Autor Wątek: Nintendo Switch - temat główny  (Przeczytany 212516 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #720 dnia: Marca 04, 2017, 19:48:46 pm »
http://nintendoeverything.com/hidden-message-found-in-the-switch-pro-controller/

Cytuj
A neat Easter egg is tucked away inside of the Switch Pro Controller. When moving the right analog stick down, you might see a small bit of text that appears. It’s tough to make out, but the message says: “thx2 allgamefans!”





Serio tak jest? :)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #721 dnia: Marca 04, 2017, 22:22:34 pm »




Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #722 dnia: Marca 05, 2017, 02:13:08 am »
Cieszę się, że wziąłem jednak wersję neon-red. Jest bardzo ładna :D

Przyzwyczaiłem się do gripa i mimo początkowego narzekania muszę stwierdzić, że połączone joy cony sprawdzają się nawet całkiem nieźle jako pad (choć fakt, nadal jest on trochę za mały).

Zdarzyło mi się jednak kilka razy na sekundę stracić połączenie z lewym joy conem, mimo że siedzę z 1,5 metra od tv (mam jednak przed sobą stolik z półkami, a dock leży poniżej tv). Jeszcze z żadnym innym padem tego nie miałem. Coś tu Nintendo ewidentnie spieprzyło. Nie jest to jakiś wielki problem, ale coś takiego w ogóle nie powinno mieć miejsca. Miejmy nadzieję, że jakiś update systemu to naprawi :-?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #723 dnia: Marca 05, 2017, 09:44:00 am »
Tak się zastanawiałem, że nie ma żadnych filmików pokazujących tłumy fanów czekających na Switcha o północy, a przecież podobno w USA bardzo trudno dostać konsolę. I w końcu na coś natrafiłem:


szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #724 dnia: Marca 06, 2017, 06:34:11 am »
Po testach weekendowych powiem tak. Konsolka naprawdę ma ciekawy design i fajnie się sprawdza zarówno jako przenośny i stacjonarny sprzęt do gry na split screenie. Ale nie wyobrażam sobie grać w 4 na podzielonym ekraniku. Największy problem to gry. A w zasadzie ich brak. Jedyne, co mogłem puścić synkowi i bratankowi to fast rmx i sprawdzał się całkiem fajnie choć gra jest specyficzna. Próbowałem też zapuścić im 1-2 switch ale w to gówno nie da się grać. Ale wrażenia z konsolą jak najbardziej pozytywne. Oby tylko nintendo tego nie spierdoliło i pozwoliło na grę we wstecznej kompatybilności w rozsądnych cenach i terminach i zapewniło sporo nowych gierek. Jak ja bym chciał, żeby sony wypuściło taki sprzęt...
Fryty tyty dotknij pyty

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #725 dnia: Marca 06, 2017, 08:16:42 am »
Jak ja bym chciał, żeby sony wypuściło taki sprzęt...

A ja nie. Sony niech się trzyma porządnych stacjonarnych konsol a takie pierdoły zostawi nintendo.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #726 dnia: Marca 06, 2017, 08:24:03 am »
Nintendo przeoczyło ważny element, bo nie można na ten moment przenieść albo zrobić backupa sejwów. Ani na USB, microSD czy też innego Switcha:
http://nintendotoday.com/switch-save-games-backup/

Cytuj
Nintendo has confirmed that you cannot back them up anywhere, nor transfer to another Switch. You cannot backup you save game files to the cloud, or even to a microSD card (which the Switch supports). It seems like a massive overlook from Nintendo.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #727 dnia: Marca 06, 2017, 09:18:02 am »
Jak ja bym chciał, żeby sony wypuściło taki sprzęt...

A ja nie. Sony niech się trzyma porządnych stacjonarnych konsol a takie pierdoły zostawi nintendo.
Pamiętajcie, że po Morfeuszu i Neo, czymś musi być Trinity :lol: ;)

Ja przeczuwam, że Sony zrobi jeszcze jedno uderzenie w konsolę przenośną, albo jakąś hybryde właśnie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #728 dnia: Marca 06, 2017, 09:33:35 am »
Nintendo przeoczyło ważny element

Żeby jeden :lol:

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #729 dnia: Marca 06, 2017, 12:53:48 pm »
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1350188

Największy europejski rynek. Największa baza n...fanów i taki wynik - 80k. To w innych krajach europejskich wynik będzie jeszcze gorszy. Ciekawe czy to poniżej ich oczekiwań czy odwrotnie.
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2017, 12:55:43 pm wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #730 dnia: Marca 06, 2017, 12:55:24 pm »
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1350188
Dawaj więcej info, jak wrzucasz link.

Cytuj
Nintendo Hardware UK Launch Sales:

Game Boy Advance - 67,000
Nintendo GameCube - 69,000
Nintendo DS - 87,000
Nintendo Wii - 105,000
Nintendo 3DS - 113,000
Nintendo Wii U - 40,000
Nintendo Switch - 80,000

Cytuj
250k - PS4
165k - PS3
150k - XB1
113k - 3DS
105k - Wii
80k - Switch
70k - 360
40k - Wii U

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #731 dnia: Marca 06, 2017, 12:56:30 pm »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #732 dnia: Marca 06, 2017, 13:42:27 pm »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #733 dnia: Marca 06, 2017, 13:47:12 pm »
Nawet nie klikam.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #734 dnia: Marca 06, 2017, 13:49:21 pm »
O, wytrzynał więcej niż myślałem. Fajnie się gibie przy uderzeniu :D

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #735 dnia: Marca 06, 2017, 14:46:22 pm »
Po testach weekendowych powiem tak. Konsolka naprawdę ma ciekawy design i fajnie się sprawdza zarówno jako przenośny i stacjonarny sprzęt do gry na split screenie. Ale nie wyobrażam sobie grać w 4 na podzielonym ekraniku. Największy problem to gry. A w zasadzie ich brak. Jedyne, co mogłem puścić synkowi i bratankowi to fast rmx i sprawdzał się całkiem fajnie choć gra jest specyficzna. Próbowałem też zapuścić im 1-2 switch ale w to gówno nie da się grać. Ale wrażenia z konsolą jak najbardziej pozytywne. Oby tylko nintendo tego nie spierdoliło i pozwoliło na grę we wstecznej kompatybilności w rozsądnych cenach i terminach i zapewniło sporo nowych gierek. Jak ja bym chciał, żeby sony wypuściło taki sprzęt...
Obadałeś demko Snipperclips? Imo super gra i opinie też dostaje same pozytywne.

Bomberman podobno też sprawdza się nieźle w lokalnym multi, ale gra jest zdecydowanie za droga.


http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1350188

Największy europejski rynek. Największa baza n...fanów i taki wynik - 80k. To w innych krajach europejskich wynik będzie jeszcze gorszy. Ciekawe czy to poniżej ich oczekiwań czy odwrotnie.
Akurat w UK Nintendo zawsze sobie słabo radziło i to zdecydowanie nie jest ich rynek. Wynik rewelacyjny nie jest, ale to i tak 2x lepiej niż WiiU i podobno w wielu sklepach zabrakło konsol.

lupinator

  • Gość
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #736 dnia: Marca 07, 2017, 01:44:52 am »

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #737 dnia: Marca 07, 2017, 06:21:35 am »
Po testach weekendowych powiem tak. Konsolka naprawdę ma ciekawy design i fajnie się sprawdza zarówno jako przenośny i stacjonarny sprzęt do gry na split screenie. Ale nie wyobrażam sobie grać w 4 na podzielonym ekraniku. Największy problem to gry. A w zasadzie ich brak. Jedyne, co mogłem puścić synkowi i bratankowi to fast rmx i sprawdzał się całkiem fajnie choć gra jest specyficzna. Próbowałem też zapuścić im 1-2 switch ale w to gówno nie da się grać. Ale wrażenia z konsolą jak najbardziej pozytywne. Oby tylko nintendo tego nie spierdoliło i pozwoliło na grę we wstecznej kompatybilności w rozsądnych cenach i terminach i zapewniło sporo nowych gierek. Jak ja bym chciał, żeby sony wypuściło taki sprzęt...
Obadałeś demko Snipperclips? Imo super gra i opinie też dostaje same pozytywne.


