Autor Wątek: Najładniejsze gry danej generacji  (Przeczytany 33236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #280 dnia: Grudnia 30, 2017, 17:57:55 pm »
Koparką też potrafie sterować :roll:
jak sie "odpala" taka koparke?

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 074
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #281 dnia: Stycznia 17, 2018, 09:36:51 am »




Nawet dobre te filmiki.

Order nadal się trzyma a U4 z największego rozczarowania graficznego tej generacji na amatorze wyrósł dzięki mocy Pro na topową wizualnie grę. Na Bravizji Xe93 można grać i się zachwycać w pełni.

Jednak Horizon na Pro i dobrej Bravii to rozp**rdol totalna. Może God of War mu podoła, ale wątpię.
Na pewno postać będzie lepiej wykonana, woda, chmury, może oświetlenie. Jednak takiego dopracowanego otoczenia (niesamowita roślinność) i widoków raczej nie będzie miał.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #282 dnia: Stycznia 18, 2018, 19:15:35 pm »
Jak na razie god of war mnie nie powala i moim zdaniem też nie da rady choćby zrównać się z horizon zero dawn. Na trailerze z ostatniego e3 widzę wręcz czasami mocną paćkę.

Przy okazji mając teraz bravie  w horizon zero dawn dostrzegam niedoróbki w wykonaniu chmur, których nie widziałem na panasie. Bravia(na odpowiednich ustawieniach) niczego nie ukrywa, fantastycznie eksponuje wszystkie detale, ale też jest bezlitosna dla niedoróbek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #283 dnia: Stycznia 18, 2018, 21:52:00 pm »
Nowy Assasyn tak ładnie się zapowiadał na początku a tutaj taka porażka.

(....)

Do Unity ta gra startu nie ma żadnego.
Wstyd takie coś wypuszczać w 2017 przy Horizon.

Tymczasem na Xbox One X, gdzieś na skraju mapy w jakimś jeziorku.



Gra wygląda kapitalnie. Kupię wersję na PS4, przyrównam, ale już Konsolomaniak z chłopakami na kanale przeprowadzili test, zapewne oglądałeś i wiesz, że wersja na X prezentuje się zjawiskowo.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #284 dnia: Stycznia 18, 2018, 22:19:04 pm »
Nowy Assasyn tak ładnie się zapowiadał na początku a tutaj taka porażka.

(....)

Do Unity ta gra startu nie ma żadnego.
Wstyd takie coś wypuszczać w 2017 przy Horizon.

Tymczasem na Xbox One X, gdzieś na skraju mapy w jakimś jeziorku.



Gra wygląda kapitalnie. Kupię wersję na PS4, przyrównam, ale już Konsolomaniak z chłopakami na kanale przeprowadzili test, zapewne oglądałeś i wiesz, że wersja na X prezentuje się zjawiskowo.

Udało mi się znaleźć, chyba*, to mega ukryte miejsce.

Znajduje się ono 19 Listopada 2017 roku na forum ResetEra w temacie "Xbox One X |OT| The Scorpio King", post nr 7892, o tu: KLIK
 :angel:

*Oczywiście całkiem realnym i jak najbardziej możliwym jest, że Sylvanowi udało się pstryknąć identyczną fotkę. A nie zapożyczyć z internetu jak jakiś klap pospolity i zreupladować bezczelnie jako jpg własnej roboty.  :lol:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2018, 22:22:42 pm wysłana przez Juras »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 074
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #285 dnia: Stycznia 19, 2018, 01:45:20 am »
Jak na razie god of war mnie nie powala i moim zdaniem też nie da rady choćby zrównać się z horizon zero dawn. Na trailerze z ostatniego e3 widzę wręcz czasami mocną paćkę.

Przy okazji mając teraz bravie  w horizon zero dawn dostrzegam niedoróbki w wykonaniu chmur, których nie widziałem na panasie. Bravia(na odpowiednich ustawieniach) niczego nie ukrywa, fantastycznie eksponuje wszystkie detale, ale też jest bezlitosna dla niedoróbek.
Dokładnie tak jest.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


Chmury w Horizon fakt to nic specjalnego. Za paćkowate jak dla mnie.
Wiesiek w dodatku Krew i Wino ma niebo i chmury świetne.



