Autor Wątek: Nintendo Switch - temat główny  (Przeczytany 212477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #40 dnia: Października 21, 2016, 18:06:35 pm »
1 tflops w zasilanym bateryjką 6,5-calowym tablecie? Serio POK zejdź na ziemię.

Artykuł z marca 2015:
http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2015/03/nvidia-shield-konsola-ktora-moze-mocno-namieszac-na-rynku.aspx

Cytuj
NVIDIA Tegra X1, którego moc obliczeniowa osiągnęła pułap 1 TFlops. To ponad dwa razy więcej w porównaniu z Tegrą K1, która mogła się pochwalić wydajnością na poziomie "zaledwie" 380 GFlops.
(...)
Układ graficzny Tegra X1 wykorzystuje aż 256 rdzeni CUDA, 16 jednostek teksturujących oraz 16 jednostek ROP. Do tego dochodzi jeszcze 64-bitowa szyna pamięci układu oraz kontroler pamięci LPDDR4 o przepustowości 25,6 GB/s i w sumie otrzymujemy sprzęt o dwa razy wyższej wydajności niż Xbox 360. Przy okazji Tegra X1 obsługuje wszystkie najnowsze biblioteki i silniki graficzne, włącznie z DirtecX 12, OpenGL 4.5 oraz OpenGL ES 3.1.
(...)
NVIDIA SHIELD ma kosztować zaledwie 199 dolarów

Technologia nie stoi w miejscu, a ja tylko podaję jakie są plotki (pochodzące podobno z wiarygodnych źródeł). Potwierdzałoby to zresztą jedne z pierwszych plotek, w których mówiono, że konsola będzie hybrydą nieco słabszą od XB1. Pewnie dopiero w przyszłym roku najwcześniej poznamy prawdę. NS nie będzie potworem graficznym, ale może też nie będzie wcale takie słabe.


Nintendo Confirms Switch Isn't Physically Backwards Compatible With 3DS And Wii U Software
http://www.nintendolife.com/news/2016/10/nintendo_confirms_switch_isnt_physically_backwards_compatible_with_3ds_and_wii_u_software

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #41 dnia: Października 21, 2016, 18:32:50 pm »
Rumor: Switch to have a maximum battery life of 3 hours, multi-touch screen
Cytuj
Switch may feature a multi-touch screen based on what Dale has heard from a Nintendo source. However, it won’t be core to most gameplay. It would be there for things like menus, drawing, and for certain titles like a Super Mario Maker port. Additionally, Dale says all games need to be playable with the handheld in the console dock, and all Switch games will be playable without touch.
(...)
Here’s what Dale shared on that front:

    This information again came from sources A (Nintendo), B (Ubisoft) and D (Manufacturing). None could confirm whether the dock is a PlayStation VR-style processing box which helps power higher resolution play when docked, or if docking the console simply allows the handheld to overclock and provides better performance that way. All sources claim the hardware has an easier time running docked compared to when out and about as a portable.

    Many on Twitter have drawn my attention to this interview with IGN where Nintendo state that “The dock is not the main console unit of Nintendo Switch… The main function of the Nintendo Switch Dock is to provide an output to the TV, as well as charging and providing power to the system.”

    To that, I reply that they repeatedly use the words “main function” and “Main Console” here which still leaves a lot of room for clarity. I believe these statements were aimed at clarifying the Switch was not another Wii U style console rather than saying the dock won’t in any way alter game performance. You can’t play the dock without the handheld, but that doesn’t mean the dock won’t improve game performance.
http://nintendoeverything.com/rumor-switch-to-have-a-maximum-battery-life-of-3-hours-multi-touch-screen/

Według tych źródeł (plotek) zadokowanie konsoli jednak wpływa na wydajność. 3 godziny życia konsoli bez ładowania to bardzo mało, ale może dlatego właśnie Nintendo uznaje Switch jako przede wszystkim domową konsolę (z czasem pewnie będzie można dokupić mocniejsze baterie - tak było w przypadku WiiU).

A tu można się bliżej przyjrzeć urywkom z nowego Super Mario:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #42 dnia: Października 21, 2016, 18:43:58 pm »
NVIDIA Tegra X1, którego moc obliczeniowa osiągnęła pułap 1 TFlops.

Mhm  :yes_anim:  1 tflops w FP16. W odniesieniu do mocy PS4 i X1 (FP32) ledwie 512 gflopsów

I już widzę, jak Nintendo wkłada do swojego sprzętu najlepszą dostępną technologię  :lol:  No ale zaklinajcie dalej... Jakbym pierwsze strony wątku Wii U widział.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #43 dnia: Października 21, 2016, 18:46:23 pm »
W Pokemon GO baterię zjada głównie GPS. Z Ingressem jest to samo, a tam to już w ogóle nie ma grafy.

Dziwne,  że jak mam odpaloną nawigację to telefon trzyma znacznie dłużej. 

