Autor Wątek: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy  (Przeczytany 5200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 31, 2017, 12:06:39 pm »
Wszystko przede mną. W tym roku na pewno przejdę X-2 i będę chciał, przynajmniej, jeszcze jednego. Coś z tego: I, II, III, VII, XIII
Atakuj FFVII.
Teraz głowę mi zaprząta ten FFX-2
Muszę skołować albo wersję UE albo kupić na PS3/4 Tak po prawdzie to lipa z brakiem FFX-2 na karcie, a jedynie jako kod. Chyba sprzedam swoją kopię, a zakupię wersję na stacjonarkę, aby mieć to wszystko na płytce. Nie mam zaufania do cyfrowych gier, a jak mi ktoś wyłączy serwer za 20 lat, to już nie pogram w tego X-2.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 967
  • Reputacja: 120
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 31, 2017, 16:13:54 pm »
A ja tak bardzo czekałem na XV i do tej pory jej nie ograłem. Jakoś odpycha mnie cała ta szopka która się kręci wokół tej gry. Może będzie jakaś complete edition to wezmę gdy już wszystkie brakujące wstawki będą w grze. :p

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 01, 2017, 08:44:56 am »
A ja tak bardzo czekałem na XV i do tej pory jej nie ograłem. Jakoś odpycha mnie cała ta szopka która się kręci wokół tej gry. Może będzie jakaś complete edition to wezmę gdy już wszystkie brakujące wstawki będą w grze. :p
Zaczynają wypluwać jakieś dodatki, dlc i inne badziewia, więc zapewne goty się wcześniej czy później pojawi. Też się zastanawiam nad kupnem takiej wersji. Chociaż 10 czy tam ile gb patcha odpadnie.  :rotfl:

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 23, 2017, 08:19:36 am »
Kolejny Fajnal na warsztacie. Tym razem padło na XIII
Niestety nadal nie mam dostępu do FFX-2 (już znalazłem na internetach nówkę w świetnej cenie na PS4, ale jak zawsze kasiory brak), więc rozpocząłem przygodę z XIII
Pierwsze co się rzuca w oczy to...gdzie są moje walki turowe!?  :o Następnie operowanie tylko jednym typem, reszta jest zautomatyzowana. :o Gdzie jest levelowanie, exp i rosnące zdolności.  :o To jakiś hack'n'slash, a nie stary dobry Fajnal, z którym się znamy tyle lat. Coś tutaj się pozmieniało od czasu przeskoku generacyjnego.
Jak to mawiają ludzie zmieniający pracę jest inaczej (co z reguły jest jednoznaczne ze stwierdzeniem, że chu...). Tutaj faktycznie też jest inaczej, ale niekoniecznie chu... Na pewno na plus zaliczyć można szybkość potyczek (jednak straszny chaos tu panuje, jak dla mnie), chociaż w turowym TLoH: ToCS też walki były szybkie, no i ta grafika. Nie jestem jakąś dziwką wizualną, ale jak na 8 letnią grę, to wygląda zacnie. Jak do tego dodamy, że to jrpg to podwójnie pięknie się to prezentuje. Nic tylko grać.
W tym roku możliwe, że to będzie mój ostatni Fajnal, chociaż w planach mam jeszcze ogranie, przynajmniej jednej części. Albo na stacjonarkach czegoś z: FFX-2, XII lub XIII-2 Na kieszonsolkach I lub II, bądź III. Zobaczymy jak to się potoczy, ale rocznica Fajnala sprzyja w przechodzeniu kolejnych, zaległych części.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 549
  • Reputacja: 251
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 23, 2017, 12:53:39 pm »
A ja tak bardzo czekałem na XV i do tej pory jej nie ograłem. Jakoś odpycha mnie cała ta szopka która się kręci wokół tej gry. Może będzie jakaś complete edition to wezmę gdy już wszystkie brakujące wstawki będą w grze. :p
Zaczynają wypluwać jakieś dodatki, dlc i inne badziewia, więc zapewne goty się wcześniej czy później pojawi. Też się zastanawiam nad kupnem takiej wersji. Chociaż 10 czy tam ile gb patcha odpadnie.  :rotfl:

Na początku przyszłego roku na PCMR  8)



RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #45 dnia: Września 03, 2017, 18:47:35 pm »
Dobra. Wydaje mi się, że powoli zmierzam do końca FFXIII - 11 rozdział.
Być może mój fanboizm do samej nazwy tej serii się we mnie odezwał, być może na starość głupieje, ale to jest...świetny Fajnal! Tak. Świetny i tyle. Nie ma walk turowych, tylko super hiper dynamiczny hack&slash, nie ma losowych spotkań z przeciwnikami (to chyba nawet na plus :) ), ale to jest nadal to. Fajnal i tyle. Wielu ludzi nie lubi bohaterów w tej grze, wielu się nie podoba wykreowany świat czy fabuła, ale ja od pierwszych minut jestem zauroczony i to nawet do tego stopnia, że zacząłem poszukiwać FFXIII-2 do kupienia. Może to zabrzmi jak herezja dla niektórych, ale śmiem twierdzić, że fabuła tu jest ciekawsza, niż w X - ups, rzekłem to głośno. :)

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 691
  • Reputacja: 7
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #46 dnia: Września 12, 2017, 10:55:19 am »
Wszystko przede mną. W tym roku na pewno przejdę X-2 i będę chciał, przynajmniej, jeszcze jednego. Coś z tego: I, II, III, VII, XIII
Atakuj FFVII.
Teraz głowę mi zaprząta ten FFX-2
Muszę skołować albo wersję UE albo kupić na PS3/4 Tak po prawdzie to lipa z brakiem FFX-2 na karcie, a jedynie jako kod. Chyba sprzedam swoją kopię, a zakupię wersję na stacjonarkę, aby mieć to wszystko na płytce. Nie mam zaufania do cyfrowych gier, a jak mi ktoś wyłączy serwer za 20 lat, to już nie pogram w tego X-2.

Sam zastanawiam się nad kupnem FFX-2, bo jest to jedyna gra z serii której nie skończyłem, orientuję się ktoś czy dostanę jeszcze gdzieś Steelbooka na PS4, czy raczej to niemożliwe.
.
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2017, 14:23:22 pm wysłana przez ki_ki »
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #47 dnia: Września 17, 2017, 12:37:12 pm »
Skończyłem FFXIII po blisko 60h grania.
Poprzednio go zachwalałem w niebogłosy, nawet stawiałem wyżej od X, ale trochę mnie jednak poniosło.  :) Zawsze trzeba daną grę przejść do końca, aby wygłaszać osądy.
Nadal uważam, że to bardzo dobra gra i bardzo dobry Fajnal, ale końcówka - od 11 rozdziału właśnie - jakoś tak spowolniła tempo, akcję i fabułę. Ostatnie rozdziały to z kolei dziwaczne pomysły, które nie do końca mi się podobały. Walka finałowa to znowu popis SE jak człowieka wkurzyć, długością i ilością tych walk. Chyba już taka tradycja - mam nadzieję, że to nie będzie żaden spojler - 1 boss ziew, drugi z wyniszczającym atakiem zabierającym 90-99% życia, a trzeci to taki, aby był.
Mój pierwszy ukończony FF, gdzie ani razu nie zajrzałem do poradnika. Bossowie sami padali (problemy miałem tylko z ostatnim Roshem - 3 razy walkę powtarzałem), nie było żadnych wielkich otwartych światów, gdzie można się było zgubić i ogólnie to był najłatwiejszy FF, w którego grałem. Może wpływ na to miała zmiana systemu walki - z turowego na h'n's, może dlatego, że nie unikałem walk i nie prułem przed siebie jak wariat, ale sporo expa dzięki temu zdobyłem, a może naprawdę gra jest bardzo łatwa.
Tym, którzy nie grali mocno polecam, bo to - mimo zmiany conceptu walk (tak chyba można śmiało napisać) - bardzo dobry Fajnal, z lekko rozczarowującą końcówką.
W tym roku chcę przejść jeszcze przynajmniej jednego Fajnala. Raczej będzie to FFXIII-2, którego planuję w tym miesiącu kupić, bo z tego co widziałem, to dość krótka przygoda jak na jrpga.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #48 dnia: Września 18, 2017, 08:52:12 am »
Mój pierwszy ukończony FF, gdzie ani razu nie zajrzałem do poradnika.
A w innych to w jakim celu zaglądałeś do poradników?

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #49 dnia: Września 18, 2017, 12:42:25 pm »
Mój pierwszy ukończony FF, gdzie ani razu nie zajrzałem do poradnika.
A w innych to w jakim celu zaglądałeś do poradników?
Zwykle szukałem podpowiedzi jak pokonać danego bossa albo jakie składniki są potrzebne do wytworzenia danej broni. W FFVII zaglądałem, aby trafić do tego miasteczka na pustyni. Tam było coś w rodzaju, dwa razy w prawo, raz w lewo, 3 razy w przód i raz w tył. Chyba największy absurd w jrpgach. :)

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #50 dnia: Września 18, 2017, 15:28:48 pm »
W FFVII zaglądałem, aby trafić do tego miasteczka na pustyni. Tam było coś w rodzaju, dwa razy w prawo, raz w lewo, 3 razy w przód i raz w tył. Chyba największy absurd w jrpgach.
Huh? Mówisz o Gold Saucer? Nie przypominam sobie nic z kombinacją.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #51 dnia: Września 18, 2017, 17:21:54 pm »
W FFVII zaglądałem, aby trafić do tego miasteczka na pustyni. Tam było coś w rodzaju, dwa razy w prawo, raz w lewo, 3 razy w przód i raz w tył. Chyba największy absurd w jrpgach.
Huh? Mówisz o Gold Saucer? Nie przypominam sobie nic z kombinacją.
Niestety, ale nie pamiętam aż tak dokładnie.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 549
  • Reputacja: 251
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #52 dnia: Września 18, 2017, 23:40:30 pm »
Skończyłem FFXIII po blisko 60h grania.
Poprzednio go zachwalałem w niebogłosy, nawet stawiałem wyżej od X, ale trochę mnie jednak poniosło.  :) Ostatnie rozdziały to z kolei dziwaczne pomysły, które nie do końca mi się podobały.  Chyba już taka tradycja - mam nadzieję, że to nie będzie żaden spojler - 1 boss ziew, drugi z wyniszczającym atakiem zabierającym 90-99% życia, a trzeci to taki, aby był.

Pisałem przecież. To i tak dobrze, że w ostatecznym rozrachunku ci się gra podobała. Z spoilerami uważaj. Raz można oberwać za napisanie, że gra się postacią z okładki, a innym razem można wrzucać każdego opcjonalnego bossa do tematu i nikomu nie przeszkadza - zależy na kogo trafisz.  :shifty:

Ja wczoraj pozbyłem się foli z mojej limitowanej FF XV (piękne pudełko). W nocy obejrzę chyba KINGSGLAIVE: FINAL FANTASY XV, podobno warto przed grą (anime także) i zabieram się za tę przygodę, bo już dawno miałem na nią chęć.  :roll:

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #53 dnia: Września 19, 2017, 08:30:09 am »
Skończyłem FFXIII po blisko 60h grania.
Poprzednio go zachwalałem w niebogłosy, nawet stawiałem wyżej od X, ale trochę mnie jednak poniosło.  :) Ostatnie rozdziały to z kolei dziwaczne pomysły, które nie do końca mi się podobały.  Chyba już taka tradycja - mam nadzieję, że to nie będzie żaden spojler - 1 boss ziew, drugi z wyniszczającym atakiem zabierającym 90-99% życia, a trzeci to taki, aby był.

Pisałem przecież. To i tak dobrze, że w ostatecznym rozrachunku ci się gra podobała. Z spoilerami uważaj. Raz można oberwać za napisanie, że gra się postacią z okładki, a innym razem można wrzucać każdego opcjonalnego bossa do tematu i nikomu nie przeszkadza - zależy na kogo trafisz.  :shifty:

Ja wczoraj pozbyłem się foli z mojej limitowanej FF XV (piękne pudełko). W nocy obejrzę chyba KINGSGLAIVE: FINAL FANTASY XV, podobno warto przed grą (anime także) i zabieram się za tę przygodę, bo już dawno miałem na nią chęć.  :roll:

:lol:
Napisz później, ile teraz to cudo ciągnie gb patchy na dzień dobry.
Ja chyba się wstrzymam do jakiejś edycji goty - oby takowa niebawem wyszła.

P.S.
W Base jest promocja na FFXII. Z wysyłką ok. 105 zł do Polski.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #54 dnia: Września 19, 2017, 08:31:52 am »
W nocy obejrzę chyba KINGSGLAIVE: FINAL FANTASY XV, podobno warto przed grą
Koniecznie trzeba obejrzeć, bo bez tego nic nie zrozumiesz z ziarenek fabuły, które są w samej grze.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 549
  • Reputacja: 251
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #55 dnia: Września 20, 2017, 04:04:23 am »
Dokładnie. Na dzień dobry lekkie zdziwienie, że po obejrzeniu filmu wiem już na samym początku, że przyboczny króla to
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Niemniej faktycznie, bez filmu ludzie otrzymają ogromne dziury w fabule (jak choćby motyw kopuły ochronnej, czy samej walki w pałacu). Dziwne zagranie, bo groma ilość osób nie obejrzy Kingslaive.
Będąc przy nim, poczekam na wersję 4k. Film wybitny nie jest co prawda, ale wykonanie miażdży. Ma blu ray można śmiało go za ok 69zł kupić (tyle też bodaj zapłaciłem).

Wracając do FF XV....

Za piękna to ona nie jest  :>

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #56 dnia: Września 20, 2017, 08:25:15 am »
Za piękna to ona nie jest 
Pierwsza lokacja - pustynia - jest słaba graficznie. Później jak już się wbijesz na Duscae jest dużo lepiej.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 549
  • Reputacja: 251
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #57 dnia: Września 20, 2017, 18:26:40 pm »
Potwierdzam.

Ale z magią trochę pokpili sprawę  :evil:
Chyba jednak kulki materii wolałem.
Co widzę Lucisa, to mi się Ryo przypomina  xP



Napisz później, ile teraz to cudo ciągnie gb patchy na dzień dobry.
Ja chyba się wstrzymam do jakiejś edycji goty - oby takowa niebawem wyszła.

P.S.
W Base jest promocja na FFXII. Z wysyłką ok. 105 zł do Polski.

Zaraz będę grał, więc sprawdzę. Niemniej z sklepu już pościągałem co się dało - opony do Regali  :grin:

Taki rimejk z taką parszywą grafiką i to w 30k/s to niech sprzedają za Kazimierza, a nie za dwa. Zobacz tylko co Sega przy Yakuzie zrobili.  :roll:


Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #58 dnia: Września 21, 2017, 08:25:07 am »
Ale z magią trochę pokpili sprawę 
No zmusza do zwiedzania świata i podróżowania, niestety.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #59 dnia: Września 21, 2017, 08:55:29 am »
Dojebali z platyną w FFIX :lol:

http://cogconnected.com/2017/09/final-fantasy-ix-platinum-trophy-nigh-impossible/

Cytuj
[...]Trophy list, unfortunately, features a pretty stupid Gold trophy that will give series players flashbacks of messing up on the 170th lightning dodge in Final Fantasy X to upgrade Lulu’s ultimate weapon.

The trophy in question is, of course, Hail to the King, where players have to jump rope 1000 times without tripping and obtain King of Jump Rope. In the game, you do have to jump rope 1000 times to get a Key Item, but I think this feat could have shed a digit in transition. Ozma be damned, this is will no doubt be Zidane and Co.’s hardest quest yet. While I’m not a Trophy hunter myself, I can understand the frustration as this will all but prevent players from hitting the coveted Platinium status with this port.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #60 dnia: Października 10, 2017, 10:40:22 am »
Ponad 12h w FFXIII-2 za mną.
Nie powiem, aby ta gra mnie porwała. Pomysły z podróżami w czasie, między wymiarami, z takimi bohaterami jakoś nie przypadły mi do gustu. Gram, bo gram, ale przeplatam to albo z partyjkami w GT6 i Laytona albo demami. Dawno mi się nie przydarzyło, abym ogrywając j/rpga grał w kilka rzeczy na raz. Na tę chwilę najsłabszy Fajnal w jakiego grałem. Do bardzo dobrej XIII nawet się nie umywa.
Jest to też mój ostatni Fajnal w tym roku (z tego co widziałem na hltb, na szczęście również najkrótszy) - trzeci. Zakładam, że skończę go przed premierą Wolfensteina 2 i raczej żadnego więcej FF już nie odpalę. Muszę kilka miesięcy odpocząć od serii, bo zaczynam już odczuwać zmęczenie materiału. Może wezmę się niebawem za Personę albo Dragon Questa jakiegoś, a może jakiegoś cprga?

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #61 dnia: Października 10, 2017, 11:31:27 am »
Ta gra to najgorsze co mogli zrobić FF. Nie do strawienia dla mnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #62 dnia: Października 10, 2017, 11:33:44 am »
Ta gra to najgorsze co mogli zrobić FF. Nie do strawienia dla mnie.
A Lightning Returns? :lol:

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 549
  • Reputacja: 251
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #63 dnia: Października 19, 2017, 05:11:07 am »


NRGeek, który jest fanem FF, równo ją zrugał  :>

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #64 dnia: Października 19, 2017, 09:21:49 am »
Aktualnie zbliżam się do końca FFXIII-2, ale chyba nie odważę się kupić i zagrać w "3" część XIII. Te limity czasowe mnie przerażają, fani nie zostawiają na niej suchej nitki, fanatycy FF również. Może kiedyś.
XIII-2 i tak jest dość słaba, w porównaniu do XIII choćby. Wiele mi się w niej nie podoba. Z plusów to widzę tylko poprawione zmiany formacji. Teraz to się odbywa błyskawicznie i tak naprawdę to wszystko. Ani fabuła, ani wymiary, ani podróże w czasie, ani nawiązania do wydarzeń z XIII czy też spotkania z postaciami z XIII nie są w stanie sprawić, abym chciał jej wlepić więcej, niż 6/10 Chyba że sama końcówka mnie połamie, ale w to wątpię.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #65 dnia: Października 22, 2017, 12:24:00 pm »
Skończyłem w piątek XIII-2
Niestety końcówka nie sprawiła, że podniósłbym ocenę, a wręcz przeciwnie. Sama walka finałowa, a może raczej ciąg chorych wymysłów (6 walk :evil:) sprawił, że miałem ochotę rzucić padem o ścianę, skopać telewizor i wyrzucić konsolę. To jest sztuka, bo nie pamiętam takiego poziomu mojej frustracji w żadnej innej grze. Przeszedłem i chcę zapomnieć. Najsłabszy FF jakiego skończyłem i najsłabszy jrpg, w którego grałem, a tych trochę zaliczyłem. Nie wiem jak można było zrobić tak słabą część FF, po bardzo dobrej i mocnej niedocenionej trzynastce.
Nic to. To był na 99% mój ostatni Fajnal w tym roku i raczej już nic nie rozpocznę. W przyszłym roku biorę się za XII zremasterowaną i może I-III na przenośniaki. Póki co muszę odpocząć, bo ta część, pomimo faktu, że krótka, strasznie mnie wymęczyła swoimi absurdalnymi pomysłami.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #66 dnia: Listopada 01, 2017, 19:16:18 pm »
Naszla mnie ochota na jakiegos finala. Krotka pilka, ffx czy ffxv? Ffx jest akurat w promo za 63zl.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #67 dnia: Listopada 01, 2017, 22:38:47 pm »
FFX :angel:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #68 dnia: Listopada 01, 2017, 23:48:36 pm »
Naszla mnie ochota na jakiegos finala. Krotka pilka, ffx czy ffxv? Ffx jest akurat w promo za 63zl.
FFX.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #69 dnia: Listopada 02, 2017, 00:19:40 am »
Dzieki, zakupione.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #70 dnia: Listopada 02, 2017, 08:35:35 am »
http://www.novacrystallis.com/2017/10/final-fantasy-veteran-yoshitaka-amano-documentary-explores-journey-artist/

Cytuj
Yoshitaka Amano is heralded on the same level as Sakaguchi and Uematsu, being one of the main forces of Final Fantasy‘s foundation. In this documentary produced for the release of the Final Fantasy Memorial Ultimania official encyclopedia, we get a glimpse into his universe and career, from his first steps as an animator for Tatsunoko, to his emblematic illustration work for Final Fantasy and his recent involvement on the contemporary art scene.


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 549
  • Reputacja: 251
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #71 dnia: Listopada 07, 2017, 14:09:19 pm »
Jak ktoś jeszcze nie miał przyjemności zagrać, polecam FFT. Nawet dzisiaj (szczególnie na konsoli przenośnej) fantastycznie się w to gra, bez zgrzytu w segmencie grafiki (wiadomo dwa de).
No i jest ciężko. No, do czasu jak nie pojawi się Cidolfus Orlandeau.  :angel:

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #72 dnia: Listopada 07, 2017, 14:19:16 pm »
 :2d:


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #73 dnia: Listopada 07, 2017, 14:20:40 pm »
Sylvan jak zwykle wie o czym pisze :lol:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 549
  • Reputacja: 251
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #74 dnia: Listopada 07, 2017, 14:27:06 pm »
No tak, postaci składają się z wielu polygonów  :lol:
Głównym elementem na, który zwraca się tu uwagę są postacie, a nie tło (ono ma marginalne znaczenie w tym przypadku), ale tez tłumaczyć tobie cokolwiek, formuło jeden  xP

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #75 dnia: Listopada 07, 2017, 14:33:39 pm »
Gra 3D + sprity = gra 2D. Oczywiście.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #76 dnia: Listopada 07, 2017, 14:38:23 pm »
Tak, "tło" w tej grze ma marginalne znaczenie. Tło które wpływało na zasięg ataków dystansowych, trafność, zakres ruchu etc. Marginalne znaczenie.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 549
  • Reputacja: 251
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #77 dnia: Listopada 07, 2017, 14:55:58 pm »
Dobrze wiesz, że chodziło mi o odbiór szaty graficznej. To trochę jak z Djukiem Trzy de, który choć ma trójwymiarowe tła, to dzięki sprajtowym postaciom, prezentuje się obecnie lepiej niż taki Quake. Zatem można powiedzieć, że zyskuje dzięki dwa de. Każdy poważny człowiek to zrozumie. Wiadomo, że twój kolega robi tylko za złośliwy forumowy worek do bicia, niemniej od ciebie jednak wymagam tego minimum jakościowego.  :>

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: 30 urodziny Final Fantasy - gramy, wspominamy, kupujemy
« Odpowiedź #78 dnia: Grudnia 30, 2017, 16:55:39 pm »
Rok prawie skończony. Przede wszystkim miło mi, że niektórzy z was się dołączyli do tematu, udzielali się tutaj, wspominali, a także przechodzili niektóre części FF.
Czas na moje krótkie podsumowanie mijających 12 miesięcy z okazji 30 lecia FF.
Otóż 2017 zaczynałem z mocnym postanowieniem przejścia przynajmniej 2 części FF. Udało się z trzema (X, XIII oraz XIII-2), z czego jestem bardzo zadowolony. Była to bardzo miła przygoda, może poza FFXIII-2 :) Kalendarz wydań gier na 2018 w porównaniu z 2017 wygląda dla mnie kiepsko, poza kilkoma grami, które będę chciał przejść i kupić na premierę. Ma to ten plus, że wszystkich tytułów z 2017, które chciałem ukończyć, z powodu ich natłoku, nie byłem w stanie ograć. Co miesiąc wychodziła przynajmniej jedna świetna gra, a czasami i więcej. W przyszłym roku będę chciał zakończyć pozycje z 2017, a także kilka klasyków z minionych lat. Na półce nadal zafoliowane FFXII HD, FFII oraz FFVII i na pewno coś przejdę. Wierzę też, że uda mi się jeszcze kupić I, III, VI oraz IX, które mają u mnie priorytet i coś przejdę.

Tutaj moja mała podróż AD 2017
Stan FF w kolekcji na styczeń


oraz na 30.12


Dodam jeszcze tylko, że AD 2018 możemy śmiało nazwać rokiem Ninja Gaiden - 30 rocznica i mam tylko nadzieję, że uda mi się założyć odpowiedni temat, o wiele lepszy, niż ten tutaj.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl