Autor Wątek: Shovel Knight  (Przeczytany 2347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Shovel Knight
« dnia: Marca 04, 2017, 15:35:09 pm »







Kupiłem pakiet Treasure Trove. Jak na razie gra się całkiem przyjemnie, choć imo twórcy za bardzo poszli w oldschoolowość. Grafika i dźwięk mogłyby być spokojnie nieco lepszej jakości.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Shovel Knight
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 04, 2017, 15:48:45 pm »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Shovel Knight
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 04, 2017, 15:58:49 pm »
Grafika i dźwięk mogłyby być spokojnie nieco lepszej jakości.
Grafikę przełknę spokojnie, natomiast dźwięki momentami mocno irytujące.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Shovel Knight
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 04, 2017, 16:16:31 pm »
Mnie w takie Rogue Legacy grało się wprost kapitalnie - mocne 9/10.
Osoby, które grają w SK bardzo ją chwalą. Ostatnio nawet zastanawiałem się czy nie kupić pudełka. Niemniej racja, co na kieszoneczce przejdzie, to niekoniecznie musi zachwycać na 55/65 calach.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Shovel Knight
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 04, 2017, 21:23:45 pm »
Grafika i dźwięk zdecydowanie powinny być lepsze, ale mimo to gra podoba mi się coraz bardziej :D Jest rzeczywiście dobrze pomyślana i jest na co wydawać zdobytą kasę. Poza tym jest dość trudna, na razie jednak jeszcze mocno mnie nie zirytowała ;) Checkpointy są w miarę często, a żyć jest nieskończoność (jednak przy każdej śmierci tracimy jakieś 10-20% posiadanej gotówki - możemy ją później zebrać, jeśli wcześniej znów nie zginiemy).

Nowy dodatek, jak można się było spodziewać, zbiera świetne recenzje:

Nintendo Life  9/10
Cytuj
Specter of Torment is the latest in a fantastic series of games; it further cements Yacht Club Games's reputation as a developer capable of crafting experiences that are not only on par with, but often surpass the efforts of some of the largest studios in the world.

The game's excellent level design, charming art style and top-notch soundtrack hold up as well in 2017 as they did three years ago in the original Shovel Knight. If you haven't played a Shovel Knight game before, we would highly recommend you pick up Shovel Knight: Treasure Trove for your Switch instead of this, as it contains Specter of Torment as well, but if you'd rather save some cash you can't go wrong with Specter of Torment.
http://www.nintendolife.com/reviews/switch-eshop/shovel_knight_specter_of_torment

Destructoid  9.5/10
Cytuj
Yacht Club is just damn good at what it does -- possibly the best in the industry right now. Nearly every board fits together like a tapestry, and culminates in a memorable boss battle. Whereas a lot of other recent retro games have so much fat dripping off the plate, the Shovel Knight (series, at this point) campaigns keep you playing "just one more level" until before you know it, you're starting a New Game+ playthrough.

Shovel Knight: Specter of Torment is worth picking up on its own, but you should really just get the total package and play through all three campaigns. They each offer something unique like a Vegas buffet, and coincidentally enough the new price point of the Treasure Trove edition matches up.
https://www.destructoid.com/review-shovel-knight-specter-of-torment-421399.phtml

lupinator

  • Gość
Odp: Shovel Knight
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 05, 2017, 00:20:11 am »

2017, dokładnie to początek marca.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Shovel Knight
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 06, 2017, 22:22:30 pm »
Gra na rzecz Zeldy poszła w odstawkę, choć już wiele do końca mi nie zostało (chyba 2 levele). Jeśli przymknie się oko na ubogą grafikę i jakość dźwięku (niektóre muzyczki mimo to wpadają w ucho), to gra oferuję grywalność na bardzo wysokim poziomie. Warto zagrać, by samemu się przekonać.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Shovel Knight
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 15, 2017, 21:20:50 pm »
Jak można się było spodziewać Shovel Knight: Treasure Trove i Specter of Torment zbierają świetne oceny. Obecna średnia to odpowiednio 90 i 85%.
http://www.metacritic.com/game/switch/shovel-knight-treasure-trove
http://www.metacritic.com/game/switch/shovel-knight-specter-of-torment

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Shovel Knight
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 15, 2017, 19:17:38 pm »
Skończyłem podstawową kampanię :) Zajęło mi to ponad 11 godzin (grę wydłuża przede wszystkim częste umieranie). Jeśli kogoś nie odstrasza archaiczna grafika, a szuka dobrej (i trudnej) platformówki 2D, ten śmiało może sięgać po Shovel Knighta. Bardzo dobra gra.

