Autor Wątek: Firewatch  (Przeczytany 10983 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 10, 2016, 20:04:39 pm »
Wspominali kiedy będzie dej łan pacz?? :) Korci mnie , ale przez ten lag nie da się komfortowo szpilać.


Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 10, 2016, 20:38:51 pm »
Na razie cisza o paczu. Aż tak źle jest?

https://twitter.com/camposanto/status/697128594582040576?lang=pl
Cytuj
We've got more languages in production and we'll announce them as they appear!

Może będzie polski? ;)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 10, 2016, 20:41:53 pm »
No to ładne gowno wypuścili :) Dobrze ze sie nie dałem hajpu ponieść.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 10, 2016, 21:43:39 pm »
Na razie cisza o paczu. Aż tak źle jest?

https://twitter.com/camposanto/status/697128594582040576?lang=pl
Cytuj
We've got more languages in production and we'll announce them as they appear!

Może będzie polski? ;)
Może trochę przesadzam, ale przy takiej oprawie gra powinna gładko śmigać w betonowych 30fpsach. Da się grać i póki co wciąga jak bagno.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 11, 2016, 08:57:44 am »
http://www.eurogamer.net/articles/2016-02-10-firewatch-dev-assures-a-ps4-framerate-fix-is-on-the-way

Cytuj
"We're currently talking with both Sony and Unity (the creators of the engine the game is built in) to continue to optimise performance of the game on console," Campo Santo's Sean Vanaman explained in a Reddit thread on the issue. "Unfortunately, it's a process that requires all three parties to be involved unlike a typical bug that we can quickly fix on our own (we're pretty good at that)."

"We'll definitely be patching all platforms with every little content and performance fix we can find so folks can rest assured we're doing everything we can (and WILL for a long time. We want the game that's on Steam/PS4/anywhere to be the best possible version even after we're out out of the excitement of the launch window)."

Cytuj
"I've played the game for hundreds and hundreds of hours on PS4, and maybe because it's on test-kits and some retail boxes are different I personally didn't experience these things," Vanaman explained. "That doesn't mean they don't exist, but I want to unequivocally say it wasn't like we sat in a room, saw this stuff and went 'eh, screw it, sell it anyway.' We're super f***ing bummed that this is happening for some people and we're working actually, literally, around-the-clock on it.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 11, 2016, 10:47:47 am »

No to ładne gowno wypuścili :) Dobrze ze sie nie dałem hajpu ponieść.

A ja się cieszę, że kupiłem, bo gra ma mega klimat i dzisiaj też sobie zagram.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 11, 2016, 10:49:57 am »
Ja miałem wczoraj odpalać, ale Helldivers :mad: Jutro kumpel wbija, więc też nie będę miał jak pograć, więc pewnie spokojnie na weekendzie przejdę.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 11, 2016, 19:19:19 pm »
Gra jest przeGenialna(odskocznia od p*** strzelanek), ale poczekam sobie spokojnie na patcha.
Głosik Delilah w krótkofalówce topi moje serduszko  :oops:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 11, 2016, 19:34:48 pm »
Czy zakupie jak wyjdzie patch.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 11, 2016, 21:24:32 pm »
Wczoraj kupiłem bratu. Przejście gry zajęło mu dwie godziny. Pięć aczików (wersja Steam) wpada przy pierwszym podejściu. Trochę zawód..

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 11, 2016, 22:36:19 pm »
Poprawka, czyli kupie jak stanieje i wyjdzie patch. :troll:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 11, 2016, 23:53:56 pm »
Wczoraj kupiłem bratu. Przejście gry zajęło mu dwie godziny. Pięć aczików (wersja Steam) wpada przy pierwszym podejściu. Trochę zawód..
Nie wiem jak on to ograł w 2h. Przeszedłem dzisiaj pierwszy dzień i zajęło mi to godzinę.

Klimat ostry i mocno wyczuwalny, a dialogi i voice acting to pierwsza klasa (brzmią niezwykle naturalnie, dojrzale, humorystycznie, śjakieś przekleństwa, alko, fajnie). Osamotnienie, tajemniczość, wprowadzenie w historię - pięknie. Fakt, że framerate kuleje mocno i mam nadzieję, że szybko się z tym uporają.

Idealna gra dla szperaczy takich jak ja, gdzie można każdy przedmiot obejrzeć w ręku, przeczytać etykietę, okładki książek, o czym są itp. Gierka o chodzeniu, rozmowie i podziwianiu widoków. Baza wypadowa od razu spełnia swoją rolę oraz daje się odczuć jako nasz dom. Momentalnie poczułem emocjonalną więź z tym miejscem. Na razie staram się nie zapuszczać poza objective'y więc nie wiem na ile gra pozwala na swobodę w obrębie danego dnia.

Jak na razie - osom (poza dropami).

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 12, 2016, 09:06:25 am »
Główny bohater w TPP. Oglądacie na własną odpowiedzialność :lol:


Muszę o tym jak najszybciej zapomnieć żeby sobie rozgrywki nie zepsuć :lol:





Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2016, 10:28:31 am wysłana przez Ryo »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 12, 2016, 21:13:17 pm »
Jestem już ponoć pod koniec gry (tak mi kumpel powiedział, który za plecami lookał YT, bo chciał wiedzieć co będzie dalej). Dam znać jak skończę pewnie jeszcze dzisiaj.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 12, 2016, 21:21:30 pm »
Co do długości gry:

Cytat: Jim Sterling
For a start, its story is fantastically written and performed, having me engrossed for the entirety of the game’s three-hour run.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 12, 2016, 21:31:42 pm »
Ty kun ograłeś czy tylko Twój brat?

Pewnie też mi zajmie ok 3-4h. Zobaczymy jak się skończy, bo na razie historia jest świetna, ale jak zaraz koniec, to 75 zł to za dużo. No chyba, że gra ma sporo jakichś sekretów i miejscówek, ale nie zanosi się na to. No i należy pamiętać, że czas głównie nabija chodzenie/bieganie po rozległych terenach.

Na szczęście brak wyszukanego gameplaya wynagradzają genialne dialogi i dojrzała opowieść. Zobaczymy jak się skończy.


http://gamesided.com/2016/02/12/firewatch-already-has-speedrun-world-record-legit-tech/
Cytuj
Currently, the best time for Firewatch Any% is 1:11:42
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2016, 21:37:58 pm wysłana przez Ryo »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 13, 2016, 11:08:30 am »
Na szczęście brak wyszukanego gameplaya wynagradzają genialne dialogi i dojrzała opowieść. Zobaczymy jak się skończy.
No i skończyłem właśnie. Całość zajęła mi ~5h. Czytałem notatki, oglądałem przedmioty, delikatnie się rozglądałem.

Co mogę powiedzieć? Hm... To gra o życiu, o relacjach między ludźmi, na najróżniejszych i na bardzo wielu poziomach. Nie będę na razie nic pisał, by nie spoilerować. Bardzo łatwo wejść w postać głównego bohatera i poprzez dialogi możemy w dużym stopniu wyrazić swój charakter, swoje odczucia oraz podejście do różnych spraw. Szczególnie na samym końcu rozgrywki.

Główne słowo, które mi się nasuwa to powtarzane już wielokrotnie przeze mnie - Dojrzałość. I to przez duże D. Historia wpisuje się w pamięć bardzo mocno i co najlepsze, wiem, że tam pozostanie na zawsze. Kurczę, czuję się, jakbym zabrał ze sobą poważny bagaż życiowych doświadczeń, nauczył się czegoś, poznał siebie, poznał, jak życie jest niejednoznaczne w swoim odbiorze. I jak każdy może inaczej interpretować poszczególne sytuacje. Jak one kształtują nasze zachowanie. To, kim jesteśmy.

Jak więcej osób przejdzie to z chęcią porozmawiam o fabule.

Za ten bagaż doświadczeń, który nabrałem, to, co się nauczyłem o sobie, o swoim podejściu to różnych kwestii, ostatecznie warto było wydać te 75 zł. Zdecydowanie nie jest to gra dla osób, które szukają gameplaya. To jest gra dla osób, które szukają historii. Takiej, która zapadnie w pamięć na całe życie.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 13, 2016, 13:27:24 pm »
W poniedziałek ogram. Jestem prawie pewien, że się nie zawiodę. To będzie filmowe doświadczenie.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 13, 2016, 13:35:18 pm »
Jestem prawie pewien, że się nie zawiodę.
Nie zawiedziesz się na pewno. Masz już też swoje lata, więc na pewno gra będzie doskonałym doświadczeniem dla Ciebie i początkiem rozkmin.

Nie mogę się doczekać, aż zaczniemy na jej temat rozmawiać.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 13, 2016, 17:51:55 pm »
Wrzucam jeszcze tutaj, jakby ktoś nie zaglądał do zakupowego. Dynamic Theme z gry. Wszystkie pory dnia:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Mrocz

  • Gość
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #60 dnia: Lutego 13, 2016, 18:40:59 pm »
Można go kupić i za ile? Na gre czekam do patcha ale theme jest tak piękny, że zapłace :(

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #61 dnia: Lutego 13, 2016, 18:44:29 pm »
14,50 zł.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #62 dnia: Lutego 13, 2016, 18:48:04 pm »
ładnie karmicie raka. gierka na 3-5h + motyw z corela i 90 zł mniej w portfelu :troll:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #63 dnia: Lutego 13, 2016, 19:03:12 pm »
Nie raz było tak, że alko na najebce, stawianie znajomym, piz**, ból głowy, pocięty film, 3/4 kolejnego dnia z dupy i 200 zł mniej w portfelu, więc nic się nie dzieje :troll:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #64 dnia: Lutego 13, 2016, 19:06:51 pm »
 :lol: prawda :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 14, 2016, 19:11:42 pm »
Jestem w momencie kiedy muszę...

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

...i nie mogę ich znaleźć. Gdzie mam szukać?

Btw. Daleko jeszcze do końca?

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 14, 2016, 21:42:16 pm »
 Gra wyj*bała mi się na 79 dniu. Złapałem zwiechę przy wczytywaniu, zamknąłem aplikację, po czym uruchomiłem ją ponownie i skrypt nie chce zaskoczyć.
Trzeba będzie zaczynać od nowa, ale to już jak gra będzie działać stabilnie. W niektórych momentach, to aż przegięcie z tymi dropami. Nawet nie chce sobie wyobrażać jak ch**owo będzie działać No Man Sky na premierę.


Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 15, 2016, 08:23:51 am »
Jestem w momencie kiedy muszę...

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

...i nie mogę ich znaleźć. Gdzie mam szukać?
Musisz iść nad jezioro, tam, co dupeczki się kąpały w pierwszym dniu. Na konarze z lewej będzie notatnik, podnieś go i już pchniesz dalej wydarzenia.

Btw. Daleko jeszcze do końca?
Mnie właśnie w tym momencie kumpel powiedział, że jestem na końcu, ale jeszcze dosyć sporo przed Tobą.

Gra wyj*bała mi się na 79 dniu.
O kur**.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ja miałem dropy, ale przyznam, że nie jakieś tragiczne. Niech to naprawią szybko.


Gierka ma też trochę Easter Eggów z innych tytułów:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2016, 09:52:24 am wysłana przez Ryo »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 16, 2016, 08:35:27 am »
http://kotaku.com/firewatch-developer-offers-classy-response-to-steam-ref-1759195334

Koleś na forum Steam zastanawiał się czy prosić o zwrot kasy za grę:
Cytuj
So this game was 18$. I purchased it because i enjoyed games like this. And I enjoyed this game. Alot. Like, way more than a healthy amount. But it was 2-3 hours. I feel like there could of been more, and im thinking of refunding. But here is my problem: I loved this game. It was a unique game with awesome narration and storytelling. I like the developers. I mean seriously, have you seen how active they are on theese forums? What other dev is that connected to their community? I want to support the developers, but there was so much more i could of got with my 18$. Should i refund, or hold on to it?

Odpowiedź jednego z devsów:
Cytuj
hey there.

I thought about not responding, because normally ppl who want to refund are rude and unpleasant and I choose to not engage and dwell on it.

You seem nice and I figured what the heck, why not have a conversation about this, now that I have read it and it’s right here in front of me.

So here is what I think. As the developer. Sorry if it’s a bit stream of consciousness because I want this to come from the heart.

The 11 of us all took a lot of risk to make this, and sacrificed financially to give Firewatch a chance. We all could have had much better paying jobs elsewhere, but we all thought this game idea had potential to be something special. We seemed to like each other ok, so we all took a big leap of faith. Two years, we say. Let’s give this a go, worst outcome is we all hate each other and go back to various money jobs, but we all could say, WE TRIED.

Two years +. We are all crammed in a tiny office, sharing one bathroom. It is not a glamorous thing, making an independent game. It is just a small room full of computers and a used microwave and $10 office chairs we luckily got from craigslist. Life happened during those two years: there were big breakups, profound illnesses of loved ones, a baby, etc. The dev team got to be like family, because that’s how making an indie game is, you are all in it together, through thick and thin, supporting one another bc if you don’t, there is no way in hell this game would get made, let alone any chance of it to be worth more than a bucket of ♥♥♥♥.

We were excited, but terrified. We felt free, but were constrained. I have been in this industry for 15 years almost, and this is the hardest I have ever worked. We all gave it our all, to make this weird thing, and we had no idea if it was any good to anybody else. All we could do, was try the damn hardest to make something we are honestly proud of. At the end, if this was a commercial failure, all we have got is what we have made. Nobody could take that away.

So yes, I am sad when people think this game is not worth the money we asked for (which we thought was a fair ask). It makes me feel like I failed them. It is ok if people don’t like the game, but it affects me personally a lot, when people feel like it was not -worth- the time they engaged with it.

But do I blame you for wanting to get the most out of your $18? No. I don’t know your financial circumstances. $18 might be a lot. Or even it isn’t a lot, why shouldnt’ you try to get the most out of it? That’s a fair desire. That’s why we asked for $18 too, because money is something we could all use more of.

So I supopse in conclusion, if you do refund, I am not upset. It’s on me to learn not to care too much. All I ask is that maybe sometime in the future, when the game goes on mega dirt cheap sale, you could gift tthe experience to someone else you think will enjoy it like you did.

Sincerely,

Jane


Odpowiedź kolesia:
Cytuj
I have made my decision to keep the game. Campo Santo had more balls than Donald Trump on steriods to make this game, and they deserve the money. Feel free to talk about games/this game/developers/morals/refunds or whatever, but i will not change my decision.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 16, 2016, 16:27:22 pm »
Dzięki Ryo za info o tym jak daleko mam do końca. Na razie przestałem grać, bo przy tak jednolitej kolorystyce dropy powodują u mnie ból głowy. :P

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 19, 2016, 11:14:31 am »
Wczoraj zainstalował mi się pacz na PS4. Ale nie odpalałem gry i nie sprawdzałem czy poprawia stabilność.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 19, 2016, 20:26:41 pm »
Coś tam poprawił, ale w dalszym ciągu potrafi przymulić przy wczytywaniu obszaru, czy przy gęstej mgiełce. Ostatnio mam wrażenie, że większość gier wydawanych na konsole robiona jest przez partaczy. W dodatku na cerowanie trzeba było czekać ponad tydzień czasu... pie* kur* zaje**ne!

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 19, 2016, 20:31:20 pm »
Wy chyba nie macie pojecia jak trudne jest zalatanie takiej gry. Szczegolnie, ze gra jest robiona przez niedoswiadczony team i prawdopodobnie od samego poczatku zle zaprojetkowana :roll:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 27, 2016, 12:54:46 pm »
Campo Santo wrzuciło na bloga 2 wersje mapki z gry do wydrukowania:
http://blog.camposanto.com/post/140041752129/downloadable-printable-firewatch-maps-for-you-a

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #74 dnia: Września 21, 2016, 18:04:15 pm »
Można wrzucić do multiplatform, bo gierka wyszła też na XOne.

Dodatkowo darmowy update na wszystkich platformach:
http://www.thumbsticks.com/firewatch-audio-tour-launches-today-21092016/

Cytuj
    We’d quite like to be able to amble around the park listening to 80s tunes, especially after finding the Walkman. (That being said, this one’s easily fixed with the use of a stereo/Spotify in the real world).
    We’d really like to just be able walk around the park and enjoy the chilled out setting, away from the main story. (Not that there’s anything wrong with the story, but an extra couple of hours playing at park ranger would have been lovely.)

And on that second point, it’s almost as if the good folks at Campo Santo have been listening: available today as a free update (on all platforms) is the Firewatch Audio Tour, that Campo Santo introduced to the world at PAX West 2016.

Cytuj
What’s it all about? Here’s a handy description from Director Sean Vanaman, taken from the Firewatch Steam page:

    A few months ago we sat down and thought it’d be great to ship a commentary mode with Firewatch, so, we did the logical next thing and started making one. And then we made some more. And then we thought it’d be neat to build some exhibits out in the forest that would show you how we made certain things in the game. Then we added a scavenger hunt. Then, after a time, we realized we didn’t have a commentary mode on our hands, we had a full-on audio tour and tomorrow you’ll get to play it!

All in all, the free Firewatch Audio Tour update amounts to over three hours of commentary – from both the game’s directors and the stellar cast, Rich Sommer and Cissy Jones – plus up-to 100 audio logs and various pieces of concept art, animation, lighting and behind-the-scenes demonstrations of how the game was put together. It’s going to be great for fans of the game, and a must for anyone interested in the study or development of videogames.

Jeszcze free-roam ;]
http://www.playstationlifestyle.net/2016/09/04/firewatch-update-to-add-free-roam-audio-tour/
Cytuj
As for the free-roam mode, it starts rolling out with Firewatch‘s Xbox One release and will enable players to “live in the Shoshone with a full day/night cycle and explore with a few hidden secrets.”



No to trza będzie wrócić do parku ;]
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2016, 18:15:08 pm wysłana przez Ryo »

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #75 dnia: Października 11, 2016, 12:31:55 pm »
Kiedyś na PSN gra była w niezłej promocji, więc postanowiłem pobrać, ale dopiero teraz udało mi się zagrać.

Cóż mogę powiedzieć... historia świetna, ale niestety finał rozczarowuje. Grę przeszedłem w dwa wieczory i trzeba przyznać, że ten symulator chodzenia jest naprawdę niezły. Klimat wylewa się z ekranu, a nastrojowa muzyka i rewelacyjne dialogi sprawiają, że chcę się jeszcze więcej.

Trochę szkoda, że gra jest krótka, a finał historii może niejednego rozczarować, ale na pewno trzyma w napięciu. Nie chcę pisać dokładnie, aby nie psuć komuś przyjemności z grania, ale w pewnym momencie fabuła tak mnie wciągnęła, że praktycznie wsiąkłem jak woda w gąbkę.

Nie będę się rozwijał nad stroną techniczną, to sobie możecie obejrzeć w recenzjach na YouTube, ale powiem tylko, że jeżeli cena na PSN spadnie do 50 zł to brać bez zastanowienia.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #76 dnia: Października 11, 2016, 12:51:03 pm »
historia świetna, ale niestety finał rozczarowuje.
A dla mnie właśnie idealne zakończenie. Rozczarowuje? Jak życie. I dlatego dokładnie pasuje do klimatu gry. Jest to cholernie mocna i dojrzała opowieść.

Odnośnie zakończenia:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2016, 13:11:28 pm wysłana przez Ryo »

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #77 dnia: Października 11, 2016, 13:25:21 pm »
Kiedyś na PSN gra była w niezłej promocji, więc postanowiłem pobrać, ale dopiero teraz udało mi się zagrać.

Cóż mogę powiedzieć... historia świetna, ale niestety finał rozczarowuje. Grę przeszedłem w dwa wieczory i trzeba przyznać, że ten symulator chodzenia jest naprawdę niezły. Klimat wylewa się z ekranu, a nastrojowa muzyka i rewelacyjne dialogi sprawiają, że chcę się jeszcze więcej.

Trochę szkoda, że gra jest krótka, a finał historii może niejednego rozczarować, ale na pewno trzyma w napięciu. Nie chcę pisać dokładnie, aby nie psuć komuś przyjemności z grania, ale w pewnym momencie fabuła tak mnie wciągnęła, że praktycznie wsiąkłem jak woda w gąbkę.

Nie będę się rozwijał nad stroną techniczną, to sobie możecie obejrzeć w recenzjach na YouTube, ale powiem tylko, że jeżeli cena na PSN spadnie do 50 zł to brać bez zastanowienia.
A czy czasem teraz gierka nie jest w promocji za 49 PLN?

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #78 dnia: Października 11, 2016, 14:44:03 pm »
Kiedyś na PSN gra była w niezłej promocji, więc postanowiłem pobrać, ale dopiero teraz udało mi się zagrać.

Cóż mogę powiedzieć... historia świetna, ale niestety finał rozczarowuje. Grę przeszedłem w dwa wieczory i trzeba przyznać, że ten symulator chodzenia jest naprawdę niezły. Klimat wylewa się z ekranu, a nastrojowa muzyka i rewelacyjne dialogi sprawiają, że chcę się jeszcze więcej.

Trochę szkoda, że gra jest krótka, a finał historii może niejednego rozczarować, ale na pewno trzyma w napięciu. Nie chcę pisać dokładnie, aby nie psuć komuś przyjemności z grania, ale w pewnym momencie fabuła tak mnie wciągnęła, że praktycznie wsiąkłem jak woda w gąbkę.

Nie będę się rozwijał nad stroną techniczną, to sobie możecie obejrzeć w recenzjach na YouTube, ale powiem tylko, że jeżeli cena na PSN spadnie do 50 zł to brać bez zastanowienia.
A czy czasem teraz gierka nie jest w promocji za 49 PLN?
Jest, do 20 października.

https://store.playstation.com/#!/pl-pl/gry/firewatch/cid=EP0144-CUSA04118_00-FIREWATCH0000000

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Firewatch
« Odpowiedź #79 dnia: Października 13, 2016, 09:19:32 am »
O zakończeniu:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)