Autor Wątek: Undertale  (Przeczytany 11973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Undertale
« Odpowiedź #40 dnia: Października 13, 2015, 17:09:49 pm »
Cytuj
Kazda skradanka to robi. W kazdej skradance jesli wybierasz walke masz element gameplayu zwiazany z walka, jesli wybierasz brak walki musisz delikwenta ominac, oszukac, wykiwac, odwrocic uwage. Wyglada na to, ze w undertale masz to samo, tylko w postaci miigierki.

To samo, tylko coś innego, a w dodatku nie w skradance, tylko w dwuwymiarowym RPG. To nie jest to samo, to jest coś zupełnie innego.

Cytuj
Nie widze glupoty w tym, ze ocenilem grafike (tak tylko grafike, calosciowo gry nie oceniam) na podstawie screenow. Uwazam, ze tak slaba grafika powinna wplywac na ocene koncowa i ta nie powinna byc tak wysoka.
"Tylko po cholere sie cofac 20 lat wstecz i grac w cos takiego? To nie ma prawa rozp**rdalac czegokolwiek."
To nie ocena tylko grafiki, ale całego produktu.

Cytuj
Inny przyklad? Stare Fable. Zaleznie od poczynan postacie sie baly badz wrecz przeciwnie.
Fable jest dobrym przykładem. Tutaj jest coś podobnego, tylko bardziej rozwinięte i mocniej oddziałujące na gracza.

Cytuj
A w Wiedźminie co masz? W wielu przypadkach darowanie życia potworowi uruchamiało quest, gdzie mogliśmy go odczarować. W wielu przypadkach trzeba było dobrać odpowiednią opcje dialogową opierając się na mitach/legendach/opowieściach mieszkańców.

To coś innego. W Undertale system "darowania życia" jest czymś na równi z systemem "walki". To jakbyś do każdego utopca w Wiedźminie mógł podejść i w jakiś określony sposób (rozwiązując swojego rodzaju "zagadkę") darować mu życie, unikając przy tym walki.

Cytuj
No ja pier**le, to ty chyba w Wiedźmina nie grałeś. Oczywiście, że rzutuje bo wielu questów nie zrobisz podpadając odpowiednim ludziom :roll: Nie chce tu spoilerować, ale sam paru przez to nie zrobiłem

Grałem, a nawet Wiedźmin jest wyżej w moim prywatnym rankingu niż Undertale  ;) Konsekwencje twoich wyborów mają inny charakter w Undertale niż w Wiedźminie. Zagrasz, zobaczysz  8)

Cytuj
Prawda jest taka, że nie ma solidnych argumentów wspierających wyższą ocenę tej gry od Wiedźmina czy Bloodborn. Jest tak jak pisałem, prasa totalnie odpłynęła i Metacritic w żadnym wypadku nie jest miarodajnym sposobem pokazywania "jakości" gier.

Nie, prawda jest taka, że to ty zupełnie odpłynąłeś porównując gry w przypadku, gdy w jedną z nich nie grałeś i masz o niej niemal zerowe podejście. Metacritic nigdy nie działał w sposób precyzyjny i nigdy nie będzie - wiadomo, że to jest tylko pewnego rodzaju idealizacja, uśrednienie. Nigdy nie będzie tak, że każdy gracz będzie się zgadzał z każdą oceną na Metacritic - jest to po prostu niemożliwe. W dodatku oczywiste jest, że zazwyczaj to osoby które lubią jakiś rodzaj / gatunek gier dostają grę z danego gatunku / rodzaju do ocenienia i zrecenzowania - co ma wpływ na ocenę gry. Natomiast każdy człowiek ma własne preferencje, woli jeden gatunek od drugiego itd.








Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Undertale
« Odpowiedź #41 dnia: Października 13, 2015, 17:18:12 pm »
Cytuj
No to czemu wszyscy się rzucili na mnie w obronie Undertale jak napisałem że według Metacritic gra ma niesłusznie wyższą ocenę?
Nigdzie nie pisałem, że ta gra jest zła. Pisałem, że nie jest lepsza od Wieśka czy Bloodborne. Odniosłem się TYLKO do bezsensowności sugerowania się Metacriticiem i prasą.
Natomiast parę osób w tym Ty nagle próbowało mi udowodnić, że się mylę. :roll:

Tylko że twoja opinia jest w tej kwestii gówno warta, bo w Undertale nie grałeś i nawet nie zdawałeś sobie sprawy z tego, co czyni ją wyjątkową. Zacząłeś tylko naśmiewać się z wysokiej oceny brzydko wyglądającej gry, a kilku innych artystów z GO zaczęło ci wtórować (w dodatku, cóż za zbieg okoliczności!, żaden z nich we wspomnianą grę nie grał).
Dla ciebie może nie być lepsza od Wiedźmina i Bloodborne, a dla kogoś innego może być lepsza. Metacritic nie istnieje po to, żeby oceniać gry według twojej opinii na ich temat. Poza tym, wyższy metascore nie oznacza, że dana gra jest lepsza od innej, ale o tym już pisałem

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Undertale
« Odpowiedź #42 dnia: Października 13, 2015, 17:21:20 pm »
To samo, tylko coś innego, a w dodatku nie w skradance, tylko w dwuwymiarowym RPG. To nie jest to samo, to jest coś zupełnie innego.
To samo. Wymyslono to dawno temu, tylko Undertale robi to w inny sposob, za pomoca minigierki. Moim zdaniem, sposob prostszy i mniej atrakcyjny niz dziala to np w takim MGSie.

"Tylko po cholere sie cofac 20 lat wstecz i grac w cos takiego? To nie ma prawa rozp**rdalac czegokolwiek."
To nie ocena tylko grafiki, ale całego produktu.
Ok, zle sie wyrazilem wtedy. Chociaz tak naprawde ta gra pod pewnymi wzgledami to cofka o 20 lat i  tego co piszesz to nie tylko w kwestii grafiki.

To coś innego. W Undertale system "darowania życia" jest czymś na równi z systemem "walki". To jakbyś do każdego utopca w Wiedźminie mógł podejść i w jakiś określony sposób (rozwiązując swojego rodzaju "zagadkę") darować mu życie, unikając przy tym walki.
No czyli wracamy. Tak jak w skradankach.
Konsekwencje twoich wyborów mają inny charakter w Undertale niż w Wiedźminie. Zagrasz, zobaczysz 
No dziwne, zeby mialy taki sam :)

Nie, prawda jest taka, że to ty zupełnie odpłynąłeś porównując gry w przypadku, gdy w jedną z nich nie grałeś i masz o niej niemal zerowe podejście.
Odplyneli tylko ludzie, ktorzy uwazaja ta gierke za swietego gralla gamingu, a tu z tego co czytam (i poogladalem w miedzyczasie) okazuje sie, ze to brzydki jrpg z kilkoma ciekawymi pomyslami (aczkolwiek nie jakimis mega rewolucyjnymi czy innowacyjnymi) oraz z irytujaca muzyka. Wszedlem na Steam nawet i mowie a kupie, zebym mogl sie wypowiadac w 100% wedlug Twojej logiki, ale no nie dam za to 10 ojro.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Undertale
« Odpowiedź #43 dnia: Października 13, 2015, 17:23:08 pm »
Tylko że twoja opinia jest w tej kwestii gówno warta, bo w Undertale nie grałeś i nawet nie zdawałeś sobie sprawy z tego, co czyni ją wyjątkową.
Ponawiam pytanie, czy trzeba we wszystko zagrac, zeby moc sie o tym wypowiadac? Jesli tak, to ciekawe czy masz grales w FIFY i gierki od Ubi ktorymi sie tak chetnie podpierasz. I ja nadal nie wiem, co te gre czyni wyjatkowa, bo nic z tego co napisales na to, ze jest ona wyjatkowa nie wskazuje.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2015, 17:24:44 pm wysłana przez windomearl »

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Undertale
« Odpowiedź #44 dnia: Października 13, 2015, 17:29:54 pm »
Cytuj
To samo. Wymyslono to dawno temu, tylko Undertale robi to w inny sposob, za pomoca minigierki. Moim zdaniem, sposob prostszy i mniej atrakcyjny niz dziala to np w takim MGSie.
Ja pier**lę. Według ciebie system walki w Final Fantasy X jest tym samym co system walki w Ninja Gaiden, bo jedno i drugie polega na walczeniu?

Cytuj
Odplyneli tylko ludzie, ktorzy uwazaja ta gierke za swietego gralla gamingu, a tu z tego co czytam (i poogladalem w miedzyczasie) okazuje sie, ze to brzydki jrpg z kilkoma ciekawymi pomyslami (aczkolwiek nie jakimis mega rewolucyjnymi czy innowacyjnymi) oraz z irytujaca muzyka. Wszedlem na Steam nawet i mowie a kupie, zebym mogl sie wypowiadac w 100% wedlug Twojej logiki, ale no nie dam za to 10 ojro.

Uuu, no wiadomo, kilka gości z GO co nigdy w Undertale nie grali już wydali rzetelny i obiektywny wyrok. To ci ludzie, co grę przeszli i ją zachwalają są jacyś dziwni  :eek:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Undertale
« Odpowiedź #45 dnia: Października 13, 2015, 17:39:24 pm »
Ja pier**lę. Według ciebie system walki w Final Fantasy X jest tym samym co system walki w Ninja Gaiden, bo jedno i drugie polega na walczeniu?
Oczywiscie, ze nie. Nie wiem skad Ci do glowy przyszlo takie porownanie. Co wiecej, ja nawet nie uwazam, ze system walki i ucieczki w takim undertale jest taki sam jak w mgsie dajmy na to. Jest to rozna implementacja tego samego schematu rozgrywki. Ja juz naprawde nie potrafie jasniej.

Uuu, no wiadomo, kilka gości z GO co nigdy w Undertale nie grali już wydali rzetelny i obiektywny wyrok.
Jaki wyrok? Przeciez to tylko moja prywatna opinia.

To ci ludzie, co grę przeszli i ją zachwalają są jacyś dziwni
Nikt tego nie powiedzial. Robisz to samo co tak czesto zarzucasz becetowi.

Poza tym opusciles kilka moich pytan.

Znamienne rowniez jest to, ze coraz bardziej zaczynasz okazywac zdenerwowanie i pogarde do rozmowcow. Brakuje argumentow?

Mrocz

  • Gość
Odp: Undertale
« Odpowiedź #46 dnia: Października 13, 2015, 17:42:35 pm »
Cytuj
No to czemu wszyscy się rzucili na mnie w obronie Undertale jak napisałem że według Metacritic gra ma niesłusznie wyższą ocenę?
Nigdzie nie pisałem, że ta gra jest zła. Pisałem, że nie jest lepsza od Wieśka czy Bloodborne. Odniosłem się TYLKO do bezsensowności sugerowania się Metacriticiem i prasą.
Natomiast parę osób w tym Ty nagle próbowało mi udowodnić, że się mylę. :roll:

Tylko że twoja opinia jest w tej kwestii gówno warta, bo w Undertale nie grałeś i nawet nie zdawałeś sobie sprawy z tego, co czyni ją wyjątkową. Zacząłeś tylko naśmiewać się z wysokiej oceny brzydko wyglądającej gry, a kilku innych artystów z GO zaczęło ci wtórować (w dodatku, cóż za zbieg okoliczności!, żaden z nich we wspomnianą grę nie grał).
Dla ciebie może nie być lepsza od Wiedźmina i Bloodborne, a dla kogoś innego może być lepsza. Metacritic nie istnieje po to, żeby oceniać gry według twojej opinii na ich temat. Poza tym, wyższy metascore nie oznacza, że dana gra jest lepsza od innej, ale o tym już pisałem

Jeżeli moja opinia jest w tej kwestii dla ciebie gówno warta to jej nie czytaj. Nie piszę na tym forum dla Ciebie.

Zaznaczyłem tylko nonsensowność Metacritic nie odnosząc się w żaden sposób czy ta gra jest dobra czy nie. Przykro mi, ale nie umiesz czytać ze zrozumieniem

Po za tym argumentacja ogrania danej gry by móc ją skrytykować jest bez sensu. Od dziś jak zobaczę czy coś krytykujesz dokładnie będę sprawdzał w jakim stopniu dany tytuł ograłeś ;)

A żeby było jeszcze śmieszniej. Przy okazji sobie sprawdzę to Undertale bo gra mnie nawet zaciekawiła :lol: Nie mniej dalej trzymam się opinii, że Metacritic jako wyrocznia ocen gier jest z dupy. A wielu użytkowników tak ją traktuje ;)

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Undertale
« Odpowiedź #47 dnia: Października 13, 2015, 17:43:08 pm »
Tylko że twoja opinia jest w tej kwestii gówno warta, bo w Undertale nie grałeś i nawet nie zdawałeś sobie sprawy z tego, co czyni ją wyjątkową.
Ponawiam pytanie, czy trzeba we wszystko zagrac, zeby moc sie o tym wypowiadac? Jesli tak, to ciekawe czy masz grales w FIFY i gierki od Ubi ktorymi sie tak chetnie podpierasz. I ja nadal nie wiem, co te gre czyni wyjatkowa, bo nic z tego co napisales na to, ze jest ona wyjatkowa nie wskazuje.

Ludzie co grają uważają ją za wyjątkową. Może też spróbuj to zobaczysz?

Zależy w jaki sposób się wypowiadać. Jeśli FIFA 17 będzie miała 95 metascore, to na pewno nie zacznę pisać na forum na podstawie swojej z dupy wziętej opinii że jest to fatalna gra i że na to nie zasługuje. Oczywiste jest to, że musimy dokonywać jakiejś selekcji gier w które gramy / filmów które oglądamy itd. Jednak czym innym jest uznanie na podstawie gameplayów / recenzji / wcześniejszego doświadczenia, że jakaś seria gier nie jest warta mojej uwagi, a czym innym jest kategoryczne wypowiadania się na temat danej gry, porównywanie jej z innymi grami i zarzucanie recenzentom i graczom, że nie powinni tak wysoko danej gry oceniać.

Grałem w kilka gier z serii FIFA, głównie tych starszych. Większość gierek Ubisoftu też sprawdzam, chociaż zazwyczaj nie przechodzę. Chociaż np. uwielbiam biegać po wirtualnych miastach z AC, chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że gameplayowo gra jest raczej słaba  8)

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Undertale
« Odpowiedź #48 dnia: Października 13, 2015, 17:45:20 pm »
Tak oglądam na youtube gameplay, przyglądam się tym innowacjom i chyba rozumiem już o co chodzi.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Spoko może to fajny indyk, ale tak jak ktoś chyba becet pisał, stawianie indyków obok gier normalnych i ocenianie ich tą samą skalą jest głupotą do potęgi. Ja już w ogóle na te zasrane indie games patrzeć nie mogę. Jednak co za dużo to i świnia nie zeżre.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2015, 17:49:05 pm wysłana przez Patosław »

Mrocz

  • Gość
Odp: Undertale
« Odpowiedź #49 dnia: Października 13, 2015, 17:46:38 pm »
Ludzie co grają uważają ją za wyjątkową. Może też spróbuj to zobaczysz?

Zależy w jaki sposób się wypowiadać. Jeśli FIFA 17 będzie miała 95 metascore, to na pewno nie zacznę pisać na forum na podstawie swojej z dupy wziętej opinii że jest to fatalna gra i że na to nie zasługuje. Oczywiste jest to, że musimy dokonywać jakiejś selekcji gier w które gramy / filmów które oglądamy itd. Jednak czym innym jest uznanie na podstawie gameplayów / recenzji / wcześniejszego doświadczenia, że jakaś seria gier nie jest warta mojej uwagi, a czym innym jest kategoryczne wypowiadania się na temat danej gry, porównywanie jej z innymi grami i zarzucanie recenzentom i graczom, że nie powinni tak wysoko danej gry oceniać.

Grałem w kilka gier z serii FIFA, głównie tych starszych. Większość gierek Ubisoftu też sprawdzam, chociaż zazwyczaj nie przechodzę. Chociaż np. uwielbiam biegać po wirtualnych miastach z AC, chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że gameplayowo gra jest raczej słaba  8)

Wiesz co Shard... Ty jesteś dziwny. Nigdzie nie pisałem, że Undertale jest fatalny :lol: Naucz się czytać człowieku i skończ ciągnąć ten temat. Naskoczyłeś na siłę i nawet nie wiesz chyba o co chodzi ;)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Undertale
« Odpowiedź #50 dnia: Października 13, 2015, 17:50:01 pm »
Ludzie co grają uważają ją za wyjątkową. Może też spróbuj to zobaczysz?
Ok, ich prawo, tak jak i moje stwierdzic, ze nic wyjatkowego w niej nie widze i nawet nie mam ochoty w nia zagrac. A juz tym bardziej za 10 ojro.

to na pewno nie zacznę pisać na forum na podstawie swojej z dupy wziętej opinii że jest to fatalna gra
(Poza pierwszym zdaniem, o ktorym juz mowilem, ze przegialem) Nigdzie nic takiego nie napisalem. Wiec prosze sie trzymac faktow.

porównywanie jej z innymi grami i zarzucanie recenzentom i graczom, że nie powinni tak wysoko danej gry oceniać.

Skoro gra na metacritic stoi w jednym rzedzie z tymi innymi grami to dlaczego jej nie porownywac? I moge miec rowniez wlasne zdanie, ze gra jest za wysoko oceniona.



Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Undertale
« Odpowiedź #51 dnia: Października 13, 2015, 18:06:09 pm »
Ja pier**lę. Według ciebie system walki w Final Fantasy X jest tym samym co system walki w Ninja Gaiden, bo jedno i drugie polega na walczeniu?
Oczywiscie, ze nie. Nie wiem skad Ci do glowy przyszlo takie porownanie. Co wiecej, ja nawet nie uwazam, ze system walki i ucieczki w takim undertale jest taki sam jak w mgsie dajmy na to. Jest to rozna implementacja tego samego schematu rozgrywki. Ja juz naprawde nie potrafie jasniej.

Uuu, no wiadomo, kilka gości z GO co nigdy w Undertale nie grali już wydali rzetelny i obiektywny wyrok.
Jaki wyrok? Przeciez to tylko moja prywatna opinia.

To ci ludzie, co grę przeszli i ją zachwalają są jacyś dziwni
Nikt tego nie powiedzial. Robisz to samo co tak czesto zarzucasz becetowi.

Poza tym opusciles kilka moich pytan.

Znamienne rowniez jest to, ze coraz bardziej zaczynasz okazywac zdenerwowanie i pogarde do rozmowcow. Brakuje argumentow?


No i pięknie. Właśnie o to chodziło - ten sam schemat rozgrywki, ale w Undertale istnieje kreatywna jego implementacja. W dodatku implementacja ta ma miejsce w gatunku, gdzie tego rodzaju schemat rozgrywki jest na bardzo ograniczonym poziomie. Stąd można mówić o innowacyjnym rozwiązaniu w Undertale.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hiperbola_(retoryka)

Nie, nie brakuje argumentów. Tak, pojawia się irytacja, bo znów bezsensownie wdałem się w bezowocną dyskusję z średnio rozgarniętymi ludźmi na tym forum i marnuję mnóstwo własnego czasu na tłumaczenie różnych rzeczy.
Cytuj
No to czemu wszyscy się rzucili na mnie w obronie Undertale jak napisałem że według Metacritic gra ma niesłusznie wyższą ocenę?
Nigdzie nie pisałem, że ta gra jest zła. Pisałem, że nie jest lepsza od Wieśka czy Bloodborne. Odniosłem się TYLKO do bezsensowności sugerowania się Metacriticiem i prasą.
Natomiast parę osób w tym Ty nagle próbowało mi udowodnić, że się mylę. :roll:

Tylko że twoja opinia jest w tej kwestii gówno warta, bo w Undertale nie grałeś i nawet nie zdawałeś sobie sprawy z tego, co czyni ją wyjątkową. Zacząłeś tylko naśmiewać się z wysokiej oceny brzydko wyglądającej gry, a kilku innych artystów z GO zaczęło ci wtórować (w dodatku, cóż za zbieg okoliczności!, żaden z nich we wspomnianą grę nie grał).
Dla ciebie może nie być lepsza od Wiedźmina i Bloodborne, a dla kogoś innego może być lepsza. Metacritic nie istnieje po to, żeby oceniać gry według twojej opinii na ich temat. Poza tym, wyższy metascore nie oznacza, że dana gra jest lepsza od innej, ale o tym już pisałem

Jeżeli moja opinia jest w tej kwestii dla ciebie gówno warta to jej nie czytaj. Nie piszę na tym forum dla Ciebie.

Zaznaczyłem tylko nonsensowność Metacritic nie odnosząc się w żaden sposób czy ta gra jest dobra czy nie. Przykro mi, ale nie umiesz czytać ze zrozumieniem

Po za tym argumentacja ogrania danej gry by móc ją skrytykować jest bez sensu. Od dziś jak zobaczę czy coś krytykujesz dokładnie będę sprawdzał w jakim stopniu dany tytuł ograłeś ;)

A żeby było jeszcze śmieszniej. Przy okazji sobie sprawdzę to Undertale bo gra mnie nawet zaciekawiła :lol: Nie mniej dalej trzymam się opinii, że Metacritic jako wyrocznia ocen gier jest z dupy. A wielu użytkowników tak ją traktuje ;)

...

Przykro mi, ale znakomicie czytam ze zrozumieniem, zapewne dużo lepiej od ciebie.

Cytuj
Zaznaczyłem tylko nonsensowność Metacritic nie odnosząc się w żaden sposób czy ta gra jest dobra czy nie.

Wrzucasz screen Undertale. Piszesz "(TO) jest w chwili obecnej najwyżej ocenioną grą tego roku." W dodatku dołączona jest teza "Gdzieś już pisałem, jak bardzo zjebana jest prasa growa i czemu nie ma sensu brać pod uwagę ocen gier ;)". Tak, nie napisałeś nic wprost o Undertale, ale w sposób niebezpośredni odniosłeś się do jej jakości.

Cytuj
Jeżeli moja opinia jest w tej kwestii dla ciebie gówno warta to jej nie czytaj. Nie piszę na tym forum dla Ciebie.
Żeby ocenić czy dana opinia jest gówno warta muszę ją najpierw przeczytać i znać kontekst  8) zresztą nie mówię, że nic wartościowego na tym forum nie piszesz, odnosiłem się do tej sytuacji.


Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Undertale
« Odpowiedź #52 dnia: Października 13, 2015, 18:10:58 pm »

Wiesz co Shard... Ty jesteś dziwny. Nigdzie nie pisałem, że Undertale jest fatalny :lol: Naucz się czytać człowieku i skończ ciągnąć ten temat. Naskoczyłeś na siłę i nawet nie wiesz chyba o co chodzi ;)

A ja nie pisałem, że napisałeś, że Undertale jest fatalny. Poza tym te posty nie są skierowane tylko do ciebie, kilka osób w tym temacie się krytycznie wypowiadały na temat Undertale.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Undertale
« Odpowiedź #53 dnia: Października 13, 2015, 18:11:23 pm »
Wiesz co, staralem sie grzecznie i rzeczowo prowadzic ta dyskusje a w odpowiedzi
Tak, pojawia się irytacja, bo znów bezsensownie wdałem się w bezowocną dyskusję z średnio rozgarniętymi ludźmi na tym forum i marnuję mnóstwo własnego czasu na tłumaczenie różnych rzeczy.
Czyli znow postawa "Ja zajebisty shard nauczam debili" ktora juz nie raz prezentowales. To ja zaluje, ze znow uwierzylem, ze nie rozmawiam ze skonczonym bucem. Jednak sie mylilem. Czesc.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Undertale
« Odpowiedź #54 dnia: Października 13, 2015, 18:15:05 pm »
Proponuje napinkowy fristajl z dobrym bitem. Jedziesz Windom  8)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Undertale
« Odpowiedź #55 dnia: Października 13, 2015, 18:16:31 pm »
Ja skonczylem. Nie zamierzam juz brac udzialu w zadnej rozmowie z tym bucem.

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Undertale
« Odpowiedź #56 dnia: Października 13, 2015, 18:21:45 pm »
Wiesz co, staralem sie grzecznie i rzeczowo prowadzic ta dyskusje a w odpowiedzi
Tak, pojawia się irytacja, bo znów bezsensownie wdałem się w bezowocną dyskusję z średnio rozgarniętymi ludźmi na tym forum i marnuję mnóstwo własnego czasu na tłumaczenie różnych rzeczy.
Czyli znow postawa "Ja zajebisty shard nauczam debili" ktora juz nie raz prezentowales. To ja zaluje, ze znow uwierzylem, ze nie rozmawiam ze skonczonym bucem. Jednak sie mylilem. Czesc.

O matko, tak bardzo czekałem na tę wypowiedź. Właśnie ostatnio widziałem twojego posta i chciałem ci uświadomić jaki z ciebie hipokryta. Nie wiem czy pamiętasz jaki miałeś ból dupy gdy napisałem, że leszke jest na zbyt niskim poziomie, żeby z nim dyskutować?

Ostatnio użyłeś tego same sformułowania w stosunku do londka.

Nie wymagaj od tomasza logiki, to ten sam poziom co leszke :troll:
To i tak kilkanaście poziomów wyżej niż Ty.

Także witam w klubie buców  8)

Poza tym serio nie trzeba wszystkiego wprost pisać. Myślisz że taki iras czy becet nie uważają, że są na wyższym poziomie niż 90% ich rozmówców? Raczej wyraźnie dają to do zrozumienia w sposób niebezpośredni ;)

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Undertale
« Odpowiedź #57 dnia: Października 13, 2015, 18:31:34 pm »
Ale niech będzie, uszczęśliwię was. Przykładem jest choćby system walki, który jest jedyny w swoim rodzaju. Masz opcję albo walczyć z potworem, albo okazać mu łaskę. Żeby dokonać tego drugiego musisz wziąć pod uwagę charakterystykę danego potwora (np. jego cechy "charakteru", które można wywnioskować np. z tego, co mówi czy jak się zachowuje w reakcji na jakieś twoje działanie). Dopiero gdy wybierzesz odpowiednią opcję zachowania się wobec niego możesz okazać mu łaskę i zakończyć walkę. Do tego dochodzi zręcznościowy system unikania ataków - kierujesz serduszkiem wewnątrz prostokąta i twoim zadaniem jest unikanie różnego rodzaju pocisków / przeszkód, które pojawiają się wewnątrz prostokąta. Tyle że znowu - rodzaj ataku jest inny dla każdego potwora i w grze jest mnóstwo ciekawych rozwiązań.
Innym przykładem jest fabuła, która w wielu miejscach zaskakuje i absolutnie wyłamuje się ze standardowego szablonu klasycznych gier jRPG.
Jeszcze inny przykład to to, że twoje decyzje np. co do zabijania / darowania życia potworom ma realny wpływ na fabułę i to w jaki sposób różne postacie się w stosunku do ciebie zachowują.

I co w tym jest takiego innowacyjnego? Ja tu widzę to samo co było w Alpha Protocol, gdzie czytając dokumenty NPCów wiedzieliśmy jak z nimi rozmawiać i przeciągnąć na swoją stronę. Okazanie łaski wrogowi też miało realny wpływ na dalsza fabułę.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Undertale
« Odpowiedź #58 dnia: Października 13, 2015, 18:39:13 pm »
Wiesz co, staralem sie grzecznie i rzeczowo prowadzic ta dyskusje a w odpowiedzi
Tak, pojawia się irytacja, bo znów bezsensownie wdałem się w bezowocną dyskusję z średnio rozgarniętymi ludźmi na tym forum i marnuję mnóstwo własnego czasu na tłumaczenie różnych rzeczy.
Czyli znow postawa "Ja zajebisty shard nauczam debili" ktora juz nie raz prezentowales. To ja zaluje, ze znow uwierzylem, ze nie rozmawiam ze skonczonym bucem. Jednak sie mylilem. Czesc.

O matko, tak bardzo czekałem na tę wypowiedź. Właśnie ostatnio widziałem twojego posta i chciałem ci uświadomić jaki z ciebie hipokryta. Nie wiem czy pamiętasz jaki miałeś ból dupy gdy napisałem, że leszke jest na zbyt niskim poziomie, żeby z nim dyskutować?

Ostatnio użyłeś tego same sformułowania w stosunku do londka.

Nie wymagaj od tomasza logiki, to ten sam poziom co leszke :troll:
To i tak kilkanaście poziomów wyżej niż Ty.

Także witam w klubie buców  8)

Poza tym serio nie trzeba wszystkiego wprost pisać. Myślisz że taki iras czy becet nie uważają, że są na wyższym poziomie niż 90% ich rozmówców? Raczej wyraźnie dają to do zrozumienia w sposób niebezpośredni ;)

Roznica taka, ze ja nie pisalem o sobie.

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Undertale
« Odpowiedź #59 dnia: Października 13, 2015, 18:50:09 pm »
Ale niech będzie, uszczęśliwię was. Przykładem jest choćby system walki, który jest jedyny w swoim rodzaju. Masz opcję albo walczyć z potworem, albo okazać mu łaskę. Żeby dokonać tego drugiego musisz wziąć pod uwagę charakterystykę danego potwora (np. jego cechy "charakteru", które można wywnioskować np. z tego, co mówi czy jak się zachowuje w reakcji na jakieś twoje działanie). Dopiero gdy wybierzesz odpowiednią opcję zachowania się wobec niego możesz okazać mu łaskę i zakończyć walkę. Do tego dochodzi zręcznościowy system unikania ataków - kierujesz serduszkiem wewnątrz prostokąta i twoim zadaniem jest unikanie różnego rodzaju pocisków / przeszkód, które pojawiają się wewnątrz prostokąta. Tyle że znowu - rodzaj ataku jest inny dla każdego potwora i w grze jest mnóstwo ciekawych rozwiązań.
Innym przykładem jest fabuła, która w wielu miejscach zaskakuje i absolutnie wyłamuje się ze standardowego szablonu klasycznych gier jRPG.
Jeszcze inny przykład to to, że twoje decyzje np. co do zabijania / darowania życia potworom ma realny wpływ na fabułę i to w jaki sposób różne postacie się w stosunku do ciebie zachowują.

I co w tym jest takiego innowacyjnego? Ja tu widzę to samo co było w Alpha Protocol, gdzie czytając dokumenty NPCów wiedzieliśmy jak z nimi rozmawiać i przeciągnąć na swoją stronę. Okazanie łaski wrogowi też miało realny wpływ na dalsza fabułę.


Nie grałem a Alpha Protocol, więc nie potrafię się do tego w pełni odnieść. Natomiast z twojego opisu wynika że jest to coś innego - w Undertale masz jakby wariację jRPG'owego systemu walki, który prowadzi do okazania łaski. Tyle że zamiast standardowych ataków masz różne możliwości "opcje postępowania", które zależą od potwora, z którym walczysz. I to w jaki sposób musisz postępować musisz wywnioskować z zachowania / wyglądu potwora czy wcześniejszych dialogów. Wydaje się, że to coś innego niż to, o czym mówisz. Poza tym wiadomo, że zawsze będą jakieś podobieństwa i wspólne elementy - raczej trudno o wymyślenie czegoś zupełnie do niczego niepodobnego w jakiś sposób  ;) ale nie znaczy to, że kreatywne rozwiązania nie istnieją.

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Undertale
« Odpowiedź #60 dnia: Października 13, 2015, 18:52:41 pm »
Wiesz co, staralem sie grzecznie i rzeczowo prowadzic ta dyskusje a w odpowiedzi
Tak, pojawia się irytacja, bo znów bezsensownie wdałem się w bezowocną dyskusję z średnio rozgarniętymi ludźmi na tym forum i marnuję mnóstwo własnego czasu na tłumaczenie różnych rzeczy.
Czyli znow postawa "Ja zajebisty shard nauczam debili" ktora juz nie raz prezentowales. To ja zaluje, ze znow uwierzylem, ze nie rozmawiam ze skonczonym bucem. Jednak sie mylilem. Czesc.

O matko, tak bardzo czekałem na tę wypowiedź. Właśnie ostatnio widziałem twojego posta i chciałem ci uświadomić jaki z ciebie hipokryta. Nie wiem czy pamiętasz jaki miałeś ból dupy gdy napisałem, że leszke jest na zbyt niskim poziomie, żeby z nim dyskutować?

Ostatnio użyłeś tego same sformułowania w stosunku do londka.

Nie wymagaj od tomasza logiki, to ten sam poziom co leszke :troll:
To i tak kilkanaście poziomów wyżej niż Ty.

Także witam w klubie buców  8)

Poza tym serio nie trzeba wszystkiego wprost pisać. Myślisz że taki iras czy becet nie uważają, że są na wyższym poziomie niż 90% ich rozmówców? Raczej wyraźnie dają to do zrozumienia w sposób niebezpośredni ;)

Roznica taka, ze ja nie pisalem o sobie.

A, ok, muszę zapamiętać. Czyli jak powiem "jesteś idiotą" to jest ok. Ale jak już powiem "jesteś idiotą, a ja nim wcale nie jestem" to już jest przegięcie pały i buractwo :')

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Undertale
« Odpowiedź #61 dnia: Października 13, 2015, 19:09:55 pm »
Odpowiedzialem Londkowi ktory sam zaczal temat poziomu. Ty podczas normalnej rozmowy o gierce zaczynasz ludzi od idiotow wyzywac. Drobna roznica.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Undertale
« Odpowiedź #62 dnia: Października 13, 2015, 19:13:52 pm »
Czy moderator moze zrobic tu porzadek Wooyek hallo?!

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Undertale
« Odpowiedź #63 dnia: Października 13, 2015, 19:15:15 pm »
Nazwać kogoś "średnio rozgarniętym" to nie to samo co nazwać idiotą. Poza tym to ty jako pierwszy zrezygnowałeś z rozmów czysto o gierce i zacząłeś prowokować:

Cytuj
Znamienne rowniez jest to, ze coraz bardziej zaczynasz okazywac zdenerwowanie i pogarde do rozmowcow. Brakuje argumentow?

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Undertale
« Odpowiedź #64 dnia: Października 13, 2015, 19:40:26 pm »
Ja pier**lę.
Uuu, no wiadomo, kilka gości z GO co nigdy w Undertale nie grali już wydali rzetelny i obiektywny wyrok. To ci ludzie, co grę przeszli i ją zachwalają są jacyś dziwni 
Ja zaczalem prowokowac, dobre sobie.

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Undertale
« Odpowiedź #65 dnia: Października 13, 2015, 19:58:07 pm »
Ja pier**lę.
Uuu, no wiadomo, kilka gości z GO co nigdy w Undertale nie grali już wydali rzetelny i obiektywny wyrok. To ci ludzie, co grę przeszli i ją zachwalają są jacyś dziwni 
Ja zaczalem prowokowac, dobre sobie.

No jak tu sobie nie przekląć, jak ktoś się wypowiada na temat świetnej gry (uznanej przez graczy i recenzentów) w taki sposób:

Cytuj
Tylko po cholere sie cofac 20 lat wstecz i grac w cos takiego? To nie ma prawa rozp**rdalac czegokolwiek.

A w następnym poście pisze coś takiego:

Cytuj
Tak btw. bo nie znam gierki. Co ona ma takiego co wyprzedza wszystkie gierki?

Przecież to żałosne i nic dziwnego, że podnosi ciśnienie  :troll:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Undertale
« Odpowiedź #66 dnia: Października 13, 2015, 20:01:19 pm »
Przeklnales duzo pozniej, a ja zdazylem powiedziec, ze pierwsze zdanie bylo za mocne. I nadal uwazam, ze ta gra technologicznie to cofka o 20 lat.

Dla mnie EOT, bo to i tak do niczego nie prowadzi.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Undertale
« Odpowiedź #67 dnia: Października 13, 2015, 21:30:00 pm »
Myślisz że taki iras czy becet nie uważają, że są na wyższym poziomie niż 90% ich rozmówców?

Tylko 90%? lol

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Undertale
« Odpowiedź #68 dnia: Października 13, 2015, 22:09:33 pm »
Przede wszystkim indyki ocenia się nieco innymi kategoriami niż produkcje wysokobudżetowe. Głównie z tego względu chociażby, że znacznie różnią się cenowo.

Większość osób radziłbym najpierw przejść Undertale, a później się wypowiadać (chyba, że mowa tylko o grafice).

Ja w Udertale nie grałem, ale przeszedłem To the Moon, grę z podobną grafiką i też robioną przez jednego gościa. No i przyznam, że grało mi się w to dużo lepiej niż w niejedną produkcję AAA.

Jeśli ktoś nie kojarzy gry:
http://gameonly.pl/forum/index.php?topic=13335.0

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Undertale
« Odpowiedź #69 dnia: Października 14, 2015, 08:30:08 am »
Ja już w ogóle na te zasrane indie games patrzeć nie mogę.
No, widać to szczególne po Twoim profilu i platynach :roll: