Autor Wątek: PlayStation 5 - Temat Główny  (Przeczytany 182219 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 642
  • Reputacja: 74
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #160 dnia: Kwietnia 18, 2019, 16:37:49 pm »
Przyznam że te szczegóły troche mnie nahajpowały. Wszystkie punkty to są rzeczy których oczekiwałem od PS5

Niby tak, sam miałem podobnie, ale lepiej jednak trochę przystopować, bo wciąż brakuje tu ważnych konkretów. Jest hype, ludzie gadają, ale jak to wszystko wypadnie później to zobaczymy. SSD jest z tego wszystkiego raczej największym pewniakiem. Natomiast taki ray tracing to nie wiadomo, czy będzie wspomagany hardwareowo, czy może chodzi tylko o soft (czyli w jakiejś formie będzie, ale raczej bez rewelacji).

Ten pad i devkit zostały stworzone na 1 kwietnia. ;) :lol:




I dobrze :).

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 954
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #161 dnia: Kwietnia 18, 2019, 23:43:00 pm »
 :lol: ja tam bym się nie obraził za takiego pada. Funkcjonalność spoko, z wyglądu też. Mocno przypomina pada od XO i jeśli teoretycznie część z bumperami była lepiej rozwiązana, to byłbym zdecydowanie na tak.

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #162 dnia: Kwietnia 19, 2019, 10:35:41 am »
Ja przyznam wole by nie grzebali przy obecnym padzie zbyt dużo. Nie wiem niech dadzą lepszą baterię i poprawią materiały i tyle. Nie czuje tego by udało im się większą rewolucje zrobić :P Dotykowy ekranik w padzie o jakim plotkują byłby imho niepotrzebnym gadżetem zmniejszającym czas pracy baterii i zwiększającym cenę :)

Niby tak, sam miałem podobnie, ale lepiej jednak trochę przystopować, bo wciąż brakuje tu ważnych konkretów. Jest hype, ludzie gadają, ale jak to wszystko wypadnie później to zobaczymy. SSD jest z tego wszystkiego raczej największym pewniakiem. Natomiast taki ray tracing to nie wiadomo, czy będzie wspomagany hardwareowo, czy może chodzi tylko o soft (czyli w jakiejś formie będzie, ale raczej bez rewelacji).

Ray Tracing mi akurat robi najmniej :D Byłem przygotowany na to że PS5 nie będzie tego wspierać i nie będę zawiedziony jak nie będzie... Chociaż jeżeli okaże się że jednak wspiera to miła niespodzianka :)

Najbardziej liczę na lepsze gry w VR. Chce pełnoprawne gry wyścigowe i symulatorki (elite) w pełnej wersji na VR + żeby działał stary headset by móc z czasem wymienić sobie na nowszy model a nie od razu :D PSVR moim zdaniem jest małą rewolucją, która ze względu na moc konsoli nie została jeszcze poprawnie wykorzystana.

No i oczywiście wsteczna kompatybilność która przekona mnie do kupna PS5 na premiere zamiast "jakiś czas później"

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 642
  • Reputacja: 74
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #163 dnia: Kwietnia 19, 2019, 11:14:03 am »
Ray Tracing mi akurat robi najmniej :D Byłem przygotowany na to że PS5 nie będzie tego wspierać i nie będę zawiedziony jak nie będzie... Chociaż jeżeli okaże się że jednak wspiera to miła niespodzianka :)

I słusznie, w końcu RT to nie jest na razie żadną rewolucją (szczególnie dla graczy), więc w przypadku konsol może być miłym dodatkiem.

No i oczywiście wsteczna kompatybilność która przekona mnie do kupna PS5 na premiere zamiast "jakiś czas później"

Tutaj znowu jest sporo pytań, bo to, że będzie to było w 99% pewne. To, jak to zrobią, jest ciekawe. Znając Sony spodziewam się rozwiązań, które działają z automatu, więc trochę szkoda. Fajnie gdyby podeszli do sprawy bardziej jak MS, w tym to kompatybilności z PS1, PS2 i PS3. Wtedy to byłby sztos.  Niemniej sama kompatybilność z PS4 jest o tyle fajna, że wszelkie remastery będą działały, więc dobrze jest zaopatrzyć się w nie na promocjach ;).

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #164 dnia: Kwietnia 19, 2019, 11:37:22 am »
Tutaj znowu jest sporo pytań, bo to, że będzie to było w 99% pewne. To, jak to zrobią, jest ciekawe. Znając Sony spodziewam się rozwiązań, które działają z automatu, więc trochę szkoda. Fajnie gdyby podeszli do sprawy bardziej jak MS, w tym to kompatybilności z PS1, PS2 i PS3. Wtedy to byłby sztos.  Niemniej sama kompatybilność z PS4 jest o tyle fajna, że wszelkie remastery będą działały, więc dobrze jest zaopatrzyć się w nie na promocjach ;).

PS4 może se chodzić z automatu. Myślę, że PS5 i tak będzie je uruchamiać w trybie takim jak PS4Pro odpala (czyli przynajmniej szachownica 4k będzie). Co do poprzednich generacji, najtrudniejsze tu jest chyba PS3... PS1 i PS2 ogarniają emulatory na średnich PCtach (nawet słabych) i jeszcze potrafią podbić rozdziałke dodać Shadery itp, więc czemu potężne PS5 nie dałoby rady z emulacją tych konsol? Pytanie czy to zrobią :)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 642
  • Reputacja: 74
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #165 dnia: Kwietnia 19, 2019, 11:54:50 am »
Myślę, że PS5 i tak będzie je uruchamiać w trybie takim jak PS4Pro odpala (czyli przynajmniej szachownica 4k będzie)

To właśnie rozumiem przez automat. Jeśli patenty Cernego mają zastosowanie w PS5, to wszystko ma chodzić z automatu tak jak na konsoli docelowej. Pewnie mogą coś do tego dodać (boost mode), ale jakoś mam wrażenie, że Sony za bardzo się boi, a nie zrobią raczej całego działu do patchowania i testowania tych gier. Dlatego kwestia emulacji też jest trochę niepewna, ale kto wie. To co ja bym chciał, to żeby można było odpalać grę z płyty/potwierdzać autentyczność poprzez włożenie dysku z PSX, czy PS2. Wtedy całą biblioteka gromadzona przez lata jest do użycia. Inaczej trzeba kupować na nowo z PS Store.

Co do poprzednich generacji, najtrudniejsze tu jest chyba PS3

Tak PS3 będzie wciąż trudne, na pewno nie poprzez emulację. Pytanie czy rozwiązania do emulacji PS4 mogą temu posłużyć?

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #166 dnia: Kwietnia 19, 2019, 12:01:08 pm »
Ja przyznam po cichu liczę na jakieś patche do gier na PS4. Chciałbym tryb VR w takim Elite Dangerous itp, ale coś czuje może być z tym problem.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 642
  • Reputacja: 74
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #167 dnia: Kwietnia 19, 2019, 12:06:55 pm »
Może dzięki działaniom MS Sony się do tego bardziej przyłoży. Byłoby spoko, bo choć nie spodziewam się grać w dużą ilość starszych tytułów (głównie przez małą ilość czasu na granie w ogóle) to kiedyś może nabrać to dużego sensu. Jak branża zejdzie na psy i dobrych gier (a przynajmniej takich dla mnie) będzie mniej, wtedy z wielką chęcią będę wracał do starszych tytułów.

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #168 dnia: Kwietnia 19, 2019, 12:11:49 pm »
Może dzięki działaniom MS Sony się do tego bardziej przyłoży. Byłoby spoko, bo choć nie spodziewam się grać w dużą ilość starszych tytułów (głównie przez małą ilość czasu na granie w ogóle) to kiedyś może nabrać to dużego sensu. Jak branża zejdzie na psy i dobrych gier (a przynajmniej takich dla mnie) będzie mniej, wtedy z wielką chęcią będę wracał do starszych tytułów.

Ja lubie czasem wracać do starych gier. Dla mnie to dosyć istotny ficzer konsoli. Ostatnio grałem w Ace Combat 5 który był dodany do preordera siódemki. I mimo starej zmęczonej grafiki z czasów PS2 bawię się przednio :D

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 642
  • Reputacja: 74
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #169 dnia: Kwietnia 19, 2019, 12:20:08 pm »
Ja lubie czasem wracać do starych gier. Dla mnie to dosyć istotny ficzer konsoli. Ostatnio grałem w Ace Combat 5 który był dodany do preordera siódemki. I mimo starej zmęczonej grafiki z czasów PS2 bawię się przednio

Ja też i nawet grafika w grach z PSX'a mi nie przeszkadza, zwłaszcza gdy odpalam je na PS Vita. Problem jednak w tym, że gdy mam do wyboru nową grę, czy starą to wybieram jednak nową, a i tak mam stos zaległości z każdej generacji. Kiedyś to przynajmniej raz w roku odpalałem MGS 1, 2 i 3, czego nie robię od jakiś 8-9 lat :/.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 236
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #170 dnia: Kwietnia 19, 2019, 12:51:21 pm »
Dla mnie wsteczna kompatybilnosc i VR to sprawy drugo albo nawet trzeciorzedne. W stare gierki raczej nie gram bo ledwo mam czas ograc to co na biezaco wychodzi i mnie interesuje, a od VR rzygam, wiec wolalbym zebi sie skupili na innych kwestiach. Reszta sie w sumie nawet jaram ;)

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #171 dnia: Kwietnia 19, 2019, 13:24:50 pm »
Dla mnie wsteczna kompatybilnosc i VR to sprawy drugo albo nawet trzeciorzedne. W stare gierki raczej nie gram bo ledwo mam czas ograc to co na biezaco wychodzi i mnie interesuje, a od VR rzygam, wiec wolalbym zebi sie skupili na innych kwestiach. Reszta sie w sumie nawet jaram ;)

Myślę, że VR za bardzo nie zabiera nic klasycznemu graniu i to jeszcze długo (jak nie zawsze) będzie raczej równolegle szło do klasycznych gierek.

W moim odczuciu to coś bardziej jak kierownica do gier wyścigowych. Urządzenie wspomagające immersje w danych gatunkach gier, ale nie zastępujące klasycznego grania ;)

A co do wstecznej. Cóż chce by kolekcja cyfrówek mimo wszystko przechodziła.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 821
  • Reputacja: 81
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #172 dnia: Kwietnia 19, 2019, 13:41:25 pm »
Może dzięki działaniom MS Sony się do tego bardziej przyłoży. Byłoby spoko, bo choć nie spodziewam się grać w dużą ilość starszych tytułów (głównie przez małą ilość czasu na granie w ogóle) to kiedyś może nabrać to dużego sensu. Jak branża zejdzie na psy i dobrych gier (a przynajmniej takich dla mnie) będzie mniej, wtedy z wielką chęcią będę wracał do starszych tytułów.

Ja lubie czasem wracać do starych gier. Dla mnie to dosyć istotny ficzer konsoli. Ostatnio grałem w Ace Combat 5 który był dodany do preordera siódemki. I mimo starej zmęczonej grafiki z czasów PS2 bawię się przednio :D
To w takim razie zapraszam do odpowiedniego wątku, dedykowanego starszym pozycjom, na tym forum. Wspólnie możemy się zmobilizować do ponownego/pierwszego przejścia klasyków, perełek albo nieodkrytych skarbów.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl


andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 954
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #174 dnia: Kwietnia 20, 2019, 23:27:13 pm »
Co do poprzednich generacji, najtrudniejsze tu jest chyba PS3

Tak PS3 będzie wciąż trudne, na pewno nie poprzez emulację. Pytanie czy rozwiązania do emulacji PS4 mogą temu posłużyć?

Emulacja PS3? Na PC już ponoć lata w 4K 60fps, więc powyższe stwierdzenie powoli robi się nieaktualne.


Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #175 dnia: Kwietnia 21, 2019, 21:23:40 pm »
Byłoby milusio mieć pełną kolekcję gier na PS3 to super sprawa by była, no ale nie nakręcam się bo coś czuje że PS3 to może ominąć :P

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 642
  • Reputacja: 74
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #176 dnia: Kwietnia 23, 2019, 11:07:39 am »
Emulacja PS3? Na PC już ponoć lata w 4K 60fps, więc powyższe stwierdzenie powoli robi się nieaktualne.

Niby tak, ale jednak nie jest to coś co działa z automatu z każdą grą, muszą zabierać się za tytuły indywidualnie. Na dodatek sprzęt na jakim to chodzi jednak do słabych nie należy.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 642
  • Reputacja: 74
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #177 dnia: Kwietnia 23, 2019, 11:09:24 am »
Byłoby milusio mieć pełną kolekcję gier na PS3 to super sprawa by była, no ale nie nakręcam się bo coś czuje że PS3 to może ominąć

Ja na razie zakładam scenariusz minimum - kompatybilność z PS4, czyli gry z PSX, PS2 i PS3 tylko, jeśli były remasterowane. Mam nadzieję, że Sony miło zaskoczy, ale nie stawiam na to.

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #178 dnia: Kwietnia 23, 2019, 13:03:25 pm »
Byłoby milusio mieć pełną kolekcję gier na PS3 to super sprawa by była, no ale nie nakręcam się bo coś czuje że PS3 to może ominąć

Ja na razie zakładam scenariusz minimum - kompatybilność z PS4, czyli gry z PSX, PS2 i PS3 tylko, jeśli były remasterowane. Mam nadzieję, że Sony miło zaskoczy, ale nie stawiam na to.

Dziwne, że przynajmniej nie PSX jak normalnie mają tytuły z PSX'a w PS Store. PS4 chyba też ma jakąś emulacje PS2, bo wiele gier działa na tej zasadzie w tym dodawany do preorderów Ace Combat 5

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 642
  • Reputacja: 74
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #179 dnia: Kwietnia 23, 2019, 13:58:50 pm »
Dziwne, że przynajmniej nie PSX jak normalnie mają tytuły z PSX'a w PS Store. PS4 chyba też ma jakąś emulacje PS2, bo wiele gier działa na tej zasadzie w tym dodawany do preorderów Ace Combat 5

To chyba specjalnie przygotowana wersja. Klasyka jest do użytku niby tylko na PSP, PS Vita i PS3. Nie ma nic o PS4, czyli o wbudowanej emulacji nie ma mowy.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #180 dnia: Kwietnia 23, 2019, 15:11:20 pm »
Dziwne, że przynajmniej nie PSX jak normalnie mają tytuły z PSX'a w PS Store. PS4 chyba też ma jakąś emulacje PS2, bo wiele gier działa na tej zasadzie w tym dodawany do preorderów Ace Combat 5
Owszem, odpala w pewien sposób gry z PS2 z podniesioną rozdzielczością i obsługa Pucharów, ale są to zapewne przygotowane porty tych gier. Co prawda custom FW pozwala na odpalanie gier z PS2, ale o pełnej kompatybilności nie ma mowy. Dla większości użytkowników najważniejsze jest by PS5 odpalało wszystko z PS4, wcześniejsze konsole będą traktowane jako miły dodatek.

Gry z PSX odpalisz tylko na PSP, PS Vita i PS3.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 954
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #181 dnia: Kwietnia 23, 2019, 18:27:59 pm »
Emulacja PS3? Na PC już ponoć lata w 4K 60fps, więc powyższe stwierdzenie powoli robi się nieaktualne.

Niby tak, ale jednak nie jest to coś co działa z automatu z każdą grą, muszą zabierać się za tytuły indywidualnie. Na dodatek sprzęt na jakim to chodzi jednak do słabych nie należy.

Prawda, ale gość odpala to niemal w 4K, jestem ciekaw jak się spisuje emulacja w natywnej rozdzielczości. Na dniach może się w to pobawię, w każdym razie, inżynierzy Sony raczej powinni być w stanie stworzyć software do emulacji PS3, nawet mimo jej złożoności, tym bardziej na sprzęcie 2 generacje nowszym.

Edit: Sprawdziłem na razie tylko Ni No Kuni, w natywnej rozdzielczości chodzi wzorowo, pograłem może ok godziny. Widoczne drobne glicze graficzne, ale ogólnie to mega zaskoczenie jak to działa :O
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2019, 22:04:04 pm wysłana przez andryush »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #182 dnia: Kwietnia 26, 2019, 13:14:33 pm »
Cytuj
PlayStation 5 zadebiutuje na rynku najwcześniej za 12 miesięcy – korporacja potwierdziła, że nie zamierza wydać urządzenia w aktualnie trwającym roku finansowym (31 marca 2019 do 1 kwietnia 2020 roku), więc w sumie pozostaje jedna opcja: końcówka 2020 roku.
https://www.ppe.pl/news/132138/playstation-5-data-premiery-2020.html

Czyli premiera pewnie standardowo w listopadzie. W każdym razie część plotek można wyrzucić do kosza.

Ciekawe czy nowy Xbox wyjdzie w tym samym miesiącu co PS5, czy może nieco wcześniej, np. we wrześniu lub październiku. W sumie MS powinien dążyć do jak najwcześniejszej premiery nowej konsoli, bo XB1 radzi już sobie słabo.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #183 dnia: Kwietnia 26, 2019, 13:43:00 pm »
SONY czeka aż Microsoft pokaże co ma i kiedy planuje wydać sprzęt - wtedy będzie podawać już więcej konkretów.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #184 dnia: Kwietnia 26, 2019, 21:40:02 pm »
Myślę, że na tym etapie mogą pozwolić sobie tylko na drobne zmiany w podzespołach i harmonogramie. Pamiętajmy, że niektóre teamy na pewno już mają pierwsze devkity, a i proces produkcji podzespołów musi być przygotowany na długo przed premierą konsoli (trzeba przygotować fabrykę i maszyny, a wyprodukowanie, złożenie i zapakowanie kilku milionów konsol też zabiera trochę czasu).

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 642
  • Reputacja: 74
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #185 dnia: Kwietnia 26, 2019, 22:36:29 pm »
Z grubsza są gotowe, ale pewne kwestie wciąż mogą być ruchome (taktowanie CPU i GPU, możliwe, że takie rzeczy jak ilość ROP, ilość RAM'u). Tym bardziej, że jednak podzespoły next-genów będą nowe (a może raczej, za kilka miesięcy będą nowe, bo jeszcze nie ma ich na rynku PC). Jeśli wierzyć ostatniej plotce - CPU będzie taktowane na 3,2 GHz, GPU może mieć nawet 1,8 GHz (to jest najbardziej ruchoma kwestia). Dev-kity już są od pewnego czasu w wewnętrznych studiach Sony i wedlug mnie wśród wybranych 3rd party. Według Jasona Schreiera, Sony dlatego ogłosiło oficjalnie nowe PlayStation już teraz, gdyż właśnie rusza fala dev-kitow do innych 3rd party i przecieki i tak by się pojawiły. Produkcja ruszy raczej pod koniec roku/na początku przyszłego (przy premierze w listopadzie 2020).

funditto

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-11-2009
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #186 dnia: Kwietnia 26, 2019, 22:57:06 pm »
Jeśli chodzi o devkity to na pewnym polskim forum o grach są ludzie pracujący w
Techlandzie i mający znajomych w CDP  i nie chcieli przyznać co z Techlandem, ale twierdzą tam, że CDP ma devkit PS5 już ładnych kilka miesięcy

I to dosyć pewna informacja, bo od tych samych ludzi były informacje o Cyberpunku zanim dostaliśmy gameplay

Co ciekawe padła tam informacja, że CDP dostał devkit, ale bez nowego pada tylko z Dual Shockiem z PS4
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2019, 23:00:00 pm wysłana przez funditto »

lupinator

  • Gość
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #187 dnia: Maja 21, 2019, 16:37:11 pm »
Pojawiło się wideo, gdzie Sony oficjalnie porównuje czasy ładowania między PS5 i PS4 Pro

https://www.eurogamer.pl/articles/2019-05-21-ps5-porownanie-czasu-wczytywania-z-ps4-pro

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #188 dnia: Października 09, 2019, 05:17:28 am »
PS5 ze wstępną datą premiery. PlayStation 5 z konkretnymi szczegółami
Cytuj
PS5 oficjalnie! Co już wiemy?

    Sony dzisiaj potwierdziło oficjalną nazwę: PlayStation 5 (PS5)
    Pełne wsparcie ray tracingu zintegrowane w urządzeniu (hardware)
    Konsola otrzyma napęd 4K Ultra HD
    Nowy dysk SSD pomoże w uruchomieniu systemu, ładowaniu i strumieniowaniu danych
    Kontroler posiada teraz adaptacyjne triggery, dotykowe sprzężenie zwrotne, nowe głośniki, USB Typu-C
    Deweloperzy otrzymali już dev-kity i mogą pracować nad grami dla PlayStation 5
    Sony potwierdziło: render patentu z charakterystycznym "V" na obudowie to wersja przeznaczona dla deweloperów.

Dualshock 5! Co już wiemy?

    Dualshock 5 otrzyma znacznie lepszy akumulator
    Urządzenie jest cięższe od Dualshocka 4, ale lżejsze od kontrolera od Xboksa One z bateriami w środku
    Sprzęt otrzyma rozbudowane wibracje (podobne do HD Rumble)
    Sony zaoferuje triggery ze sprężeniem zwrotnym (L2/R2)
    DS5 jest już u pierwszych deweloperów
https://www.ppe.pl/news/138019/ps5-data-premiery-sony-oficjalnie.html

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 954
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #189 dnia: Października 09, 2019, 22:27:40 pm »
Hardware'owa akceleracja ray tracingu od AMD... to jest bardzo ciekawe, tym bardziej,  że na rynku PC jest cisza na ten temat.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #190 dnia: Października 10, 2019, 10:38:30 am »
Obawiam sie, ze w przypadku konsol mimo wszystko ten ray tracing to nie będzie aż taki szał, jak to brzmi marketingowo. Trzeba jednak utrzymać cenę, żeby konsole się sprzedały, więc to nie będzie top tego co dziś już może PC, a za 2-3 lata pewnie wszystko stanieje (i wyjdą konsole PRO z lepszym ray tracingiem...). Czekam na pierwszy pokaz jakiejś gry (pewnie dopiero E3 2020) co powinno rozwiać wątpliwości co do skoku graficznego - ale czasy takich skoków jak PSX-PS2 i PS2-PS3 już dawno za nami.

Najmocniejszą stroną nowych konsol mogą być własnie dyski SSD, jeśli będą miały dobre czasy względem tego co mamy teraz. Gdyby w grach online nowe mapy ładowały się 2-3 sekundy zamiast 30-60, to praktycznie pokazywała by się plansza z wynikami, przyciemniał ekran i już bylibyśmy w nowym miejscu. To może być największa rewolucja jeśli dostaniemy jakieś customowe rozwiązanie, którego nie ma na PC i tym można mieć długo przewagę, jeśli to będzie jakiś nowy interfejs. Minusem jednak tej sytuacji może być problem z dyskami zewnętrznymi - czuję, że będą drogie i pewnie dostaną jakiś specjalny kabel a nie USB3, żeby nadążyć transferem. Co prawda ostatnio 1TB SSD spadł do ok. 500zł, ale konsolowe dyski pewnie chodziły by bliżej 1000zł. Patrząc na to jak duże jest np. Red Dead 2 - a nowe konsole muszą oznaczać przeciez jeszcze lepszą grafikę, a wiec wiecej lepszych tekstur i lepszą geometrię - pewnie gry na PS5 dojadą do 200GB na sztukę. To oznacza, że pewnie 4-5 gier to maks jaki się zmieści na dysku i to może być akurat problematyczne.

Czekam kto pierwszy wyskoczy z jakimś tech demo. Sony ostatnio lubi być nostalgiczne, więc liczę na film z T-Rexem + ray tracingiem tak realistyczny, ze Jurracic Park by się schował ;) Fajnie, gdyby pokazali cokolwiek podczas VGA, ale pewnie machina ruszy już po premierze The Last of Us 2, a na VGA sobie zostawili trailer i datę premiery Ghost of Tsushima.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 543
  • Reputacja: 251
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #191 dnia: Października 10, 2019, 12:50:32 pm »
Pamiętacie  :roll:



T Reksa z PSX pamiętam do dzisiaj.  :o
Ja czekam na pokaz nowych gier. Szalenie jestem ciekaw, jak Hori II będzie się prezentowała, albo takie kontynuację God of War/Spidera.
Szkoda, że The Order nie odniósł sukcesu. Też mógłby wzorem poprzednika zszokować świat jakością szaty.

No i multi - nowy Asasyn, czy jakiś przedstawiciel FPS. Też zapewne zachwycą o zupełnie nowych produkcjach nawet nie wspominając.

GoDlike

  • Redakcja
  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-08-2019
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 1
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #192 dnia: Października 10, 2019, 16:12:27 pm »
Hardware'owa akceleracja ray tracingu od AMD... to jest bardzo ciekawe, tym bardziej,  że na rynku PC jest cisza na ten temat.
Amd już od dawna zlewa pecety na rzecz konsol
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2019, 17:56:45 pm wysłana przez GoDlike »


PS4 Pro | Xbox One X | PS3 | Xbox 360

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #193 dnia: Października 10, 2019, 17:10:34 pm »
To oznacza, że pewnie 4-5 gier to maks jaki się zmieści na dysku i to może być akurat problematyczne.
Gdzieś wczoraj czytałem, że ma być dynamiczna instalacja gier na ssd tj. na dysku będą tylko dane niezbędne do bieżącej rozgrywki (co określać będzie savegame), a elementy, które nie będą wykorzystywane w danej części gry mają być na bieżąco usuwane. Czyli SSD ma być po prostu wielkim cache a nie nośnikiem per se.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #194 dnia: Października 10, 2019, 17:15:27 pm »
A dla cyfrowych ? Czy będzie HDD+SSD i szybkie kopiowanie na starcie ? Trochę mi się to wydaje mało optymalne wtedy, ale poczekajmy na oficjalne info.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 119
  • Reputacja: 6
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #195 dnia: Października 12, 2019, 19:36:22 pm »
Albo bedzie jak w przypadku pierwszego XBOX gdzie partycje tymczasowe przechowywaly dane ostatnio odpalonej gry. Przykladowo DOOM 3 ladowal sie szybciej gdy ponownie zostal odpalony, ale juz inna gra nadpisywala te dane i ponowne odpalenie DOOM 3 ladowalo znowu wszystko od nowa. Oczywiscie teraz sa wieksze pojemnosci moze bedzie miejsce na SSD na cache wiecej niz jednej gry.

Co do roznicy skokow generacji PS1-PS2 czy PS2-PS3 to wlasnie dzis podobnym skokiem bedzie solidny ray tracing. Niestety nawet mimo doswiadczenia developerow gry wygladaja plasko pod wzgledem oswietlenia. Dlatego licze na RT przynajmniej przyzwoite na nowych konsolach.
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2019, 19:39:16 pm wysłana przez siudym »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #196 dnia: Listopada 20, 2019, 05:19:58 am »
Cytuj
Sytuację w pewien sposób postanowił wykorzystać informator o pseudonimie PSErebus, który od kilku dni zapowiadał, że chce podzielić się ze społecznością PlayStation ważną wiadomością. Jego zdaniem: data premiery PS5 to 20 listopada 2020 roku. Brzmi to sensownie? Jak wiadomo Sony ma zapewnić konsolę pod koniec przyszłego roku, a listopad wydaje się naprawdę sensownym momentem dla nowej platformy.

PSErebus jest również przekonany, że cena PS5 to 499 dolarów (około 1935 zł). Jeśli weźmiemy bezpośredni przelicznik 1 dolar = 1 euro, to cena PS5 w Polsce powinna wynieść około 2140 zł.
https://www.ppe.pl/news/139549/ps5-cena-data-premiery.html

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #197 dnia: Listopada 30, 2019, 20:52:35 pm »
PS5 devkit na prawdziwych zdjęciach! Pad do PlayStation 5 także zaprezentowany?
https://www.ppe.pl/news/139932/ps5-zdjecia-prawdziwe-pad-playstation-5.html


Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #198 dnia: Grudnia 01, 2019, 16:59:07 pm »
Dużo wentylacji, mam nadzieje ze to oznaka dużej mocy

GoDlike

  • Redakcja
  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-08-2019
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 1
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #199 dnia: Grudnia 01, 2019, 17:03:49 pm »
Nope, w newsie pisaliśmy już że system chłodzenia jest bardziej widoczny, bo konsola została zaprojektowana w taki sposób żeby wydmuchiwała powietrze na boki i do środka. Dzięki temu można stawiać jedną na drugiej.

Warto też wspomnieć że devkity często odbiegają specyfikacją od zwykłych modeli, więc ten może być mocniejszy.


PS4 Pro | Xbox One X | PS3 | Xbox 360