Autor Wątek: Wolfenstein II: The New Collossus  (Przeczytany 10543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 824
  • Reputacja: 81
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #80 dnia: Listopada 13, 2017, 10:59:30 am »
indonezyjsko-monakijski, a kilka wcześniej niemiecki.

A na pewno patrzyłeś pod dobrym kątem? Bo flaga Indonezji jest dość podoba, jednak to nie na jej terenach Niemcy wybudowali obozy koncentracyjne.

Jeszcze jestem w stanie odróżnić biało-czerwone od czerwono-białych.
Trochę więcej dystansu ludzie. W Wolfensteinie szkopy wygrały wojnę i rządzą całym światem. Zamiast doszukiwać się ukrytych podtekstów i dorabiać na siłę ideologię, ja wolę pograć i powybijać nazioli.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #81 dnia: Listopada 13, 2017, 11:07:24 am »
naprawdę niektórym palma odbija. grę, w której na pęczki wybijasz nazioli synem polskich imigrantów podejrzewać o propagowanie jakiś fałszywych prawd historycznych? śmiech na sali.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #82 dnia: Listopada 13, 2017, 11:33:43 am »
Paradoksalnie największy ból dupy powinna mieć Merkelowa, bo w wersji na rynek niemiecki
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Aż dziw, że Wolf u nich w ogóle wyszedł, a krew nie jest zielona.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #83 dnia: Listopada 13, 2017, 11:50:18 am »
Niektórym palma odbija, bo nie podoba im się łączenie polskiej flagi ze swastyką :lol: Jesteście ŻA-ŁO-ŚNI.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #84 dnia: Listopada 13, 2017, 11:57:05 am »
Niektórym palma odbija, bo nie podoba im się łączenie polskiej flagi ze swastyką :lol: Jesteście ŻA-ŁO-ŚNI.
ty, a gra gdzie hitler wygrał wojnę ci się podoba?
przecież ta cała gierka, to bujda na resorach głuptasie i doszukiwanie się ukrytych znaczeń kwalifikuje bardziej do lekarza, niż do miana patrioty :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #85 dnia: Listopada 13, 2017, 13:10:35 pm »
Nikt się nie doszukuje ukrytych znaczeń, bo umieszczenie na jednym pancerzu polskiej flagi i nazistowskiej swastyki znaczenie ma nader oczywiste. Ty pewnie rżałeś, kiedy wojewódzki w tvn wykonywał swój "performens" z psią kupą, więc nie dziwię się, że teraz też nie widzisz problemu, ale dla mnie symbole narodowe to świętość i wykorzystywanie ich w ten sposób uważam za wyjątkowe skurwysyństwo. I nie, nie przyjmuję tłumaczenia, że wyszło im tak przypadkiem, bo w Szwecji nie wiedzą, jak wygląda flaga ich czwartego najbliższego sąsiada.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 824
  • Reputacja: 81
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #86 dnia: Listopada 13, 2017, 14:14:20 pm »
Ciekawe czy w Indonezji, która ma jakieś 200 mln więcej ludzi też debatują nad umieszczeniem ich flagi koło swastyki.
Panowie, muszę to w końcu napisać, chociaż nie lubię tego określenia, bo kocham to hobby.
To tylko gierka.

Fikcyjna historia, fikcyjny świat i tyle.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #87 dnia: Listopada 13, 2017, 14:54:56 pm »
Nikt się nie doszukuje ukrytych znaczeń, bo umieszczenie na jednym pancerzu polskiej flagi i nazistowskiej swastyki znaczenie ma nader oczywiste. Ty pewnie rżałeś, kiedy wojewódzki w tvn wykonywał swój "performens" z psią kupą, więc nie dziwię się, że teraz też nie widzisz problemu, ale dla mnie symbole narodowe to świętość i wykorzystywanie ich w ten sposób uważam za wyjątkowe skurwysyństwo. I nie, nie przyjmuję tłumaczenia, że wyszło im tak przypadkiem, bo w Szwecji nie wiedzą, jak wygląda flaga ich czwartego najbliższego sąsiada.

przecież to jest fikcja, hitler wygrał, potomek polaków wycina nazioli hurtowo, deweloperzy przepraszają za wpadkę i obiecują poprawić flagę czwartego (:lol:) najbliższego sąsiada.

no to ja się pytam, jakie to jest to oczywiste znaczenie? że szwedzi niby w fikcyjnym świecie angażują polaków do śpółkowania z hitlerem? jak nawet (choć zaprzeczają, ale ty wiesz, jak zwykle zresztą, lepiej), to co z tego? powtarzam, ta gra to fikcja, energetyczne bronie i roboty wielkości budynków. wyluzuj. równie dobrze można zrobić gierkę, gdzie hitler okazuje się gejem szwedzkiego pochodzenia, przybija piątki z trumpem i kaczynskim i razem pukają merkelową.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #88 dnia: Listopada 13, 2017, 15:21:59 pm »
To tylko gra, to tylko film, to tylko artykuł w gazecie, to tylko performens artystyczny, a jak kiedyś zasugerowałem, że coś łączy s00sa z jedną z czarnoskórych biegaczek na 800 metrów (kompletna fikcja), to mało mu dupy nie rozerwało, bo rzekomo obraziłem tym jego kobietę :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #89 dnia: Listopada 13, 2017, 17:21:38 pm »
To tylko gra, to tylko film, to tylko artykuł w gazecie, to tylko performens artystyczny, a jak kiedyś zasugerowałem, że coś łączy s00sa z jedną z czarnoskórych biegaczek na 800 metrów (kompletna fikcja), to mało mu dupy nie rozerwało, bo rzekomo obraziłem tym jego kobietę :lol:
i kto tu jest żałosny? :lol:

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 824
  • Reputacja: 81
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #90 dnia: Listopada 14, 2017, 08:30:47 am »
Abstrahując od flag i innych, dobrnąłem gdzieś do 12h gry.
Oczywiście przed premierą była mowa, że gra jest na 10-12h :D, a u mnie końca nie widać, ale co tam (w końcu niektórzy, zwłaszcza ci którzy nigdy nie grali, kończyli The Order 1886 w 4h :D).
Wracając do Wolfa2. To co tu się odpierd....to przy tym misja "w próżni" w Wolfie 1 to pryszcz.
Jest moc, ale w dalszym ciągu uważam, że czegoś mi tu brakuje i nadal w moim prywatnym rankingu wyżej stawiam TNO. Jak dla mnie to za dużo tutaj misji w zamkniętych, klaustrofobicznych pomieszczeniach.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #91 dnia: Listopada 17, 2017, 18:40:40 pm »

Gra skończona w 42h z 82% trofików na liczniku. Całkiem przyjemny shooter, choć sama historia, realia i bohaterowie słabiej wypadają w porównaniu do poprzednika. Technicznie raczej bez rewelacji.
Szkolna 3 z plusem.

ps.  na pancerzach 50% jest flaga Indonezji. Ciekawe jak oni odnieśli się do tej sytuacji  :(

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #92 dnia: Listopada 17, 2017, 18:56:33 pm »

Gra skończona w 42h z 82% trofików na liczniku. Całkiem przyjemny shooter, choć sama historia, realia i bohaterowie słabiej wypadają w porównaniu do poprzednika. Technicznie raczej bez rewelacji.
Szkolna 3 z plusem.

ps.  na pancerzach 50% jest flaga Indonezji. Ciekawe jak oni odnieśli się do tej sytuacji  :(
hitler po wojnie tam zamieszkał, sa z tego dumni.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #93 dnia: Listopada 18, 2017, 12:45:12 pm »
ps.  na pancerzach 50% jest flaga Indonezji. Ciekawe jak oni odnieśli się do tej sytuacji 
Pewnie wkur**eni, że nie na pancerzu 100%. Zniewaga. Ciekawe co na to wszystko Górna Austria? I co z tą Polską?

Co do gry i tego trophy za przejście bez śmierci - hardcore, czy można jakoś to ogarnąć exploitem?

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 824
  • Reputacja: 81
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #94 dnia: Listopada 19, 2017, 16:32:57 pm »

Gra skończona w 42h z 82% trofików na liczniku. Całkiem przyjemny shooter, choć sama historia, realia i bohaterowie słabiej wypadają w porównaniu do poprzednika. Technicznie raczej bez rewelacji.
Szkolna 3 z plusem.

ps.  na pancerzach 50% jest flaga Indonezji. Ciekawe jak oni odnieśli się do tej sytuacji  :(
Przed chwilą skończyłem. Około 19h na poziomie 2 i 3 od dołu. Momentami frustrująco trudna, ale bardzo dobra gra bez gówn... w postaci lootboxow i multiplayera. Jednakże  TNO stawiam wyżej. Mocne 8,5/10
Szkoda, że końcówka jest jaka jest, ale trzeba przygotować grunt pod trójkę.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #95 dnia: Listopada 27, 2017, 05:15:21 am »
synem polskich imigrantów

potomek polaków

Po bliższym zapoznaniu się z tytułem muszę przyznać, że przywoływanie polskich korzeni Blazkowicza jest niezwykle trafione :lol:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #96 dnia: Listopada 27, 2017, 06:51:10 am »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

o tych flashbackach mowa? 

jasne, w lewackiej nomenklaturze, to się znęcał itd., ale z prawilnego punktu widzenia wygląda na spoko gościa - szanuje własność, dba o czystość rodu, trzyma ze zwycięzcami i gardzi pesami oraz homo.

leszke, dobrze ten rip robił, czy może był "gorszy od samego hitlera"?
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2017, 12:43:03 pm wysłana przez s00s »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #97 dnia: Listopada 27, 2017, 10:41:52 am »
Once Germany won the war, Rip, along with other like-minded neighbors, exposed Zofia (who had Jewish heritage), African-Americans, homosexuals and minorities to the Nazis, who sent them to extermination camps in New Mexico.

Nieźle, nawet lepiej niż się spodziewałem - sam Jan Tomasz Gross nie powstydziłby się takiej fantazji.

I wy mieliście czelność twierdzić, że gra Polaków jako "nice folks" przedstawia :lol:

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 824
  • Reputacja: 81
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #98 dnia: Listopada 27, 2017, 11:46:51 am »
Tyle tylko, że w całej tej opowieści tatuś - skur...nie był Polakiem, a wziął sobie za żonę Żydówkę polskiego pochodzenia. Więc Polacy są tutaj przedstawieni jako poszkodowani, a nie oprawcy. W TNO z kolei Polacy pomagali BJ - Ania i jej dziadkowie.
Wszystkie wspominki Blazkowicza są mocno przerażające z niesamowitym finałem po latach. Dziwi mnie tylko, że tym razem nikt nie przyszedł z moderacji i nie napisał, że walimy spojlerami, bo jak ja napisałem kilka tygodni temu, że BJ ma "wizje wspominkowe" to był wielki raban, że spojlery daję, a tutaj jest nawet rozpiska co się wydarzyło, w którym wspomnieniu.  :lol:

Wy dalej ten temat ciągnięcie? Ja już zacząłem kolejne gry, a tutaj dalej o Polakach w Wolfie2. Ciekawe ilu z was w niego grało i skończyło. :D

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #99 dnia: Listopada 27, 2017, 12:38:59 pm »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #100 dnia: Listopada 27, 2017, 12:44:36 pm »
I wy mieliście czelność twierdzić, że gra Polaków jako "nice folks" przedstawia :lol:
akurat tego przedstawia jako spoko prawilnego ziomeczka. nie wiem o co ci chodzi.
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2017, 18:38:36 pm wysłana przez s00s »

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 824
  • Reputacja: 81
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #101 dnia: Listopada 27, 2017, 14:15:13 pm »

Eee Rip? A co to za polskie imię? Pewnie imigrant od 5 pokoleń.
Zresztą najważniejsze, że nasz Polak BJ kopie dupska szwabom.
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2017, 14:16:51 pm wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #102 dnia: Listopada 27, 2017, 16:12:12 pm »
pod sztndarem juesej  :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #103 dnia: Listopada 27, 2017, 22:39:27 pm »
Eee Rip? A co to za polskie imię? Pewnie imigrant od 5 pokoleń.

Polish-American odnosi się do polskich imigrantów, którym przyznano amerykańskie obywatelstwo i ich potomków w pierwszym pokoleniu.

Zresztą najważniejsze, że nasz Polak BJ kopie dupska szwabom.

BJ jest przede wszystkim żydem (polecam artykuły o jego pochodzeniu na kotaku i poligonie - liczy się fakt, że jego matka była żydówką i nikogo nawet nie interesuje czy pochodziła z Polski, czy z Niemiec), a historia jego dzieciństwa to iście grossowska bajeczka o prześladowaniu żydów przez Polaków. Po kim jak po kim kolego, ale po tobie spodziewałbym się raczej nie zaciętej obrony tylko spalenia własnej kopi gry :cry:

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 824
  • Reputacja: 81
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #104 dnia: Listopada 28, 2017, 08:19:31 am »
Eee Rip? A co to za polskie imię? Pewnie imigrant od 5 pokoleń.

Polish-American odnosi się do polskich imigrantów, którym przyznano amerykańskie obywatelstwo i ich potomków w pierwszym pokoleniu.

Zresztą najważniejsze, że nasz Polak BJ kopie dupska szwabom.

BJ jest przede wszystkim żydem (polecam artykuły o jego pochodzeniu na kotaku i poligonie - liczy się fakt, że jego matka była żydówką i nikogo nawet nie interesuje czy pochodziła z Polski, czy z Niemiec), a historia jego dzieciństwa to iście grossowska bajeczka o prześladowaniu żydów przez Polaków. Po kim jak po kim kolego, ale po tobie spodziewałbym się raczej nie zaciętej obrony tylko spalenia własnej kopi gry :cry:
Tak. Już to robię. W końcu 220 zł to codziennie na chodniku znajduję.
Jezu, naprawdę trochę dystansu Iras, bo przed 40 zawału dostaniesz.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #105 dnia: Listopada 28, 2017, 17:03:34 pm »
Jestem świeżo po ukończeniu the new colossus i mogę powiedzieć jedno do powyższej dysputy - nie zauważyłem ani grama przypierdalania się do Polski czy Polaków. Prędzej można by się doczepić do na siłę multikulturowej ekipy Blazkowicza. No ale każdy widzi to co chce widzieć. 

Co do samej gry to strzelało się super, szkoda tylko, że tak szybko się skończyła. Ale wygląda na to, że trzecia część bankowo powstanie. The new colossus to naprawdę świetna gra.
Fryty tyty dotknij pyty

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 071
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #106 dnia: Grudnia 23, 2017, 14:42:24 pm »
Około 3-4h za mną i jak na obecną chwile jest bardzo dobrze. Przyjemność ze strzelania co jest oczywiście najważniejsze w takim tytule jest zajebista.
Ostatnio to Doom tak robił a teraz to wraz z nawet ciekawą fabułą i kapitalnymi wstawkami.
Grafa poezja, jeszcze lepsza niż w Doomie :)

Jednak niepotrzebnie odpaliłem między czasie nowego Assasyna bo tak mnie pochłonął, że nie mogę przestać grać :lol:
Być może ta część przebije 2 i 4 bo szanse na to ma ogromne. Grywalnościowo lepsze niż Horizon, grafa gorsza, ale też robi a woda najlepiej wykonana w historii gier.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #107 dnia: Stycznia 25, 2018, 10:25:47 am »
Dokończyłem w końcu Wolfa (została mi sama końcówka) - jak dla mnie sztos. Obecnie nie ma chyba drugiego takiego FPS'a gdzie są tak szalone akcje i scenariusz. Od samego początku MachineGames się nie szczypie -
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
- patent świetny. Szybko wrzucają do akcji Super Soldaten. Podjęli kilka ciekawych decyzji designerskich, jak mniej życia przez spora część gry (co równoważyli pancerzem). Fajnie, że tego typu decyzje były ściśle powiązane ze story. Tak jak w poprzedniej części, można grę przechodzić skradając się, albo po prostu robiąc rzeź. Graficznie Wolf dostał sporego kopa, przede wszystkim pierwsze skrzypce odgrywa światło. Może technicznie nie jest to najładniejszy FPS, ale artystycznie może walczyć o takie miano. MachineGames czują się świetnie w stylizacji i wychodzi im ona wspaniale, zwłaszcza bardzo lubię wszelkie elementy techniczne, pojazdy, pancerze, assety w bazach - mają swój unikalny styl wykonania. Warto sprawdzić arty z gry - zwykle są różnej jakości, tutaj prezentują jeden, wysoki poziom.

Gra w zależności od stylu gry może wydawać się krótka. Ja początkowo więcej się skradałem, więc nie miałem takiego odczucia. Później jednak przerzuciłem się na otwartą walkę i to już faktycznie skracało czas spędzony z Wolfem znacząco. Niby są misje poboczne, szkoda jedynie, że odbywają się w znanych już lokacjach, a i nie ma szczególnej motywacji do ich wykonywania. Brak jakichkolwiek walk z bossami trochę rozczarowuje, choć pierwsze starcia z niektórymi przeciwnikami zahaczają o to miano. W kwestii poziomu trudności początek wydaje się najtrudniejszy. Po części to przez małą ilość żyć. W grze jest kilka killroom'ów, które niepotrzebnie fundują skok. Głównie pierwszy dał mi się we znaki, gdyż wymagał on totalnej zmiany stylu gry i to natychmiast. Później już jednak było lepiej, a gdy tylko dostajemy full hp gra staje się raczej prosta. Co jeszcze mogę zarzucić to nie do końca wykorzystany potencjał niektórych miejsc, akcji, broni. Szkoda, bo liczyłem na coś większego. Jakbym musiał to mogę się jeszcze przyczepić do małej różnorodności przeciwników i broni, ale szczególnie to drugie mi nie przeszkadzało. Tym razem spawarka była mniej używana przeze mnie, co nie znaczy, że była mniej użyteczna.

Jak Wolf 2 wypada na tle poprzedniczki? Jak dla mnie w wielu miejscach prezentuje się tak samo, albo lepiej. Są pewne niedociągnięcia, ale generalnie jest bardzo dobra kontynuacją. Na taką grę liczyłem i się nie zawiodłem. Widać duży postęp studia. Czekam z ogromnymi nadziejami na część trzecią. Obok nowego Doom'a to są dla mnie obecnie najbardziej miodne FPS'y. Stara szkoła, dużo czystej rozrywki, przyjemność ze strzelania i tego co dzieje się na ekranie. Dobrze, że takie gry jeszcze powstają i pokazują, iż jest na nie miejsce.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2018, 10:57:18 am wysłana przez Zielarz »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #108 dnia: Stycznia 25, 2018, 10:32:10 am »
Po przeczytaniu trzeciego zdania juz nie czytam dalej, ładnym spoilerem panie zajebałeś :(

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #109 dnia: Stycznia 25, 2018, 10:39:56 am »
Po przeczytaniu trzeciego zdania juz nie czytam dalej, ładnym spoilerem panie zajebałeś :(
Dokładnie to samo :lol:
Ban!

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #110 dnia: Stycznia 25, 2018, 10:46:59 am »
Po przeczytaniu trzeciego zdania juz nie czytam dalej, ładnym spoilerem panie zajebałeś :(

Zastanawiałem się nad tym, ale to na trailerach i gameplay'ach dawali, więc uznałem, że jest ok. O reszcie rzeczy już nie piszę ;).

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #111 dnia: Stycznia 25, 2018, 10:47:42 am »
Akurat z wolfa nie ogladalem totalnie nic, wiec nie wiedzialem nic. Ale skoro bylo na trailerach to ok ;)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #112 dnia: Stycznia 25, 2018, 10:54:46 am »
Akurat z wolfa nie ogladalem totalnie nic, wiec nie wiedzialem nic. Ale skoro bylo na trailerach to ok ;)

Rozumiem, trzeba brać o to pod uwagę. Ja jednak na ogół oglądam wszystkie trailery (czego czasem trochę żałuję). Właśnie sprawdziłem pierwszy trailer - no sporo pokazuje, jak dla mnie był za długi ;).

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #113 dnia: Stycznia 25, 2018, 10:59:39 am »
Akurat z wolfa nie ogladalem totalnie nic, wiec nie wiedzialem nic. Ale skoro bylo na trailerach to ok ;)

Rozumiem, trzeba brać o to pod uwagę. Ja jednak na ogół oglądam wszystkie trailery (czego czasem trochę żałuję). Właśnie sprawdziłem pierwszy trailer - no sporo pokazuje, jak dla mnie był za długi ;).
Ja zazwyczaj też oglądam, ale tu jakos pominąłem. Może zapomne co przeczytalem, bo nawet nie wiem kiedy to ogram, bo na Switchu do nadrobienia chociażby Zelda a ten rok zapowiada sie swietnie jesli chodzi o premiery ;)

lupinator

  • Gość
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #114 dnia: Stycznia 25, 2018, 11:01:15 am »
Ogólnie w spoilerowej etykiecie jest raczej tak, że cokolwiek by się nie działo na początku gry to ta pierwsza godzinka jest znacznie zwolniona ze spoilerów alertów i maglowana w materiałach promocyjnych. Takie czasy. Pomyślcie teraz o promocji MGSa 2 :D

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #115 dnia: Stycznia 25, 2018, 11:30:34 am »
Ogólnie w spoilerowej etykiecie jest raczej tak, że cokolwiek by się nie działo na początku gry to ta pierwsza godzinka jest znacznie zwolniona ze spoilerów alertów i maglowana w materiałach promocyjnych. Takie czasy. Pomyślcie teraz o promocji MGSa 2 :D

No tak zakładałem, ale jednak poprawiłem i wrzuciłem w spoiler.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 553
  • Reputacja: 251
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #116 dnia: Stycznia 25, 2018, 18:41:44 pm »
Masa funu.

Wraca beczka z poziomów trudności:



Dobrze napisane, nawet bardzo.

Wolfestein II jak głosi plotka ma od czasów Mad Maksa Trzeciego najcięższą platyne. Kto grał, ten wie, że już na podstawowym poziomie nie jest łatwo, a odpowiednik (very) hard potrafi dać w kość.

Słupek wyżej i niemal giniemy z miejsca przy jakimkolwiek błędzie, a Mein Leben podobnie jak W MP III trzeba przejść za przysłowiowym jednym zamachem na jednym życiu.

Co ciekawe podpisano petycję o obniżenie poziomu trudności 100% w tej grze (wzorem Dead Spece II ludzie chcieli choć możliwości zapisu dwóch stanów gry).

Ba, MAO TEGO, niektórzy na forach nawet zbojkotowali grę, twierdząc, że jak tak, to nie kupią (bo pucharki najważniejsze).

Oczywiście szybko znaleźli się ludzie, którzy pokazali, że dzban da sie w okolicy trzech godzin zdobyć.




Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #117 dnia: Stycznia 31, 2018, 08:16:53 am »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #118 dnia: Marca 22, 2018, 19:06:57 pm »
Wolfenstein II for Switch to make playable debut at Bethesda Gameplay Day next month
Cytuj
Bethesda is taking a different approach to PAX East this year. Rather than attending the show directly, the company will host a one-day community event called the “Bethesda Gameplay Day” at Laugh Boston.

Various presentations are planned, and a number of games will be playable. This includes Wolfenstein II on Switch, which will make its playable debut.

Bethesda Gameplay Day will take place on Saturday, April 7 between 1:30 and 9:00 PM ET.
https://nintendoeverything.com/wolfenstein-ii-for-switch-to-make-playable-debut-at-bethesda-gameplay-day-next-month/

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 553
  • Reputacja: 251
Odp: Wolfenstein II: The New Collossus
« Odpowiedź #119 dnia: Marca 23, 2018, 20:48:28 pm »
Czekam. Jeżeli port uda się w połowie tak dobrze, jak przy okazji Doom, będzie rewelacja.  :puppy-eyes: