Autor Wątek: Rage 2  (Przeczytany 1947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Rage 2
« dnia: Maja 14, 2018, 17:56:22 pm »
Oficjalna (tragiczna) zapowiedź Rage 2:

http://wccftech.com/rage-2-true-open-world-fps-experience/

Niestety, kolejna gra open world. Już God of war-a skiepścili tym pomysłem, teraz kolejna gra. Ehh niedługo to nawet COD-y i fifę zrobią open wold :/

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rage 2
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 14, 2018, 19:33:18 pm »
Ciekawe, co im z tego wyjdzie. W jedynkę grałem tylko chwilę, ale wydawała mi się strasznie nudna.

lupinator

  • Gość
Odp: Rage 2
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 14, 2018, 19:35:59 pm »
Ja nie mam nic do open-worldów z zasady, ale ostatnie dwie gry Avalanche to niezłe kołysanki.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Rage 2
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 14, 2018, 19:40:44 pm »
Po pierwsze open world w gow jest bardzo umowny i to jest raczej cos na ksztalt nowych tombow. Po drugie w gow to zadzialalo swietnie. Co do rage to dramat ten trailer. Do pieca.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Rage 2
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 15, 2018, 08:23:38 am »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Rage 2
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 15, 2018, 11:37:37 am »
No ale jedynka chyba też miała trochę otwarte tereny z tego co pamiętam?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rage 2
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 15, 2018, 20:47:10 pm »


Cytuj
RAGE 2 pozwoli ci zanurzyć się w dystopijnym świecie pozbawionym społeczeństwa, prawa i porządku. Możesz udać się, dokąd tylko chcesz, strzelać, do czego tylko chcesz, i wysadzić w powietrze wszystko, co się napatoczy. W pracy nad grą siły połączyły dwa słynne zespoły – Avalanche Studios, skupiające mistrzów szalonych otwartych światów, oraz id Software, czyli studio ojców chrzestnych pierwszoosobowych strzelanin – a owocem ich wspólnego wysiłku jest karnawał rzezi, w którym przede wszystkim RZĄDZI SZALEŃSTWO.

W roku 2185 ludzkość stanęła na krawędzi wymarcia. Na drogach grasują bezlitosne i krwiożercze gangi, a despotyczny reżim Władzy chce sprawować rządy żelaznej ręki nad tymi, którym udało się przetrwać. Grać będziesz jako Walker, ostatnia z postaci reprezentująca strażników pustkowia. Pozbawiono cię domu i pozostawiono na pewną śmierć. Musisz przemierzyć bezwzględne bezdroża, walcząc z żądnymi krwi gangami, aby zdobyć narzędzia i technologię, które umożliwią ci zaatakowanie Władzy i ostateczne obalenie jej opresyjnych rządów!

RAGE 2 trafi na Xbox One, PlayStation 4 oraz PC 2019 roku.
http://www.gram.pl/news/2018/05/15/rage-2-na-pierwszym-gameplay-trailerze.shtml

Wygląda nieźle. Oby jednak gra była ciekawa i nie znudziła się po paru godzinach grania.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

lupinator

  • Gość
Odp: Rage 2
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 15, 2018, 21:04:47 pm »
Szykuje się  jeden z większych downgrade'ów generacji. Na pewno jeśli chodzi o dynamikę akcji.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Rage 2
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 15, 2018, 22:43:29 pm »
Mi sie to w ogole nie podoba. I jeszcze Avalanche a ich gry srednio trawie.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Rage 2
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 16, 2018, 10:26:28 am »
Hymm, do mnie nie przemawia. Mam wrażenie, że skoku jakościowego za bardzo nie widać (jakoś te postacie wyglądają bardzo znajomo ;) ). Do tego ta dynamika i festyn... no nie wiem, może na E3 bardziej przekonają mnie do tego.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Rage 2
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 16, 2018, 23:15:12 pm »
Mi sie to w ogole nie podoba. I jeszcze Avalanche a ich gry srednio trawie.

Zrobili Mad Maxa, czyli najlepszą samochodową rozwałkę jaka kiedykolwiek powstała, a tu pewnie pójdą w to jeszcze mocniej ;)

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Rage 2
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 16, 2018, 23:45:40 pm »


W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Rage 2
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 17, 2018, 06:30:28 am »
Mi sie to w ogole nie podoba. I jeszcze Avalanche a ich gry srednio trawie.

Zrobili Mad Maxa, czyli najlepszą samochodową rozwałkę jaka kiedykolwiek powstała, a tu pewnie pójdą w to jeszcze mocniej ;)
Maxia przeszedlem. Gra sie fajnie, klimat jest, ale robi sie to po pewnym czasie bardzo nudne i cholernie wtorne i powtarzalne. Tutaj z tego co widze klimatu juz brak wiec zostanie pewnie glownie nuda :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Rage 2
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 17, 2018, 16:00:25 pm »
Ciekawe, co im z tego wyjdzie. W jedynkę grałem tylko chwilę, ale wydawała mi się strasznie nudna.

Też odbiłem się od pierwszej części. Graficznie wykonali świetną pracę, klimat był, ale całość jakby nie miała tej wyczekiwanej iskry. Choć grało się całkiem nieźle przyznam.

Kontynuacja mnie zaciekawiła. Wygląda to jak połączenie Mad Maksa z Fallout 4, a całośc jest nieco Doomem przyprawiona.
Mad Max pomimo wkradającej się monotonii był wg mnie bardzo dobrą grą, która znakomicie przy tym wyglądała. Fallout4 uwielbiam, Doom także miło wspominam.

No i graficznie wygląda to zjawiskowo.



 Szczególnie spodobały mi się te efektowne pościgi rodem właśnie z Mad Max, a tamte, tak jak Krzysiu wspomniał, były kozackie.

Ciekawe też, biorąc pod uwagę premierę gry gdzieś tam w 2019r. ukaże się usprawniona wersja pod nowe konsole - choć nie ma co aż tak daleko w przyszłość wybiegać.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Rage 2
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 11, 2018, 13:37:19 pm »
Na gameplayu z e3 gra dla mnie wygląda duzo gorzej od czesci pierwszej. Grafika jedynce rozwalala system, niebo bylo najładniejsze ze wszystkich gier ever, a tutaj wyglada bardzo srednio.

lupinator

  • Gość
Odp: Rage 2
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 11, 2018, 14:50:10 pm »
Na jedynkę jest przecena na Steamie - 14 zł z groszami. A pokaz dwójki? Mi dupy nie urwał, gra wydaje się nijaka.


lupinator

  • Gość
Odp: Rage 2
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 13, 2018, 13:02:57 pm »
Wooow, to jest tylko single-player  :o Dałbym sobie rękę uciąć że to będzie full multi co-op Borderlands style.

https://www.eurogamer.net/articles/2018-06-12-rage-2-is-a-strictly-single-player-game-and-itll-hit-60fps-on-console

lupinator

  • Gość
Odp: Rage 2
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 08, 2018, 19:21:21 pm »



Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Rage 2
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 19, 2019, 21:17:47 pm »
Twórcy poszli stronę wydajności i nowy Rage na One X/Pro zadziała w fHD + 60 k/s. To ma być jedyna dostępna opcja.
Bazowe konsole otrzymają trzydzieści klatek. Tytuł troszkę zapomniany na forumku zatem odświeżam temat.

https://www.eurogamer.pl/articles/2019-03-16-rage-2-zadziala-w-1080p-i-60-fps-na-ps4-pro-i-xbox-one-x

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Rage 2
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 24, 2019, 14:14:03 pm »


Platynę nr sto trzydzieści trzy ustrzeliło najnowsze RAGE. Bardzo dobra gra. Zasadniczo jeżeli komuś podobał się niedoceniany Mad Max (a mnie bardzo się podobał) oraz uważa, że strzelanie w Doom znakomicie się sprawdza (a tak właśnie jest), to powinien być zadowolony, ponieważ ta gra to miks tych tytułów.  :yes_anim: Z Mad Maksa zapożyczono eksplorację świata. Ten jest całkiem rozległy i nawet dość zróżnicowany (pustynia, dżungla, miasta, industrialne wnętrza rozmaitych budynków też dobrze przełamują monotonię). Przemierzamy go różnymi pojazdami (motocykle, wozy bojowe, przerośnięte drony, nawet załapała się spycharka). Model jazdy jest całkiem przyjemny, mocno zręcznościowy. Spokojnie można jechać, wchodzić w zakręty z jednoczesnym ostrzeliwaniem konwoju wroga i nie grymasić przy tym. Samo strzelanie, to jedna z największych zalet tej produkcji. Całość jest szybka, płynna i niezwykle widowiskowa.

Drugie RAGE podobno można zaliczyć w około siedem godzin, ale to chyba na najniższym poziomie, wykonując przy tym tylko misje główne.
Nie twierdzę, że wszystkie aktywności poboczne trzeba zaliczać - wiadomo kombo otwarty świat + powtarzalność = kiedyś monotonia się wkradnie, ale część z nich wręcz wypada. Raz są niczego sobie, dwa w świecie gry występują tak zwane Arki. W owych placówkach znajdujemy dodatkowe bronie, a także pozyskujemy bonusowe umiejętności specjalne. Tarcza, energetyczne wyładowanie, sejsmiczne uderzenie, coś na kształt czarnej dziury. Dodatkowo wszytko to można modyfikować. Bronie też wypadają dobrze. Podobnie jak w Resistance. Przykładowo mamy tu rewolwer, który strzela czymś na podobieństwo ładunków wybuchowych, które przylegają do przeciwnika. Alternatywny strzał, to pstryknięcie a' la Tanos, które powoduje eksplozje. Nasz ekwipunek (pancerz, bronie) także można ulepszać. Zatem spokojnie, bez znużenia można się w tym świecie bawić 14-16 godzin.

Graficznie jest bardzo dobrze. Wyjściowy teren działania niczym we wspomnianym Mad Max - niby pustynia, a ładnie. Dżungli tez nie brakuje detali i ładnych widoków. Podobnie sprawa wygląda z kompleksami handlowymi i generalnie całą resztą (no, nie licząc pierwszych minut z grą, bowiem prolog wygląda licho). Czasami miałem wrażenie, jakbym już grał w Cyberpunk 2077. Tylko zobaczcie:




Niemal jak Night City w skromniejszej wersji - jest cyber, jest punk, są neony, ludzie z mechanicznymi wszczepami i charakterystyczna muzyka.
Bardzo istotna kwestia - gra wygląda porządnie, świat jest otwarty, a udało się uzyskać 60 k/s (One X i Pro, One S oraz PS4 to 30 klatek).
Oczywiście czasami zdarzy się, że gra kilka klatek zgubi, ale nie dzieje się to często, a komfort gry jest niesamowity i fantastycznie wpływa zarówno na eksploracje świata, jak i sama walkę. Rzecz jasna obraz nie jest należycie ostry, rozdzielczość bowiem to 1080p zarówno na Pro, X i 4 (One 900p), ale nie zmienia to faktu, że jest na czym oko zawiesić. Jedyne co zaskakuje, to fakt, iż gra nie obsługuje HDR. Jest to dziwne, bo jest szalenie efektowna i te wszystkie neony, które rozjaśniają noc, wybuchy (te są kapitalne), wschody słońca, czy strzały z laserów aż proszą się o szeroki zakres tonalny.  :-?



Sfera audio jest rewelacyjna. Muzyka, jak i odgłosy walki są świetne. Polonizacja to niestety mocno przeciętny poziom. Fabuła jest durna i nie ma się co nad tym aspektem rozwodzić. Brzydki, zły generał chce podbić wszytko, a bohater wskakuje w super kombinezon i chce go powstrzymać.
Ja rozumiem, że to tylko strzelanina, ale jak już mamy postacie poboczne, misje dodatkowe, to autorzy mogliby czymś zaskoczyć - dobrym przykładem jest tu zakończenie drugiego Resistance.

Reasumując - porządna A/V, bardzo dobrze zrealizowane strzelanie, miałka fabuła, (bardzo) dobra zabawa na kilkanaście godzin. Nic odkrywczego, ale Mad Max ma światową średnią7/10 (dokładnie 69/100).  RAGE2 ma dokładnie tyle samo. W obu przypadkach uważam, że jest to za niska ocena i spokojnie można im 8/10 wystawić.

8/10 - grafika;
9/10 - audio;
8/10 - grywalość;

8/10 - ocena końcowa;

Galeria:



Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)