Tymczasem na Xbox One X, gdzieś na skraju mapy w jakimś jeziorku.



Gra wygląda kapitalnie. Kupię wersję na PS4, przyrównam, ale już Konsolomaniak z chłopakami na kanale przeprowadzili test, zapewne oglądałeś i wiesz, że wersja na X prezentuje się zjawiskowo.


Sylvan taka jest rzeczywistość.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Na Koksie względem Pro będzie jeszcze bardziej to rzucało się w oczy :lol:
Nawet na filmiku Soula widać, że tekstury są słabe w tej grze.

W 2016 graficzną klapą był Uncharted 4 na amatorze a w 2017 mamy nowego Assasyna niezależnie jaka wersja by to była czy to Pro, X1X czy jakaś ultra blacha.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2018, 08:42:29 am wysłana przez Kyokushinman »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #286 dnia: Stycznia 19, 2018, 06:46:39 am »
Ale z tymi ustawieniami bravi, to nie wychodźcie poza jeden temat.

lupinator

  • Gość
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #287 dnia: Stycznia 19, 2018, 08:38:48 am »
Ale z tymi ustawieniami bravi, to nie wychodźcie poza jeden temat.
Przychylam się do prośby. Dla innych jest to temat na tyle męczący, że powinien zostać w swoim osobnym temacie. O grafice da się spokojnie rozmawiać bez ustawień telewizora. Resztę postów przeniosłem na cmentarzysko.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #288 dnia: Stycznia 25, 2018, 17:47:08 pm »
Jeżeli chodzi o 2017r. to do tej listy zdecydowanie warto dodać takie pozycje jak:




- Cuphed



Gra prezentuje się fantastycznie i w przeciwieństwie do reszty gier z tej listy, będzie się woooolno starzeć.




- Assassin's Creed Orgins.




Niesamowicie wygląda ta gra. Dodatkowo biorąc pod uwagę fakt rozmiaru mapy, szczegółowość - mistrzostwo. No i stylistycznie pięknie się przedstawiają przygody Bayeka. Kyo, nie doszukuj się gorszych tekstur, bo te w większości gier są obecne, a Nioh ma je znacznie gorsze, a jest pozycją o wiele, wiele mniejszą.




- Wolfestein II



Obok Battlefront II najpiękniejszy FPS jaki istnieje.



- Horizon: Zero Dawn




Bajecznie się prezentuje. Do pełni szczęścia brakuje 60klatek, ale bez tego gra jest śliczna.




- Forza Motorsport 7




Na liście nie mogło zabraknąć najlepszej gry wyścigowej ur. która dodatkowo oferuje obok Godrizon III najlepszą jakość grafiki. Co wprawia w zdumienie, na One(S) w fHD+60k/s, a na One X w jeszcze lepszej wersji (samochody) z kombo 4k+60klatek.



- Battlefront II



Jeszcze piękniejsza, niż wybornie wyglądająca poprzedniczka i to w godnej rozdzielczości.



- WipEout Omega Collection



Jedna z najlepiej prezentujących się gier na PS4 Pro. Zdecydowanie.




- Zelda Breath of the Wind




W wersji przenośnej rozkochuje w swoim uroku grającego. Wyróżnienie również dla Doomiastego w takiej wersji.



- Destini II



Już wersja konsolowa nosi miano bardzo ładnej, ale ta na PCMR idzie klasę-dwie wyżej, a to za sprawą stałyh 60 klatek, które w tego typu grach robią ogromną robotę.


To chyba tyle. Z zawodów warto wspomnieć o Andromedzie, GTS, Shadow of War, które oczywiście nie są brzydkie, bo to (bardzo) ładne gry, ale można było się spodziewać po nich o wiele więcej, szczególnie po tworzonym przez lata i to na jeden sprzęt GTS.



Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 074
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #289 dnia: Stycznia 25, 2018, 18:05:47 pm »
Tutaj nie trzeba się nic doszukiwać ponieważ na każdym kroku nowy assasyn ma tekstury dramatyczne ;)
Nioh fakt, może za wysoko kiedyś wizualnie oceniłem bo korytarze itp. Jednak on ma 60fps oraz świetne tekstury podłoża, zbroi itp.
Ja osobiście wole takie combo niż duży otwarty świat pokryty teksturowaniem z ps2 oraz spadającą na każdym kroku animacją z 30 do 22-25fps.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #290 dnia: Stycznia 25, 2018, 18:24:01 pm »
Nie będę z tego tematu robił wojen konsolowych. Zarówno lokalnie (CDA), jak i globalnie (Digital Foundry) Orgins został umieszczony na podium najpiękniejszych gier 2017r. Ja grę już ukończyłem i zgadzam się z ich stanowiskiem. I pamiętaj, że to gra multi, i że jest jeszcze coś takiego jak PC, gdzie ta gra trzyma 60 klatek w natywnym 4k. ale zapewniam, że nawet konsolowa wygląda bajecznie :>

Tak w ogóle to AC:O ma obok Godrizon III i GTS najlepszy HDR, którego na zdjęciach nie zobaczysz.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 074
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #291 dnia: Stycznia 25, 2018, 18:39:23 pm »
Cytuj
Zarówno lokalnie (CDA), jak i globalnie (Digital Foundry) Orgins został umieszczony na podium najpiękniejszych gier 2017r
Dla mnie oni akurat są beką śmiechu a nie jakaś wyrocznią. Na DF patrzę tylko w celach informacyjnych a nie jakiś rankingów.

Cytuj
Ja grę już ukończyłem i zgadzam się z ich stanowiskiem

Zrobiłem to wcześniej niż Ty i się nie zgadzam :)
Cenić można, ale nie assasyna tylko np. Horizona.

Cytuj
Jest jeszcze coś takiego jak PC, gdzie ta gra trzyma 60 klatek w natywnym 4k

Animacje owszem polepszysz, ale niestety z teksturami nic nie zrobisz, nawet na PC za 30k.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #292 dnia: Stycznia 25, 2018, 19:59:21 pm »
Kyo, jeżeli marudzisz na Orgins przy tej ilości detali, przy tym świecie na teksturę skały, to Nioh powinieneś na 4/10 ocenić.
Wyrocznie, nie wyrocznia. To nie żadne fanboje z forum, które krzyczą "FIA, F1 gier wyścigowych" dla jakiejś bety z grafiką na sumienne 7/10, tylko poważni ludzie, którzy na tym zarabiają.

Nikt nie każe ci się z nimi zgadzać, ale absolutnie wszędzie Asasin nowy za grafikę jest chwalony. Bez dwóch zdań to jedna z najpiękniejszych gier tej generacji, nawet jeżeli jakość niektórych tekstur niedomaga.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 074
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #293 dnia: Stycznia 25, 2018, 20:28:04 pm »
Rok temu o Uncharted 4 ludzie też tak gadali, a był moim wizualnym rozczarowaniem 2016. Juras nawet sam wyśmiał wersje na amatora.
Na całe szczęscie wyszła aktualizacja pod Pro i gra zmieniła się nie do poznania. W przypadku assasyna niestety nie ma na poprawę co liczyć.

Jakby kaptur miał tekstury z Nioh to sam bym się zachwycał. Jednak to co jest na całym otoczeniu tzn. ścianach, podłożu, obiektach w żaden sposób nie zamierzam tolerować w tych czasach.

Cytuj
nawet jeżeli jakość niektórych tekstur niedomaga
Wszystkich.
Jedynie ubranie na postaci jeszcze się broni.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #294 dnia: Stycznia 25, 2018, 20:37:52 pm »
Ale z tymi ustawieniami bravi, to nie wychodźcie poza jeden temat.
Nie można ocenić grafiki w oderwaniu od jakości TV. Inaczej można ocenić grafę na słabych tv a inaczej na dobrym TV z dobrymi ustawieniami. Przykładowo TLoU początkowo na ps3  i słabym TV nie zrobił na mnie żadnego wrażenia, wyglądał wręcz przeciętnie. Po zmianie TV na panasa i włączeniu remastera jakość poprawiła się o dwie klasy, ogromny skok jakościowy. I nie chodziło tu tylko o wyższą rozdzielczość a o lepiej oddane kolory, kontrast, wyszły nowe detale w ciemnych odcieniach, które poprzedni TV gubil itp. Teraz na ps4 pro i bravii znowu widzę skok jakościowy i wygląda lepiej niż niejedna dzisiejsza gra. TV i ustawienia mają kluczowe znaczenie w ocenianiu grafy.


Cytuj
Tak w ogóle to AC:O ma obok Godrizon III i GTS najlepszy HDR, którego na zdjęciach nie zobaczysz.
Jak dla mnie horizon zero dawn ma bardziej widoczny hdr niż w gts. W horizon co chwilę mi coś napier***a po oczach, a to słońce, chmury, a to światła robotów, a w kotłach to już  masakra. W gt sport jest bardziej stonowany i czasami w ogóle nie widać hdr.

Tekstury w ac to porażka, podobnie jak i problem z oświetleniem na dalszych odległościach






Tutaj nawet najlepsze ustawienia TV nie pomogą.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2018, 21:22:36 pm wysłana przez Wulfen »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #295 dnia: Stycznia 25, 2018, 21:31:28 pm »








Zdjęcia zrobione przeze mnie (tak by śp. Juras nie musiał po powrocie z banicji szukać plików po sieci). Nieistotne czy zwiedzasz opcjonalną piramidę, czy obejrzysz jakiś nic nieznaczący posąg w pomieszczeniu, do którego nawet nie musisz wejść, ta gra robi kolosalne wrażenie swoim ogromem, jak i detalami. Żadne takie, że tekstury to porażka, bo jak zobaczyłem choćby tarczę Bajeka to podziwiałem kunszt jej wykonania i dbałość o najdrobniejsze elementy. A, że słabsze momenty teksturom się zdarzają, no kurde, te to nawet Uncharted 4 miał i jakoś 10/10.
Nie róbmy scen, bo AC: Orgins to nie korytarz, tylko gra z otwartym, ogromnym światem.

Poza tym przypominam, że jednak wersja Xbox X > Pro, a PCMR wygląda jeszcze lepiej.

/summon Ryo, Moldar niech ocenią, czy te zrzuty źle wyglądają.

O, albo to:



Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #296 dnia: Stycznia 25, 2018, 21:56:16 pm »
Ja nie widzę tu nic nadzwyczajnego. To nie horizon gdzie dopracowane są takie rzeczy jak mrówki chodzące po drzewach czy świetliki rozświetlające otoczenie(z bliska świetlik jest dynamicznym światłem).  ;)






Albo przyjrzyj się tym cegłom na twoim pierwszym screenie, nie ma tam zbyt dużo poligonów. Horizon zero dawn to wystające cegiełki ze złożoną geometrią.



taka głupia belka widziana przez 0,2 sekundy ma tyle poligonów co postacie z asasyna


Mchy porastające otoczenie w 3d


gęstość i jakość roślinności totalna deklasacja asasina i każdej innej gry











Na jednym metrze kwadratowym w horizon jest więcej roślinek niż w asasynie na 50 hektarach, nie mówiąc o jakości.

efekty atmosferyczne



las



noc




« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2018, 21:58:03 pm wysłana przez Wulfen »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #297 dnia: Stycznia 25, 2018, 22:01:50 pm »
Ja nie widzę tu nic nadzwyczajnego. To nie horizon gdzie dopracowane są takie rzeczy jak mrówki chodzące po drzewach czy świetliki rozświetlające otoczenie(z bliska świetlik jest dynamicznym światłem).  ;)
(....)

Tak, mrówki już w prologu zrobiły na mnie wrażenie. Nietoperze też (ale też są w Asasynie).

Wulf, żebyśmy się zrozumieli. Ja uważam Hori za piękną grę, ale daleki jestem od 14/10 dlań. Niemniej sadzę, ze nowy Asasyn także na laury zasługuje, zresztą:






Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #298 dnia: Stycznia 25, 2018, 22:50:41 pm »
Jak cieżko leśnemu się przyznać do porażki.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #299 dnia: Stycznia 26, 2018, 00:03:10 am »
Jak cieżko leśnemu się przyznać do porażki.

Ciężko to podnieść 240 kg podczas martwego ciągu. Sądzić można, że dorosły, wykształcony facet brzydzi się drobnymi złośliwościami, ale widzę Master_666, że po tym jak Lupi pozbył się tego trutnia od FIA, to miałka szydera spłynęła na ciebie.

Faktycznie, sroga to porażka, bo rodzimi i zagraniczni recenzenci są zgodni i zarówno Hori, jak i Orgins umieszczają w ścisłej czołówce najlepiej wyglądających gier.
A na GO wiadomo, że ta gra będzie # uno do czasu wyjścia GoW, czy tam Last of Us II.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #300 dnia: Stycznia 27, 2018, 08:08:15 am »
Co mnie obchodzą (zależni?) recenzenci, skoro w obydwie gry grałem na dobrym tv i wiem, że obydwie gry są bardzo ładne. Jednak Horizon jak to gra dopracowana przez lata, na jedną konsolę, deklasuje AC:Origins. Ciężko nie jest być lepszym od tasiemca klepanego co roku na wszystkie platformy jakie istnieją od komórek przez pecety po kalkulatory.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #301 dnia: Stycznia 27, 2018, 11:19:29 am »
Jak bardzo trzeba mieć w głowie niepokolei żeby twierdzić że horizon jest brzydszy od czego kolwiek, ta gra to majstersztyk pod każdym wzgledem

Jacek84

  • Gość
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #302 dnia: Stycznia 27, 2018, 11:26:01 am »
Mniej więcej tak:

1 2 8 4

albo

a b c e

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #303 dnia: Stycznia 27, 2018, 21:25:21 pm »
Co mnie obchodzą (zależni?) recenzenci, skoro w obydwie gry grałem na dobrym tv i wiem, że obydwie gry są bardzo ładne. Jednak Horizon jak to gra dopracowana przez lata, na jedną konsolę, deklasuje AC:Origins. Ciężko nie jest być lepszym od tasiemca klepanego co roku na wszystkie platformy jakie istnieją od komórek przez pecety po kalkulatory.

Tyle dobrze, że chociaż w obie grałeś, bo niektórzy najwięcej mają do powiedzenia o czymś czego na oczy nie widzieli (i nie bądź skromny, tv petarda).  8)
Zagraj też na mocnym PC gdzie dojdą detale, 4k i 60k/s. Ja nie widzę problemu. Jedni twierdzą, że Asasin lepiej wygada, inni (głównie konsolowcy), że Hori.

Ten temat to "najładniejsze gry obecnej generacji" i obie tu w pełni zasługują aby się znaleźć.
Natomiast z dyskredytowaniem tasiemców w wer. multi, nie masz racji. CoD wychodzi co roku i od kilku lat z roku na rok prezentuje się kapitalnie zarówno na konsoli, jak i PC.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 974
  • Reputacja: 120
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #304 dnia: Stycznia 29, 2018, 14:27:38 pm »

Ten temat to "najładniejsze gry obecnej generacji" i obie tu w pełni zasługują aby się znaleźć.
Natomiast z dyskredytowaniem tasiemców w wer. multi, nie masz racji. CoD wychodzi co roku i od kilku lat z roku na rok prezentuje się kapitalnie zarówno na konsoli, jak i PC.

Tasiemce prezentują się różnie. AC po Unity zaprezentował tendencję spadkową. Z resztą COD po Advanced Warfare też zaliczył wpadkę, chyba Wulfen nawet kiedyś porównania na forum wrzucał.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #305 dnia: Stycznia 31, 2020, 14:54:22 pm »
Dla mnie na razie tyle (wszystko wersje Pro):

1. Uncharted 4
Początek nie robi wielkiego wrażenia, ale potem jest już tylko lepiej.

2. Horizon Zero Dawn
Jak na otwarty świat masakra. Aż ciężko mi sobie wyobrazić, jak druga część będzie wyglądać.

3. Red Dead Redemption 2

Jak wyżej, tyle że tu postawiono na realizm i bardziej stonowane kolory.

4. God of War
Gra robi przede wszystkim designem i mega efektami.

Wyróżnienie należy się jeszcze dla RE2 za super wykonane postacie i zombiaki.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #306 dnia: Stycznia 31, 2020, 15:52:20 pm »
Moje pierwsze miejsce w sercu ma jedna gra i to się nie zmieni, a jest nią Ori. Przepiękna gra pod każdym względem, ale jak patrząc względem technikali, animacji itp to poniżej.



1. Red dead redemption 2
Ale wersja na xbox one x, na pro jest gorzej z rozdzielczością i o ile robi robotę na pro, to różnica jest widoczna. Gra po prostu dla mnie nie ma za dużej konkurencji pod tym względem. Ogromny świat, mnóstwo detali, popup praktycznie niewidoczny. Perfekcja.


2. Horizon zero dawn
Może głównie za styl jak z National Geographic, ale GG dali radę, bo widoczki są przepiękne w tej grze.

3. Uncharted 4
Trochę na równi z Gearsami 5. Ale gra od ND wyróżnia się jednak przywiązaniem do detali czego brak u innych i za co ich uwielbiam.

4. Gears 5
Gra jest naprawdę ładna, ale dostrzec można również sporo uproszczeń, wysoka pozycja za 60 fps co moim zdaniem wyszło grze na plus.

5. God of War
Czasem drugi plan cierpi, ale jednak gra wygląda naprawdę kozacko, zwłaszcza świetnie wykonane postacie.

6. Forza horizon 4
Po prostu najładniejsze wyścigi na konsolach.



Mini nagroda dla Quantum Break ale dopiero na xbox one x. Możliwe że byłby tu control ale nie grałem.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2020, 15:54:13 pm wysłana przez Moldar »

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #307 dnia: Lutego 03, 2020, 17:27:14 pm »
Mi szczęka opadła przy Death Stranding. Grałem w Horizony, i GoWy, ale jestem chyba ślepy bo w ogóle mnie nie ruszało. Ale DS, ło jejkuś  :angel:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #308 dnia: Lutego 04, 2020, 01:40:55 am »


Red Dead Redemption II - wiecie, że sporo ograłem na tej generacji. Przyznam szczerze, że jeżeli miałbym wybrać pozycję, która zrobiła na mnie największe wrażenie, to byłoby to RDR II w wersji na One X. Coś nieprawdopodobnego. :o Nie wierzyłem w to 4k. Gra zbyt piękna, otwarty, pełny detali świat, a jednak. Nie raz spotykałem się z określeniem, że RDR II wygląda jak eksy Sony, tylko w 4k, hulające w otwartym świecie. Można się z tym stwierdzeniem zgodzić. Chciałem ostatnio nawet do The Order wrócić, ale jak odświeżałem Uncharted 4 i inFamous: Second Son, które na dzień dobry otrzymały u mnie 10/10 za grafikę, to jednak nie chciałem sobie psuć wspomnień, które towarzyszyły mi podczas przygód sir Galahada.



Ori and the Blind Forest - WYBITNA pozycja. Nieprawdopodobna GRA. Świeczki w oczach na tej generacji miałem dwukrotnie. Przy zakończeniu Death Stranding i przy prologu Ori. Sama gra - tak, jak napisał Moldar - przepiękna. Każda animacja, każda arena zmagań, to coś niebywałego, nieprawdopodobnego. Ori było, jest i jeszcze przez lata będzie piękne.



Death Stranding
- łał, jedno wielkie, graficzne ŁAŁ. Czasami aż się śmiałem, że chyba płytę włożyłem do One X.  :grin: Takie gra serwowała widoki. Dalej uważam, że RDR II na One X > DS na Pro, ale i tak gra wygląda fantastycznie. Tło zdarzeń, jakość wykonania postaci, a to co w 4tym rozdziale się zaczyna wyprawiać.... Z chęcią zobaczę tę piękną przygodę w 4k i 60 k/s na PS V.



Forza GODrizon 4 - Wipeout Omega Collection prezentuje się kapitalne (a to zaledwie remaster). Jak dla mnie bije na głowę GTS i Dc razem wzięte. Forza Motorsport z numerkiem siedem jest jeszcze piękniejsza dla oczu (bo jednak tworzona pod te generację), ale to Horizon 4 wg mnie jest najpiękniejszą gra wyścigową bieżącej generacji. Mało tego, to jedna z najlepiej prezentujących się gier w ogóle.



Mortal Kolbat XI
- ja pamiętam czasy, gdy mordobicia królowały. Mawiało się nawet, że konsola odniesie sukces, jak będzie miała godne wyścigi (GT i Sega Rally) oraz kapitalne mordobicie (tu Tekken i VF). Nigdy nie zapomnę tego, jak pierwszy raz dane mi było ujrzeć VF Dwa.
To była połowa lat dziewięćdziesiątych i byłem wstrząśnięty, jak to wygląda i jak to się rusza (60 klatek już wówczas robiło robotę).

Doskonale pamiętam tez Calibura na DC - bodaj najpiękniejsza gra wówczas, a także .... trzecią VF, która również przełomem była.
Tak kiedyś było. Zresztą Tekkeńce tez zachwycały. Kto grał w TTT na drugiej Graj Stacji wie o czym mówię. Od poprzedniej generacji w segmencie tym jest....licho. Injustice i Mortal bronią honoru gier tego typu (plus BlazBlue i Guilty Gear).

Siódmy Tekken już na start był przestarzały graficznie. Jakiś czas temu zakupiłem szóstego Soula i .... Chryste, wygląda jak port jakiejś gry z komórki.  :-? SF V też urodziwy nie jest. Dead or Alive również (paskudne tła, takie sobie postacie, ale nadrabia genialną animacją).

Wybór padł na Mortala, nie dlatego, że konkurencja słaba, tylko dlatego, że jest prześliczny. Tła prezentują się nieprawdopodobnie, postacie wyglądają godnie, do tego wszelakie efekty są cudne. Jedynie drewniana animacja (delikatnie to ująłem) jest przysłowiową solą w oku, ale i tak, najnowszy MK jeszcze długo będzie się podobał.



Metro Exodus - nie ma lepiej prezentującego się przedstawiciela FPS. Ogrywałem ją na PS4 Pro i byłem zdumiony jak niesamowicie wygląda. Cudo. Na One X jest jeszcze lepiej (sprawdzałem), ale jak na swoim PCMR ją odpaliłem, to .... o, klękajcie narody.  :oops: Pal sześć więcej detali, ale ile tu 60 klatek zdziałało i jak zyskała na tym sama gra. Fantastyczna sprawa.



Anthem - nie jest to najlepsza gra w tym zestawieniu, ale oszałamiającego monetami pięknie nie sposób jej odmówić. Czasami prezentuje się tak (mowa o wersji na blachę, bo w taka grałem), że spokojnie mogłaby wyjść jako jedna z pierwszych gier na nową gen (gdyby nie te koszmarne czasy ładowania i to na PC, gdzie mój dysk jest droższy niż cała konsola  :> ).



God of War
- BOI the Game.  :P Nie mogło Kratosa na liście zabraknąć. Ma kilka potknięć, ale i tak obłędnie się prezentuje.



A Plague Tale: Innocence- zanim kontynuacja Horizon: Zero Dawn zachwyci graczy, warto zagrać w tę grę. Raz, że jest bardzo dobra, interesująca, dwa wygląda fantastycznie (szczególnie na PC). Dzisiaj sprawdzę wersję konsolowa (One X) i zobaczę jak dzielnie się broni.



Gears V - jest kilka słabszych aren, ale i tak całość daje przedsmak nowej generacji. Szczególnie konsolowa (One X0 wersja, bo do jak na najpotężniejszej konsoli na rynku ta gra wygląda, to bajka. Że taką jakość szaty dało się połączyć z 4k i 60 k/s to też ogromne uznanie dla twórców.



Cuphead - o ile powyższe gry (nie licząc Ori) będą się relatywnie szybko starzeć, to ten duet jeszcze latami będzie budził zachwyt. Genialna sprawa.




windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #309 dnia: Lutego 04, 2020, 09:20:28 am »
Death Stranding - łał, jedno wielkie, graficzne ŁAŁ. Czasami aż się śmiałem, że chyba płytę włożyłem do One X.   Takie gra serwowała widoki.
A tu cyk, niespodzianka, ps4 jak zwykle ora eksami eksboksa  :lol:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #310 dnia: Lutego 05, 2020, 20:43:22 pm »
Death Stranding - łał, jedno wielkie, graficzne ŁAŁ. Czasami aż się śmiałem, że chyba płytę włożyłem do One X.   Takie gra serwowała widoki.
A tu cyk, niespodzianka, ps4 jak zwykle ora eksami eksboksa  :lol:

Nie róbmy z tego System Wars, bo równie dobrze można napisać, że Xbox ma najładniejszą grę wyścigową, strzelaninę i najlepiej prezentującą się grę tej generacji w ogóle. Dodatkowo pozostałe gatunki (mordobicie dla przykładu) zawsze niemal wyglądają wyraźnie lepiej. Jasne, to wszytko gry multi, ale różnica na korzyść platformy M$ jest spora.

rzecz jasna mnie, jako posiadaczowi PS4 (Pro) kompletnie nie przeszkadza fakt, że na niedrogim sprzęcie wychodzą graficzne 10/10, które nawet PCMR potrafią zawstydzić, wspomnę choćby o : Uncharted 4, Raczet i Klant, inFamous Second Son, czy The Order.

Kratos tez kosi mazaki i liczę, że TLoU II zrobi to samo.

Niech tam na X Bogu i PCMR widzą, że nie tylko rozdzielczość i klatki się liczą.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #311 dnia: Lutego 06, 2020, 07:52:19 am »


Death Stranding - łał, jedno wielkie, graficzne ŁAŁ. Czasami aż się śmiałem, że chyba płytę włożyłem do One X.   Takie gra serwowała widoki.
A tu cyk, niespodzianka, ps4 jak zwykle ora eksami eksboksa 

Nie róbmy z tego System Wars

Przecież sam zacząłeś...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 074
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #312 dnia: Marca 05, 2020, 12:47:00 pm »
Listy nie edytuje bo tam pewnie zaszło by trochę zmian zwłaszcza teraz jak niektóre gry ograłem na Koksie. Jednak na to przyjdzie może jeszcze czas.
Na chwile obecną napiszę tylko, że pojawił się czarny koń graficzny a mianowicie A Plague Tale: Innocence.
Ta gra zmiata ostrością obrazu wszystko co widziałem do tej pory czy to na Koksie czy to na Pro. Fakt to korytarz trochę bardziej rozległy od Ordera, ale poziom grafiki w Pladze to niemalże grafika jaką chcę widzieć w pierwszych grach na nowej generacji, coś niesamowitego. Tekstury, postacie, kolorystyka, wspomniana ostrość to absolutne mistrzostwo. Na dodatek gra została wydana od nieznanego jak dla mnie developera i to ponoć była robiona na nie za bardzo wysokim budżecie. Ogrywałem wersje na Koksa i wspólnie ze znajomym doszliśmy do wniosku, że ta grafika nawet na 1 miejsce zasługuje.
Graficzny masakrator ode mnie 10- za oprawę. Nawet nad 10 się w chwili obecnej zastanawiam, no ale jeszcze premiera TLOU2 i GOT to się okaże kto wygra tytuł najładniejszej gry generacji. Rozmarzyłem się nawet o Bloodbornie w takiej grafie, ależ by to było. Samą grę też polecam obczić bo jest w game pasie. Świetny klimat i ciekawa historia.



Ograłem jeszcze Forza Horizon 4.
Grafa na X1X spokojnie na 9.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #313 dnia: Marca 05, 2020, 20:22:25 pm »
Odnośnie czasów ładowania w BidaAnthem, to chyba faktycznie musisz wymieć dysk. Gra u mnie ładuje się błyskawicznie. Do tego 1440p, ultrasy i 90-60fpsów. Ogólnie wizualnie jest poprawnie.