Autor Wątek: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać  (Przeczytany 2797 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Jak w temacie. Piszemy o grach, które dostawały niskie oceny, ale wam się spodobały, oraz o takich, które dostawały nawet wysokie oceny, lecz znikły gdzieś w tłumie i mało kto w nie grał.

Moje na szybko (później pewnie jeszcze coś dopiszę):

Talisman: Digital Edition - gra dostawała słabe oceny głównie dlatego, że sama podstawka jest uboga (w wersji planszowej było podobnie). Dopiero z dodatkami (i oczywiście w grupie) gra nabiera rumieńców, a tych wyszło już sporo.

Legend of Grimrock 2 - sequel bardzo dobrej gry, lepszy pod każdym względem. Dziwię się, że nie wydali LoG2 na konsolach. Warto sprawdzić.

To the Moon - gra ma marną grafikę, ale za to fabuła jest rewelacyjna! Nawet jeśli ktoś nie grywa na pececie, to ten tytuł warto sprawdzić. Bardzo polecam!

Yoshi's Woolly World - jedna z najlepszych platformówek ostatnich lat. Szkoda, że nie zdołała zainteresować szerszego grona graczy.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 10, 2017, 12:09:44 pm »
Nier

Gra zjechana na meta przez pseudo recenzentów a dla mnie to dobry tytuł z mega muzą i chyba najlepszą fabułą na past genach.

The Evil Within

Świetne połączenie serii SH i RE z odjazdowym klimatem i bardzo trudną rozgrywką. Gracze z tego co widzę po forach dopiero teraz ten tytuł nadrabiają.


Binary Domain
Nie jest to nie wiadomo co, ale jeżeli ktoś jest fanem filmu Terminator to zdecydowanie warto ograć.


Dante Inferno
Bardzo przyjemny klimatyczny slasher w klimatach Agony Madmana.


Dark Sektor
Fajna klimatyczna strzelanina ala Uncharted + bumerang w łapie.


Bourne Conspiracy
Akcja, widowisko oraz bardzo dobre MC sztuk walki to główne zalety tego tytułu.



Batman Arkham Origins
Średnia na meta 74% a gra lepsza od Batman Arkham Batmobil, który ma aż 87% :lol:











iko

  • Gość
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 10, 2017, 14:03:25 pm »
Silent Hill: Downpour - Czeski film, ale za to dobry.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 10, 2017, 16:13:01 pm »
Silent Hill: Downpour - Czeski film, ale za to dobry.
Zapomniałem napisać.
Spoko gra.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 10, 2017, 23:10:36 pm »
Binary Domain
Nie jest to nie wiadomo co, ale jeżeli ktoś jest fanem filmu Terminator to zdecydowanie warto ograć.
Też polecam. Gra jest trochę niedorobiona (czuć, że budżet był ograniczony), ale ogólnie trzyma poziom.

Dark Sektor
Fajna klimatyczna strzelanina ala Uncharted + bumerang w łapie.

Bourne Conspiracy
Akcja, widowisko oraz bardzo dobre MC sztuk walki to główne zalety tego tytułu.
Te dwie gierki (szczególnie pierwsza) mnie kiedyś mocno interesowały, ale zniechęciły mnie niskie oceny.

lupinator

  • Gość
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 10, 2017, 23:43:54 pm »
Dwie gry z 2011 - Stacking od Double Fine i  Atlusowa Catherine - pierwsza gra dość mała i z dobrymi ocenami, ale nie uzyskał popularności na jaką zasługiwała. Niesamowity klimat, gameplay i fabuła, co zresztą tyczy się również drugiej gry, ale tu już mamy AAA. Dla mnie Catherine to jedna z gier generacji, a pamięć o niej zbyt szybko przeminęła.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 11, 2017, 00:51:29 am »
Terminator Salvation i Goat Simulator- pierwsza gra dość krótka i ze słabymi ocenami, ale uzyskała popularności na jaką zasługiwała. Niesamowity klimat, gameplay i fabuła, co zresztą tyczy się również drugiej gry. Dla mnie Koza to jedna z gier generacji, a pamięć o niej zbyt szybko nie przeminie.  :puppy-eyes:
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2017, 00:53:19 am wysłana przez Leszke »

Mrocz

  • Gość
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 12, 2017, 00:11:44 am »
Ja mogę napisać o:

Split Second mało popularna gra z zeszłej generacji jadąca na popularności jaką miały Action Racery wtedy +- wyszła wtedy co Motorstorm Apocalypse, a grałem w nią o wiele dłużej model jazdy trochę jak w Ridge Racer świetne eventy na torze które sami aktywujemy + fajny tryb split screen nie powiem gra wkręcała i chętnie zobaczyłbym drugą część bądź remaster ;) Gra się niestety słabo sprzedała i została zaorana :(

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 12, 2017, 01:06:20 am »
A na mnie demo nie zrobiło super wrażenia. Takie zwykłe wyścigi w efektownej oprawie.

Przypomniał mi się za to Stuntman Ignition. Całkiem spoko gierka była.


Dodam jeszcze Art of Balance. Bardzo fajna gra na multi. Do teraz zdarza mi się pogrywać.

lupinator

  • Gość
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 12, 2017, 01:17:18 am »
Przypomniał mi się za to Stuntman Ignition. Całkiem spoko gierka była.
Faktycznie Stuntman był niezły, zupełnie zapomniałem o tej grze. Nawet bym zagrał w jakąś odświeżoną wersję za niewielkie pieniądze.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 12, 2017, 07:08:41 am »
Thief

Metascore 67, User 63.

Ostatecznie grało się całkiem dobrze. Daje radę poziom trudności. Przejście gry z warunkiem -> wykrycie = koniec to już wyższa szkoła jazdy. Taki Dishonored to banał przy tym. Grę pogrzebały technikalia, totalnie skopany układ miasta z debilnymi przejściami pomiędzy obszarami oraz animacje kradzieży łyżeczek i innego badziewia. Fajne za pierszym razem ale lepiej żeby te przedmioty od razu lądowały do plecaka. Idzie tego w tysiące i na samo oglądanie stracimy podczas gry z 1,5 godziny.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2017, 07:15:14 am wysłana przez bojawiem »

Mrocz

  • Gość
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 12, 2017, 13:52:03 pm »
A na mnie demo nie zrobiło super wrażenia. Takie zwykłe wyścigi w efektownej oprawie.

Przypomniał mi się za to Stuntman Ignition. Całkiem spoko gierka była.


Dodam jeszcze Art of Balance. Bardzo fajna gra na multi. Do teraz zdarza mi się pogrywać.

No nie jest to jakiś produkt rewolucyjny i idealny :) Gra jest po prostu fajna i lekko niedoceniona :) tak jak nazwa tematu na to wskazuje :)

lupinator

  • Gość
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 12, 2017, 16:01:36 pm »
Thief

Metascore 67, User 63.

Ostatecznie grało się całkiem dobrze. Daje radę poziom trudności. Przejście gry z warunkiem -> wykrycie = koniec to już wyższa szkoła jazdy. Taki Dishonored to banał przy tym. Grę pogrzebały technikalia, totalnie skopany układ miasta z debilnymi przejściami pomiędzy obszarami oraz animacje kradzieży łyżeczek i innego badziewia. Fajne za pierszym razem ale lepiej żeby te przedmioty od razu lądowały do plecaka. Idzie tego w tysiące i na samo oglądanie stracimy podczas gry z 1,5 godziny.
No to ja dodam od siebie, że Thiefa należy obchodzić szerokim łukiem.  Dla mnie projekt miasta po którym poruszamy się w poszukiwaniu misji praktycznie ją skreśla, a co dopiero inne wady. Gra, której podstawą jest szybkie i ciche przemieszczanie się poza wzrokiem przeciwników sama nieustannie to utrudnia. Po prostu nie dowierzałem, że tak można zajechać mechanikę gry i projekt miasta. Dishonored przy tym to poziom nieba, a ziemi.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 12, 2017, 16:27:45 pm »
Thief

Metascore 67, User 63.

Ostatecznie grało się całkiem dobrze. Daje radę poziom trudności. Przejście gry z warunkiem -> wykrycie = koniec to już wyższa szkoła jazdy. Taki Dishonored to banał przy tym. Grę pogrzebały technikalia, totalnie skopany układ miasta z debilnymi przejściami pomiędzy obszarami oraz animacje kradzieży łyżeczek i innego badziewia. Fajne za pierszym razem ale lepiej żeby te przedmioty od razu lądowały do plecaka. Idzie tego w tysiące i na samo oglądanie stracimy podczas gry z 1,5 godziny.
Dla mnie to też nie była zła gra.
Powiedzmy takie 7/10.


Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 12, 2017, 19:28:50 pm »
Thief

Metascore 67, User 63.

Ostatecznie grało się całkiem dobrze. Daje radę poziom trudności. Przejście gry z warunkiem -> wykrycie = koniec to już wyższa szkoła jazdy. Taki Dishonored to banał przy tym. Grę pogrzebały technikalia, totalnie skopany układ miasta z debilnymi przejściami pomiędzy obszarami oraz animacje kradzieży łyżeczek i innego badziewia. Fajne za pierszym razem ale lepiej żeby te przedmioty od razu lądowały do plecaka. Idzie tego w tysiące i na samo oglądanie stracimy podczas gry z 1,5 godziny.


Oj tak. Gra nie jest wybitna, ale kompletnie nie zasługuje n tak ostrą krytykę. Podejrzewam, że byłaby dużo lepsza gdyby robili ją z myślą o next genach, a tak to poszatkowali miasto aby działała spoko na PS3/360.

Patent z opcjami utrudniającymi rozgrywkę był rewelacyjny. Dzięki temu połączyli starą szkołę robienia skradanek z nowymi samograjami w postaci Dishonored czy Deus Exa*.

*Samograje w sensie mechaniki skradania, bo gry same w sobie rewelacyjne.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2017, 19:31:39 pm wysłana przez Krzysiu »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 12, 2017, 20:46:02 pm »
W sumie Murdered: Soul Suspect też nadaje się do tego tematu. Gra ma średnią tylko 59%, ale nie jest wcale taka zła. Oceny użytkowników zresztą wypadają już lepiej: 69% dla PS4 i 73% dla PC. W sumie to przygodówka-thriller w grafice 3D i bez zagadek. Chodzimy, zwiedzamy i poznajemy fabułę. Dobry tytuł jak chcemy zagrać w coś mniej angażującego.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 13, 2017, 15:33:42 pm »
Nie może zabraknąć THE ORDER 1886 jednej z najlepszych gier tej generacji  ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2017, 15:43:52 pm wysłana przez Wulfen »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 13, 2017, 15:58:39 pm »
Gregory horror show -w polskiej prsie branzowej sklasyfikowany jako specyficzny typ gier, ktory spodoba sie nielicznym. Dla mnie bomba, opuszczony hotel, kartonowi bohaterzy i  kilka zakonczen ktore z luboscia sie sprawdza. Jesli ktos szuka czegos swiezego,  (nieco mniej odkrywczego) moze smialo atakowac. Kilka samotnych wieczorow z ta gra bardzo cieplo wspominam.

Ps. Wytrawny trunek przy rozgrywce jak najbardziej wskazany
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 13, 2017, 21:21:35 pm »
Defense Grid 1 i 2 - w obydwie części przegrałem masę godzin. W jedynkę grałem na X360, w dwójkę na piecu. Jeśli ktoś lubi tower defence to bardzo polecam.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 03, 2017, 08:00:32 am »
Nie może zabraknąć THE ORDER 1886 jednej z najlepszych gier tej generacji  ;)
Nie wiem czy żartujesz, ale dla mnie THE ORDER 1886 to rzeczywiście jedna z najlepszych gier tej generacji.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 03, 2017, 14:54:13 pm »
Wielokrotnie gry broniłem przed różnymi  "krytykmi growymi". Gra ma to co sobie cenię w tego typu grach, ma świetny klimat, bronie, grafikę. Gdyby tylko była  dłuższa postawiłbym ją na równi z uncharted 4.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 04, 2017, 13:57:28 pm »
Gdyby tylko była  dłuższa postawiłbym ją na równi z uncharted 4.

Ja bym jeszcze popracował nad niektórymi mechanikami, jak np. starcia z Lycanami. Cieszę się, że ktoś umieścił tu ten tytuł :).

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 04, 2017, 15:10:53 pm »
Wpis.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 04, 2017, 21:21:18 pm »
A wyszedł do THE ORDER 1886 patch z obsługą Pro?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 15, 2018, 13:09:57 pm »
Motyw topowych kart, których ceny szybują o dwa tys. ku górze, jak i górnictwa jest na topie, więc odkopuje, bo temat zacny.



Zdecydowanie Asura's Wrath, którą oceniano na 7/10, a wg mnie jest to produkcja KA-PI-TAL-NA  :dance:

Bardzo, ale to bardzo podobał mi się The Order 1886. , którego ukatrupili przed premierą.  :evil:


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 02, 2018, 19:27:30 pm »



Dobry tytuł z świetną fabułą, ale też niedoceniony.
Naprawdę warto przejść.

Materiał jest dla osób, które tytuł ukończyły.


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Słabo oceniane/mało popularne gry, w które waszym zdaniem warto zagrać
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 03, 2018, 18:14:21 pm »
Fabularnie Spec Ops kruszy system. Jedna z najwybitniejszych gier w tym aspekcie. Oglądałem ten materiał NRGeeka. Przyłożył się chłopak.