Autor Wątek: Horizon: Zero Dawn  (Przeczytany 120645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1120 dnia: Maja 04, 2017, 12:18:34 pm »
Po 83 godzinach ukończyłem Horizona. Cóż to była za przygoda, Guerrilla Games zaskoczyło mnie totalnie. Dla mnie to kandydat do gry roku, choć konkurencję będzie miał pewnie bardzo dużą. Tekst jest dość długi więc wrzucam w spoiler ;).

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Jak zawsze mógłbym pisać i pisać na temat gry - zachwycać się nad jej zaletami i rzeczami, o których nie wspomniałem w tym tekście lub też ganić za różnie niedoróbki. Horiozn nie jest idealny, ma swoje mankamenty, część mechanik czy wątków mogła zostać bardziej rozwinięta. Mimo to łatwo przychodzi mi o nich zapomnieć gdy ruszałem na polowanie z Aloy. Jeśli jednak powstanie Horizon 2 (a to jest raczej pewne) oczekiwania będą większe. Boje się też, iż zabraknie tego co było w Zero Dawn - odkrywania nowego świata, tajemnic oraz poznawania bohaterki. Ciężko jest oddać to w następnej części, choć nie jest to niemożliwe, a i można to zastąpić czymś innym, co będzie przykuwało tak samo silnie. Podsumowując Horiozn to piękna przygoda, najlepsza gra od Guerrilla Games, świetny exclusive na PS4. Dla mnie jedna z lepszych pozycji open world. Tytuł obowiązkowy.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1121 dnia: Maja 04, 2017, 19:51:09 pm »
Świetna recenzja. Mimo że jestem w połowie gry (40h) praktycznie oddaje moje wrażenia w 100%.

Podobał mi się zwłaszcza fragment o bohaterce. O ile nigdy nie uwierzę że Lara jest czymś więcej niż pozbawionym głębi Dżonem Rambo z cyckami, tak za Aloy autentycznie trzymam kciuki. Wydaje mi się świetną bohaterką kobiecą, co jest niemalże nie do pomyślenia.

Aha, z burzą z piorunami miałeś chyba pecha, mi się jedna trafiła.

Wystawisz cyferkową ocenę? Dla mnie to chyba 9/10, do 10 brakuje, 8 byłoby ciut niesprawiedliwe (choć gry jeszcze nie skończyłem).
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1122 dnia: Maja 04, 2017, 20:16:52 pm »
Dżungla, deszczu w nocy i do tego jeszcze jakby były błyskawice :oops:
Niestety pewnie amator za słaby na takie coś i nie wydoli.

Jednak takie coś, przy tak odwalonej grafie chciałbym widzieć w tej grze.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1123 dnia: Maja 05, 2017, 10:56:52 am »
Świetna recenzja. Mimo że jestem w połowie gry (40h) praktycznie oddaje moje wrażenia w 100%.

Dzięki :), choć dla mnie nie jest to recenzja jako taka, raczej luźna (choć opasła) opinia po ograniu tytułu. Recka była by pewnie bardziej rozbudowana jak za starych dobrych GO'owych czasów ;).

Podobał mi się zwłaszcza fragment o bohaterce. O ile nigdy nie uwierzę że Lara jest czymś więcej niż pozbawionym głębi Dżonem Rambo z cyckami, tak za Aloy autentycznie trzymam kciuki. Wydaje mi się świetną bohaterką kobiecą, co jest niemalże nie do pomyślenia.

Gdy pisałem ten fragment myślałem także o Larze jako przykładzie na bohaterkę, której nie kupuję. Pewnie dlatego nowe TR są jeszcze przeze mnie nie tknięte. Za to Aloy to dla mnie świetny przykład na to jak powinno wprowadzać się wiodące postaci kobiece w grach (w sumie to można nawet odnieść do męskich bohaterów). Nawet przed premierą, gdy miałem swoje obawy co do niej, nie były ona na tyle duże, żebym odłożył tytuł na bliżej niesprecyzowana przyszłość.

Aha, z burzą z piorunami miałeś chyba pecha, mi się jedna trafiła.

Serio?! Widać albo ma zbyt niską częstotliwość występowania, albo zależy od krainy geograficznej. Jeśli występuje w dżungli (co miałoby sens) to mogłem jej nie doświadczyć, gdyż chyba spędziłem tam najmniej czasu (deszcz na pewno był). W sumie na przyszłość mogliby to podkręcić oraz zróżnicować występowanie w zależności od pory dnia.

Wystawisz cyferkową ocenę? Dla mnie to chyba 9/10, do 10 brakuje, 8 byłoby ciut niesprawiedliwe (choć gry jeszcze nie skończyłem).

Obecnie nie przepadam za ocenami, gdyż przestały być miarodajne. Preferuję napisać jak bardzo dana gra mi się podoba i czy ją polecam. Gdybym jednak miał się pokusić o wystawienie oceny to nie byłaby ona niższa od 9. Może nawet 9+, ale byłoby to pewnie trochę naciągane. Z drugiej strony chodzi o fun z gry, a ten miałem przez 99% czasu, czego o wielu tytułach (nawet tych topowych, które ustawiłbym wysoko) napisać nie mogę.

Przypomniały mi się jeszcze dwie kwestie. Jedna to wybory. Trochę szkoda, że nie ma ich za dużo i nie mają większego znaczenia. Z jednej strony to dobrze, bo praktycznie nie ma "złych" decyzji. Gra jest przez to przyjemna, w sumie cała jej konstrukcja jest tak, przyjemna, bez większego spinania się i to mi się podoba. Z drugiej jednak trochę szkoda, bo jak już daje się graczowi jakieś wybory to fajnie, żeby jednak ich skutki były odmienne.

Drugą kwestię wrzucę w spoiler, bo choć nie będę się wdawał w szczegóły, to jednak może nieco sugerować coś dla osób które nie ukończyły.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1124 dnia: Maja 05, 2017, 14:53:29 pm »
Cytat: Kyokushinman
Dżungla, deszczu w nocy i do tego jeszcze jakby były błyskawice :oops:
Niestety pewnie amator za słaby na takie coś i nie wydoli.
Raz widziałem  dżungle w nocy i deszczu jak się uwalniało obóz od bandytów. Tylko błyskawic brakowało.


Cytuj
Brak tu właściwej okluzji, czy global illumination z prawdziwego zdarzenia z powodu dynamicznego oświetlenia.
I tak jest super jak na otwarty świat ;) Przy bawieniu się porą dnia można zaobserwować gi, choć jest słabej precyzji, ale  jest. Najlepiej widać to na terenach pustynnych.

« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2017, 14:56:01 pm wysłana przez Wulfen »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1125 dnia: Maja 05, 2017, 15:10:40 pm »
I tak jest super jak na otwarty świat

Zgadzam się i jestem przekonany, że może być jeszcze lepiej.

Przy bawieniu się porą dnia można zaobserwować gi, choć jest słabej precyzji, ale  jest. Najlepiej widać to na terenach pustynnych.

Coś tam widziałem (dlatego napisałem "z prawdziwego zdarzenia") , ale już nie próbowałem tego dalej rozkminiać ;). Czasem wydawało mi się, że dodatkowo doświetlają sceny miejscami, aby to symulować.  Tak czy siak chciałbym więcej, ale to wymagałoby przepalania (co w teorii i tak może mieć miejsce przy obecnym systemie). Przede wszystkim jednak postawiłbym na porządną okluzję.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1126 dnia: Maja 05, 2017, 15:14:27 pm »
I teraz sobie pomyślcie, że ten silnik będzie w death stranding :D

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1127 dnia: Maja 05, 2017, 16:09:26 pm »
Właśnie ukończyłem wątek główny, w przerwie od Persony 5, i HZD to naprawdę przyjemna gra. I do tego niesamowicie ładna. Początek tego roku jest strasznie tłusty dla graczy :)

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1128 dnia: Maja 05, 2017, 16:23:59 pm »
I teraz sobie pomyślcie, że ten silnik będzie w death stranding :D
To też na bank będzie otwarty świat.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1129 dnia: Maja 05, 2017, 16:27:50 pm »
I teraz sobie pomyślcie, że ten silnik będzie w death stranding :D

No właśnie, cieszy mnie to mocno, tym bardziej, że współpraca GG i KP działa w dwie strony ;).

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1130 dnia: Maja 05, 2017, 16:30:44 pm »
I teraz sobie pomyślcie, że ten silnik będzie w death stranding :D
To też na bank będzie otwarty świat.
Możliwe, chociaż nic na razie nie wiadomo, więc nie będę się w zgadywanki bawił.

I teraz sobie pomyślcie, że ten silnik będzie w death stranding :D

No właśnie, cieszy mnie to mocno, tym bardziej, że współpraca GG i KP działa w dwie strony ;).
Też mnie to cieszy :D

I tak BTW odnosnie powyzszego:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1131 dnia: Maja 05, 2017, 22:30:02 pm »
I tak BTW odnosnie powyzszego:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Tego jest więcej, sam znalazłem chyba trzy itemy ;).

Dla zainteresowanych - na ArtStation jest wysyp prac z Horizon, warto rzucić okiem. Można też dowiedzieć się różnych ciekawostek, np. model tytana w grze ma 6,6 mln trójkątów (choć nie wszystko musi być wyświetlane, ale fajnie przeczytać takie rzeczy), albo jak wielu ludzi pracuje nad pojedynczymi postaciami i assetami (niby nic nowego, choć mam wrażenie, że przy Horizon jednak jest tego więcej).

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1132 dnia: Maja 06, 2017, 07:41:37 am »
Tego jest więcej, sam znalazłem chyba trzy itemy .

Są dokładnie 3 itemy. Są schowane w głównych zadaniach i można je później wymieinć w południku na fioletowe skrzynie z nagrodami. Nic specjalnego z nich ne leciało z tego co pamiętam.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1133 dnia: Czerwca 11, 2017, 20:58:27 pm »
Trochę czasu mi zajęło, ale w końcu koniec. Bardo fajna opowieść główna i takie sobie zadania poboczne. Najważniejsze, że bardzo fajnie wytłumaczyli roboty i apokalipsę. Spoko też, że bez poradników można spokojnie zrobić platynę, po ukończeniu został mi tylko jeden pucharek, pewnie jakoś jutro go zrobię. Może nie wszystko zagrało, ale warto sprawdzić, bo to naprawdę solidny tytuł.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1134 dnia: Czerwca 23, 2017, 10:50:20 am »
Też w końcu kupiłem i pogrywam. Za mną jakieś 40h, 33lvl i 45% gry. Trochę się zdziwiłem tymi procentami, bo wydawało mi się, że fabularnie daleko nie wybiegłem, bardziej skupiłem się na czynnościach dodatkowych. Gra się całkiem przyjemnie, dla lepszej immersji wyłączyłem sobie hud prawie całkowicie, został tylko kompas, ale myślę jeszcze, czy by go też nie wyłączyć i poruszać się po świecie tylko za pomocą znaków na kamieniach  :roll: 

Moje ocena jak do tej pory jest mocno pozytywna. O ile przed poznaniem Aloy poprzez grę, wydawała mi się ona postacią niefajną, taką gruboskurną i bucowatą, tak ten prolog, gdzie poznajemy ją jako małą dziewczynkę, świetnie tłumaczy, skąd jej upór i taki, a nie inny wizerunek. Ten fragment gry przekonał mnie najbardziej do niej, bo w jej dalszych poczynaniach nadal widzę to dziecko, ktróre za wszelką cenę chce poznać odpowiedzi na swoje pytania.

Jedyna rzecz jaka mnie drażni w Horizon, to to, że twórcy ulegli modzie na wystawianie w grach ideologii spod lewego, tęczowego sztandaru. Mamy twarde feministki, zniewieściałych facetów, geja, lesbijki, multikulti i lekką satyrę z prawicy. Już na początku gry widzimy silne, niezależne kobiety, murzynów, azjatów i białych pod jednym dachem, silną, czarnoskórą wojowniczkę i ciamajdowatego białego chłopaka dla kontrastu. Zdążyłem już wysłuchać rozmów typu - dlaczego macie króla faceta, a nie królową? Albo - Na pewno chcesz abym odszukała twojego męża? I inne rozmowy nawiązujące do równouprawnienia kobiet, homoseksualizmu, czy multikulturalizmu w Południku. Przejawy normalności widać poza obszarem interakcji gracza, statyści-npc to biali mężczyźni wojownicy, czasami tulący w ramionach przerażone kobiety po ataku bandytów, czy maszyn...)) No i chyba jedną z głównych postaci warto też wspomnieć - Erend, biały chłop który chyba trochę podbijał do Aloy, ale z kolei został przedstawiony jako pijus, niegrzeszący intelektem, przez co raczej szans wielkich nie ma :D co mi się znowu kojarzy z krytycznym obrazem mężczyzny w oczach silnych, niezależnych kobiet.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1135 dnia: Czerwca 26, 2017, 11:10:47 am »
Miło, że jednak sporo osób podziela moje zdanie, że w grze na siłę starają się zrobić z kobiet silne, niezależne wojowniczki, a z mężczyzn ci**.

Co do multikulti to w fabule jest to nieźle wytłumaczone ;)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1136 dnia: Lipca 06, 2017, 14:34:17 pm »
https://blog.us.playstation.com/2017/07/06/horizon-zero-dawn-patch-1-30-adds-new-game-face-paint-options-ultra-hard-difficulty-more/

Cytuj
The new patch for Guerrilla's open world hit adds the highly anticipated New Game+ mode, as well as Ultra-Hard difficulty, face paint options, and more.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1137 dnia: Lipca 06, 2017, 15:04:29 pm »
Fajne zmiany, ale po wyplatynowaniu chyba by mi sie nie chcialo 2 raz grac.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1138 dnia: Lipca 06, 2017, 15:06:53 pm »
NG+ w tej grze raczej bez sensu bo wszystko można wymakdować w pierwszym przejściu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1140 dnia: Lipca 14, 2017, 00:55:14 am »
No w końcu i umnie gierka pękła, myślę że podobnie jak u Zielarza, ponad 80h na liczniku będzie.

Rzucone growemu światu przez CD Projekt Red wyzwanie, zostało godnie podjęte przez gości z Guerilla. W Horizon da się odczuć inspirację pracą polskiego deva. Guerilla stworzyli spory świat który wygląda przepięknie i dotrzymuje kroku Wiedźminowi pod względem detali. Uzupełnili ten świat questami o podobnym schemacie do tego z gry CDPR. Są typowe elementy RPG, jak zbieractwo i crafting, jest rozwój postaci, wszystko niemal zupełnie jak w Wiedźminie, nawet scenki w większości wypadków robione były na podobnym generatorze scenek. Twórcy Horizon potraktowali tego Wiedźmaka niemal jak osobny gatunek gier, do którego chcieli dorzucić swoją cegiełkę tworząc grę bardzo podobną. Ostatecznie jest blisko tego Wiedźmina, trzeba przyznać (Ale nie o porównaniach będę się tutaj rozpisywać)

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2017, 08:55:56 am wysłana przez andryush »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1141 dnia: Lipca 14, 2017, 09:00:38 am »
Juz na porownaniu sidequestow mozna przestac czytac bo tutaj wiedzmin prezentuje znacznie wyzszy poziom. Horizon to proste questy. Te z wiedzmina przenikaja sie nawzajem i wplywaja na questy z watku glownego przy czym sa niesamowicie rozbudowane. Inna liga calkowicie.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1142 dnia: Lipca 14, 2017, 09:29:57 am »
Zgadza się, questy mają pozornie podobną budowę, ale te z Horizon to takie jednorazówki, o czym piszę w dalszej części mojego posta ;)

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1143 dnia: Lipca 14, 2017, 10:30:38 am »
Dla mnie Witcher wygrywa postaciami subquestami, dialogami, złożonością, klimatem i kreacją świata.
Horizon ma przewagę w rozgrywce,  systemie walki, przeciwnikach, grafice i mimo wszystko fabule, która broni się jako samodzielny element. Witcher w tym względzie jest ok, jednak bez świata i bohaterów Sapkowskiego, na ktorych opiera się fabuła nie byłoby dobrze.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1144 dnia: Lipca 14, 2017, 12:40:01 pm »
Witcher w tym względzie jest ok, jednak bez świata i bohaterów Sapkowskiego, na ktorych opiera się fabuła nie byłoby dobrze.

Co? :lol: Bezsensowne stwierdzenie.

W Horizon gdyby wyje**ć bohaterów to fabuła też by była wyborowa.  :roll:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1145 dnia: Lipca 14, 2017, 16:19:14 pm »
Horizon by się trzymał na 2 bohaterach spokojnie ale nie wiem czy to dobrze. Wiele postaci jest mało ważna i bez nich gra wielce by nie ucierpiała. W Wiedźminie istnieje wiele powiązań bez których wszystko by się rozpadło, co raczej świadczy o większej głębi historii.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1146 dnia: Lipca 14, 2017, 19:14:04 pm »
Witcher w tym względzie jest ok, jednak bez świata i bohaterów Sapkowskiego, na ktorych opiera się fabuła nie byłoby dobrze.

Co? :lol: Bezsensowne stwierdzenie.

W Horizon gdyby wyje**ć bohaterów to fabuła też by była wyborowa.  :roll:
Jakbyś zamiast geralta wsadził Franka zawadiakę poszukującego córki prześladowanej przez gang bikerów, po drodze grającego w karty i tarabaniącego przygodnie poznane kobiety to nie byłoby tak różowo. Wizja zagłady świata z Horizon broni się lepiej.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1147 dnia: Lipca 14, 2017, 23:07:00 pm »
Witcher w tym względzie jest ok, jednak bez świata i bohaterów Sapkowskiego, na ktorych opiera się fabuła nie byłoby dobrze.

Co? :lol: Bezsensowne stwierdzenie.

W Horizon gdyby wyje**ć bohaterów to fabuła też by była wyborowa.  :roll:
Jakbyś zamiast geralta wsadził Franka zawadiakę poszukującego córki prześladowanej przez gang bikerów, po drodze grającego w karty i tarabaniącego przygodnie poznane kobiety to nie byłoby tak różowo. Wizja zagłady świata z Horizon broni się lepiej.
Tylko, że to rozumowanie jest totalnie bez sensu bo ta gra od początku była robiona jako Wiedźmin i gra na podstawie prozy Sapkowskiego. Nigdy sie nie dowiemy jakby to wyglądało jakby od początku była robiona jako niezależna historia.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1148 dnia: Lipca 14, 2017, 23:50:52 pm »
 :lol:
Nie tylko w polityce przodownik przoduje  :angel:

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1149 dnia: Lipca 15, 2017, 00:23:51 am »
Witcher w tym względzie jest ok, jednak bez świata i bohaterów Sapkowskiego, na ktorych opiera się fabuła nie byłoby dobrze.

Co? :lol: Bezsensowne stwierdzenie.

W Horizon gdyby wyje**ć bohaterów to fabuła też by była wyborowa.  :roll:
Jakbyś zamiast geralta wsadził Franka zawadiakę poszukującego córki prześladowanej przez gang bikerów, po drodze grającego w karty i tarabaniącego przygodnie poznane kobiety to nie byłoby tak różowo. Wizja zagłady świata z Horizon broni się lepiej.
Tylko, że to rozumowanie jest totalnie bez sensu bo ta gra od początku była robiona jako Wiedźmin i gra na podstawie prozy Sapkowskiego. Nigdy sie nie dowiemy jakby to wyglądało jakby od początku była robiona jako niezależna historia.
Wyraziłem po prostu swoje zdanie na temat. Uwielbiam obie gry, pewnie wiedźmina nawet bardziej za całokształt. Ale fabuła bardziej mi podchodzi w Horizon. Jasne że ktoś inny może mieć swoją opinię.

Cytuj
...
Leszek nie fisiuj

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1150 dnia: Sierpnia 08, 2017, 08:44:19 am »
Dodatek 7 listopada:
http://www.allgamesdelta.net/

Cytuj
Back in June, we announced an expansion for Horizon Zero Dawn called The Frozen Wilds. Set in icy territories to the north, this new chapter of Aloy’s journey adds a new area to explore, new mysteries to uncover and new, highly lethal machines to take on.

Today, we’re happy to share that the release date for Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds is November 7th, 2017.





pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1151 dnia: Sierpnia 19, 2017, 07:31:44 am »
Kurde sandbox, który mi siedzi bez kitu :o

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1152 dnia: Października 04, 2017, 18:28:31 pm »


6 Grudzień

>>>

W końcu pełna gra.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1153 dnia: Października 04, 2017, 19:04:36 pm »
Nie wiem kto teraz dlc kupi osobno

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1154 dnia: Października 04, 2017, 19:11:08 pm »
Ktoś kto grę już ma?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1155 dnia: Października 04, 2017, 20:28:21 pm »
Dodatek będzie może samodzielny ?

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1156 dnia: Października 04, 2017, 20:51:42 pm »
Pograłem z 10 godzin i mi wystarczy. Od razu mówię, że gra już od pierwszych zapowiedzi wogóle mi nie podeszła, bo klimat- nasterydowana pokachontas walczy z maszynami. Jednak w swojej naiwności liczyłem, że będzie, to jeden z tych przypadków które pokarzą mi że byłem w błędzie(np. Dishonored mi tak zrobił- uwielbiam takie przypadki), ale nie. Oczywiście ja wiem- technikalia mistrzostwo. No ale gówno z tego skoro fabuła tak infantylna i tak kur** siermiężnie stereotypowa, że aż chce się powiedzieć lewa. Po tych być może niemiarodajnych 10 godzinach, oceniam: Kapitan Planeta,0/10.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1157 dnia: Października 04, 2017, 20:52:50 pm »
. No ale gówno, z tego skoro fabuła tak infantylna i tak kur** siermiężnie stereotypowa, że aż chce się powiedzieć lewa. Po tych być może niemiarodajnych 10 godzinach, oceniam: Kapitan Planeta,0/10.
Pięknie chybiona opinia :D

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1158 dnia: Października 04, 2017, 21:11:08 pm »
No ale co? Że 10 godzin jest rzeczywiście niemiarodajne? I coś tam mnie jeszcze innego czeka?
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Horizon: Zero Dawn
« Odpowiedź #1159 dnia: Października 04, 2017, 21:32:21 pm »
Napisz, że grałeś godzinę i gra to gówno, bo postać się zsunęła, ginąc przy tym. Wtedy opinia będzie trafiona, miarodajna, cokolwiek.