Teraz zaczynam Specter of Torment 8)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Shovel Knight
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 02, 2017, 09:25:36 am »
Shovel Knight – King Knight’s campaign appearing at PAX West
Cytuj
PAX West 2017 will begin on September 1. The expo will last through September 4.
http://nintendoeverything.com/shovel-knight-king-knights-campaign-appearing-at-pax-west/

Nie wiem jak z innymi wersjami gry, ale ta na Switcha obejmuje także tę kampanię. Podstawowa była świetna, podobnie Specter of Torment (chyba najbardziej mi się podobało nawet), za to Plague of Shadows średnio mi podeszło i jej nie skończyłem (trochę zbyt przekombinowana). Zobaczymy, jak King Knight sobie poradzi :D

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Shovel Knight
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 30, 2017, 20:52:20 pm »
Shovel Knight: King of Cards launches in early 2018
Cytuj
This will be the final expansion for Shovel Knight.
http://nintendoeverything.com/shovel-knight-king-of-cards-launches-in-early-2018/

Czekam :D



Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Shovel Knight
« Odpowiedź #11 dnia: Września 01, 2017, 09:54:37 am »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

lupinator

  • Gość
Odp: Shovel Knight
« Odpowiedź #12 dnia: Września 01, 2017, 13:13:18 pm »
Chyba najładniejsze amiibo jakie widziałem.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Shovel Knight
« Odpowiedź #13 dnia: Września 02, 2017, 19:58:27 pm »


Jeśli będzie tak dobre, jak Specter of Torment, to wypas :D Gameplay wygląda zachęcająco :)

Swoją drogą, ciekawe za co później się zabiorą.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Shovel Knight
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 28, 2018, 22:48:55 pm »
Shovel Knight Showdown details, screenshots, art; skipping 3DS
Cytuj
Shovel Knight Showdown features local only multiplayer, and arrives as a free update to all existing versions of Shovel Knight: Treasure Trove on consoles and PC. It will not be available on portable platforms (3DS and Vita). It will also be made available as a standalone game!

Features:
– Play as all the key heroes and villains from Shovel Knight, many for the first time ever! Master over 16 playable characters including Shovel Knight, Shield Knight, Black Knight, The Enchantress, and all of the Knights of the Order of No Quarter!
– Compete in one-on-one duels, frantic 4 player free-for-alls, and cooperative team battles against AI opponents or your friends in modes like Gem Clash, Showdown, and more!
– Battle through Story Mode, a multistage journey customized for each character! Your chosen hero will face a rival, defeat scores of opponents, relax with a minigame or two, and hopefully see their tale completed after an all-new final encounter!
– Explore myriad stages inspired by famous characters and locales in Shovel Knight, as well as a plethora of all-new stages.
– Prepare and perfect your moves in a full-featured practice mode.
– Yacht Club Game’s beautifully authentic style bridges the gap between yesterday and today. Design, art, and audio hearken back to the days of 8-bit, but with a frenetic new coat of paint!
– New songs compliment an award-winning soundtrack composed by Jake “Virt” Kaufman.
– Balanced and intuitive gameplay is a warm welcome to newcomers, and an old embrace for experts.
https://nintendoeverything.com/shovel-knight-showdown-details-screenshots-art-skipping-3ds/



 :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Shovel Knight
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 30, 2018, 22:28:34 pm »
Shovel Knight: King of Cards, Showdown, physical Switch release, new amiibo launching April 9
Cytuj
The King of Cards expansion and new Showdown battle mode are launching April 9, 2019. On that same day, the physical version of Shovel Knight: Treasure Trove will be available on Switch, alongside the trio of new amiibo – a three-pack featuring Plague Knight, Specter Knight, and King Knight.

The physical version of Shovel Knight: King of Cards will cost $39.99. Those who have Treasure Trove digitally can receive the additional upcoming content at no extra charge. King of Cards and Showdown will be sold separately as digital releases as well.
https://nintendoeverything.com/shovel-knight-king-of-cards-showdown-physical-switch-release-new-amiibo-launching-april-9/

Z przyjemnością wrócę do Shovel Knighta. Szkoda, że trzeba czekać aż do 9 kwietnia.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Shovel Knight
« Odpowiedź #16 dnia: Września 17, 2018, 08:23:19 am »
Skończyłem podstawową kampanię :) Zajęło mi to ponad 11 godzin (grę wydłuża przede wszystkim częste umieranie). Jeśli kogoś nie odstrasza archaiczna grafika, a szuka dobrej (i trudnej) platformówki 2D, ten śmiało może sięgać po Shovel Knighta. Bardzo dobra gra.
Też wczoraj skończyłem ten tytuł (podstawka), ale zajęło mi to 6h. Genialny kop nostalgii w ryj, aż poczułem się jak za dzieciaka, jak graliśmy na SEGA Megadrive. Momentami wymagający tytuł, trochę sekretów, jedyny minus, to sporadycznie ciężka dla ucha muzyka (w większości spoko utwory).

EDIT: W napisach końcowych podany jest speed run. Obejrzałem właśnie jego urywki. Nieźle typo zamiata łopatą ;)
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2018, 08:36:51 am wysłana przez Ryo »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Shovel Knight
« Odpowiedź #17 dnia: Września 17, 2018, 15:06:02 pm »
No to niezły jesteś ;)

Gra ma w sobie "to coś" i naprawdę warto ją sprawdzić :) A grałeś, Ryo, w pozostałe dwie kampanie już?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Shovel Knight
« Odpowiedź #18 dnia: Września 17, 2018, 15:15:44 pm »
No to niezły jesteś
W sumie to tylko w dwóch momentach miałem więcej powtórzeń.

A grałeś, Ryo, w pozostałe dwie kampanie już?
Nie. Teraz jak wrócę z wakacji to będzie na mnie czekał Hollow, więc pewnie Shovela kiedyś tam znów odpalę.