Sprawdziłem wczoraj demko tej gry i dawno się tak nie uśmiałem. Mój synek i żona też śmiali się do rozpuku. Fajna, prosta mechanika i masa radochy. Tylko pewnie znając życie szybko się znudzi, ale mniejsza o to.

Fryty tyty dotknij pyty

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #738 dnia: Marca 07, 2017, 10:26:03 am »


Czytałem, że problemów jak na sprzęt Nintendo, jest sporo niestety

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #739 dnia: Marca 07, 2017, 15:23:13 pm »
Switch jest najbardziej skomplikowaną maszynką, jaką wydało Nintendo, ale to nie zmienia faktu, że trochę tych niedoróbek jest. Ja w sumie mogę narzekać tylko (aż) na lewego joy cona, który czasem na sekundę traci kontakt z rzeczywistością. W Zeldzie to jest praktycznie niezauważalne, ale w Fast RMX już tak.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #740 dnia: Marca 07, 2017, 15:26:51 pm »
A co jest takiego skomplikowanego w tej konsoli?

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #741 dnia: Marca 07, 2017, 15:28:28 pm »
Ja jeszcze nie sprawdzałem problemu z joyconem,bo albo mam wpięte w tablet, albo gram na pro kontrolerze, ale patrząc na skalę problem, to u mnie pewnie też występuje.

A co jest takiego skomplikowanego w tej konsoli?
POKowi pewnie chodziło o to, że to taki składak z kontrolerami przeładowanymi niepotrzebnym gównem, a do tego główna jednostka musi w licie przełączać się niędzy trybami pracy
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2017, 15:31:00 pm wysłana przez Mnichu »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 963
  • Reputacja: 120
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #742 dnia: Marca 07, 2017, 15:30:37 pm »
No widać że się pospieszyli za bardzo.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #743 dnia: Marca 07, 2017, 15:33:17 pm »
POKowi pewnie chodziło o to, że to taki składak z kontrolerami przeładowanymi niepotrzebnym gównem, a do tego główna jednostka musi w licie przełączać się niędzy trybami pracy
Tylko to nie jest żadne rocket science i raczej słabo jest tym tłumaczyć te wszystkie niedoróbki. Jakby to faktycznie była jakaś hybryda, czy coś nowego to ok, ale na ten moment to zwykły handheld.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #744 dnia: Marca 07, 2017, 15:34:19 pm »
W tak szybkiej, zręcznościowej grze z gatunku futu-racer gubienie sygnału przez kontroler choćby przez sekundę jest nie tyle zauważalne, co bardzo irytujące, wręcz uniemożliwiające grę na pewnym poziomie jej zaawansowania. Serio, zastanowiłbym się nad jak najszybszą wymianą sprzętu na gwarancji.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #745 dnia: Marca 07, 2017, 15:44:36 pm »
A co jest takiego skomplikowanego w tej konsoli?
Odczepiane kontrolery naładowane elektroniką, dock, konsola przenośna mająca służyć jednocześnie jako konsola stacjonarna. Na pewno to wszystko rodzi więcej problemów, niż sama skrzynka z podzespołami.

POKowi pewnie chodziło o to, że to taki składak z kontrolerami przeładowanymi niepotrzebnym gównem, a do tego główna jednostka musi w licie przełączać się niędzy trybami pracy
Ja akurat sobie pomysł na kontrolery chwalę, ale to, że potrafią gubić zasięg jest karygodne.

W tak szybkiej, zręcznościowej grze z gatunku futu-racer gubienie sygnału przez kontroler choćby przez sekundę jest nie tyle zauważalne, co bardzo irytujące, wręcz uniemożliwiające grę na pewnym poziomie jej zaawansowania. Serio, zastanowiłbym się nad jak najszybszą wymianą sprzętu na gwarancji.
To nie jest na szczęście aż tak częsty problem. Zdarza mi się może raz na kilka wyścigów albo rzadziej. Problem występuje pewnie dlatego, że konsolę mam ustawioną 0,5 metra nad ziemią, a między nią a kanapą jest stolik (siedzę jednak w miarę blisko i dlatego może nie jest aż tak źle).

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #746 dnia: Marca 07, 2017, 15:49:13 pm »
Odczepiane kontrolery naładowane elektroniką, dock, konsola przenośna mająca służyć jednocześnie jako konsola stacjonarna. Na pewno to wszystko rodzi więcej problemów, niż sama skrzynka z podzespołami.
Ale panie, odczepiane padziki to żaden szczyt zaawansowania ani żaden problem. Dock? Proszę sobie nie żartować, przecież to jest ładowarka obudowana zbyt dużą ilością plastiku i nie ma w tym nic co mogłoby robić problemy. To, że ta konsola ma służy jako konsola przenośna i konsola stacjonarna to można włożyć między bajki. To jest po prostu handheld który ma tryb pracy zwykłej i tryb pracy na ładowarce gdzie jest po prostu szybszy. I pseudo docka który służy za ładowarkę i przedłużkę hdmi.

To już dużo bardziej zaawansowaną na swoje czasy konsolą było Wii, bo tam faktycznie było coś innowacyjnego i nowego i na pewno bardziej zaawansowanego technicznie niż to co prezentuje Switch.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #747 dnia: Marca 07, 2017, 16:05:28 pm »
aj, to ja sobie chyba poczekam :roll:  :(

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #748 dnia: Marca 07, 2017, 19:17:17 pm »
Odczepiane kontrolery naładowane elektroniką, dock, konsola przenośna mająca służyć jednocześnie jako konsola stacjonarna. Na pewno to wszystko rodzi więcej problemów, niż sama skrzynka z podzespołami.
Ale panie, odczepiane padziki to żaden szczyt zaawansowania ani żaden problem. Dock? Proszę sobie nie żartować, przecież to jest ładowarka obudowana zbyt dużą ilością plastiku i nie ma w tym nic co mogłoby robić problemy. To, że ta konsola ma służy jako konsola przenośna i konsola stacjonarna to można włożyć między bajki. To jest po prostu handheld który ma tryb pracy zwykłej i tryb pracy na ładowarce gdzie jest po prostu szybszy. I pseudo docka który służy za ładowarkę i przedłużkę hdmi.

To już dużo bardziej zaawansowaną na swoje czasy konsolą było Wii, bo tam faktycznie było coś innowacyjnego i nowego i na pewno bardziej zaawansowanego technicznie niż to co prezentuje Switch.
Wii było bardziej innowacyjne, ale mniej zaawansowane technicznie (nawet na swoje czasy). Joy cony są malutkie, a do tego można je odłączać i używać w różnych konfiguracjach. I mimo rozmiarów mają w sobie sporo technologii (dużo więcej, niż wiiloty):



Poza tym konsola przenośna ma swoje trudności - zmieszczenie podzespołów w małych gabarytach, ekran dotykowy itp. Dock może i jest prosty w konstrukcji, ale to kolejny element, który może szwankować (gdzieś czytałem zresztą, że część docków jest krzywa, i dlatego rysuje ekrany - masowa produkcja ma to do siebie, że łatwo mogą zdarzyć się nieprzewidziane wady).

Nie chcę usprawiedliwiać Nintendo, bo fakty są takie, że wypuściło sprzęt cierpiący na różnorakie wady, co właściwie chyba zdarza im się chyba po raz pierwszy (choć mała część egzemplarzy WiiU też potrafiła się psuć). Ja z konsoli jestem na razie bardzo zadowolony (jest śliczna i dobrze wykonana - przynajmniej na pierwszy rzut oka), ale jeśli ktoś nie ma mega ciśnienia na Zeldę (jak ja), to zdecydowanie lepiej zaczekać z kupnem przynajmniej kilka miesięcy, aż procent wad produkcyjnych zostanie zminimalizowany.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #749 dnia: Marca 07, 2017, 20:08:57 pm »
Guide: How To Turn Off The Nintendo Switch (Properly) And Export Your Game Screens
Cytuj
While the Sleep Mode on the Nintendo Switch is incredibly efficient when it comes to battery drain, there may be some occasions where you might want to completely power off your device - such as when you're taking a prolonged break from using the console or planning on removing your Micro SD card in order to export screens to your PC.

However, fully powering off the Switch isn't entirely obvious. Pressing the power button on the top of the unit simply sends it into Sleep Mode. Also, using Joy-Con or Pro Controllers will only allow you to enter Sleep Mode too. If your console is sleeping and you remove the Micro SD card, you run the risk of losing data or it becoming corrupted. The Switch itself gets into a proper huff whenever this happens and displays a stern warning before turning off entirely.

To avoid getting reprimanded by your games console for employing an incorrect power-down routine you need to follow these (not so obvious) steps:

    Hold the power button located on the top of the Switch for around 5 seconds
    Under sleep mode, you will see "Power Options"
    Under Power Options, you can choose to restart or turn the power off

Once the systems off you can remove and pop your MicroSD card into an SD adapter (many of the 'Micro' cards come with one of these by default) and use a related port or USB dongle to hook into your computer. Pleasingly Nintendo hasn't applied any funky formatting, so you can simply go into your computer's file explorer, dig into folders to find the screen captures you want and take copies.
http://www.nintendolife.com/news/2017/03/guide_how_to_turn_off_the_nintendo_switch_properly_and_export_your_game_screens

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #750 dnia: Marca 07, 2017, 23:04:34 pm »
Feature: We Grade the Various Nintendo Switch Launch Complaints from the Web
http://www.nintendolife.com/news/2017/03/feature_we_grade_the_various_nintendo_switch_launch_complaints_from_the_web

Wyszczególniono rzeczy, na które gracze najczęściej narzekają i dodano własne komentarze.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #751 dnia: Marca 07, 2017, 23:49:00 pm »
Wii było bardziej innowacyjne, ale mniej zaawansowane technicznie (nawet na swoje czasy). Joy cony są malutkie, a do tego można je odłączać i używać w różnych konfiguracjach. I mimo rozmiarów mają w sobie sporo technologii (dużo więcej, niż wiiloty):
Panie, co ma odłączanie do zaawansowania technologicznego? To co wymieniasz dalej to ma każdy smartfon.

Poza tym konsola przenośna ma swoje trudności - zmieszczenie podzespołów w małych gabarytach, ekran dotykowy itp.
W 3dsach i Vitach są te same problemy a jednak jakoś się udało zrobić fajne konsolki które nie miały takich wad na premierę.


Dock może i jest prosty w konstrukcji, ale to kolejny element, który może szwankować (gdzieś czytałem zresztą, że część docków jest krzywa, i dlatego rysuje ekrany - masowa produkcja ma to do siebie, że łatwo mogą zdarzyć się nieprzewidziane wady).
Ciekawe czy słyszeli o czymś takim jak kontrola jakości i testy. Poza tym akurat dock to chyba kwestia nie wybranych modeli a wszystkich dockow.


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #752 dnia: Marca 08, 2017, 01:13:58 am »
Po prostu chodzi mi o to, że z czym większej ilości elementów składa się urządzenie, tym łatwiej je spieprzyć. A nad Switchem pewnie w ostatnich miesiącach pracowali w pośpiechu (wcześniej Nintendo wydawało konsolę, co 5-6 lat). Widziałem na zdjęciach porównanie doków, krzywego i prostego, ale nie wiem, czy akurat to wpływa na rysowanie się konsoli. Ja obchodzę się ze swoim Switchem delikatnie i na razie nie zauważyłem żadnej, nawet minimalnej ryski.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 963
  • Reputacja: 120
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #753 dnia: Marca 08, 2017, 01:48:14 am »
Przynajmniej plus tego nowego wynalazku N jest taki, że Switch ma mocno modularną budowę, tzn płyta główna to konstrukcja z mniejszych płytek, odpowiadających za różne funkcje. Jak coś się zepsuje, to pewnie można to tańszym, niż wymiana całej płyty głównej sposobem naprawić.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #754 dnia: Marca 08, 2017, 08:42:40 am »
Jak coś się zepsuje, to pewnie można to tańszym, niż wymiana całej płyty głównej sposobem naprawić.


Nom, części zamienne od nintendo pewnie będą chodzić 100$ za byle co.

Zresztą, okres gwarancyjny trwa chyba tyle ile trwa żywot konsol Nintendo, więc nie trzeba sie martwić.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #755 dnia: Marca 08, 2017, 15:41:13 pm »
Reggie says video apps for Switch “will come in time”
Cytuj
He said:

    “What I would say is this: We built the Nintendo Switch to be a world-class gaming device, meaning we want you first and foremost to play games on the system and have an incredibly fun experience.

    We’re talking to a range of companies about other services, companies like Netflix, Hulu, Amazon — things that will come in time. In our view, these are not differentiators. What differentiates us is the way you play with the Nintendo Switch and what you can play. And that will continue to be our focus into the future as we continue driving this platform.”
http://nintendoeverything.com/reggie-says-video-apps-for-switch-will-come-in-time/

Mrocz

  • Gość
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #756 dnia: Marca 13, 2017, 13:17:35 pm »
http://www.ppe.pl/news/49857/gracze-sami-zidentyfikowali-problem-z-joy-conami-nintendo-utrzymuje-ze-nie-zna-zrodla-klopotow.html

:D :D

Cytuj
Gracze sami zidentyfikowali problem z Joy-Conami. Nintendo utrzymuje, że nie zna źródła kłopotów

BTW. Jakby co macie tam filmik jak naprawić problem, może się przydać. Co prawda gwarancje pewnie szlag trafi, ale przynajmniej nie będzie zrywać :P

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #757 dnia: Marca 13, 2017, 14:33:49 pm »
Ja na szczęście nie miałem na razie tych problemów. Wprawdzie gram głównie na pro kontrolerze, ale wczoraj kobita nie dawała mi spokoju i miała strasznego przytulaka, więc wziąłem jednego joy cona w jedną rękę, drugiego w drugą i ją przytulałem, dalej grając w Zeldę :D
Lewy con (ten problematyczny) był zasłonięty przed dokiem dwojgiem ludzi i kołdrą, a problemu żadnego nie było, więc obstawiam, że nie jest to jednak uniwersalna usterka, aczkolwiek na szeroką skalę.

ps. polecam, i baba zadowolona i grać można ;)
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2017, 14:35:27 pm wysłana przez Mnichu »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #758 dnia: Marca 13, 2017, 14:41:34 pm »
Czy problemy z lacznoscia joycona wystepuja tylko gdy konsola znajduje sie w doku (granie na TV) czy takze wpiete w tablet w trybie handheld?

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #759 dnia: Marca 13, 2017, 14:45:16 pm »
Z tego co czytałem, to tylko jak cony są odpięte od tableta.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu