną grafiką, który może co najwyżej konkurować z Forza.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2017, 19:37:03 pm wysłana przez grzeszczu »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #1590 dnia: Października 10, 2017, 19:47:31 pm »
Fizyka w takich grach zżera sporo mocy obliczeniowej, wspomniał  o tym jakiś dev od PC2.

No fizyka niszczenia otoczenia faktycznie zżera sporo mocy.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #1591 dnia: Października 10, 2017, 20:21:33 pm »


I pomyśleć, że takie coś na sprzęcie z 2013 roku, w betonowych 60kl/s i pełnym hd.
Aż dam tej grze druga szansę i sprawdzę to

lupinator

  • Gość
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #1592 dnia: Października 10, 2017, 21:16:07 pm »
Ściągnąłem ponad 40gb bety jeszcze w weekend, żeby sprawdzić od razu jak udostępnią chociażby jedną trasę. I co mogę powiedzieć - gra jest nie z tej ziemi! To prawdziwy mesjasz wyścigów. Ten realizm, model jazdy, zniszczenia, AI - wow wow, jeszcze raz wow. Jeszcze nigdy nie widziałem tak realistycznego otoczenia w ścigałkce - obiekty dosłownie urywają zadek (drzewa!!), a geometria obiektów będzie nie do przebicia jeszcze przez kilka następnych generacji, a i tak przebije to w końcu ekipa mistrzów z Polyphony. Oprawa jest tak realistyczna, że czasem przed konsolą się zapominam i w chwilach napięcia odwracam się odruchowo i wzdrygam zupełnie jakbym siedział za kierownicą prawdziwych aut. Wydaje mi się również, że mało tu porusza się tematu mechaniki - patrząc na postęp jaki poczyniło Polyphony od ostatniej odsłony serii to w kolejnej będzie można śmiało zdawać egzaminy na prawo jazdy - tego nie idzie odróżnić od prawdziwości.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 824
  • Reputacja: 81
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #1593 dnia: Października 10, 2017, 21:17:54 pm »


I pomyśleć, że takie coś na sprzęcie z 2013 roku, w betonowych 60kl/s i pełnym hd.

Ale jak to?! Przecież kartony i koła nie skrencajo :mad:
Śmiejcie się śmiejcie, ale dopóki nie włączyłem kamery z wnętrza to nie widziałem tych obracanych kół. :)

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #1594 dnia: Października 10, 2017, 21:19:25 pm »
Gra jest po prostu nierówna, ale nie w sposób w jaki nierówny jest np. PC2 gdzie mamy genialny model jazdy i ogromny potencjał ciekawych patentów, ale wszystko zmarnowane przez nieczytelną i kiepską grafikę. W GT Sport jeden wyścig daje masę frajdy, a inny obnaża słabości modelu jazdy i całego gameplay'u. Np. wyścig klasą GT4 na Interlagos lub ostatnie wyzwanie w 6 grupie gdzie klasą GT3 jedziemy 30 okrążeń to miód w najczystszej postaci. AI świetnie sobie radzi i musimy naprawdę dobrze planować postoje żeby dojechać jako pierwsi. Walka na torze jest cały czas. Inny wyścig jak np. auta LMP to nudna jazda prototypem, który trzyma się drogi jak mucha gówna, a my tylko ruszamy kierownicą na boki. Obawiam się, że gra będzie zbyt łatwa i online nie zobaczymy już tak emocjonujących wyścigów jak za GT5 gdzie różnica między dobrymi kierowcami a laikami uwydatniała się po kilku okrążeniach. W GT Sort zagrałem kilka razy online i non stop miałem rywali na plecach albo przed sobą. Błędy sprowadzały się do tego, że ktoś w coś przyje**ł albo wypadł na piach i dlatego przegrywał. Nie było błędów związanych z samym prowadzeniem auta czyli odpowiednim operowaniem gazem na wyjściach z zakrętów lub hamowaniem ofensywnym. Tu po prostu wejście w zakręt i na wyjściu pełna piz** GTR'em a przy tym zero jakichkolwiek konsekwencji.

Teraz odnośnie grafiki. Jak ktoś pisze, że ta gra jest brzydka, to sam musi być brzydki i mu żal. Po pierwsze porównanie do DC jest z dupy bo DC to 30 klatek, a GT Sport jest ultra płynne w 60fps'ach. Po drugie jeśli ktoś uważa, że GT Sport ma nieładną grafikę, to czekam na podanie przez taką osobę tytułu, który śmiga w 60fps'ach ma tyle aut na torze i lepszą oprawę. Wreszcie po trzecie jak można oglądając powtórki w tej grze stwierdzić, że to co widzimy jest nieładne. Jaja sobie robicie czy to taki trolling?

Kolizje i uszkodzenia wizualne to kpina i za to Kaz powinien sprzedawać ten tytuł za 100zł. Tyle lat i nic w tej kwestii nie zmieniono. Uszkodzenia mechaniczne są i to całkiem fajne. Ktoś tu pisał, że być może w pełnej wersji będzie można jeździć po deszczu bo są takie opony do wyboru. Przecież już w demie się da, ale widocznie ten ktoś nie grał za długo w demo żeby to wiedzieć. Niektórzy naprawdę szukają na siłę sensacji i czepiają się pierdół jak drzewka, skarpy itp. bzdety. Problem nowego GT jest inny i znacznie bardziej poważny. A co najgorsza raczej niemożliwy do poprawienia w wersji pełnej. Gra skręca w stronę casuali, niedzielnych graczy dla których ściganie się ma być łatwe i przyjemne. Coś co zrobiła jakiś czas temu Forza i nie wyszło jej to na dobre zaczyna być teraz powielane przez GT. Pewnie PD chciało żeby każdy czuł się silny i mógł rywalizować online, a to niestety będzie zgubne dla tej serii w oczach fanów. Gdyby GT Sport miało model jazdy chociażby jak GT5 to już byłoby coś. Tu niestety stało się coś złego z grą i to jest mój główny zarzut do GT. Mogli chociaż dać wybór i na początku gry zapytać czy chcemy casual czy jednak bardziej profesjonalne podejście do tematu fizyki jazdy i podzielić serwery na zwolenników jednego i drugiego. Dobrze, że klasa GT4 (prócz GTR'a) i auta drogowe są nieco bardziej niesforne i można nimi poczuć, że gramy w sim, a nie coś pomiędzy. GT3 też nawet spoko, ale tylko niektóre fury, bo są takie, że ciężko je wyprowadzić z równowagi.
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2017, 07:18:13 am wysłana przez BoBaN »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #1595 dnia: Października 10, 2017, 21:36:12 pm »
Ale będzie licencja FIA. Dla mnie ten plus przewyższa wszystkie minusy po stokroć.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #1596 dnia: Października 10, 2017, 21:46:30 pm »
Master tak bardzo płaczesz w tym temacie. Grałeś w ogóle? Jesteś w stanie wskazać ładniejszy tytuł wyścigowy, który też śmiga w 60 klatkach?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #1597 dnia: Października 10, 2017, 21:58:03 pm »
Master tak bardzo płaczesz w tym temacie. Grałeś w ogóle? Jesteś w stanie wskazać ładniejszy tytuł wyścigowy, który też śmiga w 60 klatkach?

Dla meni jest to najłądniejsza gra wyścigowa ever z tych wszystkich simów śmiechowych. (DC jednak lepsze). Za to Forza 7 przy GTS to jakiś kozi bobek co najwyżej.

W demko nie grałem. Po grafice wybrałbym GTS bo wyglą∂a obłednie i otoczenie daje radę. Opony na poboczu są okrągłe, a nie oktagonami jak w Forza 7 na Xbox X Scorpio. Na HDR i PS4 Pro GTS pewnie będzie robić maksymalnie. Zabawnie się jednak czyta opinie (?) że brak skręcania kół itp :lol:

Co do fizyki jazdy - nie mam pojęcia. Nie grałem.

Co do zawartości - padaka i ten tytuł w takim wydaniu to mogłoby być jakieś bieda F2P z "rozwijaniem" carlisty by się graczom kupującym diamenciki nie znudziła za szybko i żeby wydawali mamone na wirtualne kredyty.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #1598 dnia: Października 10, 2017, 22:05:50 pm »
Sam jestem ciekaw końcowej zawartości i przy tym ceny gry, bo jeśli zostanie 19 tras i kwota 250zł, to też śmiechne.

Nie napisałem o ważnej rzeczy w GT Sport. Mowa o torach, które w demie są torami zmyślonymi przez PD. Z jednej strony trochę obawy jak to, że w grze z licencją FIA ktoś nawrzucał jakieś nieistniejące tory, a z drugiej jak genialne są te tory. Naprawdę ten kto je projektował spokojnie mógłby zająć się robieniem projektów prawdziwych torów. PD zawsze było w tym mocne i dalej im się to udaje. Ten włoski tor jest genialny i to jeden z lepszych torów jakie miałem okazję objeździć w grach wyścigowych. Na nim jest to ostatnie wyzwanie gdzie musimy zrobić 30 okrążeń ścigając się klasą GT3. Sekcje zakrętów i zmiany poziomów to istny majstersztyk. Fajnie, że ktoś się tak starał, ale jednak liczę na znacznie więcej prawdziwych tras w pełnej wersji.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #1599 dnia: Października 10, 2017, 22:27:43 pm »
Podsumowując wywody. Fajna grafa, ale nierówna i zadne objawienie.

Cała reszta gnój. Taka jest niestety prawda na temat tej gry. je**ć Kaza, ta gra to kpina dla fanów serii. Straszny żal, że wychodzi takie coś, bo jeździ się na padzie nawet fajnie ale co z tego, jak nawet żadnej kariery tutaj nie ma.