Hmm, czyli to może też być problem z tym, jak Niantic pisze aplikacje.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #44 dnia: Października 22, 2016, 10:50:31 am »
Nintendo Switch Will Be a Single-Screen Experience
http://www.nintendolife.com/news/2016/10/nintendo_switch_will_be_a_single-screen_experience

Zatem nie trzeba się obawiać, że część mocy w grach pójdzie na obsługę drugiego ekranu ;) Korzystanie z dwóch ekranów na WiiU nieraz rzeczywiście było przydatne i ciekawe (np. Nintendo Land, ZombiU, czy choćby natychmiastowy dostęp do ekwipunku i mapy w Zeldzie), bardzo często jednak praktycznie nic nie wnosiło.

Emily Rogers: Splatoon, Mario Kart, And Zelda For Nintendo Switch Will All Be Enhanced Ports
https://mynintendonews.com/2016/10/21/emily-rogers-says-splatoon-mario-kart-and-zelda-for-nintendo-switch-will-all-be-enhanced-ports/

1080p na dużym ekranie i dodatkowa zawartość mogłyby mnie przekonać do ponownego zakupu MK8 (siostrzeniec za to uwielbia Splatoon). Podobno trwały prace też nad portami Smash Brosa. i Super Mario Maker, ale nie ma pewności, czy z nich nie zrezygnowano.

Mam nadzieję, że Nintendo nie będzie budować sukcesu NS na portach z WiiU, jednak wydawanie ich przez pierwszy rok życia konsoli może okazać się sensownym rozwiązaniem i skusić wiele osób do kupna konsoli. A czym konsola będzie się lepiej sprzedawać, tym więcej gier na niej zobaczymy, i tym łatwiej będzie się jej rozkręci. WiiU miało fatalne pierwsze pół roku i wielu wydawców odsunęło się od konsoli, a strat nie dało się już nadrobić.

Analysts: $299 is the Highest Nintendo Can Price the Switch
http://www.vgchartz.com/article/266265/analysts-299-is-the-highest-nintendo-can-price-the-switch/

Jeśli będą dwa zestawy konsoli, to ten tańszy, wyłącznie przenośny, może kosztować nawet 249$, ale wątpię, by za ten ze stacją dokującą Nintendo chciało mniej niż 349$ - szczególnie, że nie zamierzają dopłacać do konsoli.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #45 dnia: Października 22, 2016, 11:14:04 am »
Mario i Zelda kuszą jak cholera.
Konsola to też zajebisty pomysł no i fajnie wygląda :)

Śmieszy mnie to że bardziej zaczynam się jarać konsolą Nintendo niż Pro czy Scorpi :lol:

Oby tylko dużo dobrych exów miała a chętnie zakupie.

Arkan

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2012
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 8
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #46 dnia: Października 22, 2016, 11:33:24 am »
POK jak zwykle świetna robota i wszystkie newsy odnośnie sprzętu Nintendo czy te sprawdzone informacje, czy tylko plotki lądują w tym temacie. Dzięki, że jesteś na tym forum i podchodzisz entuzjastycznie do nowej konsoli Nintendo (czy jak poprzednio Wii U).

Wracając ja na Switch'a czekam z niecierpliwością. Mam 3DS'a, NGC i pałam sympatią do exów ze stajni Nintendo takich jak Zelda, Luigi Mansion itp. Zazdroszczę  użytkownikom Wii U Bayonetty 2 i jestem pewny, że część trzecia zawita na hybrydowym urządzeniu Nintendo. Do tego nowe Fatal Frame poproszę, jakiegoś Residenta itp.

W sumie odnośnie Resident Evil 7 gra prawdopodobnie powstaje na nowe Nintendo.

https://www.reddit.com/r/residentevil/comments/58lac4/resident_evil_7_for_nintendo_switch/

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #47 dnia: Października 22, 2016, 11:48:53 am »
NVIDIA Tegra X1, którego moc obliczeniowa osiągnęła pułap 1 TFlops.

Mhm  :yes_anim:  1 tflops w FP16. W odniesieniu do mocy PS4 i X1 (FP32) ledwie 512 gflopsów

I już widzę, jak Nintendo wkłada do swojego sprzętu najlepszą dostępną technologię  :lol:  No ale zaklinajcie dalej... Jakbym pierwsze strony wątku Wii U widział.
Iras, bo ty nic nie rozumiesz. W Nintendo nie liczą się przecież teraflopy, ramy, czy rozdzielczość. Liczy się rodzinne granie od 30 lat w to samo, o wyglądzie podobnym do tego co było 30 lat temu. :D
Tak to jednak jest jak firmą rządzi człowiek, który powinien siedzieć w zakładzie zamkniętym, Shiggy. :) Nie będę ukrywał, że spodziewałem się czegoś, ehm, innego, czegoś co chciałbym kupić pierwszego dnia od zapowiedzi. W sumie to N pomogło mi zachować z 300$ w kieszeni...ponownie.

Co do specyfikacji. Sorry panowie. Jeśli to prawda to żenada i tyle w temacie, przecież to jest o wiele słabsze, niż 3, a w przyszłym roku już 4, letnie PS4XBO. Takie coś wypuszczać na kilka miesięcy przed Scorpio i prawdopodobnie rok przed PS5, to trzeba być niepoważnym albo pracować w Nintendo i nie przekona mnie argumentacja, że to bardziej przenośniak, niż stacjonarka, bo ja to postrzegam jako konsolę pod tv. Skończy jak Wii u. Jak się mylę to odszczekam. Są tu specjaliści od wygrzebywania postów sprzed kilku lat, wiec bez problemu znajdą ten mój wpis.
Niestety, ale N w kwestii stacjonarek skończyło się wraz z GCN.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #48 dnia: Października 22, 2016, 12:15:39 pm »
Konsola to też zajebisty pomysł no i fajnie wygląda :)

O tak, zajebisty pomysł, a jakiś świeży  :lol:



@RyoHazuki - mimo wszystko zapominasz, że to handheld i do przenośnego gówna PS4 nie wcisną. Szkoda tylko że nie pokusili się o zwykłą stacjonarkę.

Mrocz

  • Gość
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #49 dnia: Października 22, 2016, 12:25:50 pm »
Co do specyfikacji. Sorry panowie. Jeśli to prawda to żenada i tyle w temacie, przecież to jest o wiele słabsze, niż 3, a w przyszłym roku już 4, letnie PS4XBO. Takie coś wypuszczać na kilka miesięcy przed Scorpio i prawdopodobnie rok przed PS5, to trzeba być niepoważnym albo pracować w Nintendo i nie przekona mnie argumentacja, że to bardziej przenośniak, niż stacjonarka, bo ja to postrzegam jako konsolę pod tv. Skończy jak Wii u. Jak się mylę to odszczekam. Są tu specjaliści od wygrzebywania postów sprzed kilku lat, wiec bez problemu znajdą ten mój wpis.
Niestety, ale N w kwestii stacjonarek skończyło się wraz z GCN.

Nintendo Wii było mega zacofane, a jakoś sprzedawało się długo najlepiej ;)

To nie teraflopy sprzedają sprzęt Panowie :) Nintendo zawsze było jakby z boku generacji. Czasy gdzie N rywalizowało z Sony/MS minęły wraz z Gamecubem :D

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #50 dnia: Października 22, 2016, 13:08:42 pm »
@RyoHazuki - mimo wszystko zapominasz, że to handheld i do przenośnego gówna PS4 nie wcisną. Szkoda tylko że nie pokusili się o zwykłą stacjonarkę.
Nie zgadzam się. To hybryda, o której gada samo N. Tylko jak wszyscy wiemy jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Tutaj tak może być. Poza tym, jakoś nie widzi mi się to jako przenośniak, po udanych NDS i 3DS. Chyba że faktycznie N robi już teraz odwrót od stacjonarek i tutaj stacjonarka to tylko dodatek. Tylko niech nie gadają bzdur o innowacyjnościach, które tylko oni mogą wymyślić. PSP 10 lat temu też się podłączało pod tv.

Nintendo Wii było mega zacofane, a jakoś sprzedawało się długo najlepiej ;)

To nie teraflopy sprzedają sprzęt Panowie :) Nintendo zawsze było jakby z boku generacji. Czasy gdzie N rywalizowało z Sony/MS minęły wraz z Gamecubem :D
Wii było zacofane chyba mniej, niż zapowiadana nowa konsola. Konsola ta wychodziła jakoś w okolicach PS3360, a nowe radio od N w przeddzień kolejnej generacji, czyli na dzień dobry odstaje, nie jedną, a dwie generacje. Rozpatrując to w kategorii domowej konsoli, to jest to bezczelność ze strony Nintendo i tyle. Poza tym N wprowadzając Wii, miało wówczas takiego samego farta, jak M$ z X360 czy Sony z PS4. Wówczas N sięgnęło po "każuali", którzy lubią sobie poskakać przed tv w rytm Mariana dyrygującego orkiestrą. Z tych 100 mln sprzedanych jednostek, połowa była kupiona dla jednej gry. Startowej Wii Play. :)
Tymczasem trochę wody upłynęło, wszyscy już zapomnieli o dildomanii i następuje ponowny powrót do korzeni, pomijam hełmy.
Natomiast co takiego innowacyjnego oferuje nowa konsola? (swoją drogą czy to najgłupsza nazwa konsoli w historii czy nadal palmę pierwszeństwa dzierży Wii?) Co takiego da mi ta konsola innego, niż tablet, na którym gra moje dziecko? Nic. Precyzyjniejsze sterowanie, nowe mariany i zeldy? Świetnie. Na pewno poleci na to 80 mln ludzi. Konsola jeszcze nie miała oficjalnej premiery, a już wielu wróży jej klęskę i powtórkę z rozrywki dla N, pt. Wii u. Wii u też opierało się na podobnych zasadach co radio i sukcesu nie osiągnęło. Dodatkowo te 5 lat temu, rynek był mniej nasycony tabletami. Magia Nintendo już dawno uleciała z tej firmy. Może powinni tam poważnie pomyśleć nad zmianami decydentów, bo beton tam większy, niż w polskich związkach sportowych, o czym mówią sami twórcy gier, w szczególności kiedy chcą zrobić inną grę, niż mario, zelda albo donkey kong. Tymczasem panowie nadal są utwierdzeni w przekonaniu, że to lata 80/90 i każdy gracz marzy o nowej konsoli N. No nie. Nie marzy. Dzieciaki do 15 lat chyba nawet nie wiedzą co to N, a jak nie wiedzą co to N, to nie polecą do mamusi i tatusia, aby im kupili radio, tylko zapragną nowej fify na PS4XBO.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Marciin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 24-08-2005
  • Wiadomości: 442
  • Reputacja: 10
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #51 dnia: Października 22, 2016, 13:32:42 pm »
Konsola to też zajebisty pomysł no i fajnie wygląda :)

O tak, zajebisty pomysł, a jakiś świeży  :lol:



@RyoHazuki - mimo wszystko zapominasz, że to handheld i do przenośnego gówna PS4 nie wcisną. Szkoda tylko że nie pokusili się o zwykłą stacjonarkę.

To i ja dodam coś od siebie:



Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #52 dnia: Października 22, 2016, 15:10:31 pm »
Szkoda tylko że nie pokusili się o zwykłą stacjonarkę.
Koniec, kropka.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #53 dnia: Października 22, 2016, 15:25:13 pm »
@RyoHazuki - mimo wszystko zapominasz, że to handheld i do przenośnego gówna PS4 nie wcisną. Szkoda tylko że nie pokusili się o zwykłą stacjonarkę.
Nie zgadzam się. To hybryda, o której gada samo N. Tylko jak wszyscy wiemy jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Tutaj tak może być. Poza tym, jakoś nie widzi mi się to jako przenośniak, po udanych NDS i 3DS. Chyba że faktycznie N robi już teraz odwrót od stacjonarek i tutaj stacjonarka to tylko dodatek. Tylko niech nie gadają bzdur o innowacyjnościach, które tylko oni mogą wymyślić. PSP 10 lat temu też się podłączało pod tv.

Nintendo Wii było mega zacofane, a jakoś sprzedawało się długo najlepiej ;)

To nie teraflopy sprzedają sprzęt Panowie :) Nintendo zawsze było jakby z boku generacji. Czasy gdzie N rywalizowało z Sony/MS minęły wraz z Gamecubem :D
Wii było zacofane chyba mniej, niż zapowiadana nowa konsola. Konsola ta wychodziła jakoś w okolicach PS3360, a nowe radio od N w przeddzień kolejnej generacji, czyli na dzień dobry odstaje, nie jedną, a dwie generacje. Rozpatrując to w kategorii domowej konsoli, to jest to bezczelność ze strony Nintendo i tyle. Poza tym N wprowadzając Wii, miało wówczas takiego samego farta, jak M$ z X360 czy Sony z PS4. Wówczas N sięgnęło po "każuali", którzy lubią sobie poskakać przed tv w rytm Mariana dyrygującego orkiestrą. Z tych 100 mln sprzedanych jednostek, połowa była kupiona dla jednej gry. Startowej Wii Play. :)
Tymczasem trochę wody upłynęło, wszyscy już zapomnieli o dildomanii i następuje ponowny powrót do korzeni, pomijam hełmy.
Natomiast co takiego innowacyjnego oferuje nowa konsola? (swoją drogą czy to najgłupsza nazwa konsoli w historii czy nadal palmę pierwszeństwa dzierży Wii?) Co takiego da mi ta konsola innego, niż tablet, na którym gra moje dziecko? Nic. Precyzyjniejsze sterowanie, nowe mariany i zeldy? Świetnie. Na pewno poleci na to 80 mln ludzi. Konsola jeszcze nie miała oficjalnej premiery, a już wielu wróży jej klęskę i powtórkę z rozrywki dla N, pt. Wii u. Wii u też opierało się na podobnych zasadach co radio i sukcesu nie osiągnęło. Dodatkowo te 5 lat temu, rynek był mniej nasycony tabletami. Magia Nintendo już dawno uleciała z tej firmy. Może powinni tam poważnie pomyśleć nad zmianami decydentów, bo beton tam większy, niż w polskich związkach sportowych, o czym mówią sami twórcy gier, w szczególności kiedy chcą zrobić inną grę, niż mario, zelda albo donkey kong. Tymczasem panowie nadal są utwierdzeni w przekonaniu, że to lata 80/90 i każdy gracz marzy o nowej konsoli N. No nie. Nie marzy. Dzieciaki do 15 lat chyba nawet nie wiedzą co to N, a jak nie wiedzą co to N, to nie polecą do mamusi i tatusia, aby im kupili radio, tylko zapragną nowej fify na PS4XBO.
Ogólnie sensowne argumenty. NS na pewno nie będzie miało lekko. Mnie jednak się nazwa konsoli podoba (na pewno dużo bardziej od WiiU - już tutaj mają przewagę na starcie). Wii było zacofane, nie obsługiwało 720p. Jak ktoś pograł na Ps3 lub X360 i kupił sobie nowego tv, to gry z Wii postrzegał jako paćkę, choć np. Super Mario Galaxy miało nawet na swoje czasy ładną grafikę (tylko cholernie brakowało HD). Natomiast gry na WiiU (NS też to dotyczy) wyglądają na dużo prostsze graficznie, niż te z PS4 czy XB1, ale przynajmniej nie kłują w oczy. Są kolorowe, estetyczne i mają dobre efekty. Taki Captain Toad prezentuje się wciąż prześlicznie.

Poza tym Nintendo nadal wydaje wiele świetnych gier, bazujących może głównie na starych markach, ale wciąż świeżych i innowacyjnych (kto gra na konsolach N, ten wie). A i firma wciąż ma wzięcie w świecie (co pokazał niedawny sukces Pokemon GO). Na powtórkę sukcesu Wii nie ma co liczyć (chyba, że Nintendo trzyma jeszcze asa w rękawie; na pewno nie wyjawiło wszystkiego), ale do tych 40-50 mln w ciągu pięciu lat ma szanse dobić, jeśli marketing będzie odpowiedni. Zresztą Nintendo lubi zaskakiwać.

Jeśli cena sprzętu nie będzie zbyt wysoka i w pierwszym roku od premiery nie będzie można narzekać na brak gier, to konsola sobie poradzi. Może nie będzie to oszałamiający sukces, ale Nintendo swoje zarobi (np. z punktu finansowego Amiibo to był strzał w dziesiątkę). Na WiiU wcale aż tak wiele nie stracili, za to na 3DSie zarobili, i to sporo.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #54 dnia: Października 22, 2016, 15:40:11 pm »
Dzięki tej konsoli Nintendo wyrówna sprzedaż bo nie będzie musiała produkować handhelda. Kompromis pomiędzy dobrą sprzedażą konsoli przenośnej a słabej stacjonarnej + do tego nowy nabytek w postaci być może graczy od $ony i M$ takich jak np. Ja. Do tego jednak potrzebne będą dobre exy i być może powrót hitów graczy starszej daty jak np. Contra. Wiem Konami, no ale jednak co jak co Nintendo potrafi się dogadać w sprawie exa np. Residenty, Bayonetta 2. Całkiem prawdopodobne, że według plotek Beyond Good and Evil 2 może być exem tylko na tę platformę ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #55 dnia: Października 22, 2016, 16:34:27 pm »
Natomiast gry na WiiU (NS też to dotyczy) wyglądają na dużo prostsze graficznie, niż te z PS4 czy XB1, ale przynajmniej nie kłują w oczy. Są kolorowe, estetyczne i mają dobre efekty.

Nie, w ogóle. To 720p bez AA nie kłuje w oczy nic a nic  :lol:

Całkiem prawdopodobne, że według plotek Beyond Good and Evil 2 może być exem tylko na tę platformę

Taa... całkiem  :lol:  Przecież to są plotki dla fanów N z intelektem na poziomie ameby.

Żaden zachodni wydawca nie zrobi poważnego exa na sprzęt Nintendo.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #56 dnia: Października 22, 2016, 19:40:39 pm »
Żaden zachodni wydawca nie zrobi poważnego exa na sprzęt Nintendo.
Myślę, że nikt szczególnie na to nie liczy.
Jednak może jakiś niezachodni wydawca zrobi niepoważnego exa, np. Bayonetta 3, albo nowe Okami lub zupełnie inną - nową - i przeszytą japońszczyzną gierkę?
PSN ID: WojtqGO

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #57 dnia: Października 22, 2016, 20:13:01 pm »
Nie, w ogóle. To 720p bez AA nie kłuje w oczy nic a nic
To zależy od gry. Np. 720p. w NSMBU wygląda bardzo dobrze, na 90% poziomów w ogóle nie widać schodków, natomiast na planszach lawowych widać mocno poszarpane krawędzie. Za to taki Captain Toad w 720p wygląda tak samo dobrze, jak Smash Bros w 1080p. Nie wiem od czego to zależy, ale większość gier Nintendo wygląda naprawdę nieźle w 720p (gram na pececie w full HD, więc mam porównanie). Możliwie, że to prostsza grafika tych gier sprawia, że niższa rozdzielczość tak się nie rzuca w oczy, jak w grach dla "dorosłych" (gram na 42 calowej plazmie, 1,5 metra od ekranu).

Żaden zachodni wydawca nie zrobi poważnego exa na sprzęt Nintendo.
Myślę, że nikt szczególnie na to nie liczy.
Jednak może jakiś niezachodni wydawca zrobi niepoważnego exa, np. Bayonetta 3, albo nowe Okami lub zupełnie inną - nową - i przeszytą japońszczyzną gierkę?
Jeśli część wydawców przeniesienie się z robieniem gier z 3DSa na NS, to konsola powinna dostać kilka mocnych japońskich exów (zresztą w Japonii NS ma chyba sukces zagwarantowany).


FDG Entertainment bringing two games to Switch in the first half of 2017
http://nintendoeverything.com/fdg-entertainment-bringing-two-games-to-switch-in-the-first-half-of-2017/

iko

  • Gość
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #58 dnia: Października 22, 2016, 20:16:47 pm »
Ale czyż to nie zajebiste odpalić DQXI, gdy sie kładziemy do spania. Bez pierdu pierdu..

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #59 dnia: Października 22, 2016, 20:22:25 pm »
Dzięki tej konsoli Nintendo wyrówna sprzedaż bo nie będzie musiała produkować handhelda. Kompromis pomiędzy dobrą sprzedażą konsoli przenośnej a słabej stacjonarnej + do tego nowy nabytek w postaci być może graczy od $ony i M$ takich jak np. Ja. Do tego jednak potrzebne będą dobre exy i być może powrót hitów graczy starszej daty jak np. Contra. Wiem Konami, no ale jednak co jak co Nintendo potrafi się dogadać w sprawie exa np. Residenty, Bayonetta 2. Całkiem prawdopodobne, że według plotek Beyond Good and Evil 2 może być exem tylko na tę platformę ;)
No właśnie nie podoba mi się wizja połączenia stacjonarki z przenośniakiem, którą zaprezentowali. Wolałbym normalną stacjonarkę, a za rok-dwa nowego 3DSa. Niestety, ale ten tablet z dołączanymi 2 segmentami wydaje mi się za wielki do przenośnego grania. Skończy się tak, że ludzie będą na nim grać głównie w domu. W sumie mam 2 przenośniaki i też gram niemal wyłącznie w domu. No, ale ja to ja. :D
Smuci najbardziej fakt, że nie ma wstecznej kompatybilności. Miałem lekko szatański plan zaliczenia, mojego ulubionego slashera, a raczej jego drugiej odsłony, czyli Bayonetty 2, na nowej konsoli, a tu klops i to jaki. Nie zdziwię się jak BG&E2 czy inna gierka będzie na wyłączność N przynajmniej na czasową. Akurat coś od Ubi jest więcej, niż prawdopodobne patrząc na dobre relacje obu firm, przez ostatnie 2 generacje, choćby w tych pierwszych latach konsol N. Red Steel 1&2, ZombiU - choć to przeportowano. Wydaje mi się, że Ubi coś tam wysmaży.
Natomiast przy tej specyfikacji sprzętu, jeśli cena będzie wyższa, niż 200-250$ to ja postoję. Nie jest to więcej warte.

Konami, Contra? Ta ta. Konami to trup z masą wspaniałych marek (Castlevania, MGS, Silent Hill :O). Mam nadzieję, że ktoś przejmie prawa do tych gier, bo szkoda, aby odeszły w zapomnienie.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

iko

  • Gość
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #60 dnia: Października 22, 2016, 20:25:28 pm »
Nie wiem jak wam, ale mnie sie podoba te przenośne cacuszko. :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #61 dnia: Października 22, 2016, 20:56:28 pm »
Za to taki Captain Toad w 720p wygląda tak samo dobrze, jak Smash Bros w 1080p.

Bo pierwsze ma AA, a drugie nie. To jest naprawdę zabawne, jak w 2016 roku ktoś broni 720p  :lol:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #62 dnia: Października 22, 2016, 21:30:41 pm »
Ale czyż to nie zajebiste odpalić DQXI, gdy sie kładziemy do spania. Bez pierdu pierdu..

Ja mam tv w sypialni i spokojnie sobie odpalę horizon.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #63 dnia: Października 22, 2016, 21:36:25 pm »
Iras - tak bardzo Cię boli, że ktoś ekscytuje się nowym sprzętem, a Ty nie? Widzę, że czujesz wewnętrzną potrzebę krucjaty i wyprowadzania wszystkich z błędu. Jesteś nadzwyczaj aktywną osobą w temacie, który powinien być Ci obojętny (bo przecież konsoli nie kupisz). I daj już spokój z tymi śmieszkami:
PSN ID: WojtqGO

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #64 dnia: Października 22, 2016, 22:00:12 pm »
Ale ten temat nie jest mi obojętny, bo lubię dobrą rozrywkę, a fani Nintedno dostarczają ją jak mało kto.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Najpierw plotki z dupy, zaklinanie rzeczywistości i nakręcanie hype'u, a potem płacz: "Dlaczego porównujesz nintendo do konsoli x? Może i wyszło najpóźniej, kosztuje tyle co konkurencja, ale to nie jego wina, że ma downa!"  :hihi:

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #65 dnia: Października 22, 2016, 22:18:44 pm »
Z tym że, po zniknięciu Monia z forum, nie widzę żadnych N psychofanów zakrzywiających rzeczywistość.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

iko

  • Gość
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #66 dnia: Października 22, 2016, 22:24:31 pm »
Ja tam bardzo lubiałem monia (jedna z jego historii.. 4ever) Pozdro monio4! :)

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #67 dnia: Października 22, 2016, 22:27:49 pm »
Monio był, moim zdaniem, kompletnie zaślepionym fanbojem, który każde gówno od Nintendo łykał jak pelikan i nie przyjmował żadnych racjonalnych argumentów.
Ja owszem kupuję ich badziewie, ale tylko tak długo, jak nie będę mał innej opcji żeby grać w ich gry, bo gry Nintendo sobie bardzo cenię. Hardware to gówno.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2016, 22:31:14 pm wysłana przez Mnichu »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

iko

  • Gość
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #68 dnia: Października 22, 2016, 22:35:35 pm »
Zaślepiony, nie zaslepiony, ale gdybyś Mniszku przeżył tyle co on w tym życiu, to głowa boli. Nie będe poruszał tego tematu. A co do Switcha.. czaje cie w 100%, ale jednak 'wygoda grania' przejeła góre. ;)

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #69 dnia: Października 22, 2016, 22:50:16 pm »
Zaślepiony, nie zaslepiony, ale gdybyś Mniszku przeżył tyle co on w tym życiu, to głowa boli. Nie będe poruszał tego tematu. A co do Switcha.. czaje cie w 100%, ale jednak 'wygoda grania' przejeła góre. ;)
Nie wiem co osobiste przeżycia mają do Nintendo i nie wiesz co i ile ja przeżyłem, ale ok, jak tam sobie myślisz.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

iko

  • Gość
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #70 dnia: Października 22, 2016, 22:56:43 pm »
Inaczej to zrozumiałeś, chodzi bardziej o 'prywate'. ;)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #71 dnia: Października 23, 2016, 01:21:44 am »
Za to taki Captain Toad w 720p wygląda tak samo dobrze, jak Smash Bros w 1080p.

Bo pierwsze ma AA, a drugie nie. To jest naprawdę zabawne, jak w 2016 roku ktoś broni 720p  :lol:
Ale ja wcale nie bronię 720p. W wielu miejscach pisałem, że 1080p jest dla mnie ważne i liczę, że gry na następną konsolę Nintendo będą chodzić w full HD (jeśli NS nie będzie wyświetlał w większości gier 1080p na tv, to będzie słabo). Po prostu stwierdzam fakt, że w wielu grach na WiiU poszarpane krawędzie wcale nie rzucają się w oczy.

Mnie hybrydy cieszy pod tym względem, że Nintendo skoncentruje się wreszcie na jednej konsoli (a przynajmniej mam taką nadzieję), dzięki czemu będzie mogło wydawać na nią więcej gier. Podobnie jak Mnichu wolałbym jednak zobaczyć konsolę o mocy PS4 Pro. Na NS na pewno wyjdzie kilka ładnych gier, ale o opadającej szczęce można zapomnieć.

Na grafie mi jednak nie zależy tak, jak na grach. Bardzo mnie ciekawi, co wyjdzie z nowego Super Mario. Po pierwszym obejrzeniu trailera nie zrobił na mnie najlepszego wrażenia, za to filmik analizujący te parę sekund gameplay'u, które widzieliśmy, nastroił mnie pozytywne.
Parę screenów (zrzutów) z gier z trailera:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2016, 01:23:25 am wysłana przez POK »

iko

  • Gość
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #72 dnia: Października 23, 2016, 10:58:40 am »
Jestem tego samego zdania, a zwłaszcza by skupili sie przede wszystkim na Switchu. :)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #73 dnia: Października 23, 2016, 12:58:53 pm »
Ten Marian to już wygląda ciekawie. Nawet jeśli będzie 720p, to nowy sprzęt powinien pozwolić na jakieś lepsze metody skalowania (jak chociażby Pro) i wygładzania obrazu w grach. Z resztą, taka Zelda i bez miliarda efektów wizualnych z next-genów zapowiada się kapitalnie, więc raczej o dobre gry na ma co się martwić.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #74 dnia: Października 23, 2016, 13:26:52 pm »
Odnośnie Zeldy - albo nie czaję klimatu, albo ten otwarty świat wydaje mi się straszliwie nudny i taki..goły? Nigdy nie grałem w Zeldę, więc może gra będzie nadrabiać z nawiązką w innych aspektach, ale granie na mapie, w której widzimy prawie cały świat, nie wydaje mi się szczególnie atrakcyjne.
PSN ID: WojtqGO

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #75 dnia: Października 23, 2016, 13:28:56 pm »
No jedna nowa Zelda na dwie generacje faktycznie pokazuje, że o dobre gry nie macie się co martwić. lol

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #76 dnia: Października 23, 2016, 14:02:24 pm »
Odnośnie Zeldy - albo nie czaję klimatu, albo ten otwarty świat wydaje mi się straszliwie nudny i taki..goły? Nigdy nie grałem w Zeldę, więc może gra będzie nadrabiać z nawiązką w innych aspektach, ale granie na mapie, w której widzimy prawie cały świat, nie wydaje mi się szczególnie atrakcyjne.
Zelda ma trochę tajemniczych lokacji na tej mapie. Ot niby jakiś kamień, ruiny, a na 90% czeka tam jakaś niespodzianka, zagadka, potyczka, skarb itp. Graficznie może i jest pusto, ale świat potrafi zaskoczyć np możliwościami eksploracji, gdzie musisz wykorzystać dobrodziejstwa silnika fizycznego. Albo niby pusto, a zaraz wyskakują z podziemi jakieś stworki, które pokonasz wykorzystując warunki panujące w danej lokacji. Trochę bardziej skupili się na takich smaczkach, niż na upychaniu wszystkiego wszędzie. Po tych kilku demach, którym mieliśmy okazję się przyjrzeć, to w sumie jestem pozytywnie zaskoczony, początkowo byłem lekko załamany, bo wizualnie wyglądało to strasznie pusto ale mimo wszystko, udało im się tam wpakować trochę więcej ciekawszych rozwiązań gameplayowych niż w popularnych produkcjach które znamy. Świat ma taką swoistą nutkę tajemniczości, a dodajmy do tego fabułę i w ogóle może okazać się gra kozak.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #77 dnia: Października 23, 2016, 14:22:40 pm »
Ot niby jakiś kamień, ruiny, a na 90% czeka tam jakaś niespodzianka, zagadka, potyczka, skarb itp.

Łał, skrzynka ukryta pod trawą, kamieniem.

Albo niby pusto, a zaraz wyskakują z podziemi jakieś stworki, które pokonasz wykorzystując warunki panujące w danej lokacji.

Serio wy to piszecie na poważnie?

Takie "smaczki" to są w każdej grze RPG i to nawet tych najprostszych i najgłupszych. Nie przypominam sobie gry, w której nie ma "dziwnego kamienia" przy którym jest skrzynka z legendarną bronią, czy też zasadzki goblinów akurat przy przypalonym drzewie, które wystarczy walnąć, aby runęło na przeciwników. Triki w grach stosowane od stuleci.


Świat jest pusty i wyprany z życia i to jest fakt. Wydaje się nudnawy i jedyne co go ratuje to taka cukierkowa grafika, która pewnie i tak się znudzi po 30 minutach, bo ileż można ogladać taką samą lukrową trawę i czekoladowe skałki.

iko

  • Gość
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #78 dnia: Października 23, 2016, 14:56:28 pm »
Pamiętajmy że nowa Zelda zapowiada sie na nie lada ogromną gre. :D  :oops: Myśle że to będzie nasterydowana Okaryna Czasu (odnośnie obszarów i połaci terenu) Sam chętnie pobujam sie w tej Zeldzie, gdzie tylko sie da. Klimat gry kupił mnie z miejsca, a to jest najważniejsze. :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #79 dnia: Października 23, 2016, 19:56:38 pm »
Odnośnie Zeldy - albo nie czaję klimatu, albo ten otwarty świat wydaje mi się straszliwie nudny i taki..goły? Nigdy nie grałem w Zeldę, więc może gra będzie nadrabiać z nawiązką w innych aspektach, ale granie na mapie, w której widzimy prawie cały świat, nie wydaje mi się szczególnie atrakcyjne.
Największymi zaletami Zeld jest świetnie przemyślana rozgrywka i niepowtarzalny klimacik. Trzeba zagrać, by się przekonać. Świat Breath of the Wild rzeczywiście wydaje się miejscami nieco pusty. Jest to pierwsza Zelda z tak otwartym światem, więc można mieć obawy, czy Nintendo zdoła to ogarnąć; odświeżyć serię przy jednoczesnym zachowaniu jej największych zalet. Stawiam jednak, że gra okaże się naprawdę świetna, zaś średnia ocen nie zejdzie poniżej 90%. Na razie widzieliśmy tylko chodzenie po otwartym terenie, a przecież gra będzie mieć jeszcze miasta, fabułę, mini gry itd.

No i ciekawe, jak bardzo będzie różnić się wersja na NS od tej na WiiU. Osobiście liczę przynajmniej na wyższą rozdzielczość.